Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9301 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sto bi bjezao?mozda je glupost neka: dihtung poklopca ventila,semering neki...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#9302 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Connaisseur Karlin »

Pitanje veano za pucanje stakla, sofersajba: zasto su ponekad pukotine/linije stakla hrapave u unutarnjem dijelu auta, a ne na povrsini van auta? primjer kod mog prijeatlja je donji desni ugao, izgeleda kao da je udareno bajzbol palicom ali od strane suvodjaca , no to nije uzrok pucanja stakla, dolsovno, ne zna ni on kako se desilo :) kako i zasto tako puca staklo na automobilima? :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9303 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

Connaisseur Karlin wrote:Pitanje veano za pucanje stakla, sofersajba: zasto su ponekad pukotine/linije stakla hrapave u unutarnjem dijelu auta, a ne na povrsini van auta? primjer kod mog prijeatlja je donji desni ugao, izgeleda kao da je udareno bajzbol palicom ali od strane suvodjaca , no to nije uzrok pucanja stakla, dolsovno, ne zna ni on kako se desilo :) kako i zasto tako puca staklo na automobilima? :)
ne lupaj vratima kad unilaziš u auto
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#9304 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Connaisseur Karlin »

muha_sa wrote:
Connaisseur Karlin wrote:Pitanje veano za pucanje stakla, sofersajba: zasto su ponekad pukotine/linije stakla hrapave u unutarnjem dijelu auta, a ne na povrsini van auta? primjer kod mog prijeatlja je donji desni ugao, izgeleda kao da je udareno bajzbol palicom ali od strane suvodjaca , no to nije uzrok pucanja stakla, dolsovno, ne zna ni on kako se desilo :) kako i zasto tako puca staklo na automobilima? :)
ne lupaj vratima kad unilaziš u auto
hvala muhice, to mi nije nikad palo na pamet :shock: :lol: :kiss:
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#9305 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by esso_sa »

amar1994 wrote: da dodam na ovo , djeluje mi ok sve :-D

Image

napokon vidim temp rashladne :D
Nije sve OK, stoji ti boost na nula :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9306 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

esso_sa wrote:
amar1994 wrote: da dodam na ovo , djeluje mi ok sve :-D

Image

napokon vidim temp rashladne :D
Nije sve OK, stoji ti boost na nula :mrgreen:
:lol: :lol: :kiss:
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#9307 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

bitanga_sa_otesa wrote:sto bi bjezao?mozda je glupost neka: dihtung poklopca ventila,semering neki...
Ma ja kad sam uzimao auto, naletio na jednog benzinca, kaze vlasnik sve bajno, krasno, neke sitnice treba uložiti. Ja kod majstora
ulje isto negdje "puštalo", letva volana u banani bila, i to mi je i bilo dovoljno da zaobiđem auto, ali naravno neka neko stručan pogleda to, nakon što je rekao pranja motora pa nek procjeni sam :-D

I ja kazem vlasniku, letva volana otišla, kaže on meni eto ja cu ti dat 50 KM da popraviš :lol:
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#9308 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

@amar1994

Zbog toga boosta moraš da ćipuješ auto, vjeruj mi
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9309 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Leon16v wrote:kaže on meni eto ja cu ti dat 50 KM da popraviš :lol:
pa sto ne uze petobu hahaha
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9310 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Leon16v wrote:@amar1994

Zbog toga boosta moraš da ćipuješ auto, vjeruj mi
:lol: :lol: :lol: :sax:

samo ne znam na kolko cu , 2 ili 3 bara :mrgreen:
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#9311 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

I ovo na štok
Image
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#9312 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by esso_sa »

Throttle wrote:I ovo na štok
Image
Kratka skala na ovom :mrgreen:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#9313 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

Connaisseur Karlin wrote:Pitanje veano za pucanje stakla, sofersajba: zasto su ponekad pukotine/linije stakla hrapave u unutarnjem dijelu auta, a ne na povrsini van auta? primjer kod mog prijeatlja je donji desni ugao, izgeleda kao da je udareno bajzbol palicom ali od strane suvodjaca , no to nije uzrok pucanja stakla, dolsovno, ne zna ni on kako se desilo :) kako i zasto tako puca staklo na automobilima? :)
To tako treba........
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#9314 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

LorusLeo wrote:
Leon16v wrote:Dobri su ti 1.4 16v od 98 KS, cuo sam da su u proslim generacijama imali nekih felera oni od 75 KS, al sve je to rekla-kazala.
Dobro ide, potrošnja zavisi kakva ti je noga, ali grada racunaj 7-8l, tako mi rece kolega koji vozi isti iz 2004 god.

Od problema koje je imao Bobina (ako se tako kaže :D ) i lambda senzor.

Ne štedi ga ni malo, a mali tegli ko konj :D
Danas ga je majstor gledao i vidjeli smo mu ispod da ide ulje. Kaze majstor stručno da "balavi" ulje. Nista puno skroz malo. Na moje pitanje sta bi moglo biti kaze moze biti kvar od 30 do 300 :-) te da bi ustanovi mora oprati motor pa da vidi odakle ide ulje. Sta vi mislite sta bi moglo to biti? Da li je moguce da se iz tog curenja ulja izrodi neki tezi kvar od cega bi mogao crknuti motor

Izvini prijatelju
11 godina star auto

Mozda je novo za tebe ???

Edit:
Ne curi nidze garant
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#9315 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

Ma da se vidjet odakle curi samo se treba zaroviti, ali ja mislim da je to glupost neka... Sto rece bitanga sa otesa dihtung dekla mozda... Kod mene kad sam mjenjao racvu vode da bi joj prisao majstor akinuo sipku od ulja... Dole na njoj gumica ima na ulazu u karter i pojela se bila doslovno od temperature... Kaze jel ti balilo ulje ovde malo reko nije... Niti je trosio ulje niti ista... Stavio novu gumicu (slicna onoj vodovodnoj gumici tanka mala) stavio diht mase malo i vratio... Pricam o istom motoru kao kod tog cllia...

I jos cu ti reci samo se zaviri po parkinzima po gradu... Na svakom imas fleku sto od ulja motornog, sto od serva ili antifriza... Raja tako vozi... Nekome ne smeta.... Ja ne mogu i ne volim tako... Ako je auto ovako kompaktno, odvuci opet i vidi gdje pusta ulje.. 95% da je glupost koju ces rijesiiti lako...
LorusLeo
Posts: 43
Joined: 11/03/2017 20:15

#9316 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LorusLeo »

mad_max_ba wrote:
LorusLeo wrote:
Leon16v wrote:Dobri su ti 1.4 16v od 98 KS, cuo sam da su u proslim generacijama imali nekih felera oni od 75 KS, al sve je to rekla-kazala.
Dobro ide, potrošnja zavisi kakva ti je noga, ali grada racunaj 7-8l, tako mi rece kolega koji vozi isti iz 2004 god.

Od problema koje je imao Bobina (ako se tako kaže :D ) i lambda senzor.

Ne štedi ga ni malo, a mali tegli ko konj :D
Danas ga je majstor gledao i vidjeli smo mu ispod da ide ulje. Kaze majstor stručno da "balavi" ulje. Nista puno skroz malo. Na moje pitanje sta bi moglo biti kaze moze biti kvar od 30 do 300 :-) te da bi ustanovi mora oprati motor pa da vidi odakle ide ulje. Sta vi mislite sta bi moglo to biti? Da li je moguce da se iz tog curenja ulja izrodi neki tezi kvar od cega bi mogao crknuti motor

Izvini prijatelju
11 godina star auto

Mozda je novo za tebe ???

Edit:
Ne curi nidze garant
Ne kontam sta si htio reci
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31544
Joined: 16/04/2011 18:46

#9317 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Throttle wrote:Nismo se razumjeli...
Mislio sam da zamijenis strane balastima... lijevi i desni... ako ostane problem na istom faru onda je do sijalice ili nekog konektora, ako se prebaci na drugi far skupa s balastom onda je do balasta
P.S. To sto trepere moze bit do jeftinih setova, DC, znaju nekad treperit, al nije toliko primjetno...ako su kineski xenoni
E tacno sam se pogubio. Zamjenim ja sijalice.... opet desna zmirka. Aj kontam, do adaptera...a kako ono kablo dirnem , prestane zmirkati . Haj vratim ja sijalice... Rekoh sad cu zamjeniti kablo i onaj adapter sto se stavlja na sijalicu . Ovaj desno stavim lijevo i obratno ... I dobijem to da zmirkaju obje sada.

bas ne kontam :? Jel moguce da obje zmirkaju zbog jednog adaptera ili balasta...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9318 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

dgL_ wrote:
I jos cu ti reci samo se zaviri po parkinzima po gradu... Na svakom imas fleku sto od ulja motornog, sto od serva ili antifriza... Raja tako vozi... Nekome ne smeta.....
smetljari :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9319 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Throttle wrote:I ovo na štok
Image
malo :roll: , sa 3 bara bi otisao na 600-700ks :D , vjerovatno bi se i istopio sav :lol: :lol:
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#9320 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

skafiskafsnjak wrote: E tacno sam se pogubio. Zamjenim ja sijalice.... opet desna zmirka. Aj kontam, do adaptera...a kako ono kablo dirnem , prestane zmirkati . Haj vratim ja sijalice... Rekoh sad cu zamjeniti kablo i onaj adapter sto se stavlja na sijalicu . Ovaj desno stavim lijevo i obratno ... I dobijem to da zmirkaju obje sada.

bas ne kontam :? Jel moguce da obje zmirkaju zbog jednog adaptera ili balasta...
Provjeri instalaciju, vjerovatno te to zeza, il su konektori neki losi, oksidirali, zabice se razmaknule pa ne prave dobar spoj... provjeri konektor od fara, gdje su xenoni tj. balast ustekani, tu su zabice koje mogu zezat... tesko da je do sijalice ili balasta ako se stanje promijenilo kad si dirnuo kablove... a mozda i jest, kinez je to :lol:
amar1994 wrote: malo :roll: , sa 3 bara bi otisao na 600-700ks :D , vjerovatno bi se i istopio sav :lol: :lol:
Izas'o bi sav na auspuh :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31544
Joined: 16/04/2011 18:46

#9321 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Throttle wrote: Provjeri instalaciju, vjerovatno te to zeza, il su konektori neki losi, oksidirali, zabice se razmaknule pa ne prave dobar spoj... provjeri konektor od fara, gdje su xenoni tj. balast ustekani, tu su zabice koje mogu zezat... tesko da je do sijalice ili balasta ako se stanje promijenilo kad si dirnuo kablove... a mozda i jest, kinez je to :lol:

:
Desno svjetlo do instalacije...kad dodirnem krene treperiti.... al lijevo mi se s vremena na vrijeme pojaca... ono radi, ali nakon nekog vremena se pojaca...
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#9322 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

amar1994 wrote:
dgL_ wrote:
I jos cu ti reci samo se zaviri po parkinzima po gradu... Na svakom imas fleku sto od ulja motornog, sto od serva ili antifriza... Raja tako vozi... Nekome ne smeta.....
smetljari :thumbup:
Takvima ne bih dao da prodju tehnicki.
preludezalude
Posts: 5637
Joined: 07/03/2012 00:09

#9323 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

NediM17 wrote:
amar1994 wrote:
dgL_ wrote:
I jos cu ti reci samo se zaviri po parkinzima po gradu... Na svakom imas fleku sto od ulja motornog, sto od serva ili antifriza... Raja tako vozi... Nekome ne smeta.....
smetljari :thumbup:
Takvima ne bih dao da prodju tehnicki.
Ako malo bolje pogledas pravilnik o tehnickom pregledu vozila i listu uredjaja za pregled prilikom tehnickog pregleda vozila ... vidio bi da ta vozila ne trebaju proci tehnicki pregled. Ali... teorija je jedno, a praksa drugo.
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#9324 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

Naka pucnjava na Otesu... Znal iko jel ziv bitanga? :)
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#9325 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by esso_sa »

dgL_ wrote:Naka pucnjava na Otesu... Znal iko jel ziv bitanga? :)
Bitanga je sa istocne strane rijeke Dobrinje, sto ce reci da je u Azicima :mrgreen:
Post Reply