Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Jurisnik
Posts: 39
Joined: 09/05/2010 05:19

#101 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Jurisnik »

simpozijum delirijum wrote:eh ! treba regulirati jasno gdje se smije konzumirati alkohol
u tome slucaju dajem apsolutno priznanje Amerikancima ( mada ja pivu cugam i volim )
jasno im zakon kaze;
alkoholni napitak (otvorena boca ili konzerva ) u vozilu , ukljucujuci i saputnike ?
48 sati robije za sve u vozilu a vozac gubi dozvolu na par mjeseci i jos par stotina dolara kazne za svakoga pojedinacno i ides na uslovnu kaznu gdje te testiraju na alkohol svake sedmice , ( ako prekrsis uslovnu kaznu ? 5 godina robije !) pa ti popij !
u krugu osnovnih i srednjih skola i obrazovnih institucija ?
5 godina robije za otvorenu konzervu pive :D
a za prodaju ili konzumaciju narkotika u krugu (ili 300 metara od skole ukljucujuci i najlakse , mariuhana ) 15 godina do 25 godina teske robije ! ( ako si srecan da te policajac ne izreseta na licu mjesta !)
smijes popit na plazi ili u parku uz rostilj ( mada zakon i to brani ) ali ? tu popustaju , gledaju kroz prste nemoj samo prazne boce i konzerve ostaviti iza sebe i svi alkoholni napici moraju biti pokriveni ili ti ga sakriveni u kesi ili papirnoj vrecici
jako mi se svidja zakon da ne smijes u krugu skole ( bila srednja , osnovna ) niti cigaretu zapaliti i sami profesori i osoblje skole mora izaci iz kruga objekta samo da cigaretu zapali
a a kamoli alkohol ili droga
Zato kriminala na sve strane,imaju najvecu svjetsku zatvorsku populaciju,malo malo masakr u skoli itd itd. nema prelijepo to sve funkcionise... ljudi ko zombiji rade i spavaju .. oni koji nisu takvi su u zatvoru
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#102 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by simpozijum delirijum »

Jurisnik wrote:
simpozijum delirijum wrote:eh ! treba regulirati jasno gdje se smije konzumirati alkohol
u tome slucaju dajem apsolutno priznanje Amerikancima ( mada ja pivu cugam i volim )
jasno im zakon kaze;
alkoholni napitak (otvorena boca ili konzerva ) u vozilu , ukljucujuci i saputnike ?
48 sati robije za sve u vozilu a vozac gubi dozvolu na par mjeseci i jos par stotina dolara kazne za svakoga pojedinacno i ides na uslovnu kaznu gdje te testiraju na alkohol svake sedmice , ( ako prekrsis uslovnu kaznu ? 5 godina robije !) pa ti popij !
u krugu osnovnih i srednjih skola i obrazovnih institucija ?
5 godina robije za otvorenu konzervu pive :D
a za prodaju ili konzumaciju narkotika u krugu (ili 300 metara od skole ukljucujuci i najlakse , mariuhana ) 15 godina do 25 godina teske robije ! ( ako si srecan da te policajac ne izreseta na licu mjesta !)
smijes popit na plazi ili u parku uz rostilj ( mada zakon i to brani ) ali ? tu popustaju , gledaju kroz prste nemoj samo prazne boce i konzerve ostaviti iza sebe i svi alkoholni napici moraju biti pokriveni ili ti ga sakriveni u kesi ili papirnoj vrecici
jako mi se svidja zakon da ne smijes u krugu skole ( bila srednja , osnovna ) niti cigaretu zapaliti i sami profesori i osoblje skole mora izaci iz kruga objekta samo da cigaretu zapali
a a kamoli alkohol ili droga
Zato kriminala na sve strane,imaju najvecu svjetsku zatvorsku populaciju,malo malo masakr u skoli itd itd. nema prelijepo to sve funkcionise... ljudi ko zombiji rade i spavaju .. oni koji nisu takvi su u zatvoru
mozda !? ali gdje bi bili da dopuste jos i cuganje svuda , a kriminal je u razini jednoga Sarajeva , vise bi se bojao hodati Sarajevom danas uz nesposobnu i kukavicku policiju nego i najcrnjim getom u USA
bar djecu cuvaju dok su u skoli ( a poslije skole ? e jeb..ga !)
User avatar
ministry_
Posts: 114
Joined: 18/07/2007 13:22

#103 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ministry_ »

bez_ideje wrote:
ministry_ wrote:
bez_ideje wrote:ja samo promijenila lokaciju.........dje sam sad,policijska noga nije krocila :mrgreen:

koja općina?
Centar :oops: :oops:



ma ja ba! popiti pivu u centru u parku pa na grbavicu na tekmu...štaš'
sumirprimus
Posts: 81733
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#104 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by sumirprimus »

Ocel i na cevljanovickoj koridi bit naplata kazni... :mrgreen:
ccc
Pijes ne pravis belaja,kome smetas,mozda onim koji bocu vina od 4 marke naplacuju po 30 40 kermi...
Vece probleme prave oni sto piju mlijeko, i izgledaju ko dzoni bravo...Zdrav zivot,bave se i sportom federer nadal ofo ono :evil:
Al eto izgleda se drzava pravi od repa a ne od glave....
User avatar
madner
Posts: 56785
Joined: 09/08/2004 16:35

#105 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by madner »

Dokle je doslo nece covjek vise ni moc pisat u parku :D
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#106 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by vozač »

Mikado wrote:
ministry_ wrote:Dobio sam kaznu 200,00 KM zbopg konzumiranja jedne pive prije utakmice na grbavici.
Ne mogu da vjerujem...pošto nisam nikad fala Bogu imao prekršaja ne znam ni gdje da idem da se žalim, pošto je opština Novo Sarajevo vjerovatno bih trebao njihov sud i sudiju ganjati...

Imal' iko da je doživio sličnu glupost

Imal iko kakav savjet, kontam makar na rate da dogovorim.

Hvala unaprijed za svaki savjet
Ako ti je urucen prekrsajni nalog onda platiti kaznu u posti po prekrsajnom nalogu i tu priznanicu dostaviti nadleznoj P.U. i na taj nacin rijesiti problem ili ne platiti pa cekati poziv sa Suda i onda se izlagati dodatnim troskovima, ali u medjuvremenu neplacena kazna se evidentira na CIPS-u i neces moc izvadit nijedan dokument dok istu neizmiris.


da ne čitam do kraja,
šta misliš o tome da kažeš kako si pio bezalkoholnu pivu, nije provokacija, u tom slučaju se zakon na tebe ne odnosi, a sudiji kažeš da ti se policajac obratio sa dobar dan, provjera dokumenata i slično, mislim i sam kažeš da je tako bilo.

(3) Novčanom kaznom od 200,00 do 600,00 KM kazniće se za prekršaj:
c) ko konzumira alkohol na otvorenim prostorima, parkovima, ispred prodavnica i drugim prostorima koji nisu za to predviđeni, ili ko omogući da se ispred prodavnice ili drugog poslovnog objekta ili prostora koji nisu za to predviđeni, konzumiraju alkoholna pića,
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#107 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Amidza Efendija »

Jurisnik wrote: Zato kriminala na sve strane,imaju najvecu svjetsku zatvorsku populaciju,malo malo masakr u skoli itd itd. nema prelijepo to sve funkcionise... ljudi ko zombiji rade i spavaju .. oni koji nisu takvi su u zatvoru
Gdje to ti zivis u Americi i sta radis?
Ja ono malo ljudi sto znam da tamo rade kunu se u drustvo i zivot tamo. Doduse subotom kad se ponapijaju svi, odmah bi za Bosnu isli. sta isli - letili, ne pitaj sta kosta koji je ovdje u Bosni merak. A u nedjelju niko se niceg ne sjeca, *ebo Bosnu, tamo je fin zivot. Ne sjecam se da je navala po bosanskim ambasadama u Americi za useljenicku vizu, ali red je povelik u Sarajevu za obratno.

A sta kazes, masakr? Zadnji je u Americi bio, cini mi se, u Salt Lejk Sitiju. Ko je bio hajvan? Nas covjek iz Bosne. A zadnji masakr o kome su svjetske novine pisale? Cini mi se prije 3-4 sedmice negdje u Visokom. Hajd zdravo nemoj me nervirat.
kecher II
Posts: 557
Joined: 26/10/2009 12:56
Location: Holiday in Cambodia

#108 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by kecher II »

mislim da bi, ako vec hoce da takav zakon funkcionise, trebali vrlo jasno precizirati nesto slicno kao sto je ovaj gore naveo zakone u USA, tacno se zna gdje sta smijes ili ne smijes,
i jos uz to razdvojiti pivo i vino od ostalih alkoholnih pica, jer se pivo i vino u najmanju ruku tretiraju kao ''slaba alkoholna pica'', jos se npr vina koriste kao dodatak velikom broju jela, sta je npr sa ''rum plocicama'' i one sadrze odredjen postotak alkohola, ako nije bitno jel 4.5-5%, 10-12% ili 40+% alkohola onda isto tako su i rum plocice sa 0.01% alkoholni prozivod, hocu da kazem da nema smisla tretirati pivo samo tako kao alkoholni prozivod i ne pravit razliku kao da konzumiras domacu sljivu od 40-42% alkohola.

a ti, @ministry, otidji na sud i tamo ces dobit vjerovatno samo sudske troskove da platis.

JUST ONE BEER.... ONE BEER...ONE BEER...
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#109 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Obuca9 »

Pitanje je koliko se može vaditi na to da je bila bezalkoholna piva, jer će drot reći da nije, a njegova riječ ima vežu težinu, to jeste, njegova se pika.

Mislim da ti nema druge nego da platiš kaznu, a da idući put kad budeš cugao pred stadionom gledaš ima li murije u blizini i da se samo ispališ u masu kad ga vidiš :D

Ili još bolje, nemoj više ni ići na Grbavicu, možda je to najbolja pouka koju možeš izvući :lol: :lol:
ismb
Posts: 127
Joined: 04/05/2010 18:31
Location: dmsa

#110 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by ismb »

Evo ih sa primjerima iz svijeta. Uvijek mi moramo uzeti ono najgore od zapada. Lokanje po parkovima, na ulici itd nije pristojno nigdje a to sto se polusvijet ponasa kako ponasa je druga stvar. Na zapadu već 10-godišnjaci teturaju po ulicama što postaje sve veći problem a pivo im spada u prehrambene proizvode

Svaka čast, to je ono negativno što sa Zapada dolazi... I jeste taj Zapad naopak, in nije samo on, eno, vidi, još uvijek je na snazi Zakon iz 1950 o feredžama i zarovima... (doduše, visokopoštovani Profesor Trnka (i to bez zadrške visoki intelektualac i profesor na Pravu - cijenim ga kao jednog od najjačih pravnika koji su profesori, i kapu mu skidam :P ). Taj Zapad je "pokvaren"i našu djecu "truje" (koja su inače baš onakva kakva bi trebala biti...). Otac sam dvoje djece, i ove eskapade našeg represivnog aparata (koji uključuje i MUP-ove raznoraznih nivoa) su samo pokušaj "popune" "naših" budžeta"!. Hajde nek se drznu zapisati kamione koji dovoze građu na objekte koji ne da nemaju papire, nego još nisu ucrtani u urbanistički plan! Prema tome, "provođenje sile" (uz ovaj citat koji nije bio dovoljan da kaže "da, upravu ste", nego "hajd proguglaj prvo gdje sve u svijetu postoji ovakav zakon, pa onda pricaj o dzamahiriji" (i to čak uz smijeh primjeren... hah, ne znam kome, ali definitivno ne sa-x forumu. Gospođo-ice Moderatorice, "proguglajte" (uh, znate izraz) šta znači koja odredba zakona i kada se primjenjuje).

Uz lično-dati BAN zbog komentara na rad moderatora, sve najljepše, i čitamo se i dalje!
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#111 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by dr.gog »

Maloprije na Vilsu drot & drotusha zapisaše mlađahni par koji je imao 2 (dvije) hladne male sarajevske u rukama.
Na moje pitanje od kada je zakon po kojem rade, rečeno je "ima tri godine".Na pitanje od kad ga sprovode , odgovor je bio " zadnjih dana" :D ."Zar nije moglo proći sa opomenom?". "Gospodine obratite se se Kantonalnom MUP-u!"."Neću, zar ih niste mogli opomenuti prvo?". "Gospodine..."- drotuša je već smrknuta." A šta ako ja skupim 50 ljudi sa po jednom pivom u ruci, tamo pokraj tribine na Vilsu, hoćete li nas sve kazniti?"- "Da"....

Pade mi napamet da skupim ljude sa pivskim bocama napunjenim vodom :roll: ...
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#112 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by duboka_misao »

dr.gog wrote:Maloprije na Vilsu drot & drotusha zapisaše mlađahni par koji je imao 2 (dvije) hladne male sarajevske u rukama.
Na moje pitanje od kada je zakon po kojem rade, rečeno je "ima tri godine".Na pitanje od kad ga sprovode , odgovor je bio " zadnjih dana" :D ."Zar nije moglo proći sa opomenom?". "Gospodine obratite se se Kantonalnom MUP-u!"."Neću, zar ih niste mogli opomenuti prvo?". "Gospodine..."- drotuša je već smrknuta." A šta ako ja skupim 50 ljudi sa po jednom pivom u ruci, tamo pokraj tribine na Vilsu, hoćete li nas sve kazniti?"- "Da"....

Pade mi napamet da skupim ljude sa pivskim bocama napunjenim vodom :roll: ...
:D racunaj na mene
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#113 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by dr.Gonzo »

Ovaj zakon je bas bezveze :run:
User avatar
h_poaro
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 01:47

#114 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by h_poaro »

dr.gog wrote:Maloprije na Vilsu drot & drotusha zapisaše mlađahni par koji je imao 2 (dvije) hladne male sarajevske u rukama.
Na moje pitanje od kada je zakon po kojem rade, rečeno je "ima tri godine".Na pitanje od kad ga sprovode , odgovor je bio " zadnjih dana" :D ."Zar nije moglo proći sa opomenom?". "Gospodine obratite se se Kantonalnom MUP-u!"."Neću, zar ih niste mogli opomenuti prvo?". "Gospodine..."- drotuša je već smrknuta." A šta ako ja skupim 50 ljudi sa po jednom pivom u ruci, tamo pokraj tribine na Vilsu, hoćete li nas sve kazniti?"- "Da"....

Pade mi napamet da skupim ljude sa pivskim bocama napunjenim vodom :roll: ...

Treba ovo u Avaz dati... :D
Αθήνα
Posts: 140
Joined: 05/01/2009 02:04

#115 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Αθήνα »

Pivari svih zemalja, ujedinimo se!
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#116 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by shambho »

.
Last edited by shambho on 18/04/2011 00:04, edited 1 time in total.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#117 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by bez_ideje »

sjooo murije po Vilsu,a cuga se sve u 16 :lol: :lol: :lol: :lol:
Jurisnik
Posts: 39
Joined: 09/05/2010 05:19

#118 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Jurisnik »

Jednom prilikom nas par stoji u parku i sad 3-4 specijalca prilaze i gledaju .. vide nema piva okolo a bruka raje se razbjezala po parku ovo ono baca se alkohol.... kad ti drotovi " Sta je ovo je*o vas tito niko ne pije svi pusite travu" i produzise dalje :mrgreen: znaci :mrgreen: :lol:
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#119 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Ripicipi »

Ako se vec ne smije zapaliti joint na javnom mjestu, zasto bi bilo dozvoljeno lokanje :oops:
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#120 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Shoba »

Ovde u NJujorku je isto. Zabranjeno je piti alkohol na javnom mjestu ako to nije bar ili kafana. Ako si na svom privatnom posjedu mozes raditi sta hoces....
adore
Posts: 193
Joined: 04/05/2007 12:44

#121 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by adore »

Ovo je super, osjećam se kao da zivim na zapadu :thumbup: . Sve probleme je policija u saradnji sa pravnom državom sredila, ostalo je još samo da se riješi problem protivustavne omladine koji ni manje ne vise nego najveće zlo na svijetu "PIVO". Sada je sve kako treba imamo tu čast da živimo u najsređenijoj zemlji na svijetu poslije, kao što vidimo iz komentara, Amerike koja je bila dovoljno pametna da to uradi prije nas i riješila sve svoje probleme :thumbup: :thumbup: :bih: .
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#122 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by 2407 »

adore wrote:Ovo je super, osjećam se kao da zivim na zapadu :thumbup: . Sve probleme je policija u saradnji sa pravnom državom sredila, ostalo je još samo da se riješi problem protivustavne omladine koji ni manje ne vise nego najveće zlo na svijetu "PIVO". Sada je sve kako treba imamo tu čast da živimo u najsređenijoj zemlji na svijetu poslije, kao što vidimo iz komentara, Amerike koja je bila dovoljno pametna da to uradi prije nas i riješila sve svoje probleme :thumbup: :thumbup: :bih: .
Aferim!!!
kod65
Posts: 266
Joined: 30/05/2010 23:18
Location: Sarajevo

#123 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by kod65 »

nokia6170 wrote:
ministry_ wrote:Dobio sam kaznu 200,00 KM zbopg konzumiranja jedne pive prije utakmice na grbavici.
Ne mogu da vjerujem...pošto nisam nikad fala Bogu imao prekršaja ne znam ni gdje da idem da se žalim, pošto je opština Novo Sarajevo vjerovatno bih trebao njihov sud i sudiju ganjati...

Imal' iko da je doživio sličnu glupost

Imal iko kakav savjet, kontam makar na rate da dogovorim.

Hvala unaprijed za svaki savjet
idi na sud i reci da je tacno da si pio pivu, ali bezalkoholnu sarajevsku 0%....a ako te pita pa sto nisi pio sok ili nesto drugo, to reci da si prije pio i da si prestao piti alkohol, ali da volis onaj ukus pive :)

budi kreativan malo :)
To sam bas i ja htio predloziti. Nema u zapisniku koju si pivu pio?
User avatar
Truba
Posts: 81911
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#124 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by Truba »

danas u 13.00 ispred pozorišta na klupi dvojica piju li piju kesu piva :D dobro uradili ispit :lol:
User avatar
cleo
Posts: 164
Joined: 11/02/2008 16:08
Location: SA

#125 Re: Konzumiranje alkohola na javnom mjestu KAZNA

Post by cleo »

koja općina?[/quote]
Centar :oops: :oops:[/quote]

ma ja ba! popiti pivu u centru u parku pa na grbavicu na tekmu...štaš'[/quote]

ne daj se zavarati :D ne može ni u Centru.. moji prijatelji zbog pive pred Zetrom prije koncerta takodjer gledaju kako prežaliti tih 200 KM..

mislim da je Novi Grad safe ali provjeri i to :)
Post Reply