Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#51 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Luke Perry »

Ma malo se osilio. Pustite covjeka. :D
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#52 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Real Khan »

Nego, nešto mi ova tema bez veze kada nema @dalintona, @sarajevcaca i @cognija... Oni imaju daleko najžešće komentare i najdublje geopolitičke procjene. :D Samo mi nemojte reći da su na radnoj akciji u Banovićima...

@Bansky, ja u principu izbjegavam teme o Dodiku, ali se ova tema ipak ne može tek tako lako propustiti (jer je puno važnija od Dodika ili bilo kojeg drugog pojedinca u Bosni i Hercegovini). Mene recimo zgražava sama pomisao da jedan "Visoki predstavnik" i to "Međunarodne zajednice" polu-javno priznaje svoju nemoć, tj. doslovice kaže kako nije sposoban raditi svoj posao za koji je plaćen. Sa druge strane, neki "zli jezici" tvrde da je Dodik u stvari podmitio Lajčaka (putem BL berze) da ništa ne radi nego samo laprda, ko će ga sad znati šta je istina...
Sa druge strane, znam odlično šta se dešava unutar PIC-a (Peace Implementation Council) i znam da tamo Rusija blokira svaku pomisao da OHR pokrene bilo šta konkretno protiv Mileta Ronhilla (jer Mile Ronhill uvlači ruski kapital u BiH), a sa druge strane USA, UK i Njemačka traže od Lajčaka da radi svoj posao za koji je jako dobro plaćen (baš zbog činjenice da se preko RS-a jačaju ekonomski interesi Rusije u ovom dijelu Europe). Vjerujte mi na riječ, situacija unutar PIC-a je jako napeta...
Ovo sad ozbiljno govorim, ako se u narednih godinu-dvije ne skrešu krila Miletu Ronhillu i ne svede RS u svoje ustavne gabarite (da bude samo "entitet" u BiH a ne "država pored BiH"), siguran sam da će se situacija oteti kontroli. To ne bi valjalo apsolutno nikome. Tek tada bi se otkrilo kakva gora i veća zla od Dodika vrebaju ispod ovog prividnog mira u Bosni. Dodik nije uzrok problema nego je samo najmarkantniji simptom velikosrpskog sindroma koji vapi za "penicilinom". Zato je indikativan i zabrinjavajući stav Lajčaka koji NIŠTA NE RADI! Međutim, ako je nekome u interesu da se do srži radikalizira politička scena u Bosni i Hercegovini, onda ćemo svašta gledati iz prvih redova već na narednim izborima 2010. Nije to baš ni daleko, svega 2 godine...
User avatar
Apostate
Posts: 141
Joined: 26/09/2008 16:46

#53 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Apostate »

Za novi u rat u BiH nema pretpostavki. Prvo, ko bi se to borio i za sta? Drugo, s kojim oruzjem? Ovo sto je preostalo uglavnom je malokalibarsko - a ne mozes ti pomjerat granice i osvajat teritoriju kalashem i devetkom. Trece, jel iko od nasih dragih politicara i tajkuna zeli rat u svojoj avliji nakon sto su pokrali sto su stigli, sagradili kuce i vikendice i sada to da izgube u nekakvom ratu? Nema sanse. Cetvrto, medjunarodna zajednica ce prije prihvatiti otcjepljenje RS-a i HZHB nego novi rat u BiH. Dakle, pitanje je samo koliko ce trebati Dodiku da uvjeri medjunarodnu javnost da BiH ne moze opstati, da se oni i "Teheran" ne mogu dogovoriti oko bilo cega, i da ce svima krenuti na bolje ako se razidjemo ko Cesi i Slovaci. U tim nakanama, 100% Haris daje svoju svesrdnu pomoc dok se ostatak bosnjacke politicke elite ne snalazi... Na zalost to je nasa realnost.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#54 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Apostate wrote:Za novi u rat u BiH nema pretpostavki. Prvo, ko bi se to borio i za sta? Drugo, s kojim oruzjem? Ovo sto je preostalo uglavnom je malokalibarsko - a ne mozes ti pomjerat granice i osvajat teritoriju kalashem i devetkom. Trece, jel iko od nasih dragih politicara i tajkuna zeli rat u svojoj avliji nakon sto su pokrali sto su stigli, sagradili kuce i vikendice i sada to da izgube u nekakvom ratu? Nema sanse. Cetvrto, medjunarodna zajednica ce prije prihvatiti otcjepljenje RS-a i HZHB nego novi rat u BiH. Dakle, pitanje je samo koliko ce trebati Dodiku da uvjeri medjunarodnu javnost da BiH ne moze opstati, da se oni i "Teheran" ne mogu dogovoriti oko bilo cega, i da ce svima krenuti na bolje ako se razidjemo ko Cesi i Slovaci. U tim nakanama, 100% Haris daje svoju svesrdnu pomoc dok se ostatak bosnjacke politicke elite ne snalazi... Na zalost to je nasa realnost.
Dobro hajde, kako bi ti dijelio? Mogu li Bosnjaci dobiti izlazna Savu, izlaz u Neum i koridor sa Bihacem? Vjerujem da kada bi bilo po Dodiku da bi nam i vazduh zavrnuo k'o Karadzic vodu i plin 1992. godine. Dakle ovdje se ne radi o osvajanju teritorija vec o cistom opstanku, a kada se covjek bori za goli fizicki opstanak spreman je na sve - pogotovo jedan citav narod.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#55 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Real Khan »

Apostate wrote:Za novi u rat u BiH nema pretpostavki. Prvo, ko bi se to borio i za sta? Drugo, s kojim oruzjem? Ovo sto je preostalo uglavnom je malokalibarsko - a ne mozes ti pomjerat granice i osvajat teritoriju kalashem i devetkom. Trece, jel iko od nasih dragih politicara i tajkuna zeli rat u svojoj avliji nakon sto su pokrali sto su stigli, sagradili kuce i vikendice i sada to da izgube u nekakvom ratu? Nema sanse. Cetvrto, medjunarodna zajednica ce prije prihvatiti otcjepljenje RS-a i HZHB nego novi rat u BiH. Dakle, pitanje je samo koliko ce trebati Dodiku da uvjeri medjunarodnu javnost da BiH ne moze opstati, da se oni i "Teheran" ne mogu dogovoriti oko bilo cega, i da ce svima krenuti na bolje ako se razidjemo ko Cesi i Slovaci. U tim nakanama, 100% Haris daje svoju svesrdnu pomoc dok se ostatak bosnjacke politicke elite ne snalazi... Na zalost to je nasa realnost.
Za novi rat u Bosni ima više nego dovoljno oružja. Nije oružje samo haubica i tenk. Puno bolji rezultat (a jeftinije je) se može ostvariti upravo kalašima, snajperima i RPG "džidžama". Pitaj Talibane po Afganistanu da li više vole RPG ili tenk... Tenkovi su jako skupe igračke a može ga uništiti oprema koja košta jedva 1000 EUR. Da ne spominjem koliko je ograničena mogućnost djelovanja tenkovima po našim šumama i gorama, a protuoklopna sredstva prolaze kako ti ćejf...

A to da će međunarodna zajednica pristati na jednostrano mijenjanje vanjskih granica BiH, od toga nema ništa bez DOBROVOLJNOG i MIRNODOPSKOG (dakle u Parlamentu izglasanog) PRISTANKA i BOŠNJAKA i GRAĐANA BiH (pored Srba i Hrvata). To je realnost moj prijatelju!
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#56 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by madner »

Mislim da bi najbitnije bilo izvrsiti skolovanje oficira, to se ne moze uraditi u kratkom roku.

Ali hebi ga, ovi nashi neamju ni v od vizije.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#57 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by sodom »

angevin wrote: Je li ti to stvarno misliš da je taj cilj postignut?
Danas je ova država sve osim toga što si spomenuo.
Naravno da nije, ali cemo se nastaviti boriti za njega...i to je bitno. :wink:
bosanceros_loco
Posts: 79
Joined: 14/02/2008 20:21

#58 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by bosanceros_loco »

Mislim da je vrijeme da se pocnemo spremati za makljazu. Dosta je cekanja medjunarodne zajednice da stane na kraj velikosrpskom kurchenju i da nam da pravdu.

Dosta je cekanja srba da se promjene i odustanu od velikosrpske ideje i fashizma.

Ocigledno je da taj nasilnik, ne mari za pravdu, ne mari za mir, ne mari za nikakve ljudske ideale, nego samo razumije zakon sile.

Jedino sto nam je preostalo je da se pripremimo za obracun i jednom za svagda razbijemo facu tom velikosrpskom fashizmu, kao sto su Hrvati uradili 1995. Nasilnik samo silu razumije i gurace dok moze ili dok mu mi silom ne stanemo na kraj.

Nadam se da ima svjesnih ljudi i istinskih patriota medju "pro bosanskim" politicarima i da ce sjesti sada poslje izbora i razraditi plan borbe protiv velikosrpskog fashizma, i krenuti jednom za svagda u direktnu konfrontaciuju sa njim.

Nema vise cekanja. Vrije je SADA da se pripremimo za makljazu, jer vrijeme obrazuna je iza coska!
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#59 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Bodkin »

bosanceros_loco wrote:Mislim da je vrijeme da se pocnemo spremati za makljazu. Dosta je cekanja medjunarodne zajednice da stane na kraj velikosrpskom kurchenju i da nam da pravdu.

Dosta je cekanja srba da se promjene i odustanu od velikosrpske ideje i fashizma.

Ocigledno je da taj nasilnik, ne mari za pravdu, ne mari za mir, ne mari za nikakve ljudske ideale, nego samo razumije zakon sile.

Jedino sto nam je preostalo je da se pripremimo za obracun i jednom za svagda razbijemo facu tom velikosrpskom fashizmu, kao sto su Hrvati uradili 1995. Nasilnik samo silu razumije i gurace dok moze ili dok mu mi silom ne stanemo na kraj.

Nadam se da ima svjesnih ljudi i istinskih patriota medju "pro bosanskim" politicarima i da ce sjesti sada poslje izbora i razraditi plan borbe protiv velikosrpskog fashizma, i krenuti jednom za svagda u direktnu konfrontaciuju sa njim.

Nema vise cekanja. Vrije je SADA da se pripremimo za makljazu, jer vrijeme obrazuna je iza coska!
takve kao ti bih ja zakljucao u neki hangar zajedno sa "onima onamo" pa se makljajte do krvi dok sve ne rijesite
User avatar
video
Posts: 6853
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#60 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by video »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja sam prije dvije-tri godine pisao na ovome forumu kako se nadam da neko od politickih, policijskih ili vojnih sluzbi u F.BiH ima nekakav plan za ne daj Boze. Tada sam rekao da bi pametno bilo imati minimalan plan oko zauzimanja stateskih kota oko i u dubini Sarajeva u cilju sprijecavanja nove opsade grada i minimiziranja mogucnosti direktnog bombardovanja Sarajeva kao u proteklom ratu, osiguranje koridora za Gorazde, izlazak na Savu kod Brckog i slicno. Tada sam skoro banovan, napadan i vrijeđan od strane pojedinih forumasa kao osoba koja siri paniku, bespotrebno dize frku te sam se na kraju i sam povukao sa ubjeđenjem da sam mozda ipak pretjerao? Tada nisam mogao ni sanjati da ce neko tamo vani pri kraju 2008. godine spominjati oruzane sukobe kao realnost u BiH. Na nasu zalost jos uvijek malo ko ovo shvata ozbiljno, politicari sute ili su preokupirani izborima, a sve ovo lici na 1992. godinu. Jedno je međutim sasvim sigurno, Hrvatska bi sigurno ekspesno u roku od 24h poslala jednu-dvije do zuba naoruzane brigade HV koje bi pod plastom sveopsteg rasula stitile interese Hrvata na dijelovima gdje su vecina. Srbija bi vjerovatno javno pricala jedno, tajno radila drugo - naoruzavala postrojbe Milorada Dodika. Bosnajci bi izgleda opet ostali sami samcati, prepusteni na milost i nemilost EU, UN-a i ostalih hostaplera i ratnih profitera. :oops: Treba li dopustiti da nam se ponovo 1992. godina?
Cijelo vrijeme cekam reakciju i docekah :D :D
User avatar
Apostate
Posts: 141
Joined: 26/09/2008 16:46

#61 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Apostate »

Ko ce se braniti za goli opstanak? Ono malo Bosnjaka sto su se vratiliu RS i HZ? Sumnjam. Na prvi znak nevolje oni ce se ispalit u ovaj dio Federacije. Na zalost granice unutarnje podjele su vec zacrtane demografskom podjelom. Jedina mjesta gdje moze doci do sukoba su mozda Mostar i eventualno Brcko.

Mislim da ce se BIH raspast bez ispaljenog metka. Sto je mozda i bolje - da mi je neko rekao kakvu cemo drzavu dobiti nakon rata, rekao bih jos onda da je podijele u miru. Koliko je samo krvoprolice bilo i za sta? Jedan ljudski zivot nije bio vrijedan ovoga...
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#62 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by madner »

Apostate wrote:Ko ce se braniti za goli opstanak? Ono malo Bosnjaka sto su se vratiliu RS i HZ? Sumnjam. Na prvi znak nevolje oni ce se ispalit u ovaj dio Federacije. Na zalost granice unutarnje podjele su vec zacrtane demografskom podjelom. Jedina mjesta gdje moze doci do sukoba su mozda Mostar i eventualno Brcko.

Mislim da ce se BIH raspast bez ispaljenog metka. Sto je mozda i bolje - da mi je neko rekao kakvu cemo drzavu dobiti nakon rata, rekao bih jos onda da je podijele u miru. Koliko je samo krvoprolice bilo i za sta? Jedan ljudski zivot nije bio vrijedan ovoga...
Dalintona mi, ko nam doso. :D
bosanceros_loco
Posts: 79
Joined: 14/02/2008 20:21

#63 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by bosanceros_loco »

Bodkin wrote:
bosanceros_loco wrote:Mislim da je vrijeme da se pocnemo spremati za makljazu. Dosta je cekanja medjunarodne zajednice da stane na kraj velikosrpskom kurchenju i da nam da pravdu.

Dosta je cekanja srba da se promjene i odustanu od velikosrpske ideje i fashizma.

Ocigledno je da taj nasilnik, ne mari za pravdu, ne mari za mir, ne mari za nikakve ljudske ideale, nego samo razumije zakon sile.

Jedino sto nam je preostalo je da se pripremimo za obracun i jednom za svagda razbijemo facu tom velikosrpskom fashizmu, kao sto su Hrvati uradili 1995. Nasilnik samo silu razumije i gurace dok moze ili dok mu mi silom ne stanemo na kraj.

Nadam se da ima svjesnih ljudi i istinskih patriota medju "pro bosanskim" politicarima i da ce sjesti sada poslje izbora i razraditi plan borbe protiv velikosrpskog fashizma, i krenuti jednom za svagda u direktnu konfrontaciuju sa njim.

Nema vise cekanja. Vrije je SADA da se pripremimo za makljazu, jer vrijeme obrazuna je iza coska!
takve kao ti bih ja zakljucao u neki hangar zajedno sa "onima onamo" pa se makljajte do krvi dok sve ne rijesite
Znachi treba ih pustit da se fino otcjepe sa etnicki ociscenih 50% BiH? Sta bi onda bilo sa tobom u toj preostaloj. zgazenoj, popishanoj, postidjenoj fildjan drzavi? Ili sta bi bilo sa onih 800 000 nepodobnih prognanika iz "RSa" diljem svijeta.

Znachi rjesenje je pusti ih da se otcjepe, suti i poklopi se?
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#64 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by karanana »

bosanchero loco, samo kratko pitanje pa da se vratimo na temu: odakle nam pises....ako moze grad, drzava i tako to?
User avatar
video
Posts: 6853
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#65 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by video »

karanana wrote:bosanchero loco, samo kratko pitanje pa da se vratimo na temu: odakle nam pises....ako moze grad, drzava i tako to?
Ja mislim, rodjeni mostarac sa trenutnim boravkom u Sarajevu :D :D
bosanceros_loco
Posts: 79
Joined: 14/02/2008 20:21

#66 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by bosanceros_loco »

karanana wrote:bosanchero loco, samo kratko pitanje pa da se vratimo na temu: odakle nam pises....ako moze grad, drzava i tako to?
Pishem iz Njemacke, ali nisam vezan za nju. Provodim od prilike 1/3 vremena u BiH, sto?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#67 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Maraschino »

Apostate wrote:Ko ce se braniti za goli opstanak? Ono malo Bosnjaka sto su se vratiliu RS i HZ? Sumnjam. Na prvi znak nevolje oni ce se ispalit u ovaj dio Federacije. Na zalost granice unutarnje podjele su vec zacrtane demografskom podjelom. Jedina mjesta gdje moze doci do sukoba su mozda Mostar i eventualno Brcko.

Mislim da ce se BIH raspast bez ispaljenog metka. Sto je mozda i bolje - da mi je neko rekao kakvu cemo drzavu dobiti nakon rata, rekao bih jos onda da je podijele u miru. Koliko je samo krvoprolice bilo i za sta? Jedan ljudski zivot nije bio vrijedan ovoga...
Sve pogresno.

Ja znam za sta sam se borio i opet cu ako zatreba. Ako ti mislis da smo se za nista borili, onda si u krivu. Da nije odbranjena ova teritorija na kojoj se nalazi FBiH, danas sigurno nebi bilo BiH a mi bi bili razbacani sirom zemaljske kugle sa nikakvom mogucnoscu da se organizovano vratimo. BiH je i Bijeljina i B.L. i Prijedor i Bratunac ali nije ( trenutno) onako kako bi trebalo da bude.

Za ovo gore istaknuto, nemam rijeci, mislim da odmah mozes u dodikov stab jer i oni isto to ocekuju od nas. :(
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#68 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

video wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja sam prije dvije-tri godine pisao na ovome forumu kako se nadam da neko od politickih, policijskih ili vojnih sluzbi u F.BiH ima nekakav plan za ne daj Boze. Tada sam rekao da bi pametno bilo imati minimalan plan oko zauzimanja stateskih kota oko i u dubini Sarajeva u cilju sprijecavanja nove opsade grada i minimiziranja mogucnosti direktnog bombardovanja Sarajeva kao u proteklom ratu, osiguranje koridora za Gorazde, izlazak na Savu kod Brckog i slicno. Tada sam skoro banovan, napadan i vrijeđan od strane pojedinih forumasa kao osoba koja siri paniku, bespotrebno dize frku te sam se na kraju i sam povukao sa ubjeđenjem da sam mozda ipak pretjerao? Tada nisam mogao ni sanjati da ce neko tamo vani pri kraju 2008. godine spominjati oruzane sukobe kao realnost u BiH. Na nasu zalost jos uvijek malo ko ovo shvata ozbiljno, politicari sute ili su preokupirani izborima, a sve ovo lici na 1992. godinu. Jedno je međutim sasvim sigurno, Hrvatska bi sigurno ekspesno u roku od 24h poslala jednu-dvije do zuba naoruzane brigade HV koje bi pod plastom sveopsteg rasula stitile interese Hrvata na dijelovima gdje su vecina. Srbija bi vjerovatno javno pricala jedno, tajno radila drugo - naoruzavala postrojbe Milorada Dodika. Bosnajci bi izgleda opet ostali sami samcati, prepusteni na milost i nemilost EU, UN-a i ostalih hostaplera i ratnih profitera. :oops: Treba li dopustiti da nam se ponovo 1992. godina?
Cijelo vrijeme cekam reakciju i docekah :D :D
Samo sam iznio cinjenice, nista vise.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#69 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Real Khan »

Apostate wrote:Ko ce se braniti za goli opstanak? Ono malo Bosnjaka sto su se vratiliu RS i HZ? Sumnjam. Na prvi znak nevolje oni ce se ispalit u ovaj dio Federacije. Na zalost granice unutarnje podjele su vec zacrtane demografskom podjelom. Jedina mjesta gdje moze doci do sukoba su mozda Mostar i eventualno Brcko.

Mislim da ce se BIH raspast bez ispaljenog metka. Sto je mozda i bolje - da mi je neko rekao kakvu cemo drzavu dobiti nakon rata, rekao bih jos onda da je podijele u miru. Koliko je samo krvoprolice bilo i za sta? Jedan ljudski zivot nije bio vrijedan ovoga...
Mislim da će se prije tvoja pametna glavica raspast bez ispaljenog metka (što je možda i bolje) nego Bosna :D

P.S. Mogu li te nešto zamoliti? Otiđi samo jednom u Potočare, stani pred one mezare i ovo sve opet na glas kaži... Vidjet ćeš da će te biti stid one tišine koja prosto grmi u ušima jer bi ti sad hladno klepio ušima i rekao da su oni tamo pobijeni "bez veze". Zar nam treba još aminovati tvorevinu koja je nastala njihovim ubijanjem?! Sramota!
User avatar
video
Posts: 6853
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#70 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by video »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
video wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja sam prije dvije-tri godine pisao na ovome forumu kako se nadam da neko od politickih, policijskih ili vojnih sluzbi u F.BiH ima nekakav plan za ne daj Boze. Tada sam rekao da bi pametno bilo imati minimalan plan oko zauzimanja stateskih kota oko i u dubini Sarajeva u cilju sprijecavanja nove opsade grada i minimiziranja mogucnosti direktnog bombardovanja Sarajeva kao u proteklom ratu, osiguranje koridora za Gorazde, izlazak na Savu kod Brckog i slicno. Tada sam skoro banovan, napadan i vrijeđan od strane pojedinih forumasa kao osoba koja siri paniku, bespotrebno dize frku te sam se na kraju i sam povukao sa ubjeđenjem da sam mozda ipak pretjerao? Tada nisam mogao ni sanjati da ce neko tamo vani pri kraju 2008. godine spominjati oruzane sukobe kao realnost u BiH. Na nasu zalost jos uvijek malo ko ovo shvata ozbiljno, politicari sute ili su preokupirani izborima, a sve ovo lici na 1992. godinu. Jedno je međutim sasvim sigurno, Hrvatska bi sigurno ekspesno u roku od 24h poslala jednu-dvije do zuba naoruzane brigade HV koje bi pod plastom sveopsteg rasula stitile interese Hrvata na dijelovima gdje su vecina. Srbija bi vjerovatno javno pricala jedno, tajno radila drugo - naoruzavala postrojbe Milorada Dodika. Bosnajci bi izgleda opet ostali sami samcati, prepusteni na milost i nemilost EU, UN-a i ostalih hostaplera i ratnih profitera. :oops: Treba li dopustiti da nam se ponovo 1992. godina?
Cijelo vrijeme cekam reakciju i docekah :D :D
Samo sam iznio cinjenice, nista vise.
Ma ja to znam jako dobro :thumbup: :thumbup:
Samo, pokupio sam dovoljno iskustva (a i hladnoce) na Lupocu,Cardaku,Kragujevcu,zamalo Rogoju tako da nije vise to kao 92. godina :D :D
Last edited by video on 07/10/2008 15:57, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#71 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by karanana »

bosanceros_loco wrote:
karanana wrote:bosanchero loco, samo kratko pitanje pa da se vratimo na temu: odakle nam pises....ako moze grad, drzava i tako to?
Pishem iz Njemacke, ali nisam vezan za nju. Provodim od prilike 1/3 vremena u BiH, sto?
bez uvrede prema tebi, ali cesto se pojave teme gdje se poziva na rat do istrebljenja u BiH, i u tim pozivima su najglasniji oni koji nisu u BiH i koji bi u slucaju toga rata imali gdje da se sklone. mozda ti nisi takav i mozda bi bio u prvim borbenim redovima, ne znam, ali ti bi barem imao opciju da ne budes. A sta s nama koji se ne bi tukli a nemaju gdje da pobjegnu?
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#72 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Real Khan »

karanana wrote:bosanchero loco, samo kratko pitanje pa da se vratimo na temu: odakle nam pises....ako moze grad, drzava i tako to?
Evo ja pišem iz Sarajeva, tu sam rođen, borio se u jednom ratu i borio bih se u još 5 novih ako opet zatreba. Bolje ja da se opet borim nego moja djeca za nekih 15 ili 20 godina...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Maraschino »

Ima ovih NASIH sto bi dodi i pomogli da dodje do svog cilja jer toliko BiH mrze iz njima znanih razloga da bi bili sretni da je nema.

Ne ide to tako, ima da je ima a ko je ne voli neka se ne kaca za nju ni virtuelno.

:bih: :bih:
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#74 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by karanana »

Real Khan wrote:
karanana wrote:bosanchero loco, samo kratko pitanje pa da se vratimo na temu: odakle nam pises....ako moze grad, drzava i tako to?
Evo ja pišem iz Sarajeva, tu sam rođen, borio se u jednom ratu i borio bih se u još 5 novih ako opet zatreba. Bolje ja da se opet borim nego moja djeca za nekih 15 ili 20 godina...
Real Khan, znas da svakih mjesec-dva imamo slicnu temu i diskusiju, ali hajde mi objasni sta bi bio cilj iduceg rata, odnosno s kojim dogadjajem bi sljedeci rat bio okoncan? sta bi trebalo da se desi?
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#75 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Real Khan »

karanana wrote:
bosanceros_loco wrote:
karanana wrote:bosanchero loco, samo kratko pitanje pa da se vratimo na temu: odakle nam pises....ako moze grad, drzava i tako to?
Pishem iz Njemacke, ali nisam vezan za nju. Provodim od prilike 1/3 vremena u BiH, sto?
bez uvrede prema tebi, ali cesto se pojave teme gdje se poziva na rat do istrebljenja u BiH, i u tim pozivima su najglasniji oni koji nisu u BiH i koji bi u slucaju toga rata imali gdje da se sklone. mozda ti nisi takav i mozda bi bio u prvim borbenim redovima, ne znam, ali ti bi barem imao opciju da ne budes. A sta s nama koji se ne bi tukli a nemaju gdje da pobjegnu?
Baš zato što nemamo gdje da bježimo, ja uopće ne želim bježati. Jednom se rađa, jednom se umire...pa zašto onda živjeti kao kišna glista a ne kao ČOVJEK... Ne treba biti toliko sebičan u životu. Treba se nekada žrtvovati za svoju porodicu, jer ako ti, ja ili neko drugi ne zaštiti svoju djecu, ženu, roditelje...prijatelje, ko će ih onda zaštititi? Neprijatelji sigurno neće, barem smo se u to uvjerili u proteklom ratu...
Locked