Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9826 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

onda to nije deklo vec kuciste,zvono...da nije od magnezijuma? po opisu mi lici na to,samo jedan ciko bio u sa sto je znao variti magnezijum ,umro je nedavno :(
User avatar
muha_sa
Posts: 128661
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9827 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

Donesi meni deklo
Ako ga ja ne mogu zavarit ne moze niko :D
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#9828 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:onda to nije deklo vec kuciste,zvono...da nije od magnezijuma? po opisu mi lici na to,samo jedan ciko bio u sa sto je znao variti magnezijum ,umro je nedavno :(
Kaze upravu si... Ima primjese magnezijuma... Nakon sto se to desilo prije pola godine... Zamjenjen komplet set kvacila i zavaren u ljubuskom... Trajalo pola godine i opet isto... Jel moguce da je to sa magnezijem tolika nuklearna fizika ? :(

Hvala bitanga
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#9829 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

:razz:
muha_sa wrote:Donesi meni deklo
Ako ga ja ne mogu zavarit ne moze niko :D
Ostavi u pp broj pa cu proslijedit da zove...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9830 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mora bit posebna zica za varenje magnezijuma ,muha ce ti objasniti
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#9831 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:mora bit posebna zica za varenje magnezijuma ,muha ce ti objasniti
Hvala... Kaze mnogi mu kazu moze to garant donesi on odnese... Kaze eto ne moze.... I tako u krug... Muha proslijedi broj pa da se cujete... Cojek je na aparatima :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9832 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

SHTEVELEC wrote:
Throttle wrote:Jap, to je to :D
Ostalo je sad sve to kao na fotki samo je izbijen iz kucista...
Zadnje auto sam dobio bez katalizatora (bivsi vlasnik ga skin'o), posto meni to ide na zivce stavio sam zamjenski, izas'o me sa ugradnjom oko 200KM cini mi se, za sada radi ok (4.5 godine, oko 140k pres'o)
eto :) :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128661
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9833 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

dgL_ wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:mora bit posebna zica za varenje magnezijuma ,muha ce ti objasniti
Hvala... Kaze mnogi mu kazu moze to garant donesi on odnese... Kaze eto ne moze.... I tako u krug... Muha proslijedi broj pa da se cujete... Cojek je na aparatima :D
mnogi mu rekli da ne mogu zavarit :-) možda fakat ne može
ne bih da se i u mene razocara i da džaba donosi
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#9834 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

muha_sa wrote:
dgL_ wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:mora bit posebna zica za varenje magnezijuma ,muha ce ti objasniti
Hvala... Kaze mnogi mu kazu moze to garant donesi on odnese... Kaze eto ne moze.... I tako u krug... Muha proslijedi broj pa da se cujete... Cojek je na aparatima :D
mnogi mu rekli da ne mogu zavarit :-) možda fakat ne može
ne bih da se i u mene razocara i da džaba donosi
Ostavi broj druze pls... Auto je na dizalici i nek ti donese deklo pa pokusaj... Ako se razumijes u problematiku...

Kaze iz doboja mu lik reko donesi ba nema materijala da se ne moze varit... Kaze napravio mu rupu velicine otvora case... Poslije naso neko polovno sa istim kvarom ali manjom rupom i eto... U ljubuakom zavareno i opet nista...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9835 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

lajk za tog iz doboja :lol: :lol: :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9836 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

muha_sa wrote:
dgL_ wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:mora bit posebna zica za varenje magnezijuma ,muha ce ti objasniti
Hvala... Kaze mnogi mu kazu moze to garant donesi on odnese... Kaze eto ne moze.... I tako u krug... Muha proslijedi broj pa da se cujete... Cojek je na aparatima :D
mnogi mu rekli da ne mogu zavarit :-) možda fakat ne može
ne bih da se i u mene razocara i da džaba donosi
Nista puljka Ctrl-Alt-F15. :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128661
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9837 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

:lol: :lol:

Ovdje ide rapidograf ko macola :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9838 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

muha_sa wrote::lol: :lol:

Ovdje ide rapidograf ko macola :lol:
Uh dobar si. Rapidografe sam zaboravio. :D :thumbup:
Throttle
Posts: 13015
Joined: 10/06/2016 12:35

#9839 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

SHTEVELEC wrote:
Throttle wrote:Jap, to je to :D
Ostalo je sad sve to kao na fotki samo je izbijen iz kucista...
Zadnje auto sam dobio bez katalizatora (bivsi vlasnik ga skin'o), posto meni to ide na zivce stavio sam zamjenski, izas'o me sa ugradnjom oko 200KM cini mi se, za sada radi ok (4.5 godine, oko 140k pres'o)
Gdje si kupio kat? Autodijelovi il neka zasebno firma? Volio bih i ja da to bude kao fabrički, sad je malo glasnije auto pa me tjera da ga ubijam :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40664
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9840 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Throttle wrote:
SHTEVELEC wrote:
Throttle wrote:Jap, to je to :D
Ostalo je sad sve to kao na fotki samo je izbijen iz kucista...
Zadnje auto sam dobio bez katalizatora (bivsi vlasnik ga skin'o), posto meni to ide na zivce stavio sam zamjenski, izas'o me sa ugradnjom oko 200KM cini mi se, za sada radi ok (4.5 godine, oko 140k pres'o)
Gdje si kupio kat? Autodijelovi il neka zasebno firma? Volio bih i ja da to bude kao fabrički, sad je malo glasnije auto pa me tjera da ga ubijam :lol:

Univerzalni katalizatori EURO 4 (Po dog ... 444/809186
Throttle
Posts: 13015
Joined: 10/06/2016 12:35

#9841 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#9842 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by SHTEVELEC »

Throttle wrote:
SHTEVELEC wrote:
Throttle wrote:Jap, to je to :D
Ostalo je sad sve to kao na fotki samo je izbijen iz kucista...
Zadnje auto sam dobio bez katalizatora (bivsi vlasnik ga skin'o), posto meni to ide na zivce stavio sam zamjenski, izas'o me sa ugradnjom oko 200KM cini mi se, za sada radi ok (4.5 godine, oko 140k pres'o)
Gdje si kupio kat? Autodijelovi il neka zasebno firma? Volio bih i ja da to bude kao fabrički, sad je malo glasnije auto pa me tjera da ga ubijam :lol:
Kupio i ugradio u Barbicu (kod Kiseljaka), isto to trazio u Dodexu al' mi trazili skoro duplo vise para. Nisam drugo nigdje ni gled'o, doduse ne znam ni gdje bih drugo trazio...
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#9843 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by elmirčo »

ovako, možda je neko i pisao, možda i nije ali da pokušam i ovdje potražiti odgovor

u pitanju je golf 4, 1.6 -74 kw, SR motor ( benzin/plin )

kupio sam ga krajem oktobra, ugradio plin, i sve je islo kako treba. zgazio sam jedno 45k s njim dosad, međutim unazad neko vrijeme, odjednom je auto izgubilo snagu, treba mu par sekundi da reaguje na gas, kako bih rekao, " da proguta " i onda krene, povuče. Lako je to na ravnici i u voznji, ne primjeti se toliko, nego kad je kakav uspon veci, nema sanse da moze ici na plin. moram prebaciti na benzin i opet jedva. skoro da moram u prvu prebaciti i onda polako se popeti. recimo uz majevicu jedva trecom da ide ( benzin ) i drugom ( plin ). dijagnostika je pokazivala lambda sondu i hallov senzor. lambdu sam narucio, kupio, postavio, medjutim problem nije rijesen. cak je i ponovo pokazuje kad se spoji na dijagnostiku. ja kako sam upucen ( kako su mi rekli) lambda regulise mjesavinu zraka i goriva, ali šta radi taj hallov senzor?

dok je sve bilo kako treba, prije ove petljanije, na plin se moglo ici 120-130, sad nema sanse preko 100 km/h da se nagura nikako...
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#9844 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by elmirčo »

elmirčo wrote:ovako, možda je neko i pisao, možda i nije ali da pokušam i ovdje potražiti odgovor

u pitanju je golf 4, 1.6 -74 kw, SR motor ( benzin/plin )

kupio sam ga krajem oktobra, ugradio plin, i sve je islo kako treba. zgazio sam jedno 45k s njim dosad, međutim unazad neko vrijeme, odjednom je auto izgubilo snagu, treba mu par sekundi da reaguje na gas, kako bih rekao, " da proguta " i onda krene, povuče. Lako je to na ravnici i u voznji, ne primjeti se toliko, nego kad je kakav uspon veci, nema sanse da moze ici na plin. moram prebaciti na benzin i opet jedva. skoro da moram u prvu prebaciti i onda polako se popeti. recimo uz majevicu jedva trecom da ide ( benzin ) i drugom ( plin ). dijagnostika je pokazivala lambda sondu i hallov senzor. lambdu sam narucio, kupio, postavio, medjutim problem nije rijesen. cak je i ponovo pokazuje kad se spoji na dijagnostiku. ja kako sam upucen ( kako su mi rekli) lambda regulise mjesavinu zraka i goriva, ali šta radi taj hallov senzor?

dok je sve bilo kako treba, prije ove petljanije, na plin se moglo ici 120-130, sad nema sanse preko 100 km/h da se nagura nikako...
da se nadovežem, potrošnja je skočila sa nekih 7-7,5 na 9-10 :shock:
Throttle
Posts: 13015
Joined: 10/06/2016 12:35

#9845 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Kod mene je tako bilo nedavno kad je katalizator bio začepljen... što se sonde tiče, vjerovatno si je džaba mijenjao, moguće da ti baca grešku zbog loše smjese na plinu-ako je greška bila p0170-p0171...
prima li gas u leru kako treba? probaj ga zavrtit do crvenog-kad je vruc motor pa vidi guši li ga
Ako ne prima gas kako treba odvrni izduvnu sa glave il rastavi prije katalizatora ako možeš, gdje ti je lakše, pa vidi hoće li se šta promijenit... to sve pod uslovom da je protokomjer uredu i da je zračni filter čist
Protokomjer ištekaj i provozaj krug, ako ostane isto nije do njega, ako se promijeni na bolje onda riješit to
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9846 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

pa da bolje sjebe auto do kraja :-) , otjeraj to dobrom mehanicaru ili plinasu :thumbup:
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#9847 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pirpa »

Image
User avatar
Optimist
Posts: 13660
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#9848 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Nesto se obatalilo?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9849 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

spao kabl s bobine
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#9850 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Paulaner »

Sta moze biti uzrok variranju obrtaja u leru kod benzinca atmosferca.Obrtaji mi stoje na 600 kad je ugrijan motor i kad auto stoji u mjestu pocnu se dizati do 800-900 i spustati cak do 500,a kad se tako spusti onda se doda sam gas da se ne ugasi i sve tako. Nisam primjetio da je oslabila vuca,ne izbacuje nikakve greske,jedino sto sam primjetio kad mi se to desava i upalim klimu obrtaji skoce na 700-800,promjeni se zvuk motora ali su obrtaji konstantni.Nije to neki problem ali je pravo neprijatno jer osjetim na guzici da se auto strese i sve kontam sad ce se ugasit al nista,ne gasi se..
Jel imao neko slicno iskustvo?
Post Reply