Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50453
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14001 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bloo »

omar little wrote:
Bloo wrote:
Da te prenerazim :D
Nisam gledala
deadwood
the shield
mad men (mozda 2 il 3)
:D

Oz zakletva
nisam prenerazena uopce, ni iznenadjena cak. :D od svega gore deadwood mi pari kao nesto sto bi ti se moglo svidjeti.

*uzima nesto sa police u dnevnoj. prasnjavo. otpuhuje prasinu. pritisice dugmic - nista. opet - nista. protrese. dugme opet - proselytization ON* jesi gledala the wire? :D
Nisam...nagovaraju me :D

Osim svojih standardnih sci fi, horor, superheroes, fantasy - pravo volim krimi i policijske, pa me nagovaraju da pocnem gledati the wire
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#14002 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

Bloo wrote:
omar little wrote:
Bloo wrote:
Da te prenerazim :D
Nisam gledala
deadwood
the shield
mad men (mozda 2 il 3)
:D

Oz zakletva
nisam prenerazena uopce, ni iznenadjena cak. :D od svega gore deadwood mi pari kao nesto sto bi ti se moglo svidjeti.

*uzima nesto sa police u dnevnoj. prasnjavo. otpuhuje prasinu. pritisice dugmic - nista. opet - nista. protrese. dugme opet - proselytization ON* jesi gledala the wire? :D
Nisam...nagovaraju me :D

Osim svojih standardnih sci fi, horor, superheroes, fantasy - pravo volim krimi i policijske, pa me nagovaraju da pocnem gledati the wire
pa eto, dodaj jos jedan tas, u vidu mene, na tu vagu. poteska sam. :D armirani beton svih vremena.

ako volis policijske onda nakon sto pogledas the wire :D obavezno the shield. razorili ko seljak komsijinu medju.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50453
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14003 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bloo »

omar little wrote:
pa eto, dodaj jos jedan tas, u vidu mene, na tu vagu. poteska sam. :D armirani beton svih vremena.

ako volis policijske onda nakon sto pogledas the wire :D obavezno the shield. razorili ko seljak komsijinu medju.
:lol: :lol: :lol:
joj komparacije

s tim da preferiram policijske tipa slučaj, pa onda istraga, dedukcija i ta sranja :D
hajd dam šansu, kad završim sa Legion
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14004 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

omar little wrote:bolje pitanje je sta si gledao ti :D fundamentalne stubove serijske produkcije si izmasivao. jesi to bio premlad za gledat ih kad su isli prvobitno? :D
Ne premlad, nego vise to da su opcije streamovanja u to vrijeme bile jako ogranicene, cak mozda i nepostojuce. Bilo je nekih torenata tu i tamo, medjutim nisam ih nikad volio skidat', jer u ono vrijeme ne znas ni kakav je kvalitet niti da li je to uopste to, a ni internet brzina nije bila ono sto je danas. Nije mi ni padalo na pamet da uzmem pretplatu na HBO ili TMN. A isto tako su me tada filmovi puno vise privlacili, dobre serije sa pricama u kontinuitetu su tek nekako bile u pocecima, Golden Age of TV jos nije kren'o...i eto, iz kombinacije svega toga ispade to sto jest'. :)

Kodi je za mene bio ono sto kazu "revelation", one-stop-shop za bas sve sto mi padne na pamet da pogledam. Ruke se pozlatile onome ko ga je izmislio. :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14005 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

Bloo wrote:
omar little wrote:
pa eto, dodaj jos jedan tas, u vidu mene, na tu vagu. poteska sam. :D armirani beton svih vremena.

ako volis policijske onda nakon sto pogledas the wire :D obavezno the shield. razorili ko seljak komsijinu medju.
:lol: :lol: :lol:
joj komparacije

s tim da preferiram policijske tipa slučaj, pa onda istraga, dedukcija i ta sranja :D
hajd dam šansu, kad završim sa Legion
Kakav ti je Legion? Meni je bio stvarno odlican, jer tako unikatan nacin pristupa marvelovim karakterima jos nisam vidio.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50453
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14006 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bloo »

Tito_i_Partija wrote:
Kakav ti je Legion? Meni je bio stvarno odlican, jer tako unikatan nacin pristupa marvelovim karakterima jos nisam vidio.
Mindblown za sada. Drugačiji pristup koji je svakako osvježavajući. Blagu zamjerku imam na Syd i drvenu glumu, ali ...:D Za sada dogurala do 6. epizode.

Nisam gledala ni trailer ni ništa, već mi samo povremeno izlijetalo kao reklama na FOX-u. I kao pasionirana čitateljica stripova ( čak i ultimate x men :D), njegov lik mi se ponasanjem ucini jako poznato i podsjeti me na jedan tragičan lik iz neke epizode prije 15 godina koja je ostavila utisak na mene zbog stila crtanja, SCH svijeta kreiranog umom tog lika i podijelim sa društvom svoje viđenje o njemu. Elem, izgleda da sam samoj sebi spojlala kraj :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14007 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

Shield sam krenuo gledati pogledao 2 epizode i bile su ok moze se reci i dobre, al' mi nije bio kvalitet da nastavim gledat jednu za drugom..
A nervira me isto sto moram gledati po raznoraznim stranicama jer nema na popcornu..

A kao što rekoh mad men me ne privlaci nikako prica pogotovo..
Tako da ne vrijedi ni upalit..

Six feet under da je krimi pa i nekako da pogledam, al' ovo komedija drama mi ne ide nikako..
Deadwood moracu ubrzo..
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#14008 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

Peaky Blinders...
Oh! Odgledala prvu sezonu gotovo u dahu!
Sjajna.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#14009 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zubi »

nema me tamo wrote:Shield sam krenuo gledati pogledao 2 epizode i bile su ok moze se reci i dobre, al' mi nije bio kvalitet da nastavim gledat jednu za drugom..
A nervira me isto sto moram gledati po raznoraznim stranicama jer nema na popcornu..

A kao što rekoh mad men me ne privlaci nikako prica pogotovo..
Tako da ne vrijedi ni upalit..

Six feet under da je krimi pa i nekako da pogledam, al' ovo komedija drama mi ne ide nikako..
Deadwood moracu ubrzo..
Uuuuuuuu kako griješiš za Mad Men...
User avatar
black
Posts: 17177
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#14010 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by black »

Tito_i_Partija wrote:Helem, da se vratimo na temu. Kontam kad zavrsim sa Broadchurch da se vratim na malo starije serije. Razmatram izmedju:

1) Oz
2) Six Feet Under
3) Deadwood
4) Mad Men

Sta bi vi preporucili i zasto?
ako ti je promaklo, starija al odlicna :wink:

http://www.imdb.com/title/tt0362192/
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58814
Joined: 03/08/2010 19:04

#14011 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

hadzinicasa wrote:Peaky Blinders...
Oh! Odgledala prvu sezonu gotovo u dahu!
Sjajna.

evo i ja poceo gledati
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14012 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

black wrote:
Tito_i_Partija wrote:Helem, da se vratimo na temu. Kontam kad zavrsim sa Broadchurch da se vratim na malo starije serije. Razmatram izmedju:

1) Oz
2) Six Feet Under
3) Deadwood
4) Mad Men

Sta bi vi preporucili i zasto?
ako ti je promaklo, starija al odlicna :wink:

http://www.imdb.com/title/tt0362192/
Hvala. Odlicna glumacka postava. Bill Nighy :srce:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14013 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

Poceo gledat' Deadwood. Pilot odlican.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#14014 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by agent_zero »

Turn: Washington's Spies

Fantastična serija!
User avatar
Mr Krabs
Posts: 14
Joined: 21/09/2017 02:31

#14015 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Mr Krabs »

Pozdrav svima.

Lista serija koju preporučujem da gledate (koje sam i pregledao) :

- The Wire - moja definitivno najdraža serija. Imate dovoljno recenzija na internetu o njoj, tako da vam neću vaziti o njoj. Ukratko, serija te ono "makes you think" i proširi ti vidik na neke stvari koje gledaš u svakodnevnici. Iako je serija sa policajcima, zanimljivo je da policajci u njoj tek 2 puta opucaju i to jednom slučajno.

- Oz. Prva HBO serija gdje epizode traju po sat vremena. Radi se o zatvorenicima, vidim da ste prije nju spomminjali i mogu reći da je jako dobra.

- Game of thrones. Meni lično prva sezona je bezveze (jer je pratim od 2012) jer sam samo vidio golotinju i nasilje, ništa posebno. Dok kako vrijeme odmiče tako je i serija bolja. Jest dosta izvikana, pretjerano je, ali je dobra serija.

- True Detective. Prva sezona je možda najbolja sezona od svih sezona svih serija. Tako te zaintigrira, tako je dobro odigrana, sama uvodna pjesma od The Handsome family je kao skrojena za seriju. Znači, boli glava je serija. Ko god voli misteriju, krimi, ili kvalitet neka je obavezno pogleda. Nećete se pokajati. Druga sezona je u suštini dobra, ali ni približno prvoj jer radnja nije vezana.

- Narcos. Fina serija, mislim da će četvrta sezona biti pravo dobra.

- Sopranos. Stari klasik, može se pogledati. Dosta je realna, mada je po meni puno realnija The Wire.

- A što se tiče sitcoma, preporučujem Friends i The Office (američki, ne britanski). Mogu i prve 3 sezone Two and a half men, The Big Bang Theory. A što se tiče malo crnijeg humora, obavezno pregledajte It's always sunny in Philadelphia. Sad gledam i Reno 911!, zanimljiva je serija, za opustiti se.

Eto, toliko od mene. Dosta sam tu jos serija pregledao, ali ih se ne mogu sjetiti xD. A da, Breaking Bad je isto dobra serija. Ako vam treba neki savjet, ako mi išta možete preporučiti, recite :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#14016 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ExNihilo »

Mr Krabs wrote:Pozdrav svima.

Lista serija koju preporučujem da gledate (koje sam i pregledao) :

- The Wire - moja definitivno najdraža serija. Imate dovoljno recenzija na internetu o njoj, tako da vam neću vaziti o njoj. Ukratko, serija te ono "makes you think" i proširi ti vidik na neke stvari koje gledaš u svakodnevnici. Iako je serija sa policajcima, zanimljivo je da policajci u njoj tek 2 puta opucaju i to jednom slučajno.

- Oz. Prva HBO serija gdje epizode traju po sat vremena. Radi se o zatvorenicima, vidim da ste prije nju spomminjali i mogu reći da je jako dobra.

- Game of thrones. Meni lično prva sezona je bezveze (jer je pratim od 2012) jer sam samo vidio golotinju i nasilje, ništa posebno. Dok kako vrijeme odmiče tako je i serija bolja. Jest dosta izvikana, pretjerano je, ali je dobra serija.

- True Detective. Prva sezona je možda najbolja sezona od svih sezona svih serija. Tako te zaintigrira, tako je dobro odigrana, sama uvodna pjesma od The Handsome family je kao skrojena za seriju. Znači, boli glava je serija. Ko god voli misteriju, krimi, ili kvalitet neka je obavezno pogleda. Nećete se pokajati. Druga sezona je u suštini dobra, ali ni približno prvoj jer radnja nije vezana.

- Narcos. Fina serija, mislim da će četvrta sezona biti pravo dobra.

- Sopranos. Stari klasik, može se pogledati. Dosta je realna, mada je po meni puno realnija The Wire.

- A što se tiče sitcoma, preporučujem Friends i The Office (američki, ne britanski). Mogu i prve 3 sezone Two and a half men, The Big Bang Theory. A što se tiče malo crnijeg humora, obavezno pregledajte It's always sunny in Philadelphia. Sad gledam i Reno 911!, zanimljiva je serija, za opustiti se.

Eto, toliko od mene. Dosta sam tu jos serija pregledao, ali ih se ne mogu sjetiti xD. A da, Breaking Bad je isto dobra serija. Ako vam treba neki savjet, ako mi išta možete preporučiti, recite :)
Priznaj da si troll. :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14017 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

Nije on troll on je trollčina :lol:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14018 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

Mr Krabs wrote:Ako vam treba neki savjet, ako mi išta možete preporučiti, recite :)
Možeš li nam na ovoj temi preporučit par dobrih filmova?

gledali-ste-film-preporucite-ga-drugima ... 40350.html
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#14019 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

Mr Krabs wrote:Ako vam treba neki savjet,
kasam kupila kucu dosla je sa tepihom, ili itison malo bolje kvalitete eto, tako otprilike, na stepenicama za u podrum ici i za gore na sprat, razumijes. eh sad, ja bi to mijenjala, ne svidja mi se i staro je, ali ne znam da li da metnem opet itison tako, stepenice su jebiga, peri-deri, pa opet tako nekad da zamijenim ili da metnem parket?? sta ti mislis? i koliko bi me to izaslo, znas li me posavjetovat da znam troskove planirat i to.
User avatar
Mr Krabs
Posts: 14
Joined: 21/09/2017 02:31

#14020 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Mr Krabs »

Po čemu sam troll?
Ako se izražavam ovako kulturno preko foruma (vjerovali ili ne) i naivno, zar sam troll?

Btw, Omar Little mi je najbolji iz žice.

A ovo za savjet... nisam precizno naglasio za seriju...
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14021 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

Ma nije troll nego je mlad po mojoj procjeni ne više od 16, odalo ga je ovo xD. :D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#14022 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

cim su se filmske kompanije krenule vise ukljucivati u serijsku produkciju, najave serija pocele izgledati ko filmski trejleri. i naravno da se ljig weinstein krenuo laktati i u ovaj svijet, ne do bog da neko osim njega zaradi koji dinar u industriji. :roll:


mini serija,6 dijelova.



prominentno HRT na ledjima ne stoji za hrvatsku radio televiziju. :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#14023 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

auu michael shannon i taylor kojeg bas gotivim, ne znam ni sam sto..

Steta sto snimaju ovo sranje zajedno..
Ovo je onaj poznati događaj koji se spominjao u dosta filmova
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#14024 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

waco siege
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11052
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#14025 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tito_i_Partija »

Zar ima neko da gotivi fotomodela koji zna glumit' otprilike k'o i zmaj iz sipova?
Post Reply