Jahorina!

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#726 Re: Jahorina!

Post by vesela_sveska »

coek wrote:Na Jahorini rade, ali ce i cijene biti znacajno vece. Zasad se zna da ce sezonske biti vece 100%, a nagadja se da ce dnevna biti 50 KM ?!
:shock: :shock: ma u Sloveniju ili Italiju cemo stici :izet:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#727 Re: Jahorina!

Post by coek »

"Završetak prve faze izgradnje kabinske gondole od Ravne planine prema Jahorini trebalo bi da bude finalizovan za oko 20 dana, kada se očekuje probna vožnja, nakon čega bi ovaj savremeni vertikalni transport trebalo da bude u funkciji početkom decembra, kada se očekuje otvaranje ovogodišnje ski-sezone, rekao je Srni idejni tvorac ovog projekta i vlasnik Kompanije "Majneks" Pale Veljko Golijanin. ..."

http://www.glassrpske.com/drustvo/panor ... 48975.html
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#728 Re: Jahorina!

Post by shake69 »

coek wrote:"Završetak prve faze izgradnje kabinske gondole od Ravne planine prema Jahorini trebalo bi da bude finalizovan za oko 20 dana, kada se očekuje probna vožnja, nakon čega bi ovaj savremeni vertikalni transport trebalo da bude u funkciji početkom decembra, kada se očekuje otvaranje ovogodišnje ski-sezone, rekao je Srni idejni tvorac ovog projekta i vlasnik Kompanije "Majneks" Pale Veljko Golijanin. ..."

http://www.glassrpske.com/drustvo/panor ... 48975.html
Fino. Nego ne cini li se da Jahorina ima vise od 25 km pisti? :? Hoce li biti vise kilometara od ove sezone?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#729 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Meni ove god nema skijanja...preselicu opremu u njem. I iduce god. Norveska :( falice mi jahorina i franZuska begonijoooo

Sta ba toliko dizu cijene na jahorini
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#730 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Pa đe si ti, otkad si u nemčiji niđe te :D
Nisam znala da i u Norveškoj ima skijališta :shock: ja kontala ono gore sve ravnica :lol: a što nećeš u Fr, nije daleko...
Jahorinu uveliko raskopavaju ali ne prave nove staze nego proširuju postojeće. Tako da kilometraža ostaje, jedini je problem osnježavanje. I kamenje po stazi. To je ono što bi trebalo takođe rješavati. Nadam se da su bar Praču pokosili, prošle god je dobro bila urađena ona staza za žeski slalom :thumbup:
Na Ravnoj postavljaju gondolu ali ne vidim svrhu ako će ići samo do vrha Ravne, mislim do vrha se može i kamen baciti. Trebalo je uvezati sa Jahorinom, ali stubovi nisu postavljeni dalje tako da...možda jedino za one koji ne skijaju a žele do kafane :D
Na Ravnoj je nabavljeno još topova tako da mislim da će se osnježavati i ona dva puta kroz šumu, koja su baš lijepe staze. Prošle god je jedna bila u funkciji dok je bilo prirodnog snijega i baš sam tamo uživala. Šteta samo što nije duže trajala. Kako god radujem se početku zime i nadam se da ću ove god bar jednom do Bjelašnice
Da, i karte će biti skuplje na Jahorini, dnevni skipass 50 KM, parking 10KM, mislim da će još biti poludnevna 30+KM a one dvo- i tro-satne mislim da neće biti ali to još nije sigurno
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#731 Re: Jahorina!

Post by The BEN10 »

petunija wrote:Da, i karte će biti skuplje na Jahorini, dnevni skipass 50 KM, parking 10KM, mislim da će još biti poludnevna 30+KM a one dvo- i tro-satne mislim da neće biti ali to još nije sigurno
Čuj to, ukidaju se 2-3 satne! :-x
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#732 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Tako sam čula, čudno mi da još nisu izbacili cijene, prethodnih godina smo u ovo vrijeme već sve jasno znali.
A čim se neko ućuti, znaš da to nije dobro...
Sinoć sam gledala: počelo osnježavanje RP :plesu: jupiii
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#733 Re: Jahorina!

Post by shake69 »

Ovdje ne mozes nista pitati i dobiti odgovor, razmijeniti iskustvo, ako nisi iz vidokruga dvije domacice koje malo cesce skoknu do Jahorine i stanu na skije pa se ovdje pohvale.
Hvala, dovidjenja! :run:
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#734 Re: Jahorina!

Post by petunija »

A ko to nije dobio odgovor
I čemu taj ružan ton?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#735 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Domacice :mrgreen: :skoljka: ne lupetaj @69
Zasto si natakaren...dobices odg. Dok domacice naDZu vremena ....da nisi takav dobio bi odg. S jahorine iz 1 ruke i jos uputu jednu vezano za kartu ali..... :D odo skijat

Hihihi da se jos pocnemo hvaliti gdje i nam bio kraj :)

Petunijo ne isplati mi se vozit u franZusku odavLe..... najlakse u norvesku
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#736 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Pošalji utiske, ali na pp, da ne sekiramo ovDŽe neke :D
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#737 Re: Jahorina!

Post by The BEN10 »

petunija wrote:Pošalji utiske, ali na pp, da ne sekiramo ovDŽe neke :D
Pa se kači sa ženama...
Ahahaha, sad Če gospoĐŽe fino izignorisat raju i uskratit za info. :D :-D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#738 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Ti si s gospoDZama hahhaha znas da nismo takve
Smajlikojisefolira :)
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#739 Re: Jahorina!

Post by petunija »

:D
tu smo mi, sve vidimo i sve čujemo :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#740 Re: Jahorina!

Post by vjesticanametli »

Trebamo temu preimenovati...domacice na skijanju....zivot izmeDZu oklagije i skija :mrgreen:
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#741 Re: Jahorina!

Post by petunija »

:lol:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#742 Re: Jahorina!

Post by coek »

Kad sam cuo da ce navodno podijeliti Jahorinu u parking zone, s tim da parking u I zoni bude 10 KM, + nagovjestaj o dnevnoj karti od 50 KM, nije mi bilo dobro. Ne znam sta to tacno gore rade, ali sta god da rade, ne moze opravdati toliko povecanje. Pa karta je i prosle godine ionako bila prilicno skupa (39 KM), a bile su velike guzve na stazi. Na Jahorini definitivno fali staza i ako po tom pitanju nista znacajno nisu radili, a sumnjam da jesu, mogao bih ove godine sasvim neocekivano izbjegavati Jahorinu u korist Bjelasnice. Inace, nadam se da ce nocno na Ravnoj Planini biti kvalitetno bar kao ono prosle godine. Ta 2h skijanja su mi bila, onako poslije posla, pravi merak

BTW, jeste li primijetili da se i Jahorina i Bjelasnica ustezu od objavljivanja cijena karata, procjenjuju koliko ce ovi drugi zacijeniti ... Jedino ne bih volio da se dogovore, s višim cijenama, a sto je lako moguce.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#743 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Što se tiče cijene karata, ne bi trebalo da se "dogovaraju" jer Jahorina ipak ima veću kilometražu. Ali to što kažeš da se ustežu, upravo tako, ućutali se a to se obično ne završi dobro po nas.
Na Jahorini, već sam pisala o tome, ne prave nove staze nego proširuju postojeće i od crvanih prave plave staze :(
Na Ogorjelici je proširen izlaz iz šestosjeda, sjećaš se da je to uvijek bilo usko grlo, pa kad izađe jedan šestosjed, ljudi ostanu gore da stoje, a već dođe drugi i onda haos, jedno na drugom. E sad je to kao riješeno.
Takođe je riješeno ono spuštanje od Rajskih vrata prema šestosjedu Ogorjelica, ako se sjećaš tamo je bilo uvijek leda i kamenja, to su kao "popravili". Mislim, sve ćemo vidjeti kad počne sezona, unaprijed nikom ne možeš vjerovati.
Što se tiče karata, skupe su zato što je menadžment odlučio da sva djeca iz Paljanskih škola imaju besplatne ski-karte, tako da ćemo to mi nadoknađivati skupljim kartama. Slažem se s tobom da će dosta raje preći na Bjelašnicu.
Što se noćnog na RP tiče, biće ga i ove godine, ako ne isto onda bolje, ali i tamo planiraju poskupiti karte. Ne mnogo, ali neće biti kao prošle godine. I tamo planiraju više staza, moraće zbog gondole, a znam da su kupili još novih topova tako da će se i to osnježavati. Dođi svakako na noćno i ja sam često tamo, baš bude dobro, naročito jer ne bude previše gužve, posebno iza 8.
I da, zaboravih - parking na Jahorini, čula sam da će biti 10KM ali to za zone ne znam, raspitaću se pa javim naknadno.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#744 Re: Jahorina!

Post by coek »

Bravo petunija, dobro si informisana: 'Danas smo uz podršku predsjednice Vlade RS Željke Cvijanović potpisali Ugovor o besplatnom korištenju skijališta za zimsku sezonu 2017/18 a odnosi se na sve učenike koji pohadjaju osnovne i srednje škole na teritorijama opština grada Istočno Sarajevo'

Mislim, ok je potez da djeca imaju dzaba skijanje, ali nisam raspoložen da ja to platim kroz svoju cijenu karte :mrgreen:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#745 Re: Jahorina!

Post by coek »

Jahorina Live, fb: " Cijena dnevne ski karate za odrasle kreće se u rasponu od 40.00 KM do 45.00 KM, a za djecu od 30.00 KM do 35.00 KM, dok se cijena šestodnevnog ski pass-a za odrasle kreće u rasponu od 192.00 KM do 216.00 KM, a za djecu od 144.00 KM do 168.00 KM, u zavisnosti od perioda skijaške sezone

Sezonski personalizovan – ponedeljak - petak 500.00 KM
Sezonski personalizovan – cijela sezona 900.00 KM

PRED I POST SEZONA: 15. novembar.-18. decembar.; 26.mart-nadalje

SREDNJA: 19.decembar.-24.decembar.; 03.januar.- 09.februar.; 19.februar.-25.mart

PIK SEZONE: 25.decembar.-02.januar.; 10.februar.-18.februar.
"
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#746 Re: Jahorina!

Post by The BEN10 »

coek wrote:Jahorina Live, fb: " Cijena dnevne ski karate za odrasle kreće se u rasponu od 40.00 KM do 45.00 KM, a za djecu od 30.00 KM do 35.00 KM, dok se cijena šestodnevnog ski pass-a za odrasle kreće u rasponu od 192.00 KM do 216.00 KM, a za djecu od 144.00 KM do 168.00 KM, u zavisnosti od perioda skijaške sezone

Sezonski personalizovan – ponedeljak - petak 500.00 KM
Sezonski personalizovan – cijela sezona 900.00 KM

PRED I POST SEZONA: 15. novembar.-18. decembar.; 26.mart-nadalje

SREDNJA: 19.decembar.-24.decembar.; 03.januar.- 09.februar.; 19.februar.-25.mart

PIK SEZONE: 25.decembar.-02.januar.; 10.februar.-18.februar.
"
Dakle, ove godine nema karata od 3h i 30 h?
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#747 Re: Jahorina!

Post by coek »

Mislim da ovo nije kompletan cjenovnik. Sacekajmo zvanicnu verziju
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#748 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Ja bih se nekako složila sa povećanjem cijena kad bi to značilo bolji kvalitet skijanja. Ali bojim se da od kvaliteta nećemo puno vidjeti. Te pare koje se dobiju na kartama u glavnom idu na plate beskorisnom osoblju koje sjedi po kancelarijama, a koje mi i ne vidimo, pa tako imamo direktora staza, direktora liftova, direktora tehničke baze koji pojma nema sa računarima i tako to.
Imam info da se na stazama uveliko radi ali sve to pada u vodu kad je malo staza pa bude gužva na postojećim. A nema redara koji bi pravili red da sve bude kako treba, da npr. oni što vode ski-škole ne uskaču preko reda, nekad i sa više učenika, da na vrijeme imamo informacije koji ski-liftovi i koje staze su otvorene ( ne samo da ujutro u 8 nemaš na ski-info tu informaciju, nego često i ljudi koji rade na prodaji karata ti ne znaju reći šta će biti otvoreno u momentu dok kupuješ kartu :evil: )
Pa onda legendarni parking, ako dođeš ranije, bez obzira što uredno platiš, neko te zagradi i onda moraš trčati za čuvarom da nađe čiji je auto...
Pa onda put do Jahorine, šahtovi koji vire godinama stoje na sred ceste i niko to ne sanira. I svake godine iz jednog od tih šahtova kulja voda pa se onda napravi led...Mislim imaju posla, a šta će uraditi...vidjećemo
@Ben10, te karte koje spominješ jesu najbolje za nas koji češće dolazimo zato i strahujem svake god da li će ih uopšte biti. Nakako su stalno na ivici da ih ukinu :(
@coek, prethodnih godina sam bila doslovno inventar na Jahorini, zato i poznajem situaciju gore. Osim toga, družim se sa par "insajdera" i tako saznajem na vrijeme šta me čeka :D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#749 Re: Jahorina!

Post by coek »

petunija wrote:Imam info da se na stazama uveliko radi ali sve to pada u vodu kad je malo staza pa bude gužva na postojećim
Ovo je sustina svega. Doduse, s obzirom na cijene, ove godine mozda i ne bude guzve na stazama :D

Volim Jahorinu, ali nisam toliko emotivan da se zacas necu prebaciti tamo gdje mi bude bolje (Bjelasnica, Ravna Planina)
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#750 Re: Jahorina!

Post by petunija »

Tako je, :kiss:
prošle godine sam upravo to i uradila, na Jahorini bila svega 4 puta za cijelu sezonu, ali zato RP...nisam izostala ni jedan vikend :D
Post Reply