SDP

User avatar
drug_profi
Posts: 50617
Joined: 16/07/2012 16:00

#44026 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ma jasno je da SDA treba oboriti, i radi naroda i radi same SDA.
Međutim tjeranje inata kontra SNSD i HDZ samo jača te stranke.

I ja ne razumijem zašto je Fahro gori od SDA. Sam si rekao da je Fahro generalno prozapadni. Da se ogradim, Fahro i njegov Avaz su mi nešto najmrže, ali ne znam zašto je pošast znana kao SDA koja je zatrla sve normalno u ovoj zemlji bolja opcija od "mafijaškog" SBB?

Pa SDA ima svoje batinaše, nepresuđene revolveraše, cijelu infrastrukturu koja zavrće ruke i sprovodi disciplinu. Mislim kako jedna otvoreno mafijaška organizacija, koja je dokazano i očevidno razorila sve sisteme u ovoj zemlji, pri tom opljačkala sve što se moglo opljačkati, uopšte ikome može biti opcija, naročito nekom dokazano inteligentnom i moralno ispravnom čovjeku?
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#44027 Re: SDP

Post by Roccohljup »

jednom sam govno pojeo i glasao za DF pa su odmah poletili SDA u zagrljaj.....e nećeš više. A sve sam više siguran da Komšić i Nikšić više računaju na fahru nego na GS i NS. Čak je i on nedavno izletio da ima puno zajedničkog sa DF i SDP što bi moglo značiti da ce vezati peškire nakon izbora.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#44028 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

drugi profil wrote:Ma jasno je da SDA treba oboriti, i radi naroda i radi same SDA.
Međutim tjeranje inata kontra SNSD i HDZ samo jača te stranke.

I ja ne razumijem zašto je Fahro gori od SDA. Sam si rekao da je Fahro generalno prozapadni. Da se ogradim, Fahro i njegov Avaz su mi nešto najmrže, ali ne znam zašto je pošast znana kao SDA koja je zatrla sve normalno u ovoj zemlji bolja opcija od "mafijaškog" SBB?

Pa SDA ima svoje batinaše, nepresuđene revolveraše, cijelu infrastrukturu koja zavrće ruke i sprovodi disciplinu. Mislim kako jedna otvoreno mafijaška organizacija, koja je dokazano i očevidno razorila sve sisteme u ovoj zemlji, pri tom opljačkala sve što se moglo opljačkati, uopšte ikome može biti opcija, naročito nekom dokazano inteligentnom i moralno ispravnom čovjeku?
Pogledaj sve bitne projekte u BiH u zadnjih 10 i vise godina, od autoputa do energetike. Svaki je blokirao upravo SBB, a ne SDA ili SDP.

SBB je garant izostanka progresa, i oni to ne kriju. Njihova politika je sto gore to bolje, bilo da su na vlasti ili opoziciji.
User avatar
drug_profi
Posts: 50617
Joined: 16/07/2012 16:00

#44029 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ne, nije to odgovor na pitanje. Ljudi uvijek govore da je bolje SDA nego SBB.
Zašto?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#44030 Re: SDP

Post by arzuhal »

Alfons Kauders wrote:
arzuhal wrote:
Roccohljup wrote:Čak i ako ne budu flertovali sa SDA, HDZ, SNSD, a bude razmjenjivali nježnosti sa SBBom, za mene su prekriženi.
Bolje onda sa SDA da idu, odmah, nego da se kasnije udružuju s SBB-om...

Komšić, otkako je nastao i postao, hvali Radončića ovako ili onako, evo već godinama...I skoro je pravio neku svoju analizu i svojom rukom, kao, potcrtavao razliku između dvije dominantno bošnjačke partije koje predstavljaju, kao, bošnjačke etničke interese: SDA je okrenuta više Turskoj, nekakvom islamizmu i sl. dok je SBB modernija politička opcija svjesna svoje tradicije ali okrenuta modernoj Evropi, zapdanoj civlizaciji s kojom dijeli svoju sudbinu, bla-bla...

Priprema terena za koaliranje.

Znam, što rek'o @Alfons, da će SBB za peneze i osvajanje moći sve uraditi, samo me interesuje u toj kombinaciji kako će tzv. ljevica, naša internacioanala, naš proleterijat izbjeći HDZ i SNSD? Ili im je jedini cilj izbjeći SDA, iz nekog razloga...? :? :mrgreen:
Cilj im je repriza 2010, ali ovaj put s HDZ-om, odnosno da budu "prva" a SDA "druga" stranka u koaliciji, i da se za sva vremena rijese SBB-a, kao i konkurencije na ljevici (GS, NS i ko god postane bitan).

Dakle, SDP i DF bi da dogodine zamijene SDA, dok bi SDA preuzela trenutnu ulogu SBB. HDZ ostaje, a u RS se jos uvijek ne zna ko ce pobijediti, ali se zna da valja koalirati ili s SNSD ili s SDS ekipom.
Lakše se, šta vele, ugradit nego ispunjavat nake ciljeve i obećanja, reforme i sl. Pa jes'...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55693
Joined: 15/12/2008 16:53

#44031 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Samo SDA, na svim nivoima...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#44032 Re: SDP

Post by Banksy »

drugi profil wrote:Ne, nije to odgovor na pitanje. Ljudi uvijek govore da je bolje SDA nego SBB.
Zašto?
Zato što su, na ovaj ili onaj način, nekako interesno vezani za SDA, ali ih je stid to priznati. Ukratko.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#44033 Re: SDP

Post by Roccohljup »

Banksy wrote:
drugi profil wrote:Ne, nije to odgovor na pitanje. Ljudi uvijek govore da je bolje SDA nego SBB.
Zašto?
Zato što su, na ovaj ili onaj način, nekako interesno vezani za SDA, ali ih je stid to priznati. Ukratko.
Govna i jedni i drugi......moji lični razlozi:

Vodi ih kriminalac, ratni profiter, ulizica, i egomanijak
Sastavljeni su od mahom drugih egomanijaka koje su pretežno pokupili iz SDA jer tamo nisu mogli zadovoljiti svoje mgalomanske ambicije koji vožda slijepo podržavaju, čak i kad vodi politiku isključivo vlastitih interesa i sukoba (čampare, zvizdić, VM ne valja a valja federalna vlada, itd.),
Izuzev par pojedinaca (za koje se ne mogu iščuditi sta tu rade), mahom su nekopetentni, bezobrazni i oni koji obnašaju funkcije u vlasti ili JP s euopšte po svom ponašanju ne razlikuju od SDA
Nikad nisu spremni priznati svoje greške i vazda je neko drugi kriv (to im je zajedničko sa ostalim ahbabima na vlasti)
Za radi vlastitih interesa (fotelja), spremni su prodati interese države, naroda, kao i pogaziti svoja vlastita obećanja (ni tu se ne razlikuju puno od ostalih).

Itd.....

Uglavnom, govna i jedni i drugi a meni se ne da birati niti jedno govno.....
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#44034 Re: SDP

Post by Banksy »

Roccohljup wrote:
Banksy wrote:
drugi profil wrote:Ne, nije to odgovor na pitanje. Ljudi uvijek govore da je bolje SDA nego SBB.
Zašto?
Zato što su, na ovaj ili onaj način, nekako interesno vezani za SDA, ali ih je stid to priznati. Ukratko.
Govna i jedni i drugi.....
Nisam za SDA, ali...
User avatar
drug_profi
Posts: 50617
Joined: 16/07/2012 16:00

#44035 Re: SDP

Post by drug_profi »

Pa sve čime si ih nakitio važi za SDA i to u još većoj mjeri. Plus što SDA namjerno pravi krize, dok SBB naoko pokušava da relaksira stvar.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#44036 Re: SDP

Post by kiligonzales »

I klix posto baza SDA botovima :D
Prije se ovi gradjani ovako lako nisu dali. Sada cirkus. :D
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#44037 Re: SDP

Post by kiligonzales »

drugi profil wrote:Samo ovo je trčanje pred rudu sa izjavama nećemo sa HDZ i SNSD. Oni ne znaju da li će te dvije stranke odnijeti pobjede u svojim nacionalnim torovima.
Tako da ne znaju da li će se uopšte moći formirati vlast bez njih.
Ako uzmemo da je logično da ako se SDP pita za vlast, onda je SDA nebitna, ali kako potisnuti HDZ iz doma naroda i kako time ne napraviti nove krize, blokade i ojacati Covica.

Po meni malo nezrela, preuranjena i nepametna izjava.
Pa se pitam zašto glasati za opciju koja neće moći napraviti vlast ili će je napraviti tako da zakuha još više. Ili će na kraju lizati što su pos*ali, jer vlast je slast.
Pa je sljedeće pitanje mene kao birača, zašto u tom slučaju ne podržati opciju koja nije SDA, a može donijeti neke promjene i relaksaciju. Čisto da se takva opcija ojača kontra SDA.
SDP ima problem jer više nema karizmatičnog lidera. Lagumdžija je ipak više glasova privlačio nego odbijao. Bio je majstor retorike.
Oni ne racunaju na skori povratak na vlast, tako da mogu sebi priustiti ovakve izjave, realno je ocekivati malo bolje rezultate, ali ne i previse dobre. Treba im siri blok stranki za saradnju od ovog saveza s DF i GS, da bi se dokopali vlasti, međutim ako to se i desi, cijene takvog dolaska na vlasti su lose jer ce pratkicno biti ucijenjeni od strane malih stranki da cine ono sto im oni traze i takva koalicija moze biti poprilicno nestabilna.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#44038 Re: SDP

Post by Roccohljup »

drugi profil wrote:Pa sve čime si ih nakitio važi za SDA i to u još većoj mjeri. Plus što SDA namjerno pravi krize, dok SBB naoko pokušava da relaksira stvar.
naravno...zato mi ni jedni a ni drugi nisu opcija.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44039 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Da
Dilema postiji
Šta je manje ZLO?
Sadašnji uragan Sebija ili
-Blokade u formiranju vlasti od strane SDP
Ako SDP uđe s HDZ i SNSD što mora,meni neće bit krivo
ŠTO SE MORA MORA SE
-Neće mi biti krivo i da ostanu
Ono što jesu OPOZICIJA
ali s SDA NIKAD VIŠE MOJ GLAS
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#44040 Re: SDP

Post by JThomas »

nas su u suštini sve vrlo uspješno ubijedili da ne može i neće biti bolje. i to je najjači stub vlasti.

glasači vlasti glasaju da ne bude gore. ili ako se već na očigled sve pogoršava...da ne bude još puno gore :mrgreen: nek' ne puca, eto pomalo i puca, ali ne puca u glavu, valjda i neće. ostali ne glasaju, ili glasaju reda radi, eto onako da pokušaju. bez vjere i razjedinjeno, i onda od tog razjedinjenog vlast podmiti koliko joj fali. ali niko ne vjeruje da će biti bolje na nivou društva.

a ovakav sdp je velikim, velikim dijelom zacementirao tu percepciju...
User avatar
drug_profi
Posts: 50617
Joined: 16/07/2012 16:00

#44041 Re: SDP

Post by drug_profi »

Moramo biti svjesni dau ovakvom sistemu jedinu nadu za promjenu (makar ona bila minorna) daju izbori.
Znam da nacionalne stranke ni u ludilu nece pristati da se izborni zakon mijenja tako da se raspisuju novi izbori ako pukne koalicija, ili se vlast ne formira za 3-4 mjeseca.
Ulica, protesti ne mijenjaju nista. Uvijek se svodi da protestuješ samo protiv "svojih" koji su tek trecina vlasti. Zatim imas tu kantone, drzave u drzavi.
Smijeni federalnu vlast nekim cudom, kantoni te pocnu blokirati.
Dakle jedino - jedino - izbori. A na izborima kradje ko u prici. Dakle moras bas nadjebat SDA da bi bio bare-bare sa njima.
I onda shvatis da je sistem beznadezan.
I trazis kako odseliti u sjebanu Hrvatsku jer ti i ona odavde izgleda ko Njemacka.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#44042 Re: SDP

Post by Matzan »

drugi profil wrote:Ma jasno je da SDA treba oboriti, i radi naroda i radi same SDA.
Narod ne misli tako. Izbori pokazuju.
User avatar
drug_profi
Posts: 50617
Joined: 16/07/2012 16:00

#44043 Re: SDP

Post by drug_profi »

Matzan wrote:
drugi profil wrote:Ma jasno je da SDA treba oboriti, i radi naroda i radi same SDA.
Narod ne misli tako. Izbori pokazuju.
Prvo - kad je to narod znao šta je za njega dobro?
Drugo - Izbori pokazuju da max.15% biračkog tijela bira SDA. Prostom računicom izvedeš da je riječ o ljudima interesno povezanim sa time da je SDA vlast.
Dakle uposlenici drzavnih ustanova i preduzeca i njihove uze porodice, uz manji broj onih koje su u džamijama obradili uoči izbora.
Ako je Bošnjaka 50% u BiH, znači da iz bošnjačke populacije 70% NE podržava SDA, dok je 30% podržava.
Problem je samo što su ljudi ubjeđeni da se ništa ne može promijeniti i da su svi isti, pa i ne pokušavaju.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44044 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Prvo - kad je to narod znao šta je za njega dobro?
Drugo - Izbori pokazuju da max.15% biračkog tijela bira SDA. Prostom računicom izvedeš da je riječ o ljudima interesno povezanim sa time da je SDA vlast.
Dakle uposlenici drzavnih ustanova i preduzeca i njihove uze porodice, uz manji broj onih koje su u džamijama obradili uoči izbora.
Ako je Bošnjaka 50% u BiH, znači da iz bošnjačke populacije 70% NE podržava SDA, dok je 30% podržava.
Problem je samo što su ljudi ubjeđeni da se ništa ne može promijeniti i da su svi isti, pa i ne pokušavaju.[/quote]
-Pa mnogi su bili dio vlasti s SDA
Teško je pronaći razliku između Nikšićevog brata i Bakirove Žene
Između SBB i DF pravariše nas
Teško je naći razliku između SDA i NESDA
SDA je grozna
Ali Opozicija je nejasna,nezna šta želi,i NIJE OPOZICIJA,mnogo stranaka a 90% je već bila s SDA
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#44045 Re: SDP

Post by Matzan »

Samo da se tuspasim.
Noge me zaboljele od protestne šetnje pa malo sjeo da se odmorim.

Smrt fašizmu!
(I nepotizmu)
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#44046 Re: SDP

Post by AsharaK »

Kakva je atmosfera?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#44047 Re: SDP

Post by General War »

AsharaK wrote:Kakva je atmosfera?
Ko na parastosu :D
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#44048 Re: SDP

Post by AsharaK »

:D
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#44049 Re: SDP

Post by Matzan »

AsharaK wrote:Kakva je atmosfera?

Uzvišena.

Ekstaza će doći sa obraćanjem vođe.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55693
Joined: 15/12/2008 16:53

#44050 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Je ko vodja?
Post Reply