Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
ministry_
Posts: 114
Joined: 18/07/2007 13:22

#1 Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ministry_ »

Dobio sam kaznu 200,00 KM zbopg konzumiranja jedne pive prije utakmice na grbavici.
Ne mogu da vjerujem...pošto nisam nikad fala Bogu imao prekršaja ne znam ni gdje da idem da se žalim, pošto je opština Novo Sarajevo vjerovatno bih trebao njihov sud i sudiju ganjati...

Imal' iko da je doživio sličnu glupost

Imal iko kakav savjet, kontam makar na rate da dogovorim.

Hvala unaprijed za svaki savjet
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by PipiDugaDevetka »

13. unošenje alkoholnih pića od strane posjetilaca u stacionirane ustanove i sportske objekte za vrijeme održavanja sportskih i kulturnih manifestacija, a naročito zabrana konzumiranja alkoholnih pića ispred prodavnica i prodaja alkoholnih pića od strane organizatora;
Je li ovo bilo u pitanju?

Evo, vidi ovdje u daljem tekstu kaznene odredbe:
http://www.novosarajevo.ba/stream/article.php?pid=654

Dobro si i prošao, moglo je biti pola milje!
Član 5.
Novčanom kaznom od 50 do 500 KM kaznit će se fizičko lice koje učini prekršaj iz člana 2. tač. 1. i 4. do 20.
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#3 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by The Nightwatchman »

isto kao da si prošao kroz crveno. plati i drugi put kupi piva i zovi mene, imam ja stan :D :D


edit: nemoj me pogresno shvatit za stan, ja samo volim pivu i zene, ako imas zena dovedi i zene :D
User avatar
ministry_
Posts: 114
Joined: 18/07/2007 13:22

#4 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ministry_ »

drug imam ja stan nije u tom fol :)..ali prije utakmice jednu tvist of reko da mlatnem i et...

ma ne treba mi nis od papira neko vrijeme ...nešto ne vjerujem da ću odma sve uplatiti
User avatar
ministry_
Posts: 114
Joined: 18/07/2007 13:22

#5 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ministry_ »

najgore sto je drot bio ljubazan kontam ''rutinska'' kontrola samo me zapisao i otis'o..
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by PipiDugaDevetka »

ministry_ wrote:drug imam ja stan nije u tom fol :)..ali prije utakmice jednu tvist of reko da mlatnem i et...

ma ne treba mi nis od papira neko vrijeme ...nešto ne vjerujem da ću odma sve uplatiti
Piva ćete koštati sa troškovima suda oko 250KM, a ja sam jednom platio pivu $100, daleekoo, 16 000km daleko od Sarajeva. Olakšavajuća okolnost - bio sam pod malarijom što sam kasnije saznao.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#7 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by zlatiborka »

The Nightwatchman wrote:isto kao da si prošao kroz crveno. plati i drugi put kupi piva i zovi mene, imam ja stan :D :D


edit: nemoj me pogresno shvatit za stan, ja samo volim pivu i zene, ako imas zena dovedi i zene :D
U mom komsiluku cesto vidjam nekoliko alkosa kako tamane klipace od 2 litra pive. Okolo jurcaju djeca na rolama i biciklima a oni rahat cugaju.

Ne galame i ne prave probleme, ali bas nije neki fin prizor za prolaznike, pogotovu za djecu..... :x
User avatar
ministry_
Posts: 114
Joined: 18/07/2007 13:22

#8 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ministry_ »

ma uredu skorz top sve ali bilo je brat bratu 10 tak hiljada ljudi..koliko sa pivama ne znam mogao je makar da me opomene..
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#9 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by The Nightwatchman »

zlatiborka wrote:
The Nightwatchman wrote:isto kao da si prošao kroz crveno. plati i drugi put kupi piva i zovi mene, imam ja stan :D :D


edit: nemoj me pogresno shvatit za stan, ja samo volim pivu i zene, ako imas zena dovedi i zene :D
U mom komsiluku cesto vidjam nekoliko alkosa kako tamane klipace od 2 litra pive. Okolo jurcaju djeca na rolama i biciklima a oni rahat cugaju.

Ne galame i ne prave probleme, ali bas nije neki fin prizor za prolaznike, pogotovu za djecu..... :x
kakve veze ima ovo sto ti pricas sa onim sto ja pricam da bi citirala moj post?
skuhlo
Posts: 228
Joined: 13/02/2009 20:00
Location: abrinjaDonjo

#10 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by skuhlo »

..
Last edited by skuhlo on 04/03/2013 13:10, edited 1 time in total.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#11 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by zlatiborka »

The Nightwatchman wrote:
zlatiborka wrote:
The Nightwatchman wrote:isto kao da si prošao kroz crveno. plati i drugi put kupi piva i zovi mene, imam ja stan :D :D


edit: nemoj me pogresno shvatit za stan, ja samo volim pivu i zene, ako imas zena dovedi i zene :D
U mom komsiluku cesto vidjam nekoliko alkosa kako tamane klipace od 2 litra pive. Okolo jurcaju djeca na rolama i biciklima a oni rahat cugaju.

Ne galame i ne prave probleme, ali bas nije neki fin prizor za prolaznike, pogotovu za djecu..... :x
kakve veze ima ovo sto ti pricas sa onim sto ja pricam da bi citirala moj post?
Nema nikakve, citirala sam greskom, izvinjavam se......
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#12 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Mikado »

ministry_ wrote:Dobio sam kaznu 200,00 KM zbopg konzumiranja jedne pive prije utakmice na grbavici.
Ne mogu da vjerujem...pošto nisam nikad fala Bogu imao prekršaja ne znam ni gdje da idem da se žalim, pošto je opština Novo Sarajevo vjerovatno bih trebao njihov sud i sudiju ganjati...

Imal' iko da je doživio sličnu glupost

Imal iko kakav savjet, kontam makar na rate da dogovorim.

Hvala unaprijed za svaki savjet
Ako ti je urucen prekrsajni nalog onda platiti kaznu u posti po prekrsajnom nalogu i tu priznanicu dostaviti nadleznoj P.U. i na taj nacin rijesiti problem ili ne platiti pa cekati poziv sa Suda i onda se izlagati dodatnim troskovima, ali u medjuvremenu neplacena kazna se evidentira na CIPS-u i neces moc izvadit nijedan dokument dok istu neizmiris.

Evo da malo i razjasnim tu normu.

ZAKON O PREKRŠAJIMA PROTIV JAVNOG REDA i MIRA KS Donesen od strane Skupštine KS 24.05.2007.godine

Član 13. (Ovlašćenje i obaveza drugih organa za donošenje podzakonskih propisa)

(1) Gradsko, odnosno općinsko vijeće može, u skladu sa ovim zakonom, svojom odlukom propisati i druge prekršaje protiv javnog reda i mira.

(2) Vijeća iz stava (1) ovog člana dužna su, u roku od tri mjeseca od dana stupanja na snagu ovog zakona, uskladiti svoje odluke kojima se propisuju prekršaji protiv javnog reda i mira sa odredbama ovog zakona.


Odluka o prekršajima protiv javnog reda i mira Donesena od strane Opcinskog vijeca Novo Sarajevo 31.10.2007.godine.

Clan 5.

(3) Novčanom kaznom od 200,00 do 600,00 KM kazniće se za prekršaj:
c) ko konzumira alkohol na otvorenim prostorima, parkovima, ispred prodavnica i drugim prostorima koji nisu za to predviđeni, ili ko omogući da se ispred prodavnice ili drugog poslovnog objekta ili prostora koji nisu za to predviđeni, konzumiraju alkoholna pića,
User avatar
ministry_
Posts: 114
Joined: 18/07/2007 13:22

#13 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ministry_ »

pročitao sve... znam..mislim da ću pokušati dogovoriti sutra sa sudijom da to na rate riješim.
mene samo interesuje gdje da idem sad koga da tražim da porazgovaram
User avatar
h_poaro
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 01:47

#14 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by h_poaro »

ministry_ wrote:pročitao sve... znam..mislim da ću pokušati dogovoriti sutra sa sudijom da to na rate riješim.
mene samo interesuje gdje da idem sad koga da tražim da porazgovaram

Na koji način planiraš doći u kontakt sa sudijom da bi razgovarao s njim? O čemu? Ne vjerujem da smatraš svoju kaznu takvom da bi se mogao pogađati sa sudijom :-)

Dobio si Prekršajni nalog na koji imaš pravo žalbe, zahtjev za sudsko odlučivanje, ali ne očekuj skoro sudski poziv.
User avatar
ministry_
Posts: 114
Joined: 18/07/2007 13:22

#15 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ministry_ »

ma ne znam..znači ako ne platim dobit ću poziv na sud onda se tamo mogu dogovoriti ? ili?
User avatar
ministry_
Posts: 114
Joined: 18/07/2007 13:22

#16 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ministry_ »

ili recimo da nemam tiuh 200KM sad da platim, šta onda?
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#17 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Mikado »

ministry_ wrote:pročitao sve... znam..mislim da ću pokušati dogovoriti sutra sa sudijom da to na rate riješim.
mene samo interesuje gdje da idem sad koga da tražim da porazgovaram
Ako si dobio poziv sa Suda, onda se mozes pokusati dogovoriti sa Sudijom koji je zaduzen za tvoj predmet da eventualno dug izmiris na rate, a ako nisi onda moras sacekati ili otidji u nadleznu P.U. i vidi s njima sta ti je najbolje cinit.

Prekrsajno odjeljenje se nalazi u zgradi Opcinskog suda Sarajevo u Senoinoj ulici (na II i IV spratu), a na recepciji moras objasnit sta trebas da te oni upute kome da odes za informacije.
User avatar
ministry_
Posts: 114
Joined: 18/07/2007 13:22

#18 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ministry_ »

Mikado wrote:
ministry_ wrote:pročitao sve... znam..mislim da ću pokušati dogovoriti sutra sa sudijom da to na rate riješim.
mene samo interesuje gdje da idem sad koga da tražim da porazgovaram
Ako si dobio poziv sa Suda, onda se mozes pokusati dogovoriti sa Sudijom koji je zaduzen za tvoj predmet da eventualno dug izmiris na rate, a ako nisi onda moras sacekati ili otidji u nadleznu P.U. i vidi s njima sta ti je najbolje cinit.

Prekrsajno odjeljenje se nalazi u zgradi Opcinskog suda Sarajevo u Senoinoj ulici (na II i IV spratu), a na recepciji moras objasnit sta trebas da te oni upute kome da odes za informacije.

Hvala druze, takva informacija mi je trebala..nisam dobio poziv samo onaj nalog famozno žuto-crveni.

ok
User avatar
h_poaro
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 01:47

#19 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by h_poaro »

ministry_ wrote:..nisam dobio poziv samo onaj nalog famozno žuto-crveni.
Pročitaj pravnu pouku na dnu Naloga.

Ako smatraš da si nevin potpiši zahtjev za sudsko odlučivanje i odnesi u roku 8 dana od prijema Naloga u pisarnicu suda u Šenoinoj.
Ako si kriv - plati kaznu. U protivnom, teče ti kamata, ali ulaziš i u registar novčanih kazni i time postupak sprječavanja uplata javnih prihoda i sl. sve dok ne izmiriš ovu kaznu.
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#20 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Priorat »

pa covjece, pred stadionom pijes pivo gdje jos minimum 2000 ljudi pije pivo. naidje ljubazni policajac i zapisete te..svasta, pa sto se nisi noge fatio? okrenes se i pobjegnes.... e sto bi meni napisao...volio bih tog vidjeti... :evil:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#21 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Cholina_Lokica »

ne moRe co'ek vise s mirom ni pivu pit :-) :mrgreen:
Αθήνα
Posts: 140
Joined: 05/01/2009 02:04

#22 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Αθήνα »

+++++++++++++ taj džamahirijski zakon. Šta ima bilo kome da smeta što ja pijem pivu. Sjednem, pijem, slušam muziku ili razgovaram s prijateljima i nikome ne pravim probleme.....Možda meni smeta što oni piju sok, po toj logici. Jebote, mjesto da ide naprijed i na zapad ide se na istok prema Iranu.+++++++++++++++. Pio sam vani uvijek, jer kafane prezirem i nastavicu da pijem vani uvijek....Meni ga nece naplatiti to.Za maloljetnike se slazem da im treba zabraniti to, ali sta ima bilo koga da ++++++++++sta ko pije i zdere,a ko se radi u punolčjetnoj i za sebe odgovornoj osobi. Jebote u sta se ovaj grad pretvara...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55759
Joined: 15/12/2008 16:53

#23 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ultima_palabra »

Priorat wrote:pa covjece, pred stadionom pijes pivo gdje jos minimum 2000 ljudi pije pivo. naidje ljubazni policajac i zapisete te..svasta, pa sto se nisi noge fatio? okrenes se i pobjegnes.... e sto bi meni napisao...volio bih tog vidjeti... :evil:
Ah, mazno ga na foru :roll:
Bezveze zakon, treba kažnjavati samo ako se narušava JRIM, ako se urla/razbija i slično. Ovako će murija provoditi zakon po svom ćeifu, kažnjavaće djecu koja stoje na ćošku i ne smetaju nikome, a kabadahije će elegantno zaobići :roll:
User avatar
h_poaro
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 01:47

#24 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by h_poaro »

Αθήνα wrote: u sta se ovaj grad pretvara...
A tek u šta mu se građani pretvaraju :-) :(
Αθήνα
Posts: 140
Joined: 05/01/2009 02:04

#25 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Αθήνα »

h_poaro wrote:
Αθήνα wrote: u sta se ovaj grad pretvara...
A tek u šta mu se građani pretvaraju :-) :(
Da, ovi što ovakav drakonski zakon prihvataju zdravo za gotovo i diskretno se uvuku u svoje skučene rupe i tamo ispijaju piće. Užas....++++++++++bez trunke logike....
Post Reply