Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#57876 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

DonieBrasco wrote:Blago nama sa ovim prijateljima iz Beograda.

Cijela vlada i vodstvo Srbije aplaudira na izjave o spajanju RS i Srbije, a nema sedmica Vucic u Sarajevu prica o prijateljstvu i postovanju.

Naravno niko od domacih zvanicnika nece reagovati na ovo, a kao nesto ocekujemo od stranih, pa gdje je sad ta međunarodna zajednica, europa, Brisel...itd.
jedina ispravna reakcija na ovakve izjave je jacanje odbranbenog sistema. sve ostalo je trosenje vremena.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#57877 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by seln »

155_mm wrote:
DonieBrasco wrote:Blago nama sa ovim prijateljima iz Beograda.

Cijela vlada i vodstvo Srbije aplaudira na izjave o spajanju RS i Srbije, a nema sedmica Vucic u Sarajevu prica o prijateljstvu i postovanju.

Naravno niko od domacih zvanicnika nece reagovati na ovo, a kao nesto ocekujemo od stranih, pa gdje je sad ta međunarodna zajednica, europa, Brisel...itd.
jedina ispravna reakcija na ovakve izjave je jacanje odbranbenog sistema. sve ostalo je trosenje vremena.
To. Artiljerija, protivoklop, puske... eventualno oklopljeni terenci. Njima vjerujem vise nego svim pricama o prijateljstvu iz srbije i hrvatske.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#57878 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by japin_mutapi »

мирно спавајте, рата неће бити
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#57879 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by amko761 »

oldtajmer wrote:jebote kako ce biti kul za nas iz sarajeva kad budemo imali granicni prelaz na kozijoj cupriji i dobrinji,pa kad krenem bajkom da se provozam pasos u padze i opleti 8-)
Pa već ga imaš, zadnji put kada sam išao u Lukavicu, dočekaju me table dobro došli u Republiku Srpsku, i u povratku "Kanton Sarajevo" i policija na entietskoj granici.

Ne znam šta ovi iz Švecke i Njemačke vide, ali granica na terenu postoji.

Edit: Ah da, spremaju se za napad na RS i Srbiju. Kad kreće akcija?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#57880 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Fudo387 »

amko761 wrote:
oldtajmer wrote:jebote kako ce biti kul za nas iz sarajeva kad budemo imali granicni prelaz na kozijoj cupriji i dobrinji,pa kad krenem bajkom da se provozam pasos u padze i opleti 8-)
Pa već ga imaš, zadnji put kada sam išao u Lukavicu, dočekaju me table dobro došli u Republiku Srpsku, i u povratku "Kanton Sarajevo" i policija na entietskoj granici.

Ne znam šta ovi iz Švecke i Njemačke vide, ali granica na terenu postoji.

Edit: Ah da, spremaju se za napad na RS i Srbiju. Kad kreće akcija?
Pa jesu li ti trazili pasos na toj granici? Vizu? Nesta?
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#57881 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by amko761 »

Zasad ne, nadam se da će uskoro krenuti ofanziva da ih ne gledam više i da ne gledam ogromne srpske trobojke na tabli i na jarbolima tamo.

De to otjerajte više.
User avatar
muha_sa
Posts: 128648
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#57882 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by muha_sa »

jašta vec tražili
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#57883 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Fudo387 wrote:
amko761 wrote:
oldtajmer wrote:jebote kako ce biti kul za nas iz sarajeva kad budemo imali granicni prelaz na kozijoj cupriji i dobrinji,pa kad krenem bajkom da se provozam pasos u padze i opleti 8-)
Pa već ga imaš, zadnji put kada sam išao u Lukavicu, dočekaju me table dobro došli u Republiku Srpsku, i u povratku "Kanton Sarajevo" i policija na entietskoj granici.

Ne znam šta ovi iz Švecke i Njemačke vide, ali granica na terenu postoji.

Edit: Ah da, spremaju se za napad na RS i Srbiju. Kad kreće akcija?
Pa jesu li ti trazili pasos na toj granici? Vizu? Nesta?
Jesu ba , ja morao ići u ambasadu drzavetine po vizu samo da me puste :)

@amko silne trobojke i table ?? Gdje to ... pa bilo ih je vise prije 10 godina nego sada
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#57884 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by amko761 »

Bome nije, otiđi sada, na svaku raksrnicu stavili ogromnu trobojku na jarbol. To prije nisam viđao.

Kao što rekoh brzo će se to osloboditi valjda.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#57885 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

amko761 wrote:Bome nije, otiđi sada, na svaku raksrnicu stavili ogromnu trobojku na jarbol. To prije nisam viđao.

Kao što rekoh brzo će se to osloboditi valjda.
Nigdje veze .... proso sam ljetos od bl do Bijeljine , zvornika nikada manje
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#57886 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Fudo387 »

amko761 wrote:Zasad ne, nadam se da će uskoro krenuti ofanziva da ih ne gledam više i da ne gledam ogromne srpske trobojke na tabli i na jarbolima tamo.

De to otjerajte više.
Ne pada mi na pamet da nekog ganjam.
Vidio sam i tablu na kojoj pise, welcome to Texas i sl., al' nema granicara. :D
Konkretno kod tebe, granica je Drina, ostalo je kozmeticke prirode i mahom lijecenje kompleksa...za sve promasene trice.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#57887 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by amko761 »

mO k3 wrote:
amko761 wrote:Bome nije, otiđi sada, na svaku raksrnicu stavili ogromnu trobojku na jarbol. To prije nisam viđao.

Kao što rekoh brzo će se to osloboditi valjda.
Nigdje veze .... proso sam ljetos od bl do Bijeljine , zvornika nikada manje
Ne znam ja šta ti iz Švecke vidiš, ali ja pričam o Lukavici. Otiđi tamo pa vidi. I de to otjeraj , pokreni tu Švecku ili šta već.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#57888 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Fudo387 »

amko761 wrote:
mO k3 wrote:
amko761 wrote:Bome nije, otiđi sada, na svaku raksrnicu stavili ogromnu trobojku na jarbol. To prije nisam viđao.

Kao što rekoh brzo će se to osloboditi valjda.
Nigdje veze .... proso sam ljetos od bl do Bijeljine , zvornika nikada manje
Ne znam ja šta ti iz Švecke vidiš, ali ja pričam o Lukavici. Otiđi tamo pa vidi. I de to otjeraj , pokreni tu Švecku ili šta već.
Izabrao si pogresan nacin da lijecis frustracije zbog nedobijanja boravka na Zapadu, nije ti kemura kriv.
Poradi na sebi, obrazuj se, ili gledaj da pristojno izgledas. Ako je zapelo s mozgom, hvataj se teretane, frizera itd, mozda te neka nesretnica i pokupi. Sve drugo ti je gubljenje vremena i nepotreban stres.
Last edited by Fudo387 on 16/09/2017 18:05, edited 2 times in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#57889 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

amko761 wrote:
mO k3 wrote:
amko761 wrote:Bome nije, otiđi sada, na svaku raksrnicu stavili ogromnu trobojku na jarbol. To prije nisam viđao.

Kao što rekoh brzo će se to osloboditi valjda.
Nigdje veze .... proso sam ljetos od bl do Bijeljine , zvornika nikada manje
Ne znam ja šta ti iz Švecke vidiš, ali ja pričam o Lukavici. Otiđi tamo pa vidi. I de to otjeraj , pokreni tu Švecku ili šta već.
Baksuze nije Švedska nego Njemačka , a bogami vidim dalje od tebe
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#57890 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by amko761 »

Ok, de to oslobodite i maknite te table i trobojke i sve ok. Nadam se da akcija kreće ubrzo. Sretno.

Eto toliko. Pozz i sretno s akcijom još jednom.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#57891 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

amko761 wrote:Ok, de to oslobodite i maknite te table i trobojke i sve ok. Nadam se da akcija kreće ubrzo. Sretno.

Eto toliko. Pozz i sretno s akcijom još jednom.
Ništa ne brini " bosnjo " akcija je u toku :mrgreen:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#57892 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bh.tornjak »

mO k3 wrote:
amko761 wrote:Ok, de to oslobodite i maknite te table i trobojke i sve ok. Nadam se da akcija kreće ubrzo. Sretno.

Eto toliko. Pozz i sretno s akcijom još jednom.
Ništa ne brini " bosnjo " akcija je u toku :mrgreen:
njemu smeta sto je policija tu...pa ga ponekad zaustave...i mora "dvojku" ugasit.....a poslije belaj.....hoce upalit...nece upalit....
on bi da bez tih zajebancija sleti u carsiju....
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#57893 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

amko761 wrote:
oldtajmer wrote:jebote kako ce biti kul za nas iz sarajeva kad budemo imali granicni prelaz na kozijoj cupriji i dobrinji,pa kad krenem bajkom da se provozam pasos u padze i opleti 8-)
Pa već ga imaš, zadnji put kada sam išao u Lukavicu, dočekaju me table dobro došli u Republiku Srpsku, i u povratku "Kanton Sarajevo" i policija na entietskoj granici.

Ne znam šta ovi iz Švecke i Njemačke vide, ali granica na terenu postoji.

Edit: Ah da, spremaju se za napad na RS i Srbiju. Kad kreće akcija?
I kad krenem na Jadran, na jednoj relaciji me dočeka tabla Ševaš njive, iiii. Isti k. I ovamo lokalna policija može postaviti auto, radar ili kontrolu. Nikad mi neće smjeti tražiti pasoš, za života, a kamoli zbog imena da mi kaže, ne smiješ dalje. Ako misliš drugačije, evo već 20 i kusur godina najavljuju, pa što ne probaju? Hajde, probajte, života vam. I mene interesuje kako bi bilo? Odvoj seeeee. Pobedaaaaa. Hahhaahah
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5623
Joined: 12/10/2014 01:12

#57894 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#57895 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Dragan Mektić: Dodik po Srbiji otvara autoputeve i voza se helikopterom, a u RS se štrajkuje glađu

Ko ti je kriv kad nemaš helikopter? :?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#57896 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Tomahawk11 wrote:Dragan Mektić: Dodik po Srbiji otvara autoputeve i voza se helikopterom, a u RS se štrajkuje glađu

Ko ti je kriv kad nemaš helikopter? :?
:lol:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#57897 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

Hrvatska traži 100 miliona evra od RS

Sarajevo - Hrvatska je od BiH, odnosno RS zatražila nadoknadu za svoja ulaganja u Termoelektranu "Gacko" do devedesetih godina prošlog vijeka, a odštetni zahtjev iznosi oko stotinu miliona evra.

Ministar industrije, energetike i rudarstva RS Petar Đokić kazao je da je "Hrvatska elektroprivreda" obavijestila vlasti Srpske da potražuje određen iznos novca na osnovu investicija u sektor energetike u periodu prije početka posljednjeg ratih sukoba na prostoru bivše Jugoslavije.

- Potražuju novac za oko pet teravata električne energije. Ako bismo gledali koliko bismo mi mogli da potražujemo od Hrvatske, imajući u vidu Hidroelektranu "Dubrovnik", to bi mogao biti približan iznos. Procjenjujemo da je to što mi potražujemo od Hrvatske u vrijednosti negdje oko četiri ili malo više teravata za sve ove godine koliko su oni koristili Hidroelektranu "Dubrovnik" na osnovu naših resursa - istakao je Đokić.

Hidroelektrana "Dubrovnik" koristi vodni potencijal rijeke Trebišnjice iz vještačkog jezera u Bileći.

- Ne bih rekao da je zahtjev za nadoknadu pitanje koje treba da nas zabrine, ali došlo je vrijeme da otvoreno razgovaramo sa Hrvatskom o ovim pitanjima i pokušamo pronaći kompromis da se ne bismo upuštali u pravne sporove - istakao je Đokić.

Ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH Mirko Šarović je rekao da je Savjet ministara, odnosno resor na čijem je čelu, dobio zahtjev iz Hrvatske za nadoknadu njihovih ulaganja i da je riječ o ozbiljnoj situaciji.

- "Hrvatska elektroprivreda" traži dobrovoljno poravnanje, odnosno isplatu uloženih sredstava u BiH, a ako BiH ovom pitanju ne pristupi dobrovoljno, najavili su međunarodnu arbitražu - rekao je Šarović.

Kazao je da je o ovome upoznao Savjet ministara BiH i Vladu RS i da je obaviješteno i Pravobranilaštvo BiH.

- Riječ je o odštetnom zahtjevu koji vrijedi desetine miliona evra - rekao je Šarović i dodao da će o tome više detalja javnost saznati kasnije.

Pravobranilac BiH Mlađen Mandić je rekao da je obaviješten da Hrvatska traži 100 miliona evra za prijeratna ulaganja u Termoelektranu "Gacko".

- Riječ je o ugovorima iz 1973. godine. Ako Vlada RS to mirno ne riješi, uslijediće tužba. Sada su poslali obavještenje o mirnom rješavanju spora, a ako toga ne bude, onda će tužiti BiH pred arbitražnim sudom u Vašingtonu ili Beču - rekao je Mandić i dodao da nema dodirnih tačaka između sporazuma u vezi sa Termoelektranom "Gacko" i proizvodnje električne energije u Dubrovniku.

Slovenačka "Elektroprivreda" traži od BiH u sklopu arbitražnog postupka pokrenutog prije tri godine u Vašingtonu 1,3 milijarde KM odštete, tvrdeći da Termoelektrana "Ugljevik" nije ispunjavala svoj dio ugovorenih obaveza. Kompanija iz Slovenije je 1981. godine učestvovala u finansiranju izgradnje Termoelektrane "Ugljevik". Prema tadašnjem sporazumu između BiH i Slovenije ugljevička termoelektrana je imala obavezu da Slovencima isporučuje dogovorenu količinu struje po povoljnijoj cijeni. Ovaj sporazum je poštovan do 1992. godine, kada isporuka prestaje zbog ratnih dešavanja. U Vladi RS su naglasili da u slučaju da Slovenci dobiju spor dug treba da padne na teret institucija BiH, s obzirom na to da je riječ o međudržavnim odnosima nastalim prije rata.

Hidroelektrana "Dubrovnik"

Predmet spora sa "Hrvatskom elektroprivredom" u sklopu koje posluje Hidroelektrana "Dubrovnik" je raspodjela proizvedene struje iz sistema "Hidroelektrana na Trebišnjici".

Struja je na osnovu učešća u investicijama dijeljena u omjeru 78 prema 22 odsto u korist RS do 1. novembra 1994. godine, kada je narušeno tehnološko jedinstvo sistema, jer je hrvatska strana jedan agregat u Hidroelektrani "Dubrovnik" direktno priključila na svoju elektroenergetsku mrežu.

Hrvatska je od tada do kraja marta 2010. godine neovlašćeno preuzela 3,87 milijardi kilovat-časova električne energije iz sistema "Hidroelektrana na Trebišnjici", a dug je na osnovu toga polovinom 2008. iznosio 187 miliona maraka.
https://www.glassrpske.com/novosti/vije ... 37363.html

valjda ce to cirilo i metodije saveznicki uspjeti rijesiti. a najbolji mi je dio oko onih 1.3 milijarde sa slovencima za TE ugljevik.

"U Vladi RS su naglasili da u slučaju da Slovenci dobiju spor dug treba da padne na teret institucija BiH, s obzirom na to da je riječ o međudržavnim odnosima nastalim prije rata."

ispade da je BiH bila drzava i prije rata.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by 155_mm on 17/09/2017 21:05, edited 1 time in total.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#57898 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

Vjernici u FBiH veoma teško žive

Dio zvorničko-tuzlanske eparhije obuhvata područje Federacije BiH. Episkop Fotije ističe da je upoznat sa tom situacijom i istakao da srpski žitelji i pravoslavni vjernici na tom području žive teško.

“Ja bih rekao da je to najsličnije onome kako je bilo u Dalmaciji. Sveštenici dosta teško žive. Narod je siromašan, a tu su i mješovite sredine i tu crkva mora biti više socijalna nego na drugim mjestima.”
http://www.rtvbn.com/3879187/vjernici-u ... tesko-zive
ali zato u sumskoj, ne da dobro zive, nego im se zivot svako malo produzuje.
:lol: :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23432
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#57899 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BHCluster »

155_mm wrote:
Vjernici u FBiH veoma teško žive

Dio zvorničko-tuzlanske eparhije obuhvata područje Federacije BiH. Episkop Fotije ističe da je upoznat sa tom situacijom i istakao da srpski žitelji i pravoslavni vjernici na tom području žive teško.

“Ja bih rekao da je to najsličnije onome kako je bilo u Dalmaciji. Sveštenici dosta teško žive. Narod je siromašan, a tu su i mješovite sredine i tu crkva mora biti više socijalna nego na drugim mjestima.”
http://www.rtvbn.com/3879187/vjernici-u ... tesko-zive
ali zato u sumskoj, ne da dobro zive, nego im se zivot svako malo produzuje.
:lol: :lol:
Srpska je šampion ekonomskog rasta
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#57900 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by megaman4 »

155_mm wrote:
Hrvatska traži 100 miliona evra od RS

Sarajevo - Hrvatska je od BiH, odnosno RS zatražila nadoknadu za svoja ulaganja u Termoelektranu "Gacko" do devedesetih godina prošlog vijeka, a odštetni zahtjev iznosi oko stotinu miliona evra.

Ministar industrije, energetike i rudarstva RS Petar Đokić kazao je da je "Hrvatska elektroprivreda" obavijestila vlasti Srpske da potražuje određen iznos novca na osnovu investicija u sektor energetike u periodu prije početka posljednjeg ratih sukoba na prostoru bivše Jugoslavije.

- Potražuju novac za oko pet teravata električne energije. Ako bismo gledali koliko bismo mi mogli da potražujemo od Hrvatske, imajući u vidu Hidroelektranu "Dubrovnik", to bi mogao biti približan iznos. Procjenjujemo da je to što mi potražujemo od Hrvatske u vrijednosti negdje oko četiri ili malo više teravata za sve ove godine koliko su oni koristili Hidroelektranu "Dubrovnik" na osnovu naših resursa - istakao je Đokić.

Hidroelektrana "Dubrovnik" koristi vodni potencijal rijeke Trebišnjice iz vještačkog jezera u Bileći.

- Ne bih rekao da je zahtjev za nadoknadu pitanje koje treba da nas zabrine, ali došlo je vrijeme da otvoreno razgovaramo sa Hrvatskom o ovim pitanjima i pokušamo pronaći kompromis da se ne bismo upuštali u pravne sporove - istakao je Đokić.

Ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH Mirko Šarović je rekao da je Savjet ministara, odnosno resor na čijem je čelu, dobio zahtjev iz Hrvatske za nadoknadu njihovih ulaganja i da je riječ o ozbiljnoj situaciji.

- "Hrvatska elektroprivreda" traži dobrovoljno poravnanje, odnosno isplatu uloženih sredstava u BiH, a ako BiH ovom pitanju ne pristupi dobrovoljno, najavili su međunarodnu arbitražu - rekao je Šarović.

Kazao je da je o ovome upoznao Savjet ministara BiH i Vladu RS i da je obaviješteno i Pravobranilaštvo BiH.

- Riječ je o odštetnom zahtjevu koji vrijedi desetine miliona evra - rekao je Šarović i dodao da će o tome više detalja javnost saznati kasnije.

Pravobranilac BiH Mlađen Mandić je rekao da je obaviješten da Hrvatska traži 100 miliona evra za prijeratna ulaganja u Termoelektranu "Gacko".

- Riječ je o ugovorima iz 1973. godine. Ako Vlada RS to mirno ne riješi, uslijediće tužba. Sada su poslali obavještenje o mirnom rješavanju spora, a ako toga ne bude, onda će tužiti BiH pred arbitražnim sudom u Vašingtonu ili Beču - rekao je Mandić i dodao da nema dodirnih tačaka između sporazuma u vezi sa Termoelektranom "Gacko" i proizvodnje električne energije u Dubrovniku.

Slovenačka "Elektroprivreda" traži od BiH u sklopu arbitražnog postupka pokrenutog prije tri godine u Vašingtonu 1,3 milijarde KM odštete, tvrdeći da Termoelektrana "Ugljevik" nije ispunjavala svoj dio ugovorenih obaveza. Kompanija iz Slovenije je 1981. godine učestvovala u finansiranju izgradnje Termoelektrane "Ugljevik". Prema tadašnjem sporazumu između BiH i Slovenije ugljevička termoelektrana je imala obavezu da Slovencima isporučuje dogovorenu količinu struje po povoljnijoj cijeni. Ovaj sporazum je poštovan do 1992. godine, kada isporuka prestaje zbog ratnih dešavanja. U Vladi RS su naglasili da u slučaju da Slovenci dobiju spor dug treba da padne na teret institucija BiH, s obzirom na to da je riječ o međudržavnim odnosima nastalim prije rata.

Hidroelektrana "Dubrovnik"

Predmet spora sa "Hrvatskom elektroprivredom" u sklopu koje posluje Hidroelektrana "Dubrovnik" je raspodjela proizvedene struje iz sistema "Hidroelektrana na Trebišnjici".

Struja je na osnovu učešća u investicijama dijeljena u omjeru 78 prema 22 odsto u korist RS do 1. novembra 1994. godine, kada je narušeno tehnološko jedinstvo sistema, jer je hrvatska strana jedan agregat u Hidroelektrani "Dubrovnik" direktno priključila na svoju elektroenergetsku mrežu.

Hrvatska je od tada do kraja marta 2010. godine neovlašćeno preuzela 3,87 milijardi kilovat-časova električne energije iz sistema "Hidroelektrana na Trebišnjici", a dug je na osnovu toga polovinom 2008. iznosio 187 miliona maraka.
https://www.glassrpske.com/novosti/vije ... 37363.html

valjda ce to cirilo i metodije saveznicki uspjeti rijesiti. a najbolji mi je dio oko onih 1.3 milijarde sa slovencima za TE ugljevik.

"U Vladi RS su naglasili da u slučaju da Slovenci dobiju spor dug treba da padne na teret institucija BiH, s obzirom na to da je riječ o međudržavnim odnosima nastalim prije rata."

ispade da je BiH bila drzava i prije rata.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nema vise SRBiH. Ko je ulagao, ulagao je. Kasno je za sve... Cao....
Locked