vaterpolo

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#51 Re: vaterpolo

Post by radostan dan »

.
Last edited by radostan dan on 22/10/2011 14:30, edited 1 time in total.
bolton93
Posts: 499
Joined: 03/03/2011 13:20

#52 Re: vaterpolo

Post by bolton93 »

VATERPOLO (SP): Mađari kao zapete puške

Mađarska, Hrvatska, Italija, Crna Gora, Španija, SAD...sve te reprezentacije žele da skinu skalp vaterpolistima Srbije na Svetskom prvenstvu u Šangaju (od 16. do 31. jula).

Image

Posle završnog turnira Svetske lige u Firenci, na kojoj je Srbija odbranila titulu i obezbedila plasman na Olimpijske igre 2012. godine, ostale reprezentacije imaće priliku da u Šangaju izbore odlazak na olimpijski turnir.

Prve tri ekipe na takmičenju u Šangaju idu u London.

Srbija nema imperativ pobede, ali sama činjenica da u Šangaj ide kao aktuelni svetski prvak, odnosno kao branilac titule iz Rima, nameće ulogu favorita.

Ali, da će u Šangaju biti sve samo ne lako, govori i to kako se ostale reprezentacije pripremaju i u kakvom sastavu idu u Kinu.

Pre svih tu su Mađari. Iako je Tamaš Kašaš objavio kraj reprezentativne karijere, Mađari su uvek u vrhu svetskog vaterpola, a u Kini će želeti ne samo da svrgnu kralja, nego i da obezbede odlazak na olimpijski turnir. Što je Mađarskoj oduvek bilo najvažnije takmičenje.

Norbert Madaraš, Gergelji Kiš, Adam Štajnmec, Danijel i Deneš Varga, Norbert Hošnjanski, Marton Sivoš...imena su koja moraju da izazivaju dužno poštovanje.

Zanimljivo je da su Mađari, koji inače ne igraju Svetsku ligu, danas igrali nerešeno sa Grčkom 5:5 na Vodafon kupu.

Mađari su u Šangaju u "grupi smrti". Sa Crnom Gorom i Španijom i autsajderom Kazahstanom. Ali, ekipa Deneša Kemenjija je veliki favorit u toj grupi.

Pre svega zato što Crnogorci i dalje ne znaju da li će u punom sastavu ići u Kinu. Pod znakom pitanja su Boris Zloković i Vjekoslav Pasković, koji su zbog povreda propustili Svetsku ligu. Roviti su Nikola Janović i Aleksandar Ivović, ali se Crnogorci nadaju da će oni spremni dočekati borbe u Šangaju.

Sa ovim nabrojanim vaterpolistima i bez njih Crna Gora nije ista reprezentacija. Zloković je jedan od najboljih centara sveta i njegovo odsustvo itekako se osetilo u Firenci. Nikola Vukčević se nosio koliko je mogao, ali bez Zlokovića to nije to.

Italijani su propustili veliku šansu da odu na Olimpijske igre u London, jer su organizovali završni turnir Svetske lige. Međutim, u finalu, Srbija je bila bolja (8:7). Nova šansa je Šangaj, ali je put do Londona mnogo, mnogo teži.

Italijani su prethodnih dana trenirali sa Srbijom, videćemo da li su "uzeli pelcer".

Hrvatska je bila treća u finalu Svetske lige u Firenci. "Barakude", kako ih u Hrvatskoj nazivaju, igrale su toplo-hladno. Ali, nema sumnje da će Ratko Rudić podići nivo forme ekipe za Šangaj.

Odredio je i sastav: Josip Pavić, Damir Burić, Miho Bošković, Nikša Dobud, Maro Joković, Petar Muslim, Frano Karač, Andro Bušlje, Sandro Sukno, Samir Barać, Fran Paškvalin, Paulo Obradović i Ivan Buljubašić. U Kinu će putovati još jedan golman - Mirko Nižić - ali zbog potreba treninga.

SASTAV GRUPA ZA SP:

GRUPA A: Mađarska, Crna Gora, Španija, Kazahstan

GRUPA B: Srbija, Rumunija, Kina, Australija

GRUPA C: Hrvatska, Brazil, Japan, Kanada

GRUPA D: SAD, Italija, Nemačka, Južna Afrika



User avatar
Cointreau
Posts: 131
Joined: 28/06/2011 22:44

#53 Re: vaterpolo

Post by Cointreau »

Globus wrote:U vodi ? :D
:lol: :thumbup:
bolton93
Posts: 499
Joined: 03/03/2011 13:20

#54 Re: vaterpolo

Post by bolton93 »

VATERPOLO: "Delfini" odoše na istok

Srpska reprezentacija otputovala na završni deo priprema, koji će sprovesti u Singapuru, za SP u Šangaju.

Image

Image

Okićeni zlatom iz Firence (Svetska liga), najbolji srpski vaterpolisti otputovali su u petak iz Beograda na istok, po još jedno odličje.

"Delfini" će se do 15. jula spremati u Singapuru, a onda će se preseliti u Šangaj gde će na Svetskom prvenstvu braniti titulu osvojenu pre dve godine u Rimu.

Selektor Dejan Udovičić na put je poveo 15 igrača. U avionu su se našli: Slobodan Soro, Gojko Pijetlović, Branislav Mitrović (golmani), Marko Avramović, Živko Gocić, Vanja Udovičić, Duško Pijetlović, Slobodan Nikić, Milan Aleksić, Nikola Rađen, Filip Fiipović, Andrija Prlainović, Stefan Mitrović, Miloš Ćuk i Nemanja Ubović.

Udovičić će pre početka planetarnog šampionata precrtati dva imena.

Srbija će se na SP, koje će se održati od 16. do 31. jula, takmičiti u grupi sa Rumunijom, Australijom i Kinom.

(MONDO, foto MN Press)
bolton93
Posts: 499
Joined: 03/03/2011 13:20

#55 Re: vaterpolo

Post by bolton93 »

Plivanje: Stjepanović prvak Evrope!


Naš najtalentovaniji plivač briljirao je u finalu na 100 m kraul 38. juniorskog EP i prvi put u karijeri plivao ispod 50 sekundi - 49,56. Drugi je bio Belorus Kukaharan (49,83), a treći Letonac Kalnins – 50,18.

- Naučio sam himnu pre dve godine i dočekao sam dan da mogu da je otpevam kao pobednik. Bilo je divno - nije krio emocije Stjepanović.

Mladi as je svesno žrtvovao medalju na 200 m delfin. Propustio je finale, jer je želeo da na “stotki” pruži maksimum.

- Bolje jedno zlato nego dva srebra - izričit je bio Stjepanović. - Uspeo sam prvi put da plivam ispod 50 sekundi i to u Beogradu. To mi mnogo znači, jer nisam hteo da granicu spuštam na SP u Šangaju.

Finale je diglo publiku na noge. Posle prvih 50 metara Velimir i Kukaharan su bili izjednačeni - 23,86. U drugoj polovini trke Stjepanović je dodao gas i - slavlje je moglo da počne.

- Trka je bila dosta dobra. On je u polufinalu skoro za pola sekunde bio brži od mene. Kada sam video da smo okrenuli u istom trenutku znao sam da mogu da ga pobedim. Jer, u poslednjih 15 metara plivam najsnažnije - objašnjavao je Stjepanović.

Zlato se nije odmah slavilo na bazenu. Mladi šampion morao je u bazen na rasplivavanje.

- Trener je tako naredio. A njegova se sluša - rekao je Stjepanović.

Od ostalih naših plivača juče je najuspešniji bio Dejan Perišić, koji je bio 18. na 50 m prsno – 29,68.

IZAZOVI
Prvaka Evrope u subotu čekaju novi ispiti: kvalifikacije na 100 m delfin i 200 m kraul. U subotu su polufinala (od 17), a finala u nedelju.
- Videću kako ću se osećati - oprezan je Stjepanović.

Image

LIČNA KARTA

IME i prezime: Velimir Stjepanović
Datum rođenja: 7. avgust 1993.
Mesto: Dubai
Klub: Partizan
Discipline: delfin i kraul
Trofeji: zlato na juniorskom EP na 100 m kraul, zlato i srebro na EJOF 2009, srebro i bronza na OI mladih 2010. u Singapuru. Najbolji mladi sportista u 2010.


Rekordi: seniorski na 200 m delfin (1:59,36), 800 m kraul (8:18,37) i 1.500 m kraul (16:13,74)




Naslednik Milorada Čavića. 8-) 8-) 8-)
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#56 Re: vaterpolo

Post by Bratov brat »

Srbija apsolutni favorit na predstojecem svetskom prvenstvu,na drugo mesto mogu da racunaju Hrvatska i Italija,Crna Gora "unistena" neigranjem M.Janovica i Zlokovica.Mozda i Ameri mogu na jednu od medalja.
bolton93
Posts: 499
Joined: 03/03/2011 13:20

#57 Re: vaterpolo

Post by bolton93 »

Stjepović uezo još jednu zlatnu medalju!

PLIVANJE: Stjepanović novi Čavić!

Mladi reprezentativac Srbije Velimir Stjepanović postao je juniorski šampion Evrope u disciplini 100 metara leptir stilom.

Image

tjepanović je u finalnoj trci imao vreme 53,79 sekundi, što je bilo za 15 stotinki brže od drugoplasiranog Ukrajinca Jevgena Koptjelova (53,94).

Bronzana medalja pripala je Italijanu Martinu Lukateliju sa vremenom 53,96 sekundi.

Stjepanoviću je to drugo zlato na EP, nakon što je u petak trijumfovao na 100 metara slobodno.

Osamnaestogodišnji Stjepanović, inače, živi i trenira u Dubaiju, a trener mu je Britanac Kris Tajdi.
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#58 Re: vaterpolo

Post by Bratov brat »

Danas pocinje svetsko prvenstvo u vaterpolu,Srbija prvu utakmicu igra u ponedeljak,dok Hrvati danas igraju sa Holandijom.
User avatar
gate
Posts: 482
Joined: 20/04/2011 13:41
Location: Br:1

#59 Re: vaterpolo

Post by gate »

Bratov brat wrote:Danas pocinje svetsko prvenstvo u vaterpolu,Srbija prvu utakmicu igra u ponedeljak,dok Hrvati danas igraju sa Holandijom.
Ne znam koji qrac i igraju,ovo Srbi uzimaju bez većih problema
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#60 Re: vaterpolo

Post by Bratov brat »

gate wrote:
Bratov brat wrote:Danas pocinje svetsko prvenstvo u vaterpolu,Srbija prvu utakmicu igra u ponedeljak,dok Hrvati danas igraju sa Holandijom.
Ne znam koji qrac i igraju,ovo Srbi uzimaju bez većih problema
Ovo za Holandiju sam se zajebao,pomesao sam sa zenskim takmicenjem,inace danas je bio prvi dan u muskoj kategoriji.Srbiji je pobedila Kinu sa 10 golova razlike,Hrvati Brazil,CG izgubila od Madjarske,a Nemci napravili iznenadjenje pobedivsi USA.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#61 Re: vaterpolo

Post by dječak sa šibicama »

gate wrote:
Bratov brat wrote:Danas pocinje svetsko prvenstvo u vaterpolu,Srbija prvu utakmicu igra u ponedeljak,dok Hrvati danas igraju sa Holandijom.
Ne znam koji qrac i igraju,ovo Srbi uzimaju bez većih problema
Jasta, kao sto su uzeli i proslogodisnje EP, bez problema :D
User avatar
gate
Posts: 482
Joined: 20/04/2011 13:41
Location: Br:1

#62 Re: vaterpolo

Post by gate »

dječak sa šibicama wrote:
gate wrote:
Bratov brat wrote:Danas pocinje svetsko prvenstvo u vaterpolu,Srbija prvu utakmicu igra u ponedeljak,dok Hrvati danas igraju sa Holandijom.
Ne znam koji qrac i igraju,ovo Srbi uzimaju bez većih problema
Jasta, kao sto su uzeli i proslogodisnje EP, bez problema :D
Ovo je mnogo ozbiljnije takmičenja tako da u odbranu titule iz Rima ne treba sumnjati. :D
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#63 Re: vaterpolo

Post by Bratov brat »

Najbolja stvar kod srpske selekcije je to sto ne postoji neki odredjeni strelac od koga svi ocekuju da daje golove,vec to radi cela ekipa.Danas se cak 7 igraca upisalo u listu strelaca. :wink:
molde
Posts: 46
Joined: 17/07/2011 13:22

#64 Re: vaterpolo

Post by molde »

SP: Srbija – Rumunija (sre, 3.30h)

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Udovičić zahteva maksimalno angažovanje na utakmici sa Rumunijom u drugom kolu Svetskog prvenstva.

Image

Eventualna nova pobeda pripremila bi aktuelne svetske šampione za duel sa Australijancima u petak, pa bi taj meč rešavao pitanje pobednika B grupe.

"Smatra se da je potpuno normalno da mi pobedimo sve rivale u grupi. Takav pristup ne smemo da dozvolimo, već da od meča do meča igramo s najjačim angažmanom".

Rumunija je na otvaranju prvenstva nesrećno prokockala pobedu nad Australijom i nema sumnje da će protiv Srbije svim silama nastojati da nadoknadi propušteno.

"Rumuni su iz godine u godinu sve kvalitetniji. Oseća se rad mađarskog stručnjaka Kovača, koji ih vodi od 2009. Snažni su, agresivni i pokretljivi", ocenio je Živko Gocić, dok Andrija Prlainović smatra da naš državni tim ne bi trebalo da ima većih problema pod uslovom da utakmicu odigra punim angažmanom.

Trener Vladimir Pavlović takođe navodi da je na tom meču neophodan oprez, uz igru kakva se i očekuje od branioca titule.

"Rumuni umeju da budu nezgodni. Gotovo na svakom takmičenju nekoga iznenade", poručio je dugogodišnji član stručnog štaba državnog tima.

Utakmica 2. kola B grupe prvenstva sveta izmedju Srbije i Rumunije na programu je u sredu ujutro od 3.30 sati po našem vremenu.
molde
Posts: 46
Joined: 17/07/2011 13:22

#65 Re: vaterpolo

Post by molde »

SP u vaterpolu: Njemci iznenadili SAD, favoriti po planu

Image

Jedino iznenađenje prvog dana Svjetskog prvenstva u vaterpolu je trijumf Njemačke nad Amerikom. "Panceri" su žestoko krenuli, dobili prvu četvrtinu sa 4:0 i do kraja sačuvali prednost.

Sigurne pobjede zabilježile su selekcije Srbije, Hrvatske, Italije, dok je Australija u tijesnom meču bila bolja od Rumunije. U našoj grupi, Španija je bez problema savladala Kazahstan 18:5.

Rezultati prvog kola:

Grupa A

Španija-Kazahstan 18:5 (Perone 3, Perez 3, G. Molina 3,Mingel 3 - Žiljajev 3)

Mađarska - Crna Gora 11:10

Grupa B

Rumunija-Australija 8:9 (Radu 2, Negrean 2, Georgesku 2-Miler 3, Kembel 2, Roah 2)

Srbija-Kina 17:5 (Udovičić 3, F. Filipović 3 - Liang 1,Žang 1, Hie 1, Guo 1, Pan 1)

Grupa C

Hrvatska-Brazil 14:5 (M.Bošković 4, Paškvalin 3 - Krivela 2)

Japan-Kanada 5:11 (Aojagi, Takei, Šiga,Janase i Šimicu po 1 - Graham 5, Digl 3)

Grupa D

SAD-Njemačka 7:9 (Azevedo 2 - Eler 3,Šuler 2)

Italija-J.Afrika 17:1 (Dezerti 4, Đorđeti 2, Prešuti 2, Galo 2, Perez 2 - Kajt 1)
molde
Posts: 46
Joined: 17/07/2011 13:22

#66 Re: vaterpolo

Post by molde »

VATERPOLO (SP): Rumuni za doručak

U utakmici drugog kola B grupe na prvenstvu sveta u Šangaju, vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je rano jutros po našem vremenu Rumuniju sa 12:5 (3:1, 3:1, 3:1, 4:2).

Image

Ovo je bila druga pobeda šampiona sveta, pošto je reprezentacija Srbije u prvom kolu pobedila domaćina Kinu sa 17:5 (5:1, 3:0, 2:2, 7:2).

Kao i Kinezi u prvom kolu i Rumuni nijednog trenutka nisu bili ravnopravan rival srpskim "delfinima".

Ishod meča određen je već u prvoj četvrtini. Odbrana ispred golmana Sora delovala je moćno, pa su Rumuni šutirali samo tri puta. Krajem prvog dela šou je počeo Duško Pijetlović. Pogodio je tri puta zaredom, a tačku na polovinu meča, posle bilijarske akcije, stavio je Marko Avramović.

U nastavku Srbija je pogađala, a Rumuni se predali. U poslednjih osam minuta uspeli su izabranici selektora Ištvana Kovača da iskoriste dva puta igrača više i to je bio kraj. Sa četiri "laka komada" u njihovoj mreži stavljena je tačka na meč u kojem je dominirala samo jedna ekipa.

"Uz korektan pristup i poštovanje dogovora ostvarili smo dobar rezultat. Čestitam igračima, ali ovaj meč za nas je već prošlost. Još smo na početku dugog i teškog turnira. Imamo nedostataka u igri, moramo da ih ispravimo i opuštanje je zabranjeno. Naš sledeći cilj je pobeda nad Australijom", rekao je selektor Dejan Udovičić.

Duško Pijetlović, strelac četiri pogotka, izjavio je da je posao odrađen rutinski.

"Malo smo se pribojavali početka zbog termina. Mi ni ne teniramo u 9.30 časova, a ne da igramo utakmice. Dobro smo se pripremili, ušli odlično u meč i Rumunija je već posle prve četvrtine videla da nema nekih izgleda. Ni oni nisu forsirali jer im jednostavno nismo dozvolili da se u početku razmašu".

I Vanja Udovičić bio je zadovoljan zbog pobede.

"Bio je ovo težak termin odigravanja meča za oba sastava. Kontrolisali smo utakmicu, posebno odbranu. Drago mi je zbog pobede, sada smo potpuno u šampionatu i mirno dočekujemo najvažniji susret u grupi sa Australijom", istakao je Udovičić.

SRBIJA: Soro, Avramović 1, Gocić, Udovičić 3, Ćuk, D. Pijetlović 4, Nikić 1, Aleksić , Rađen, Filipović, Prlainović 2, Mitrović, G. Pijetlović.

RUMUNIJA: Stojnesku, Radu 2, Negeranu, Đakonu, Josep, Busila, Ćovanu, Matei , Đoanta 1, Đorđesku, Giban , Kadar 1, Dragusin.


Poslednju utakmicu u grupi B Srbija igra u petak protiv Australije. Taj duel rešiće pitanje prvog mesta u grupi.

(MONDO)
molde
Posts: 46
Joined: 17/07/2011 13:22

#67 Re: vaterpolo

Post by molde »

VATERPOLO (SP): Ulog - tri dana slobodno

U petak sa Australijom (13.40h) za prvo mesto u grupi i direktan plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Šangaju.

Image

I Srbija i Australija imaju po dve pobede, a pobednik će dobiti tri dana slobodno i relativno lakšeg rivala u četvrtfinalu.

Srpski tim odigrao je odlično protiv Rumunije, za razliku od Australijanaca koji su se mučili. Ipak, to ne mora ništa da znači. Poznato je da Australijanci "ne leže" baš "delfinima". Na prošlom Svetskom prvenstvu u Rimu, bilo je 8:8.

"Njihov stil igre nam ne leži. Ne samo nama, nego najboljim evropskim ekipama. Plivaju izuzetno, fizički pripremljeni, teško je nametnuti svoj stil. Možemo da budemo do sada zadovoljni, ali takmičenje tek sada počinje. Ovo su mečevi koji imaju veliku težinu", rekao je selektor Dejan Udovičić.

Filip Filipović ceni Australiju. Igrao je više puta protiv njih.

"Igraju agresivno igraju, sjajno plivaju. Ne smemo da im dozvolimo kontre već da ih nateramo na igru sa igračem više. U takvom sistemu smo bolji. Imamo dobar pristup utakmici, dobro se osećamo i verujem u slavlje", kaže igrač Pro Reka.

Nikola Rađen primećuje da srpski tim može još bolje.

"Dižemo se kao ekipa i pojedinačno.Možemo još bolje u svakom segmentu. Australija nam je uzela bod u Rimu. Bili smo bolji prošle godine u Nišu. Ipakm mislim da možemo da im pokažemo ko je u ovom trenutku bolji", rekao je Rađen.
molde
Posts: 46
Joined: 17/07/2011 13:22

#68 Re: vaterpolo

Post by molde »

VATERPOLO (SP): Fića torpedovao Australiju

Srbija pobedila Australiju 12:9 (5:3, 2:1, 3:2, 2:3) i osvojila prvo mesto u grupi, što znači - tri dana odmora i nešto lakši protivnik u četvrtfinalu. Raspucani Filip Filipović.

Image

Očekivao se tvrd meč sa Australijom, koji je odlučivao o pobedniku grupe i direktnom plasmanu u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Tako je i bilo u prvih 15-ak minuta, ali je Srbija kvalitetniji tim. Mnogo isključenja, prekida, jedna incidentna situacija...Tako je izgledao duel Srbije i Australije u bazenu u Šangaju.

Jedan od prelomnih elemenata na strani Srbije bila je efikasna igra u situacijama sa igračem više, ali isto tako i dobra odbrana sa igračem manje.

Naravno, i izuzetno raspoloženi Filip Filipović - pet golova!

Srbija - Australija 12:9 (5:3, 2:1, 3:2, 2:3).

Presudni trenutak utakmice dogodio se u finišu druge četvrtine. Timoti Klilend je udario Nikolu Rađena bez lopte i dobio je isključenje sa pravom zamene. Međutim, zbog toga što je reč o težem prekršaju, Srbija je automatski dobila peterac i igrača više u narednih četiri minuta.

To je Srbija iskoristila da napravi ključnu razliku u meču. Serijom od 3-0 otišla je na 9:4 i praktično rešila pobednika duela i odlučila koja će ekipa imati tri dana odmora više i lakšeg rivala u četvrtfinalu.

Australija je smanjila na 9:6, ali je Vanja Udovičić svojim drugim golom vratio komotnu prednost - 10:6.

U poslednjoj četvrtini oigralo se četiri minuta bez gola, da bi Australijanci iskoristili igrača više. Međutim, ponovo je Srbija ekspresno uzvratila, preko Stefana Mitrovića.

Filip Filipović odigrao je sjajan meč. Serijom njegovih golova u prvoj četvrtini (postigao tri vezana pogotka), Srbija je od 0:1 došla do 3:1 i nije ispuštala vođstvo do kraja meča. Ukupno pet golova na meču!

Izvesno je da će Srbija u četvrtfinalu igrati protiv Nemačke, kojoj u "baražu" predstoji duel sa nejakim Japanom.

SRBIJA: Soro, Avramović, Gocić, Udovičić 2, Ćuk, Duško Pijetlović 2, Nikić, Aleksić, Rađen, Filipović 5, Prlainović 1, Mitrović 2, Gojko Pijetlović.

AUSTRALIJA: Denerlej, Kembel 2, Kliland, Bard, Majtland 2, Martin, Roaš, Mekgregor 1, Janger 1, Vuds 1, Hauden 1, Miler 1, Kvinliven.
molde
Posts: 46
Joined: 17/07/2011 13:22

#69 Re: vaterpolo

Post by molde »

VATERPOLO (SP): Zna se ko je u četvrtfinalu

Mađarska, Italija, Hrvatska i Srbija su ekipe koje su si direktno plasirale u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Šangaju.

Image

Mađarska je pobedom nad Španijom 12:11, osvojila prvo mesto u Grupi A, a direktan plasman među osam obezbedili su i Italija, Hrvatska i Srbija.

Hrvatska se prošetala prvom fazom SP, pobedivši nedorasle Brazil, Kanadu i na kraju Japan - 18:7.

Izabranici Ratka Rudića tako su iskoristili blagodeti povoljnog žreba i 26. jula će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom meča Crna Gora - Rumunija.

Za meč manje i tri dana odmora, mnogo više su morali da se pomuče Italijani.

Pokazali su "azuri" da dobre partije u Svetskoj ligi nisu bile slučajnost, pošto su u okršajima sa SAD (8:5) i u petak sa Nemačkom (7:6) održali stoprocentan učinak.

REZULTATI 3. KOLA PO GRUPAMA:

GRUPA A

Mađarska - Španija 12:11 (5:5, 4:3, 2:1, 1:2)
Kazahstan - Crna Gora 5:16 (2:5, 0:5, 0:2, 3:4)

TABELA: Mađarska 6, Crna Gora 4, Španija 2, Kazahstan 0.



GRUPA B

Srbija - Australija 12:9

Rumunija - Kina 14:10

TABELA: Srbija 6, Australija 4, Rumunija 2, Kina 0



GRUPA C

Brazil - Kanada 9:13 (1:2, 1:4, 3:4, 4:3)
Japan - Hrvatska 7:18 (1:6, 1:3, 2:4, 3:5)

TABELA: Hrvatska 6, Kanada 4, Japan 2, Brazil 0



GRUPA D

SAD - Južna Afrika 20:3 (5:0, 4:1, 5:0, 6:2)
Italija - Nemačka 7:6 (2:3, 1:2, 2:1, 2:0)

TABELA: Italija 6, Nemačka 4, SAD 2, Južna Afrika 0.



PAROVI OSMINE FINALA:

Crna Gora - Rumunija
Španija - Australija
Kanada - SAD
Nemačka - Japan


PAROVI ČETVRTFINALA:

Srbija - Nemačka/Japan

Hrvatska - Crna Gora/Rumunija

Mađarska - Kanada/SAD

Italija - Španija/Australija
molde
Posts: 46
Joined: 17/07/2011 13:22

#70 Re: vaterpolo

Post by molde »

SP: Lenđer i Čavić u polufinalu

Srpski plivači Ivan Lenđer izborili su plasman u polufinale Svetskog prvenstva u Šangaju u disciplini 50 metara leptir stilom.

Image

Lenđer je bio ispred Čavića u kvalifikacijama, pošto je bio šesti, u vremenu od 23.51 sekunde, dok je svetski šampion u toj disiplini bio pet mesta iza sa 23.76 sekunde.

Najbolje vreme u kvalifikacijama na 50 metara leptir ostvario je Brazilac Sezar Sijelo, koji je imao 25 stotinki prednosti u odnosu na Lenđera.

Polufinala u toj disciplini na programu su takođe u nedelju, dok je finale zakazano za ponedeljak u popodnevnom terminu u Šangaju. Za plasman u finale, srpski plivači će se boriti protiv Francuza Freda Buskea, Rolandom Šumanom iz Južnoafričke republike, Australijancima Džefom Hjuglom i Metjuom Targetom, Džejsonom Danfordom iz Kenije i Holanđaninom Jurijem Verlindenom.

Za razliku od Čavića i Lenđera, Čaba Silađi i Velimir Stjepanović nisu uspeli da se plasiraju u polufinala na 100 metara prsno, odnosno 400 metara slobodno. Silađi je u kvalifikacijama na 100 metara prsnim stilom imao 31 vreme i za skoro dve sekunde je bio sporiji od pobednika Norvežanina Aleksandera Dalea Oena. Stjepanović je na 400 metara slobodno bio 26, sa deset sekundi zaostatka u odnosu na prvoplasiranog Jang Suna iz Kine.
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#71 Re: vaterpolo

Post by Bratov brat »

Realno finale Srbija-Hrvatska.
molde
Posts: 46
Joined: 17/07/2011 13:22

#72 Re: vaterpolo

Post by molde »

REZULTATI UTAKMICA OSMINE FINALA:

Crna Gora - Rumunija 8:4 (2:1, 1:2, 3:0, 2:1)
Španija - Australija 9:8 (2:1, 3:1, 3:4, 1:2)
Kanada - SAD 4:17 (2:5, 0:6, 2:4, 0:2)
Nemačka - Japan 8:6 (3:3, 1:0, 3:2, 1:1)




PAROVI ČETVRTFINALA:

Crna Gora - Hrvatska

Španija - Italija

Nemačka - Srbija

SAD - Mađarska
User avatar
gate
Posts: 482
Joined: 20/04/2011 13:41
Location: Br:1

#73 Re: vaterpolo

Post by gate »

U polufinale teže nego što se očekivalo :D
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#74 Re: vaterpolo

Post by CSKA »

Odavno nisam gledao vaterpolo,kada su se svabe ovako popravile :D

Spektakl na RTRS-u,Crna Gora-Hrvatska,prenosi Corsovic.Jos gori je nego kad igra Srbija :lol: .
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#75 Re: vaterpolo

Post by radostan dan »

.
Last edited by radostan dan on 22/10/2011 14:31, edited 1 time in total.
Post Reply