Skijanje

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#26 Re: Skijanje

Post by Meho Kodro »

Kostelić na teškim drogama

Još jedan fantastičan dan Hrvatima je priuštio najbolji svjetski skijaš Ivica Kostelić. Vodeći u ukupnom poretku Svjetskoga kupa fantastičnu siječanjsku formu potvrdio je i u superveleslalomu u Kitzbühelu, prvi put u karijeri, sa startnim brojem tri, pobijedivši u ovoj disciplini!

Prošle godine bio je tomu vrlo blizu u Garmisch-Partenkirchenu, gdje će se ubrzo održati svjetska smotra. Tada je stao na drugu stepenicu pobjedničkog postolja, s visoka je na njega gledao tek Erik Guay. Kao sljedeći Ivičin najbolji superG rezultat iskaču dva osma mjesta, osvojena u Bormiju i Whistleru godine 2008.

Najbliže hrvatskome profesoru u petak se približio domaći Georg Streitberger, Streifalm odvozivši 23 stotinke sporije. A prvi Ivičin konkurent Aksel Lund Svindal doskijati je uspio do treće pozicije, čime je na konto pribrojio šezdeset bodova! Švicarski majstor Didier Cuche ostao je za malo bez postolja, za hrvatskim predstavnikom zaostavši 36 stotinki.

Redoslijed najboljih u utrci za najveću nagradu Svjetskoga kupa nije se promijenio, dapače. Ivica je prednost pred Svindalom povećao na 255 bodova, a voženo je 19 od predviđenih 39 ovogodišnjih utrka!

Natko Zrnčić Dim na kraju je bio 33., a Tin Široki je promašio vrata i tako završio svoju utrku.

Kitzbühel, Streifalm, superG:
1. Ivica Kostelić (Hrvatska) 1:17.33
2. Georg Streitberger (Austrija) +0.23
3. Aksel Lund Svindal (Norveška) +0.28
4. Didier Cuche (Švicarska) +0.36
5. Romed Baumann (Austrija) +0.73
6. Silvan Zurbriggen (Švicarska) +0.74
7. Adrien Theaux (Francuska) +0.89
8. Tobias Grünenfelder (Švicarska) +0.94
9. Hannes Reichelt (Švicarska) +0.97
10. Bode Miller (SAD) +1.07
....
....
....
33. Natko Zrnčić Dim (Hrvatska) +3.26
El_comadante
Posts: 7955
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#27 Re: Skijanje

Post by El_comadante »

ja pratim skijanje i meni su dobre discipline Spust, Super G i Veleslalom. slalom mi je bezze. a što se tiče naših sramota je što nas nema, pa bar da osvoje koji bod nemoraju se sada boriti sa 1 poziciju. to je stvarno bruka i sramota. a recimo ima u skijanju Moldavija a ski skokovima Bugarska. stvarno zaista... a da su ovo skupi sportovi jesu.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#28 Re: Skijanje

Post by Admir_1984 »

El_comadante wrote:ja pratim skijanje i meni su dobre discipline Spust, Super G i Veleslalom. slalom mi je bezze. a što se tiče naših sramota je što nas nema, pa bar da osvoje koji bod nemoraju se sada boriti sa 1 poziciju. to je stvarno bruka i sramota. a recimo ima u skijanju Moldavija a ski skokovima Bugarska. stvarno zaista... a da su ovo skupi sportovi jesu.
Samo pogledaj koliko treba novca da jedan prosjecan roditelj iz Sarajeva odvede svoje dijete na planinu, koja je od centra grada odvojena samo 30km. To ti je razlog sto nas nigdje nema. Nama je jedina sansa da se pojavi neki skijaski talenat iz super bogate obitelji, koji ce biti toliki endem da ce se iskljucivo posvetiti skijanju, a ne partijanju, zenama i lagodnom zivotu
El_comadante
Posts: 7955
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#29 Re: Skijanje

Post by El_comadante »

Admir_1984 wrote:
El_comadante wrote:ja pratim skijanje i meni su dobre discipline Spust, Super G i Veleslalom. slalom mi je bezze. a što se tiče naših sramota je što nas nema, pa bar da osvoje koji bod nemoraju se sada boriti sa 1 poziciju. to je stvarno bruka i sramota. a recimo ima u skijanju Moldavija a ski skokovima Bugarska. stvarno zaista... a da su ovo skupi sportovi jesu.
Samo pogledaj koliko treba novca da jedan prosjecan roditelj iz Sarajeva odvede svoje dijete na planinu, koja je od centra grada odvojena samo 30km. To ti je razlog sto nas nigdje nema. Nama je jedina sansa da se pojavi neki skijaski talenat iz super bogate obitelji, koji ce biti toliki endem da ce se iskljucivo posvetiti skijanju, a ne partijanju, zenama i lagodnom zivotu
pa upravo je i problem kod nas u sportu što se partija, žene i lagodan život, a ne bave se treniranjem i onim što treba, to je i u fudbalu, košarci itd.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#30 Re: Skijanje

Post by Mustang1 »

Kakve su sanse Kostelicu danas ..Imal neko ko se vise razumije od mene ..kakva je staza kome odgovara .. :D
User avatar
Better Man
Posts: 16775
Joined: 01/10/2006 20:10

#31 Re: Skijanje

Post by Better Man »

Kostelic briljantnim nastupom u slalomu nadoknadio ogroman zaostatak u spustu i pobjedio u superkombinaciji i potvrdio da je kralj skijaskih staza.
gost iz ZG
Posts: 286
Joined: 25/01/2011 18:39
Location: Zagreb

#32 Re: Skijanje

Post by gost iz ZG »

Meho Kodro wrote:Kostelić na teškim drogama
:D ... danas je cijela HR skijaška repka na teškim drogama

Ivica Kostelić je pobjednik superkombinacije danas u Chamonixu, a na drugo mjesto plasirao se Natko Zrnčić-Dim! Među 30 prvoplasiranih koji osvajaju bodove plasirali se još Dalibor Šamšal i Tin Široki.
Ili kak su rekli susjedi na TV Slovenija “Danes sta 4 Hrvata ponižala smučarsko elito“

Ovom pobjedom Kostelić je osvojio rekordnih 999 bodova u jednom mjesecu, a konkurenciji ostavio još samo teoretske šanse
User avatar
Clover
Posts: 2647
Joined: 16/12/2010 22:17

#33 Re: Skijanje

Post by Clover »

Neko rece da ne prati skijanje zato sto tu dominira 10 zemalja. Pa tako je u svim sportovima, zar ne?

A sto nema nsih u Svjetskom kupu ne iznenadjuje, a i razlozi su vrlo dobro poznati.

I jos samo svaka cast Ivice, i Natko, pogotovo :)
User avatar
Truba frula
Posts: 16
Joined: 25/01/2011 19:55

#34 Re: Skijanje

Post by Truba frula »

gost iz ZG wrote:Ivica Kostelić je pobjednik superkombinacije danas u Chamonixu, a na drugo mjesto plasirao se Natko Zrnčić-Dim! Među 30 prvoplasiranih koji osvajaju bodove plasirali se još Dalibor Šamšal i Tin Široki.
Ili kak su rekli susjedi na TV Slovenija “Danes sta 4 Hrvata ponižala smučarsko elito“
Bilo ih je milina vidit na pobjedničkom postolju kako pjevaju himnu u glas. Dobro, jest da je Kostelić bio malo glasniji, ipak je on bio prvi. :)
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#35 Re: Skijanje

Post by samo malo »

Image
gost iz ZG
Posts: 286
Joined: 25/01/2011 18:39
Location: Zagreb

#36 Re: Skijanje

Post by gost iz ZG »

Ivica Kostelić Kostelić propušta superkombinaciju i odriče se (gotovo sigurne) zlatne medalje
Garmisch-Partenkirchen, 9.2.2011. http://www.hrsport.net/

Neposredno nakon prvog nastupa u super veleslalomu i osvajanja brončane medalje, kontraverzna odluka I.Kostelića; trenutno najbolji skijaš svijeta neće nastupiti u superkombinaciji Svjetskog prvenstva, u kojoj je po svim predviđanjima glavni favorit za zlatnu medalju.

-“Ne nastupam u kombinaciji, preskačem, ne zanima me svjetsko prvenstvo, tu sam već osvajao medalje ... ove godine mi je najvažniji veliki kristalni globus i ukupna pobjeda u Svjetskom skijaškom kupu.“

Sigurno teška odluka, ali odluka kojoj su kao glavni razlozi navedeni previše zgusnut i naporan program prvenstva u Garmisch-Partenkirchenu, nemogućnost treninga, jako loše pripremljena i opasna spust staza – neizbježan umor i bojazan od i najmanje ozljede.
Kraći odmor namjerava provesti na moru u Novom Vinodolskom i susjednoj Kranjskoj Gori.
Na Svjetsko prvenstvo Ivica će se navodno ipak vratiti za tjedan dana i opušteno nastupiti u veleslalomu i slalomu.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#37 Re: Skijanje

Post by amrica »

igor leikert 23. u kombinaciji :-) :) :-D


a nasi mediji to prate :roll: :run:
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#38 Re: Skijanje

Post by Meho Kodro »

BIH postaje skijaška velesila?
SENZACIONALNO: Igor Laikert 23. na svijetu!
Image
Norvežanin Aksel Lund Svindal odbranio je naslov svjetskog prvaka u superkombinaciji.
Svindal je na Svjetskom prvenstvu u Garmisch-Partenkirchenu slavio ispred dvojice Italijana, Christofa Innerhofera i Petera Filla.
Bosanskohercegovački predstavnik Igor Laikert osvojio je odlično 23. mjesto.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#39 Re: Skijanje

Post by Mustang1 »

Svaka cast momaku :thumbup:
Al je naslov :D :lol:
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#40 Re: Skijanje

Post by Meho Kodro »

Jos malo o Bosanskohercegovackom Ingemaru Stenmarku
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#41 Re: Skijanje

Post by amrica »

:lol: :lol: :lol: :lol:
to samo bosanac moze izvaliti :-)

zavrsio trku, pa odmah stenmark :D
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#42 Re: Skijanje

Post by Meho Kodro »

http://en.wikipedia.org/wiki/FIS_Alpine ... ant_slalom
Marko Rudic 63. u kvalifikacijama za Veleslalomsku trku na SP, samo 12 sekundi zaostatka za prvim Bugarinom :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#43 Re: Skijanje

Post by amrica »

marko 64. poslije prve voznje veleslaloma, 6.64 iza svindala

http://live.fisski.com/live76.htm
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#44 Re: Skijanje

Post by chengaba »

Ima li se šta pametno vidjeti na ovom vojnom svjetskom? Ima li neki raspored, ne nađoh nikakvu oficijalnu stranicu...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#45 Re: Skijanje

Post by amrica »

:lol:

bilo svega, zavrsilo u nedelju :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#46 Re: Skijanje

Post by burek_in_space »

amrica wrote::lol:

bilo svega, zavrsilo u nedelju :D
Ovo prvenstvo?!
Kako, ako nije ni pochelo josh?! :?
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#47 Re: Skijanje

Post by chengaba »

amrica wrote::lol:

bilo svega, zavrsilo u nedelju :D
Nek' mi reče, preparkiraj svoj DeLorean... :roll:


Nash'o - http://radiosarajevo.ba/novost/45256/nocache
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#48 Re: Skijanje

Post by amrica »

:-)

a vojno prvenstvo :roll:
ja mislila pravo :lol:

sorry, do mene je
meni to ne spada u pravi sport, nego onako rekreacija pri poslu
gost iz ZG
Posts: 286
Joined: 25/01/2011 18:39
Location: Zagreb

#49 Re: Skijanje

Post by gost iz ZG »

http://www.hrsport.net/analize, 19.03.2011.

Ivica Kostelić je stigao na cilj. Na cilj do kojeg je putovao dvadeset godina, uspinjući se i padajući, boreći se protiv naizgled nepremostivih izazova. Danas je i službeno najbolji skijaš na svijetu, uspjeh nezamisliv za mladića iz zemlje koja ima tri brda viša od 1000 m, bez ijedne spust staze.

Kostelić je ove sezone u Svjetskom kupu osvojio tri naslova.
Uz mali Kristalni globus u slalomu, osvojio je i mali Kristalni globus u superkombinaciji, te veliki Kristalni globus za ukupnog pobjednika Svjetskog kupa.

Zaokružen ciklus Kostelić family
Image
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#50 Re: Skijanje

Post by Romanista 101% »

Ivica je vec sad stekao status legende. Sljedeca sezona ce mu biti teza nego ova jer ce svi ocekivati slicne rezultate iako ce biti tesko ovo ponoviti. Sve zavisi do motivacije i imali jos zelje u njemu za dobrim rezultatima, ali kao sto Janica rece prvo zdravlje pa onda sve durgo.
Post Reply