Auto salon Kramar - vasa iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#2751 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by commendatore »

amar1994 wrote::shock: :shock: , a sta vam je , jeste se naklatili na mazGu :P :lol: :lol:

Nema servisne istorije od 44000km(imam racune od sijalica ,filtera i ulja) :mrgreen: , ulje i filter se mijenja svakih 10 hiljada , filter zraka i klime svako 2 i goriva svako 4 :) :thumbup:
Idem sve po knjizi kako pise , iduce god novo kociono ulje i rashladna :-D :thumbup:

Dajem garanciju na porijeklo i kilometre , na sve ostalo ne dam :oops: :lol: :lol:
mozes li dokazat da se nije guz'lo na zadnjem sjedistu :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2752 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

commendatore wrote:
amar1994 wrote::shock: :shock: , a sta vam je , jeste se naklatili na mazGu :P :lol: :lol:

Nema servisne istorije od 44000km(imam racune od sijalica ,filtera i ulja) :mrgreen: , ulje i filter se mijenja svakih 10 hiljada , filter zraka i klime svako 2 i goriva svako 4 :) :thumbup:
Idem sve po knjizi kako pise , iduce god novo kociono ulje i rashladna :-D :thumbup:

Dajem garanciju na porijeklo i kilometre , na sve ostalo ne dam :oops: :lol: :lol:
mozes li dokazat da se nije guz'lo na zadnjem sjedistu :mrgreen:
mogu , ko novo je a nije ni grijano ko prednja :razz: :lol: :lol: :lol:
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#2753 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by esso_sa »

esso_sa wrote:Clan familije kaparisao auto kod Kramara, na nevidjeno, tek treba da stigne. :)
Ljudi profesionalni, ljubazni, prilozili svu dokumentaciju od auta, vrlo rado i detaljno odgovorili na sva postavljena pitanja.
Cijena auta nista veca u odnosu na auta istih karakteristika koje prodaju "postenjacine" po Kiseljaku i sl.
Ponudili su i odlicnu cifru za otkup starog auta (tesko da bi ga za iste pare prodali za kes i preko PIK-a) i samo zbog toga se transakcija isplati, cisto da covjek izbjegne peglanje sa seljacinama i debilima po PIK-u... Sto kod kupovine, tako i kod prodaje auta...
Naravno, ja sam zaduzen za detaljni pregled kada auto stigne (a nije bas da se ne razumijem) pa cemo da vidimo da li i koliko petlja...
Podijelim svakako iskustva kada to bude zavrseno
Auto je stiglo i kupljeno, pa da podijelim iskustvo, kako sam i obecao :)

Na dan preuzimanja, auto nas je docekalo detaljno oprano i ocisceno, montiranim testnim tablicama, 4 nove ljetne gume (marke za koju nikad nisam cuo, ali bolje i to nego kakve kalose), pola rezervoara goriva (ugodno iznenadjenje jer svi obicno prodaju na rezervi :lol: ), kociona klijesta ofarbana :mrgreen: i oblijepljeno Kramar naljepnicama (koje sam odmah skinuo :mrgreen: )
Uz auto su dosla i 2 originalna kljuca (rade na svim bravama :mrgreen: ), fabricka uputstva i brosure. Servisna je zadrzana za potrebe carinjenja, ali nam je za prvu pomoc prezentirana i urucena njena kopija, da mozemo listati dok se carinjenje zavrsi i vrati originalna knjiga.

Inace, dok je auto jos bilo u dolasku, dali su nam broj sasije (sami od sebe, ja nisam ni trazio) da provjerimo istoriju auta u ovlastenom servisu, sto smo i ucinili. Provjera je pokazala urednu i redovnu servisnu evidenciju, pri cemu se poklapa i dinamika nabijanja kilometraze, tako da je eliminisana i svaka sumnja u njenu tacnost.

Prica Kramara je cijelo vrijeme bila transparentna i profesionalna, ni u jednom trenutku nije bilo petljanja. Otvoreno su rekli da rade sa autima koja uzimaju sa leasinga, obicno od 1. vlasnika, do 5-6 godina starosti i urednom servisnom evidencijom. Sa starim autima koja uzimaju u racun se ne bakcu, nego ih odmah prodaju svercerima (odmah su se 3 ukazala da vide staro auto).
Sto se udaranih auta tice, pojasnili su da se maksimalno trude izbjegavati takva auta, ali da nije nemoguce da se provuce i kakav "mucak". Zato nude (i insistiraju) na detaljnom pregledu auta prije kupovine
Ono sto otvoreno kazu je da farbaju karambolke, jer uglavnom dodju sa ogrebotinama od parkiranja, prepoliraju komplet auto itd, kako ne bi bilo vizuelnih nedostataka kod prodaje

Konkretni auto nije bio lupan, karambolke ( i klijesta :mrgreen: ) su ofarbane, a na zamjerku da u pratecem alatu fali kljuc za tockove i jos par sitnica, odmah su iz drugog auta izvadili i dali nam sve sto je falilo. Nije radila i jedna pozicija (upozorenje na instrument tabli) i odmah su skocili da i to rijese, ali se na kraju ispostavilo da je sijalica samo gubila kontakt ;-)
2 dana poslije preuzimanja auta, stigli su i svi papiri sa carinjenja, tako da je i to OK

Zakljucak: U moru varalica i svercera koji na ovom podneblju nicu k'o gljive poslije kise, Kramar je stvarno pozitivno osvjezenje. Mozda jesu malo skuplji (za auto koje smo mi kupili i nisu bili), ali mislim da vrijedi platiti i malo vise, ako ce to znaciti izbjegavanje svakog kontakta sa varalicama i debilima. Auta mozda jesu sa leasinga, ali za razliku od drugih, Kramar ti to otvoreno i kaze. Auto sa leasinga te moze zapasti i ako ga kupis od nekoga treceg, a da ni ne znas, cisto jer ti niko nece ni reci... ;-)
Uglavnom, jako pozitivno iskustvo i svaka preporuka za Kramar :thumbup:
Last edited by esso_sa on 11/04/2017 11:59, edited 2 times in total.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2754 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by hladan.preminger »

Ma rade ljudi korektno, jer od novijih polovnih i skupljih auta (passat, 308, mrecedes c i e, audi 4 i 6) 8 od 10 su od kramara. Posebno je puno njihovih auta u zadnjih godinu dana dišlo kod nas. I nisam cuo bilo kakve price o kvarovima ili muljanju.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2755 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by mali_milojica »

esso_sa wrote:
esso_sa wrote:Clan familije kaparisao auto kod Kramara, na nevidjeno, tek treba da stigne. :)
Ljudi profesionalni, ljubazni, prilozili svu dokumentaciju od auta, vrlo rado i detaljno odgovorili na sva postavljena pitanja.
Cijena auta nista veca u odnosu na auta istih karakteristika koje prodaju "postenjacine" po Kiseljaku i sl.
Ponudili su i odlicnu cifru za otkup starog auta (tesko da bi ga za iste pare prodali za kes i preko PIK-a) i samo zbog toga se transakcija isplati, cisto da covjek izbjegne peglanje sa seljacinama i debilima po PIK-u... Sto kod kupovine, tako i kod prodaje auta...
Naravno, ja sam zaduzen za detaljni pregled kada auto stigne (a nije bas da se ne razumijem) pa cemo da vidimo da li i koliko petlja...
Podijelim svakako iskustva kada to bude zavrseno
Auto je stiglo i kupljeno, pa da podijelim iskustvo, kako sam i obecao :)

Na dan preuzimanja, auto nas je docekalo detaljno oprano i ocisceno, montiranim testnim tablicama, 4 nove ljetne gume (marke za koju nikad nisam cuo, ali bolje i to nego kakve kalose), pola rezervoara goriva (ugodno iznenadjenje jer svi obicno prodaju na rezervi :lol: ), kociona klijesta ofarbana :mrgreen: i oblijepljeno Kramar naljepnicama (koje sam odmah skinuo :mrgreen: )
Uz auto su dosla i 2 originalna kljuca (rade na svim bravama :mrgreen: ), fabricka uputstva i brosure. Servisna je zadrzana za potrebe carinjenja, ali nam je za prvu pomoc prezentirana i urucena njena kopija, da mozemo listati dok se carinjenje zavrsi i vrati originalna knjiga.

Inace, dok je auto jos bilo u dolasku, dali su nam broj sasije (sami od sebe, ja nisam ni trazio) da provjerimo istoriju auta u ovlastenom servisu, sto smo i ucinili. Provjera je pokazala urednu i redovnu servisnu evidenciju, pri cemu se poklapa i dinamika nabijanja kilometraze, tako da je eliminisana i svaka sumnja u njenu tacnost.

Prica Kramara je cijelo vrijeme bila transparentna i profesionalna, ni u jednom trenutku nije bilo petljanja. Otvoreno su rekli da rade sa autima koja uzimaju sa leasinga, obicno od 1. vlasnika, do 5-6 godina starosti i urednom servisnom evidencijom. Sa starim autima koja uzimaju u racun se ne bakcu, nego ih odmah prodaju svercerima (odmah su se 3 ukazala da vide staro auto).
Sto se udaranih auta tice, tu su bili takodjer transparentni i pojasnili da se maksimalno trude izbjegavati takva auta, ali da nije nemoguce da se provuce i kakav "mucak". Zato nude (i insistiraju) na detaljnom pregledu auta prije kupovine
Otvoreno kazu da cesto farbaju karambolke, jer uglavnom dodju sa ogrebotinama od parkiranja, prepoliraju komplet auto itd.

Konkretni auto nije bio lupan, karambolke ( i klijesta :mrgreen: ) su ofarbane, a na zamjerku da u pratecem alatu fali kljuc za tockove i jos par sitnica, odmah su iz drugog auta izvadili i dali nam sve sto je falilo. Nije radila i jedna pozicija (upozorenje na instrument tabli) i odmah su skocili da i to rijese, ali se na kraju ispostavilo da je sijalica samo gubila kontakt ;-)
2 dana poslije preuzimanja auta, stigli su i svi papiri sa carinjenja, tako da je i to OK

Zakljucak: U moru varalica i svercera koji na ovom podneblju nicu k'o gljive poslije kise, Kramar je stvarno pozitivno osvjezenje. Mozda jesu malo skuplji (za auto koje smo mi kupili i nisu bili), ali mislim da vrijedi platiti i malo vise, ako ce to znaciti izbjegavanje svakog kontakta sa varalicama i debilima. Auta mozda jesu sa leasinga, ali za razliku od drugih, Kramar ti to otvoreno i kaze. Auto sa leasinga te moze zapasti i ako ga kupis od nekoga treceg, a da ni ne znas, cisto jer ti niko nece ni reci... ;-)
Uglavnom, jako pozitivno iskustvo i svaka preporuka za Kramar :thumbup:
:thumbup:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2756 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by 530i »

Drago mi je čuti pozitivno iskustvo - iako to uzimanje alata iz drugog auta znači da će zavaliti nekog ko ne bude pazio na to...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2757 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by supercali »

Ne znam al ne mora znaciti mozda ce to dokupiti i kompletirati drugo auto a njemu dali iz drugog da ne bi cekao kupovinu ili sl
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#2758 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by milojicabrzi »

Esso_sa, hvala na detaljnom opisu situacije. :-D

Možeš li samo, čisto za info, navesti i koje je auto kupljeno i koje je otišlo u račun, odnosno odnos cijena (zanima me šta uzimaju u račun i u kojem omjeru), kao i koliko se čekalo na auto.
Revolver
Posts: 652
Joined: 24/04/2012 08:52

#2759 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Revolver »

111. stranica teme i možda treće direktno i konkretno iskustvo sa Kramarom :lol: :thumbup:
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2760 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by hladan.preminger »

530i wrote:Drago mi je čuti pozitivno iskustvo - iako to uzimanje alata iz drugog auta znači da će zavaliti nekog ko ne bude pazio na to...
Ne mora znaciti, ako zena ili neka muška tetkica kupe auto neće im trebati alat. :D
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2761 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by un1ted »

Ma ima ljudi koji nece radi sebe da pisu negativna iskustva :) Ima pozitivnih, ima negativnih. Usminkaju, pa kako kome zapadne. Kiseljak=Kramar, samo sa diplomom.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#2762 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Travnički Noćni Šetač »

esso_sa wrote: Auto je stiglo i kupljeno, pa da podijelim iskustvo, kako sam i obecao :)

:thumbup: za ispunjeno obećanje...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2763 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

@esso
I od mene :thumbup:

Iako se nadam da si ipak detaljnije pregledao vozilo od ovog što si napisao. :)
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#2764 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by esso_sa »

condy wrote:@esso
I od mene :thumbup:

Iako se nadam da si ipak detaljnije pregledao vozilo od ovog što si napisao. :)
Naravno da sam pregledao, i vise nego detaljno :) Cilj mi je bio ugrubo prenijeti iskustvo, a ne da sad sve rastavljam u sitne detalje kako je i sta pregledano :thumbup:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2765 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

Pade mi na pamet kad procita ovo za poziciju... Kod buraza nije radilo stimanje retrovizora na vozackim vratima kad smo dosli preuzeti auto, odmah dodje covjek njihov za to, dok smo zavrsili papire rijeseno bilo. :thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2766 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

Zamjenio motorić u retrovizoru, burazu sa drugoga :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2767 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

esso_sa wrote:
condy wrote:@esso
I od mene :thumbup:

Iako se nadam da si ipak detaljnije pregledao vozilo od ovog što si napisao. :)
Naravno da sam pregledao, i vise nego detaljno :) Cilj mi je bio ugrubo prenijeti iskustvo, a ne da sad sve rastavljam u sitne detalje kako je i sta pregledano :thumbup:
:thumbup: neka kupcu bude sa srećom :)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2768 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

condy wrote:Zamjenio motorić u retrovizoru, burazu sa drugoga :D
Hahaha to je to. Neciji motoric je zaplatio. :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2769 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by supercali »

Znam da je tema kramar a ne mogu naci drugu temu o auto kucama pa da pitam
Jel zna neko nesto o autokuci msauto iz brckog?
Throttle
Posts: 13016
Joined: 10/06/2016 12:35

#2770 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Throttle »

Imaju dobrih auta, benzinjara :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2771 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by konektovan »

supercali wrote:Znam da je tema kramar a ne mogu naci drugu temu o auto kucama pa da pitam
Jel zna neko nesto o autokuci msauto iz brckog?
Je li zapeo za oko 307 cc facelift???? :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2772 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by supercali »

konektovan wrote:
supercali wrote:Znam da je tema kramar a ne mogu naci drugu temu o auto kucama pa da pitam
Jel zna neko nesto o autokuci msauto iz brckog?
Je li zapeo za oko 307 cc facelift???? :D
Ma jok golf :D
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#2773 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by zagortenej »

Jesu li im ove cijene fiksne, koliko se može cjenkati?
ZOBENI
Posts: 37
Joined: 23/10/2005 11:56

#2774 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ZOBENI »

Kolega prije 3 mjeseca kod njih kupio Peugeot 508 GT 2.2 HDI, 147.000 km;
auto ima FULL opremu, dao je oko 30.000 KM i uzeo neku dodatnu garanciju koja navodno ide preko BSO osiguranja i kosta 500 KM. Cim je izvukao vozilo iz salona na auto putu je osjetio neko brujanje kao da su lezajevi tockova dali sve od sebe...kasnije se ispostavilo da je to dolazilo od ljetnih guma koje su imale jedva 2 mm gaznog sloja i bile su deformisane tako da je morao u startu kupiti 4 nove zimske gume koje su kostale 1600 KM jer se radilo o 18" tockovima.

Servis je uradio u BLOK-u, svi filteri i ulje kao i kompletan pregled vozila na kojem su ustanovili da je sa autom sve OK bez obzira sto se zalio da nesto uzasno kucka u prednjem trapu.

To kuckanje je rijesio u servisu Pezo 206 na stupu gdje su ljudi odmah ustanovili da su mu dotrajali stabilizatori i da oni kuckaju. Problem je rijesen za nekih 20 min. i kostao je 80 KM.

Auto je vozio 3-4 mjeseca i prije par dana tacno na 150.000 km je riknula turbina, pokupila ulje iz motora i ubacila u izduv. Sreca je sto nije brzo vozio i auto nije bilo u visokim obrtajima i odmah ga je zaustavio tako da je izbjegao vecu havariju motora.

Eh, tu sada pocinju problemi....auto je u BLOK-u, BSO osiguranje nece da pokrije stetu jer turbina navodno ne ulazi u garanciju, isao je u Kramar i ljudi su ga odjebali samo tako.
Predracun za popravak auta iznosi oko 4300 KM. Ako FAP bude zacepljen cijena ode gore.

Ovo mu je drugo auto koje je u Kramaru kupio, a oni su ga samo tako skinuli s dnevnog reda kao da ga je platio 2000 KM. Po mom misljenju to su obicni usminkani prevaranti koji ce ti guzicu lizati dok ne das pare za auto, a poslije toga ih zaboli i za tebe i neke lafo garancije. Cak su mu rekli da ce dobiti i rezervni kljuc koji su navodno porucili ali koji nije stigao ni nakon gotovo 4 mjeseca.

Znaci onu dodatnu garanciju koju platite 500 KM mozete uokviriti i zakaciti na zid jer od nje nemate ama bas nista. :(
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2775 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

Dati 30 hiljada KM za tolike km je budalastina , toliko od mene :thumbup:

To iskustvo neka kolegi bude skola za u buduce :wink: .To je ono sto sam ja govorio da je suplja prica kako su u europi super ceste i da se manje habaju auta voznjom po autoputu , a vise km , jebo te i krajnica i kugla kad ode masina/turbina :-)

Ovo za gume , kakve veze ima njihova cijena , sta vi mislite da ce preprodavac da stavi nov michelin prije prodaje :-) :lol: :lol:
Jos jedno pitanje , sto se kupvao taj 2.2 , sto nije 2.0hdi , ne kontam skupo 1600KM za gume , zasto kupiti takav auto ako se nema za gume
:roll: :run:

A za garanciju je vise puta receno da nije dobra ni za guzicu obrisat , hrapav papir :lol:

Gledaj lutke 2.0hdi, https://www.olx.ba/artikal/20040959/pez ... muzna-2-0/ , davat sverceru 30kKM za djubre meni ne ulazi u glavu nikako :-) , al jbga daj kozu , daj automatik , daj led/xenon, daj 900ks , daj 22" felge ......... :-)
Last edited by amar1994 on 16/05/2017 15:03, edited 2 times in total.
Locked