ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2626 Re: ETF

Post by hrasno38 »

zelimznanjenediplomu wrote:
hrasno38 wrote:
glog wrote:"njegova malenkost" Muslija Muhovic
e koliko je i on iz...o studenata(tica) :D dok nije fasovao maru ni sam bog ne zna!!!!
A ovo nije za upozorenja? nigdje veze
Zasto.......ako vec nemas pojma a voljela bi da budes u centru rasprave onda se malo raspitaj Muslija je napadao svaku studenticu koju je mogao dok nije naletio na jednu kojoj je momak bio najblaze receno "mangup". Ali to kada se dogadjalo ti sasvim sigurno nisi bila ni rodjena tako da ne uljeci gdje ne treba i ja nisam ovdje nikoga od vas uvrijedio niti provociro! Over and out!
glog
Posts: 361
Joined: 12/10/2007 15:49

#2627 Re: ETF

Post by glog »

Nema potrebe za vulgarnost-Muslija je svakako bio predator, ali su nase koleginice bile daleko iznad njegovog nivoa - Inteligencijom, integritetom i moralom tako da su uspjesno izbjegavale nezeljenu paznju...

Batine koje je dobio je zasluzio bas pokusajem koji nikako nije mogao proci...
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#2628 Re: ETF

Post by smijesni_ste »

Pa dajte detalje, što ste tajanstveni? :D
glog
Posts: 361
Joined: 12/10/2007 15:49

#2629 Re: ETF

Post by glog »

Ma nema nikakve tajanstvenosti, tip je pokusavao iskoristiti svoju poziciju da bi iskoristio studentice, one su ga izbjegavale uz dovijanje I pomoc drugih studenata a "ta divna stvorenja" odnosno ostali profesori o kojima se sa sjetom prica su se pravili da nista ne vide I ne cuju.... neka im je na cast... I onda marksista dosao tobe, I sad mu proucise tehvid i zatrpase ga
zelimznanjenediplomu
Posts: 27
Joined: 11/07/2017 01:40

#2630 Re: ETF

Post by zelimznanjenediplomu »

Zasto.......ako vec nemas pojma a voljela bi da budes u centru rasprave onda se malo raspitaj Muslija je napadao svaku studenticu koju je mogao dok nije naletio na jednu kojoj je momak bio najblaze receno "mangup". Ali to kada se dogadjalo ti sasvim sigurno nisi bila ni rodjena tako da ne uljeci gdje ne treba i ja nisam ovdje nikoga od vas uvrijedio niti provociro! Over and out![/quote]

Sa tobom je nemoguce normalno razgovarati jer citas ali ne pokusavas shvatiti, vec sve kako zelis tumacis i namjerno izokrenes da bi se mogao svadjati ili cak vrijedjati. Jesam li rekla da si nas uvrijedio ili provocirao? Nisam. Mislim na tvoje primitivno izrazavanje. Sta smo to mi rekli da je za upozorenja?
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2631 Re: ETF

Post by KIseljak12 »

Konobar, de naplati!!
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#2632 Re: ETF

Post by Mišo_Kovač »

Ono kada "jebati" postane tabu glagol... žalosna vremena, vaistinu žalosna :sad:
glog
Posts: 361
Joined: 12/10/2007 15:49

#2633 Re: ETF

Post by glog »

Nije glagol tabu, nego upotreba glagola u kontekstu opisivanja pokusaja nasilja nad studenticama....Pogotovo sto je koliko znam sve ostalo na pokusajima celave spodobe...I cutanju njegovih kolega....
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2634 Re: ETF

Post by hrasno38 »

glog wrote:Nije glagol tabu, nego upotreba glagola u kontekstu opisivanja pokusaja nasilja nad studenticama....Pogotovo sto je koliko znam sve ostalo na pokusajima celave spodobe...I cutanju njegovih kolega....
pa i nije bas ali nejse davno je to bilo.........i ne znam cemu cudjenje...jesu li oprije par godina uhapsili onu dvojicu medjeda sa ekonomije ili prava radi slicnih stvari!!!
zelimznanjenediplomu
Posts: 27
Joined: 11/07/2017 01:40

#2635 Re: ETF

Post by zelimznanjenediplomu »

hrasno, izvoli spisak fakulteta na univerzitetu u Sarajevu http://unsa.ba/s/index.php?option=com_c ... &Itemid=91, fino svaki ocrni, pa valjda se onda bude mogao normalan razgovor voditi. Koliko vidim, upucen si jedino u mahalanja, to je vec zalosno.
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2636 Re: ETF

Post by hrasno38 »

zelimznanjenediplomu wrote:hrasno, izvoli spisak fakulteta na univerzitetu u Sarajevu http://unsa.ba/s/index.php?option=com_c ... &Itemid=91, fino svaki ocrni, pa valjda se onda bude mogao normalan razgovor voditi. Koliko vidim, upucen si jedino u mahalanja, to je vec zalosno.
Stvarno ne kontam koga ti branis jer koliko sam shvatio iz tvog prvog posta ti si jos uvijek studentica. Dakle ako si studentica ja pricam o stvarima kada ti se roditelji nisu ni zabavljali a tebe nije bilo ni u 10-godisnjem planu. Dzaba vam je moze vas i Fatkic i Dinko poslati 100 da ih branite ovdje istina je jednai ako ta istina pomogne onim studentima koji se nikome nece da uvlace u dupe onda ce biti fantasticno. Poltrona i ulizica mi je pun ....u ovoj zemlji a pogotovo onih sto brane kriminal i los rad. Mozes ti biti naucnik naucnika ali ako kao profesor nisi u stanju to znanje da preneses na studente onda si nula kao profesor i vozdrica. A tebe ako si zaista studentica treba da bude stid i sram sto branis ljude koje ti unistavaju kolege. Ali "obraz je cudo....kao i zivot"!!!!
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2637 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote:Stvarno ne kontam koga ti branis jer koliko sam shvatio iz tvog prvog posta ti si jos uvijek studentica. Dakle ako si studentica ja pricam o stvarima kada ti se roditelji nisu ni zabavljali a tebe nije bilo ni u 10-godisnjem planu. Dzaba vam je moze vas i Fatkic i Dinko poslati 100 da ih branite ovdje istina je jednai ako ta istina pomogne onim studentima koji se nikome nece da uvlace u dupe onda ce biti fantasticno. Poltrona i ulizica mi je pun ....u ovoj zemlji a pogotovo onih sto brane kriminal i los rad. Mozes ti biti naucnik naucnika ali ako kao profesor nisi u stanju to znanje da preneses na studente onda si nula kao profesor i vozdrica. A tebe ako si zaista studentica treba da bude stid i sram sto branis ljude koje ti unistavaju kolege. Ali "obraz je cudo....kao i zivot"!!!!
Pusti djevojku, vidis da je jos puter :D :D nego, de ti nama jos socnih detalja koji nisu vezani za ETF. Ovi admini te ne diraju ko mene, pa navali hahahah. Spomenuo si i neke sa prava/ekonomije, da ne mislis na ovo mozda: https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... asna/51542 ?
zelimznanjenediplomu
Posts: 27
Joined: 11/07/2017 01:40

#2638 Re: ETF

Post by zelimznanjenediplomu »

hrasno38 wrote:
zelimznanjenediplomu wrote:hrasno, izvoli spisak fakulteta na univerzitetu u Sarajevu http://unsa.ba/s/index.php?option=com_c ... &Itemid=91, fino svaki ocrni, pa valjda se onda bude mogao normalan razgovor voditi. Koliko vidim, upucen si jedino u mahalanja, to je vec zalosno.
Stvarno ne kontam koga ti branis jer koliko sam shvatio iz tvog prvog posta ti si jos uvijek studentica. Dakle ako si studentica ja pricam o stvarima kada ti se roditelji nisu ni zabavljali a tebe nije bilo ni u 10-godisnjem planu. Dzaba vam je moze vas i Fatkic i Dinko poslati 100 da ih branite ovdje istina je jednai ako ta istina pomogne onim studentima koji se nikome nece da uvlace u dupe onda ce biti fantasticno. Poltrona i ulizica mi je pun ....u ovoj zemlji a pogotovo onih sto brane kriminal i los rad. Mozes ti biti naucnik naucnika ali ako kao profesor nisi u stanju to znanje da preneses na studente onda si nula kao profesor i vozdrica. A tebe ako si zaista studentica treba da bude stid i sram sto branis ljude koje ti unistavaju kolege. Ali "obraz je cudo....kao i zivot"!!!!
Zato sto imam svoje misljenje koje se razlikuje od tvog sam ulizica? Kao prvo, niko ne zna ko sam, samim tim nikakve koristi od ulizivanja ovdje nemam. Drugo, niko me nije poslao vec sam sama dosla jer nisam vise mogla citati tvoje gluposti. Ako unistavaju moje kolege onda unistavaju i mene, jer sigurno nisam drugacije tretirana od ostalih. Vise se volim napatiti na nekom predmetu ali zaista nauciti nego lagano poloziti i nista ne znati. Na matematikama niko nista ne nauci, a matematicku logiku ko god polozi zaista dobro poznaje gradivo (onoliko koliko je to moguce za 14 sedmica). Dosta studenata se i prosle godine zalilo pa na kraju su svi uvidjeli da su pogresno radili i da zaista nije tesko poloziti (bar tako kazu a sumnjam da lazu, bar nas brucose, jer nemaju razloga). Moram se ponavljat i reci da smatram postenijim objavljivanje rezultata onakvih kakvi zaista jesu (sto su uradili profesor Osmankovic i profesorica Hasnija) nego navlacenje sa ciljem da ne budu prozvani (profesor Fatkic i profesor Juric npr), smatram da je vise to kriminal i los rad jer zele jos i kamuflirat svoj neuspjeh. A ti ako smatras kriminalom i losim radom jednu losu prolaznost onda zaista imas problem. Kriminal i los rad je sto kod jednog profesora djevojke upisuju mnogo bolje ocjene od muskaraca, sto dolazenjem u kancelariju doticnog profesora svako malo i ulizivanjem neke dolaze do zeljene ocjene, sto se nosenjem palacinaka profesoru postaje demonstrator, sto neki studenti imaju "vanredne" uvide i ocjene koje su prosto vaskrsle u indeks i takvih primjera na zalost mnogo ima, to je kriminal i los rad.
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2639 Re: ETF

Post by hrasno38 »

zelimznanjenediplomu wrote:
hrasno38 wrote:
zelimznanjenediplomu wrote:hrasno, izvoli spisak fakulteta na univerzitetu u Sarajevu http://unsa.ba/s/index.php?option=com_c ... &Itemid=91, fino svaki ocrni, pa valjda se onda bude mogao normalan razgovor voditi. Koliko vidim, upucen si jedino u mahalanja, to je vec zalosno.
Stvarno ne kontam koga ti branis jer koliko sam shvatio iz tvog prvog posta ti si jos uvijek studentica. Dakle ako si studentica ja pricam o stvarima kada ti se roditelji nisu ni zabavljali a tebe nije bilo ni u 10-godisnjem planu. Dzaba vam je moze vas i Fatkic i Dinko poslati 100 da ih branite ovdje istina je jednai ako ta istina pomogne onim studentima koji se nikome nece da uvlace u dupe onda ce biti fantasticno. Poltrona i ulizica mi je pun ....u ovoj zemlji a pogotovo onih sto brane kriminal i los rad. Mozes ti biti naucnik naucnika ali ako kao profesor nisi u stanju to znanje da preneses na studente onda si nula kao profesor i vozdrica. A tebe ako si zaista studentica treba da bude stid i sram sto branis ljude koje ti unistavaju kolege. Ali "obraz je cudo....kao i zivot"!!!!
Zato sto imam svoje misljenje koje se razlikuje od tvog sam ulizica? Kao prvo, niko ne zna ko sam, samim tim nikakve koristi od ulizivanja ovdje nemam. Drugo, niko me nije poslao vec sam sama dosla jer nisam vise mogla citati tvoje gluposti. Ako unistavaju moje kolege onda unistavaju i mene, jer sigurno nisam drugacije tretirana od ostalih. Vise se volim napatiti na nekom predmetu ali zaista nauciti nego lagano poloziti i nista ne znati. Na matematikama niko nista ne nauci, a matematicku logiku ko god polozi zaista dobro poznaje gradivo (onoliko koliko je to moguce za 14 sedmica). Dosta studenata se i prosle godine zalilo pa na kraju su svi uvidjeli da su pogresno radili i da zaista nije tesko poloziti (bar tako kazu a sumnjam da lazu, bar nas brucose, jer nemaju razloga). Moram se ponavljat i reci da smatram postenijim objavljivanje rezultata onakvih kakvi zaista jesu (sto su uradili profesor Osmankovic i profesorica Hasnija) nego navlacenje sa ciljem da ne budu prozvani (profesor Fatkic i profesor Juric npr), smatram da je vise to kriminal i los rad jer zele jos i kamuflirat svoj neuspjeh. A ti ako smatras kriminalom i losim radom jednu losu prolaznost onda zaista imas problem. Kriminal i los rad je sto kod jednog profesora djevojke upisuju mnogo bolje ocjene od muskaraca, sto dolazenjem u kancelariju doticnog profesora svako malo i ulizivanjem neke dolaze do zeljene ocjene, sto se nosenjem palacinaka profesoru postaje demonstrator, sto neki studenti imaju "vanredne" uvide i ocjene koje su prosto vaskrsle u indeks i takvih primjera na zalost mnogo ima, to je kriminal i los rad.
:facepalm: A ko je napisao da Dinko lose predaje kao npr. Fatkic :? Problem je sto je Dinko zavalio recimo zadatak iz :brainfuck-a" sto ne bi uradio niti jedan normalan profesor na svijetu + sto je zadao zadatke koji uopse nisu predjeni na vjezbama a o cemu on nije imao pojma pa je rekao "pa dobro preci cemo ih sljedece godine"!!!!......dalje ponavljam ako od 93 studenta poloze 3 onda samo takvima kao sto si ti to moze biti krivica studenata a svakom normalnom na svijetu je prvo sto padne na pamet preispitivanje profesora kao sto se i radi u ozbiljnim zemljama. Tebe treba odstraniti sa fakulteta i iz visokog obrazovanja ako smatras da je losa tj niska prolaznost normalna i automatski pokazuje tvoj podanicki mentalitet. I ovo zadnje sto si navela je upravo to i ono sto ne bi smjelo da se radi jer svi studenti moraju imati i isti tretman i iste polazne osnove. Ajmo onda da krenemo od krucijalne stvari a to je zasto svi studenti nemaju iste zadake na polaganjima parcijala. Meni kao studentu bi bilo jako bitno da ti i ja imamo ista prava i da s tim imamo i iste zadatke a nemali broj puta jedan linija je bila znatno teza od druge. Mene kao "studenta" zaboli sto fakultet nema uslova jer su najmanje 50% krivi sto na predmetima imaju po 500 studenata svojim bolesnim obaranjima do iznemoglisti i zavrtanjima nekih zadataka iz ezotericnih programskih jezika. I umjesto da se zabrine za takav rezultat i da vidi sta je uzrok on se sav rezigniran vrati iz Njemacke i kaze otprike "da mu je zao sto se vratio iz ...(negdje iz inostranstva) jer kad je vidio kako rade i uce napolju a kao ovde nece da ga stid sto predaje".....i sta to znaci u prevodu???? Kompletna krivica na studente!!!!
I da se razumijemo sto se tice rezultata u prvoj godini svi su kriminalni za neke evropske i svetske prosjeke ali postoje oni koji su direktno za "zatvora" ili da prevedem posto je "zatvor" figurativa za hitnog preispitivanja da li taj covjek ili zena zxasluzuju da budu profesori.
I Seka Izetbegovic je direktorica klinike a da li ona zasluzuje da to bude sa svojim krinminalnim CV-em od 11 godina studiranja (cak mislim i manje) a onda za dvije i magstrat i doktorat.
I recimo od svih bisera sa ETF=a ne znam da li smo spomenuli i onaj kada je otkazan ispit iz matematike radi dzume (ili radi necijeg sina ili kcerke) gdje je cak i Fatkic poludio i rekao ko ide na dzumu nek polaze ujutro.......
Mala si ti da ulazis sa mnom u diskusije o nekim stvarima izuzev ako se nisi lazno predstavila i nisu uopste student nego neko treci! Nemam namjeru ti vise replicirati puno srece u zivotu!!!
zelimznanjenediplomu
Posts: 27
Joined: 11/07/2017 01:40

#2640 Re: ETF

Post by zelimznanjenediplomu »

Ti nisi upucen, nisi na fakultetu. Slusas price frustriranih studenata i onda ovdje gluposti pricas. Zavolio zadatak iz brainfuck-a? really? ahahaahhha Napisao nam je komande sa zadnje strane ispita i dao toliko lagan zadatak da smo ga haman svi uradili i dobili za 2 minute bod i po. Zadatak nam je poklonio i vecina nas mu se doslovno zahvalila. Smijesno je zaista sto slusas ocito studente koji nisu sposobni da nauce ili poloze ispit i onda im je svako kriv samo oni sami nisu. Bilo je zadataka od bod do bod i po na svakom ispitu koje je trebalo bas kontati, to su zadaci da se desetke i devetke malo istaknu i to je jos i kod profesora Jurica bilo tako. Nisam rekla da je za prolaznost gdje je 3 od 93 polozilo krivica studenata, vec da se desilo i da nije namjerno kad to nije stalna praksa na predmetu, profesor je tek ove godine postao profesor i vjerovatno mu treba vremena dok se uhoda i shvati otprilike kakvu tezinu ispita moze davati, samo sam rekla da ga ne mozes odma sa profesorom Fatkicem porediti jer su oni nebo i zemlja. I na prvoj parcijali je niska prolaznost bila pa je profesor uvidio da je pretjerao i na popravnom je prolaznost bila 45% sto je na etfu medu boljim (ne uzimajuci Ribice u obzir), znaci da ocito nije mu cilj unistavati studente. Isto sam rekla i za prolaznost od 10% na fizici, desilo se, to nije praksa na predmetu, greska prosto, moze se svakome desiti. Desilo se i profesoru Juricu samo sto je on to zataskao pa ga niko ne proziva radi toga.
A samo osoba bez argumenata ce se na godine izvlaciti da ne bi zavrsila jednu diskusiju. Bolje je da ne odgovaras vise, ovo prosto vise postaje tuzno. Zelim ti od srca da prebolis vise svoj neuspjeh na etfu i krenes dalje i da napokon taj tvoj od kojeg dobivas skroz netacne informacije nesto polozi, mozda bude bio realniji.
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2641 Re: ETF

Post by hrasno38 »

zelimznanjenediplomu wrote:Ti nisi upucen, nisi na fakultetu. Slusas price frustriranih studenata i onda ovdje gluposti pricas. Zavolio zadatak iz brainfuck-a? really? ahahaahhha Napisao nam je komande sa zadnje strane ispita i dao toliko lagan zadatak da smo ga haman svi uradili i dobili za 2 minute bod i po. Zadatak nam je poklonio i vecina nas mu se doslovno zahvalila. Smijesno je zaista sto slusas ocito studente koji nisu sposobni da nauce ili poloze ispit i onda im je svako kriv samo oni sami nisu. Bilo je zadataka od bod do bod i po na svakom ispitu koje je trebalo bas kontati, to su zadaci da se desetke i devetke malo istaknu i to je jos i kod profesora Jurica bilo tako. Nisam rekla da je za prolaznost gdje je 3 od 93 polozilo krivica studenata, vec da se desilo i da nije namjerno kad to nije stalna praksa na predmetu, profesor je tek ove godine postao profesor i vjerovatno mu treba vremena dok se uhoda i shvati otprilike kakvu tezinu ispita moze davati, samo sam rekla da ga ne mozes odma sa profesorom Fatkicem porediti jer su oni nebo i zemlja. I na prvoj parcijali je niska prolaznost bila pa je profesor uvidio da je pretjerao i na popravnom je prolaznost bila 45% sto je na etfu medu boljim (ne uzimajuci Ribice u obzir), znaci da ocito nije mu cilj unistavati studente. Isto sam rekla i za prolaznost od 10% na fizici, desilo se, to nije praksa na predmetu, greska prosto, moze se svakome desiti. Desilo se i profesoru Juricu samo sto je on to zataskao pa ga niko ne proziva radi toga.
A samo osoba bez argumenata ce se na godine izvlaciti da ne bi zavrsila jednu diskusiju. Bolje je da ne odgovaras vise, ovo prosto vise postaje tuzno. Zelim ti od srca da prebolis vise svoj neuspjeh na etfu i krenes dalje i da napokon taj tvoj od kojeg dobivas skroz netacne informacije nesto polozi, mozda bude bio realniji.
Sine dragi ja nemam neuspjeha na ETF-u jer sam ja njega apsvoliro onda kad ti nisi bila vjerovatno ni u 20-gosisnjem planu....ali to sto sam ga ja zavrsio sa silnim zajebancijama kod Galica i Muhovica ne znaci da treba da podrzavam da se i dan danas to desava na istom fakultetu ali samo sa drugim imenima. Ja nikada ni u mislima nisam u istu ravan stavio rokera Dinku i Fatkica jer Fatkicu mozda moze parirati samo Jahic sa filozofije jer se takva djubrad zaista rijetko radjaju....ali Dinko kao profesor se izgubio kao abdest i pokusava od samog pocetka da pokaze da moze biti zajeban. Ali u konverzaciji ja mogu da se o ovome pricam sa straijim kolegama a mnogi su podrzali moju pricu a i ovi koji nisu znaju da je to tako ali ti se nikako ne uklapas u to jer ti je prica u stilu "1/100". Koliko vidim ti imas nesto protiv Jurica jer njega vrlo cesto uzimas kao primjer ali da pitas od 100 studenata ko je bolji profesor Juric ili Fatkic ili Juric ili Dinko 99 ce ti odgovoriti Juric. Ali u svakom zitu imam kukolja i ti moras jos dosta pure da pojedes da bi odbranila neodbranjivo!
I ocito ne razumijes dobro napisano jer nije poenta da li je "brainfuck" tezak ili lagan nego je poenta sto to niko i nigdje ne daje na ispitima!
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2642 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote:Ja nikada ni u mislima nisam u istu ravan stavio rokera Dinku i Fatkica jer Fatkicu mozda moze parirati samo Jahic sa filozofije jer se takva djubrad zaista rijetko radjaju....ali Dinko kao profesor se izgubio kao abdest i pokusava od samog pocetka da pokaze da moze biti zajeban.
Ja sam cuo da je on prljava metalika :D :D
hrasno38 wrote:Nemam namjeru ti vise replicirati puno srece u zivotu!!!
Pa gdje ti je karakter bolan??????????!!!!!!!!!! :D Dijete, duplo mladje od tebe te ovako upali da predjes preko svoje rijeci. Sramota!!!!!! Ja sam mislio da samo fatkic uziva u pokusajima spustanja 2-3 puta mladjima od sebe, al' se posteno zajebah hahaha
zelimznanjenediplomu
Posts: 27
Joined: 11/07/2017 01:40

#2643 Re: ETF

Post by zelimznanjenediplomu »

hrasno38 wrote:
zelimznanjenediplomu wrote:Ti nisi upucen, nisi na fakultetu. Slusas price frustriranih studenata i onda ovdje gluposti pricas. Zavolio zadatak iz brainfuck-a? really? ahahaahhha Napisao nam je komande sa zadnje strane ispita i dao toliko lagan zadatak da smo ga haman svi uradili i dobili za 2 minute bod i po. Zadatak nam je poklonio i vecina nas mu se doslovno zahvalila. Smijesno je zaista sto slusas ocito studente koji nisu sposobni da nauce ili poloze ispit i onda im je svako kriv samo oni sami nisu. Bilo je zadataka od bod do bod i po na svakom ispitu koje je trebalo bas kontati, to su zadaci da se desetke i devetke malo istaknu i to je jos i kod profesora Jurica bilo tako. Nisam rekla da je za prolaznost gdje je 3 od 93 polozilo krivica studenata, vec da se desilo i da nije namjerno kad to nije stalna praksa na predmetu, profesor je tek ove godine postao profesor i vjerovatno mu treba vremena dok se uhoda i shvati otprilike kakvu tezinu ispita moze davati, samo sam rekla da ga ne mozes odma sa profesorom Fatkicem porediti jer su oni nebo i zemlja. I na prvoj parcijali je niska prolaznost bila pa je profesor uvidio da je pretjerao i na popravnom je prolaznost bila 45% sto je na etfu medu boljim (ne uzimajuci Ribice u obzir), znaci da ocito nije mu cilj unistavati studente. Isto sam rekla i za prolaznost od 10% na fizici, desilo se, to nije praksa na predmetu, greska prosto, moze se svakome desiti. Desilo se i profesoru Juricu samo sto je on to zataskao pa ga niko ne proziva radi toga.
A samo osoba bez argumenata ce se na godine izvlaciti da ne bi zavrsila jednu diskusiju. Bolje je da ne odgovaras vise, ovo prosto vise postaje tuzno. Zelim ti od srca da prebolis vise svoj neuspjeh na etfu i krenes dalje i da napokon taj tvoj od kojeg dobivas skroz netacne informacije nesto polozi, mozda bude bio realniji.
Sine dragi ja nemam neuspjeha na ETF-u jer sam ja njega apsvoliro onda kad ti nisi bila vjerovatno ni u 20-gosisnjem planu....ali to sto sam ga ja zavrsio sa silnim zajebancijama kod Galica i Muhovica ne znaci da treba da podrzavam da se i dan danas to desava na istom fakultetu ali samo sa drugim imenima. Ja nikada ni u mislima nisam u istu ravan stavio rokera Dinku i Fatkica jer Fatkicu mozda moze parirati samo Jahic sa filozofije jer se takva djubrad zaista rijetko radjaju....ali Dinko kao profesor se izgubio kao abdest i pokusava od samog pocetka da pokaze da moze biti zajeban. Ali u konverzaciji ja mogu da se o ovome pricam sa straijim kolegama a mnogi su podrzali moju pricu a i ovi koji nisu znaju da je to tako ali ti se nikako ne uklapas u to jer ti je prica u stilu "1/100". Koliko vidim ti imas nesto protiv Jurica jer njega vrlo cesto uzimas kao primjer ali da pitas od 100 studenata ko je bolji profesor Juric ili Fatkic ili Juric ili Dinko 99 ce ti odgovoriti Juric. Ali u svakom zitu imam kukolja i ti moras jos dosta pure da pojedes da bi odbranila neodbranjivo!
I ocito ne razumijes dobro napisano jer nije poenta da li je "brainfuck" tezak ili lagan nego je poenta sto to niko i nigdje ne daje na ispitima!
Znaci gubi se kao abdest i zeli pokazati da je zajeban jer je dao zadatak koji nije sabloniziran i koji je samo zahtijevao minimalno koristenje mozga (samo zelimo biti inzenjeri, gdje ce profesori od nas traziti da malo koristimo mozak i razmisljamo :O neka ga bude stid zaista ahahaha) i nemam nista protiv profesora Jurica, samo mislim da ako ces vec pljuvat zbog prolaznosti pljuj onda sve a ne samo one koje zelis.
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2644 Re: ETF

Post by hrasno38 »

zelimznanjenediplomu wrote:Znaci gubi se kao abdest i zeli pokazati da je zajeban jer je dao zadatak koji nije sabloniziran i koji je samo zahtijevao minimalno koristenje mozga (samo zelimo biti inzenjeri, gdje ce profesori od nas traziti da malo koristimo mozak i razmisljamo :O neka ga bude stid zaista ahahaha) i nemam nista protiv profesora Jurica, samo mislim da ako ces vec pljuvat zbog prolaznosti pljuj onda sve a ne samo one koje zelis.
Citaj unazad pa ces vidjeti da je Dinko samo dosao na red a ne da je neki krajnji cilj! Pricalo se ovdje svojevremeno i o Fizici, naravno IM1 i IM2 pa dodje na red i Dinko jer ste vis studenti toliko jadni i mrljavi da niste u stanju sami da se borite za svoja prava izuzev ako niste iza ledja Zahiragica i ako nije dzuma u pitanju. Meni je Dinko bitan isto koliko i Fatkic a Fatkic isto koliko i profesorica fizike. Ja nemam nista protiv licnosti nego protiv profesije i posla koji se izuzetno lose radi. Naravno svega toga ne bi bilo da onog "bekan" boli dupe sta se desava na njegovom terenu....nego SDP ga uljuljo na tu fotelju.....on upravlja ETF-om neformalno dok konce vuce Aksamovic kome je opet najbitnije da njegova djeca prolaze. Mala si ti djevojcica da shvatila kako funkionisu stvari u BiH i u nasem obrazovanju ali samo kod nas je profesor u odnosu na studente zasticen ko "licki medvjed". Radi posao za koji nema apsolutno nikakvu odgovornost proslo 5% ili proslo 95%....niti ce ga ko kazniti niti ce ga ko nagraditi....nema ljepseg posla na svijetu.
I vidi jednu stvar ti jos uvijek nemas pojma kako izgleda inzinjer sa ETF-a a ja sam taj i ja radim sa takvima vec dugo dugo godina i recimo ja nikada ne bih pristao da budem profesor....ne zato sto nemam papire za to nego sto nemam obraz da radim za koji ne mogu garantovati 100% kvalitet. Pola tih profesora na ETF-u nemaju kvalitet da to budu ali hebi ga neka se samo radi.......kao sto je recimo u moje vrijeme bila "vrela usna"......ja zaista ne poznam nikoga koga je ona nesto naucila.
I vidi da ti jso nesto kazem taqndem sa "rokerom" na Klixu ti je vrlo nekvalitetan jer imam vas kad hocu i kako hocu tako da dovedite jos pojacanja ako hocete da dobijete ovu verbalnu prepisku!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2645 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:
hrasno38 wrote:Ja nikada ni u mislima nisam u istu ravan stavio rokera Dinku i Fatkica jer Fatkicu mozda moze parirati samo Jahic sa filozofije jer se takva djubrad zaista rijetko radjaju....ali Dinko kao profesor se izgubio kao abdest i pokusava od samog pocetka da pokaze da moze biti zajeban.
Ja sam cuo da je on prljava metalika :D :D
hrasno38 wrote:Nemam namjeru ti vise replicirati puno srece u zivotu!!!
Pa gdje ti je karakter bolan??????????!!!!!!!!!! :D Dijete, duplo mladje od tebe te ovako upali da predjes preko svoje rijeci. Sramota!!!!!! Ja sam mislio da samo fatkic uziva u pokusajima spustanja 2-3 puta mladjima od sebe, al' se posteno zajebah hahaha
Uzalud ti trud sviracu........ :D
zelimznanjenediplomu
Posts: 27
Joined: 11/07/2017 01:40

#2646 Re: ETF

Post by zelimznanjenediplomu »

Zasto bih zeljela "pobijediti" prepisku protiv osobe koja nema argumenata, koja je isfrustrirana i koja prica gluposti? Ti mislis da si nas "pobijedio" sta li vec a zapravo ne vidis koliko nisi u pravu. Osobi koja misli da je pokupila svu pamet svijeta je nemoguce dokazati da nije u pravu jer se nikad nece dovesti u pitanj, a takve osobe su uvijek najvise u krivu a najvise pametuju. Koja ironija. Tjesi se da ti ne bi htio biti profesor kad je istina zapravo da ti to ne mozes biti, jer gle cuda, prvo treba etf zavrsiti ahahah ako za 30 godina budem visila na ovom forumu i lijecila svoje frustracije stare haman pola stoljeca kao ti, nadam se da ce me neko ubiti, postoji li na ovom svijetu tuzniji prizor od ovog
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2647 Re: ETF

Post by hrasno38 »

zelimznanjenediplomu wrote:Zasto bih zeljela "pobijediti" prepisku protiv osobe koja nema argumenata, koja je isfrustrirana i koja prica gluposti? Ti mislis da si nas "pobijedio" sta li vec a zapravo ne vidis koliko nisi u pravu. Osobi koja misli da je pokupila svu pamet svijeta je nemoguce dokazati da nije u pravu jer se nikad nece dovesti u pitanj, a takve osobe su uvijek najvise u krivu a najvise pametuju. Koja ironija. Tjesi se da ti ne bi htio biti profesor kad je istina zapravo da ti to ne mozes biti, jer gle cuda, prvo treba etf zavrsiti ahahah ako za 30 godina budem visila na ovom forumu i lijecila svoje frustracije stare haman pola stoljeca kao ti, nadam se da ce me neko ubiti, postoji li na ovom svijetu tuzniji prizor od ovog
Mislis kad studentica svim silama pokusava da isposluje mjesto asistenta na "nekom" predmetu :D .....ne postoji zaista to je odvratno :lol: :lol: :lol: ali kako ono kazu...."svim sredstvima do cilja" .....

Image
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#2648 Re: ETF

Post by megaribi1 »

Analizirajući studentsku anketu sa prve godine za moj predmet Operativni sistemi, primijetio sam jedan komentar koji se završava rečenicom jako sličnom nicku koji se javlja na ovom forumu "OS KURS, lahko položiv predmet koji jedino ima zahtjevan usmeni. Parcijalni ispiti su trivijalni, treba zabraniti korištenje knjige i uvesti novi koncept ispita jer se isti ponavlja svake godine. Hocemo znanje a ne dobre ocjene.".

Iako se ne ponavlja sadržaj ispita, nego forma, pošto je svaki prmjerak ispita jedinstven jer ima na desetine parametara, ovaj komentar i još tri slična su me ponukali da redizajniram ispit.

Ispiti iz Operativnih sistema i Sistemskog programiranja od školske 2017/2018 će imati pitanja i zadatke prema prema najboljim pedagoškim praksama: Blumovoj taksonomiji. Do sada sam obraćao pažnju samo na nivo 1 (pamćenje) na usmenom ispitu i nivo 3 (primjena) na pismenom ispitu. Ubuduće će pismeni ispit sadržati i zadatke iz razumijevanja gradiva (nivo 2) - npr. U kojem slučaju se dešava izgladnjivanje procesa kod SJF algoritma?. Zadaci nivoa 3 će biti onog tipa kao i do sada, ali će ih biti manje i iz većeg skupa. Zadaci nivoa 4 (analiza) će tražiti snalaženje u određenim situacijama poput one može li ovaj program izazvati potpuni zastoj. Nivo 5 evaluacija će tražiti određeno mišljenje o kvalitetu algoritma a nivo 6, kreiranje će imati više programiranja uključujući API i sistemske pozive koji se do sada uzgred spominju. Pošto ovakav način ispita zahtijeva više vremena za pripremanje, ovim blagovremeno obavještavam buduće studente prve godine da ne bi bili neprijatno iznenađeni zbog slušanja iskustva starijih studenata.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2545
Joined: 16/06/2014 20:33

#2649 Re: ETF

Post by Dosadno mii »

Jel to hrasno zakuhao studentima ispit :P
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2650 Re: ETF

Post by Bušman »

Auuuu, predvidjam sljedeće godine pljuvanje po Ribiću :D Hrasno, trebaju li ti pripreme? Da te malo ložim hahaha
Post Reply