Auto salon Kramar - vasa iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2926 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Ma pusti, kakve garancije i bakraci, garancije idu ili produzena tvornicka koju prodavac uplati za tebe ili preko osiguranja. Ni jedan prodavac nigdje ti nece dati garanciju na auto koje je preslo preko 100 k osim ako nije u talu s nekim osiguranjem. Pa tvornice ne priznaju participaju u popravci auta van garancije za tvornicku gresku ako je auto preslo preko 100 hiljada, gdje ce dalje.
:thumbup:

imas PP.

Boldano : osim u Americi :D :izet:
lavic
Posts: 3092
Joined: 14/04/2011 15:03

#2927 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by lavic »

amar1994 wrote:
ado-šampion wrote:Sve si ti u pravu Amare, ali vjeruj mi da su rijetki oni koji iskesiraju pare hladno da ih nista ne interesuje. To su ovi koji onda posalju jarane da pljuju po forumu.

Sve sto oni prodaju je crno na bijelo, i ta garancija i sve, bez sitnih slova i slicnih spletki, kao i stanje auta, sta god da upitas sve ce ti reci onako kako je. Papire koji dodju s autom ti uruci posebno, i za svaki kaze sta je, tako i za garanciju, gdje naglasi da ti je to garancija i pojasni ti neke stavke koje tu pisu (tipa da si duzan otici na pregled u ovlasteni u roku od 8 dana ako zelis da ista vazi). Znaci ne dobijes hrpu papira u fascikli da bi se nesto prikrilo, prije svega zato sto ni jedan prodavac koji tamo radi nije glup i vrlo dobro zna da je to zakonski prevara. To ti moze potvrditi svako ko je kod njega kupio auto, a i ne mora na kraju krajeva, imas dosta licnih iskustva napisanih na ovoj temi pa mozes procitati.

Znaci ukratko, svako ko imalo mari da gleda je svjestan sta ta garancija pokriva a sta ne. Koga ne zanima, njegov je problem.

Tacno je da oni malo podlo navlace ljude u salon, ali jbg pasa, Kramar proda 10 Audija 2.0 TDI dok privatni kupac ne moze prodati jednog 3.0 V6 za iste pare, imamo kolegu s foruma kao primjer. Da bi to uspio mora biti dobar trgovac a ne merhamet.
slazem se :thumbup:

hoce garanciju lupam na pezo http://www.askramar.com/Vozilo?id=8041, a fab traje 3 god ili 100000km i znaci po nekoj logici :D , Kramar treba sam sebe da zajebe i garantuje za nesto sto ni fabrika ne garantuje :-) :run:

imam jednog prijatelja koji je trazio tako za volvo i dobio 00 :D :thumbup:

sto se mene tice , meni smetaju cijene njegove i nedostatak benzinaca/japanaca ;-) :D
amar1994, i meni generalno smeta sto sam osudjen da kupim ono sto oni dovuku, cak ne nude opciju narudzbe, .... nego samo ima to sta ima...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2928 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by supercali »

Ja bih recimo volio da ima auto kuca koja dovlaci auta i po narudzbi nadjes auto na internetu das kaparu da dovuce i to je to kupis i cao
Preko havane sam imao priliku jednu koju mo je ponudio al meni nije odgovaralo al u svakom slucaju hvala mu
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2929 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

Problem je sto oni dovlace ono sto mogu prodati i sto mogu nabaviti na nacin na koji nabavljaju auta. Generalno je kod nas problem kupiti nesto iole specificnije, tako da ni Kramar nije izuzetak.

Ja kad sam trazio, primjera radi, kad sam vec gotovo digao ruke od onoga sto sam trazio, jer nema meda, onda kontam hajde Golf (kontam njih ima) ali da makar bude dobar, TSI neki malo jaci + DSG. Nedugo zatim, ne mora ni DSG. :D Pa onda ne mora ni bas jaci, hajde makar onaj od 122 KS, dosta je (vec se tjesim). Klinac, moze jedino onaj osnovni od 86 KS da se iole ima probati, eventualno onaj od 105. I onda skontam jebo to necu nikako. A nije da se nisu prodavali, u DE mi se cini da ih ima makar jednako kao i TDI, ako ne i vise. Ali jbg ne kupuju firme, plus ne nabiju veliku kilometrazu za malo vrijeme pa se ne isplati uvoziti jer ne mozes zaraditi.

Previse smo mi siromasno trziste da bi se ikom isplatilo dovlaciti nesto sto bas nema prolaz. Ko trazi - i moze platiti - iole nesto specificnije i s manje km, samo vani.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2930 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by supercali »

A kakva je procedura kupiti auto u srbiji?
Jel isto kao i ovo iz njemacke?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2931 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by 530i »

ado-šampion wrote:Papire koji dodju s autom ti uruci posebno, i za svaki kaze sta je, tako i za garanciju, gdje naglasi da ti je to garancija i pojasni ti neke stavke koje tu pisu (tipa da si duzan otici na pregled u ovlasteni u roku od 8 dana ako zelis da ista vazi).


ado-šampion wrote:Ni jedan prodavac nigdje ti nece dati garanciju na auto koje je preslo preko 100 k, Pa tvornice ne priznaju participaju u popravci auta van garancije za tvornicku gresku ako je auto preslo preko 100 hiljada, gdje ce dalje.

Šta reći...kakvu posluku porati...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2932 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

530i wrote:
ado-šampion wrote:Papire koji dodju s autom ti uruci posebno, i za svaki kaze sta je, tako i za garanciju, gdje naglasi da ti je to garancija i pojasni ti neke stavke koje tu pisu (tipa da si duzan otici na pregled u ovlasteni u roku od 8 dana ako zelis da ista vazi).


ado-šampion wrote:Ni jedan prodavac nigdje ti nece dati garanciju na auto koje je preslo preko 100 k, Pa tvornice ne priznaju participaju u popravci auta van garancije za tvornicku gresku ako je auto preslo preko 100 hiljada, gdje ce dalje.

Šta reći...kakvu posluku porati...
Za prvo ne kontam sta je pisac htio reci.

Za drugo, ti mozes jedino reci prodavaca koji daje pravu garanciju na auta sa preko 100 k km. A i dobro bi bilo nesto konkretno da popravis svoj kredibilitet ovdje, jer si najglasniji na temi a nisi prisao ni jednom Kramarovom salonu i kako sam kazes nikad nisi dao preko 5 k za polovno auto, a za te pare ne mozes dobiti ni pola bilo kojeg auta koje Kramar prodaje. Realno, svako iole pametan i dobronamjeran s takvim predispozicijama bi se suzdrzao od komentarisanja na ovoj temi, a kamoli da bude najglasniji.

Iskreno, mene zaboli qrac, imas pravo da pises, i da nisi uporan s citiranjem ne bih ovo ni napisao, cisto bih te ignorisao kao sto i radim. Kao sto te vjerovatno ignorise vecina raje koja dodje na ovu temu da se informise, jer iz nekoliko postova jasno je kakvu igru ovdje igras.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2933 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by 530i »

Hajde se dogovori sam sa sobom ima li te garancije ili je nema.

I nisam ja najglasniji nego ti i tebi slični, perete svoju savjest i svoje neznaje po forumu, a u dogovoru ste otjerali čovjeka koji vam je konkretne primjere iznosio...a ja da hodam po kokošarskim placevima neka, hvala, odem k'o čovjek u salon novih auta i pazarim.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2934 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

supercali wrote:A kakva je procedura kupiti auto u srbiji?
Jel isto kao i ovo iz njemacke?
pa trebalo bi da je sve isto , samo ti je lakse komunicirat :-D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2935 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

530i wrote:Hajde se dogovori sam sa sobom ima li te garancije ili je nema.

I nisam ja najglasniji nego ti i tebi slični, perete svoju savjest i svoje neznaje po forumu, a u dogovoru ste otjerali čovjeka koji vam je konkretne primjere iznosio...a ja da hodam po kokošarskim placevima neka, hvala, odem k'o čovjek u salon novih auta i pazarim.
Nemam se ja sta dogovoriti, nego se ti pravis glup. Garancija ima, na odredjene stvari, ne vazi za vecinu stvari, tipa turbina i slicno. Takvu garanciju niko ne daje za auto sa preko 100 k na satu.

Haha, dobar si, smanji malo dozviljaj, kakva crna savjest, kakvi dogovori, kakvo tjeranje :D , jarane ovoj je forum za razonodu, nije ratni film. :-) Ako to ti tako dozivljavas uredu, ali ja ne dozivljavam vjeruj mi.

A ovo zadnje je specijalitet, znaci ne hodas po kokosarskim placevima, ali si ostavio masu negativnih komentara na temi o kokosarskom placu. :-) Upravo si potvrdio ono sto sam gore pisao. :thumbup:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20542
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2936 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Bullet Tooth Tony »

ado-šampion wrote:Ma pusti, kakve garancije i bakraci, garancije idu ili produzena tvornicka koju prodavac uplati za tebe ili preko osiguranja. Ni jedan prodavac nigdje ti nece dati garanciju na auto koje je preslo preko 100 k osim ako nije u talu s nekim osiguranjem. Pa tvornice ne priznaju participaju u popravci auta van garancije za tvornicku gresku ako je auto preslo preko 100 hiljada, gdje ce dalje.
Ja stavljao linkove iz auto kuce gdje sam ja kupio auto ... hladno daju garanciju na auta preko 100k , ne daju na displej i potrosne stvari (kocnice itd) :)
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2937 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by milann1971 »

amar1994 wrote:
supercali wrote:A kakva je procedura kupiti auto u srbiji?
Jel isto kao i ovo iz njemacke?
pa trebalo bi da je sve isto , samo ti je lakse komunicirat :-D

polovno u Srbiji , ne kontam ?? pa u nas nize cijene, sem ako ne racunas sabacke placeve ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2938 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by milann1971 »

supercali wrote:Ja bih recimo volio da ima auto kuca koja dovlaci auta i po narudzbi nadjes auto na internetu das kaparu da dovuce i to je to kupis i cao
Preko havane sam imao priliku jednu koju mo je ponudio al meni nije odgovaralo al u svakom slucaju hvala mu

cekaj, u cemu je fora ?? pa ima puno ljudi koji dovlace auta, nadjes, on provjeri, plati i dovuce...u cemu je problem ? 3 auta sam tako kupio, nikad greska... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2939 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by 530i »

ado-šampion wrote: Garancija ima, na odredjene stvari, ne vazi za vecinu stvari, tipa turbina i slicno.
Turbina sitnica :D

A što se tiče prelaska na ličnu osnovu, kad ti ponestane argumenata...to ipak o tebi govori najviše.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2940 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

Bullet Tooth Tony wrote:
ado-šampion wrote:Ma pusti, kakve garancije i bakraci, garancije idu ili produzena tvornicka koju prodavac uplati za tebe ili preko osiguranja. Ni jedan prodavac nigdje ti nece dati garanciju na auto koje je preslo preko 100 k osim ako nije u talu s nekim osiguranjem. Pa tvornice ne priznaju participaju u popravci auta van garancije za tvornicku gresku ako je auto preslo preko 100 hiljada, gdje ce dalje.
Ja stavljao linkove iz auto kuce gdje sam ja kupio auto ... hladno daju garanciju na auta preko 100k , ne daju na displej i potrosne stvari (kocnice itd) :)
Daje tako sto ti uplati u osiguravajucoj kuci i uracuna u cijenu. Kad nesto bude fino naplati od osiguranja i popravi. Nesto slicno daje i Kramar, samo sto naravno salon auta i osiguranje u LUX i u BiH dvije potpuno razlicite stvari.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20542
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2941 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Bullet Tooth Tony »

ado-šampion wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:
ado-šampion wrote:Ma pusti, kakve garancije i bakraci, garancije idu ili produzena tvornicka koju prodavac uplati za tebe ili preko osiguranja. Ni jedan prodavac nigdje ti nece dati garanciju na auto koje je preslo preko 100 k osim ako nije u talu s nekim osiguranjem. Pa tvornice ne priznaju participaju u popravci auta van garancije za tvornicku gresku ako je auto preslo preko 100 hiljada, gdje ce dalje.
Ja stavljao linkove iz auto kuce gdje sam ja kupio auto ... hladno daju garanciju na auta preko 100k , ne daju na displej i potrosne stvari (kocnice itd) :)
Daje tako sto ti uplati u osiguravajucoj kuci i uracuna u cijenu. Kad nesto bude fino naplati od osiguranja i popravi. Nesto slicno daje i Kramar, samo sto naravno salon auta i osiguranje u LUX i u BiH dvije potpuno razlicite stvari.
Sad bi se ja trebao s tobom raspravljat jel ? Ti mene da ubjedis pored mojih ociju :D

hahaha haj dobro ... jest ... uplate ti osiguranje , uracuna u cijenu :lol: :lol: :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2942 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by supercali »

milann1971 wrote:
amar1994 wrote:
supercali wrote:A kakva je procedura kupiti auto u srbiji?
Jel isto kao i ovo iz njemacke?
pa trebalo bi da je sve isto , samo ti je lakse komunicirat :-D

polovno u Srbiji , ne kontam ?? pa u nas nize cijene, sem ako ne racunas sabacke placeve ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sta ne kontas?
Nasao tamo auto koje ovdje nema i hocu da ga kupim a jeftiniji od onih u njemackoj i po europi

E sad naravno da bi bila provjera da nije neka zavala i sl al ne bi trebala biti bar se nadam jer imam rodjake u bg koji bi to sve provjerili
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2943 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by supercali »

milann1971 wrote:
supercali wrote:Ja bih recimo volio da ima auto kuca koja dovlaci auta i po narudzbi nadjes auto na internetu das kaparu da dovuce i to je to kupis i cao
Preko havane sam imao priliku jednu koju mo je ponudio al meni nije odgovaralo al u svakom slucaju hvala mu

cekaj, u cemu je fora ?? pa ima puno ljudi koji dovlace auta, nadjes, on provjeri, plati i dovuce...u cemu je problem ? 3 auta sam tako kupio, nikad greska... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Pa ja ne naidjoh na te ljude zato i govorim da bi super bilo da ima tako neka autokuca koja to radi
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2944 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by milann1971 »

supercali wrote:
milann1971 wrote:
supercali wrote:Ja bih recimo volio da ima auto kuca koja dovlaci auta i po narudzbi nadjes auto na internetu das kaparu da dovuce i to je to kupis i cao
Preko havane sam imao priliku jednu koju mo je ponudio al meni nije odgovaralo al u svakom slucaju hvala mu

cekaj, u cemu je fora ?? pa ima puno ljudi koji dovlace auta, nadjes, on provjeri, plati i dovuce...u cemu je problem ? 3 auta sam tako kupio, nikad greska... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Pa ja ne naidjoh na te ljude zato i govorim da bi super bilo da ima tako neka autokuca koja to radi

nisi nasao covjeka koji dovlaci auto u BiH za lovu ??? ja imam sjajnog lika, dovlaci samo iz Njemacke doduse...ako te zanima pisi na pp
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2945 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by milann1971 »

polovno u Srbiji , ne kontam ?? pa u nas nize cijene, sem ako ne racunas sabacke placeve ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]
Sta ne kontas?
Nasao tamo auto koje ovdje nema i hocu da ga kupim a jeftiniji od onih u njemackoj i po europi

E sad naravno da bi bila provjera da nije neka zavala i sl al ne bi trebala biti bar se nadam jer imam rodjake u bg koji bi to sve provjerili[/quote]


jeftiniji ??? sumnjam da su cista posla...to je teska neka zavala...dobro nek rodjaci pogledaju, znam cijene u Srbiji dobro
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2946 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by supercali »

milann1971 wrote:polovno u Srbiji , ne kontam ?? pa u nas nize cijene, sem ako ne racunas sabacke placeve ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sta ne kontas?
Nasao tamo auto koje ovdje nema i hocu da ga kupim a jeftiniji od onih u njemackoj i po europi

E sad naravno da bi bila provjera da nije neka zavala i sl al ne bi trebala biti bar se nadam jer imam rodjake u bg koji bi to sve provjerili[/quote]


jeftiniji ??? sumnjam da su cista posla...to je teska neka zavala...dobro nek rodjaci pogledaju, znam cijene u Srbiji dobro[/quote]
Autokuca je u pitanju i pise da je prvi vlasnik i da je kupljen u srbiji
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2947 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

supercali wrote:
milann1971 wrote:polovno u Srbiji , ne kontam ?? pa u nas nize cijene, sem ako ne racunas sabacke placeve ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sta ne kontas?
Nasao tamo auto koje ovdje nema i hocu da ga kupim a jeftiniji od onih u njemackoj i po europi

E sad naravno da bi bila provjera da nije neka zavala i sl al ne bi trebala biti bar se nadam jer imam rodjake u bg koji bi to sve provjerili

koje je auto :?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2948 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by supercali »

Pezo 308
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2949 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

supercali wrote:Pezo 308
:thumbup:

al GTi ili nesto sl . :shock: , cisto sumnjam da dizel trazis :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2950 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by supercali »

amar1994 wrote:
supercali wrote:Pezo 308
:thumbup:

al GTi ili nesto sl . :shock: , cisto sumnjam da dizel trazis :thumbup:
Ma kakav dizel i da cc je
Locked