Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#8576 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

saxton wrote:Pozdrav ljudi,

Nadam se da je neko imao slicno iskustvo sa kocnicama, u pitanju je da sam primjetio prije par dana jer nisam vozio auto da ima ulja na prednjoj lijevoj felgi i odmah sam posumnjao da je mi negdje gubi ulje od kocnica...
taj dan sam otisao do majstora gdje je on pogledao i rekao mi da je izlazi ulje na jednom sarafu i da su podloske popustile, i on je uzeo druge podloske promjenio i dosuo ulje u posudu, medjutim jucer sam primjetio da isti problem tu i da se nije nista rijesilo sa tim sto je uradio...

Da li je neko imao slicno iskustvo sa tim problemom? U pitanju je VW Jetta 2006 godiste...

Hvala unaprijed!!
Pozz
Moras promjeniti prednju lijevu kocionu celjust. Nova je poskupa ali najbolje je novu kupiti od textara tad ces biti miran. U prodavnicama autodijelova trebala bi biti oko 200 KM. Al gledaj da je jaci brend poput textara. U ovlastenom servisu je preko 600 KM. Polovna sa otpada ti nije nikakva garancina da se nece isto desiti jer te polovne su puno pregazile. Jednom kad procuri nema joj spasa.
saxton
Posts: 58
Joined: 22/08/2012 01:38

#8577 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by saxton »

condy wrote:
saxton wrote:Pozdrav ljudi,

Nadam se da je neko imao slicno iskustvo sa kocnicama, u pitanju je da sam primjetio prije par dana jer nisam vozio auto da ima ulja na prednjoj lijevoj felgi i odmah sam posumnjao da je mi negdje gubi ulje od kocnica...
taj dan sam otisao do majstora gdje je on pogledao i rekao mi da je izlazi ulje na jednom sarafu i da su podloske popustile, i on je uzeo druge podloske promjenio i dosuo ulje u posudu, medjutim jucer sam primjetio da isti problem tu i da se nije nista rijesilo sa tim sto je uradio...

Da li je neko imao slicno iskustvo sa tim problemom? U pitanju je VW Jetta 2006 godiste...

Hvala unaprijed!!
Pozz
Moras promjeniti prednju lijevu kocionu celjust. Nova je poskupa ali najbolje je novu kupiti od textara tad ces biti miran. U prodavnicama autodijelova trebala bi biti oko 200 KM. Al gledaj da je jaci brend poput textara. U ovlastenom servisu je preko 600 KM. Polovna sa otpada ti nije nikakva garancina da se nece isto desiti jer te polovne su puno pregazile. Jednom kad procuri nema joj spasa.
Hvala na brzom odgovoru... Problem je u tome sto sam promjenio kompletno sto se tice kocnica prije 10 mjeseci i kupio sam marku ATE.
lavic
Posts: 3088
Joined: 14/04/2011 15:03

#8578 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

saxton wrote:
condy wrote:
saxton wrote:Pozdrav ljudi,

Nadam se da je neko imao slicno iskustvo sa kocnicama, u pitanju je da sam primjetio prije par dana jer nisam vozio auto da ima ulja na prednjoj lijevoj felgi i odmah sam posumnjao da je mi negdje gubi ulje od kocnica...
taj dan sam otisao do majstora gdje je on pogledao i rekao mi da je izlazi ulje na jednom sarafu i da su podloske popustile, i on je uzeo druge podloske promjenio i dosuo ulje u posudu, medjutim jucer sam primjetio da isti problem tu i da se nije nista rijesilo sa tim sto je uradio...

Da li je neko imao slicno iskustvo sa tim problemom? U pitanju je VW Jetta 2006 godiste...

Hvala unaprijed!!
Pozz
Moras promjeniti prednju lijevu kocionu celjust. Nova je poskupa ali najbolje je novu kupiti od textara tad ces biti miran. U prodavnicama autodijelova trebala bi biti oko 200 KM. Al gledaj da je jaci brend poput textara. U ovlastenom servisu je preko 600 KM. Polovna sa otpada ti nije nikakva garancina da se nece isto desiti jer te polovne su puno pregazile. Jednom kad procuri nema joj spasa.
Hvala na brzom odgovoru... Problem je u tome sto sam promjenio kompletno sto se tice kocnica prije 10 mjeseci i kupio sam marku ATE.
Ja koliko znam da je onaj u Hrasnom sto radio obnovu lamela radio i servis kocionih klijesta, (mislim Feroda ili ovako nesto).
saxton
Posts: 58
Joined: 22/08/2012 01:38

#8579 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by saxton »

Ok, hvala nadam se da ne budem morao da kupujem novi dio ponovo nakon 10 mjeseci :izet: :izet: :izet:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8580 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kakve gluposti pisete?sto covjeka nagovarate da kupuje celjust ?? mozda mu je crijevo otislo...zna ispucat na krajevima tacno tu gdje je spresovano...
User avatar
konektovan
Posts: 40738
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8581 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Nadati se, da ce covjek negdje otici do majstora, da utvrdi do cega je, prije same kupovine?!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8582 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ko zivi u nadi umire u zabludi.... da je on isao do majstora ne bi trebao pitati po forumu.....
zdruzdjo
Posts: 5223
Joined: 16/08/2009 00:27

#8583 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zdruzdjo »

bitanga_sa_otesa wrote:ko zivi u nadi umire u zabludi.... da je on isao do majstora ne bi trebao pitati po forumu.....
ja recimo ako nesto ne znam, na forumu upitam na forumu cu cisto upitati zbog smjernica. da mi ne bi neki majstor poceo pricati o kurbulajznama i odljevcima onim ispod i da me zakolje. a da cu odmah otcati u prodavnicu i reci daj npr celjusti rekli mi na forumu....ma daj. neozbiljno.
mislim ako znas, onda ti ne treba mjastor.

Iako nisam ekspert, znam kako sta radi u autu i za sta sluzi. 50% stvari bih znao zamjeniti sam, da imam alata(kvalitetnog). nikad ne bjezim od prljanja ruku. tako naucio, tako odgojen, po prirodi radoznao i eto ga.
Nisam titiz i cicija pa da kazem: joj necu dati majstoru pare, pa cu ja to.
ako ne znam nesto onda ne znam, ili fizicki ne mogu, necu se petljati i otici cu kod majstora
npr dok sam bio mladji i vozio neka starija auta, nikad nisam odvukao auto majstoru da mi zamjeni ulje.
mislim halo: legnes pod auto, 17-ka ili sl, odvrnes saraf, postavis kanister odsjeceni, skines filter, zamjenis bakrenu podlosku na sarafu, namazes uljem gumu na novom filteru i zavrnes novi filter, naspi ulje i kraj.
Disk plocice takodje tako.
pakne nisam nikad, jednostavno nije mi izgledalo kao lako.
Filteri goriva, zraka, klime, zamjena ili ciscenje svjecica, kopcanje auto-radio uredjaja..... ma mislim daaaaj ba.
Operes ruke, i zadovoljan sto si nesto sam uradio. Barem ja.

Ali sad kupis dio negdje na svoju ruku bez da znas kako i sta i odes majstoru i kazes "mjenjaj".

Ovo sve onako pisem danas iziritiran slicnim stvarima na drugim forumima. Ponekad mi zao sto nema vise majstora i vise "teladi" i "ovaca" za klanje kakvih sve likova covjek naleti na forumima.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8584 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja sam vise mislio na pogresnu dijagnozu tog levata i sto je covjeka nasekirao.kakav glupan trebas bit pa pustit nekog da ode iz radione a nisi provjerio 5 puta jel opet curi ulje ,pa nije u pitanju nesto bezveze nego kocnica :shock: :shock:
trebao je sve ocistiti i odmastiti i kad je zamijenio vec te podloske sjest vlasnika u auto i nek stisce kocnicu 10 puta da vidi gdje curi...tako bi ja uradio ,al ja sam glup i seljak...
zdruzdjo
Posts: 5223
Joined: 16/08/2009 00:27

#8585 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zdruzdjo »

bitanga_sa_otesa wrote:ja sam vise mislio na pogresnu dijagnozu tog levata i sto je covjeka nasekirao.kakav glupan trebas bit pa pustit nekog da ode iz radione a nisi provjerio 5 puta jel opet curi ulje ,pa nije u pitanju nesto bezveze nego kocnica :shock: :shock:
trebao je sve ocistiti i odmastiti i kad je zamijenio vec te podloske sjest vlasnika u auto i nek stisce kocnicu 10 puta da vidi gdje curi...tako bi ja uradio ,al ja sam glup i seljak...

Pa ko ti je kriv. :lol: :lol:
HAHAHhhahahahha

Ama to je ta varijanta majstora: "nek ispa'ne iz rukA"
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#8586 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

bitanga_sa_otesa wrote:ja sam vise mislio na pogresnu dijagnozu tog levata i sto je covjeka nasekirao.kakav glupan trebas bit pa pustit nekog da ode iz radione a nisi provjerio 5 puta jel opet curi ulje ,pa nije u pitanju nesto bezveze nego kocnica :shock: :shock:
trebao je sve ocistiti i odmastiti i kad je zamijenio vec te podloske sjest vlasnika u auto i nek stisce kocnicu 10 puta da vidi gdje curi...tako bi ja uradio ,al ja sam glup i seljak...

Jel pametno prati motor? Kakva su tvoja iskustva? Nakon 6 mjeseci od zamjene mi pukne (okom nevidljivo) po rubu filter od goriva i prospe mi naftu po motoru i ostaloj skalameriji. To mi se desilo u putu. Smrdilo je uzasno, ali sam ja to na suho ocistio i sad se skroz malo osjeti, ali bih oprao motor medjutim bojim se da ne sjebem nesto od elektronike.

I da filter je bio filtron i nikad vise nece u moje auto, a auto w203, 220 CDI, 2005?

Hvala unaprijed. :D
NediM17
Posts: 21725
Joined: 05/11/2009 11:49

#8587 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Samo da se nadovezem gore za pricu DPF off i tehnicki.

Auto bez DPF prelazi tehnicki kao sa pjesmom, naravno ako je ostatak auta ispravan. Kako kod nas tako i svugdje u EU.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8588 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Po meni je najbolje rucno brisat i cistit sve , znaĆi krpica i odmascivac/voda i lagano 8-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8589 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

zdruzdjo wrote:

Pa ko ti je kriv. :lol: :lol:
HAHAHhhahahahha

Ama to je ta varijanta majstora: "nek ispa'ne iz rukA"
sam pao sam se ubio :lol:

a majstor je varijanta ili neznalice ili klepacha po ushima
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8590 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Samo da se nadovezem gore za pricu DPF off i tehnicki.

Auto bez DPF prelazi tehnicki kao sa pjesmom, naravno ako je ostatak auta ispravan. Kako kod nas tako i svugdje u EU.
:?

ne znam bas , u engleskoj recimo nema sanse proci :run:
User avatar
konektovan
Posts: 40738
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8591 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
NediM17 wrote:Samo da se nadovezem gore za pricu DPF off i tehnicki.

Auto bez DPF prelazi tehnicki kao sa pjesmom, naravno ako je ostatak auta ispravan. Kako kod nas tako i svugdje u EU.
:?

ne znam bas , u engleskoj recimo nema sanse proci :run:
Prolaze Amare, prolaze, k'o od sale.
NediM17
Posts: 21725
Joined: 05/11/2009 11:49

#8592 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Dizelski EKO test je tu reda radi, i gleda se samo zacrnjenje, a svaki dizel kod kojeg je ok smjesa zraka i goriva, nece pusiti. :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8593 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Dizelski EKO test je tu reda radi, i gleda se samo zacrnjenje, a svaki dizel kod kojeg je ok smjesa zraka i goriva, nece pusiti. :-D
ok :thumbup:

najbolje ne dirat nista dok ne pegla :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8594 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

treba samo Ćipovat da se vijori crni dim :evil:
NediM17
Posts: 21725
Joined: 05/11/2009 11:49

#8595 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Dobro mu odvrnut gorivo, nek misle da je na Ćumur. :lol:

Morel se dvicina Ćipovat da joj se gorivo odvrne na Boš puNpi? :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8596 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

more,13 kljucem se Ćipuje :lol:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#8597 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Mozel slika dje taj seraf dodje na dvicini td-a da ga odvrnem??
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8598 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Sodom1 wrote:Mozel slika dje taj seraf dodje na dvicini td-a da ga odvrnem??
neam ja dvicinu kako cu slikat???
User avatar
basicm
Posts: 10522
Joined: 16/01/2012 21:38

#8599 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

hladan.preminger wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:ja sam vise mislio na pogresnu dijagnozu tog levata i sto je covjeka nasekirao.kakav glupan trebas bit pa pustit nekog da ode iz radione a nisi provjerio 5 puta jel opet curi ulje ,pa nije u pitanju nesto bezveze nego kocnica :shock: :shock:
trebao je sve ocistiti i odmastiti i kad je zamijenio vec te podloske sjest vlasnika u auto i nek stisce kocnicu 10 puta da vidi gdje curi...tako bi ja uradio ,al ja sam glup i seljak...

Jel pametno prati motor? Kakva su tvoja iskustva? Nakon 6 mjeseci od zamjene mi pukne (okom nevidljivo) po rubu filter od goriva i prospe mi naftu po motoru i ostaloj skalameriji. To mi se desilo u putu. Smrdilo je uzasno, ali sam ja to na suho ocistio i sad se skroz malo osjeti, ali bih oprao motor medjutim bojim se da ne sjebem nesto od elektronike.

I da filter je bio filtron i nikad vise nece u moje auto, a auto w203, 220 CDI, 2005?

Hvala unaprijed. :D
Filtron mamu li mu...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#8600 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

bitanga_sa_otesa wrote:
Sodom1 wrote:Mozel slika dje taj seraf dodje na dvicini td-a da ga odvrnem??
neam ja dvicinu kako cu slikat???
Vidjaj na netu dje? Ima mi otac dvicinu pa mu hocu da je Cipujem :D , pod tvojim nazorom naravno
Post Reply