Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#9376 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

BennyBlanco wrote:Pozdrav svima
Imam problem sa Focusom 1.8 tdci, 2006 godiste 85 kw
Motor nepravilno radi u leru, trese se do te mjere da je neprijatno. Vozio sam ga svom majstoru koji kaze da je u pitanju dizna zatim sam ga vozio zuferu u viaoko koji kaze da ne moze nista da radi dok ne izbaci gresku.
Neki dan je zaista i izbacio gresku ali se ispostavilo da je greska EGR-a i receno mi je da je to zbog toga sto se uglavnom voza po gradu. Sipao sam jednom aditiv i jednom litar atf ulja na preporuku zufera i nista se nije promijenilo.(naravno u dva razlicita sipania goriva)
Ima li ko neku preporuku sta da radim ili kome da ga vozim na servis jer ako stane nesto mi nije do toga da slepam auto do visokog a strah me da se sta vise ne poremeti.
Btw, egr je zamijenjen prije mozda dva mjeseca i simptomi koje je pokazivao tad nisu ni slicni ovim (tada se gasio, nije primao gas itd.)
Hvala unaprijed
Pa nije se promjeniti odmah od litar ATF-a, al to ne znači da odmah odustaneš od njega. Sipaj i dalje, naspi sledeći put kad budeš sipao gorivo ponovo litar ATF-a i na autoput pročepit, pa ako nastavi tresti, opet tako sledeći put litar ATF ....u suštini i kad se smiri moraćeš na svako drugo sipanje goriva sipati ATF. Kod mene je slično nekad bilo sa jednim autom, i poslije ATF-a, došao je sebi. I tebi će, al ga moraš pročepet žestoko poslije ATF-a, ništa mu neće biti :)

I da, tačna im je dijagnoza, dizne su dosta začepljene.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#9377 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

Ferodo odredjeni majstori zovu Sviracice. :-)
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#9378 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

BennyBlanco wrote:Pozdrav svima
Imam problem sa Focusom 1.8 tdci, 2006 godiste 85 kw
Motor nepravilno radi u leru, trese se do te mjere da je neprijatno. Vozio sam ga svom majstoru koji kaze da je u pitanju dizna zatim sam ga vozio zuferu u viaoko koji kaze da ne moze nista da radi dok ne izbaci gresku.
Neki dan je zaista i izbacio gresku ali se ispostavilo da je greska EGR-a i receno mi je da je to zbog toga sto se uglavnom voza po gradu. Sipao sam jednom aditiv i jednom litar atf ulja na preporuku zufera i nista se nije promijenilo.(naravno u dva razlicita sipania goriva)
Ima li ko neku preporuku sta da radim ili kome da ga vozim na servis jer ako stane nesto mi nije do toga da slepam auto do visokog a strah me da se sta vise ne poremeti.
Btw, egr je zamijenjen prije mozda dva mjeseca i simptomi koje je pokazivao tad nisu ni slicni ovim (tada se gasio, nije primao gas itd.)
Hvala unaprijed
vrlo moguce da problem nije u samom egr-u nego u onim cjevčicama koje vode od i do njega. vakuumi i slično. propaj ih propuhat, vrlo lako se moze desiti da je negdje jedna od njih zacepljena. iz svog iskustva govorim.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9379 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Ferodo odredjeni majstori zovu Sviracice. :-)
:lol: :lol:

a tope se ko puter :-)
Last edited by amar1994 on 31/05/2017 10:34, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9380 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

BennyBlanco wrote:Pozdrav svima
Imam problem sa Focusom 1.8 tdci, 2006 godiste 85 kw
Motor nepravilno radi u leru, trese se do te mjere da je neprijatno. Vozio sam ga svom majstoru koji kaze da je u pitanju dizna zatim sam ga vozio zuferu u viaoko koji kaze da ne moze nista da radi dok ne izbaci gresku.
Neki dan je zaista i izbacio gresku ali se ispostavilo da je greska EGR-a i receno mi je da je to zbog toga sto se uglavnom voza po gradu. Sipao sam jednom aditiv i jednom litar atf ulja na preporuku zufera i nista se nije promijenilo.(naravno u dva razlicita sipania goriva)
Ima li ko neku preporuku sta da radim ili kome da ga vozim na servis jer ako stane nesto mi nije do toga da slepam auto do visokog a strah me da se sta vise ne poremeti.
Btw, egr je zamijenjen prije mozda dva mjeseca i simptomi koje je pokazivao tad nisu ni slicni ovim (tada se gasio, nije primao gas itd.)
Hvala unaprijed
dvije stvari na tom mototru idu , dizne ili pumpa visokog pritiska nazalost , nadji dobrog majstora da ti pogleda dok ti nije otisla masina :wink:
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#9381 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rudy81 »

Mercedes A, stari tip, pri slabijem radu motora se čuje nekakvo "fućkanje", vjerovatno postoji i pod jačim gasom ali se slabije čuje zbog bučnijeg rada motora.
osim toga u autu već vrijeme osjetim miris nafte.
e sad, auto je bilo kod servisera za auspuh, nakon pregleda mi rečeno da je sve ok s auspuhom, da ne pušta nigdje i samo su dotegli neku šelnu. i stvarno zvuk je nestao ali se i dalje osjetio taj miris u autu. nakon par sedmica opet isti zvuk, čak mi se čini malo jači.
ne znam je li ovo dvoje povezano uopste ali mi se istovremeno pojavilo, ima li neko ideju šta bi moglo biti da znam kod kojeg majstora da idem :?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9382 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

rudy81 wrote:Mercedes A, stari tip, pri slabijem radu motora se čuje nekakvo "fućkanje", vjerovatno postoji i pod jačim gasom ali se slabije čuje zbog bučnijeg rada motora.
osim toga u autu već vrijeme osjetim miris nafte.
e sad, auto je bilo kod servisera za auspuh, nakon pregleda mi rečeno da je sve ok s auspuhom, da ne pušta nigdje i samo su dotegli neku šelnu. i stvarno zvuk je nestao ali se i dalje osjetio taj miris u autu. nakon par sedmica opet isti zvuk, čak mi se čini malo jači.
ne znam je li ovo dvoje povezano uopste ali mi se istovremeno pojavilo, ima li neko ideju šta bi moglo biti da znam kod kojeg majstora da idem :?
podloske dizni :wink:
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#9383 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rudy81 »

amar1994 wrote:
rudy81 wrote:Mercedes A, stari tip, pri slabijem radu motora se čuje nekakvo "fućkanje", vjerovatno postoji i pod jačim gasom ali se slabije čuje zbog bučnijeg rada motora.
osim toga u autu već vrijeme osjetim miris nafte.
e sad, auto je bilo kod servisera za auspuh, nakon pregleda mi rečeno da je sve ok s auspuhom, da ne pušta nigdje i samo su dotegli neku šelnu. i stvarno zvuk je nestao ali se i dalje osjetio taj miris u autu. nakon par sedmica opet isti zvuk, čak mi se čini malo jači.
ne znam je li ovo dvoje povezano uopste ali mi se istovremeno pojavilo, ima li neko ideju šta bi moglo biti da znam kod kojeg majstora da idem :?
podloske dizni :wink:


:thumbup:
e jos preporuka za majstora u sarajevu :D
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#9384 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Čekaj člana foruma konektovanog, on će ti to sve detaljno objasniti i mehaničara preporučiti. :mrgreen:
srki98
Posts: 17
Joined: 11/11/2015 21:45

#9385 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by srki98 »

Poz imam jedan problem crko mi je balast za xenon na mercedesu E klasa 2007god pa sam trazio i nadjem na piku neka prodavnica u Sarajevu i kao ima nije problem ali se na kraju razlikuje jedan broj pa me zanima da li je to problem mora li biti identican jer kod mn pise 5DC 009 060 00 a kod njega je na kraju 20 on kaze kao nema to veze ali ipak me zanima neko strucno misljenje ako neko zna. Hvala unaprijed :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#9386 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

ako ti je blizu, zadnji sprat robota hrasno... Imaju oni sigurno a nije neka zara
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#9387 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Ne mora biti isti broj, oko 20-25 KM je jedan balast
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#9388 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nepass »

Nepass wrote:Vozi kolegica vw turan, 2003g. Curi joj voda, vozila majstoru kaze nije do hladnjaka i da on ne zna to popraviti tj . ne moze da nadje kvar.
Ugl hoce sad drugom majstoru. E sad je li majstor nju levati ili sta? Odakle uopste jos voda moze curiti osim brisaca i hladnjaka?
Kaze kolegica rekli joj otisla turbina, auto kupljem prije 20 dana u nekoj autokuci
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9389 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

e jos nisam cuo da turbo propisa vodu , da je ulje pa hajde de :-) :-) :run:
User avatar
basicm
Posts: 10486
Joined: 16/01/2012 21:38

#9390 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

amar1994 wrote:e jos nisam cuo da turbo propisa vodu , da je ulje pa hajde de :-) :-) :run:
A hidroelektrana? :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9391 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Nek ode trecem majstoru
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#9392 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Jel baš sigurna da je voda ?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9393 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

basicm wrote:
amar1994 wrote:e jos nisam cuo da turbo propisa vodu , da je ulje pa hajde de :-) :-) :run:
A hidroelektrana? :mrgreen:
Image

:run:
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#9394 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

Nepass wrote:
Nepass wrote:Vozi kolegica vw turan, 2003g. Curi joj voda, vozila majstoru kaze nije do hladnjaka i da on ne zna to popraviti tj . ne moze da nadje kvar.
Ugl hoce sad drugom majstoru. E sad je li majstor nju levati ili sta? Odakle uopste jos voda moze curiti osim brisaca i hladnjaka?
Kaze kolegica rekli joj otisla turbina, auto kupljem prije 20 dana u nekoj autokuci
Kakva ti je ta kolegica? Mislim ko kolegica? :)

Nek se uhvati ona "pravog" majstora... Ta diagnostika ovako na prvu nema veze sa vezom... Bilo sta da curi iz auta mora prvo da se locira i da se prati trag da bi se naslo... Bilo ulje motorno, ne daj Boze kociono, servo ulje, antifriz, voda za brisace ili eventualno gorivo... Prvo se mora rijesit koja je tekucina... Kad se ustanovi koja je tekucina onda laganica dalje...

Ako ti je bas bas dobra kolegica, ucini uslugu covjece... Uumi auto i odvuci nekome ko zna.. :)
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#9395 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by esso_sa »

amar1994 wrote:e jos nisam cuo da turbo propisa vodu , da je ulje pa hajde de :-) :-) :run:
Ima turbo punjaca sa vodenim hladjenjem, ali uglavnom na starijim autima. Mada, da propisa voda na samom turbu, mora puknuti centralni dio turba, a onda tesko da bi se jaranica vozala... Mozda je neko od crijeva..
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#9396 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Janjicar »

Znal neko od mehanicara koliko se krecu cijene ovog ?
https://www.olx.ba/artikal/25729294/aut ... regulator/
srki98
Posts: 17
Joined: 11/11/2015 21:45

#9397 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by srki98 »

Leon16v wrote:Ne mora biti isti broj, oko 20-25 KM je jedan balast
Ja sve sto sam gledo sve je po 200-300km jer je ovo original nisu ubaceni xenoni.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9398 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

esso_sa wrote:
amar1994 wrote:e jos nisam cuo da turbo propisa vodu , da je ulje pa hajde de :-) :-) :run:
Ima turbo punjaca sa vodenim hladjenjem, ali uglavnom na starijim autima. Mada, da propisa voda na samom turbu, mora puknuti centralni dio turba, a onda tesko da bi se jaranica vozala... Mozda je neko od crijeva..
pa da :thumbup:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#9399 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nepass »

Leon16v wrote:Jel baš sigurna da je voda ?
Jeste, ja nisam ni vidio auto, tek kupila. Sve je "rekla-kazala"
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#9400 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa gubi li u posudi tecnost? kontam da je od klime
Post Reply