Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#10926 Re: Teretana

Post by ovo_mi_je_nick »

Mozda je to samo visak koze obzirom da si bio malo deblji nego sada.

Ako je oko "bubrega" to ce se poravnat samo ako odes na 70 KG.

Ako si imas 35-40 god. racunaj da samim tim imas vise masti u tijelu bez obzira na treninge i ishranu posto sigurno ne pijes nista od onoga sto profi likovi zarad takmnicenja konzumiraju.
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#10927 Re: Teretana

Post by DanteX »

ovo_mi_je_nick wrote:Mozda je to samo visak koze obzirom da si bio malo deblji nego sada.

Ako je oko "bubrega" to ce se poravnat samo ako odes na 70 KG.

Ako si imas 35-40 god. racunaj da samim tim imas vise masti u tijelu bez obzira na treninge i ishranu posto sigurno ne pijes nista od onoga sto profi likovi zarad takmnicenja konzumiraju.

Konzumiram protein, glutamin, kreatin, pre-workout i bcaa. Protein 2-3 puta na dan, glutamin poslije treninga i prije spavanja. Kreatin prije i poslije treninga, a preworkout prije. Samo, to dvoje kada potrošim odmorim jedno 2-3 mjeseca. I vitamine uzimam, kroz tako i kroz tablete. A prešao sam i na kuhanu hranu sada. Kuhana piletina i zeleno povrće na primjer

Oko bubrega nemam ništa, tu mi je sve ravno, samo još taj prednji dio oko pupka.
Leon16v
Posts: 5792
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10928 Re: Teretana

Post by Leon16v »

U MuscleFreaku snizenje -20 % danas i sutra, pa eto ako kome šta treba, može ugrabit :-D
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#10929 Re: Teretana

Post by ovo_mi_je_nick »

Koliko često trenirati triceps ? Čini mi se da ga uopšte nemam osim lateralne glave sa 1 x sedmično bavljenja istim. Ekstenzija iznad glave i povlačenje kabla.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#10930 Re: Teretana

Post by rumenige_brajtner »

ovo_mi_je_nick wrote:Koliko često trenirati triceps ? Čini mi se da ga uopšte nemam osim lateralne glave sa 1 x sedmično bavljenja istim. Ekstenzija iznad glave i povlačenje kabla.
pa radi ga najmanje 2x sedmično. jedan dan samo ruke radi (biceps, triceps), a drugi dan u kombinaciji sa prsima ili leđima. neko kombinuje prsa-triceps, leđa-biceps. tako sam i ja radio, pa promijenio na prsa-biceps, leđa-triceps.
moja preporuka je da radiš minimalno tri-četiri vježbe, dodaj recimo potisak sa čela i propadanje ovim vježbama koje radiš.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10931 Re: Teretana

Post by MOSALJOZE »

ovo_mi_je_nick wrote:Koliko često trenirati triceps ? Čini mi se da ga uopšte nemam osim lateralne glave sa 1 x sedmično bavljenja istim. Ekstenzija iznad glave i povlačenje kabla.

Od 1:20 gledaj sve objašnjeno,može još biti problem što sebe ograničavaš na neke standardne težine.Uzmi malo više odradi 15 ponavljanja,zapali misic jbm ga. :mrgreen:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#10932 Re: Teretana

Post by Raigor Stonehoof »

rumenige_brajtner wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Koliko često trenirati triceps ? Čini mi se da ga uopšte nemam osim lateralne glave sa 1 x sedmično bavljenja istim. Ekstenzija iznad glave i povlačenje kabla.
pa radi ga najmanje 2x sedmično. jedan dan samo ruke radi (biceps, triceps), a drugi dan u kombinaciji sa prsima ili leđima. neko kombinuje prsa-triceps, leđa-biceps. tako sam i ja radio, pa promijenio na prsa-biceps, leđa-triceps.
moja preporuka je da radiš minimalno tri-četiri vježbe, dodaj recimo potisak sa čela i propadanje ovim vježbama koje radiš.
pa sto sa ispravnog na naopako predje :lol:
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#10933 Re: Teretana

Post by rumenige_brajtner »

Raigor Stonehoof wrote:
rumenige_brajtner wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Koliko često trenirati triceps ? Čini mi se da ga uopšte nemam osim lateralne glave sa 1 x sedmično bavljenja istim. Ekstenzija iznad glave i povlačenje kabla.
pa radi ga najmanje 2x sedmično. jedan dan samo ruke radi (biceps, triceps), a drugi dan u kombinaciji sa prsima ili leđima. neko kombinuje prsa-triceps, leđa-biceps. tako sam i ja radio, pa promijenio na prsa-biceps, leđa-triceps.
moja preporuka je da radiš minimalno tri-četiri vježbe, dodaj recimo potisak sa čela i propadanje ovim vježbama koje radiš.
pa sto sa ispravnog na naopako predje :lol:
zato što mi je postala dosadna rutina. s druge strane, nakon što odradim prsa, triceps mi je već zamoren i "načet", pa nisam nikako uspijevao ga upalit, tj nisam imao dovoljno snage za povećat težine. treća stvar, pravo su me bolile tetive u laktu od ovih vježbi sa guranjem, pa mi prsa-triceps nije odgovaralo ni sa te strane. otkako pijem omegu 3 bol se smanjila značajno, al ostalo mi da češće iskombinujem prsa i biceps, mada odradim ja ponekad i prsa-triceps.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#10934 Re: Teretana

Post by Raigor Stonehoof »

a dobro, ako je zbog bolova. ali ovako se kombinuje upravo zbog tog razloga, kad radis ledja biceps se vec nacne, i onda ga satares do kraja vjezbama mahsuz za biceps. a ako radis ledja-triceps, pa onda opet prsa-biceps, ne dajes mu vremena da se oporavi.
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#10935 Re: Teretana

Post by Astrix »

ovo_mi_je_nick wrote:Koliko često trenirati triceps ? Čini mi se da ga uopšte nemam osim lateralne glave sa 1 x sedmično bavljenja istim. Ekstenzija iznad glave i povlačenje kabla.
Kao što jedan trener jednom reče ako želite da vam ruke rastu onda ih kaznite. Znači radi brutalne treninge ruku, do krajnjih granica... Pošto su to manji mišići možeš ih komotno raditi dva puta sedmično, manje im treba za oporavak.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#10936 Re: Teretana

Post by ovo_mi_je_nick »

Navalit ću više i jače na triceps.

Biceps je ok veličinom iako čini 1/3 ruke. Dok one 2/3 ruke - tricepsa su nevidljive :lol:

Javim se sa rezultatima za 15 dana sa sistemom 2 x sedmično i sa 3 različite vježbe po treningu.

Prvi dan će biti manje težine - više ponavljanja a drugi dan veće težine a manji br. ponavljanja.
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10937 Re: Teretana

Post by konektovan »

Astrix wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Koliko često trenirati triceps ? Čini mi se da ga uopšte nemam osim lateralne glave sa 1 x sedmično bavljenja istim. Ekstenzija iznad glave i povlačenje kabla.
Kao što jedan trener jednom reče ako želite da vam ruke rastu onda ih kaznite. Znači radi brutalne treninge ruku, do krajnjih granica... Pošto su to manji mišići možeš ih komotno raditi dva puta sedmično, manje im treba za oporavak.
Ja kad dobíjem upalu tricepsa, treba mi sedmica za oporavak. :mrgreen:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10938 Re: Teretana

Post by condy »

konektovan wrote:
Astrix wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Koliko često trenirati triceps ? Čini mi se da ga uopšte nemam osim lateralne glave sa 1 x sedmično bavljenja istim. Ekstenzija iznad glave i povlačenje kabla.
Kao što jedan trener jednom reče ako želite da vam ruke rastu onda ih kaznite. Znači radi brutalne treninge ruku, do krajnjih granica... Pošto su to manji mišići možeš ih komotno raditi dva puta sedmično, manje im treba za oporavak.
Ja kad dobíjem upalu tricepsa, treba mi sedmica za oporavak. :mrgreen:
Triceps je osjetljiv mišić zbog načina kako se pogađa vježbama za triceps :wink:

Obično se radi sa izolacijskim vježbama jačim istezanjima pa budu jake upale, ako nisi utreniran ili navališ ko sivonja :D . Lakše se upali od bicepsa. Ako si ozbiljan :D bcaa poslije treninga pa i tokom pomaže kod upala, da ih bude dosta manje :)
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10939 Re: Teretana

Post by konektovan »

Ma kad se upali, to je znak da sam trenirao kako treba,. :mrgreen:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#10940 Re: Teretana

Post by ovo_mi_je_nick »

Joj ljudi moji triceps gori. Jedno 40 minuta samo triceps, veća, manja ponavljanja, super serije, povlačenje dvoručno pa jednom rukom, s čela pa uski hvat ravna klupa...yebo sam mu znanje hahhaha. Znači već se napuhao ko sisa.

Nije dalo efekta jednom sedmično sad ćemo vidjeti ovako. Drhte ruke hljebe dragi a ujutro bez ruku hahah.
Leon16v
Posts: 5792
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10941 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Odradim 2-3 vjezbe za triceps poslije treninga prsa, sasvim dovoljno da "osjetim" sto se kaze.
A definitivno mi brze napreduje od bicepsa
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10942 Re: Teretana

Post by MOSALJOZE »

ovo_mi_je_nick wrote:Joj ljudi moji triceps gori. Jedno 40 minuta samo triceps, veća, manja ponavljanja, super serije, povlačenje dvoručno pa jednom rukom, s čela pa uski hvat ravna klupa...yebo sam mu znanje hahhaha. Znači već se napuhao ko sisa.

Nije dalo efekta jednom sedmično sad ćemo vidjeti ovako. Drhte ruke hljebe dragi a ujutro bez ruku hahah.
Ma samo ga optereti,i kad se zapali gori hala. :mrgreen:
Leon16v
Posts: 5792
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10943 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Uzimate li šta kao neki preworkout kick ? :D
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#10944 Re: Teretana

Post by Astrix »

Nešto razmišljam mogao bi sad zimi gledati neki uzeti. Inače sam zimi nikakav, pospan dijelom i zbog posla,svaki dan u 5 ustajati... A ljeti mi ne treba uvijek sam horan i zagrijan za trening.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#10945 Re: Teretana

Post by Raigor Stonehoof »

Leon16v wrote:Uzimate li šta kao neki preworkout kick ? :D
Redweiler shot... i mislim da sam navucen :D

Nisam ga uzimao nekih 20 dana, uzas... preskakao treninge samo tako, sve mi mrsko bilo, spavalo mi se... evo poceo ponovo i ko nov :)
Leon16v
Posts: 5792
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10946 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Astrix wrote:Nešto razmišljam mogao bi sad zimi gledati neki uzeti. Inače sam zimi nikakav, pospan dijelom i zbog posla,svaki dan u 5 ustajati... A ljeti mi ne treba uvijek sam horan i zagrijan za trening.
Ja sam planirao Vapor uzeti, kazu da je dobar.

A sad trenunto, caffein, kreatin i citrulin malat.
Leon16v
Posts: 5792
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10947 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Raigor Stonehoof wrote:
Leon16v wrote:Uzimate li šta kao neki preworkout kick ? :D
Redweiler shot... i mislim da sam navucen :D

Nisam ga uzimao nekih 20 dana, uzas... preskakao treninge samo tako, sve mi mrsko bilo, spavalo mi se... evo poceo ponovo i ko nov :)
I ja prije zavrsim kutiju i kontam odmoricu mjesec dana od preworkouta, za 10 dana uzmem drugi :lol:
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#10948 Re: Teretana

Post by Rosso »

Valja li čemu ova teretana u Zetri, ide li ko?
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#10949 Re: Teretana

Post by Mustang1 »

Ako neko zna neku stranicu da ce biti neko dobro snizenje za black friday neka javi :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#10950 Re: Teretana

Post by channel10 »

Biće u musclefreaku. Barem su najavili pa ćemo vidjeti.
Post Reply