Kakvi smo sa Akvaristikom

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
SARAJKA75
Posts: 104
Joined: 19/09/2008 10:34

#51 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by SARAJKA75 »

Da pokušam:


Image

Edit:Amazonka

(slika ti je bila prevelika...prije uploada imas resize 640x480) :)
Last edited by SARAJKA75 on 15/08/2009 18:53, edited 3 times in total.
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#52 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Amazonka27 wrote:Kako postaviti slku
Pratis me :thumbup: neka fino ima li sta od akvaca majka mu stara..Sarajko evo Amazonka ti je slikovito opisala postupak,sada je sve jedno gdje ces odraditi upload... :run:
User avatar
Takashi Amano
Posts: 48
Joined: 10/08/2009 22:24

#53 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Takashi Amano »

Tsueeeeeeeee (Super na japanskom)... Tema se vratila u zivot :thumbup: to mi se pravo svidja... Izvinjavam se sto se kasno javljam imao sam buran pocetak sedmice, ali idemo dalje... Ova slika ne moze da se uveca ali ovo sto uspijem da vidim je fino, ali sacekat cu da vidim uvecanoo... Sve u svemu bitno je samo da se radi po pitanju akvaristike i odma ne moze biti ruzno :dance: :dance: :dance: POZDRAV SVIMAAAAA...
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#54 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Takashi Amano wrote:Tsueeeeeeeee (Super na japanskom)... Tema se vratila u zivot :thumbup: to mi se pravo svidja... Izvinjavam se sto se kasno javljam imao sam buran pocetak sedmice, ali idemo dalje... Ova slika ne moze da se uveca ali ovo sto uspijem da vidim je fino, ali sacekat cu da vidim uvecanoo... Sve u svemu bitno je samo da se radi po pitanju akvaristike i odma ne moze biti ruzno :dance: :dance: :dance: POZDRAV SVIMAAAAA...
Pa sta je sa tobom gdje si ti :skoljka:
User avatar
Takashi Amano
Posts: 48
Joined: 10/08/2009 22:24

#55 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Takashi Amano »

I evo tek sada primjetih bitan detalj Sarajko slika ti je prevelika i preteska... Ne znam koliko si strucna sa obradom slike ali najednostavni nacin da je smanjis je da je prvo upload-ujes npr. na facebook-u ili nekom slicnom portalu jer oni automacki smanje velicinu slike prikladnu za njih pa odma mozes uzet i link slike samo desni klik na sliku i COPY IMAGE LOCATION... Ja mislim da je to najbezbolnije za uradit da se ne mucis sa nekim programima i sl. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: POOOOOOOOZ

A sada Uradi sam:

Pa evo me vratio se kuci mrtav sam umoran i iscrpljen i svasta nesta... Helem samo me jos ribice nisu izdale :lol: :lol: :lol:
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#56 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

uradi sam wrote:
Takashi Amano wrote:Tsueeeeeeeee (Super na japanskom)... Tema se vratila u zivot :thumbup: to mi se pravo svidja... Izvinjavam se sto se kasno javljam imao sam buran pocetak sedmice, ali idemo dalje... Ova slika ne moze da se uveca ali ovo sto uspijem da vidim je fino, ali sacekat cu da vidim uvecanoo... Sve u svemu bitno je samo da se radi po pitanju akvaristike i odma ne moze biti ruzno :dance: :dance: :dance: POZDRAV SVIMAAAAA...
Pa sta je sa tobom gdje si ti :skoljka:
problem je u u tome sto nije slika upload-ovana na neku od free fttp servera...tako da je moguce ni vidjet vecu
SARAJKA75
Posts: 104
Joined: 19/09/2008 10:34

#57 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by SARAJKA75 »

Ekipo, vrijeme je za spavanje...sutra cu se igrati sa slikama
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#58 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

SARAJKA75 wrote:Ekipo, vrijeme je za spavanje...sutra cu se igrati sa slikama
:thumbup: :run:
User avatar
Takashi Amano
Posts: 48
Joined: 10/08/2009 22:24

#59 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Takashi Amano »

SARAJKA75 wrote:Ekipo, vrijeme je za spavanje...sutra cu se igrati sa slikama
Samo polako sve u svoje vrijeme... :thumbup:
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#60 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Amazonka27 »

jedno pitanje...u sarajkinom akvarijumu imaju ove plave ribice...jel one imaju one duge brkove? Nisam sigurna da su to te ribice al lice na ove...ne znam kako se zovu, ali bih upozorila na njihovu agresivnost kada hoce da se pare. zlatnu ribicu mi je malo po malo zivu jela a gupice tjerala po akvarijumu do iznemoglosti...na kraju sam ih izvadila i poklonila jaranici...cura se istraumirala...kaze zafuraju se i gruhnu od staklo...Kupljene su u zoo centru i receno je da su miroljubljive.
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#61 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Amazonka27 wrote:jedno pitanje...u sarajkinom akvarijumu imaju ove plave ribice...jel one imaju one duge brkove? Nisam sigurna da su to te ribice al lice na ove...ne znam kako se zovu, ali bih upozorila na njihovu agresivnost kada hoce da se pare. zlatnu ribicu mi je malo po malo zivu jela a gupice tjerala po akvarijumu do iznemoglosti...na kraju sam ih izvadila i poklonila jaranici...cura se istraumirala...kaze zafuraju se i gruhnu od staklo...Kupljene su u zoo centru i receno je da su miroljubljive.
Ne nemaju brkove blic mi malo smeta sa njenog aparata, nemogu da tacno ocjenim o kojoj se ribi radi,Vidim da su ove zute Pseudotropheus red zebre, ima autarusa muskog i zenskog a vidim i manje dominantnog muskog :-D ,stim da sam primjetio i jednu cudnu stvar a to je auratus foler koliko mi se cini trebala bi jos koja slika da bih nesto sa sigurnoscu rekao..a rekao sam foler jer je ovaj CRNO zuti sa trakama dominantni muzijak,a sa ZUTO crnim trakam je zenka e foler je poprimio boje zenke i sada ga dominantni muski nedira a foler im cijelo vrijeme smeta u parenju tako da bi dominantni mogao izvisit sto se tice potomstva....A plavi je moguce da je pseudotroheus kingsize ili neki drugi ..bilo bi dobro da se nabaci jos koja slika...
User avatar
Takashi Amano
Posts: 48
Joined: 10/08/2009 22:24

#62 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Takashi Amano »

Amazonka27 wrote:jedno pitanje...u sarajkinom akvarijumu imaju ove plave ribice...jel one imaju one duge brkove? Nisam sigurna da su to te ribice al lice na ove...ne znam kako se zovu, ali bih upozorila na njihovu agresivnost kada hoce da se pare. zlatnu ribicu mi je malo po malo zivu jela a gupice tjerala po akvarijumu do iznemoglosti...na kraju sam ih izvadila i poklonila jaranici...cura se istraumirala...kaze zafuraju se i gruhnu od staklo...Kupljene su u zoo centru i receno je da su miroljubljive.
Sve ribice su iz porodice malawi ciklida ili Pseudotropheus... Uradi sam ima bas tu ribicu, kad bolje pogledam i kod sarajke i kod njega je pravo slicna kombinacija ribica... Uglavnom nemaju brkove, izgled se najbolje moze vidjet na slici:

Image

Inace kao vrsta ribe koliko sam ja primjetio je malo agresivna, da se bojle izrazim bore se za dominaciju podrucja (ali nije nista krvolocno)... Koliko sam upoznat za jednu ribicu je preporucljivo 300 l :shock:... Eto toliko od mene za ostatak komentarisanja o ciklidima bi prepustio Uradi sam jer on ima vise iskustva nego ja...

Super od tebe sto si editovala sliku... :thumbup:
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#63 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Amazonka27 »

nije to ta ribica...ova ima naprijed dva duga brka (bas dugi) svijetlo-plave boje sa nekim tackama i linijama...mislim da i na perajima ima kruzice
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#64 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

uradi sam wrote:
Amazonka27 wrote:jedno pitanje...u sarajkinom akvarijumu imaju ove plave ribice...jel one imaju one duge brkove? Nisam sigurna da su to te ribice al lice na ove...ne znam kako se zovu, ali bih upozorila na njihovu agresivnost kada hoce da se pare. zlatnu ribicu mi je malo po malo zivu jela a gupice tjerala po akvarijumu do iznemoglosti...na kraju sam ih izvadila i poklonila jaranici...cura se istraumirala...kaze zafuraju se i gruhnu od staklo...Kupljene su u zoo centru i receno je da su miroljubljive.
Ne nemaju brkove blic mi malo smeta sa njenog aparata, nemogu da tacno ocjenim o kojoj se ribi radi,Vidim da su ove zute Pseudotropheus red zebre, ima autarusa muskog i zenskog a vidim i manje dominantnog muskog :-D ,stim da sam primjetio i jednu cudnu stvar a to je auratus foler koliko mi se cini trebala bi jos koja slika da bih nesto sa sigurnoscu rekao..a rekao sam foler jer je ovaj CRNO zuti sa trakama dominantni muzijak,a sa ZUTO crnim trakam je zenka e foler je poprimio boje zenke i sada ga dominantni muski nedira a foler im cijelo vrijeme smeta u parenju tako da bi dominantni mogao izvisit sto se tice potomstva....A plavi je moguce da je pseudotroheus kingsize ili neki drugi ..bilo bi dobro da se nabaci jos koja slika...
Stim da kazem da su ciklidi opcenito teritorijalne ribe i jako agresivne tako da se pristupa selektivnom odabiru riba koje ce se redat u akvarije,,tako da bi se umanjila agresivnost sto je moguce vishe...jer kod velikih primjeraka ciklida a vecina njih naraste do nekih10-15cm su izrazito jake celjusti naoruzane ostrim zubima bilo je slucajeva da su akvaristi ostajali bez komada prsta...kod velikih primjeraka riba..
User avatar
Takashi Amano
Posts: 48
Joined: 10/08/2009 22:24

#65 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Takashi Amano »

uradi sam wrote:
Amazonka27 wrote:jedno pitanje...u sarajkinom akvarijumu imaju ove plave ribice...jel one imaju one duge brkove? Nisam sigurna da su to te ribice al lice na ove...ne znam kako se zovu, ali bih upozorila na njihovu agresivnost kada hoce da se pare. zlatnu ribicu mi je malo po malo zivu jela a gupice tjerala po akvarijumu do iznemoglosti...na kraju sam ih izvadila i poklonila jaranici...cura se istraumirala...kaze zafuraju se i gruhnu od staklo...Kupljene su u zoo centru i receno je da su miroljubljive.
Ne nemaju brkove blic mi malo smeta sa njenog aparata, nemogu da tacno ocjenim o kojoj se ribi radi,Vidim da su ove zute Pseudotropheus red zebre, ima autarusa muskog i zenskog a vidim i manje dominantnog muskog :-D ,stim da sam primjetio i jednu cudnu stvar a to je auratus foler koliko mi se cini trebala bi jos koja slika da bih nesto sa sigurnoscu rekao..a rekao sam foler jer je ovaj CRNO zuti sa trakama dominantni muzijak,a sa ZUTO crnim trakam je zenka e foler je poprimio boje zenke i sada ga dominantni muski nedira a foler im cijelo vrijeme smeta u parenju tako da bi dominantni mogao izvisit sto se tice potomstva....A plavi je moguce da je pseudotroheus kingsize ili neki drugi ..bilo bi dobro da se nabaci jos koja slika...
Eh ti odgovori prije mene... Malo si zezno sada hronologiju u postanju :D Hajde ako nista dao sam svoj udio...

I da to je ta riba samo sto je blic jak pa ti se cini kao brk... To su bocna peraja, na njihovom samom rubu je ova svijetlo plava boja... A sto se tice tacaka to svaka ima samo ovisi koliko ih ima i koliko se primjeti... a kod ovih plavih se bas primjeti i bas ljepo izgleda...
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#66 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Amazonka27 »

ja jedno vi drugo :D moje su imale brkove :) a ove nemaju pa zato kazem da nisu to te...ne mogu da joj nadjem sliku jer ne znam kako se zove (zabroavila :) ) al cim nadjem postavit cu...
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#67 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Amazonka27 wrote:ja jedno vi drugo :D moje su imale brkove :) a ove nemaju pa zato kazem da nisu to te...ne mogu da joj nadjem sliku jer ne znam kako se zove (zabroavila :) ) al cim nadjem postavit cu...
Znam o kojoj se ribi radi ali joj se imena latinskog nemogu sjetiti pa me ubij... :x :x :x :x :x :x
User avatar
Takashi Amano
Posts: 48
Joined: 10/08/2009 22:24

#68 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Takashi Amano »

Amazonka27 wrote:ja jedno vi drugo :D moje su imale brkove :) a ove nemaju pa zato kazem da nisu to te...ne mogu da joj nadjem sliku jer ne znam kako se zove (zabroavila :) ) al cim nadjem postavit cu...
Ahaaaaaaa... Sada je sve jasno... A mislim da znam na koju ribicu poentiras ima je jedan moj prijatelj, a Uradi sam mi je rekao kako se ona zove jednom pa cemo ga evo potat ovom prilikom...

Znas ona kod Emce sto ima jos od pocetka sa dugim brkovima ona najveca... :-)
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#69 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

uradi sam wrote:
Amazonka27 wrote:ja jedno vi drugo :D moje su imale brkove :) a ove nemaju pa zato kazem da nisu to te...ne mogu da joj nadjem sliku jer ne znam kako se zove (zabroavila :) ) al cim nadjem postavit cu...
Znam o kojoj se ribi radi ali joj se imena latinskog nemogu sjetiti pa me ubij... :x :x :x :x :x :x
Amano Ako ti mozes uletit iz emcinog akvarija sa antenama ona sto je prezivjela nuklearni napad :-D
User avatar
Takashi Amano
Posts: 48
Joined: 10/08/2009 22:24

#70 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Takashi Amano »

uradi sam wrote:
uradi sam wrote:
Amazonka27 wrote:ja jedno vi drugo :D moje su imale brkove :) a ove nemaju pa zato kazem da nisu to te...ne mogu da joj nadjem sliku jer ne znam kako se zove (zabroavila :) ) al cim nadjem postavit cu...
Znam o kojoj se ribi radi ali joj se imena latinskog nemogu sjetiti pa me ubij... :x :x :x :x :x :x
Amano Ako ti mozes uletit iz emcinog akvarija sa antenama ona sto je prezivjela nuklearni napad :-D
Ma znam ali ne mogu da se sjetim nikako, evo ricam latinski ali nece da naidje... :!: :?:
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#71 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

uradi sam wrote:
uradi sam wrote:
Amazonka27 wrote:ja jedno vi drugo :D moje su imale brkove :) a ove nemaju pa zato kazem da nisu to te...ne mogu da joj nadjem sliku jer ne znam kako se zove (zabroavila :) ) al cim nadjem postavit cu...
Znam o kojoj se ribi radi ali joj se imena latinskog nemogu sjetiti pa me ubij... :x :x :x :x :x :x
Amano Ako ti mozes uletit iz emcinog akvarija sa antenama ona sto je prezivjela nuklearni napad :-D
Nista citamo se sutra meni je mozak stao,,ujutro budem malo bolje fescero Lp svima ..amano sutra u jutro kafa u drustvu ;-) da se dogovaramo za subotu...valja nam dizat akvaristiku na nivo koji su nam pretci imali ne moze ovo ovako sramota svi su nas presisali a mi smo postavljali standarde...
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#72 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

TRIHOGASTER- Trichogaster lat.. uhhhhm :-D :-D :-D
http://en.wikipedia.org/wiki/Trichogaster
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#73 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Amazonka27 »

uh...jeste....buuuu kako je ne volim... :D

Image
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#74 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Amazonka27 wrote:uh...jeste....buuuu kako je ne volim... :D

Image
Ona ide lijepo u kombinaciji sa Skalarima,black Molly,Guppy,ja bih je dodao jos sa neonkama...ali ja nisam za svastaras u akvarijima tako da nis od toga...dosta agresivna i teritorijalna riba vise na linku koji sam postavio koga zanima preporucujem je toplo zbog njene boje ljepote itd..nije osjetljiva riba dobro podnosi nasu vodu....
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#75 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Amazonka27 »

pa u toj kombinaciji sam je i kupila...medjutim belaj....bas mi je zadavala problema. Sto se tice boja...interesatno je kako mjenja ove share... :) i ja sam je kupila zbog ljepote...ali je nikome vise nebi preporuucila...pogotovo ko je pocetnik
Post Reply