BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#52926 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

kakaljin wrote:Naravno konkurencija je uvijek dobro došla, ali sa manjom cijeni i dodatnim uslugama, ali eskluziva samo jedne firme da ako želiš nešto to možeš imati samo ako nju izabereš, to nije uredu.
Pa ne drzi Telemach sve HD kanale, ne prodaje ih on, a nemate ih, ne drzi mnoge druge kanale, koje sam vec nabrajao pa ih nemate. Ne kupujete od Telemacha interenet pa da ne mogu vece brzine....

Eto SK vam ne da, a sta je sa ostalim?
kakaljin
Posts: 11656
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#52927 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

smartXL wrote:
kakaljin wrote:Naravno konkurencija je uvijek dobro došla, ali sa manjom cijeni i dodatnim uslugama, ali eskluziva samo jedne firme da ako želiš nešto to možeš imati samo ako nju izabereš, to nije uredu.
Pa ne drzi Telemach sve HD kanale, ne prodaje ih on, a nemate ih, ne drzi mnoge druge kanale, koje sam vec nabrajao pa ih nemate. Ne kupujete od Telemacha interenet pa da ne mogu vece brzine....

Eto SK vam ne da, a sta je sa ostalim?

Ja govorim o ovim što i ti kažeš telemach neda, a naravno da telecom treba ubaciti još ovih dobrih kanala i povećati broj hd kanala, to im zamjeram i ja

Brzina interneta je sasvim zadovoljavajuća imaš ponudu pa biraš šta ti odgovara i koju brzinu želiš, tako da nije samo ona od 10Mbps kao što ti misliš, kod mene je 100Mbps znači telecom ima brzine ko želi brzinu
The BEN10
Posts: 7578
Joined: 19/09/2011 09:03

#52928 Re: BHTelecom All About

Post by The BEN10 »

kakaljin wrote:Brzina interneta je sasvim zadovoljavajuća imaš ponudu pa biraš šta ti odgovara i koju brzinu želiš, tako da nije samo ona od 10Mbps kao što ti misliš, kod mene je 100Mbps znači telecom ima brzine ko želi brzinu
Pa koliko plaćaš tih 100 Mbps u vražiju mater!? Nemojte zafrkavati ba. Naravno da ima, ali koliko više košta od sličnih paketa konkurencije!?
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#52929 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

kakaljin wrote:Ja govorim o ovim što i ti kažeš telemach neda, a naravno da telecom treba ubaciti još ovih dobrih kanala i povećati broj hd kanala, to im zamjeram i ja

Brzina interneta je sasvim zadovoljavajuća imaš ponudu pa biraš šta ti odgovara i koju brzinu želiš, tako da nije samo ona od 10Mbps kao što ti misliš, kod mene je 100Mbps znači telecom ima brzine ko želi brzinu
Pa sto ne uvedu te druge kanale, HD... kad ne mogu dobit SK? Jel opet problem Telemach? Nemoj pricat samo o jednoj temi, pricaj onda o svemu.

Spali ste na to da vas Kabanica zastupa...
kakaljin
Posts: 11656
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#52930 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

The BEN10 wrote:
kakaljin wrote:Brzina interneta je sasvim zadovoljavajuća imaš ponudu pa biraš šta ti odgovara i koju brzinu želiš, tako da nije samo ona od 10Mbps kao što ti misliš, kod mene je 100Mbps znači telecom ima brzine ko želi brzinu
Pa koliko plaćaš tih 100 Mbps u vražiju mater!? Nemojte zafrkavati ba. Naravno da ima, ali koliko više košta od sličnih paketa konkurencije!?
Sve možeš vidjeti na stranicama
The BEN10
Posts: 7578
Joined: 19/09/2011 09:03

#52931 Re: BHTelecom All About

Post by The BEN10 »

kakaljin wrote:
The BEN10 wrote:
kakaljin wrote:Brzina interneta je sasvim zadovoljavajuća imaš ponudu pa biraš šta ti odgovara i koju brzinu želiš, tako da nije samo ona od 10Mbps kao što ti misliš, kod mene je 100Mbps znači telecom ima brzine ko želi brzinu
Pa koliko plaćaš tih 100 Mbps u vražiju mater!? Nemojte zafrkavati ba. Naravno da ima, ali koliko više košta od sličnih paketa konkurencije!?
Sve možeš vidjeti na stranicama
Pa znam, zato i pišem. Izađe prilično skuplji paket od konkurencije kada se doplati za veće brzine.
kakaljin
Posts: 11656
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#52932 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

The BEN10 wrote:
kakaljin wrote:
The BEN10 wrote: Pa koliko plaćaš tih 100 Mbps u vražiju mater!? Nemojte zafrkavati ba. Naravno da ima, ali koliko više košta od sličnih paketa konkurencije!?
Sve možeš vidjeti na stranicama
Pa znam, zato i pišem. Izađe prilično skuplji paket od konkurencije kada se doplati za veće brzine.
Kako prilično skuplje kada ja plaćam 80 KM, a telemachov ekvivalent je trio grande extra koji je 72,90 KM, a ja imam arene HD koje na telemach treba platiti 6 KM, pa se onda cijena približi na razliku 1 KM, jest da na telemach imaš za 20 veću brzinu ali 100 ili 120 je mala razlika, jedino kod telemacha ima cinestar premijer koji bht nema i nekih kanala kojih nema na telecomu. Ništa da jer ogromna razlika u cijeni. Znači tu su cijenovno skoro jednaki
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#52933 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

kakaljin wrote: Kako prilično skuplje kada ja plaćam 80 KM, a telemachov ekvivalent je trio grande extra koji je 72,90 KM, a ja imam arene HD koje na telemach treba platiti 6 KM, pa se onda cijena približi na razliku 1 KM, jest da na telemach imaš za 20 veću brzinu ali 100 ili 120 je mala razlika, jedino kod telemacha ima cinestar premijer koji bht nema i nekih kanala kojih nema na telecomu. Ništa da jer ogromna razlika u cijeni. Znači tu su cijenovno skoro jednaki
Fazon je da tih 100 ne moze svako imati, pa vidis da lik jedva 10 dobio. Poenta je sto ti to placas skuplje a slabiju programsku semu imas. Da je sema priblizna pa da uzmes u obzir da se trebas pretplatit na arene HD, onda je to druga stvar. Kad vec forsiras HD, u ovom paketu kod telemacha dobijes HD kanala koliko ih vi nemate ni kad se pretplatite (kad vec hoces o HD i arenama HD)
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#52934 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Nemam vremena trenutno za raspravu, ali kada ste sve udrobili udribite i pogodnosti uvezivanja mobilne telefonije u paket. Mozemo i o cijeni osnovnog mojatvnet paketa u odnosu na duo paket. Ima i kupovina uredjaja na rate.

Sto se tice brzine interneta mislim da razlika između 25 i 40 Mbps ogromnoj vecini, objektivno ne znaci nista.


BHT moze ponuditi iste brzine interneta kao i telemach velikom broju korisnika, ali sta da radi onda sa onima kojima ne moze? Da ih otkaci i kaze ko vas... ko sto ih ni Telemach ne benda? BHT ima kakvu takvu TM da im pruzi uslugu. Da se pita TM nikada je ne bi ni imali jer se TM-u ne isplati da dodje do njih. Osim akvizicija nisu dva postena naselja pokrili novom mrezom.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#52935 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

smartXL wrote:
kakaljin wrote: Kako prilično skuplje kada ja plaćam 80 KM, a telemachov ekvivalent je trio grande extra koji je 72,90 KM, a ja imam arene HD koje na telemach treba platiti 6 KM, pa se onda cijena približi na razliku 1 KM, jest da na telemach imaš za 20 veću brzinu ali 100 ili 120 je mala razlika, jedino kod telemacha ima cinestar premijer koji bht nema i nekih kanala kojih nema na telecomu. Ništa da jer ogromna razlika u cijeni. Znači tu su cijenovno skoro jednaki
Fazon je da tih 100 ne moze svako imati, pa vidis da lik jedva 10 dobio. Poenta je sto ti to placas skuplje a slabiju programsku semu imas. Da je sema priblizna pa da uzmes u obzir da se trebas pretplatit na arene HD, onda je to druga stvar. Kad vec forsiras HD, u ovom paketu kod telemacha dobijes HD kanala koliko ih vi nemate ni kad se pretplatite (kad vec hoces o HD i arenama HD)
A TM moze da ima svako?
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#52936 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

Vecina korisnika ima, naravno da ima korisnika kojima zasteka, takvih ima i telekom, ali te ne racunam.

Sto se tice ovih sela, pa ni telekom im ne bi pruzao usluga da tito nije polozio kablove, kad bi vi novu mrezu razvukli. Godinama ste pare uzimali na titinoj mrezi pa ste poceli obnavljat, kod ovih ostalih je drugacija situacija, u startu su morali izvalit kes, napravit mrezu pa pustit uslugu. To namjerno izostavljas.

Govorimo o televiziji a ti o moj izbor, okke, 500MB, ali i telemach daje unifi i 5GB, skoro svaki cosak pokriven. Meni konkretno ne bi znacilo nista taj mojizbor kad ne koristim bht.

Kupovina uredjaja na rate je moguce i preko shopping kartice.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#52937 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

smartXL wrote:Vecina korisnika ima, naravno da ima korisnika kojima zasteka, takvih ima i telekom, ali te ne racunam.

Sto se tice ovih sela, pa ni telekom im ne bi pruzao usluga da tito nije polozio kablove, kad bi vi novu mrezu razvukli. Godinama ste pare uzimali na titinoj mrezi pa ste poceli obnavljat, kod ovih ostalih je drugacija situacija, u startu su morali izvalit kes, napravit mrezu pa pustit uslugu. To namjerno izostavljas.
Jasta pasa. Pustis tv signal kroz kabal sa papirnom izolacijom da fura 10 km. Ide to bez problema ba! Ulozio je BHT ogromna sredstva da dodje i do tih ljudi jer je drustveno odgovorna kompanija. Da to radi samo Telemach cekali bi do 2100. godine, a i tada bi bilo pitanje da li bi dobili uslugu. Znaci TM kad nema tehnicku mogucnost nema je nikako. Nema kabla. BHT-u je upravo ogromna mreza koju treba rekonstruisati "teret" jer ne moze da diskriminise korisnike. Na tome se radi, ali za to treba vremena.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#52938 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

smartXL wrote:
Govorimo o televiziji a ti o moj izbor, okke, 500MB, ali i telemach daje unifi i 5GB, skoro svaki cosak pokriven. Meni konkretno ne bi znacilo nista taj mojizbor kad ne koristim bht.

Kupovina uredjaja na rate je moguce i preko shopping kartice.

Ti kada spinujes spinujes kvalitetno. Pokriven svaki cosak kazes? Kako bolan kad nije TM pokrio ni kablom? Jesu li pokrivena i mjesta u prirodi, magistralni putevi i sl.? Covjek mrtav hladan uporedi wi-fi sa 3G mobilnom mrezom. A ako govorimo o kompletnoj usluzi onda govorimo o svemu. Ti bi da se govori samo o necemu sto TM ima, a BHT nema? I nije samo internet u pitanju.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#52939 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

mirza_15 wrote:
Jasta pasa. Pustis tv signal kroz kabal sa papirnom izolacijom da fura 10 km. Ide to bez problema ba! Ulozio je BHT ogromna sredstva da dodje i do tih ljudi jer je drustveno odgovorna kompanija. Da to radi samo Telemach cekali bi do 2100. godine, a i tada bi bilo pitanje da li bi dobili uslugu. Znaci TM kad nema tehnicku mogucnost nema je nikako. Nema kabla. BHT-u je upravo ogromna mreza koju treba rekonstruisati "teret" jer ne moze da diskriminise korisnike. Na tome se radi, ali za to treba vremena.
Ali dok rade rekonstrukciju te mreze, uredno ostvaruju prihode na toj istoj. Kad su dosli kabklovski operateri, oni nisu imali nikakvu mrezu, nego su ulozili ogromna sredstva pa tek onda pustili uslugu. Kod mene telekom ima infrastrukturu koja iz izgradjena za vrijeme tite, sad da prikljucim, dosli bi i samo montirali opremu. Naravno, optike nema, ali bi valjda bilo barem 5Mbps, bez mogucnosti ga gledam BHT HD

mirza_15 wrote:Ti kada spinujes spinujes kvalitetno. Pokriven svaki cosak kazes? Kako bolan kad nije TM pokrio ni kablom? Jesu li pokrivena i mjesta u prirodi, magistralni putevi i sl.? Covjek mrtav hladan uporedi wi-fi sa 3G mobilnom mrezom. A ako govorimo o kompletnoj usluzi onda govorimo o svemu. Ti bi da se govori samo o necemu sto TM ima, a BHT nema? I nije samo internet u pitanju.
Pa evo za 80KM ovaj vas paket, sta je tu bolje od ovog 72,90? Moj izbor? HD kanali kad vec forsirate arene HD, gdje su vam ostali HD. Na prste jedne ruke vam stanu arene a na drugoj ruci ostalih 5 HD kanala.

Unifi nije uopste los kako ga predstavljas, slobodno kad hodas pretrazi mreze, skoro svugdje ces naletit na njega, evenualno ces kratko ostat bez njega. Pored toga sta ces sa ljudima koji ne koriste telekom, hoces i njima prodavat pricu za tih 500MB. Pored toga i za moj izbor se moras vezat ugovorom.

Jesi li pogredao izjavu sa rtrs? Vidim usutio si se za SK
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#52940 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Opet spinujes sa tim RTRS-om. Odgovor vec imas u prethodnim komentarima. Ne mislim ponovo kucati vec napisano. Bubnuli im cijenu i postavili jos hrpu uslova za koje su znali da ovi nece ispuniti samo zato da niko ne bi prenosio. Ni ti meni nisi odgovorio zasto je SK uopste kupovao ta prava kada nema zemaljski signal?

Korištenje usluge Moja TV moj izbor se ugovara bez obaveznog trajanja ugovornog odnosa u slučaju da je jedna od komponenti grupe moja TV paket.
http://www.mojatv.ba/moj-izbor.html
Last edited by mirza_15 on 14/09/2017 12:52, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#52941 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

A.moze smarati Tito dragi :-)
Radiš li ti ista u životu?
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#52942 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

zateznistub wrote:A.moze smarati Tito dragi :-)
Radiš li ti ista u životu?
Davno sam ja skont'o da njegova mora biti zadnja. Ja da napisem hiljadu komentara on bi napisao hiljadu i jedan i njegov bi bio posljednji. :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#52943 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

mirza_15 wrote:
zateznistub wrote:A.moze smarati Tito dragi :-)
Radiš li ti ista u životu?
Davno sam ja skont'o da njegova mora biti zadnja. Ja da napisem hiljadu komentara on bi napisao hiljadu i jedan i njegov bi bio posljednji. :D
Ma momak nije u vinklu nikako, smori
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#52944 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

Sta ces kad se placenik saam nadovezao, repliciro mi na post gdje sam se kakaljinu obratio. I onda krenuo e hajmo sad o kompletnim uslugama. Ja samo pitam gdje su ti HD kanali na koje se pozivate, gdje su ostali kanali koje ne trzi Telemach. Opet kriva united media. Poredit taj paket od 80 sa telemachovim od 72,90 je ludost, ispiranje mozga i razuma. Kad se popusi spika, onad hajmo sad uvezat i mobilnu da bi dobili dzaba po' gige.


Sto se tice ovog rtrs, koliku su im bubnuli cijenu? Nemoj pausalno pricat. Je li vam Kabanica poslao i te informacije? ZAsto pitas mene zbog cega je SK kupio prava i na zemaljsko emitovanje? Zasto ne pitas Fibu kako su im prodali kad ovi nemaju zemaljsko emitovanje? Zasto se Telekom nije izborio pa otkupio prava i pustio na svom kanalu, kad je vec jeftino?
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#52945 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Pa ne moze telecom kupiti prava za zemaljsko emitovanje i pustiti samo u kablovski sistem. :lol: Nije to ni TM uradio. TM je kupio ta prava i sa njima nije uradio nista, tj. kupio ih je samo da ih niko drugi ne kupi. Emituje na osnovu drugih prava. Slicno kao sto LP ide na Areni, ali je prenose i javni servis i OBN kako bi dogadjaj imali priliku svi da gledaju. Sama cinjenica da javni servis i obn imaju za ligu prvaka, a da je daleko manje vrijedan eurobasket preskup uz jos hrpu uslova dovoljno govori.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#52946 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

Vidi sto okreces. Ja te pitam kako je Fiba prodala prava i za zemljsko i za kablovsko emitovanje SK? Kako su dozvolili SK da da otklupi prava i za zemaljsko emitovanje kad to ne mogu obavljat?

Pitao sam zasto telekom nije otkupio prava za BiH i prodao ga javnom servisu za zemaljsko emitovanje (isto kao sto je SK uradio u Srbiji i Hrvatskoj) a zadrzao za sebe za kablovsko emitovanje?
kakaljin
Posts: 11656
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#52947 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

smartXL wrote:Vidi sto okreces. Ja te pitam kako je Fiba prodala prava i za zemljsko i za kablovsko emitovanje SK? Kako su dozvolili SK da da otklupi prava i za zemaljsko emitovanje kad to ne mogu obavljat?

Pitao sam zasto telekom nije otkupio prava za BiH i prodao ga javnom servisu za zemaljsko emitovanje (isto kao sto je SK uradio u Srbiji i Hrvatskoj) a zadrzao za sebe za kablovsko emitovanje?
Možda Fiba nije imala informacije da neće niko dobiti zemaljsko emitovanje u BIH, niko ne zna, sve ovo pitas a i sam znaš da niko nema informacije iz prve ruke, a iz prakse vidimo kako i šta se radi. A ni meni nije jasno kako je neko mogao kupiti za zemaljsko emitovanje ako uopšte nema tog emitovanja u ponudi.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#52948 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

kakaljin wrote: Možda Fiba nije imala informacije da neće niko dobiti zemaljsko emitovanje u BIH, niko ne zna, sve ovo pitas a i sam znaš da niko nema informacije iz prve ruke, a iz prakse vidimo kako i šta se radi. A ni meni nije jasno kako je neko mogao kupiti za zemaljsko emitovanje ako uopšte nema tog emitovanja u ponudi.
Kako bolan nisu imali info, pa ne prodaju se prava na buvljaku, hebo ga ti.

Kazes, niko nema informacije...Simptomaticno je to da mirza sve zna al eto ovo ne zna. Zna da su im bubnuli cijenu, zna o nekim nerealnim uslovima, al eto ne zna koji su. Da mozda jedan od tih nije da plate odmah u pounom iznosu, bez da se u ratama uplacuje, kako su to radili prema EBU pa napravili ogromne dugove...
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#52949 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

Boze me sacuvaj :shock: pa nisu valjda isli tako daleko pa trazili da se uplati odmah a ne na rate
Gluho i coravo bilo...siroti telecom
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#52950 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Jao spina :lol: :lol: :lol:

Otprilike ovako: "Idu dva drota ulicom, jednom padne saksija na glavu, drugi zivio u Dubrovniku."

Znaci SK je kupio prava za zemaljski prenos iako ne emituje signal putem zemaljske mreze. Onda je sk zelio da proda po realnoj cijeni to RTRS. Ovi bezobrazni nisu kupili (nije kupi ni obn recimo iako je kupio ligu prvaka) i jos tvrde da je preskupo i da su postavljeni neki dodatni uslovi. smart zna da su ti dodatni uslovi ustvari da se plati odmah, a ne u ratama. Zakljucak je: "siroti telecom". O hebem ti logiku. :zid:
Locked