All about Dragan Čović

Post Reply
Alfa_Ze
Posts: 1284
Joined: 04/05/2006 15:09

#26 Re: All about Dragan Čović

Post by Alfa_Ze »

Iz imovinskog kartona :

* Dragan Čović *

Lično :
- Stan 100 m2 1/2 100.000 KM Akademika Ivana Zovke Mostar BiH Bernardica Čović (supruga)
Izvor: Zemljišnoknjižni izvadak / Imovinski kartoni iz 2002. i 2010. godine
*U imovinskom kartonu iz 2002. godine isti stan Čović je procijenio na 130.000 KM

Lično :
- Kuća 1/1 500.000 KM BiH
Izvor: Imovinski kartoni iz 2002. i 2010. godine

Lično :
- Kuća / Zemljište 70 m2 / 830 m2 1/1 Ljuti Dolac BiH vrijednost: ??
Izvor: Uvjerenje iz katastra

Lično :
- Automobil Toyota 100.000 KM
Izvor: Imovinski karton iz 2010. godine

Lično :
- Oranica 280 m2 1/6 Ljuti dolac BiH
Izvor: Zemljišnoknjižni izvadak

Lično :
- Oranica 1.130 m2 1/36 Ljuti dolac BiH
Izvor: Zemljišnoknjižni izvadak.


Supruga
Bernardica Čović :

Lično :
- Stan 1/1 400.000 KM Hrvatska
Izvor: Imovinski kartoni iz 2002. i 2010. godine

Lično :
- Zemljište 150.000 KM Hrvatska
Izvor: Imovinski karton iz 2010. godine

- Odvjetnički ured B. Čović Mostar ( suvlasnik : Drinka Zadro )
Izvor: Imovinski kartoni iz 2010. godine

Lično :
- Automobil Audi ( A3 ) 40.000 KM
MOSTAR - Supruga Dragana Čovića, predsjednika HDZ-a BiH, Bernardica Čović, kupila je kuću u Podaci, na Makarskoj rivijeri, na ime svojeg oca Blage Prskala iz Mostara, prenosi Slobodna Dalmacija.
U kupoprodajnom ugovoru nekretnine stoji da se Blagi Prskalu prodaje kuća s okućnicom za 320 tisuća eura, u gotovini. Budući da je Prskalo umirovljenik, s mirovinom od 370 konvertibilnih maraka (oko 1400 kuna), zanimalo nas je otkud ovom umirovljeniku, inače rudaru po zanimanju, keš od 320 tisuća eura za vikendicu u Podaci.
Aktualni predsjednik HDZ-a BiH već ima stan u Makarskoj na adresi Moliških Hrvata 9B, uknjižen u vlasništvu njegove supruge.
Nije uneseno u imovinski karton :

Lično :
- stan u Makarska na adresi Moliških Hrvata 9B - Hrvatska vrijednost : ??

Lično :
- kuća s okućnicom za 320 tisuća eura – Podace Hrvatska
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#27 Re: All about Dragan Čović

Post by Hodidid »

Vidis ti to Dragance i studirao i magistrirao i doktorirao u Mostaru.
User avatar
argyle
Posts: 1890
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#28 Re: All about Dragan Čović

Post by argyle »

Image
Image
Image
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#29 Re: All about Dragan Čović

Post by stari grad Visegrad »

Iznenadilo me da Covici imaju i stan u Hrvatskoj vrijedan 400 000 km. Znaci osigurali su se, te mogu zivjet i tamo i vamo. Kuca u Padacima je nesto sto i ja zelim, iako zaradjujem eure nikad je necu mocu kupiti, toliki novac...
Vjerovatno je jedan dio njegovog prihoda dosao od korupcije.....
kanibal
Posts: 2
Joined: 05/02/2011 15:38

#30 Re: All about Dragan Čović

Post by kanibal »

priznajem, duhovita sprdanja na račun dragana čovića. ipak, u odnosu na raspon karikatura koje trenutačno drmaju političkim nebom bosne i hercegovine, a koje većina ovdje ne bi karikaturama nazvala jadni čovja je posvemašnji obišnjak.
valjda se neće nitko ljutiti ako u cijelu temu ukomponiramo malo sprdnje i na račun njegovih kolega

http://hrhb.info/entry.php?b=15
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#31 Re: All about Dragan Čović

Post by klixober »

zagazaga wrote:
kanibal wrote:priznajem, duhovita sprdanja na račun dragana čovića. ipak, u odnosu na raspon karikatura koje trenutačno drmaju političkim nebom bosne i hercegovine, a koje većina ovdje ne bi karikaturama nazvala jadni čovja je posvemašnji obišnjak.
valjda se neće nitko ljutiti ako u cijelu temu ukomponiramo malo sprdnje i na račun njegovih kolega

http://hrhb.info/entry.php?b=15
ma neeece, osim ako nisi pod b) :lol: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=33901
Ma kavi, nijw on pod b :wink:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#32 Re: All about Dragan Čović

Post by mO k3 »

Kvazi neki politicar u Bosni je vemo unosan poso....
Kud nijesam nesto bolje ucio... :x
User avatar
AliceInChains
Posts: 3334
Joined: 09/02/2010 19:40

#33 Re: All about Dragan Čović

Post by AliceInChains »

Evo, nasao sam jos par ugrozenih Hrvata :mrgreen:
Prlić i ostali u Hagu: Tužilaštvo smatra da je dokazalo zločinački poduhvat i pokušaj stvaranja "velike Hrvatske"
Taj projekt "velike Hrvatske" osmišljen "od vrha prema dolje", kazao je Skot, i on je "osmišljen pod vodstvom Tuđmana, a optužena šestorica su, također, bili njegovi arhitekti, ali i izvršitelji"


Onasa 07/02/2011 17:06:00


Haško tužiteljstvo poručilo je danas na početku svojih završnih riječi u Hagu da su dokazi na suđenju šestorici političkih i vojnih čelnika bosanskih Hrvata pokazali da je postojao udruženi zločinački pothvat na čelu s bivših hrvatskim predsjednikom Franjom Tuđmanom, čiji je cilj bio stvoriti etnički čistu 'veliku Hrvatsku' progonom bošnjačkog i drugog nehrvatskog stanovništva iz dijelova BiH koje se planiralo pripojiti Hrvatskoj.

Tužitelj Kenet Skot (Kenneth Scott) ocijenio je da su zločini, poput pokolja Bošnjaka u Stupnom Dolu ili logor Dretelj u kojem su bili zatočeni, posljedica "udruženog zločinačkog pothvata da se osnuje velika Hrvatska i da se politički i vojno potčine i 'očiste' Bošnjaci i drugi nehrvati s područja koja su se trebala pripojiti Hrvatskoj".

Taj projekt "velike Hrvatske" osmišljen "od vrha prema dolje", kazao je Skot, i on je "osmišljen pod vodstvom Tuđmana, a optužena šestorica su, također, bili njegovi arhitekti, ali i izvršitelji".

Bivši čelnici "HR Herceg Bosne" - premijer Jadranko Prlić, ministar obrane Bruno Stojić, zapovjednici HVO-a generali Slobodan Praljak i Milivoj Petković, zapovjednik vojne policije HVO-a Valentin Ćorić, te šef komisije za razmjenu zarobljenika Berislav Pušić optuženi su za "zločine protiv čovječnosti počinjene protiv Bošnjaka i drugih nehrvata na područjima BiH koje su htjeli pripojiti Hrvatskoj".

Skot je u prilog tome nizao izjave hrvatskih, bosanskohercegovačkih i stranih dužnosnika, date u javnosti, kao sadržaje transkripata iz Ureda predsjednika, kojima je to potkrijepio. Svjedoci su pokazali da je Tuđman bio opsjednut idejom obnove Banovine u njezinim granicama iz 1939., kazao je Skot, citirajući iskaze bivšeg hrvatskog premijera Josipa Manolića i bivšeg američkog veleposlanika u Hrvatskoj Pitera Galbrajta (Petera Galbraitha), kao i knjigu bivšeg ministra vanjskih poslova Mate Granića.

Američki veleposlanik posvjedočio je i kako je Tuđman imao negativni odnos prema Bošnjacima, te kako se zalagao za preseljenje stanovništva, a to je mišljenje dijelio i politički i vojni vrh "Herceg-Bosne", rekao je Skot.

Prlić je sam Tuđmanu potvrdio da je provodio onu politiku koju je Tuđman od njega tražio, citirao je Skot transkript njegova razgovora s prvim hrvatskim predsjednikom, a Praljak je sam tužiteljima potvrdio da je vodio politiku koja je bila paralelna onoj koju je vodila Hrvatska. Odbrane Petkovića i Praljka potvrdile su i da su civilne strukture "Herceg-Bosne" imale kontrolu nad HVO-om i da su vojne snage provodile ono što je politika naložila, kazao je Skot, dodajući da je Petkovićeva obrana pri tom imenovala predsjednika "HZ Herceg Bosne" Matu Bobana, kao i Prlića i Stojića.

Prlić je, pak, u razgovoru s haškim istražiteljima potvrdio da je HVO odgovoran za zločine, kazao je Skot.

Dokazi pokazuju da se prvi hrvatski predsjednik Franjo Tuđman u tom sporu priklonio hercegovačkom lobiju na čelu s bivšim ministrom obrane Gojkom Šuškom, odnosno Bobanovoj strani, rekao je Skot. Potom je nastavio iznositi pregled dokumenata i iskaza koji potvrđuju radikalizaciju odnosa prema muslimanima na području "Herceg-Bosne" kao i umiješanost Hrvatske u događaje u susjednoj zemlji.

Vodstvo bosanskih Hrvata nastavilo je na poslu jačanja "Herceg Bosne", kazao je Skot opisujući kako je na području "Herceg Bosne" provedeno najprije 'meko' etničko čišćenje koje je nazvao "pohrvaćivanjem" kroz čišćenje jezika, školstva, te promjenama imena mjesta. Kada je međunarodna zajednica osudila umiješanost Hrvatske u BiH i tražila raspuštanje svih paravojnih jedinica u BiH, Tuđman je u ljeto 1992 nastojao da tadašnji predsjednik Predsjedništva BiH Alija Izetbegović prihvati "Herceg Bosnu" i HVO, no Izetbegović je jasno odbio prihvatiti postojanje "Herceg Bosne", dok je tražio da se HVO uklopi u sastav Armije BiH, rekao je Skot.

"Tuđman i optuženi znali su da nemaju sporazum s muslimanima", rekao je Skot. On je podsjetio i da je Tuđman 1991. u Karađorđevu razgovarao s tadašnjim predsjednikom Srbije Slobodanom Miloševićem o podjeli BiH. Tužitelj je u sudnici prikazao i 40-minutni film "Velika Hrvatska" britanskog Channela 4, objavljenog u okviru dokumentarne serije Dispatches.

Završna riječ Tužiteljstva biće nastavljena sutra.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#34 Re: All about Dragan Čović

Post by hercegovac_pravi »

Jel ovo i Šušnjarev tatica dobio temu? :lol: :lol: :lol: a ljudi dragi kako vam se da razglabati o marginalcima
User avatar
MrMaliJoe
Posts: 909
Joined: 14/05/2010 14:13
Location: Ispred monitora

#35 Re: All about Dragan Čović

Post by MrMaliJoe »

hercegovac_pravi wrote:Jel ovo i Šušnjarev tatica dobio temu? :lol: :lol: :lol: a ljudi dragi kako vam se da razglabati o marginalcima
Ma nemoj tako hercegovac, čovjek je "zaslužio" temu na sa-x-u. On je veliki borac za prava Hrvata u ZAPADNOJ HERCEGOVINI pa ima potpuni legitimitet da ima svoju temu. ;-)
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#36 Re: All about Dragan Čović

Post by Socijalista »

MrMaliJoe wrote:
hercegovac_pravi wrote:Jel ovo i Šušnjarev tatica dobio temu? :lol: :lol: :lol: a ljudi dragi kako vam se da razglabati o marginalcima
Ma nemoj tako hercegovac, čovjek je "zaslužio" temu na sa-x-u. On je veliki borac za prava Hrvata u ZAPADNOJ HERCEGOVINI pa ima potpuni legitimitet da ima svoju temu. ;-)
U Drinovcima je posebno priznaT :D
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#37 Re: All about Dragan Čović

Post by hercegovac_pravi »

Socijalista wrote:
MrMaliJoe wrote:
hercegovac_pravi wrote:Jel ovo i Šušnjarev tatica dobio temu? :lol: :lol: :lol: a ljudi dragi kako vam se da razglabati o marginalcima
Ma nemoj tako hercegovac, čovjek je "zaslužio" temu na sa-x-u. On je veliki borac za prava Hrvata u ZAPADNOJ HERCEGOVINI pa ima potpuni legitimitet da ima svoju temu. ;-)
U Drinovcima je posebno priznaT :D
Pokušao je igrati ....no međutim ispostavilo se da je "za igru potrebno bar dvoje zainteresovanih na suprotnim stranama"..nije prošlo..sada nek glođe "legitimitet"....ha ja...
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#38 Re: All about Dragan Čović

Post by klixober »

MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#39 Re: All about Dragan Čović

Post by MAN-lion's coach »

Jugosloven
Image

Image

Image
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#40 Re: All about Dragan Čović

Post by Gandalf »

Nisam znao da je čovo studirao u mrskom mu i nametnutom Sarajevu :lol:
Ah tisuću mi konstitutivnosti, što me sada zaprepasti :lol:
Čoviću izdajniče jugoslovenski :lol:
User avatar
MrMaliJoe
Posts: 909
Joined: 14/05/2010 14:13
Location: Ispred monitora

#41 Re: All about Dragan Čović

Post by MrMaliJoe »

:lol: :lol: :lol: Legitimni Cova, veliki JUGOSLOVEN..TJ HRVAT, TENDER POLITCAR. :bih:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#42 Re: All about Dragan Čović

Post by Gandalf »

A žiku mu broja ( 2222 ) - već je tada štele ganj'o :lol: a republička pripadnost BiH - niđe trećeg :lol:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#43 Re: All about Dragan Čović

Post by MAN-lion's coach »

Gandalf wrote:Nisam znao da je čovo studirao u mrskom mu i nametnutom Sarajevu :lol:
Pa nije studirao već u Mostaru,pogledaj malo bolje.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#44 Re: All about Dragan Čović

Post by Gandalf »

MAN-lion's coach wrote:
Gandalf wrote:Nisam znao da je čovo studirao u mrskom mu i nametnutom Sarajevu :lol:
Pa nije studirao već u Mostaru,pogledaj malo bolje.
Da ali je Univerzitet Sarajevo - od Hrvata takvog kalibra očekivao sam Sveučilište Zagreb a ne Univerzitet Teheran :mrgreen: Čovo čovo cccccc
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#45 Re: All about Dragan Čović

Post by MAN-lion's coach »

Napisao si da je studirao u mrskom Sarajevu, ali nije nego u Mostaru.

Tek u ta doba su se počeli osnivati Univerziteti Banjaluka,Mostar,Tuzla,a sve je bilo prije toga Univerzitet u Sarajevu.
Ali to je tako periferna stvar za raspravljat. :run:

Kako god mLogo se promijenio...od Jugoslavena,ćirilićnog parafa do obezvređivanja iste države koja mu je sve omogućila.Ali to u suštini njega ne mori,već samo lova jer je čovjek dokazani mešetar i lopov.U pitanju je lova dobro namazana Hrvatstvom. :cry:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66787
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#46 Re: All about Dragan Čović

Post by plain vanilla »

Meni nije jasno da o Covicu nema niko nista da kaze, o Zlaji smo natukli 15 strana za 1 dan.
Ima negdje, ali ne znam ja to naci, kao izjava dana u Danima ili SB-kako on nije za Treci
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#47 Re: All about Dragan Čović

Post by Gandalf »

plain vanilla wrote:Meni nije jasno da o Covicu nema niko nista da kaze, o Zlaji smo natukli 15 strana za 1 dan.
Ima negdje, ali ne znam ja to naci, kao izjava dana u Danima ili SB-kako on nije za Treci
Da ali ovaj forum je prepun poskoka kojima je SDP balvan u oku - svaka tema o Zlayi i SDP-u na ovaj forum privlači taj napaćeni narod rvatski kojem je SDP toliko zla nanio :-)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66787
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#48 Re: All about Dragan Čović

Post by plain vanilla »

Gandalf wrote:
plain vanilla wrote:Meni nije jasno da o Covicu nema niko nista da kaze, o Zlaji smo natukli 15 strana za 1 dan.
Ima negdje, ali ne znam ja to naci, kao izjava dana u Danima ili SB-kako on nije za Treci
Da ali ovaj forum je prepun poskoka kojima je SDP balvan u oku - svaka tema o Zlayi i SDP-u na ovaj forum privlači taj napaćeni narod rvatski kojem je SDP toliko zla nanio :-)
Eno i nova tema o Zlaji je vec premasila broj stranica ove..zao mi Covica nekako
Svi znaju da je zlo, pa niko ne osjeca potrebu ni da ga brani ni da ga napada
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#49 Re: All about Dragan Čović

Post by Nass »

Gandalf wrote:
plain vanilla wrote:Meni nije jasno da o Covicu nema niko nista da kaze, o Zlaji smo natukli 15 strana za 1 dan.
Ima negdje, ali ne znam ja to naci, kao izjava dana u Danima ili SB-kako on nije za Treci
Da ali ovaj forum je prepun poskoka kojima je SDP balvan u oku - svaka tema o Zlayi i SDP-u na ovaj forum privlači taj napaćeni narod rvatski kojem je SDP toliko zla nanio :-)
Hihihi :thumbup:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#50 Re: All about Dragan Čović

Post by Gandalf »

Čović nije nikome zanimljiv jer je nevažna ličnost - ne može obavljati nijednu političku funkciju - stranka mu neće u vlast ni uz pomoć efekata iz James Cameroonovih filmova - sud mu kao i svakom istrošenom kriminalcu i pseudopolitičaru puše za vrat - dakle lik je totalno izgubljen slučaj i nepodoban za ozbiljne rasprave - prema tome ostaje nam samo da se šprdamo na račun ćirilićnog jugoslovena, ex studenta teheranskog univerziteta :mrgreen:
Post Reply