GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#18926 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Bullet Tooth Tony »

Thorgerson wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Frajer ba zna ko kad ide u penziju ... gdje cu ja tu informaciju potraziti haj mi reci zivota ti :D :D
Znaci ima dosta informacija o GRAS-u, poznajte tamo situaciju, ima logo GRAS-a na profilu...da hoce valjda da se nesto krije, onda ne bi bio ovako ofiran. Jel? Pa ajd mi reci eto zasto bi lagao covjek onda da ne radi u GRASu?

Postoje jednostavno ljudi koji imaju razne hobije, ja vas pojedine fkt ne kontam.

Ja sam slucajno otkrio forum gdje ljudi postavljaju reportaze putovanja zeljeznicom. To je nevjerovatno s kakvom strascu to rade. Svaki detalj opisan, fotografisan, druze se ljudi, zezancija, putovanja... Putuju i istrazuju najmodernije vozove do ovih nasih. Sa istim pristupom, kritikom, prijedlozima itd.

E sad ti zamisli da ima "budala" koji za godisnji odmor umjesto na more odu da se guzvaju u nekakvom zapusenom vagonu. Ali eto, ima.
Al jok bosnjo zna samo za bastu, sjedi pij kafu, otidji u kladionicu, na ljeto u makarsku rivijeru i tu mu se svijet zavrsava. :skoljka:
ne rise ... ja predjem 400 kilometara u jednom danu da bi vidio ocuvanu De Tomaso Panteru na nekom skupu u nekom njemackom selu ... ne generalizuj stvari i govori u svoje ime ... odma neko blebetanje i bosnjo ovo bosnjo ono bla bla ... ti ces mene u neke koseve trpat

ja samo kazem da frajer zna KO CE otici u penziju ... znaci buduce planove jedne firme ... a kaze da se ta informacija moze procitat i saznati jednostavno a ja kazem da ne moze .. to je to ... tu vrstu informacija ne mozes dobiti samo pricajuci sa vozacem u kombiju na liniji bascarsija sedrenik ... barem ja ne vjerujem
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#18927 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Thorgerson »

Bullet Tooth Tony wrote:
Thorgerson wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Frajer ba zna ko kad ide u penziju ... gdje cu ja tu informaciju potraziti haj mi reci zivota ti :D :D
Znaci ima dosta informacija o GRAS-u, poznajte tamo situaciju, ima logo GRAS-a na profilu...da hoce valjda da se nesto krije, onda ne bi bio ovako ofiran. Jel? Pa ajd mi reci eto zasto bi lagao covjek onda da ne radi u GRASu?

Postoje jednostavno ljudi koji imaju razne hobije, ja vas pojedine fkt ne kontam.

Ja sam slucajno otkrio forum gdje ljudi postavljaju reportaze putovanja zeljeznicom. To je nevjerovatno s kakvom strascu to rade. Svaki detalj opisan, fotografisan, druze se ljudi, zezancija, putovanja... Putuju i istrazuju najmodernije vozove do ovih nasih. Sa istim pristupom, kritikom, prijedlozima itd.

E sad ti zamisli da ima "budala" koji za godisnji odmor umjesto na more odu da se guzvaju u nekakvom zapusenom vagonu. Ali eto, ima.
Al jok bosnjo zna samo za bastu, sjedi pij kafu, otidji u kladionicu, na ljeto u makarsku rivijeru i tu mu se svijet zavrsava. :skoljka:
ne rise ... ja predjem 400 kilometara u jednom danu da bi vidio ocuvanu De Tomaso Panteru na nekom skupu u nekom njemackom selu ... ne generalizuj stvari i govori u svoje ime ... odma neko blebetanje i bosnjo ovo bosnjo ono bla bla ... ti ces mene u neke koseve trpat

ja samo kazem da frajer zna KO CE otici u penziju ... znaci buduce planove jedne firme ... a kaze da se ta informacija moze procitat i saznati jednostavno a ja kazem da ne moze .. to je to ... tu vrstu informacija ne mozes dobiti samo pricajuci sa vozacem u kombiju na liniji bascarsija sedrenik ... barem ja ne vjerujem
Nisi ti mozda u tom kosu, ali 70% njih jeste.

A ja ti samo kazem da bi lik fkt trebao biti totalno glup da stavi jebeni logo GRASa na profilnu, da iznosi neek insajderske info i inace info iz GRAS-a, a da laze da je uposlenik GRAS-a. Zar ne mislis ti tako?

Tako da uopste ne kontam u cemu je poenta. Rekao vam covjek da ne radi tamo, rekao vam kako dolazi do informacija al jok vi svoje pa svoje. :-)

Isto ko oni sto ubjedjivase dresdenera da je bimin zet, rodjak ili sta vec. Djaba ti ljudima pricaj, oni kad svoje nesto utuve u glavu, gotova stvar. Zato ovaj forum i jeste qrac. I zato je pola forumasa koji iole valjaju pobjeglo odavdje.

Ljudi odvoje vrijeme, dodju ovdje i pisu, daju vam informacije...pa ako te zanima citaj, ako te ne zanima, produzi brate na drugu temu, ovako samo tjerate i ono malo forumasa koji doprinose svojim postovima. Sta si ti svojim blebetanjem ovdje pridonio? Nista, samo kritika, pa znamo brate da je GRAS u qrcu, ne trebas ti doci ovdje sa toplom vodom. Ali nije ni tacno to sve sto pisete i iznosite.

Sta je eto rjesenje, eto napisi ti da cujemo?
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18928 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

@Thorgeson

Objasnio komplet priču.
Sreca pa ovdje ima ljudi sa rezonom.

I ja ucestvujem na jednom forumu koji ima temu gradski prevoz. Svakako moze se posjetiti. Bio je link... Da ne bude reklamiram...

I koliko samo ima takvih foruma i ljudi kojima je to hobi. autobusi.net autobusi.org zeljeznice.net vozovi.com gradskiprevoz.freeforums.org bhbus.ba.....

Ma 50% forumasa i dalje misli da je @dresdener grasovac koji je preko stele dobio posao u grasu. A on svijetski čovjek obišao sto neki nikad nece.

Uglavnom tako....
Nefs-i Mulhima
Posts: 605
Joined: 07/01/2013 23:18

#18929 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Nefs-i Mulhima »

Dobro glup sam, lozite me :lol:

Pored ovog ubjedili ste me da je gras i obavezan za placati, sto je fokus bio price, ali eto moja opaska buknu kao plamen.
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#18930 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Mi sa GP foruma znamo kad je ko prno u Grasu, pa bilo da radimo ili ne.

man_464 je trenutno student farmacije, na specijaliziranim forumima je već 7 godina.
Momak je sa 15 godina znao brojeve službi za autobuse, jbg, zanimalo ga i našao način da sazna.
Često voli složiti post da liči na neki službeni izvještaj.

Ja jesem radio u Grasu, sektor energetike, služba održavanja pruge, ali ko sezonac, ali i prije zaposlenja u Grasu poznavao sam stanje u GRAS-u, i pogotovo vozni park aktuelni i bivši. Inače od malena sam se zanimao za vozila javnog prevoza, pratim to i volim odkad znam za sebe.
jbg u svijetu postoje i toliki fanatici koji su se zaljubili u taj hobi da putuju svijetom i slikaju tramvaje, trolejbuse, autobuse.

Koga zanima, doći će do željenih informacija, mi sa foruma smo dobro raspoređeni i pratimo svakodnevno. Otprilike upratimo koliko vozila izađe na koju liniju, koliko ih je ispravno, itd...
Neka dnevna iskakanja teže možemo upratiti.
Ima na forumu i ljudi iz Grasa, od kojih se mogu dobiti informacije ali i drugih ljudi koji su zavoljeli Gras i javni prevoz, i koji nam također javljaju stanje sa terena.
dresdener78
Posts: 912
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#18931 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

Jaoooo ljudi :shock:

Ovim putem i ja potvrđujem da forumaš man_464 NIJE uposlenik ili šta god GRAS-a. Upoznao sam ga lično, fin mladi momak, stvarno student Farmaceutskog fakulteta.

Ova sva dobacivanja tipa "Bimin zet", "Grasovac", "Grasovski špijun" itd. potiču nažalost od - iskreno - niskog mentalnog nivoa na kojem veliki broj ljudi živi.

Pa je teško skontati da postoji nešto kao HOBI, ja imam poznanike koji strašno vole avione, putuju redovno na dane otvornih vrata na aerodrome, skupljaju makete aviona. Isto kao obožavatelje željeznica, tramvaja, autobusa. Neki put je ovdje izbila paranoia kako je portal bhbus.ba "leglo Grasovaca", jbg ja poznajem admina the_dubster isto kao njegovu ženu, družimo se već par godina i dečko opet nema nikakve veze sa nekim Grasom, studirao je historiju na UNSA. I jako voli autobuse što mu je i hobi.

Isto kao ima ljudi koji skupljaju poštanske markice, etikete od piva, minerale.

Jedan moj jaran, običan momak oko 35 godina, supruga posao, ali uvijek je bio strašno fasciniran historijom starog Rima. Odlučio je promijeniti posao da bude što fleksibilniji, upisao je Arheologiju na praškom Karlovom univerzitetu (gdje predavaju legende u struci egiptologije), djelomično živi sada sa suprugom od njegovih uštedevina, i studira punom parom arheologiju pošto mu je stari Rim postao životna fascinacija.

Mislim da je odlično kada se čovjek onako posveti nekoj takvoj temi.

Za razliku od ljudi kojima je jedini "hobi"
politika,
religija,
nacija,
klevete iz komšiluka,
kladionica i kafana,
TV sapunice.

Naravno takvi ljudi teško mogu skontati da ima takvih koji imaju drugačije interese i "hobije".

Samo primjera radi da navedem onako "fanovske" radove međunarodnog formata:

Odličan ruski sajt Transphoto http://transphoto.ru/
Sadrži sve moguće slike i databaze vozila iz skoro svakog grada svijeta gdje vozi električni gradski prevoz.

Sajt Urbanrail.net http://urbanrail.net/eu/euromet.htm
Pruži pregled svih šinskih sistema gradskog prevoza, uključujući šeme mreža i osnovne informacije o saobraćaju.

Sajt Thorstena Bükera gdje gomila obožavatelja željeznica pravi šeme željezničkih pruga skoro svim državama Evrope i mnogim državama svijeta:
http://www.bueker.net/trainspotting/maps.php

I stvarno se ne radi o nekim "Grasovcima", ili podmuklim uposlenicima kojeg god saobraćajnog preduzeća.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#18932 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66269
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18933 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by _BataZiv_0809 »

Gdje mu je kuhano jaje, mladi luk i so u najlonu???
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#18934 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

pa nemoze sve nosit...vidis da je kupio paprike :lol:
p.s. so se zamota unovinu...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66269
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18935 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by _BataZiv_0809 »

Tipujem da ima bar dva kuhana jajeta u dzepu... :D

Je li ovo kod nas slikano? Pije Jelen ili Zajecarac :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#18936 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#18937 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

sumnjam da je kod nas,jelen tuce...al situacija nam je skoro ovakva ...uzivo s balkanskih ulica :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66269
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18938 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by _BataZiv_0809 »

Ovi moji lokalni alkosi presli na Niskicko :hm:

Probo i ja, dobra piva, sasma solidna.

Mislim, nisam sa njima probo. Iz iste flase :lol:
dresdener78
Posts: 912
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#18939 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

_BataZiv_0809 wrote:Tipujem da ima bar dva kuhana jajeta u dzepu... :D

Je li ovo kod nas slikano? Pije Jelen ili Zajecarac :D
U Beogradu. Oblik prozora, tip poda isto kao postolja sjedišta odgovaraju zglobnim tramvajima tipa KT4YU koji tamo voze.
Još bi mogao biti Zagreb gdje ima istih vozila ali Beograd je puno vjerovatniji (ono pivo Jelen).

BTW hidratacija je vrlo važna, posebno kad je vruće!!!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66269
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18940 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by _BataZiv_0809 »

dresdener78 wrote:
BTW hidratacija je vrlo važna, posebno kad je vruće!!!
Znas znanje! Mislim i o tramvajima i o pivama.

Nije ni cudo. Obisao sam nedavno tvoje krajeve...Prag, Drezden, Usti nad Leben (isti moja Zenica :shock: ) i piva vam je ludilo :janpi:
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18941 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Beograd, jer su zagrebačke "katice" (Tramvaj ČKD KT4) skoro pa sve modernizovane i ubačena sjedala kao u NT2200....

Mada ni kod nas nije neobično ovako vidjeti.
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#18942 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by ma_zdra'o »

Jel normalno da je interval tramvaja svakih 15 minuta iza 9 h? SUBOTOM??
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18943 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Iza 20 časova interval na liniji 3 varira između 6 i 12 minuta tako da je vrlo moguće da su naišla dva tramvaja relativno brzo jedan iza drugog i onda je bila prilična praznina. Oni uvečer sa Ilidže polaze kako treba (Na 8 minuta u prosjeku) ali dovoljno je da vozač malo nagazi i sustigne onog ispred eto ga velika praznina iza istog. Svakako ne bi se smjelo dogoditi sa tramvaja nema duže od 10 minuta od 20 do 23 časa. Iza 23 časa i po redu je na 12 minuta.
dresdener78
Posts: 912
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#18944 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

Pošto se često u diskusiji pojavljuje previše kritičan stav prema Sarajlijama općenito zbog "(ne)kulturnosti", evo jednog video snimka koji je napravila jedna vozačica tramvaja u Pragu, dakle kako se ponašaju prolaznici te vozači automobila/motocikla na praškim ulicama:

https://www.facebook.com/renata.knesplo ... 047227729/
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18945 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Od danas je stupio na snagu zimski red vožnje, uhodavaće se u toku ove sedmice i onda krenuti zvanično od 04.09...

Tramvaja je će biti 45 u jutarnjoj špici, doduše nešto drugačije raspoređenih. Linija 5 radi kvara na skretnici i ručnog prebacivanja je drastično prorijeđena na svakih 30 minuta u periodima od 6 do 8 i tamo od 13 do 17 časova. Rade samo 2 tramvaja, a ostala 4 će ujutro biti na trojki, a popodne na dvojki. Šesetica će raditi od 6 do 20 časova, umjesto od 6 do 17:30 kako je to bilo preko ljeta ujutro svakih 9 minuta, po danu na 10 minuta, iza 17:30 svakih 18 minuta.... Jedinica na 17 minuta od 6 do 17 sati, iza na 34 minute, Četvorka na 22 minute u špici, po danu na 33 minute, uvečer 66 minuta. Dvojka od 6 do 9 i od 13 do 17 svakih 11 minuta. Trojka ujutro 3-4 minute, po danu na 4 minute, poslije 18 sati lagano sa 4 na 6 minuta pa na 8 do intervala od 12 minuta iza 23 časa.

Autobusi su od danas nešto pojačani, Linije 23,43,30,15,21,26,27 su dobile pojačanja sa još po jednim vozilom ili sa dodatnim voziom uvečer... Od 4.9 bi trebalo da starta linija 15b, pa i neke linije poput 16 da dobiju treću smjenu...

Trole nisam upratio, ali trebalo bi da ih umjesto 22 ima 26 u opticaju u špici. Minibusa svakako oko 32, preko ljeta bilo 30.

Ispunjenost reda vožnje po sektorima

Tramvaj 100%
Trolejbus 90-95% (al po redukovanom redu) - po starom redu bi bilo na 70% tako....
Autobus 65-67%
Minibus 55-60%
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#18946 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Sad će pitati odakle informacije

Dakle, raspored službi i smjena tramvaja na terminalu Željeznička stanica.

Za autobuse, upratila ekipa GP foruma.
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#18947 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bumerangss »

Mislim da je sramota da na zeljeznickoj stanisi nema rasporeda vožnje za buseve za Rajlovac i Buca Potok!
Znam da ce neki reci da je vandalizam da to djeca poderu... ali ima ona GRAS-ova trafika pa majka mu stara nalijepiti sa unutarnje strane. :roll:

Bus 23c u subotu je ispustio 3 vožnje, standardno one u 10:15 11:55 i 11:35 i ja sam dva sata cekao da proradi jer mi ne pada na pamet da platim taxi a pretplatim GRAS-u 53 KM svakog mjeseca! Sreca nisam išao na posao nego na pijacu pa sam mogao odgoditi. Na posao idem u 7:05 a vrscsm se u 15:15 a kad sam druga idem u 12:15 a vracam se u 19:50 a da tog nekog ne bude bilo platio bih taxi ali cu tražiti racun od taxiste i taj racun cu na svaki moguci nacin pokušati refundirati da li od GRAS-a, nadležne inspekcij ili ministarstva a obratio sam se i ombdusmenu za zaštitu prava potrošaca i oni su me podržali i rekli mi da i njih obavezno kontaktiram da im pošaljem slike racuna, kupona, žalbe inspekciji... sve i da ce to biti jako zanimljiv slucaj! Ovo svatite kao upozorenje!
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18948 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Komšija.

Nije tacno da nema raspored. Sva tri rasporeda na Željezničkoj stanici su zakacena... Ja bio jucer. I da... Nalijepljen je sa unutrasnje strane.

Doduse jos uvijek je zakacen ljetni raspored linije 15. 23 i 23a je zakacen uvijek isti jer se ne mijenja preko ljeta.

Zakaceno ti je na onoj strani kućice dispečera gdje se sakrije pod nadstresnicu. Ja jucer bio... Doduse drugi par cipela je to sto se ti redovi manje vise ne postuju jer linija 15 ide svako pola sata na 00 i 30 a Rajlovac se uklapa izmedju Reljeva koje ide tacno po rasporedu.
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#18949 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bumerangss »

man_464 wrote:Komšija.

Nije tacno da nema raspored. Sva tri rasporeda na Željezničkoj stanici su zakacena... Ja bio jucer. I da... Nalijepljen je sa unutrasnje strane.

Doduse jos uvijek je zakacen ljetni raspored linije 15. 23 i 23a je zakacen uvijek isti jer se ne mijenja preko ljeta.

Zakaceno ti je na onoj strani kućice dispečera gdje se sakrije pod nadstresnicu. Ja jucer bio... Doduse drugi par cipela je to sto se ti redovi manje vise ne postuju jer linija 15 ide svako pola sata na 00 i 30 a Rajlovac se uklapa izmedju Reljeva koje ide tacno po rasporedu.
Izvinjavam se ako ima ali ja ga nisam vidio kad se otvarao SFF bio sam u gradu i nisam stigao na 23c pa sam otisao na zeljeznicku i trazio sam raspored jer sam predpostavio da ima makar u 23h zadnji za Buca i nisam vidio raspored pa sam zvao dispecera da ga pitam kad je zadnji bus
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18950 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Zadnji za Buca potok

Radni dan 23 00
Subota 22 50
Nedjelja 22 00

Zadnji za Rajlovac

Radni dan 23 00
Subota 22 30
Nedjelja 22 15
Post Reply