Rowenta rotirajuca cetka

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#26 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by plain vanilla »

Mariella wrote:Ma nije lose objasnjeno, najbitniji je ovaj dio i onda samo vrti cetku na dnu bez da se kosa obavija oko cetke.

Znaci samo ne pustiti da se kosa (vrhovi) uvije skroz oko cetke (dok se ona rotira), vec je spustis malo nize tako da kosa bude samo s jedne strane cetke, tj vrhovi budu ravno :)

Uzmi cetku u ruke, citaj ove opise, i probavaj, skontat ces na kraju :lol:
mislis da nisam :lol:

ali cim spustim cetku nize, sama se kosa obavija oko cetke ako cetka rotira :-)
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#27 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Mariella »

Nece se moci obavijati ako cetku spustis JOS NIZE, tako da uopste ne moze dohvatiti onu drugu stranu (prema unutra) :)

p.s. Ja samo objasnjavam sta je Lady Saray objasnjavala, jer je moja kosa takva, da se ionako uvije cim izadjem napolje :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#28 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by plain vanilla »

Mariella wrote:Nece se moci obavijati ako cetku spustis JOS NIZE, tako da uopste ne moze dohvatiti onu drugu stranu (prema unutra) :)

p.s. Ja samo objasnjavam sta je Lady Saray objasnjavala, jer je moja kosa takva, da se ionako uvije cim izadjem napolje :D
slusa moja kosa, ako je popeglana propisno..stalno ja gledam kako to frizerka radi, ali nikako da ukradem foru..smota smotana :roll: :D
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#29 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Mariella »

Ma ne znam moze li ikad covjek sam isfenirat onako kako to frizer uradi... Oni to vuku vuku, toliko da u koju stranu ona vuce u tu i meni glava ide, treba misica i za to :lol: A ovako sam sebe cupat, mogu samo ruke da te zabole :D
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#30 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Lady Saray »

ima nade za mene :mrgreen: neko je ipak skontao oleeee :mrgreen:

caka jeste u tome sto nize cetku staviti ali i ono cupanje ima svoju svrhu. meni uspije i s ovom cetkom ha jel do kose ili do nafake ne znam al ja se i dalje kunem u cetku :mrgreen:

p.s. ne bude mi glava ko gljiva jer mi je duga kosa ne znam kakva bude na kracoj. mada se i to moze spustiti fenom kad okrenes hladniji zrak da puse niz dlaku
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#31 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Rimljanka »

Moze li se ovom cetkom napraviti volumen kose pri tjemenu,i pri dnu kose krupne lokne????

Ja imam nekakvu kosu,ni ravna ni valovita nesto izmedju..Ali zelim da je valovita..tanka dlaka,a puno kose..Kosa malo ipod ramena???
User avatar
anelie
Posts: 160
Joined: 19/03/2011 11:37

#32 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by anelie »

moze se napraviti volumen pri tjemenu,i to tako da podignes pramen kose,stavis ga preko te cetke i bez rotiranja drzis tako koji trenutak da se prvo osusi uz tjeme,onda krenes s rotacijom i polako spustas cetku,tako ja radim.imam isto tanku dlaku,kovrcavu poludugu kosu.s ovom cetkom dobijem urednije lokne,ali ne uspijevam ispraviti kosu da bude kao iz frizerskog.ova cetka nece zagladiti kosu,bar kod mene nece i jos uvijek mi je malo frizzy.
ja koristim balein serum repair,onda nivea pjenu (ona smanji taj frizzy efekt,lokne su cvrsce,a toplina ove cetke jos pospjesuje djelovanje pjene-tako pise :) )
ako zelim krupne lokne,onda namotam pramen oko cetke kao oko viklera i tako susim,u blizini glave,znaci ne rotiram,samo susim namotanu kosu,onda lagano izvucem cetku,bez cesljanja.
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#33 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

ima li je još uvijek kupiti negdje u gradu? gdje da najprije pogledam?
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#34 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Pasiflora »

madnessa wrote:ima li je još uvijek kupiti negdje u gradu? gdje da najprije pogledam?
Tehnomarket, ja kupila prije par dana. Najkorisnija investicija koju sam u zivotu napravila 8-)
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#35 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

sitno wrote:
madnessa wrote:ima li je još uvijek kupiti negdje u gradu? gdje da najprije pogledam?
Tehnomarket, ja kupila prije par dana. Najkorisnija investicija koju sam u zivotu napravila 8-)

Svi me nagovaraju da je kupim otkako sam otišla kod frizerke da me isfenira (inače sam čupava dozlaboga).
Hvala na info. :kiss:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11994
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#36 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Ma.Le.Na »

grrrr sad i ja hocu tu cetku-fen :roll: :roll: :roll: :lol:
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#37 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

Ma.Le.Na wrote:grrrr sad i ja hocu tu cetku-fen :roll: :roll: :roll: :lol:

kod mene će kartica da radi... hoću još komplimenata za ravnu kosu... :oops:
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#38 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Rimljanka »

sitno wrote:
madnessa wrote:ima li je još uvijek kupiti negdje u gradu? gdje da najprije pogledam?
Tehnomarket, ja kupila prije par dana. Najkorisnija investicija koju sam u zivotu napravila 8-)

I koliko si KM-cica investirala?
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#39 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Pasiflora »

Ma napisala sam na onoj drugoj temi ( o frizurama) - dakle, platila sam 109KM, ali ima i neka za 99KM. Pojma nemam u cemu je razlika, jako sam zurila pa sam uzela ovu malo skuplju jer nisam imala vremena udubiti se u problematiku :-)
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#40 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

Kupila četku jučer. Kosa je ispala skoro pa savršeno. Vjerovatno će mi bolje izgledati dok se naučim rukovati i uštelim kako da pravim fazončiće, ali je supeeeeeeeeeeeeeer.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#41 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by idealnolosa »

Cula sam da je u Robotu 110 km i 3 godine garancije.Jel cijena svugdje ista?Da li ona steti kosi?
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#42 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

idealnolosa wrote:Cula sam da je u Robotu 110 km i 3 godine garancije.Jel cijena svugdje ista?Da li ona steti kosi?

U Tehnomarketu je garancija 2god. U Robot nisam ni zalazila, jer imam loša iskustva sa njihovom robom od ranije.

Kosi šteti koliko i feniranje. Kanim kupiti sprej za zaštitu kose od izlaganja toploti, jer se feniram svako drugi dan.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#43 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by idealnolosa »

Gdje je Tehnomarket i koliko je tamo?Mislim da li steti kao sto steti samo feniranje ili kao pegla i figaro?
Zna li neko za ovaj rowentin fen koje su mogucnosti s njim,kakve liknice pravi i da li moze da ravno isfenira kosu?
http://www.tehnomanija.rs/katalog/rowen ... -9112.html
Last edited by idealnolosa on 26/10/2011 13:31, edited 1 time in total.
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#44 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

idealnolosa wrote:Gdje je Tehnomarket i koliko je tamo?Mislim da li steti kao sto steti samo feniranje ili kao pegla i figarop?
Tehnomarket imaš na Pofalićima kod VF Korea-e, u Skenderiji i kako je već ranije spomenuto na Dobrinji prema Lukavici (nisam u ovaj nikad išla).

Ako pogledaš na youtube-u ovu četku (rowenta brush activ) većina stvari će ti biti jasna. Meni su pomogli pri odlučivanju da li da je kupim i kasnije kako da je koristim. Ovo je malo bolji fen finog oblika sa rotirajućom četkom na vrhu. Zrak koji prolazi kroz četku je isti kao kod fena kada ga prisloniš direktno na kosu, baš kao što bi i frizer uradio. Kosa se definitvno zagrije i četka se usije, ali nije kao pegla. U svakom slučaju treba kosu zaštititi.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#45 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by idealnolosa »

Das li mi je bolje kupiti fen ili cetku?
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#46 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

idealnolosa wrote:Das li mi je bolje kupiti fen ili cetku?
Pa ovo je 2u1. I fen i četka. Dakle puše toplo (suši kosu) i još fenira.

Off topic: Ali ti je najbolje da odeš na gastroskopiju... :lol:
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#47 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by idealnolosa »

madnessa wrote: Off topic: Ali ti je najbolje da odeš na gastroskopiju... :lol:
Gdje me nadje,ja mislila da pobjegnem malo da mislim na neke ljepse stvari,recimo feniranje kose a ti meni opet o onom cega se bojim :D
jadran
Posts: 76
Joined: 18/02/2011 10:48

#48 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by jadran »

imma rownta cetku rotirajucu - odlicna je stvarno savrsena stvar...ranije je nisam uzela jer sam slusala kao to je stetno susi kocu...nista vise od fena vjerujte cak i manje za ktace vrijeme daje 10 puta bolji efekat...
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#49 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

jadran wrote:imma rownta cetku rotirajucu - odlicna je stvarno savrsena stvar...ranije je nisam uzela jer sam slusala kao to je stetno susi kocu...nista vise od fena vjerujte cak i manje za ktace vrijeme daje 10 puta bolji efekat...
gledam sinoć seriju i one glumice imaju istu zurku k'o ja... živjela četkica!!!
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#50 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Irm@ »

ja je imam vec godinama.. ustvari prvo sam imala fen..pa cetku koja se nije rotirala pa rotirajuci...
savrsenstvo :-D
inace garancija svih rowenta proizvoda je 2 godine..ja sam svoje sve aparate rowenta kupila u mercatoru..
servis rowenta je na grbavicu kod trolejbuske ispod ohr-a.. ;-)
Post Reply