Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#27426 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

Škobo Habu wrote:
RzB je bila d.j.l stranka, odnosno klan Lijanovići se pitao za sve.

NS je stranka u kojoj postoji više frakcija, više se članova tu pita oko bitnih stvari, tako da i ako izbore nešto na federalnom planu ovakve gluposti od skandala ih mogu samo s*jebati reputaciju.
Opet ponavljam, sreća je za NS što trenutno nisu nikome trn u oku od stranaka tipa SDA, SBB, pa ih njihovi mediji ne razvlaće po portalima i novinama.
:thumbup:

Nisu ni svjesni koliko su sretni sto su nebitni. Kad bi SDA i SBB mediji udarili na njih, satrali bi ih za koji dan. Naravno, to nece raditi dok god NS vide kao protutezu SDP i DF (i potencijalnog koalicionog partnera).
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#27427 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mario001 »

Alfons Kauders wrote:
Škobo Habu wrote:
RzB je bila d.j.l stranka, odnosno klan Lijanovići se pitao za sve.

NS je stranka u kojoj postoji više frakcija, više se članova tu pita oko bitnih stvari, tako da i ako izbore nešto na federalnom planu ovakve gluposti od skandala ih mogu samo s*jebati reputaciju.
Opet ponavljam, sreća je za NS što trenutno nisu nikome trn u oku od stranaka tipa SDA, SBB, pa ih njihovi mediji ne razvlaće po portalima i novinama.
:thumbup:

Nisu ni svjesni koliko su sretni sto su nebitni. Kad bi SDA i SBB mediji udarili na njih, satrali bi ih za koji dan. Naravno, to nece raditi dok god NS vide kao protutezu SDP i DF (i potencijalnog koalicionog partnera).
Konakovic je preuzeo NS u KS..Pedja i Forto pricaju ono sto Dino hoce da cuje.
Ko je pratio zadnju skupstinu sve je vidio
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#27428 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by orinoco »

mario001 wrote: Konakovic je preuzeo NS u KS..Pedja i Forto pricaju ono sto Dino hoce da cuje.
Ko je pratio zadnju skupstinu sve je vidio
SDA-ovac, mani se propagande :D
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#27429 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mario001 »

orinoco wrote:
mario001 wrote: Konakovic je preuzeo NS u KS..Pedja i Forto pricaju ono sto Dino hoce da cuje.
Ko je pratio zadnju skupstinu sve je vidio
SDA-ovac, mani se propagande :D
Jasta nego propaganda, a rukice ide u zrak na znak :D
Novak20
Posts: 13999
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27430 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

mario001 wrote:
orinoco wrote:
mario001 wrote: Konakovic je preuzeo NS u KS..Pedja i Forto pricaju ono sto Dino hoce da cuje.
Ko je pratio zadnju skupstinu sve je vidio
SDA-ovac, mani se propagande :D
Jasta nego propaganda, a rukice ide u zrak na znak :D
Šta imaju i od toga da se protive svemu ?

Naprimjer, SDA hoće da se sredstva ulažu u vodovod, NS svi protiv. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55911
Joined: 15/12/2008 16:53

#27431 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Hakiz wrote:
bach wrote:Maznuto sa Sabininog FB...
Jucer na plazi u Albaniji, plasticna kesa iz supermarketa pluta u moru. Konstatujemo kesu i komentarisemo Alban i ja. Konzumerizam, plastiku, naftnu industriju, globalni porast temperature, buducnost pitke vode, uticaj turizma, nasu ulogu o tome, odgoj naseg djeteta o zastiti prirode, Pariski klimatski sporazum.
U medjuvremenu, gospodin pored nas, inace iz malog mjesta na sjeveru Albanije, ulazi u vodu, uzima kesu i koristi je da u nju stavi travke iz plicaka, te prikuplja jos nekoliko papirica sa plaze, i sve zajedno odnosi u smece. Pridruzuju mu se njegovi sedmogodisnji blizanci, i od ciscenja plaze prave igru, zabavljaju se, razgovaraju i druze. Pridruzujemo mu se i mi, sretni i postidjeni. Govorim gospodinovoj supruzi kako ima lijepu porodicu, i kako su njeni djecaci, koje nekoliko dana promatram kako se igraju na plazi, divno odgojeni i vrijedni. Gospodja se smije, zahvaljuje, i kaze da iz njihovog kraja dolaze vrijedni ljudi, veliki radnici.
Raspitujem se o kraju, i prisjecam se ljeta u djetinjstvu provedenih u Istocnoj Hercegovini, gdje su ljudi, boreci se sa kamenom, sa skepsom gledali na rijeci i daleko vise bili usmjereni na djela.
boktezšumuokrenuo šta je ovo
Jedna topla ljudska priča. Budi emocije, potrebu da se odmah izađe i učini nešto za domovinu, za narod, za građane, za sebe na poslijetku.
detroit-mercy
Posts: 16170
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#27432 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by detroit-mercy »

kakve su novosti, jebel ko sta u NS :mrgreen:
User avatar
Matzan
Posts: 7009
Joined: 16/01/2015 13:25

#27433 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Matzan »

detroit-mercy wrote:kakve su novosti, jebel ko sta u NS :mrgreen:

Tu i tamo, uglavnom nizerazredno clanstvo.
Vrh stranke zaokupljen spasavanjem majcice Zemlje.
Novak20
Posts: 13999
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27434 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Predrag Kojović: Naš problem je što država Bosna i Hercegovina ima najmanje četiri mišljenja o Pelješkom mostu!

https://www.nasastranka.ba/predrag-kojo ... kom-mostu/

......“Most, koji po tehničkim karakteristikama dozvoljava neškodljiv prolaz, treba dozvoliti ne samo jer je to međunarodni standard nego i kao znak dobre volje prema našim susjedima, ali je to jedinstvena prilika da sa Hrvatskom riješimo i problem ratifikacije Sporazuma o granici. Pristup koji predlažem zahtijeva dvije stvari; da vlasti u BiH imaju jedinstven stav i da je taj stav baziran isključivo na interesima građana i države BiH. Sumnjam da većina sastavljena od partija koje su na vlasti može zadovoljiti čak i ovako jednostavne uslove”, napominje Kojović.

“Predstavnici SDA pokušavaju od ovog napraviti kvazipatriotsku, predizbornu temu, premda snose odgovornost što se ovim pitanjem nisu uopšte bavili 18 godina. Zaista je krajnje vrijeme da određena pitanja i izazovi sa kojima se država BiH suočava prestanu biti tretirana kao ideološka pitanja ili predizborni pamfleti i da se o njima priča kao o vitalnom nacionalnom interesu BiH, dakle svih njenih građana. Ako će neko taj naš stav tumačiti kao poziv na određenu dozu bosanskohercegovačkog nacionalizma to je optužba koju sam ja spreman prihvatiti “, zaključuje Kojović.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#27435 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Novak20 wrote:
Predrag Kojović: Naš problem je što država Bosna i Hercegovina ima najmanje četiri mišljenja o Pelješkom mostu!

https://www.nasastranka.ba/predrag-kojo ... kom-mostu/

......“Most, koji po tehničkim karakteristikama dozvoljava neškodljiv prolaz, treba dozvoliti ne samo jer je to međunarodni standard nego i kao znak dobre volje prema našim susjedima, ali je to jedinstvena prilika da sa Hrvatskom riješimo i problem ratifikacije Sporazuma o granici.''
Tačno, ali i da iskoristimo priliku i poentiramo za BiH, bilo šta.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#27436 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

omar little wrote:
svaki put kad sabina tako razmislja ja pozelim da je fizicki maltretiram. imala je prije par godina tako isto "razmisljam" o del boskeu i nogometu da je meni, zagrizenom nogometnom fanu, zgadila europsko na trenutak. pa je imala "razmisljanje" nakon sto je ono dijete poginulo na igralistu. nije imala, naravno, nista za reci kad je dvoje djece piginulo na gradilistu stranackog kolege. ma samo parmakom to treba, kad bolje covjek razmisli.
+1 :(
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#27437 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hamolj »

Kako Naša Stranka komentariše ulazak svog vijećnika iz Bosanskog Petrovca u koaliciju sa SNSD-om. Pri tome je važno istaknuti da je vijećnik SRBIN čime se potvrđuje teza da je ovo ublehaška stranka koja služi isključivo za varanje Bošnjaka jer se Bošnjaci iz ove stranke bore za sve narode i narodnosti, a Srbi opet samo za Srbe.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#27438 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hamolj »

Hamolj wrote:Kako Naša Stranka komentariše ulazak svog vijećnika iz Bosanskog Petrovca u koaliciju sa SNSD-om. Pri tome je važno istaknuti da je vijećnik SRBIN čime se potvrđuje teza da je ovo ublehaška stranka koja služi isključivo za varanje Bošnjaka jer se Bošnjaci iz ove stranke bore za sve narode i narodnosti, a Srbi opet samo za Srbe.
Još uvijek čekam odgovor ?
Novak20
Posts: 13999
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27439 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Poslije dužeg vremena oglasila se NS.

https://www.nasastranka.ba/sabina-cudic ... isljenica/

Potpredsjednica Naše stranke Sabina Ćudić poručila je članu predsjedništva Bakiru Izetbegoviću da su sloboda govora i izražavanja važniji od njegove krhke sujete. “Hapšenjem djevojke koja je na bezopasan i nenasilan način izrazila svoj bunt protiv Bakira Izetbegovića, a po njegovom direktnom nalogu – javnosti je na najdirektniji način demnstrirana sila kojom se vladajući nacionalisti obrušavaju na slobodu govora. Imitirajući bliske mu diktatore, Izetbegović se odlučno približio Dodiku, Erdoganu i Putinu, a dodatno udaljio Bosnu i Hercegovinu od Evrope.

Sloboda govora i izražavanja moraju biti temelj našeg političkog sistema, a onima koji nisu spremni tolerisati neistomišljenike nema mjesta u javnom prostoru. Ova zemlja se mukotrpno borila za slobodu govora i te se slobode nećemo odreće zbog bilo čijeg hira i sujete, pa čak ni predsjednikove. Najoštrije osuđujem zloupotrebu policijskih snaga, njihovog rada i vremena, poreskog novca, a sve zbog nemogućnosti jednog političara da se suoči sa stvarnošću”, zaključuje Ćudić.
Hakiz
Posts: 40895
Joined: 30/07/2015 20:01

#27440 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

.
Novak20
Posts: 13999
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27441 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Predsjedništvo Naše stranke je na prijedlog predsjednika Predraga Kojovića donijelo odluku o imenovanju Nihada Uka na mjesto generalnog sekretara NS-a. Nihad Uk je vijećnik Naše stranke u Općinskom vijeću Centar i Gradskom vijeću Sarajeva, a nekoliko godina je vodio lokalni odbor Naše stranke Centar.

https://www.nasastranka.ba/za-novog-gen ... -nihad-uk/
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#27442 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hajvan »

Banksy wrote:
omar little wrote:
svaki put kad sabina tako razmislja ja pozelim da je fizicki maltretiram. imala je prije par godina tako isto "razmisljam" o del boskeu i nogometu da je meni, zagrizenom nogometnom fanu, zgadila europsko na trenutak. pa je imala "razmisljanje" nakon sto je ono dijete poginulo na igralistu. nije imala, naravno, nista za reci kad je dvoje djece piginulo na gradilistu stranackog kolege. ma samo parmakom to treba, kad bolje covjek razmisli.
+1 :(

sto su ovdje porucili iz Vase Stranke?
zippoo87
Posts: 15862
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#27443 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Novak20 wrote:Predsjedništvo Naše stranke je na prijedlog predsjednika Predraga Kojovića donijelo odluku o imenovanju Nihada Uka na mjesto generalnog sekretara NS-a. Nihad Uk je vijećnik Naše stranke u Općinskom vijeću Centar i Gradskom vijeću Sarajeva, a nekoliko godina je vodio lokalni odbor Naše stranke Centar.

https://www.nasastranka.ba/za-novog-gen ... -nihad-uk/
Licno ne poznajem Nihada ali nadam se da ce nastaviti gdje je Zuhric stao
drago mi je da je opet u pitanju mladja osoba...sa mladjim je puno lakse zavrsavati poslove,stariji su vecinom sujetni i teski za saradnju
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#27444 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

zippoo87 wrote: Licno ne poznajem Nihada ali nadam se da ce nastaviti gdje je Zuhric stao
I Dina, i Dina... :izet:
User avatar
Dozer
Posts: 28513
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#27445 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

Hebo sve ove sjedi/ustani u/iz fotelje nebuloze...

Da li NS ima ikakvu jasnu strategiju poboljsanja stanja u drzavi, ono - sa svim elementima strategije - sta, kad, ko, koliko kosta...?

Ali, ne ono - "mi se zalazemo...". Zanima me konkretizacija toga "mi se zalazemo", i precizni opisi aktivnosti tj. na koji se tacno nacin zalaze za nesto, kako se sve ti implmentira, ko to tacno implementira, itd..

Iskreno, pun mi je q..c slusanja kako se "radi na ovome i onome", a niko ziv ne iznosi detalje tog rada...
I onda, dodju izbori, sve se nastavlja na isti nacin i s istim floskulama, i tako do narednih izbora. A stanje isto. Ili gore.
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#27446 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bluesjunior »

    Dozer wrote:Hebo sve ove sjedi/ustani u/iz fotelje nebuloze...

    Da li NS ima ikakvu jasnu strategiju poboljsanja stanja u drzavi, ono - sa svim elementima strategije - sta, kad, ko, koliko kosta...?

    Ali, ne ono - "mi se zalazemo...". Zanima me konkretizacija toga "mi se zalazemo", i precizni opisi aktivnosti tj. na koji se tacno nacin zalaze za nesto, kako se sve ti implmentira, ko to tacno implementira, itd..

    Iskreno, pun mi je q..c slusanja kako se "radi na ovome i onome", a niko ziv ne iznosi detalje tog rada...
    I onda, dodju izbori, sve se nastavlja na isti nacin i s istim floskulama, i tako do narednih izbora. A stanje isto. Ili gore.
    ukratko receno ublehasi al eto malo manje iritantni nego ovaj klerofasisticki mainstream
    User avatar
    Dozer
    Posts: 28513
    Joined: 19/09/2008 10:14
    Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

    #27447 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

    Post by Dozer »

    Tako nekako... :thumbup:
    User avatar
    Matzan
    Posts: 7009
    Joined: 16/01/2015 13:25

    #27448 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

    Post by Matzan »

    Alfons Kauders wrote:
    zippoo87 wrote: Licno ne poznajem Nihada ali nadam se da ce nastaviti gdje je Zuhric stao
    I Dina, i Dina... :izet:

    Malo sutra!
    Vidiš da je ovaj još uvijek nevin. :mrgreen:

    Image
    zippoo87
    Posts: 15862
    Joined: 13/05/2009 19:04
    Location: TK

    #27449 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

    Post by zippoo87 »

    Dozer wrote:Hebo sve ove sjedi/ustani u/iz fotelje nebuloze...

    Da li NS ima ikakvu jasnu strategiju poboljsanja stanja u drzavi, ono - sa svim elementima strategije - sta, kad, ko, koliko kosta...?

    Ali, ne ono - "mi se zalazemo...". Zanima me konkretizacija toga "mi se zalazemo", i precizni opisi aktivnosti tj. na koji se tacno nacin zalaze za nesto, kako se sve ti implmentira, ko to tacno implementira, itd..

    Iskreno, pun mi je q..c slusanja kako se "radi na ovome i onome", a niko ziv ne iznosi detalje tog rada...
    I onda, dodju izbori, sve se nastavlja na isti nacin i s istim floskulama, i tako do narednih izbora. A stanje isto. Ili gore.
    ima NS i strategiju i kapacitet a ima i prakticne primjere...ima masu prijedloga zakona koji su napisani ali koji se kisele u laticama vlasti,jer nikada ih ne stavljaju na dnevni red
    Prati malo rad Denisa Gratza...samo on je uputio vise prijedloga zakona i amandmana nego skoro svi ostali,ali sta mu to vrijedi,kada ovi nece ni da stave to na glasanje

    onda,kada NS radi izradu politika i strategija,to su sve provodive stvari i realne,nisu ublehe ,ali cinjenica je da se trenutno nema snage da se to provodi
    iako ovdje ima dosta spinera i pljuvaca,ipak ne mogu dokazati svoje pljuvanje,jer su vecinom izmisljotine

    ja se iskreno nadam kao i mnogi,da ce 2018. NS postati bitan faktor u politickom odlucivanju a onda cemo svi mi i clanovi i simpatizeri i protivnici,vidjeti koji su im kapaciteti ,kada budu imali i mogucnost da rade

    ali je cinjenica,da NS nije stranka koja je kriminalna i nije stranka koju zanima javni novac i ne zalazu se za kriminal ,nego bas suprotno
    User avatar
    Dozer
    Posts: 28513
    Joined: 19/09/2008 10:14
    Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

    #27450 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

    Post by Dozer »

    S ovim zadnjim se slazem. Ako nista drugo, bar su cista obraza, i to im je, tj. bar bi im to trebala biti kvalitetna ulaznica za vlast na svim nivoima.

    Ali, ono sto NS ima protiv sebe jeste - narod.

    A narod je tacno onakav kakvim ga opisah par postova prije... Nazalost.
    Locked