Sarajevo - Budimpešta

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
sarajevo_84
Posts: 151
Joined: 24/11/2010 14:55

#1 Sarajevo - Budimpešta

Post by sarajevo_84 »

Interesuje me je li neko od vas bio u Budimpešti, koja je najbolja agencija za organizovanje putovanja, avion, autobus ili voz?

Također me interesuju hoteli u Budimpešti, cijene i sl...

Da vas čujem...

:roll: :roll:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#2 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 04/12/2012 09:50, edited 1 time in total.
User avatar
sarajevo_84
Posts: 151
Joined: 24/11/2010 14:55

#3 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by sarajevo_84 »

Gospoda Ministarka wrote:Prije mog odlaska u Budimpestu puno sam se raspitivala na jednom drugom, ne nasem forumu, gdje sam dobila jako puno korisnih informacija. Budimpesta ima jako jeftin smjestaj, privatni u centru mozes naci za 10ak € po osobi ili cak jeftinije, hotelski je takoder jako jeftin. Ukoliko Vas putuje vise svakako je bolja opcija auto, medutim ukoliko Vas je manje organizovano preko agencije je takoder super.
Ovako, trenutno imas u ponudi od raznih agencija, cijene variraju do 50-60 KM, ja ti preporucujem agenciju Golden Tours iz Tuzle koji imaju Budimpestu 2 noćenja sa doručkom u hotelu sa 3* 189,00 KM, sto je smijesno jeftino.
Bec-Budimpesta, 1 nocenje u Becu i 2 nocenja sa doruckom u Budimpesti za 259,00 KM ili ako si mlad i putovanja te ne umaraju super je i Srednjoevropska tura, gdje mozes vidjeti Budimpestu-Bec-Prag-Drezden 3 nocenja u Becu za 299, 00 KM.
U svakom slucaju sretno i vjeruj mi Budimpesta ce te oduseviti.
Hvala na informacijama...
Sibel
Posts: 12
Joined: 07/07/2006 02:26

#4 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Sibel »

Ja idem u ovom programu Golden Toursa. Zanima me šta preporučuješ od nekih dodatnih izleta u privatnom aranžmanu, je li hrana skupa i suveniri?
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#5 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 04/12/2012 09:50, edited 1 time in total.
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#6 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Tranquilizer »

Gospoda Ministarka wrote:
Sibel wrote:Ja idem u ovom programu Golden Toursa. Zanima me šta preporučuješ od nekih dodatnih izleta u privatnom aranžmanu, je li hrana skupa i suveniri?
Obavezne su posjete muzejima, posebno Muzej holokausta i Mađarski narodni muzej. Posjetiti Pestu, Citadelu, Trg heroja, Lancani most i da hoces ne mozes promasiti... Budimpesta odusevljava.
Hrana, mi smo se hranili u hotelu i grickali u McD, BK, i KFCu, grad je prepun mjesta gdje mozes probati kuhinju sa svih strana svijeta ali kad si vec tamo preporucujem gulas i obavezan odlazak u cardu. U trznim centrima, hrana je jeftinija nego kod nas a izbor je ogroman :-) Žerbo je slasticarna koju morate posjetiti i nalazi se u glavoj ulici Vaci.

Preporucujem odlazak u velike trzne centre posebno Arena Plaza, izgubit ces se.

Suveniri su jako, jako skupi, ali su zasticeni i barem djelomicno rucno izradeni (najmanje rucno bojeni), najeftiniji suvenir je recimo platnena vrecica paprike (ljute) sa drvenom kasicicom, koja je rucno bojena je cca 9 KM ili neki od otvaraca za alkohol koji je tamo daba i dostupan na svako uglu. :lol: Uglavnom za suvenire preporucujem trznicu na Pesti i obavezno cjenkanje mada i oni sami spustaju cijene i veliki broj trgovaca razumije nas jezik.
Par slikica od mene da se zainteresujete jos vise za Budimpestu :D :-D
http://img69.imageshack.us/i/dscn1187yk.jpg/
http://img130.imageshack.us/i/dscn1190th.jpg/
http://img88.imageshack.us/i/dscn1170r.jpg/

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#7 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Not My Idea »

@ministarko, hvala za ove informacije i preporuke :)

s drustvom sam planirala za Novu godinu ic, ova Centrotrans ponuda
30.12.-02.01.2012. (4 dana, autobus), CIJENA: 245,00 KM

e sad, u cijenu je ukljucen samo prijevoz i hotel (2 nocenja s doruckom)...

fakultativni izleti se svi dodatno placaju. pitanje je-da li su obavezni? mislim znam da nisu al problem je sta radit dok su ostali na izletu. posto sam cula da je ovaj hotel na periferiji grada, treba bar pola sata taxijem do same Budimpeste. a nas je 10..oderao bi nas faxi..primjer ovog izleta-tradicionalna vecera 35 eura po osobi :-) nas 10 u drustvu...ne isplati nam se.
dalje, dolazak u Budimpestu je u subotu u 9 ujutro (nakon cijele noci voznje) i odma ide voznja po gradu (to ti odma naplati po 15 eura) i tek u 1 se mozemo smjestit u hotel :roll: premoreni a valja navecer slavit Novu godinu..

uglavnom, sta mislite koliko bi kostalo? i koliko se isplati, finansijski i onako, zbog malo vremena i natrpanog rasporeda?!
i ako imate jos neku ponudu za novu- preporucite :)
Smile :)
Posts: 89
Joined: 05/04/2011 11:06

#8 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Smile :) »

Mi idemo za Novu u Budimpeštu, preko Solazura. Ista je cijena. Topla preporuka za agenciju. Fakultativni izleti nisu obavezni nigdje, pa tako vjerovatno ni u Centrotransu. Ali kad se već ode neke se stvari trebaju vidjeti. Odprilike vožnja Dunavom je 10 eura, čarda 10,15 eura isl. Obilazak grada isto tako. No naravno ko ne želi fakultativne, ne mora :) Jedva čekam :-D
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#9 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by opa22 »

ja sam bio na proljece u Budapestu i mogu reci da je odlicno, isao vlakom s ekipom, povratka karta vlakom je 111KM, a hotel nam je bio full blizu centra grada jedna stanica voznje autobusom, 30EURA soba (nas je bilo po 2 u sobu) tako da nas je po glavi doslo 15 eurica sto mi je full povoljno, hotel je u neposrednoj blizini glavnog kolodvoda deli, al nismo imali problema s bukom bilo je mirno, a sobe pravo velike :D hotel charles, samo recepciju ne mogu bas pohvaliti s znanjem stranih jezika, nesta malo engleskog znaju u kombinaciji s njemackim mozes se sporazumjeti s njima :D
Last edited by opa22 on 08/11/2011 11:35, edited 1 time in total.
Una ragazza
Posts: 398
Joined: 25/02/2011 23:23

#10 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Una ragazza »

Sjajan grad za posjetit za Novu godinu, lijepo provod zelim! :-D
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#11 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 18/01/2012 12:18, edited 1 time in total.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#12 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Not My Idea »

http://www.centrotours.ba/loc/budimpestang2012.wbsp

em sto smo se raspitali i dobili info da ako ne bude dovoljno ljudi, smestit ce nas u hostel...

hvala na ovaj link, evo sad cu pogledat
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#13 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Irm@ »

Smile :) wrote:Mi idemo za Novu u Budimpeštu, preko Solazura. Ista je cijena. Topla preporuka za agenciju. Fakultativni izleti nisu obavezni nigdje, pa tako vjerovatno ni u Centrotransu. Ali kad se već ode neke se stvari trebaju vidjeti. Odprilike vožnja Dunavom je 10 eura, čarda 10,15 eura isl. Obilazak grada isto tako. No naravno ko ne želi fakultativne, ne mora :) Jedva čekam :-D
ja sa Solazurom ne bih ni do Zenice...ali dobro svakom svoje..

ja sam putovala vec sa Golden Tours-om iz Tuzle..i odlicni su..idemo sad u Budimpestu sa ovom varijantom od 269 KM jer sam vec bila u Mercure hotelima diljem Evrope i znam da su super.. :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#14 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 18/01/2012 12:17, edited 1 time in total.
Smile :)
Posts: 89
Joined: 05/04/2011 11:06

#15 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Smile :) »

Ne kaže se džaba da svako ima svoje mišljenje:) A dodala bih i iskustvo.. mi smo nekoliko puta išli preko njih i sva usluga 10+ no dobro.. Uglavnom odredište nam je isto: Budapest :-D
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#16 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by manki »

Ja idem pocetkom decembra, can't wait, zivio bezvizni. :)
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#17 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Not My Idea »

Gospoda Ministarka wrote:
Bas, bas daleko :roll:
Hotel je lijep, ali je poprilicno daleko, ali i dalje Budimpesta ima najredovniji saobracaj i najduze tramvaje :D
:sad: to nam je problem u slucaju da ne budemo za sve fakultativne izlete..
valjda cemo se skontat jer smo se bas zagrijali :)
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#18 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by cico x »

pogledaj ponudu preko golden toursa ,mislim da je jeftinija malo,a sve isto dobijas
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#19 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Not My Idea »

hocu, to mi je i ministarka preporucila. hvala :wink:
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#20 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by logme »

I meni je Budimpesta jedna od opcija za Novogodisnju noc,
čitam vas :-D
nightmare
Posts: 77
Joined: 26/03/2009 09:51

#21 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by nightmare »

budimpešta je prelijepa, ja sam bio prije 3 godine isto preko agencije centrotours, hotel mi je bio u centru budimpešte odmah pored trga heroja, gdje su kipovi njihovih najpoznatijih ličnosti, uglavnom nemoj propustiti vožnju dunavom i obilazak grada busom, jer je budimpešta zaista ogromna i ima se šta vidjeti, uglavnom sretno i fin provod :))))), nećeš se pokajati
User avatar
kjafiraginica
Posts: 14135
Joined: 20/10/2009 18:46
Location: Crossroads

#22 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by kjafiraginica »

Pozdrav, i mene zanima smjestaj u Budimpesti, pokusavamo skuckati nesto za Novu godinu, nikad se nismo mrdnuli odabde za novogodisnju noc, pa nam je to sada opcija.

Ima li iko ikakvu informaciju kao naci sobicak do 25/30 eura po osobi? neke konkretne informacije? Mi bi isli u nasoj reziji...
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#23 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by opa22 »

ja sam ti gore u svom postu napisao hotel u kojem sam ja bio smjesten cijena je vise nego pristupacna 30eura je soba a ne po osobi
Zigurat
Posts: 6
Joined: 30/10/2011 20:12

#24 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Zigurat »

kjafiraginica wrote:Pozdrav, i mene zanima smjestaj u Budimpesti, pokusavamo skuckati nesto za Novu godinu, nikad se nismo mrdnuli odabde za novogodisnju noc, pa nam je to sada opcija.

Ima li iko ikakvu informaciju kao naci sobicak do 25/30 eura po osobi? neke konkretne informacije? Mi bi isli u nasoj reziji...
Puno vam je bolje ici u "vasoj reziji". Mi smo isli vozom, sami sebi organizovali sve i ispalo je puno bolje nego s bilo kojom agencijom. Budimpesta je extra!

Evo smjestaj u kojem smo djevojka i ja bili prije nekih 20tak dana, bilo je odlicno. Zgrada nova, na jako dobroj je lokaciji, gazda prica engleski super, zakljucava se ulaz + imas "security-a" koji radi 24 h tu. (mada, prije bih rekao da je portir. :D )

http://www.innercityapartments.net/

Mi smo uzeli ovaj Studio apartman, poslali mail, spustio nam i cijenu malo, tako da nas je izaslo 40 eura apartman (po 20 eura). Posto je sada vec novebar, sad je cijena konkretno tog apartmana 38eura. Pozzz i ako sta jos treba, pitaj. Moze i PP. :)
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#25 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by logme »

Upravo gledam web site Charles hotela.
Trenutno je cijena dvokrevetne sobe 30e, fakat dzaba. Za Novu godinu cijena dvokrevetne sobe je 77e, a trokrevetne 80e, plus 3% turističke takse za svaku noć.
Ni to mi ne zvuči previše, s obzirom da se ostaje samo par noći. Pa u Banja luci redovno noćenje plaćam više od 50 km.
Ma nešto kontam hebo i Novu godinu, mene zvrčka neka pukla ja bi sutra spičio :D
Last edited by logme on 09/11/2011 18:39, edited 1 time in total.
Post Reply