Breaking Bad

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
biohazard
Posts: 33
Joined: 05/03/2008 20:47

#51 Re: Breaking Bad

Post by biohazard »

U novoj sezoni ce Walter i njegova zena da peru novac od droge ,doci ce i ona pameti.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#52 Re: Breaking Bad

Post by Jazz_Junkie »

Da malo aktualiziramo temu. Dokle ste stigli? Meni valja jos trpit do cetvrte.
SOMA
Posts: 317
Joined: 09/02/2009 16:17

#53 Re: Breaking Bad

Post by SOMA »

Jazz_Junkie wrote:Da malo aktualiziramo temu. Dokle ste stigli? Meni valja jos trpit do cetvrte.
Ista sam :sad: 14.6. je zaokruzen crvenom bojom u kalendaru!
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#54 Re: Breaking Bad

Post by cico x »

na kojem kanalu sada pustaju prvu sezonui,neku noc sam gledao,al nisam zapamtio gdje tacno,fox crime,hbo...?
btw. sta je minisodes? :?
User avatar
hedonism
Posts: 241
Joined: 11/04/2010 16:23
Location: ispred monitora

#55 Re: Breaking Bad

Post by hedonism »

Necu nista da citam, posto vjerujem da ima spoilera..
Evo odgledah drugu sezonu i sad cu pocet s trecom...
All in all, serija je dobra, puno tog mi se vrti po glavi o seriji al jedno znam-Walt je pravo djubre. Bar meni i tesko da ce to neki njegov postupak promjenit..Prava gnjida od covjeka.. :twisted:
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#56 Re: Breaking Bad

Post by Jazz_Junkie »

cico x wrote:na kojem kanalu sada pustaju prvu sezonui,neku noc sam gledao,al nisam zapamtio gdje tacno,fox crime,hbo...?
btw. sta je minisodes? :?
Traju samo 2-3 minute i desavaju se negdje prije pocetka druge sezone. Nista posebno interesantno.
User avatar
frumpy
Posts: 37
Joined: 12/08/2009 20:08

#57 Re: Breaking Bad

Post by frumpy »

cico x wrote:na kojem kanalu sada pustaju prvu sezonu i, neku noc sam gledao, al nisam zapamtio gdje tacno, fox crime, hbo...?
Nova TV daje srijedom naveče (ustvari, pošto je iza ponoći, to je onda četvrtak).
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#58 Re: Breaking Bad

Post by cico x »

...
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#59 Re: Breaking Bad

Post by cico x »

ne znam jesam li sta fulio,ali gdje je nestao lik iz jesse-ovog podruma?
i ona zena sto su je blizanci ubili,je li to waltova stara?
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#60 Re: Breaking Bad

Post by Not My Idea »

U novoj sezoni bi Walt i Hank trebali udruzit snage :dance:
To bi spasilo seriju.
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#61 Re: Breaking Bad

Post by horion_bosona »


The Official AMC Breaking Bad Season 4 Trailer !

AMC will premiere the highly anticipated fourth season of its Emmy® Award-winning series Breaking Bad on Sunday, July 17 at 10PM | 9C. From acclaimed writer/producer/director Vince Gilligan and produced by Sony Pictures Television, the series follows the story of a desperate man who turns to a life of crime to secure his family's financial security. Season 4 consists of 13, one-hour episodes.

Today's announcement also reveals a brand new trailer for the series, above.

Over three seasons, Breaking Bad has been heralded as one of the best TV dramas on television. The San Francisco Chronicle hailed "the writing is among the very elite in television," with others calling the show "mesmerizing" (LA Times), "still TV's best" (Newsday) and a drama that has the "jarring feel of a Tarantino film" (Variety).

Leading into Season 4's highly anticipated premiere, fans will have a chance to catch up on Breaking Bad, as all episodes from season three will be available On Demand beginning Mon., Jun. 20 through Sun., Jul. 17. In addition, AMC will air every episode from seasons one through three in late night, beginning Tue., Jul. 5. Breaking Bad: The Complete Third Season will be released to Blu-ray™ and DVD on Tue., Jun. 7. (Click here to pre-order the set via Amazon.com.)

Breaking Bad Season 4 will also be complemented by a variety of exclusive material on AMCTV.COM. Among the special digital content is "Inside Breaking Bad" videos for each episode, behind-the-scenes clips throughout the season and videos of the season's most "Talked About Scenes." The site will also feature a new iteration of its interactive graphic novel, starring Aaron Paul's character Jesse Pinkman, and an interactive case file -- with photos, text and video -- that allows visitors to sift through the same crime scene evidence that DEA agent Hank Schrader (Dean Norris) sees and reviews.

Filmed on location in Albuquerque, NM, Breaking Bad stars 2008, 2009 and 2010's Emmy® Award winner for klix Lead Actor Bryan Cranston as Walter White; 2010 Emmy® winner for klix Supporting Actor in a Drama Series Aaron Paul as Jesse Pinkman; Anna Gunn as Skyler White; Dean Norris as Hank Schrader; Betsy Brandt as Marie Schrader; RJ Mitte as Walter, Jr; Bob Odenkirk as Saul Goodman; Giancarlo Esposito as Gus Fring; and Jonathan Banks as Mike.

Breaking Bad has garnered a total of six Emmy® Award wins and 16 nominations. In addition to wins for Cranston and Paul, the series won klix Single-Camera Picture Editing for a Drama Series for Lynne Willingham (2008, 2009). Additional Emmy® nominations include: klix Drama Series (2009, 2010); klix Directing for a Drama Series for Vince Gilligan (2008) and Michelle MacLaren (2010); klix Cinematography for a One-Hour Series for Michael Slovis (2009, 2010) and John Toll (2008); klix Single-Camera Picture Editing for a Drama Series for Skip McDonald (2010); and klix Sound Editing for a Series (2010).

Breaking Bad has garnered a Peabody Award (2008), a Writer's Guild Award for Vince Gilligan's work on the pilot episode, two American Cinema Editors (ACE) Awards, and been named to the American Film Institute's (AFI) list of the "Top 10 Programs of the Year" (2008, 2010).

Breaking Bad is produced by High Bridge and Gran Via Productions in association with Sony Pictures Television for AMC.








daleko je 17. juli... ili blizu kako okrenes... :D
User avatar
Deriguz
Posts: 637
Joined: 30/07/2009 21:29

#62 Re: Breaking Bad

Post by Deriguz »

Ako volite takve serije, pogledajte i Weeds :D
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#63 Re: Breaking Bad

Post by horion_bosona »

Deriguz wrote:Ako volite takve serije, pogledajte i Weeds :D
ja se ne bi usudio stavljat te dvije serije u isti red... :D sorry ali tako je
User avatar
lupp
Posts: 305
Joined: 13/07/2010 11:52

#64 Re: Breaking Bad

Post by lupp »

Prve dvije sezone su bile fenomenalne, treca pomalo dosadna bez ideja. Ipak se nadam da ce season 4 bit bolja, ipak su si uzeli dosta vremena da je snime.
ukusni
Posts: 3
Joined: 20/06/2011 11:13

#65 Re: Breaking Bad

Post by ukusni »

Ok je serija, malo me nerviraju likovi, nekako su 'prebijeli', niko ne moze biti toliko odvojen od stvarnosti kao sto su njegova zena i njena sestra. nije losa serija, mozda bi i veci utisak ostavila na mene
da nisam malo prije toga gledao 'The Wire'. poslije ove serije sve ostale su nekako nedorecene.
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#66 Re: Breaking Bad

Post by horion_bosona »

ha... tesko da mozes bilokoju crime seriju doslovno porediti s The Wire, jer je ona zbog svoje autenticnosti i realisticnog pristupa gotovo izgleda kao dokumentarni film...

Breaking Bad ima svoje specificnosti i meni je drago sto AMC pustio reditelju da radi sto mu volja, eksperimentisanje s kamerom, pa sam tok price, recimo epizoda Fly je tako drugacije dobra... opet s druge strane uopste se ne bih slozio da su likovi u Breaking Badu lose napravljeni, lik Waltera je po meni jedan od najbolje kreiranih (i svakako odglumljenih) u serijama u zadnjih 10tak godina... put koji on prolazi od uzornog gradjana do kriminalca na veliko, sjajno je zamisljen... cak i ovi sporedni likovi nisu toliko losi kada uzmes da se radi o skoro totalno nepoznatim glumcima... lik Jesseija, Bossa ili Saula vise nego korektno odradjeni... zenski likovi (citaj glumice) jesu losiji dio ekipe (ali nista pretjerano), jer prosto je teze naci jeftinu a dobru glumicu...

a moguce je uociti vezu izmedju te dvije serije... The Wire koja jasno govori o tome da su kriminal na ulicama i korupcija posljedica odredjenih socijalnih okolnosti i da je to neminovno dok stvari ostaju iste... tako i BB hoce da kaze da kad covjeka koji apsolutno nema nikakve kriminalne sklonisti, dovedes u polozaj da nema izbora, on sam se okrece jedinom mogucem...

sto se tice 4. sezone ocekivanja su velika, e sad sta ce da bidNe... :-D malo koja serija zbog trke oko gledanosti i štancanja novih sezona moze da sacuva kvalitet... izvjesno je da ce krenuti "porodicni" posao pranja para kroz autopraonicu... :) uz ostale zavrzlame trebalo bi da valja...

evo friških novosti

Breaking Bad Season 4 Studio Photos

Video - Official Season 4 Trailer With Scenes From the New Season (juce objavljeno, neko ce to valjda uskoro nakaciti na youtube...)

User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#67 Re: Breaking Bad

Post by Not My Idea »

can't freakin' wait!
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#68 Re: Breaking Bad

Post by horion_bosona »

User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#69 Re: Breaking Bad

Post by Not My Idea »

uh ovo me samo podsjeti kolku huju Walt budi u meni :-x
Marie ce haman imat bitnu ulogu
Gus je izgleda lud i privatno :)
Hanku zelim brz oporavak


i opet nista novo, samo da ce i Skyler postat (opako) gladna novca
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#70 Re: Breaking Bad

Post by horion_bosona »

Not My Idea wrote:uh ovo me samo podsjeti kolku huju Walt budi u meni :-x
Marie ce haman imat bitnu ulogu
Gus je izgleda lud i privatno :)
Hanku zelim brz oporavak

i opet nista novo, samo da ce i Skyler postat (opako) gladna novca
ne svidja ti se Walter!? :| meni je jedan od drazih likova iz svih serija koje sam dosad pogledao... podsjeca me na gl.likove iz American Beauty i Fight Cluba,... doveden do zida, odbacuje vec odredjen malogradjanski zivot i namjenjenu sudbinu k six feet under, te uzima stvar u svoje ruke... a pritom pokusava biti principijelan... :)

nego, evo jedan video za one koji se nisu jos odlucili za ovu seriju, uz upozerenje da kad pocnu s njom, nema povratka... :D

Breaking Bad: Season 4 Promo & Every Official Trailer/Recap Combined
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#71 Re: Breaking Bad

Post by Not My Idea »

horion_bosona wrote: ne svidja ti se Walter!? :| meni je jedan od drazih likova iz svih serija koje sam dosad pogledao... podsjeca me na gl.likove iz American Beauty i Fight Cluba,... doveden do zida, odbacuje vec odredjen malogradjanski zivot i namjenjenu sudbinu k six feet under, te uzima stvar u svoje ruke... a pritom pokusava biti principijelan... :)
stvar je u tome da je on toliko dobro odglumio da budi huju u meni.
dobro si rekao, pokusava bit principijelan, jer odavno on to vec nije. davno je mogao prestat s kuhanjem, kad je dobio onaj novac, imao je dovoljno da osigura porodici dobar zivot al je njemu udario novac u glavu, postao je gladan i preambiciozan.
za nekog onako pametnog, prelako je dopustio da izgubio kontrolu nad svim i unisti obitelj(i)..sad imam osjecaj da je egoista i da mu niko sem njega nije bitan..

ma ne znam, serija mi je toliko draga i on toliko dobro glumi covjeka na rubu da me hvata bijes. ne znam dal razumijes :-D
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#72 Re: Breaking Bad

Post by horion_bosona »

ma razumjemo se :-D upravu si kada kazes "udario novac u glavu, postao je gladan i preambiciozan", ali toga cini tipicnim covjekom (danasnjice), jer tesko ko moze odoliti zovu novca i moci, te nezavisnosti koja proizilazi iz toga... i u krajnjem slucaju ne bi bila zanimljiva serija... :)

ali isto tako nemoj zaboraviti da je on sad u poziciji u kojoj izlazak iz kola (ili njegova zamjena) znaci sigurnu smrt... mada da sam na mjestu scenarista ubacio bi dramsku notu njegovog intezivnijeg moralnog preispitivanja onoga sto radi, jer pored toga sto mu je ovaj "posao" unistio porodicu, svojim "proizvodom" on prouzrokuje da mnogi ljudi u citavom lancu narko biznisa stradaju, narocito "konzumenti"...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#73 Re: Breaking Bad

Post by Not My Idea »

horion_bosona wrote:ma razumjemo se :-D upravu si kada kazes "udario novac u glavu, postao je gladan i preambiciozan", ali toga cini tipicnim covjekom (danasnjice), jer tesko ko moze odoliti zovu novca i moci, te nezavisnosti koja proizilazi iz toga... i u krajnjem slucaju ne bi bila zanimljiva serija... :)

ali isto tako nemoj zaboraviti da je on sad u poziciji u kojoj izlazak iz kola (ili njegova zamjena) znaci sigurnu smrt... mada da sam na mjestu scenarista ubacio bi dramsku notu njegovog intezivnijeg moralnog preispitivanja onoga sto radi, jer pored toga sto mu je ovaj "posao" unistio porodicu, svojim "proizvodom" on prouzrokuje da mnogi ljudi u citavom lancu narko biznisa stradaju, narocito "konzumenti"...
e sad znam da se razumijemo :) :thumbup:
User avatar
drugodtvogdruga
Posts: 878
Joined: 01/10/2010 02:30
Location: Mostar
Contact:

#74 Re: Breaking Bad

Post by drugodtvogdruga »

nova sezona je pocela veceras, haos premijera!
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#75 Re: Breaking Bad

Post by Not My Idea »

evo skidam novu :dance:
Post Reply