Sarajevska zicara?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Kad ce radovi na zicari poceti?

2011
14
5%
2012
18
6%
2013
8
3%
2014
6
2%
2015
46
16%
nikad
197
68%
 
Total votes: 289

archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#251 Re: Sarajevska zicara?

Post by archi_a »

Postoji. Zakon objekta, ako ti neko u svom prostoru kaze da je to zabranjeno i da to ne cinis.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#252 Re: Sarajevska zicara?

Post by HAVANA »

Ma jebo to,njegov objekat i biznis,njegova pravila.Ne idem i cao.Jebo rucak bez case vina ili pive.A i cim mi nesta brani,ja bi galon nazor popio.Nako bi mozda i kolu,vako mi se piva pije,sacu je otvorit. :D Samo da se ne razmnoze :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47046
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#253 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

archi_a wrote:Postoji. Zakon objekta, ako ti neko u svom prostoru kaze da je to zabranjeno i da to ne cinis.
Ne odredjuje gazda objekta zakon, nego drzava, radi se o javnoj usluzi. U suprotnom ne mozes otvoriti ili ti objekat bude zatvoren, govorimo o drzavama gdje se sprovodi zakon.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#254 Re: Sarajevska zicara?

Post by archi_a »

Edine, nije bitno. Ne mogu dalje. Ne vidim rjesenje nego da ti kazem da probas ponijeti pice gore. Mozda ti i ne bi zabranili. :thumbup:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#255 Re: Sarajevska zicara?

Post by HAVANA »

Haj zivili.

Image
User avatar
Edin H.
Posts: 47046
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#256 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

archi_a wrote:Edine, nije bitno. Ne mogu dalje. Ne vidim rjesenje nego da ti kazem da probas ponijeti pice gore. Mozda ti i ne bi zabranili. :thumbup:

Kao sto rece Havana jednostavnije je da ne ides trositi svoj novac u tom objektu i OK, ali samo govorim kako je taj problem rijesen u drugim zemljama.


Zivio Havana :D
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#257 Re: Sarajevska zicara?

Post by archi_a »

HAVANA wrote:Haj zivili.

Image
Neko uziva, neko radi. :thumbup:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#258 Re: Sarajevska zicara?

Post by HAVANA »

Ja momentalno uzivam, a kad pojedem odo radit.Trebaju mi 3 praga kamena, a sve mi daleko,da je gdje blize. :D
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#259 Re: Sarajevska zicara?

Post by Opetja033 »

A u koje to objekte, bilo gdje, mozes unositi svoju hranu i pice?
Ne krsi se nijedan zakon sa zabranom tocenja alkohola. Nije da se nekome zabranjuje ulazak.
Pun kurac restorana na Zapadu u kojima se ne sluzi alkohol a vlasnistvo su muslimana i niko ne moze unijeti alkohol unutra.
Pun kurac indijskih restorana na Zapadu u kojima se ne sluzi meso nikako jer su gazde vegetarijanci.

Ne postoji taj zakon na Zapadu koji moze natjerati privatnika da servira alkohol, meso, govedinu - ako on to nece.
Dobro bi bilo da lokalni islamofobi skoknu malo dalje od Makarske pa da zaista vide kako je to na Zapadu.

Ni u Londonu, ni u Parizu, ni u NY takve se stvari ne namecu privatnicima. Boga mi nece ni ovdje. Vrlo jednostavno. Ako kome smeta nema mu pomoci, jbg.

Da servira alkohol bila bi prica: "vidi ovih danasnjih hadzija. Moj dedo je eeeee....."
Ako ne servira onda je vehabija kojeg se mora natjerati da servira (bujrum na Kubu, Sj. Koreju pa tamo tjerajte, ovdje nece moci).
Islamofobima nikada ugoditi ako si musliman. A slabo ko im i pokusava ugadjati realno... Mozda je to izvor frustracija.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#260 Re: Sarajevska zicara?

Post by shandrprcSA »

HAVANA wrote:Haj zivili.

Image
HAVANA narucio iz HAVANE :D dobra maslenica :D a i piva :D

haj Ž :D
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#261 Re: Sarajevska zicara?

Post by Nepass »

Opetja033 wrote:A u koje to objekte, bilo gdje, mozes unositi svoju hranu i pice?
Ne krsi se nijedan zakon sa zabranom tocenja alkohola. Nije da se nekome zabranjuje ulazak.
Pun kurac restorana na Zapadu u kojima se ne sluzi alkohol a vlasnistvo su muslimana i niko ne moze unijeti alkohol unutra.
Pun kurac indijskih restorana na Zapadu u kojima se ne sluzi meso nikako jer su gazde vegetarijanci.

Ne postoji taj zakon na Zapadu koji moze natjerati privatnika da servira alkohol, meso, govedinu - ako on to nece.
Dobro bi bilo da lokalni islamofobi skoknu malo dalje od Makarske pa da zaista vide kako je to na Zapadu.

Ni u Londonu, ni u Parizu, ni u NY takve se stvari ne namecu privatnicima. Boga mi nece ni ovdje. Vrlo jednostavno. Ako kome smeta nema mu pomoci, jbg.

Da servira alkohol bila bi prica: "vidi ovih danasnjih hadzija. Moj dedo je eeeee....."
Ako ne servira onda je vehabija kojeg se mora natjerati da servira (bujrum na Kubu, Sj. Koreju pa tamo tjerajte, ovdje nece moci).
Islamofobima nikada ugoditi ako si musliman. A slabo ko im i pokusava ugadjati realno... Mozda je to izvor frustracija.
Naravno da ima pravo isto kao sto moze zabraniti pusenje.
Ljetos sjedoh u neki kafic kraj zelje, nema alkohola. Zahvalio se konobaru i presao u drugi kafic.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#262 Re: Sarajevska zicara?

Post by Opetja033 »

Nepass wrote:
Opetja033 wrote:A u koje to objekte, bilo gdje, mozes unositi svoju hranu i pice?
Ne krsi se nijedan zakon sa zabranom tocenja alkohola. Nije da se nekome zabranjuje ulazak.
Pun kurac restorana na Zapadu u kojima se ne sluzi alkohol a vlasnistvo su muslimana i niko ne moze unijeti alkohol unutra.
Pun kurac indijskih restorana na Zapadu u kojima se ne sluzi meso nikako jer su gazde vegetarijanci.

Ne postoji taj zakon na Zapadu koji moze natjerati privatnika da servira alkohol, meso, govedinu - ako on to nece.
Dobro bi bilo da lokalni islamofobi skoknu malo dalje od Makarske pa da zaista vide kako je to na Zapadu.

Ni u Londonu, ni u Parizu, ni u NY takve se stvari ne namecu privatnicima. Boga mi nece ni ovdje. Vrlo jednostavno. Ako kome smeta nema mu pomoci, jbg.

Da servira alkohol bila bi prica: "vidi ovih danasnjih hadzija. Moj dedo je eeeee....."
Ako ne servira onda je vehabija kojeg se mora natjerati da servira (bujrum na Kubu, Sj. Koreju pa tamo tjerajte, ovdje nece moci).
Islamofobima nikada ugoditi ako si musliman. A slabo ko im i pokusava ugadjati realno... Mozda je to izvor frustracija.
Naravno da ima pravo isto kao sto moze zabraniti pusenje.
Ljetos sjedoh u neki kafic kraj zelje, nema alkohola. Zahvalio se konobaru i presao u drugi kafic.
Upravo.
Sve dok gosta odbija zbog etnicke/rasne/vjerske pripadnosti ima pravo da u svom objektu sluzi sta zeli (ako imam dozvolu).

Jedino problematicno moze biti mijesanje drzave sto neki kmececi traze (iako se ne krsi zakon). Samo valjda mogucnosti mozga jos uvijek nisu razvijene u toj mjeri pa da mogu shvatiti kako je to batina sa dva kraja. Nekome sa druge strane moze pasti na pamet da od drzave trazi da zabrani trgovanje alkoholom u potpunosti.
Dva suprotna ekstrema ali isti, zatucani i zakrzljali, mentalni sklop.
User avatar
Edin H.
Posts: 47046
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#263 Re: Sarajevska zicara?

Post by Edin H. »

Opetja033 wrote:
Nepass wrote:
Opetja033 wrote:A u koje to objekte, bilo gdje, mozes unositi svoju hranu i pice?
Ne krsi se nijedan zakon sa zabranom tocenja alkohola. Nije da se nekome zabranjuje ulazak.
Pun kurac restorana na Zapadu u kojima se ne sluzi alkohol a vlasnistvo su muslimana i niko ne moze unijeti alkohol unutra.
Pun kurac indijskih restorana na Zapadu u kojima se ne sluzi meso nikako jer su gazde vegetarijanci.

Ne postoji taj zakon na Zapadu koji moze natjerati privatnika da servira alkohol, meso, govedinu - ako on to nece.
Dobro bi bilo da lokalni islamofobi skoknu malo dalje od Makarske pa da zaista vide kako je to na Zapadu.

Ni u Londonu, ni u Parizu, ni u NY takve se stvari ne namecu privatnicima. Boga mi nece ni ovdje. Vrlo jednostavno. Ako kome smeta nema mu pomoci, jbg.

Da servira alkohol bila bi prica: "vidi ovih danasnjih hadzija. Moj dedo je eeeee....."
Ako ne servira onda je vehabija kojeg se mora natjerati da servira (bujrum na Kubu, Sj. Koreju pa tamo tjerajte, ovdje nece moci).
Islamofobima nikada ugoditi ako si musliman. A slabo ko im i pokusava ugadjati realno... Mozda je to izvor frustracija.
Naravno da ima pravo isto kao sto moze zabraniti pusenje.
Ljetos sjedoh u neki kafic kraj zelje, nema alkohola. Zahvalio se konobaru i presao u drugi kafic.
Upravo.
Sve dok gosta odbija zbog etnicke/rasne/vjerske pripadnosti ima pravo da u svom objektu sluzi sta zeli (ako imam dozvolu).

Jedino problematicno moze biti mijesanje drzave sto neki kmececi traze (iako se ne krsi zakon). Samo valjda mogucnosti mozga jos uvijek nisu razvijene u toj mjeri pa da mogu shvatiti kako je to batina sa dva kraja. Nekome sa druge strane moze pasti na pamet da od drzave trazi da zabrani trgovanje alkoholom u potpunosti.
Dva suprotna ekstrema ali isti, zatucani i zakrzljali, mentalni sklop.

Eki ne smijes svoje pice donijeti ako ne toce alkohol u restoranima u Londonu :lol:

http://www.yelp.co.uk/search?find_desc= ... Manchester

http://www.timeout.com/london/restauran ... g-your-own

A popular spot off Baker Street for Egyptian food - and BYOB.

Ali Baba functions largely as a takeaway with a restaurant at the back. Its USP is Egyptian food, and you’ll find the full repertoire here. We’re big fans of the fuul – fava beans mashed into a coarse paste with lashings of olive oil and plenty of spices – but the koshari (rice and vermicelli with chickpeas) needed more oil and onion. We also tried the grilled lamb and chicken (both well-cooked, tender cubes of meat), and the Egyptian national dish, molokhia, a soupy stew with a distinctive slimy texture served with rice and, here, chunks of lamb – it’s an acquired taste, but this was a good, robust version. You’ll need to bring your own booze.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#264 Re: Sarajevska zicara?

Post by Thorgerson »

Cuj onog gore, on bi zakonom covjeka natjerao da toci alkohol. :lol:

Covjek nece alkohol, kraj price. Njegov hotel, njegova investicija i njegov rizik sto ce odbiti pojedine goste. On je vjerovatno toga svjestan.
Meni iskreno ne smeta, jer ono mjesto vidim cisto onako da se dodje, izadje na svjez zrak, popije kafa, caj, malo proseta, sta pojede itd.

Pa zar ne zabranise nedavno u njemackoj u nekoj pokrajini zabranu prodaje alkohola iza 9 ili 10 navecer? (slicno kao u Turskoj).

Ili npr. u Skandinaviji postoje posebne prodavnice alkohola koje su pod šapom drzave. Istina u samoposluzi mozes uzeti pivo i sve sto je do nekih 5-6% alc. sve iznad, npr Vino ne mozes, trazi specijaliziranu prodavnicu i tu kupuj. Dakle, nema ono ko kod nas svratis u granap i kupis flasu vina, konjaka, viskija, svratis na pumpu nakupujes itd. Zamisli hej. Toga nema u alkholicarskim zemljama poput npr. Finske ili Svedske. :-)

Hocu da kazem tih zabrana ima. Ova jeste vodjena tim sto je po islamu zabranjeno, pa sta sad. Opustite se ba. Za mene neposluzivanja piva, samo znaci manje klosarskih faca, manje problema. Da li bih volio da posluzuju barem eto pivo i sl, pa bih, ali iskreno alkohol mi nije vodilja u tim stvarima. Ako mi se pije, ponijet cu brate pivu i otvorit je gore na livadi i popit s gustom.

Fino porodicno mjesto, kakvo i treba da bude. :thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#265 Re: Sarajevska zicara?

Post by O'zone »

User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#266 Re: Sarajevska zicara?

Post by trambusek88 »

"Urađeno je idejno rješenje trase, u međuvremenu smo na svoju ruku uradili projekat rušenja polazne stanice i vrlo brzo ćemo pristupiti tome. Izvršili smo pretkvalifikaciju firmi koje su zainteresovane za građenje žičare, dobili smo dvije firme najpoznatije u Evropi po gradnji žičara. Grad je dobio donaciju od tri miliona i 800 hiljada franaka, nama za žičaru nedostaje još pet miliona. Ove godine ćemo izdvoijit sredstva budžetom, predvidjeli smo negdje oko tri i pol miliona. Treba se znati, grad gradi od svojih sredstava žičaru, nećemo tražiti ni od koga pare", kazao je Komšić dodajući kako rušenje početne stanice na Trebeviću može krenuti odmah.
Bolan Ivo sad će te početi zezati ko Srbijanci Koštunicu. Imamo 3.800.000 ali u valuti Pervanove Obećane zemlje + jedno slovo K ispred imena valute.

Dr. Offermann je jasno definisao rokove i uslove, i nakon isteka on je svoju donaciju povukao.

http://www.avaz.ba/clanak/216305/dr-off ... cke-zicare
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#267 Re: Sarajevska zicara?

Post by karanana »

hahaha.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#268 Re: Sarajevska zicara?

Post by O'zone »

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#269 Re: Sarajevska zicara?

Post by Chmoljo »

kamo sreće da su se ovakve stvari otpočetka dešavale...

hajd što išćemo sadaku u parama, al što išćemo sadaku za sadaku jer smo bili lijeni... to je novi nivo sadakologije.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#271 Re: Sarajevska zicara?

Post by O'zone »

Image
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#272 Re: Sarajevska zicara?

Post by ranger »

koji cirkus boktemazo.... ovaj komsic je takva karikatura od covjeka da je to za nepovjerovat...
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#273 Re: Sarajevska zicara?

Post by karanana »

aaaaaaand, it's gone!
User avatar
Filter
Posts: 8053
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#274 Re: Sarajevska zicara?

Post by Filter »

trambusek88 wrote: Dr. Offermann je jasno definisao rokove i uslove, i nakon isteka on je svoju donaciju povukao.

http://www.avaz.ba/clanak/216305/dr-off ... cke-zicare
jos dok su potpisivali sporazum grad-gras (cija je bandera, cije je zemljiste) nekad pocetkom decembra, znali su da svaki dan igra ulogu...
al boli nas cosak, bice sadake... i tako... help baznia
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#275 Re: Sarajevska zicara?

Post by zateznistub »

fuj
Post Reply