SDP

exhtc
Posts: 56
Joined: 30/04/2013 14:21

#44126 Re: SDP

Post by exhtc »

Banksy wrote:Je li ovo istina? Zar SDP zaista prepoznaje GS kao opasnost ili konkurenciju?

Nihad Čolpa, GS
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... patriotama


Više od godinu smo bili pozitivni ili neutralni prema ljudima iz SDP-a i DF-a, koji su između 20 i 30 godina na budžetu. Dakle, imaju godina budžetskog staža kao naše rukovodstvo godina.

Konačno, pomjerili smo svoj kongres sa 16. septembra, na molbu ljudi iz SDP-a.

Onda su oni zajedno sa DF-om organizovali sjednicu GO te dvije stranke na koju nas nisu pozvali, a na naš kongres nisu došli ni jedni ni drugi, iako su dan prije potvrdili dolazak.

Dakle, samo zlonamjerna osoba može reći da GS nije uradio sve moguće da se urazume ljudi koji očito planiraju da putem potpuno odvojenih listi odrade još jedan lagodan mandat u opoziciji.
To je zajednicka sjednica dva Glavna odbora.. SDP i DF, a ne sjednica tri glavna odbora.. Kako ce neko doci, na kongres GS-a, kad je u istom danu kad i zajednicka sjednica SDP i DF, koja je zakazana mnogo ranije za 9. septembar, nego je GS zakazao kongres.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#44127 Re: SDP

Post by Capsicum »

Znaci nije istina da je SDP molio GS da pomjeri kongres koji se trebao odrzati 16.09?
exhtc
Posts: 56
Joined: 30/04/2013 14:21

#44128 Re: SDP

Post by exhtc »

Capsicum wrote:Znaci nije istina da je SDP molio GS da pomjeri kongres koji se trebao odrzati 16.09?
Niko im nije to tražio, pomjerili su ga samoinicijativno zbog konvencije Foruma mladih koja je bila 16.9. Meni se postavlja pitanje sto su zakazali bas 9. septembra svoj kongres, vjerovatno su htjeli da usmjere pricu sa sjednice SDP i DF na sebe, odnosno na Reufa i Emira. Svi znamo njihovo misljenje o Komsicu. Naljutili se jer oni nisu tu, a Komsic jeste.

Lako se moze u medijima naci da je sjednica SDP-DF zakazana za 9. septembar mnogo ranije nego kongres GS-a.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#44129 Re: SDP

Post by Capsicum »

exhtc wrote:
Capsicum wrote:Znaci nije istina da je SDP molio GS da pomjeri kongres koji se trebao odrzati 16.09?
Niko im nije to tražio, pomjerili su ga samoinicijativno zbog konvencije Foruma mladih koja je bila 16.9. Meni se postavlja pitanje sto su zakazali bas 9. septembra svoj kongres, vjerovatno su htjeli da usmjere pricu sa sjednice SDP i DF na sebe, odnosno na Reufa i Emira. Svi znamo njihovo misljenje o Komsicu. Naljutili se jer oni nisu tu, a Komsic jeste.

Lako se moze u medijima naci da je sjednica SDP-DF zakazana za 9. septembar mnogo ranije nego kongres GS-a.
Hajd se ti jos malo raspitaj... Ili nemas sve informacije ili ih svjesno prikrivas.
exhtc
Posts: 56
Joined: 30/04/2013 14:21

#44130 Re: SDP

Post by exhtc »

Sve ja znam druze.. Dvije sedmice prije se znalo kad ce biti sjednica Glavnog odbora SDP i DF. U medije 4.9 kad je pustena zvanicno informacija kad ce biti sjednica, dan poslije GS salje medijima da ce 9. biti kongres GS-a. Istina d aje prvo trebao biti 16.9, pa onda 10.9 i na kraju stavili 9.9. A niko nije pitao da se zbog konvencije Foruma mladih pomjeri kongres GS.. Mislim sto bi se pomjerao, dva razlicita dogadjaja...

Evo nek neko stavi bilo kakav pisani trag, da se to trazilo :D ja cu povuci sve sto sam rekao.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#44131 Re: SDP

Post by Capsicum »

Pa eto nek vas predsjednik kaze predsjedniku GS-a da laze. Hocemo se kladiti da to nece uraditi...
exhtc
Posts: 56
Joined: 30/04/2013 14:21

#44132 Re: SDP

Post by exhtc »

Capsicum wrote:Pa eto nek vas predsjednik kaze predsjedniku GS-a da laze. Hocemo se kladiti da to nece uraditi...
Toliko je nebitna stvar da se predsjednik nece spustati na mahalsku pricu koju GS vodi od svog nastanka. Pogledaj na Youtube izjave Komsica i Niksica nakoj sjednice gdje je sve objasnjeno i receno.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#44133 Re: SDP

Post by Capsicum »

Ili zato sto zna da iz GS-a govore istinu...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44134 Re: SDP

Post by johntra »

Ok, pomjerena sjednica Kongresa ranije zbog SDP i DF...zašto se nije pomjerila da se održi 10., dan poslije? i svima bi bilo dobro...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#44135 Re: SDP

Post by sabina1 »

exhtc wrote:Kako znam i Nasa stranka je glasala za taj isti "Koldžin" budžet....
Najobičnije gluposti , vijećnici Naše stranke su bili suzdržani uz jednog zastupnika DF-a. Svi ostali su bili za.
Kako bi se izbjegle ovakve gluposti i eventualne manipulacije , vijećnici Naše stranke su izrazili sumnju u glasanje pa se svaki vijećnik morao pojedinačno izjasniti da li je za , protiv ili suzdržan , to je ušlo u stenogram odnosno materijale sa sjednice vijeća što je jasno vidljivo i svakom dostupno na web sajtu općine Novo Sarajevo.

Ljubazno vas pozdravljam.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44136 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Sabina najkulturniji Forumaš
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#44137 Re: SDP

Post by thekupus »

Zelena fasada?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#44138 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Za SDP i DF, najveci problem ostaju GS i NS.

A ne SDA, naravno - to su koalicioni partneri! :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#44139 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Jako je zanimljivo (da ne kazem sta gore), da SDP i DF trose haman svu energiju i vrijeme na pljuvanje po strankama koje jedva prebace prag... Lijevim i liberalnim strankama.

Po SDA i HDZ ne smiju - nece da naljute buduce kolege? :)
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#44140 Re: SDP

Post by Capsicum »

johntra wrote:Ok, pomjerena sjednica Kongresa ranije zbog SDP i DF...zašto se nije pomjerila da se održi 10., dan poslije? i svima bi bilo dobro...
Ma uopste nije bitno kad je bio kongres. GS izasao u susret SDP-u i eto. Stvar je u tome da su SDP i DF potvrdili da ce njihovi predstavnici doci na kongres GS-a i onda se nisu ni pojavili. To je odraz nepostovanja. Ovamo se pricaju price za malu djecu kako okupljate ljevicu, a popisate se po svima ostalim potpisnicima Jahorinske deklaracije. Fakat je interesantno da je taj mali GS tolikim ljudima i strankama utjerao strah u kosti. Na vasem mjestu ja bih se zapitao...
džakailibu
Posts: 618
Joined: 08/05/2013 11:37

#44141 Re: SDP

Post by džakailibu »

zar ovaj sdp jos postoji? jadna li nam majka ako su oni alternativa ovim kriminalcima. sjecam se otvara predsjednik niksic predizbornu kamapanju za lokalne izbore 2016 na vracama u djemperu us polo. mislim, djemper vrijedi najmanje 150 KM i on se obraca kao socialdemokrat (lafo), lijeva opcija, radnicima, nazaposlenima i ostalim vise manje socijalno ugrozenim kategorijama. nemaju oni veze ni gdje su ni sta rade ni sta pricaju. to su kao roboti, profesionalni politicari, bez ikavkog smisla za vrijeme i mjesto. na jedan nacin je to i bila dobra simbolicka slika propasti socialdemokratije na ruiniranom spomeniku antifasizma u BiH. sdp je potpuno propao onog trenutka kada nisu zajedno sa lagumdzijom izbacili sve ove njegove poltrone kroz prozor, a posebno potpredsjdnika koji je gledao kako zlaja urusava sve sto je sdp.
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#44142 Re: SDP

Post by PeraDzetic »

Alfons Kauders wrote:Jako je zanimljivo (da ne kazem sta gore), da SDP i DF trose haman svu energiju i vrijeme na pljuvanje po strankama koje jedva prebace prag... Lijevim i liberalnim strankama.

Po SDA i HDZ ne smiju - nece da naljute buduce kolege? :)
Naprotiv, ja sam to primijetio u slučaju GS-a... totalno zaokret u politici od kongresa. A, nisam vidio da su se iz sdp-a i df-a osvrnuli na sve te medijske provokacije. Niti su iti jednim prokomentirali stanje u ns. Niti jednom. Tako da ne znam na cemu temeljite te navode.
I Da, evo ja zaista nisam ispratio nigdje u medijima da je zakazan kongres gs-a prije 05.09. Dajte neki clanak nesto pa da vidimo... I zašto ste potjerali sa 16.09. Kakve veze ima vas kongres sa forumom mladih sdp koji jr bio obična protesta šetnja?
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#44143 Re: SDP

Post by PeraDzetic »

džakailibu wrote:zar ovaj sdp jos postoji? jadna li nam majka ako su oni alternativa ovim kriminalcima. sjecam se otvara predsjednik niksic predizbornu kamapanju za lokalne izbore 2016 na vracama u djemperu us polo. mislim, djemper vrijedi najmanje 150 KM i on se obraca kao socialdemokrat (lafo), lijeva opcija, radnicima, nazaposlenima i ostalim vise manje socijalno ugrozenim kategorijama. nemaju oni veze ni gdje su ni sta rade ni sta pricaju. to su kao roboti, profesionalni politicari, bez ikavkog smisla za vrijeme i mjesto. na jedan nacin je to i bila dobra simbolicka slika propasti socialdemokratije na ruiniranom spomeniku antifasizma u BiH. sdp je potpuno propao onog trenutka kada nisu zajedno sa lagumdzijom izbacili sve ove njegove poltrone kroz prozor, a posebno potpredsjdnika koji je gledao kako zlaja urusava sve sto je sdp.
U svijetu US polo ass je osrednji brand.. .po outletima sam plaćao po 40ak eura jakne i po 20 eura obucu. Osim toga, us polo ni kod nas nije neki zabremedet.
User avatar
drug_profi
Posts: 50622
Joined: 16/07/2012 16:00

#44144 Re: SDP

Post by drug_profi »

Pa jebt. ne mozes ni dzemper obuc da te ne premjere. Mislim ne branim Nerka, ali ovo je nidje veze argument.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#44145 Re: SDP

Post by GeeTnT »

drugi profil wrote:Pa jebt. ne mozes ni dzemper obuc da te ne premjere. Mislim ne branim Nerka, ali ovo je nidje veze argument.
Tuga...
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#44146 Re: SDP

Post by PeraDzetic »

GeeTnT wrote:
drugi profil wrote:Pa jebt. ne mozes ni dzemper obuc da te ne premjere. Mislim ne branim Nerka, ali ovo je nidje veze argument.
Tuga...
Kad avaz objavi da Izetbegovićka nosi tasnicu od 5.000 eura, odmah je brane da je ona ipak direktorica bolnice i žena člana predsjednistva.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44147 Re: SDP

Post by putokaz1 »

džakailibu wrote:zar ovaj sdp jos postoji? jadna li nam majka ako su oni alternativa ovim kriminalcima. sjecam se otvara predsjednik niksic predizbornu kamapanju za lokalne izbore 2016 na vracama u djemperu us polo. mislim, djemper vrijedi najmanje 150 KM i on se obraca kao socialdemokrat (lafo), lijeva opcija, radnicima, nazaposlenima i ostalim vise manje socijalno ugrozenim kategorijama. nemaju oni veze ni gdje su ni sta rade ni sta pricaju. to su kao roboti, profesionalni politicari, bez ikavkog smisla za vrijeme i mjesto. na jedan nacin je to i bila dobra simbolicka slika propasti socialdemokratije na ruiniranom spomeniku antifasizma u BiH. sdp je potpuno propao onog trenutka kada nisu zajedno sa lagumdzijom izbacili sve ove njegove poltrone kroz prozor, a posebno potpredsjdnika koji je gledao kako zlaja urusava sve sto je sdp.
8 Načelnika ne postoji
Druga stranka kod Bošnjaka
A kako završi druga stranka kod Bošnjaka
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#44148 Re: SDP

Post by JThomas »

ljudi uništili opoziciju za duži rok, jebali nam svima majku, oduzeli nam realnu mogućnosti da konstruktivno zaokružimo protiv, a džemper problem...
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#44149 Re: SDP

Post by GeeTnT »

PeraDzetic wrote:
GeeTnT wrote:
drugi profil wrote:Pa jebt. ne mozes ni dzemper obuc da te ne premjere. Mislim ne branim Nerka, ali ovo je nidje veze argument.
Tuga...
Kad avaz objavi da Izetbegovićka nosi tasnicu od 5.000 eura, odmah je brane da je ona ipak direktorica bolnice i žena člana predsjednistva.
Kad avaz objavi takvu vijest onda poslije procitanog naslova zguzvas komplet novine....bacis i nikad vise ne citas..ili nikad vise ne otvoris taj smrdljivi portal...
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#44150 Re: SDP

Post by PeraDzetic »

Izvini, a zašto se o tome ne bi čitalo i pisalo? O tome se i u civiliziranom svijetu cita i piše samo u rubrici o modi, a kod nas je s razlogom u politici.
Post Reply