Dubinsko pranje vozila??

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by Bakir1 »

sta ces raditi sa masinom?
nemas spadajucih sampona, kupis pakovanje sampona, meso za rostilj, zamolis kolegu za lokaciju i radimo, nudim svoju fizicku snagu u neophodnoj kolicini, kao i masinu :D
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#27 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by johntra »

Pa na to sam i mislio, ali valja ga osušiti...naložit ćemo vatru, taman i za sušenja i za roštilja... :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#28 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by Bakir1 »

od 8 do 11 mi je trebalo za astru, nisam vadio sjedista, do 3 je bila suha na vjetru i suncu, tako da taman kada se zavrsi rad nakon bacanja na rostilj i pripadajuce mirodjije auto bude suh, malo je off to raditi pred zgradom, bez vode, sa komsijama, sa pitanjima....
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#29 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by johntra »

Ma znam, zato je avlija zakon, jbga...Još se kod nas to i kažnjava pred zgradama...
User avatar
drndalo
Posts: 22863
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#30 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by drndalo »

Opet dogovarate rostilj bez mene...? A i pranje unutrasnjosti mi je odavno u planu... Doduse, avlije nemam...
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#31 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by johntra »

Doduše, ja uskoro možda i ne budem imao auta...Ali, za roštilj sam uvijek za, ugostit će nas drug Bakir sve, vrlo rado... :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#32 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by Bakir1 »

idealna lokacija, kacuni, pored rijeke vikendica, vode i struje u izobilju, kontra usluga spremanje dvorista, javite vrijeme, koji vikend pase :D
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#33 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by Gray »

Evo izgleda da će se pazariti nobi (polovan) auto, pa pošto je svijetla unutrašnjost mora se dubinski očistiti. Ima li neko opet preporuke za dobru autopraonicu?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by iceman ze »

Kolega cistio unutrasnjost vozila tj. sjedista i tapacirunge u Kaknju kod Semse. Cijena 25 KM+gratis vanjsko pranje, 3 sata posla, cijena 25 KM. Neko da je jos radio?
User avatar
kurty
Posts: 45062
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#35 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by kurty »

iceman ze wrote:Kolega cistio unutrasnjost vozila tj. sjedista i tapacirunge u Kaknju kod Semse. Cijena 25 KM+gratis vanjsko pranje, 3 sata posla, cijena 25 KM. Neko da je jos radio?
nesto mi suhveli da se bas za tri sata moze full odraditi.. jos i vanjsko...
onda, za jedno auto treba bar 10KM deterdzenata i ostalih zafrkancija... ima se i opcija koristenja jeftinih deterdzenata, ali to onda povlaci gubljenje vremena na stalno istresanje posude sa prljavsinom, jer je previse pjene onda...

u svakom slucaju, ako je kolega zadovoljan, nema razloga da sumnjas onda :lol: :lol:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#36 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by un1ted »

Mene zanima koliko je sigurno ostaviti auto nekome na 10h cisenja !?

Na sto da obratim paznju!? Bas me je nekako strah ostaviti, jest da je ford al' opet :)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#37 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by respo »

sigurno je onoliko koliko su oni posteni
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#38 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by punta »

ne znam za sta im treba 10 sati komplet ciscenje detaljno dvoje ljudi moze se uradit za sat vremena
za susenje ne znam
ni ja ne bi ostavio auto
odvuci na dubinsko nek urade i stavi najlon na svoje sjediste i vozi auto pred kucu tamo ga otvori i nek se susi
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#39 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by un1ted »

Pa kada rade dubinsko i patosa, skidaju i sjedala valjda !? Kontam ima tu posla :)

Ne znam, auto je prasnjavo, bas bi mu dobro doslo dubinsko ali kada mi rece treba "cijeli dan ostaviti auto" :run:
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#40 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by punta »

ako imas volje mozes i sam

ja sam sebi izvadio sjedista skino fabricke presvlake kuci ih opro
poskido spuzve sa sjedista da ostane samo kostur i kostur opro masinom da iz sina na kojim se pomjera sjediste izađe sva prasina i onda ponovo podmazo sine
izvadio pod odnjio na praonicu da ga operu kao cilim 1km kvadrat

a ispod poda lim prebriso pjenom i spuzvom

plastike i tapacire sve sto se moze skinut skinem i ocistim

ne da mi je zao para bilo da platim vec eto imam volje a uradio sam kako ja mislim da treba

ispod poda vozac i suvozac imaju neke kao spuzve presovane oni kad rade pod mislim da ne mogu potpuno isusit te spuzve

a ja sam pod izvadio posebno je opran i isusen pa mi nije ostalo miris vlage sad je u autu miris novog auta
a ni prije nije bio ruzan miris vec kad su vrucine osjeti se kao miris prasine necistoce
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#41 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by sema911s »

putac bravo majstore,,., evo ja sam uzeo usisavac sto moze i vodu kuppit,., 110km,.,
odsarafo sjedista, skino presvlake, spuzve, usput zamjenio jedan grijac guzice,. tepihe malo teze zgulio,(her hans ih mescini zalijepio),., kabasom tepihe i pjenom ,., dio ispod table nesto ko spuzva usput zamjenio,.(ostalo mi jos nebo) sa njimse nebi zahebavoo,.,. auto oprano za subotu i nedelju jest bilo posla uzivao opusteno, ko sebi cistio nista fuserenje,. jest da me usisavac habao, precero sa usisavanjem(ipak je jedno upotrebni) zadnje pranje i kupljenjje pjene jedva,., kada sve saberem para nisam ustedio cak kontra,.,al bar znam da sam ga ocistio kako treba., sada netreba ni vunderbaum mirise ko da je 2013 a ne 2004
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#42 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by punta »

nebo ne treba dirat moze se odlijepit

a eto ako se nema vremena poso se podijeli u 2-3 dana npr danas prednja sjedista sutra ili sljedeci vikend zadnja
sljedece sedmice pod itd

i tako jednom godisnje i auto unutrasnjost kao nova uvjek
User avatar
kurty
Posts: 45062
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#43 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by kurty »

un1ted wrote:Pa kada rade dubinsko i patosa, skidaju i sjedala valjda !? Kontam ima tu posla :)

Ne znam, auto je prasnjavo, bas bi mu dobro doslo dubinsko ali kada mi rece treba "cijeli dan ostaviti auto" :run:
moze se patos ocistiti i bez skidanja sjedista... jeste da je mnogo lakse i brze kad se skinu, ali se moze i bez skidanja
Meni recimo za nebo treba 45minuta, za sjedista i tapacirunge u prvom ciscenju sa deterdzentom, treba jace od 2 sata i onda jos sahatak za ciscenje (ispiranje sa mlakom vodom)... pa gepek 20tak minuta... plastike po sata... ima sigurno pet sati posla...
Eh sad to "ostaviti cijeli dan", mozda neko misli zbog susenja... ne znam..
punta wrote:ne znam za sta im treba 10 sati komplet ciscenje detaljno dvoje ljudi moze se uradit za sat vremena
za susenje ne znam
ni ja ne bi ostavio auto
odvuci na dubinsko nek urade i stavi najlon na svoje sjediste i vozi auto pred kucu tamo ga otvori i nek se susi
Kad budes sljedeci put imaopotrebu za dubinskim, od mene masina, deterdzenti i jedne ruke... od tebe druge rukice...
Prvo cemo povaditi sve sto se moze povaditi (sjedista, tapacirunge) i staviti na "cistinu", palimo stopericu i vidimo za koliko cemo ga zavrsiti... znaci samo sjedista i povadjene tapacirunge, ciscenje i ispiranje... bez vadjenja, vracanja, plastika i tako dalje...

Moze??? :-D
User avatar
Qler
Posts: 23660
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#44 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by Qler »

Ima li iko, u kantonu Sarajevo, ili bliza okolina istog, da moze da izvadi sjediste iz auta, rastavi ga, zavari jer se nakrivilo, to napravi, i da ga vrati? Pa jebem mu drzavu, nigdje majstora da hoce da radi, zvao dvojcu, cim su se javili znao sam da kod njih necu ici, ko da sam ga nazvao da mu kazem da mu je mater umrla, a ne da ga pitam da uradi svoj posao. :evil:
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#45 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by sorcerer »

kojim se to ti majstorima javljas majketi?
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#46 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by sema911s »

Qler wrote:Ima li iko, u kantonu Sarajevo, ili bliza okolina istog, da moze da izvadi sjediste iz auta, rastavi ga, zavari jer se nakrivilo, to napravi, i da ga vrati? Pa jebem mu drzavu, nigdje majstora da hoce da radi, zvao dvojcu, cim su se javili znao sam da kod njih necu ici, ko da sam ga nazvao da mu kazem da mu je mater umrla, a ne da ga pitam da uradi svoj posao. :evil:
koje avto,. sta je sjedistu,., jel od habanja sjediste otislo il sto si tezak,.,
User avatar
sarajlija_ba
Posts: 8802
Joined: 27/05/2008 22:04
Location: rodom iz Čuništa a živim u Gaćicama

#47 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by sarajlija_ba »

Iza studentskih domova u Nedžarićima se nalazi autopraonica "3D".
Dubinsko pranje je 100 KM ali ga operu do bola.
Imaju sve moguće deterdžente, velike usisivače, operu sve unutra, plus motor i plus vanjsko pranje.
Momci su od povjerenja i ne treba brinuti da ostavite auto cijeli dan.

Vazda je bilo koliko para toliko muzike.
U pranje od 50 ili 60 KM ja ne vjerujem.
User avatar
Qler
Posts: 23660
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#48 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by Qler »

sorcerer wrote:kojim se to ti majstorima javljas majketi?

Znam da je jedan bio negdje prije Kiseljaka, nisam nisao zvao sam ga, a drugi iskreno ne znam odakle je. A sjediste je otislo do tezine predhodnog vlasnika, on je bio malo tezi, i on je poceo da haba onaj lijevi bocni dio sjedista, i ja sam ga sad dokrajcio... sorcerere, imas li ti nekoga dobrog za preporuciti :)
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#49 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by sorcerer »

jedino da dodjes, pa da vidimo sta se moze uraditi.
User avatar
kurty
Posts: 45062
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#50 Re: Dubinsko pranje vozila??

Post by kurty »

sarajlija_ba wrote: U pranje od 50 ili 60 KM ja ne vjerujem.

eh druze... da je i meni da naplatim joju za autu, al nema raja para...
ovako bolje daj sta das...

a o kvaliteti uradjene usluge tesko je napamet pricati...
Post Reply