Metal u BiH

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Sharan
Posts: 201
Joined: 07/12/2003 00:00

#301 Re: Metal u BiH

Post by Sharan »

Sve je divno i krasno, ali ja Lukavački metal fest nit sam posjetio nit sam kritikovao.

Što se tiče Rottinga i ekipe u Slogi, dopusti mi da budem bezobrazan, ali mislim da sekundicu bolje znam kakva je psiha sarajevskih metalaca od tebe.

Što se tiče pohvala, zahvaljujem se i ja tebi na svemu, jer smatram da više radite vi likovi ''anonimusi'' (ti, Armin iz Bosnian Metala) od mene po pitanju nekih stvari.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#302 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Sharan wrote:Sve je divno i krasno, ali ja Lukavački metal fest nit sam posjetio nit sam kritikovao.

Što se tiče Rottinga i ekipe u Slogi, dopusti mi da budem bezobrazan, ali mislim da sekundicu bolje znam kakva je psiha sarajevskih metalaca od tebe.

Što se tiče pohvala, zahvaljujem se i ja tebi na svemu, jer smatram da više radite vi likovi ''anonimusi'' (ti, Armin iz Bosnian Metala) od mene po pitanju nekih stvari.
Ja sam mislio na koncert Bombardera u Lukavcu prije par godina, a ne na Lukavac Metal Fest. Što se tiče Rotting Christa iskusniji si, a za razliku od mene iz Sarajeva si pa ću tvoje mišljenje držati relevantnijim kada je to u pitanju. A usput je li sigurno da će i ove godine biti SMF?
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#303 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

User avatar
LSD
Posts: 27300
Joined: 24/07/2007 08:26

#304 Re: Metal u BiH

Post by LSD »

Ovi Vortex oderaše :music: :thumbup: ovi prvi tegobna rinaka :angry:
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#305 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

LSD wrote:Ovi Vortex oderaše :music: :thumbup: ovi prvi tegobna rinaka :angry:
Vortex je svjetski bend, Hrvati zaista imaju pravo dobre bendove, mislim nije i da mi nemamo svoje konje za utrku. Effigy je ta death/thrash škola koju ni ja lično ne volim, ali eto respectiram jer se tamo razvila prva poslijeratna scena.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#306 Re: Metal u BiH

Post by Heller »

Treba podržat muziku koju voliš pa makar to bili bendovi koji ti ne leže jer tek kad daš pare za lupam Vortex, NadimaČ, Putrid Blood itd... doćiće ti Rotting Christ, a nakon toga će doć Death Angel i Exodus a nakon njih i Slayer i Maideni itd...
Što se tiče hrvatskog metala War-Head i Vortex su legli a ostalo :mrgreen: Srbi su mi bolji 3X.
Sihirator, Bogamber itd.. ako ti se ne sviđa ne slušaj i kraj priče kad bi se katolici toliko zadavali na Benemoth, Rotting Christ, Marduk i pisali retardirane pamflete ko ovi o Sihiratoru itd morali bi imat odjeljenje od 1000 ped hocu rec svecenika samo za to.

Bogamber u Srijedu u Underu, u Čelo :mrgreen:

P.S. Koji ba Bombarder, Heller jede malu djecu :mrgreen:
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#307 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Heller wrote:Treba podržat muziku koju voliš pa makar to bili bendovi koji ti ne leže jer tek kad daš pare za lupam Vortex, NadimaČ, Putrid Blood itd... doćiće ti Rotting Christ, a nakon toga će doć Death Angel i Exodus a nakon njih i Slayer i Maideni itd...
Što se tiče hrvatskog metala War-Head i Vortex su legli a ostalo :mrgreen: Srbi su mi bolji 3X.
Sihirator, Bogamber itd.. ako ti se ne sviđa ne slušaj i kraj priče kad bi se katolici toliko zadavali na Benemoth, Rotting Christ, Marduk i pisali retardirane pamflete ko ovi o Sihiratoru itd morali bi imat odjeljenje od 1000 ped hocu rec svecenika samo za to.

Bogamber u Srijedu u Underu, u Čelo :mrgreen:

P.S. Koji ba Bombarder, Heller jede malu djecu :mrgreen:
Istu stvar sam i ja napisao na prošloj stranici to u vezi Sihiratora i tih stvari. Koncertno Sarajevo se uzdiglo u zadnjih par godina i ja vjerujem da će 2013. godina bit godina Slayera u Sarajevu. Volim domaće bendove, evo npr. prije par dan sam kupi zaista prelijepo odrađen album "Gods of Infernal Destolation" od sarajevskog Festival of Mutilationa, album objavljen u SAD-u, ali je tako fino odrađen da vrijedi svaku paru. A evo npr. taj metal koji oni sviraju i nije neki moj fah, ali sam ga preslušao i ja vjerujem da je to odlično. A u vezi ovog podržavanja svirki sam totalno svjestan, da će to tako ide, ali jednostavno RC ja lično ne bih gledao, ako baš nemam nek love sa strane. Treba uzeti u obzir da je tu masa studenata među tom publikom, a svi znamo kako funkcionišu studenti i novac.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#308 Re: Metal u BiH

Post by dezurni_ucenik »

So What! wrote:
Heller wrote:Treba podržat muziku koju voliš pa makar to bili bendovi koji ti ne leže jer tek kad daš pare za lupam Vortex, NadimaČ, Putrid Blood itd... doćiće ti Rotting Christ, a nakon toga će doć Death Angel i Exodus a nakon njih i Slayer i Maideni itd...
Što se tiče hrvatskog metala War-Head i Vortex su legli a ostalo :mrgreen: Srbi su mi bolji 3X.
Sihirator, Bogamber itd.. ako ti se ne sviđa ne slušaj i kraj priče kad bi se katolici toliko zadavali na Benemoth, Rotting Christ, Marduk i pisali retardirane pamflete ko ovi o Sihiratoru itd morali bi imat odjeljenje od 1000 ped hocu rec svecenika samo za to.

Bogamber u Srijedu u Underu, u Čelo :mrgreen:

P.S. Koji ba Bombarder, Heller jede malu djecu :mrgreen:
Istu stvar sam i ja napisao na prošloj stranici to u vezi Sihiratora i tih stvari. Koncertno Sarajevo se uzdiglo u zadnjih par godina i ja vjerujem da će 2013. godina bit godina Slayera u Sarajevu. Volim domaće bendove, evo npr. prije par dan sam kupi zaista prelijepo odrađen album "Gods of Infernal Destolation" od sarajevskog Festival of Mutilationa, album objavljen u SAD-u, ali je tako fino odrađen da vrijedi svaku paru. A evo npr. taj metal koji oni sviraju i nije neki moj fah, ali sam ga preslušao i ja vjerujem da je to odlično. A u vezi ovog podržavanja svirki sam totalno svjestan, da će to tako ide, ali jednostavno RC ja lično ne bih gledao, ako baš nemam nek love sa strane. Treba uzeti u obzir da je tu masa studenata među tom publikom, a svi znamo kako funkcionišu studenti i novac.

NIje bas sjajna situacija ali znam da bi vecina ljudi prije kesirali 200,300 maraka da gledaju Metallicu u BG i ZG,nego da daju 50 maraka za njihov nastup u Sarajevu.Onda bi se svi bunili,svi odjednom kokuzi,gdje ces nama tolike pare uzeti i sl.Tako da nema smisla dovoditi nikakve Slayere i sl,jer bi tu karta mozda bila najmanje 40 do 50 maraka.A da treba ici u Split,svi bi i milju dali za njih.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#309 Re: Metal u BiH

Post by Heller »

So What! wrote:
Heller wrote:Treba podržat muziku koju voliš pa makar to bili bendovi koji ti ne leže jer tek kad daš pare za lupam Vortex, NadimaČ, Putrid Blood itd... doćiće ti Rotting Christ, a nakon toga će doć Death Angel i Exodus a nakon njih i Slayer i Maideni itd...
Što se tiče hrvatskog metala War-Head i Vortex su legli a ostalo :mrgreen: Srbi su mi bolji 3X.
Sihirator, Bogamber itd.. ako ti se ne sviđa ne slušaj i kraj priče kad bi se katolici toliko zadavali na Benemoth, Rotting Christ, Marduk i pisali retardirane pamflete ko ovi o Sihiratoru itd morali bi imat odjeljenje od 1000 ped hocu rec svecenika samo za to.

Bogamber u Srijedu u Underu, u Čelo :mrgreen:

P.S. Koji ba Bombarder, Heller jede malu djecu :mrgreen:
Istu stvar sam i ja napisao na prošloj stranici to u vezi Sihiratora i tih stvari. Koncertno Sarajevo se uzdiglo u zadnjih par godina i ja vjerujem da će 2013. godina bit godina Slayera u Sarajevu. Volim domaće bendove, evo npr. prije par dan sam kupi zaista prelijepo odrađen album "Gods of Infernal Destolation" od sarajevskog Festival of Mutilationa, album objavljen u SAD-u, ali je tako fino odrađen da vrijedi svaku paru. A evo npr. taj metal koji oni sviraju i nije neki moj fah, ali sam ga preslušao i ja vjerujem da je to odlično. A u vezi ovog podržavanja svirki sam totalno svjestan, da će to tako ide, ali jednostavno RC ja lično ne bih gledao, ako baš nemam nek love sa strane. Treba uzeti u obzir da je tu masa studenata među tom publikom, a svi znamo kako funkcionišu studenti i novac.

Skupljaš pare sa strane ja ostavljo i za SMF iako nije bilo velikih imena pa doš´o u Sarajevo i tako većina ljudi, svaka čast ekipi koja je sa strane došla u Lukavac većina njih su učenici i studenti al ljudi ostavljaju pare popij 5 kafa manje, 3 sendviča, jedan izlazak 3-4 tiketa i eto keša BITNO JE SCENU podržat, iako je metal prilično Underground i DIY pravac opet trebaju pare pogotovo za velika imena.

A meni je uvijek vala zanimljivije otić sa strane na koncert neg u mom gradu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i pit sa ljudima do busa i glupirat se, i što je dobro i kod nas je scena kol´ko tolko opet živnula :mrgreen:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#310 Re: Metal u BiH

Post by dezurni_ucenik »

JBga onda nema kukanja sto kod nas niceg nema.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#311 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Ma na SMF ove godine idem i ja, to je sjajna stvar, a ljetna verzija tog festivala je bila više nego odlična. Meni je SMF odlična stvar. Ja sam uvjeren kažem da je ovo godina Slayera u Sarajevu i koliko se sjećam dvodnevna karta za ovaj ljetni SMF je bila skoro 40KM pa se niko nije žalio, a fino je posjećen bio Exodus koliko znam. Mada je Death Angel pročepio napokon poslije Kreatora i onda su počeli dolaziti bendovi tipa Exodus, Biohazard, Madball, Agnostic Front. Madballov koncert u Sarajevu je garantujem bio jedan od njihovih najboljih na cijeloj turneji jer su napunili DOm Mlaidh, atmosfera odlična, pres konferencija, ljudi su igrali oko njih i vjreujem da nisu navikli na to, ali prema njima je odnos bio kao prema zvijezdama i to su i oni zaista cijenili pa su i sami rekli da će Sarajevo preporučiti Agnostic Frontu i ostalim koji su došli već prošle godine.

A samo da dodam da bi Slayer bio diplomski ispit bosanske metal publike koliko je ustvari spremna. Zašto? Svi se kunu u Slayer, Slayer svetinja i sl. Dokažite i pojavite se na koncertu. Od cijele velike četvorke, Metallica i Megadeth su ipak sami svjetski vrh i njihovi koncerti zahtijevaju mnogo više. Jeste Megadeth svirao i u Zagrebu u Bogaloo npr, ali opet to je klub nemjerljiv sa sarajevskim, a organizatori su ih masno platili. Anthrax je meni lično genijalan bend i ovdje kod nas neispoštovan dovoljno i bilo bi tu izgovora, eto ne slušamo i to. Slayer je brend, ali je sigurno jeftiniji od Metallice i Megadetha, to je kultni bend i kao što sam rekao svi se kuno u njega kako na strani tako i ovdje, može se očekivati posjeta iz regiona i ima tu mas pogodnosti koje bi Slayer možda dovele ovdje. Problem bi bio koja dvorana, veća od Doma Mladih, a manja recimo od Skenderije. I ukoliko bi taj koncert prošao dobro, eto nas ponov na nekoj koncertnoj mapi i drugi bi se usudili pozvati neke druge metal bendove.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#312 Re: Metal u BiH

Post by dezurni_ucenik »

Na cemu temeljis optimizam za Slayer? Jel ih to dovodis :D
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#313 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

CVIKERASH wrote:Na cemu temeljis optimizam za Slayer? Jel ih to dovodis :D
Joj buraz, da imam neke love, rado bih uložio u to, bilo bi još budala sigurno koji bi uletili u isti projekat samnom. Ali ja vjerujem ljudima koji trenutno organizuju te svirke SMF Promotions i BHHC Booking. Ja sam uvjeren da će oni dovesti Slayer, kad tad ovdje.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#314 Re: Metal u BiH

Post by dr.gog »

So What! wrote:
CVIKERASH wrote:Na cemu temeljis optimizam za Slayer? Jel ih to dovodis :D
Joj buraz, da imam neke love, rado bih uložio u to, bilo bi još budala sigurno koji bi uletili u isti projekat samnom. Ali ja vjerujem ljudima koji trenutno organizuju te svirke SMF Promotions i BHHC Booking. Ja sam uvjeren da će oni dovesti Slayer, kad tad ovdje.
Šta bih dao da čujem Dead skin mask uživo :D :D :D ..ma j...eš sevdah :dance:

Ali znaš brate da je to skupo i da je malo publike. Ja ti velim da bi to slabo ko uspio financijski da zaokruži..
Bolje da domaći klinci prave covere, nego da se lomiš radi ostarjelih gotovana tipa Araye&co...Znaš i sam u kakvoj zemlji živimo..
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#315 Re: Metal u BiH

Post by chengaba »

So What! wrote:Ma na SMF ove godine idem i ja, to je sjajna stvar, a ljetna verzija tog festivala je bila više nego odlična. Meni je SMF odlična stvar. Ja sam uvjeren kažem da je ovo godina Slayera u Sarajevu i koliko se sjećam dvodnevna karta za ovaj ljetni SMF je bila skoro 40KM pa se niko nije žalio, a fino je posjećen bio Exodus koliko znam. Mada je Death Angel pročepio napokon poslije Kreatora i onda su počeli dolaziti bendovi tipa Exodus, Biohazard, Madball, Agnostic Front. Madballov koncert u Sarajevu je garantujem bio jedan od njihovih najboljih na cijeloj turneji jer su napunili DOm Mlaidh, atmosfera odlična, pres konferencija, ljudi su igrali oko njih i vjreujem da nisu navikli na to, ali prema njima je odnos bio kao prema zvijezdama i to su i oni zaista cijenili pa su i sami rekli da će Sarajevo preporučiti Agnostic Frontu i ostalim koji su došli već prošle godine.

A samo da dodam da bi Slayer bio diplomski ispit bosanske metal publike koliko je ustvari spremna. Zašto? Svi se kunu u Slayer, Slayer svetinja i sl. Dokažite i pojavite se na koncertu. Od cijele velike četvorke, Metallica i Megadeth su ipak sami svjetski vrh i njihovi koncerti zahtijevaju mnogo više. Jeste Megadeth svirao i u Zagrebu u Bogaloo npr, ali opet to je klub nemjerljiv sa sarajevskim, a organizatori su ih masno platili. Anthrax je meni lično genijalan bend i ovdje kod nas neispoštovan dovoljno i bilo bi tu izgovora, eto ne slušamo i to. Slayer je brend, ali je sigurno jeftiniji od Metallice i Megadetha, to je kultni bend i kao što sam rekao svi se kuno u njega kako na strani tako i ovdje, može se očekivati posjeta iz regiona i ima tu mas pogodnosti koje bi Slayer možda dovele ovdje. Problem bi bio koja dvorana, veća od Doma Mladih, a manja recimo od Skenderije. I ukoliko bi taj koncert prošao dobro, eto nas ponov na nekoj koncertnoj mapi i drugi bi se usudili pozvati neke druge metal bendove.
Izvini druže, cijenim tvoj entuzijazam stvarno, ali vidi se da poznaješ situaciju na sarajevskoj metal sceni samo iz treće ruke. Teško da će ovaj grad ikad vidjeti Slayer nažalost...
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#316 Re: Metal u BiH

Post by Heller »

SMF je odličan projekt samo kad bi imali jednog jačeg headlinera i to je to, a ljetno izdanje je bilo takođe odlično bio sam oba dana i Benighted me stvarno pozitivno iznenadio. Pogotovo mi je bilo smiješno ono sad ide na njemačkom pjesma :lol: :lol: :lol: :lol:

Jos kad bi u Tz bio kakav dobar fest po mogućnosti na Panonskom po noći :mrgreen:
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#317 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Heller wrote:SMF je odličan projekt samo kad bi imali jednog jačeg headlinera i to je to, a ljetno izdanje je bilo takođe odlično bio sam oba dana i Benighted me stvarno pozitivno iznenadio. Pogotovo mi je bilo smiješno ono sad ide na njemačkom pjesma :lol: :lol: :lol: :lol:

Jos kad bi u Tz bio kakav dobar fest po mogućnosti na Panonskom po noći :mrgreen:
Bila je SODA Open Air na Modracu, kolik se sjećam to su bili demo bendovi, ali je bio dobar festival.

A ovako s obzirom da sam započeo ovu neku raspravu oko Slayera pa evo da navedem par stvari zašto ja vjerujem da je to izvedivo. Prije svega volim Slayer naravno, ali brate i nisam neki die hard fan, više mi leži onako Megadeth, ali eto. Slayer sam naveo samo kao pogodnu atrakciju za Sarajevo. Zašto?

Na prošlogodišnjem Rokaj fest u Zagrebu koji je Open Air festival okupilo se oko 3 000 ljudi, a nastupali su Slayer, Mastodon i Gojira. Znači Zagrebčani mogu dovesti ovavkva tri benda za 3 000 ljudi sigurno je isplativo. Kažem ne razumijem se toliko ni u organizaciju koncerata, a ni u neku brojnost publike koja to sluša u BiH, ali ja vjerujem kada se uzme u obzir veliki broj klinaca koji to slušaju da u BiH ima 2-3 hiljade ljudi koji intenzivnu slušaju metal.

Da li Sarajevo može nafatati 1000 do 1500 ljudi za Slayerov koncert može nam odgovoriti samo neko ko se bavi organizacijom koncerata ovdje. Kažem da imam para ja bih lično pokušao izvesti nešto dovođenje takvog benda. Evo npr. tri momka iz The Aebyss emisije su 2002. godine doveli Kreator i Destruction ovdje u Sarajevu i kako su rekli da nisu imali pojma šta rade i koliko to košta i da su na kraju ostali u minusu, ali da se u neku rku isplatilo jer se evo i nakon 10 godina taj koncert spominje.
miss v
Posts: 389
Joined: 12/02/2011 14:45

#318 Re: Metal u BiH

Post by miss v »

..
Last edited by miss v on 26/12/2013 20:30, edited 1 time in total.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#319 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Moje mišljenje je da je stari Bombarder bezveze bend, a evo npr. ova stvar mi zvuči užasno:



Da li je to zbog loše produkcije ili nečega drugog neznam, ali evo obrada ove iste pjesme od strane benda Kuga je odlična i zvuči mi paš pravo:



A da je Neša počeo praviti ozbiljnu muziku je dokazano na posljednjim albumima Bombardera i evo npr. ova pjesma mi je super:



Moje mišljenje je i dalje da je Bogamber njeSra, znači moje mišljenje, ja znam da thrash u svojoj osnovi i nije neke muzika u kojoj treba tražiti neku dublju filozofiju, pa i sami tekstovi da su neozbiljni što mu i to što se meni sviđa, ali evo za kraj ova pjesma neka objasni kako to treba da zvuči, ako se već pjeva na našem jeziku:

User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#320 Re: Metal u BiH

Post by Amagon »

ICED EARTH u Sarajevu!!! 10.11.2013. u Slogi!

http://www.maximumrock.ro/stiri/1596-co ... mania.html

08.06. - Zadar
08.11. - Ljubljana
09.11. - Zagreb
10.11. - Sarajevo
19.11. - Beograd

:-D
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#321 Re: Metal u BiH

Post by Ajatolah_ »

Uh, to je već nešto! :D Doduše ko živ ko mrtav tad. :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#322 Re: Metal u BiH

Post by ExNihilo »

Baš htjedoh pitati je li ovo moguće? Na oficijelnoj stranici nema ništa.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#323 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Amagon wrote:ICED EARTH u Sarajevu!!! 10.11.2013. u Slogi!

http://www.maximumrock.ro/stiri/1596-co ... mania.html

08.06. - Zadar
08.11. - Ljubljana
09.11. - Zagreb
10.11. - Sarajevo
19.11. - Beograd

:-D
Teško mi je povjerovat u ovo jer osim na ovom portalu ne postoji nigdje više, ali eto nadajmo se.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#324 Re: Metal u BiH

Post by So What! »

Edit: Evo i Metal Serbia prenosi istu vijest, ovo ide na dobro, a smijem se kladiti ako je istina da ekipa The Aebyssa stoji iza ovog.

http://metalserbia.com/najave/iced-eart ... u-beogradu
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#325 Re: Metal u BiH

Post by ExNihilo »

Ljudi moji..ako je istina..ovo je vijest godine :D

p.s. Članak obrisan sa maximumrock. To ne sluti na dobro.
Post Reply