Zna li neko naziv filma???

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#101 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by BHF_Manijak »

Opet ja... :mrgreen:

Film je izmedju 1997-2002, ne znam tacno godinu niti ko glumi...Radi se o liku koji zeli da iznajmi ubicu da ga ubije nakon sto sazna da ima rak ali nije toliko hrabar da izvrsi samoubistvo, pa unajmljuje lika da ga ukoka koji je inace poznat u gradu kao placeni ubica...Ubije te ali ti prethodno ne kaze ni gdje ni kad ni kako, vec samo metak u celo lagano...Ali u po frk ovaj sazna da su zamijenjeni nalazi i da ustvari nema rak, ali sad je kasno, ne moze naci lika da odustane od nakane ubistva, pkusava da pobjegne ali ni sam ne zna od cega bjezi, jer mu nije receno kada i gdje ce ga ovaj ubiti...Extra dobar film, dugo ga vec trazim a ne znam ni glumce ni naziv filma... :mrgreen:
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#102 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by nellington »

Mene podsjeća na "I hired a Contract Killer".
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#103 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by BHF_Manijak »

Jok, nije ovaj film tako star, ovaj je kazem ti negdje izmedju 1997-2002...
mikiki
Posts: 5
Joined: 29/03/2011 18:23

#104 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by mikiki »

DancingKing wrote:
mikiki wrote:Ima neki Crtani filmovi gde se pojavljuju neki medvedi, ima 2 ili 3 dela, novi, napravljeni od 2005-2010. Medved ide kao na neko putovanje, niko nece sa njim...stize u cirkus... Jel zna neko kako se zove?
"Open Season"? Taj serijal ima tri dijela, prema tvom opisu cini mi se da se radi o trecem.

http://www.imdb.com/title/tt1646926/combined
jeste, hvala puno
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#105 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by art vandeley »

BHF_Manijak wrote:Opet ja... :mrgreen:

Film je izmedju 1997-2002, ne znam tacno godinu niti ko glumi...Radi se o liku koji zeli da iznajmi ubicu da ga ubije nakon sto sazna da ima rak ali nije toliko hrabar da izvrsi samoubistvo, pa unajmljuje lika da ga ukoka koji je inace poznat u gradu kao placeni ubica...Ubije te ali ti prethodno ne kaze ni gdje ni kad ni kako, vec samo metak u celo lagano...Ali u po frk ovaj sazna da su zamijenjeni nalazi i da ustvari nema rak, ali sad je kasno, ne moze naci lika da odustane od nakane ubistva, pkusava da pobjegne ali ni sam ne zna od cega bjezi, jer mu nije receno kada i gdje ce ga ovaj ubiti...Extra dobar film, dugo ga vec trazim a ne znam ni glumce ni naziv filma... :mrgreen:
Emmett˙s Mark http://www.imdb.com/title/tt0287425/ , to ti je taj film koji trazis .
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#106 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Filter »

jOFLA wrote:
komi wrote:pa west world ili futureworld možda si pobrko s yul brinerom :D

Westworld, hvala. I jest, pobrkao sam ga sa Brinerom. Ćelavi obojica, a i davno je bilo, zaboravi se.
Taj Futureworld izgleda da je nastavak, nisam ga gledao.
kakva je to filmcina...
ps. hvala vam sto ste me podsjetili...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#107 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by BHF_Manijak »

art vandeley wrote:
BHF_Manijak wrote:Opet ja... :mrgreen:

Film je izmedju 1997-2002, ne znam tacno godinu niti ko glumi...Radi se o liku koji zeli da iznajmi ubicu da ga ubije nakon sto sazna da ima rak ali nije toliko hrabar da izvrsi samoubistvo, pa unajmljuje lika da ga ukoka koji je inace poznat u gradu kao placeni ubica...Ubije te ali ti prethodno ne kaze ni gdje ni kad ni kako, vec samo metak u celo lagano...Ali u po frk ovaj sazna da su zamijenjeni nalazi i da ustvari nema rak, ali sad je kasno, ne moze naci lika da odustane od nakane ubistva, pkusava da pobjegne ali ni sam ne zna od cega bjezi, jer mu nije receno kada i gdje ce ga ovaj ubiti...Extra dobar film, dugo ga vec trazim a ne znam ni glumce ni naziv filma... :mrgreen:
Emmett˙s Mark http://www.imdb.com/title/tt0287425/ , to ti je taj film koji trazis .
Da te Allah nagradi :mrgreen: , bravo! :thumbup: :thumbup:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#108 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by BHF_Manijak »

Me again...JEsam zaboravan pravo :mrgreen:

Ubjedjen am bio da se film zove Jezero, ali ocigledno nije....Uglavnom, radnja se odvija u kuci na jezeru, poznati su glumci, cura je plava, konto sam da je Tara Reid ali nije, oni su se tek uzeli i odlaze u tu kucicu na jezeru da zive, kasnije se ispostavlja da je on psihopata i manijak te da zenu drzi zatvorenu u toj kucici na jezeru, ona pokusava da pobjegne itd...Ako ko zna naziv, bio bih zahvalan! :mrgreen:
User avatar
kjafiraginica
Posts: 14135
Joined: 20/10/2009 18:46
Location: Crossroads

#109 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by kjafiraginica »

ja iscitah temu u zelji da pomognem, ali ni jedan ne prepoznah, zao mi je... :roll:

zna li neko za film u kojem je djevojka ubijena, ali ne mogu da ulove ubicu ili da dokazu, ne znam i taj detektiv odlazi negdje - mozda u afriku - dapronadje njenu blizanku za koju - pretpostavljam - nije znala... i onda tu neke zavrzlame...

holivudski, mozda devedesete?

nije bas po mom ukusu, film je malo priglup, kako i zvuci, ali me zanima...
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#110 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Margita81 »

BHF_Manijak wrote:Opet ja... :mrgreen:

Film je izmedju 1997-2002, ne znam tacno godinu niti ko glumi...Radi se o liku koji zeli da iznajmi ubicu da ga ubije nakon sto sazna da ima rak ali nije toliko hrabar da izvrsi samoubistvo, pa unajmljuje lika da ga ukoka koji je inace poznat u gradu kao placeni ubica...Ubije te ali ti prethodno ne kaze ni gdje ni kad ni kako, vec samo metak u celo lagano...Ali u po frk ovaj sazna da su zamijenjeni nalazi i da ustvari nema rak, ali sad je kasno, ne moze naci lika da odustane od nakane ubistva, pkusava da pobjegne ali ni sam ne zna od cega bjezi, jer mu nije receno kada i gdje ce ga ovaj ubiti...Extra dobar film, dugo ga vec trazim a ne znam ni glumce ni naziv filma... :mrgreen:
Hocu ovo da gledam! :-D
User avatar
necko_hz
Posts: 3593
Joined: 18/04/2009 12:36

#111 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by necko_hz »

BHF_Manijak wrote:Me again...JEsam zaboravan pravo :mrgreen:

Ubjedjen am bio da se film zove Jezero, ali ocigledno nije....Uglavnom, radnja se odvija u kuci na jezeru, poznati su glumci, cura je plava, konto sam da je Tara Reid ali nije, oni su se tek uzeli i odlaze u tu kucicu na jezeru da zive, kasnije se ispostavlja da je on psihopata i manijak te da zenu drzi zatvorenu u toj kucici na jezeru, ona pokusava da pobjegne itd...Ako ko zna naziv, bio bih zahvalan! :mrgreen:
http://www.imdb.com/title/tt0329162/
User avatar
Delirium
Posts: 1027
Joined: 05/07/2009 21:22
Location: Negdje na kraju u zatisju

#112 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Delirium »

eh treba i meni nesto :D

sjeca li se iko filma,malo starijeg,koji govori o nekom eksperimentu o putovanju kroz vrijeme koji se odrzava u nekoj vojnoj bazi i tako posalju dvojicu vojnika nazad kroz vrijeme ... znam da je smuseno,ali samo se topga sjecam :D
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#113 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by madtv »

Delirium wrote:eh treba i meni nesto :D

sjeca li se iko filma,malo starijeg,koji govori o nekom eksperimentu o putovanju kroz vrijeme koji se odrzava u nekoj vojnoj bazi i tako posalju dvojicu vojnika nazad kroz vrijeme ... znam da je smuseno,ali samo se topga sjecam :D
da nije ovaj:

http://www.imdb.com/title/tt0087910/
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#114 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by BHF_Manijak »

Margita81 wrote:
BHF_Manijak wrote:Opet ja... :mrgreen:

Film je izmedju 1997-2002, ne znam tacno godinu niti ko glumi...Radi se o liku koji zeli da iznajmi ubicu da ga ubije nakon sto sazna da ima rak ali nije toliko hrabar da izvrsi samoubistvo, pa unajmljuje lika da ga ukoka koji je inace poznat u gradu kao placeni ubica...Ubije te ali ti prethodno ne kaze ni gdje ni kad ni kako, vec samo metak u celo lagano...Ali u po frk ovaj sazna da su zamijenjeni nalazi i da ustvari nema rak, ali sad je kasno, ne moze naci lika da odustane od nakane ubistva, pkusava da pobjegne ali ni sam ne zna od cega bjezi, jer mu nije receno kada i gdje ce ga ovaj ubiti...Extra dobar film, dugo ga vec trazim a ne znam ni glumce ni naziv filma... :mrgreen:
Hocu ovo da gledam! :-D
Pogledaj, neces se pokajati jer je beton film, film se zove Emmets mark ili ti ga Emmetova meta! :thumbup:

A ipak je bila Tara Reid u ovom, znao sam :mrgreen: Samo sto sam ja ukucavo "lake" pokusavajuci da nadjem fim pod tim nazivom i vidim cura nije glumila ni u kakvom "lakeu" :mrgreen: Ko kad nasi prevode nidje veze... :roll:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#115 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Eborg »

Delirium wrote:eh treba i meni nesto :D

sjeca li se iko filma,malo starijeg,koji govori o nekom eksperimentu o putovanju kroz vrijeme koji se odrzava u nekoj vojnoj bazi i tako posalju dvojicu vojnika nazad kroz vrijeme ... znam da je smuseno,ali samo se topga sjecam :D
Stargate?
User avatar
Delirium
Posts: 1027
Joined: 05/07/2009 21:22
Location: Negdje na kraju u zatisju

#116 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Delirium »

madtv wrote:
Delirium wrote:eh treba i meni nesto :D

sjeca li se iko filma,malo starijeg,koji govori o nekom eksperimentu o putovanju kroz vrijeme koji se odrzava u nekoj vojnoj bazi i tako posalju dvojicu vojnika nazad kroz vrijeme ... znam da je smuseno,ali samo se topga sjecam :D
da nije ovaj:

http://www.imdb.com/title/tt0087910/
to je taj :D :D
hvala puno :D:D
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#117 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Filter »

bila neka tema i podsjeti me na jedan odlican film...
elem, belmodno glumi, za okladu sa prijateljem kupi samo ruzne djevojke i jednom godisnje se sastaju da razmjene fotografije i utiske :-) :D

drugi fil, isto belmondo (tu vec nisam bas najsigurniji :D )
voze kamione nitroglicerina da ugase pozar na naftnoj platformi...

hvala...
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#118

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 10/05/2023 19:46, edited 1 time in total.
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#119 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Filter »

jOFLA wrote:
Filter wrote:drugi fil, isto belmondo (tu vec nisam bas najsigurniji :D )
voze kamione nitroglicerina da ugase pozar na naftnoj platformi...

hvala...

Francuski film "Nadnice straha" (Le salaire de la peur), 1953, nije Belmondo već Yves Montand. Crno bijeli film. Na torrentima sa engleskim titlovima vjerovatnije je ga pronaći pod engleskim naslovom Wages of Fear.

Njih nekoliko kroz brda i doline Nikaragve prevoze nitroglicerin do naftne bušotine. Samo jedan ostane živ. A poslije dobro obavljenog posla, i on strada.

Dvadesetčetri godine kasnije snimljena je u koloru američka verzija istog filma, "Čarobnjak" (Sorcerer), 1977.
hvala majstore, dobar film a imena nikako da se sjetim :thumbup:
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#120 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Strpljiva »

Nije film, ali da ne otvaram novu temu za seriju, poslužit će i ova.

Serija je SF. Ja sam je pratila prije 7-8 godina na Pinku. Ne znam kako se zove. Ovih se detalja sjećam: smještena je u 20 vijeku. Dva čovjeka se bore protiv vanzemaljaca koji žele zavladati planetom. Jedan je akcioni heroj, dok je drugi haker koji otkriva buduće poteze aliena. Vanzemaljii ubijaju ljude, te preuzimaju njihova tijela kao nosioce i to im ujedno služi kao maska. Primarni cilj im je zauzeti sva strateška mjesta u Vladi USA.

Eh nadam se da je nekom poznato ovo malo čega se sjećam. :)
User avatar
LONGMAN
Posts: 3248
Joined: 28/02/2009 18:20
Location: Odmah iza VIOLETE

#121 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by LONGMAN »

:/ I meni treba pomoc.

Neko mi pricao o filmu (vjerovatno djeciji), i sad hocu i ja da gledam. :D

Ugl. kao lik je trebao da umre, i kad je smrt dosla po njega on imao neku vrecu "carobnu" i kad kaze da neko udje u nju on odmah ulazi i tako smrt. I on je nju nosio, nosio i vise mu dosadila i on je pusti (valjda) i smrt uvijek bjezala od njega, i on preko 700 godina zivio medjutim nikako da umre. I sad dolazi pred vrata drugog svijeta a ne moze tamo, i kao trebao je neki da umre i on mu da tu vrecu da ponese sa sobom na drugi svijet, i kad ode tamo da njega zovne u vrecu pa da i on "umre"... :lol:

Ugl. nesto me zanima film :lol:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#122 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Eborg »

Strpljiva wrote:Nije film, ali da ne otvaram novu temu za seriju, poslužit će i ova.

Serija je SF. Ja sam je pratila prije 7-8 godina na Pinku. Ne znam kako se zove. Ovih se detalja sjećam: smještena je u 20 vijeku. Dva čovjeka se bore protiv vanzemaljaca koji žele zavladati planetom. Jedan je akcioni heroj, dok je drugi haker koji otkriva buduće poteze aliena. Vanzemaljii ubijaju ljude, te preuzimaju njihova tijela kao nosioce i to im ujedno služi kao maska. Primarni cilj im je zauzeti sva strateška mjesta u Vladi USA.

Eh nadam se da je nekom poznato ovo malo čega se sjećam. :)
War of the Worlds možda?
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#123 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Strpljiva »

Eborg wrote:
Strpljiva wrote:Nije film, ali da ne otvaram novu temu za seriju, poslužit će i ova.

Serija je SF. Ja sam je pratila prije 7-8 godina na Pinku. Ne znam kako se zove. Ovih se detalja sjećam: smještena je u 20 vijeku. Dva čovjeka se bore protiv vanzemaljaca koji žele zavladati planetom. Jedan je akcioni heroj, dok je drugi haker koji otkriva buduće poteze aliena. Vanzemaljii ubijaju ljude, te preuzimaju njihova tijela kao nosioce i to im ujedno služi kao maska. Primarni cilj im je zauzeti sva strateška mjesta u Vladi USA.

Eh nadam se da je nekom poznato ovo malo čega se sjećam. :)
War of the Worlds možda?
Yok. Serija nije bila tako popularna kod nas, mislim da se nije ni prikazivala.

Čudno mi da komi ne zna SF :D
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#124 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by karanana »

pa ti rece da je bila na pinku.
malo me podsjeti, ali to je film, ima onaj sa charlie sheenom, on je kao naucnik u nasi i otkrije da su se vanzemaljci infiltrirali i da izgledaju kao ljudi, pa ide nesto u mexico jer im je tamo centrala. a ne vole hladnocu.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#125 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Strpljiva »

karanana wrote:pa ti rece da je bila na pinku.
U to vrijeme nije bio PinkBiH, a ovo je bio Image
Post Reply