Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#5001 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

shlauf wrote:
ganjeta wrote:Letva volana 90%. Ja svoju neki dan mjenjao, 2 glave polovna kod Amera .
I dobio si mačka u vreći.
Lik reparira tvoju, skine je i vrati za 250,oo KM
Jest i zamjeni ti cauru odnosno piksnu, plasticni prsten koji je na IBu par dolara... Ljepota :))

Mehanicka letva u pitanju... Mislim da nije skupa nova i da je 200 KM za polovnu pevise...
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#5002 Re: Renault Megane all about

Post by ganjeta »

U suštini komad željeza.

Ma nema druže nigdje, bila još jedna negdje na otpadu u Vogošći 250 KM polovna. Ja zvao i obilazio sve otpade u Sarajevu i šire. Ima neki lik u Vitezu, šatro nova 180 KM, šalje brzom poštom, ali kaže mi majstor, nakon 3. mjeseca ode. Reno servis nisam zvao, ali je garant žara kod njih.

Mene ova služi evo dva mjeseca, pa ćemo vidjeti.
kraljezak
Posts: 54
Joined: 05/07/2008 14:51

#5003 Re: Renault Megane all about

Post by kraljezak »

Zna li neko majstora koji bi se zabavio zracnim jastukom, naime javlja mi gresku na Meganu III check airbag, bio kod dva majstora, poniste gresku, jedan posprejao vodove i zategnuo prekidac, medjutim nije to problem. Mislim da je problem nesto drugo.
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#5004 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

ganjeta wrote:U suštini komad željeza.

Ma nema druže nigdje, bila još jedna negdje na otpadu u Vogošći 250 KM polovna. Ja zvao i obilazio sve otpade u Sarajevu i šire. Ima neki lik u Vitezu, šatro nova 180 KM, šalje brzom poštom, ali kaže mi majstor, nakon 3. mjeseca ode. Reno servis nisam zvao, ali je garant žara kod njih.

Mene ova služi evo dva mjeseca, pa ćemo vidjeti.
U motorexu je provjereno nova 190 KM.. Koliko je kvalitetna, ne znam.. A letva volana na meganu se jako lako reparira... Ljudi su bezobrazni pa uzimaju po 200 KM kofa za reparaciju... Najveci problem je skinuti je i montirati..

A otpadi znaju da su letve u sustini skupe i zato uzinaju tolike pare... Cuj 250 KM za polovnu koja mozda ne valja... Smijesno...

Kakve si simptomw imao ti?
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#5005 Re: Renault Megane all about

Post by ganjeta »

Ja sam svoju sjebo, kiša bila ogromna i digla šaht, ja naletio lijevim stranom i opalio da valja. Simptomi su bili da mi je krckalo kad namotam u leru i lijevo i desno, onda poslije počelo lupanje kao željezo od željezo + nestabilan bio u krivinama, kao kad je led, proklizavao mi pri veoma malim brzinama.

P.S. kraljezak ja idem električaru Enesu u Lužanima, zadovaljan sam. Inače radi samo poslije 17:00 h, radi u Reno servisu. Ako ti treba br, javi se na pp.
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#5006 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

ganjeta wrote:Ja sam svoju sjebo, kiša bila ogromna i digla šaht, ja naletio lijevim stranom i opalio da valja. Simptomi su bili da mi je krckalo kad namotam u leru i lijevo i desno, onda poslije počelo lupanje kao željezo od željezo + nestabilan bio u krivinama, kao kad je led, proklizavao mi pri veoma malim brzinama.

P.S. kraljezak ja idem električaru Enesu u Lužanima, zadovaljan sam. Inače radi samo poslije 17:00 h, radi u Reno servisu. Ako ti treba br, javi se na pp.
Enes je majstor ipo nema price...

Meni malo desni tocak zna lupiti na nekim rupama, moram cauru letve zamjenit nasao sam je i narucio 32 KM plasticni prsten... Zamjenit i to je to...

Ja ne osjetim ne stabilnost nikakvu... Sasvim ok lezi u krivinama, to krckanje nemam.. Ksim nekad kad brzo motam u mjeatu prilikom parkiranja zna nesto lupit i volanu... Al to sam vidio na 3-4 Megana i isto se desava... A majstor mi rekao mozes joa vozit tako koliko hoces bez zamjene... Al cauru cu zamjenjt pa cemo vidjet
made_in_sarajevo
Posts: 5585
Joined: 06/05/2013 23:05

#5007 Re: Renault Megane all about

Post by made_in_sarajevo »

ima li iko u Sarajevu,a da nije Hudiny ko bi mi mogao ugasiti kod kljuca i immobilizer? U pitanju je Megane 1998 godiste, ne daju mi se neke cifre tipa 150,200,300KM za auto ovih godina, mogu ga upaliti preko koda koji sam izrovio sa nekog programa za te kodove ali moram rucno to raditi, sjedim u autu i preko dugmeta za zakljucavanje i otkljucavanje na konzoli brojim treptaje lampice. Kljuc mi je rahmetlija,a rezervnog nemam, nece da otkljuca i zakljuca auta,a nakon mozda 10ak minuta kod se zakljuca i dok ja rucno ne unesem nema upaliti.
dragan80bg
Posts: 31
Joined: 23/01/2014 08:34

#5008 Re: Renault Megane all about

Post by dragan80bg »

Renault Megan 2 odlikuju prvenstveno izuzetna udobnost i bezbednost, ali ne i pouzdanost.

Porodica Megan proširila se praktično sve zamislive kategorije, pa je pored kombi-limuzine sa troje i petoro vrata ponuđena i klasična limuzina, karavan (ova dva modela imaju duži međuosovinski razmak), a poglede je izmamio CC sa tvrdim sklopivim krovom. U dobro poznatoj tradiciji Reno, Renault Megan 2 je ponuđen uz veliki izbor motora, kao i bogatu paletu paketa opreme.

Redizajnirane modele najlakše je prepoznati po nešto izmenjenoj masci, kao po i novim oblikom otvora za vazduh na braniku. Sa zadnje strane, promene su se zadržale samo na obliku zadnjih svetala, dok je sve drugo ostalo isto. Iako se ovaj redizajn čini minimalnim, Renault je uz modifikaciju određenih elektronskih sistema i promenu pojedinih plastičnih elemenata u unutrašnjosti Megana značajno unapredio. Najbolji izbor za kupovinu, upravo je model nakon redizajna.

Odlični motori, solidna kabina i udobnost, ali prilično nepouzdana elektronika pa obavezno proverite SVE komande. Kočnice znaju da prave probleme, paljenje i odgovor na gas takođe poznati problemi.

Možemo smatrati da je pouzdanost Renault Megan 2 vraća u normalu sa redizajniranom verzijom od januara 2006. Pre toga, rekord je neprijatan, kako u broju različitih kvarova, i tako i u ozbiljnosti istih.

Tako pri Renault Megan 2 starijim od 2006., neophodan je oprez.

http://mlfree.com/renault-megan-2-2002-2009/
User avatar
tinkerbell09
Posts: 454
Joined: 22/06/2013 02:34
Location: Neverland.

#5009 Re: Renault Megane all about

Post by tinkerbell09 »

Pomoć! :-D

U pitanju je Renault Megane II, 2006godište, 1.6, benzin. Prije 4 mjeseca nastradao kompresor, u servisu stave novi, (nije orginal, neko smeće) i radilo sve super 15ak dana. Nakon toga, otišlo sve živo. Otišao zubčasti, helem, havarija u autu. Ustanove da su stavili pogrešan kompresor, koji nije pasao, pa je on to sve uradio. Servis nadoknadi štetu, urade veliki servis, izmjene sve živo i stari kompresor repariraju. Mjesec dana auto radilo bez problema, klima radi, sve super. Onda opet problemi. Klima puše vruće. Kažu, kompresor. Stave novi kompresor, od Megana II, radi sve. I radilo do jučer, od jučer, klima opet puše vruće.

Auto je bilo i u Unitradeu, GumaM, a zadnji put klima je rađena u Komelu.

Svaka pomoć, savjet za majstora, bila šta je dobro-došlo. Sve drugo u autu radi i štima.

Hvala unaprijed! :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#5010 Re: Renault Megane all about

Post by condy »

Javi se @bitangi na forumu, da ga on pogleda.
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5011 Re: Renault Megane all about

Post by Optimist »

Pa nije bitanga majstor za klime.
brkox
Posts: 187
Joined: 16/08/2013 21:54

#5012 Re: Renault Megane all about

Post by brkox »

Da ne otvaram novu temu - je li tko ugrađivao maglenke u Scenica. Scenic 2013. nema po opremi maglenke dolje nego samo onu plastičnu pripremu. Znam da je preskupo sve mijenjati ali bi bila OK opcija (bilo koja) sa prekidačem posebnim da se uključe - isključe kao na slici 8
https://www.olx.ba/artikal/20138971/ren ... anja-luka/
Naravno bilo bi super imati i ovakvo nešto dolje al ne znam - vjerujem kako je to ipak previše rastavljanja i sl..
https://www.olx.ba/artikal/26283547/ren ... -facelift/
Je li tko radio i koliko bi to bilo novaca ili ako tko ima broj od nekog ok čovjeka da mu se auto smije staviti u ruke.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#5013 Re: Renault Megane all about

Post by kafanski_covjek »

evo @johntra :D 15KM i greska se vise ne pojavljuje :) naravno bez udaranja :D
Image
Image
Image
Last edited by kafanski_covjek on 05/09/2017 13:16, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5014 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

zar i na renoVu to crkava?
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#5015 Re: Renault Megane all about

Post by kafanski_covjek »

zamisli da crkava :D al' eto, da nisam bio jutros lijen mogao se i ovaj stari napraviti :D

http://imgur.com/a/wOzxA
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#5016 Re: Renault Megane all about

Post by spree »

Gdje najpovoljnije kupiti mp3 cd player za meganea 2, ali onaj orginalni, kako bi se mogle i dalje koristiti one kontrole iza volana?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5017 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

kafanski_covjek wrote:zamisli da crkava :D al' eto, da nisam bio jutros lijen mogao se i ovaj stari napraviti :D

http://imgur.com/a/wOzxA
prodaj ga sad clanu dgl kad njemu crkne :lol:
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#5018 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:
kafanski_covjek wrote:zamisli da crkava :D al' eto, da nisam bio jutros lijen mogao se i ovaj stari napraviti :D

http://imgur.com/a/wOzxA
prodaj ga sad clanu dgl kad njemu crkne :lol:
Pa nije spula :))
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#5019 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

spree wrote:Gdje najpovoljnije kupiti mp3 cd player za meganea 2, ali onaj orginalni, kako bi se mogle i dalje koristiti one kontrole iza volana?
Otpadi i(li) oglasi.
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#5020 Re: Renault Megane all about

Post by spree »

530i wrote:
spree wrote:Gdje najpovoljnije kupiti mp3 cd player za meganea 2, ali onaj orginalni, kako bi se mogle i dalje koristiti one kontrole iza volana?
Otpadi i(li) oglasi.
Slabo ima po piku ili su bas skupi, a mislio sam malo oblici otpade. Kontao sam da mozda neko zna neki konkretan otpad ili mjesto gdje ima dosta toga. U svakom slučaju hvala :thumbup: .
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5021 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

spree wrote:
Slabo ima po piku ili su bas skupi, a mislio sam malo oblici otpade. Kontao sam da mozda neko zna neki konkretan otpad ili mjesto gdje ima dosta toga. U svakom slučaju hvala :thumbup: .
probaj se snaci , ja sam nasao nesto 3x jeftinije nogo kod nas , original :thumbup:

https://allegro.pl/listing?string=radio ... t-1-2-0901

alternativno i po meni bolja opcija , aftermarket radio i connects2 adapter za komande :)
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#5022 Re: Renault Megane all about

Post by spree »

amar1994 wrote:
spree wrote:
Slabo ima po piku ili su bas skupi, a mislio sam malo oblici otpade. Kontao sam da mozda neko zna neki konkretan otpad ili mjesto gdje ima dosta toga. U svakom slučaju hvala :thumbup: .
probaj se snaci , ja sam nasao nesto 3x jeftinije nogo kod nas , original :thumbup:

https://allegro.pl/listing?string=radio ... t-1-2-0901

alternativno i po meni bolja opcija , aftermarket radio i connects2 adapter za komande :)
nije lose ovo :thumbup: . gledao sam i onaj yatour, ali mislim da je ipak najjednostavnije uzeti orginalni mp3 + da je moguce dodati aux na njega. vec sam uzeo neki kabal za aux sa ebaya, ali moj cd player nema tog dzeka :-) .
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#5023 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

spree wrote:
530i wrote:
spree wrote:Gdje najpovoljnije kupiti mp3 cd player za meganea 2, ali onaj orginalni, kako bi se mogle i dalje koristiti one kontrole iza volana?
Otpadi i(li) oglasi.
Slabo ima po piku ili su bas skupi, a mislio sam malo oblici otpade. Kontao sam da mozda neko zna neki konkretan otpad ili mjesto gdje ima dosta toga. U svakom slučaju hvala :thumbup: .
Pa imaš onaj otpad kod skretanja za Vrelo Bosne, samo se francuskim autima bavi, ali ima tih auta i po drugim otpadima, nije nestašica. Sad za cijenu ne znam šta da kažem, fabrički bez zezanja sa nosanjem pločice i solidan kvalitet.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5024 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

spree wrote:
amar1994 wrote:
spree wrote:
Slabo ima po piku ili su bas skupi, a mislio sam malo oblici otpade. Kontao sam da mozda neko zna neki konkretan otpad ili mjesto gdje ima dosta toga. U svakom slučaju hvala :thumbup: .
probaj se snaci , ja sam nasao nesto 3x jeftinije nogo kod nas , original :thumbup:

https://allegro.pl/listing?string=radio ... t-1-2-0901

alternativno i po meni bolja opcija , aftermarket radio i connects2 adapter za komande :)
nije lose ovo :thumbup: . gledao sam i onaj yatour, ali mislim da je ipak najjednostavnije uzeti orginalni mp3 + da je moguce dodati aux na njega. vec sam uzeo neki kabal za aux sa ebaya, ali moj cd player nema tog dzeka :-) .
:thumbup:

meni je aux najveca glupost , jer ne mozes mijenjati pjesme preko radija , nego mobitelom :-)
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#5025 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

kafanski_covjek wrote:evo @johntra :D 15KM i greska se vise ne pojavljuje :) naravno bez udaranja :D
Image
Image
Image
vidim da je tvoj bio baš u lošem stanju...meni se ne pojavljuje više to, ali vjerovatno će nekad crknuti skroz...mrsko mi se sa tim bakćati...jedini nus produkt koji se zna desiti, barem kod sedan verzije, jeste taj kad se zaglavi prekidač i ostanu da gore sijalice od kočnice, istopi se vrh štopke...ne istopi se skroz, nego se iskrivi od vreline...kod mene je to slučaj, moram to ispraviti onom forom sa vrelom vodom.. :D
Post Reply