Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#26 Re: Android OS

Post by cappy_tempo »

innovision wrote:ma hebo nas ,
ali citam te neke forume vjeruj da niko ne voli dabude okovan za ogovor neki godinama i da mijenja telefon tako brzo...
:D a nama treba neka radnja da nam da na rate ubi ovo za kes a u telecomu skuplja pita nego tepsija
ovo kad bi se otvorilo ja bi dobrovoljno odradio par majica sa logom te firme i redovno nosao :mrgreen: .jebiga nema se uvijek u kesu para,a ako se ima onda ubise neke gluposti :D
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#27 Re: Android OS

Post by beco »

TuneinRadio odlicna aplikacija :D

P.S. Mogli bi razmjenjivati fazone, recimo ja sam novi sa Androidom te ne znam puno :D :mrgreen:
Last edited by beco on 03/01/2011 19:00, edited 1 time in total.
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#28 Re: Android OS

Post by beco »

cappy_tempo wrote:
innovision wrote:ma hebo nas ,
ali citam te neke forume vjeruj da niko ne voli dabude okovan za ogovor neki godinama i da mijenja telefon tako brzo...
:D a nama treba neka radnja da nam da na rate ubi ovo za kes a u telecomu skuplja pita nego tepsija
ovo kad bi se otvorilo ja bi dobrovoljno odradio par majica sa logom te firme i redovno nosao :mrgreen: .jebiga nema se uvijek u kesu para,a ako se ima onda ubise neke gluposti :D
Slazem se sa ovom idejom, covjek bio bi i spreman platiti i 50KM vise.
Last edited by beco on 03/01/2011 19:12, edited 1 time in total.
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#29 Re: Android OS

Post by 1946 »

beco wrote:TuneinRadio odlicna aplikacija :D

P.S. Mogli bi razmjenjivati fazone, recimo ja sam novi sa Androidom te ne znam puno :D :mrgreen:
Ti reci za šta ti treba zonfa pa ću velikodušno podijeliti ako znam :D
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#30 Re: Android OS

Post by beco »

Neki specijalni touch pokreti. Neki fix da ne moram pri otkljucavanju slajdati svaki put na dole, nego da mogu otkljucati samo pritiskom na jedan dio ekrana. Custom made tastature. Skracenice. Mogucnost pravljenja foldera, to me pogotovo zanima jer mi je onako pod all apps samo alfabetski nabacana lista svih programa.Tako nesto
stubborn_d0nkey
Posts: 67
Joined: 24/05/2010 09:53

#31 Re: Android OS

Post by stubborn_d0nkey »

samsung galaxy 3 (ne s :( )
nesluzbeni froyo + root +adw ex (:

ja sam prezadovoljan svojim mobitelom! nema veze sto je slabij android. android je pravo cudo, ne prestajem se cuditi mogucnostima sto pruza.


o da, galaxy s ili desire? galaxy s definitivno.

Moram upozoriti da je samsung slab sto se tice updatea, ali najbrzi je sto se tice galaxy s, ima froyo mislim da je nesto i procurilo sto se tice gingerbreada, al nisam siguran.

i da, preporuka svima koji imaju, ili planiraju kupiti androidov telefon:

http://forum.xda-developers.com/index.php nadi tu forum za svoj (buduci) mob, trebalo bi tu biti sve sto te zanima.
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#32 Re: Android OS

Post by 1946 »

beco wrote:Neki specijalni touch pokreti. Neki fix da ne moram pri otkljucavanju slajdati svaki put na dole, nego da mogu otkljucati samo pritiskom na jedan dio ekrana. Custom made tastature. Skracenice. Mogucnost pravljenja foldera, to me pogotovo zanima jer mi je onako pod all apps samo alfabetski nabacana lista svih programa.Tako nesto
U kojem smislu "specijalni touch pokreti"?
Aplikacija za mijenjanje načina zaključavanja, trebalo bi da možeš prilagoditi prema sopstvenim potrebama:

Code: Select all

http://www.2shared.com/file/10643750/d4048a18/lockbotprov193.html
SwiftKey Keyboard:

Code: Select all

http://hotfile.com/dl/77110298/040173c/SwiftKey.apk.html
Pod skraćenicama podrazumijevaš shortcut-e :) ? To bi trebao moći napraviti tako što duže pritisneš u praznom dijelu displaya, otvori ti se meni u kojem izabereš "shortcut" i izabereš šta želiš.
Za foldere...je li misliš folder unutar onog glavnog App menija ili foldere negdje na "desktopu"? Ako je ovo drugo, to radiš isto kao ovo za shortcut, samo što izabereš folder kad ti se otvori meni.
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#33 Re: Android OS

Post by beco »

Pod skraćenicama podrazumijevaš shortcut-e ? To bi trebao moći napraviti tako što duže pritisneš u praznom dijelu displaya, otvori ti se meni u kojem izabereš "shortcut" i izabereš šta želiš.
Za foldere...je li misliš folder unutar onog glavnog App menija ili foldere negdje na "desktopu"? Ako je ovo drugo, to radiš isto kao ovo za shortcut, samo što izabereš folder kad ti se otvori meni.
Ovaj dio znam. Hvala na aplikacijama :sax: . Imas li neku stranicu za skidanje aplikacija sa linkovima i opisima aplikacija, do sada sam samo đuture skidao sa torrentima. Ima li neka navigacija koja koristi samo GPS bez neta, na netu pise da je medu najboljim Copilot, ali moram kupiti vecu microSD karticu da isporbam. Kad smo kod microsd kartica isplati li mi se u BIH kupovati ili sa ebay da kupim?
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#34 Re: Android OS

Post by 1946 »

http://www.freeandroidware.com/
http://www.androidsoft4u.com/

Imaš appbrain.com da provjeriš opis svake aplikacije kao i komentare korisnika. Ja sam od navigacija koristio samo iGo pošto imaju najbolje mape za BiH.
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#35 Re: Android OS

Post by beco »

Kako se na marketu okrece da vidis i placene aplikacije. Je li ozbiljno ima Igo za Andorid :?
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#36 Re: Android OS

Post by 1946 »

Pa eto na www.appbrain.com ti piše pored ili Free ili cijena.
Ima, možeš i na torentima potražiti, to ti je najbolje.
User avatar
innovision
Posts: 729
Joined: 04/08/2009 19:06

#37 Re: Android OS

Post by innovision »

uzmi galaxy s gori:D
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#38 Re: Android OS

Post by strong69 »

beco wrote:Kako se na marketu okrece da vidis i placene aplikacije. Je li ozbiljno ima Igo za Andorid :?
Ima iGo ali je uzasno spor. Mislim da je to neka verzija iGo MotoNav navigacije...

Da vidis aplikacije koje se placaju rootuj telefon i instaliraj aplikaciju market access ili market enabler. Ova aplikacija simulira da SIM kartica pripada nekoj od zemalja koje podrzavaju ove aplikacije.

Code: Select all

http://amip.tools-for.net/wiki/android/marketaccess
stubborn_d0nkey
Posts: 67
Joined: 24/05/2010 09:53

#39 Re: Android OS

Post by stubborn_d0nkey »

beco wrote:
Pod skraćenicama podrazumijevaš shortcut-e ? To bi trebao moći napraviti tako što duže pritisneš u praznom dijelu displaya, otvori ti se meni u kojem izabereš "shortcut" i izabereš šta želiš.
Za foldere...je li misliš folder unutar onog glavnog App menija ili foldere negdje na "desktopu"? Ako je ovo drugo, to radiš isto kao ovo za shortcut, samo što izabereš folder kad ti se otvori meni.
Ovaj dio znam. Hvala na aplikacijama :sax: . Imas li neku stranicu za skidanje aplikacija sa linkovima i opisima aplikacija, do sada sam samo đuture skidao sa torrentima. Ima li neka navigacija koja koristi samo GPS bez neta, na netu pise da je medu najboljim Copilot, ali moram kupiti vecu microSD karticu da isporbam. Kad smo kod microsd kartica isplati li mi se u BIH kupovati ili sa ebay da kupim?
skini si applanet. applikacija za mob ko obican market samo sto sadrzi i piratske applikacije i igre. takoder blackdroid droidappz. samo googlaj. blapkmarket ima dosta izbora takoder ali opis bas i nema.

a za gps, trebao bi ti maps bez neta, samo iskljuci u opcijama za lokaciju dio za net
User avatar
innovision
Posts: 729
Joined: 04/08/2009 19:06

#40 Re: Android OS

Post by innovision »

ima li iko iskustva sa androidima ali ovim entry class ili mid class da ne moram dusu prodavati
dakcu
Posts: 109
Joined: 01/05/2007 17:45

#41 Re: Android OS

Post by dakcu »

Ima li jos neko problema sa skidanjem aplikacija sa marketa? Izbaci mi Starting download i zaledi.
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#42 Re: Android OS

Post by febo_acm »

Utokkha wrote:Citao sam na GSMAreni malo komentare i dojmove. Baterija je malko problem kod Desire HD.

Sada sam u velikoj nedoumici: Desire ili Samsung i9000?

Pa sta kazete :)?

i9000 bez dileme :D
stubborn_d0nkey
Posts: 67
Joined: 24/05/2010 09:53

#43 Re: Android OS

Post by stubborn_d0nkey »

innovision wrote:ima li iko iskustva sa androidima ali ovim entry class ili mid class da ne moram dusu prodavati
u mene je samsung i5800 galaxy 3, iako je slabij ja sam prezadovoljan. imao sam i prije smartphone (symbian) i moram reci android je meni strasan!

koje su tu opcije? poprilicno sam dobro upoznat s trzistem ovih slabijih (entry i mid). mogu ti dat preporuku (:
dakcu wrote:Ima li jos neko problema sa skidanjem aplikacija sa marketa? Izbaci mi Starting download i zaledi.
i meni se to znalo dogoditi (kada sam bio na prijasnjem firmwareu). Koji ti je mobitel? Koji firmware? rootovan? Mozda ti mogu nac rjesenje (:
dakcu
Posts: 109
Joined: 01/05/2007 17:45

#44 Re: Android OS

Post by dakcu »

SE Xperia X10, Android 2.1, pojma nemam da li je rootovan. :) Realno, laik sam. Vidim da se dosta ljudi zali na taj problem, valjda je vezan za Google Talk i gmail.

Svaka pomoc je dobrodosla, ovo je prilicno frustrirajuce. :)
User avatar
antidroid
Posts: 124
Joined: 26/10/2010 12:08

#45 Re: Android OS

Post by antidroid »

dakcu wrote:SE Xperia X10, Android 2.1, pojma nemam da li je rootovan. :) Realno, laik sam. Vidim da se dosta ljudi zali na taj problem, valjda je vezan za Google Talk i gmail.

Svaka pomoc je dobrodosla, ovo je prilicno frustrirajuce. :)
Imam istu igrackicu i kako je instaliran ovaj novi market cesto zakuca.
Tako da sam market kao market izbacio iz upotrebe.

Imas dva foruma http://forum.mobilism.org/ i blackdroid.net i sto se tice aplikacija to ce ti dosta biti ako ne i previse :D

Ja sam nedavno instalirao iGO Motonav 800x480 i radi kao sat.
stubborn_d0nkey
Posts: 67
Joined: 24/05/2010 09:53

#46 Re: Android OS

Post by stubborn_d0nkey »

dakcu wrote:SE Xperia X10, Android 2.1, pojma nemam da li je rootovan. :) Realno, laik sam. Vidim da se dosta ljudi zali na taj problem, valjda je vezan za Google Talk i gmail.

Svaka pomoc je dobrodosla, ovo je prilicno frustrirajuce. :)
ako neznas onda nisi rootovan (osim ako je netko drugi to tebi napravio u sto sumnjam). da jesi imao bi vise opcija za popravljanje.

mozes probat ovo: otidi u settings->application->manage applications->market te upri clear data i clear cache (nece ti izbrisati applikacije ;) pa probaj opet skinuti.

mozda bi mogo i settings-> accounts and sync-> gmailov account remove account, ali ne znam koliko ce to razliku napraviti, ja bi naprije probo bez toga pa ako ti ne uspije onda prije napraviti ovo sto se tice gmaila. i ako onda ne uspije prvo ovo gore pa onda ovo s gmailom.

imas i opciju s drugih mjesta skidat, npr http://slideme.org/ to je isto aplikacija, ali nema tu puno. imas applanet. tu ima vise applikacija cak ima i piratski, samo je problem s applanetom sto nekada nece (ali to je "normalno")
User avatar
innovision
Posts: 729
Joined: 04/08/2009 19:06

#47 Re: Android OS

Post by innovision »

stubborn_d0nkey wrote:
innovision wrote:ima li iko iskustva sa androidima ali ovim entry class ili mid class da ne moram dusu prodavati
u mene je samsung i5800 galaxy 3, iako je slabij ja sam prezadovoljan. imao sam i prije smartphone (symbian) i moram reci android je meni strasan!

koje su tu opcije? poprilicno sam dobro upoznat s trzistem ovih slabijih (entry i mid). mogu ti dat preporuku (:
dakcu wrote:Ima li jos neko problema sa skidanjem aplikacija sa marketa? Izbaci mi Starting download i zaledi.
i meni se to znalo dogoditi (kada sam bio na prijasnjem firmwareu). Koji ti je mobitel? Koji firmware? rootovan? Mozda ti mogu nac rjesenje (:
taj galaxy je mid class
ne znam proslo mi je kroz ruke tonu telefona ali tek treba da kupim sebi jedan smartphone bojim se da ce mi biti sranje posto sam koristio legend i galaxy po desetak dana
recimo 300-350 km sta valja?
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#48 Re: Android OS

Post by visocicaguy »

Froyo@Legend. Zadovoljan.

Par aplikacija koje su mi se svidjele:
Google Sky Map - locira poziciju, uz pomog G-senzora iscrtava mapu dijela neba u koji gledate i ispisuje imena
zvijezda, sazvijezdja... interesantno
Astro File Manager - File manager :)
Advanced Task Killer - program za ubijanje drugih i samog sebe :)
BH Telecom imenik - kao sto ime kaze...
Flashlight - ultra korisna stvarcica kad trazite kljuc po noci
Ringdroid - fin alat za lagani izbor melodija za razne notifikacije
Skype [crckd .)] - skype..
SPB TV - IPTV.... live streaming mase svjetskih TV kanala
Gesture Search - pretrazivanje sadrzaja telefona upisom simbola preko citavog ekrana... google app :)
Angry Birds - zarazna arkadna igrica
Raging Thunder 2 - NFS uz G-senzor enhancement :)
User avatar
antidroid
Posts: 124
Joined: 26/10/2010 12:08

#49 Re: Android OS

Post by antidroid »

google sky perverzija!

Zna li iko kako pokrenuti aplikaciju mobilnog bankarstva na androidu. jar i jad
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#50 Re: Android OS

Post by visocicaguy »

antidroid wrote:google sky perverzija!

Zna li iko kako pokrenuti aplikaciju mobilnog bankarstva na androidu. jar i jad
http://www.upontek.com/

nisam probao. samo pronasao. ako uspije, javi.. gl&hf

i jos citat sa nekog foruma:

"there is an app called jm2e runner in the market which converts .jar/jad to .apk "
Post Reply