Rowenta rotirajuca cetka

Post Reply
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#101 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by idealnolosa »

Ja sam kupila fen za ravnanje kose.Meni je Bosh.Odlican je.Juce sam isfenirala ravno,super je :) Cetka je ipak bolja ali valja imati oboje
User avatar
anelie
Posts: 160
Joined: 19/03/2011 11:37

#102 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by anelie »

jutros sam se fenirala rowentinom cetkom,pa mi naumpade da slikam...
dakle,tanka dlaka,kovrcava i suha,puno kose.nikad nisam uspjela izravnati kosu cetkom.nikad.za to imam remington peglu.cetkom dobijem urednije lokne,evo slika
Image Image

ali sam pogrijesila sto sam danas maltretirala kosu toplinom,jer dok sam izasla vani,na kisu,evo sta je bilo s frizure :D
Image

pa eto,mozda pomognem nekome u odluci pegla,cetka :)
kad ispeglam kosu,ovo mi se ne desi,kosa ostane koliko-toliko ravna,isto i kad mi frizerka isfenira ravno,ovo se ne desava :)
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#103 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

Anelie, i ja imam kovrdžavu kosu i uspijem se fino isfenirati. Ključno je da razdijeliš kosu u sitnije pramenove dok je još mokra i pričvrstiš šnalom uz tjeme, kao što bi to frizerka uradila, i svaki posebno dobro istegneš od tjemena, a onda uvrneš. Tako jedan po jedan vadiš iz šnale i njega tretiraš. Nemoj dozvoljavati da ti se drugi dijelovi kose petljaju u četku kada radiš jedan pramen. zbog toga ti djeluje ovako čupkavo. Pravim istu frizuru i ispadne mi savršeno i traje danima. Moraš staviti malo laka kako ti se ne bi uvijala od vlage u zraku.

Prati šta frizerka radi kada ti hoće ovo napraviti. Prvo pramen istegne i isfenira, a onda ga namota i pravi lokne... Pokušaj tako... A četka može da fenira i ravno, ne samo lokne... Čisto napomena zbog neodlučnih... ;-)
User avatar
Luce
Posts: 406
Joined: 04/04/2008 09:39

#104 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Luce »

Evo da se i ja prijavim :D

Kupila cetku neki dan (napomena za one koje ce kupovati, nema je vise u Tehnomarketu, ja sam je uzela u Merkatoru).
Uglavnom isfenirala sam se, pokusala sam da bude ravna sa volumenom i unutra da se fino uvije, znaci krenula sam od najjednostavnije varijante (kosa mi je preko ramena, blago se uvija, tanka dlaka, normalno gusta). Ispocetka sam moram priznati bila malo smotana, uvjerena sam da ipak treba par feniranja da se ustelis.Kod mene je to izgledalo ovako: susim je, onda ugasim pa trcim za racunar da vidim video na you tube, pa se shebem kako one cure na videu dobro vrte cetku pa se opet vratim i susim i tako sve ukrug :D
Ispocetka sam grijesila jer sam uzimala vece pramenove kose i pokusavala sam da izvlacim kao cetku. Onda je ne mogu pomaci, izvlacim ali ono rotiranje kad ukljucim nece da se vrti, logicno jer je prevelik pramen pa vucem. Ovdje to ne funkcionira. Moras male pramencice uzmati i onda ih vrtis kako hoces.

Da ne duljim, nije to bila sam neka frizura ono da sam pala na dupe, ali je vidnije bujna i traje vec nekoliko dana. Pogotovo pri tjemenu je dobila volumen pa izgleda i gusca. I jedva cekam sljedece susenje da se stelim :)
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#105 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

Luce, zar je bilo u Mercatoru? Ja kad sam je tražila nije bilo, a tako sam htjela da naberem pika bodove... :lol:

Definitivno se moraju pramenčići razdvajati da bi se uspjelo. Ja sam baš izučila youtube klipove i sada mi je kosa baš super. Sretnoooo... :thumbup:
User avatar
Luce
Posts: 406
Joined: 04/04/2008 09:39

#106 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Luce »

madnessa wrote:Luce, zar je bilo u Mercatoru? Ja kad sam je tražila nije bilo, a tako sam htjela da naberem pika bodove... :lol:

Definitivno se moraju pramenčići razdvajati da bi se uspjelo. Ja sam baš izučila youtube klipove i sada mi je kosa baš super. Sretnoooo... :thumbup:

Jeste bilo je, cak mi je cura u tehnomarketu sapnula da odem do Merkatora, valjda je vidjela moju razocaranu facu kad je rekla da ih nema kod njih vise :D
Ima ih bas puno u Merkatoru, i cura koja ih prodaje ima tu cetku, pa mi je ona ispricala svoja iskustva.


E da i ja sad radim na izucavanju klipova, ali ako se ne ustelim, ne gine ti madnessa da me malo poducis :D
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#107 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

Nema problema... Izgleda da sam prirodni talenat za ovu četku... Meni od prve dobro bilo... :lol:
User avatar
sary
Posts: 178
Joined: 07/04/2011 14:26

#108 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by sary »

Imam rowenta brush activ vec par godina i jako sam zadovoljna, ustedila mi je toliko vremena.Najvise mrzim ici frizeru i gubiti vrijeme sjedeci tamo, ovako fino kuci gledam televiziju i feniram se.Sada sam vec takva stela da to uradim za cas, i niko mi ne vjeruje da nisam bila kod frizera, nesto sam kontala da otvorim salon, feniraneje rowentom :lol: . Ne bih je dala ni za sta na svijetu, meni je extra. A u mercatoru sam vidjela neku rowentinu cetku sa plasticnim zubcima i mislim da ta nije dobra.
Uglavnom sve preporuke za rowenta brush activ :thumbup:
User avatar
moonlight7
Posts: 4290
Joined: 04/08/2010 11:39

#109 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by moonlight7 »

moja kosa je tako oštra i tako ravna, da ja s njom ništa ne mogu....nikakvu frizuru... vikleri, figaro sve je kratkotrajno, (čitaj- ukoliko se uvije u toliko se odvije). Kosa mi je poprilično duga a trenutno imam neke stepenove od sredine glave :-)
čeznem za loknama, nešto slično kao kod @anelie slika br.1
da li je tako nešto moguće s ovom četkom i mojom kosom...da krajeve feniram vani pa da budu neke prividne lokne...ili kako već?
User avatar
Luce
Posts: 406
Joined: 04/04/2008 09:39

#110 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Luce »

madnessa wrote:Nema problema... Izgleda da sam prirodni talenat za ovu četku... Meni od prve dobro bilo... :lol:
Drzim te za rijec :)
Gledaj, sigurna sam da krajnji ishod feniranja zavisi i od vrste kose. Ali ne osporavam i to da si prirodni talenat :D
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#111 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by idealnolosa »

mADNESA moze li meni da isfeniras svojim fenom,sa cetkom sam se koliko toliko ustelila :D
Zvoncica123
Posts: 81
Joined: 05/11/2011 17:09

#112 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Zvoncica123 »

U Mercatoru sam vidjela da ima neka Grundig cetka sa tri nastavka, ali ne znam rotira li se (ne vjerujem jer je 50km), to im je na akciji. Ja razmisljam o Rowenti ali mi je kosa prilicno kratka, pa ne znam hocu li imati kakve koristi.
User avatar
anelie
Posts: 160
Joined: 19/03/2011 11:37

#113 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by anelie »

hvala madnessa na savjetu.znam da treba uzimati tanje pramenove,a ja sam ono jutro bas u zurbi bila pa mi se nije dalo.nisam ni htjela da bude bas ravna,za to imam peglu,htjela sam krupne lokne.uspijem ja i ravnije od onog na 1.slici,ali se ona opet ukovrca po svom,ako ima imalo vlage.
u pravu si,ponekad mi se ostatak kose petlja u onaj pramen sto feniram.nije mi bas jasno kako mislis da prvo zategnem pramen?ne moze moja cetka nikad zategnuti kosu...
ima protiv ove cupavosti lijeka,znam,serum,pjena,nesto..lak jos nisam probala,ali budem i to.
mostarka_86
Posts: 13
Joined: 12/09/2011 07:47

#114 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by mostarka_86 »

cetka je superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#115 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

@Luce: Ma no frks. Dogovorimo se za zajedničko feniranje... :lol:

@idealnosa: I kod mene je četka... :mrgreen:

@Zvoncica123: Moja poznanica ima tu Grundig i ona se ne rotira. Moraš rukom napotavati pramenove i kontrolisati ih. Rowentina daje veći volumen i bolje ispravlja kovrdžavu kosu.

@anelie: Mislila sam da prvo provučeš jednom ili dvaput četku kroz pramen kao da ćeš ravnati, a onda odradiš spiralu. Tako će ti se i pri korijenu ispraviti i vidjet će se da je kosa i tu tretirana. Također probaj čvršće zamotavati spiralu, tj. sporije četku vuci ka vrhu. Na ovoj drugoj slici vidim da nisi dovoljno tretirala zadnji dio, ovaj donji dio... Pokušaj kosu spotati šnalom pri vrhu i onda samo donji dio isfenirati. Onda uzmeš pramen iznad njega i njega tretiraš i sve tako dok svu kosu iz šnale ne izvučeš. Najbolje je to raditi sa tri šnale, tj. razdijeliti kosu na dio potiljka, desnu i lijevu stranu. I tako radit ga dio po dio... Ranije sam spominjala dm-ov serum za ravnanje kojeg možeš jako malo staviti na dlan, utrljati i provući ruke kroz kosu i "elektrisanje" je znatno smanjeno. Ne masti kosu i fino se rasčešljava. Uopšte se ne primijeti da si išta stavljala. Probaj. Nije skup, pa tako ako ne bude odgovarao možeš ga s mirom nekom drugom pokloniti.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#116 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by idealnolosa »

Madnesa znam da ti je cetka ali mozda si vjestija frizerka pa ti bude lezalo i sa fenom. :D
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#117 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by kredenac-ac »

koliko sada kosta u Merkatoru?
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#118 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

idealnolosa wrote:Madnesa znam da ti je cetka ali mozda si vjestija frizerka pa ti bude lezalo i sa fenom. :D
Možda bih i umjela, al' nemam živaca ja za to... :skoljka:
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#119 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by idealnolosa »

Ne kolegijalnost,neces da pomognes :D
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#120 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

babyline wrote:pa pomaze savjetima na forumu stas vise :D
Ma ko mene braniiiiiii... :kiss:
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#121 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by idealnolosa »

babyline wrote:pa pomaze savjetima na forumu stas vise :D
Salim se ja.
E ja sam s njom danas najbolje isfenirala samo mi je tesko nazad
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#122 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

idealnolosa wrote:
babyline wrote:pa pomaze savjetima na forumu stas vise :D
Salim se ja.
E ja sam s njom danas najbolje isfenirala samo mi je tesko nazad
Rekoh ti, fino kupi sebi šnale, one velike, na pijaci, pa uvrni kosu na potiljku i izvlači pramen po pramen i feniraj. Prvo odradi stražnji dio, a onda desnu i lijevu stranu. Dakle, da budem jasnija:

1. Skupi kosu na vrhu i ostavi dva mala pramena najbliže vratu. Njih isfeniraj.
2. Izvuci novi pramen iz šnale i njega odradi. Sve tako dok ne odradiš stražnji dio.
3. Ivuci pramen s jedne strane i njega isfeniraj. Tako izvlači jedan po jedan dok ne odradiš jednu stranu.
4. Sada druga strana.
5. Šiške, ako ih imaš.
6. Dodatno pređeš kosu na potiljku i sa strana kako bi se fino složila.

Savjet1: Ja ostavim par pramenova sa strane uz lice i njih uvijem spiralno. Vrhove cijele kose izvlačim ka vani tako da sva kosa izgleda dosta valovito.

Savjet2: Da bi odigla kosu od glave, tj. dobila na volumenu, prvo namotaj pramen na četku i drži tako uz tjeme pola minute, a onda odradi pramen kako želiš.
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#123 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by kredenac-ac »

jos samo par sitnica prije nego je kupim

1. koliko kosta u merkatoru?
2. vi koje je imate da li je koristite nakon svakog pranja? bojim se da ipak iako mozda ne isusuje kao pegla nije bas ni bezazlena, pa ne bih da zavrsim sa slamom na glavi u skorije vrijeme, ionako mi je kosa izmrcvaljena farbanjem.
3. koliko je koristenja dovoljno da se "ustelim"
4. da li je istina da se kosa malobrze masti kad se koristi ova cetka...
5. eto ako ima jos neko neku negativnu stranu da mi kaze jer nisam sad pri parama a mastam o njoj vec 2 mjeseca.. pa eto pomozite hahahaha
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#124 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by madnessa »

kredenac-ac wrote:jos samo par sitnica prije nego je kupim

1. koliko kosta u merkatoru?
2. vi koje je imate da li je koristite nakon svakog pranja? bojim se da ipak iako mozda ne isusuje kao pegla nije bas ni bezazlena, pa ne bih da zavrsim sa slamom na glavi u skorije vrijeme, ionako mi je kosa izmrcvaljena farbanjem.
3. koliko je koristenja dovoljno da se "ustelim"
4. da li je istina da se kosa malobrze masti kad se koristi ova cetka...
5. eto ako ima jos neko neku negativnu stranu da mi kaze jer nisam sad pri parama a mastam o njoj vec 2 mjeseca.. pa eto pomozite hahahaha

1. Veze nemam, ali se vrti oko 100KM (99-109KM)
2. Imaš mnogo proizvoda za zaštitu kose od toplote, koji koštaju 5-10KM (ja sam uzela u Avonu). Isušuje koliko i svako feniranje.
3. To stvarno ovisi o tebi. Meni su trebala dva pranja, ali vjerujem da je dugogodišnje maltretiranje frizerski oko svakog pramena imalo uticaja.
4. Ne bih rekla da se brže masti. Moja kosa čak duže izdrži nego kad je samo osušim.
5. Ja nemam ama baš niti jednu negativnu stranu za prenijeti... Ako ti je frka oko para nađi nekog ko je ima i probaj jedno pranje kako bi se odlučila. Imaš i dosta youtube klipova, pa vidi kako to ispadne. Ni meni nije bilo do bacanja para, ali nakon youtube-a sam shvatila da je strašno želim... :lol:
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#125 Re: Rowenta rotirajuca cetka

Post by Anne Boleyn »

Nakon što iščitah temu, mislim da ću da pustim kosu i kupim ovu četku. :D
Post Reply