Zna li neko naziv filma???

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#26 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by NEOPLAN »

enno wrote:Pozdrav,
Vec duze vremena bezuspjesno trazim jedan film koji sam nekad pocetkom 90-ih gledao na VHS-u.
Grupa ljudi uhvati covjeka (imao dugu kosu cini mi se :) dok baca smece i odvede ga u neki kamp. Kasnije ga puste u sumu i love ga. Vodja te grupe je bivsi specijalac, koji kako film odmice i njegovi "vojnici" stradaju, skonta da taj lik sto ga love je neki njegov poznanik od prije. Film su cini mi se prevodili pod "Lovina" ali nista nisam nasao pod tim imenom.

Hvala unaprijed.

Moze vrlo lako biti "Teška meta" ("Hard Target") sa Van Damom....

http://mojtv.hr/film/6396/teska-meta.aspx#
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#27 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by madtv »

enno wrote:Pozdrav,
Vec duze vremena bezuspjesno trazim jedan film koji sam nekad pocetkom 90-ih gledao na VHS-u.
Grupa ljudi uhvati covjeka (imao dugu kosu cini mi se :) dok baca smece i odvede ga u neki kamp. Kasnije ga puste u sumu i love ga. Vodja te grupe je bivsi specijalac, koji kako film odmice i njegovi "vojnici" stradaju, skonta da taj lik sto ga love je neki njegov poznanik od prije. Film su cini mi se prevodili pod "Lovina" ali nista nisam nasao pod tim imenom.

Hvala unaprijed.

Deadly Prey...ovaj je garant :)
enno
Posts: 4
Joined: 12/05/2010 15:59

#28 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by enno »

madtv wrote:
enno wrote:Pozdrav,
Vec duze vremena bezuspjesno trazim jedan film koji sam nekad pocetkom 90-ih gledao na VHS-u.
Grupa ljudi uhvati covjeka (imao dugu kosu cini mi se :) dok baca smece i odvede ga u neki kamp. Kasnije ga puste u sumu i love ga. Vodja te grupe je bivsi specijalac, koji kako film odmice i njegovi "vojnici" stradaju, skonta da taj lik sto ga love je neki njegov poznanik od prije. Film su cini mi se prevodili pod "Lovina" ali nista nisam nasao pod tim imenom.

Hvala unaprijed.

Deadly Prey...ovaj je garant :)
SVAKA CAST MAJSTORE !!!!!! TO JE TO :))) HVALA PUNO ;)
AmerA
Posts: 5
Joined: 29/03/2010 11:14

#29 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by AmerA »

zna li neko kako se zove film... bracni par ode u las vegas i klade se na neke konje pa izgube pare koje nisu imali, zatim je muz primoran da spava sa seficom kojoj duguje pare ima dosta erotskih scena u filmu, prikazivan je na obn-u vise puta... treba mi nesto za skolu..
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#30 Re: Pomozite mi naci film!

Post by high_volume »

Pomozite mi naći...

Sve ili većinu filmova poslijeratne bosanskohercegovačke kinematografije u DVD formatu, uređene za englesko govorno područje.

Gdje je u Sarajevu moguće klupiti ovakav komplet?

Treba mi kao poklon...
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#31

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 09:27, edited 1 time in total.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#32 Re: Pomozite mi naci film!

Post by nellington »

dzemmo wrote:
high_volume wrote:Pomozite mi naći...

Sve ili većinu filmova poslijeratne bosanskohercegovačke kinematografije u DVD formatu, uređene za englesko govorno područje.

Gdje je u Sarajevu moguće klupiti ovakav komplet?

Treba mi kao poklon...
Refresh je imao kolekciju, Savrseni Krug, Kratke Filmove, Gori Vatra i onaj od srdjana (svi sa prevodom)

toga vise nema, bar ja nigdje nisam mogao naci
Nicije Zemlje nema nigdje, orginal DVD da se kupi sa prevodom
Grbavicu mozes naci i ima prevod na engleski

Za Snijeg, Na putu, Nafaku, Go West.. pojma nemam

Probaj buybook
Na putu vrlo vjerovatno nema nigdje - jer da ima, pojavio bi se dosad i na netu.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#33

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 09:27, edited 1 time in total.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#34 Re: Pomozite mi naci film!

Post by high_volume »

high_volume wrote:Pomozite mi naći...

Sve ili većinu filmova poslijeratne bosanskohercegovačke kinematografije u DVD formatu, uređene za englesko govorno područje.

Gdje je u Sarajevu moguće klupiti ovakav komplet?

Treba mi kao poklon...
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#35 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by karanana »

Image

eve's bayou ilitiga podijeljena ljubav.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#36 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by BSn »

imam i ja dva "zagonentna":

prvi je jednom emitovan prije nekih 3-4 godine, cini mi se, na hrt-u. posto sam ga gled'o bez tona, poslije sam upratio da je najvjerovatnije argentinski, prije nego spanski. rijec je o momku lopovu u smislu da vara konstantno, od kupovine u prodavnici, placanja svega i svacega, do nekih vecih stvari. onako, dosta sega prikaz. onda taj lik naleti na starijeg istog takvog varalicu i onda oni skontaju neki biznis. ovaj ga stariji dalje usavrsava i uci nekim drugim forama i fazonima. ne sjecam se koji im je osnovni motiv, ali sve vrijeme, uz usputni zivot varalica, rade na tome. na kraju mladji izlevati tog "iskusnijeg" i to profesionalno, ili ti, cijela je prica bila igra ovog mladjeg, a ne obratno.

drugi se isto tako prikazivao na hrt-u prije 3-4-5 godina i govori o zidovima koji su krenuli iz, cini mi se, spanije ka rusiji kako bi izbjegli belaj drugog svjetskog rata. kupili su si voz, opremu, dio ih se obukao u njemacke uniforme da glume vojnu pratnju i pravac rusija. u toku puta ovi se pocnu ponasati k'o pravi fasisti, dio ih napravi komunisticku partiju u vozu i tako. opet dosta teska prica prikazana na dosta sega nacin, jer je to sve, na kraju se ispostavi, fikcija jednog od tih mjestana koji su kolektivno zavrsili u logoru. ne bih znao ciji je film (evropska produkcija najvjerovatnije), ali mi se cini da je brega pisao muziku za film, mada ni tu nisam 100% siguran.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#37 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by alica.k »

bsn, prvi film je nueve reinas, imas i remake zove se criminal, glume diego luna i john c reilly.

edit: sad procitah i za taj drugi film, to je train de vie.
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#38 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by vaca »

Isidora Jesenjinova wrote:Domaci je film..mislim da je snimljen osamdesetih...Otac je sudija..mali je u gimnaziji..U pubertetu je i samo su mu u glavi zene..:)
Ima djeda koji je u bolnici..a po svemu sudeci i djed je bio takav...samo da mu je zena i sisa :D
Pada na maturskom,ali slaze roditeljima,koji kasnije saznaju sta se desilo..Djd ga naravno brani"i ja sam tri put maturu polagao"..
NAkon sto otac saznaje da je pao izmedju ostalog iz marksizma,tjera djecaka da se uclani u bibljoteku gdje radi mlada,zgodna bibljotekarka..koja malcima svojim pokretima odvlaci paznju kao i malom Peru...
balbal..ukratko eto,ako ko zna
Varljivo ljeto '68 :) fenomenalan film - Štimac i Bata S.
nofi
Posts: 77
Joined: 19/07/2007 02:39

#39 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by nofi »

.
Last edited by nofi on 07/06/2011 22:17, edited 1 time in total.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#40 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by BSn »

alica.k wrote:bsn, prvi film je nueve reinas, imas i remake zove se criminal, glume diego luna i john c reilly.

edit: sad procitah i za taj drugi film, to je train de vie.
:thumbup:

hvala puno. :)
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#41 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by poznanik »

Gdje (u Sarajevu) mogu naći prijeratne YU filmove, sinhronizirane ili sa title na engleski jezik?
User avatar
Intimus
Posts: 818
Joined: 22/09/2009 22:22
Location: rahmetli sa-x

#42 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Intimus »

Ostarilo se, zaboravilo se... a i inace slabo pamtim filmove po naslovu!! :(
Radi se o filmu starijem vjerovatno vise od 20 godina. Radnja ide otprilike ovako:
Zgodna zena zavodi muskarce (cini mi se da u nekim slucajevima glumi i prostitutku), a na kraju seksualnog cina ih ubija. Sjecam se da je jedan od njih bio stomatolog, cistunac i sex cin i ubistvo se desavaju u njegovom autu. Ovaj mi je lik ostao upecatljiv bas zbog toga sto je opterecen cistocom, a na kraju cijeli je auto umrljan nj. krvlju.
Drugi lik je nimalo privlacan (mal, zdepast, mastan) trgovacki putnik, radnja se odvija u hotelskoj sobi.
Iako je u filmu dosta ubistava, film nije bas toliko horor, vec ima dosta i smijesnih scena.
Mislim da se ta zena njima zbog necega sveti, ali se dalje od toga ne sjecam...

Ako neko zna, please...?? :mrgreen:
User avatar
black
Posts: 17175
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#43 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by black »

da nije ovaj
http://www.imdb.com/title/tt0340855/

inache odlichan film
User avatar
Intimus
Posts: 818
Joined: 22/09/2009 22:22
Location: rahmetli sa-x

#44 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Intimus »

Na zalost nije. Kako rekoh, ovaj film je dosta stariji, dvadesetak godina najmanje! Ova "teta" sto ubija u filmu kojeg trazim radi sama i cini mi se da je u pitanju neka licna osveta.
U svakom slucaju hvala za pokusaj! :thumbup:
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#45 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by madtv »

Intimus wrote:Na zalost nije. Kako rekoh, ovaj film je dosta stariji, dvadesetak godina najmanje! Ova "teta" sto ubija u filmu kojeg trazim radi sama i cini mi se da je u pitanju neka licna osveta.
U svakom slucaju hvala za pokusaj! :thumbup:
mozda sta od ove liste pomogne:
http://www.avclub.com/articles/hell-hat ... omen,2518/
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#46 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Haris.ba »

Radi se o crtanom rađenom kao anime. Ima 10-ak godina kako sam ga gledao. Traje sigurno satak. O mlađem čovjeku koji traži razne situacije gdje će navesti čovjeka da se samopovrijedi ili ubije. Pamtim scenu kad je otišao na plivanje i upoznao lika i počeo priču ko bolje skače sa stijene u more. A on zna da tu ima neki greben koji on izbjegne, a ovaj direkt skoči na njega i pogine. Uglavnom, na kraju sve izgleda kao nesreća. Ima i neka situacija na peronu mislim,i tako slično. Nisam odgledao kraj. Nestalo struje. :D
User avatar
ProbuseniDolar
Posts: 1007
Joined: 13/05/2008 00:18
Location: Rajvosa

#47 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by ProbuseniDolar »

Prije nekih 7-8 godina na tvsa sam gledao jedan neamericki film. Moguce da je bolivudski ali nisam siguran. Naime radnja ide ovako. Brat i sestra skolarci dijele jedan par cipela posto je porodica siromasna. Suprotne su smjene u skoli pa se mijenjaju za cipele na pola puta do skole. Uglavnom se prikazuje njihova neimastina. Radnja se komplikuje kad brat izgubi cipele, a nema hrabrosti da to saopsti ocu. Saznaje za nagradnu igru u skoli, neka trka je u pitanju. Prvi dobija luksuzno putovanje, a drugi nove cipele. djecak se prijavljuje, ali na njegovu zalost, pobjedjuje utrku.

Film mi se toliko urezao u sjecanje iako sam ga gledao samo jednom i to prije 7-8godina. I da, na tvsa je prevod filma bio Cipele. Zna li iko o kojem filmu je rijec.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#48 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by burek_in_space »

Intimus wrote:Ostarilo se, zaboravilo se... a i inace slabo pamtim filmove po naslovu!! :(
Radi se o filmu starijem vjerovatno vise od 20 godina. Radnja ide otprilike ovako:
Zgodna zena zavodi muskarce (cini mi se da u nekim slucajevima glumi i prostitutku), a na kraju seksualnog cina ih ubija. Sjecam se da je jedan od njih bio stomatolog, cistunac i sex cin i ubistvo se desavaju u njegovom autu. Ovaj mi je lik ostao upecatljiv bas zbog toga sto je opterecen cistocom, a na kraju cijeli je auto umrljan nj. krvlju.
Drugi lik je nimalo privlacan (mal, zdepast, mastan) trgovacki putnik, radnja se odvija u hotelskoj sobi.
Iako je u filmu dosta ubistava, film nije bas toliko horor, vec ima dosta i smijesnih scena.
Mislim da se ta zena njima zbog necega sveti, ali se dalje od toga ne sjecam...

Ako neko zna, please...?? :mrgreen:
Ovog filma sam i ja pokushavao da se sjetim nedavno, a upechatljiva scena mi je ostala kada je stomatolog natjera da ga oralno zadovolji, pa joj na kraju kazhe isperi usta na shta ona poludi i autom ga pregazi. Mislimo na isti film?! :-D
I da se razumijemo, nisam se sjetio kako se zove film. :skoljka:
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3151
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#49 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Atticus Finch »

ProbuseniDolar wrote:Prije nekih 7-8 godina na tvsa sam gledao jedan neamericki film. Moguce da je bolivudski ali nisam siguran. Naime radnja ide ovako. Brat i sestra skolarci dijele jedan par cipela posto je porodica siromasna. Suprotne su smjene u skoli pa se mijenjaju za cipele na pola puta do skole. Uglavnom se prikazuje njihova neimastina. Radnja se komplikuje kad brat izgubi cipele, a nema hrabrosti da to saopsti ocu. Saznaje za nagradnu igru u skoli, neka trka je u pitanju. Prvi dobija luksuzno putovanje, a drugi nove cipele. djecak se prijavljuje, ali na njegovu zalost, pobjedjuje utrku.

Film mi se toliko urezao u sjecanje iako sam ga gledao samo jednom i to prije 7-8godina. I da, na tvsa je prevod filma bio Cipele. Zna li iko o kojem filmu je rijec.
Children of Heaven!

http://www.imdb.com/title/tt0118849/
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#50 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by vox-populi »

Hajd da i ja probam.

Dakle radi se o filmu s kraja 80-tih, nisam siguran kada je izasao, znam samo da sam ga gledao prije rata.

Grupa turista dolazi u neki americki gradic gdje iznajmljuju kucu. Cini mi se da se oni medjusobno nisu poznavali. U grupi ima jedan indijac, zatim ima neki punker, onako isti Billy Idol. Znam da ima jedna zenska koja se u filmu zove Sylvia il tako nesto. Uglavnom, oni nisu znali da su iznajmili kucu serijskog ubice koji naravno prilikom transporta bjezi i vraca se u svoju kucu. Polako ih jedno po jedno ubija. Sjecam se da je taj lik indijac kao pokusao da napravi neku zastiti sa ekserima i sl, pa ga je ovaj lik ubio nekom cirklar pilom.

Uglavnom, negdje sredinom filma turisti otkriju da jedan zid u podrumu ustvari ne bi trebao da bude tu, razbiju cigle maljem i otkriju sobu u kojoj nadju skelete citave porodice, kako sjede oko stola.

Na kraju, prezivjeli su napravili home-made bombu od neke cisterne ili bojlera i otkotrljali je u bunar. Namamili su lika da dodje do bunara kojeg su prekrili truhlim daskama, on upao dole i aktivirali bombu i tako ga se rijesili.

Cini mi se da jedna djevojka prezivjela i ovaj Billy Idol.

Eto sjecam se bruke detalja a ne mogu se sjetiti imena.
Post Reply