kuhinje po mjeri

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#26 Re: kuhinje po mjeri

Post by Maraschino »

SinjaD wrote:
Maraschino wrote:
SinjaD wrote:I ja preporučujem stolara. Ali nekog za koga mozes biti siguran da je dobar (znači po preporuci).

Što se tiče firmi - Mamas na Trgu heroja. Hvale ih. Ja sam skoro išla kod njih po ponudu za američki plakar. Jako su ljubazni. Međutim odlučila sam se na kraju za stolara koji mi je napravio super plakar za nekih 600-700 KM manje.
:D

je li ovo greska, 600-700 km manje, pa koliko je kostao taj amerikanac i koje su mu dimenzije

p.s. bio sam kod prijatelja u stanu i pokazao mi je jedan americki ormar koji mu je napravio stolar i koji je kostao 750 km
pravo dobar, velik, dubok sa dvoja ili troja klizna vrata od ovih novih materijala, dizajna i boja
imam osjecaj da majstori ''klepaju po usima'' a to mi je najgori osjecaj ( da sam prevaren)
naravno da sve treba platiti i svaki saraf i svaki minut koji majstor uradi i zato treba sve baciti na papir pa koliko izadje a ne od ''cibuka''
2,5m x 2,5m, troja klizna vrata. Drvo-svijetli javor ili jasen (brkam), ostale potrebne djidje (šine itd) alu.
U Mamasu ponuda cca 1700 KM (izašlo bi vjerovatno više na kraju), stolar napravio za cca 1100 KM.
Slažem se da sve treba baciti na papir ali ovaj majstor mi već par godina pravi sve što smislim :) Skoro sav namještaj mi je on pravio. I tačno je da nije najeftiniji ali jako se dobro razumijemo, on sve nabavi, kupi, donese, sastavi, precizno i bez greške. Jako je dobar stolar, zaista. Ne mislim da sam prevarena :)
super :thumbup:

najbitnije je da si ti zadovoljna
Raska
Posts: 132
Joined: 04/09/2008 01:07
Location: jako daleko

#27 Re: kuhinje po mjeri

Post by Raska »

Evo savjeta za sve koji žele nešto od namještaja "po mjeri".
Dobro razmjerite, premjerite i odlučite šta želite.
NIKAD ne kupujte kuhinje po mjeri. A zašto.
Moje iskustvo nije baš najbolje. Kada razgovarate sve vam obećavaju i pokažu, nacrtaju, daju uzorke. I sve je to super. A gdje je tu kvaliteta. Sav repro materijal je uvezen od boga ti pitaj koga, najčešće klasirani repromaterijal.
Kvake, baglame šarafi, kant trake, radne pločem sve to izgleda lijepo.
A onda se desi radna ploča nije dobro i kvalitetno iskantana pa se napuči od vlage, kvake ispadaju jer su kratki šarafi, vrata dobro ne drže jer su baglame nu nejm itd.
Zato dragi moji. Idite u trgovine dobro razgledajte, za svaku sitnicu pitajte, provjerite, tražite informaciju više, pa tek onda odlučite.
Pa ako vam u nekom čošku ostane koji centimetar praznog neiskorištenog prostora, dajte mašti na volju pa i to iskoristite.
Poučena mojim iskustvom prijateljica je otišla u neku trgovinu polovnog namještaja, (super očuvan a ima i novog sa malim greškicama), i vjerujte mi kvalitetnije rješenje nego što sam ja uradila.
Parola dodji, dobro vidi kupi vidjeno plati i to je to. Bolje je kupiti robu sa greškom vidiš gdje je ta greška i odlučiš da li ti to odgovara, nego kupiti mačka u vreći
kluby
Posts: 1
Joined: 17/05/2009 22:15

#28 Re: kuhinje po mjeri

Post by kluby »

moze li mi neko dati kontakt Bojazita? hvala
User avatar
Toto
Posts: 8119
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#29 Re: kuhinje po mjeri

Post by Toto »

baustelac wrote:
karanana wrote: :roll: :?
ne kontam. mislim da je savjet na mjestu i odlicno predlozen. jeli veci lopovluk uraditi ovo sto je predlozeno ili je veci lopovluk naplata rucice 17KM koja je svugdje drugo max 5KM? da ti vlasnik lasera nije neko u rodu?
Naprotiv i ja smatram da je bezobrazluk naplatiti nesto 3 puta vise nego sto stvarno kosta ali ko voli neka izvoli. Ja smatram da je kradja tako nekoga iskoristiti.
U tu cijenu od 500 KM/m' ukljucena je i ideja a taj majstor koji uradi nesto 3 puta jeftinije ako nema svoje ideje je po meni nikakav majstor. Vrlo lako se moze dogoditi da budu uzalud bacene pare u materijal.

PS
Ja sam jedan od onih koji je platio onih 500 KM/m' i nije mi zao pfeninga (ali ne u Laseru ili tim velikim). Sit sam ja tih nazovi majstora - dundjera.
jako mnogo je nazovi majstora-dundjera ali se pojavom kompjutera pojavilo i jako mnogo nazovi dizajnera-dundjera.....koji od dizajna znaju samo baratati misem i komandom drag@drop
User avatar
Toto
Posts: 8119
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#30 Re: kuhinje po mjeri

Post by Toto »

SinjaD wrote:I ja preporučujem stolara. Ali nekog za koga mozes biti siguran da je dobar (znači po preporuci).

Što se tiče firmi - Mamas na Trgu heroja. Hvale ih. Ja sam skoro išla kod njih po ponudu za američki plakar. Jako su ljubazni. Međutim odlučila sam se na kraju za stolara koji mi je napravio super plakar za nekih 600-700 KM manje.
je li taj stolar ima registrovanu firmu i jeste li mu platiri preko faktura i racuna ili je bilo sve na ruke
proizvođač
Posts: 1
Joined: 01/08/2009 12:14

#31 Re: kuhinje po mjeri

Post by proizvođač »

Čitanjem teme "kuhinje po mjeri" osjećam potrebu dati par informacija obzirom da se konkretno bavimo proizvodnjom istih.
Naš sistem izračuna cijene je jednostavan, utrošak materijala puta koeficijent 2,1 puta koeficijent složenosti od 1do 1,5 i to je to.
Primjer materijal 1600KMx 2,1x1 (ako je stepen složenosti projekta recimo 1) = 3.360KM
Drugi primjer, materijal 1600KMx2,1x1,2=4.032KM
U cijenu je uračunata proizvodnja, dostava, montaža na licu mjesta i obavezno zapisnik o zadovoljstvu kupca koji nam služi i kao arhiva projekata.
Nakon par mjeseci kontaktiramo kupca da li je došlo do kakvih problema u korištenju kuhinje, eventualno odemo na adresu, poštimamo vrata i slično, te pokušamo ostaviti dodatan pozitivan dojam kod kupca.
Po meni jedini način dugoročno da ostaneš u branši a da ne postaneš tema foruma u negativnom smislu.
Za sva pitanja iskreno stojimo na raspolaganju.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#32 Re: kuhinje po mjeri

Post by Irm@ »

mi smo htjeli kuhinju po mjeri...pa onda gdje god smo otisli pukli bi takve cijene strasno :shock:
tako da smo se odlucili na klasicnu crveno sivu kuhinju ev dijelic :)

Image
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#33 Re: kuhinje po mjeri

Post by zelenashica »

baustelac wrote:
EdnaMaric wrote:Moj prijedlog je slijedeci:
Odes do Lasera, kazes sta zelis (predhodno izmjeris svoju kuhinju detaljno), oni ti sve nacrtaju na racunaru. Onda ti kazu neku astronomsku cijenu. Ti se naravno ne iznenadis nego uzmes crtez i kazes da ces razmisliti (konsultovati se sa zenom itd), zatim odes kod nekog stolara, das mu crtez i to je to. Preporucujem stolara Bajazita, na Stupu, blizu Interexa (Mislim da je Kasindolska ulica).
Meni su u Laseru rekli 3850 KM, a Bajazit mi napravio za 1000 KM + 100 KM montaza. U tom slucaju ti sam kupujes ruckice za kuhinju koje kostaju od 1,5 - 5,00 KM, a koje Laser naplacuje, vjerovao ili ne, 17 KM!!! Identicne i nabavljene na istom mjestu!!!!!
Eto. Nadam se da sam pomogla.
E jesi pametna, svaka ti cast! Ja bi makar sutio a ne ponosio se svojom "sposobnoscu" (da ne kazem lopovlukom!)
:lol: :lol: :lol: Da to uzimanje projekta može u Laseru ali bogami ja svoje projekte dajem kupcima tek nakon potpisanog ugovora i uzimanja avansa :D ... :lol: jednostavno nema narudžbe nema ni projekta u ruke :lol:

eh da kažem i ja par riječi o cijenama i kvaliteti kuhinja koje rade moji partneri za moje projekte..... :-)

nema tačne cijene za dužni metar kuhinje,razlog jednostavan nije ista cijeNa dužnog metra ladica ili običnog radnog stola sa policama,ili inox košarama......znači cijena varira od nekih 600do800KM/m2......korpusi(znači bočne strane elemenata)su od oplemenjenog iverala,fronte (vrata)su od medjapana...naravno medjapan se radi u dvije verzije lakirani u oko 150 boja :-) (mat i visoki sjaj)i folija(obično su to uzorci imitacije drveta,bukva,hrast,javor,trešnja i wenge uzorak)....radne ploče su od iverala debljine 30mm i 40mm,naravno verzije su sa postformingom ili ABS trakom....okovi su shahermajerovi,ručkice inox...ladice su kompletne u okovima osim naravno fronti(pod i stranice ladica metal)naravno moguče je ugraditi i GRASS mehanizne(tiho zatvaranje) :-D .....staklene površine su plexiglas....naravno cijena kuhinje ovisi i od visine gornjih elemenata i obično se kuhinje rade u visinama 216cm i 240cm..ovisi o želji kupca i prostoru.....
sve ručkice,radne ploče su gratis,i kupac sam bira modele istih....

naravno ugradna rasvjeta i ostali detalji,poput ugradnih inox košara i slično su stvar kupca.... :-)

i naravno evo samo djelić jedne od kuhinja :oops:
Image
Last edited by zelenashica on 01/08/2009 23:18, edited 1 time in total.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#34 Re: kuhinje po mjeri

Post by zelenashica »

proizvođač wrote:Čitanjem teme "kuhinje po mjeri" osjećam potrebu dati par informacija obzirom da se konkretno bavimo proizvodnjom istih.
Naš sistem izračuna cijene je jednostavan, utrošak materijala puta koeficijent 2,1 puta koeficijent složenosti od 1do 1,5 i to je to.
Primjer materijal 1600KMx 2,1x1 (ako je stepen složenosti projekta recimo 1) = 3.360KM
Drugi primjer, materijal 1600KMx2,1x1,2=4.032KM
U cijenu je uračunata proizvodnja, dostava, montaža na licu mjesta i obavezno zapisnik o zadovoljstvu kupca koji nam služi i kao arhiva projekata.
Nakon par mjeseci kontaktiramo kupca da li je došlo do kakvih problema u korištenju kuhinje, eventualno odemo na adresu, poštimamo vrata i slično, te pokušamo ostaviti dodatan pozitivan dojam kod kupca.
Po meni jedini način dugoročno da ostaneš u branši a da ne postaneš tema foruma u negativnom smislu.
Za sva pitanja iskreno stojimo na raspolaganju.
ako može pitanje samo koji je materijal u pitanju :D i naravvno okvirna veličina i "sastav"kuhinje :-D
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#35 Re: kuhinje po mjeri

Post by opet ja »

Meni se djasvi peta (5) poredu gospodina papeta...ona drvenkasta :D ...Ali ne vidim gdje? ko? kako?
User avatar
Edinz
Posts: 376
Joined: 03/11/2008 15:03

#36 Re: kuhinje po mjeri

Post by Edinz »

proizvođač wrote:Čitanjem teme "kuhinje po mjeri" osjećam potrebu dati par informacija obzirom da se konkretno bavimo proizvodnjom istih.
Naš sistem izračuna cijene je jednostavan, utrošak materijala puta koeficijent 2,1 puta koeficijent složenosti od 1do 1,5 i to je to.
Primjer materijal 1600KMx 2,1x1 (ako je stepen složenosti projekta recimo 1) = 3.360KM
Drugi primjer, materijal 1600KMx2,1x1,2=4.032KM
U cijenu je uračunata proizvodnja, dostava, montaža na licu mjesta i obavezno zapisnik o zadovoljstvu kupca koji nam služi i kao arhiva projekata.
Nakon par mjeseci kontaktiramo kupca da li je došlo do kakvih problema u korištenju kuhinje, eventualno odemo na adresu, poštimamo vrata i slično, te pokušamo ostaviti dodatan pozitivan dojam kod kupca.
Po meni jedini način dugoročno da ostaneš u branši a da ne postaneš tema foruma u negativnom smislu.
Za sva pitanja iskreno stojimo na raspolaganju.
Svaka cast ako tako poslujete. Odete u neku firmu narucite izrezan i sredjen materijal za 1600, i za 3-4 dana montaze na licu mjesta uzmete jos minimum 1800. Skupo to burgijanje i sarafanje :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#37 Re: kuhinje po mjeri

Post by zelenashica »

Edinz wrote:
proizvođač wrote:Čitanjem teme "kuhinje po mjeri" osjećam potrebu dati par informacija obzirom da se konkretno bavimo proizvodnjom istih.
Naš sistem izračuna cijene je jednostavan, utrošak materijala puta koeficijent 2,1 puta koeficijent složenosti od 1do 1,5 i to je to.
Primjer materijal 1600KMx 2,1x1 (ako je stepen složenosti projekta recimo 1) = 3.360KM
Drugi primjer, materijal 1600KMx2,1x1,2=4.032KM
U cijenu je uračunata proizvodnja, dostava, montaža na licu mjesta i obavezno zapisnik o zadovoljstvu kupca koji nam služi i kao arhiva projekata.
Nakon par mjeseci kontaktiramo kupca da li je došlo do kakvih problema u korištenju kuhinje, eventualno odemo na adresu, poštimamo vrata i slično, te pokušamo ostaviti dodatan pozitivan dojam kod kupca.
Po meni jedini način dugoročno da ostaneš u branši a da ne postaneš tema foruma u negativnom smislu.
Za sva pitanja iskreno stojimo na raspolaganju.
Svaka cast ako tako poslujete. Odete u neku firmu narucite izrezan i sredjen materijal za 1600, i za 3-4 dana montaze na licu mjesta uzmete jos minimum 1800. Skupo to burgijanje i sarafanje :D
ma kakva montaža 3-4 dana...maksimalno je 10h za neku kuhinju 3mx2m :D
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#38 Re: kuhinje po mjeri

Post by hana_montana »

Ja sam svoju kuhinju vidjela u izlogu u Laseru i zaljubila se u nju,nista mi vise nije bilo dovoljno lijepo :D.Platila papreno al ne moze se porediti sa nekakvim stolarskim radovima koje su mi preporucile prijateljice,malo malo pa spadnu vrata,odljepe se neke trakice i slicno.Kad mi ne bude mrsko stavicu i sliku, momci su to odradili svjetski :D


Zelenasice, pa gdje si ranije :)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#39 Re: kuhinje po mjeri

Post by zelenashica »

hana_montana wrote:Ja sam svoju kuhinju vidjela u izlogu u Laseru i zaljubila se u nju,nista mi vise nije bilo dovoljno lijepo :D.Platila papreno al ne moze se porediti sa nekakvim stolarskim radovima koje su mi preporucile prijateljice,malo malo pa spadnu vrata,odljepe se neke trakice i slicno.Kad mi ne bude mrsko stavicu i sliku, momci su to odradili svjetski :D


Zelenasice, pa gdje si ranije :)
eh draga nikad nije kasno :D radila sam i sa LASEROM iskreno imaju i oni svojih mala,ali nisu loši.....jedina im je mana što u cijeni po kojoj prodaju kuhinje nije uračunat extra kvalitet repromaterijala....imaju par vrsta MDF-a...helem oni MDF-om zovu i iveral koji ima preko postformiranu foliju,jer je golim okom ne moguće ustanoviti razliku od pravog MDF-a....postoje mjesta gdje je to moguće vidjeti fino da li je zbilja stvar u pravom MDF-u ili khm hajde da kažem kopiji.........

u svakom slučaju sretno s kuhinjom :thumbup:
User avatar
*miara*
Posts: 360
Joined: 15/04/2009 12:04

#40 Re: kuhinje po mjeri

Post by *miara* »

nemam ti sta novo reci, sve su ti rekli, od stolara do lasera.

ja bih samo da ti dam jednu sugestiju. nek ti radna povrsina bude visoka jer kad peres da ti se ledja ne krive; radna povrsina nek ti bude od kamena; sudoper nek bude dubok sa velikom polukruznom cesmom koja se moze izvuci.

ako si vec spremna dat pare za kuhinju, kupi onda funkcionalnu kuhinju.
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#41 Re: kuhinje po mjeri

Post by van Basten »

mi smo našu kuhinju sami nacrtali, onako kako smo željeli... ovdje hoću rernu, ovdje ploču, ovdje radnu površinu, i sve na papir. "Stručnjaci" su se hvatali za glavu kada su vidjeli prostor za kuhinju, neke od ideja još kao čekamo (a kuhinja gotova ima i 4 mjeseca), pa smo se zato i odlučili na vlastoručni samouki projekat. I onda sa tim papirom od salona do salon po ponude... iskreno, uzimaju lopatom, a još bi čovjek to i pretrpio da je neki kvalitet, nego ništa... eto, neko spomenu Laser (zbog njih se i javih ovdje), oni su skupi da je to bezobrazno... a mi bili u žurbi kad smo slavinu zavrtali, Laser najbliži i eto tamo kupim cjevčice za vodu ( i toplu i hladnu), iako su duplo skuplje nego drugdje. I šta bi - OBJE su pukle nakon mjesec korištenja, materijal koji bi trebao da izdrži 10-15 godina nije uspio ni 1 mjesec. Pukom srećom smo izbjegli poplavu u stanu.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#42 Re: kuhinje po mjeri

Post by Maraschino »

van Basten wrote:mi smo našu kuhinju sami nacrtali, onako kako smo željeli... ovdje hoću rernu, ovdje ploču, ovdje radnu površinu, i sve na papir. "Stručnjaci" su se hvatali za glavu kada su vidjeli prostor za kuhinju, neke od ideja još kao čekamo (a kuhinja gotova ima i 4 mjeseca), pa smo se zato i odlučili na vlastoručni samouki projekat. I onda sa tim papirom od salona do salon po ponude... iskreno, uzimaju lopatom, a još bi čovjek to i pretrpio da je neki kvalitet, nego ništa... eto, neko spomenu Laser (zbog njih se i javih ovdje), oni su skupi da je to bezobrazno... a mi bili u žurbi kad smo slavinu zavrtali, Laser najbliži i eto tamo kupim cjevčice za vodu ( i toplu i hladnu), iako su duplo skuplje nego drugdje. I šta bi - OBJE su pukle nakon mjesec korištenja, materijal koji bi trebao da izdrži 10-15 godina nije uspio ni 1 mjesec. Pukom srećom smo izbjegli poplavu u stanu.

isti slucaj i kod mene i to bas kod Lasera...fleksibilna cijev se izvukla iz cahure i onda nastala poplava sa kojom sam se borio 2-3 sata da se parketi ne napiju vode...
mutabdzija
Posts: 1
Joined: 09/01/2010 20:54

#43 Re: kuhinje po mjeri

Post by mutabdzija »

Ove kuhinje na slikama su dobre mozes li mi poslati adresu ili broj telefona od lika koji je ovo radio.
Probao sam na onoj adresi sto si dao ali ne ide,pa te molim ako znas ko je ovo radio da mi napises.
unaprijed zahvalan
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#44 Re: kuhinje po mjeri

Post by zelenashica »

Lijepe.....

Image
Image
Image
Image
Image

ali ja ipak preferiram toplinu,bliskost,klasiku....
Image
Image
Image
Image
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#45 Re: kuhinje po mjeri

Post by ladyblue18 »

zelenashica wrote: Image
:cry: patim :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#46 Re: kuhinje po mjeri

Post by zelenashica »

ladyblue18 wrote:
zelenashica wrote: Image
:cry: patim :D
pati..... :D patim i ja pa nikakve fajde :lol: :lol: :lol:
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#47 Re: kuhinje po mjeri

Post by Rimad »

Skoro sam išao u Laser. Kakva neljubaznost. Pomislio sam da možda ne rade kuhinje besplatno.
Došao sam sa gotovim nacrtom i slikom kuhinje. Prvo mi je rekao da dviie stvari ne rade :D
Nije htio da mi procjeni koliko će ta kuhinja da košta. Samo mi je dao ugrubo cijenu po metru dužnom. :-)
Naravno, suvišno je govoriti da se nisam puno peglao sa njim. Brate mili, zar neki ljudi pristanu da za svoj novac trpe takve stvari :?
kubaJana
Posts: 28
Joined: 16/02/2009 20:13

#48 Re: kuhinje po mjeri

Post by kubaJana »

Tople preporke za firmu Hestens, http://www.hestens.ba/. Ljudi mladi i ljubazni, a od materijala koje koriste su okovi prvoklasni Schachermayer, ako se radi od iverice onda je Egger iverica, imaju dosta izbora, rade i sa Ramaglasom ako se staklo neko posebnije bira, itd... Ja sam zaista bila prezadovoljna cijenom i profesionalnoscu /radili smo kuhinju i neki plakar kod njih/, pa cak i montazeri majstori su bbili brzi i pedantni. Imala sam jos 5-6 ponuda pored njihove, a majstori nisu uopste bili puno jeftiniji od nekih firmi, narocito kad skontas da uopste ne znas kakve ce ti majstori iverice i mehanizme ugraditi...
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#49 Re: kuhinje po mjeri

Post by Rimad »

kubaJana wrote:Tople preporke za firmu Hestens, http://www.hestens.ba/. Ljudi mladi i ljubazni, a od materijala koje koriste su okovi prvoklasni Schachermayer, ako se radi od iverice onda je Egger iverica, imaju dosta izbora, rade i sa Ramaglasom ako se staklo neko posebnije bira, itd... Ja sam zaista bila prezadovoljna cijenom i profesionalnoscu /radili smo kuhinju i neki plakar kod njih/, pa cak i montazeri majstori su bbili brzi i pedantni. Imala sam jos 5-6 ponuda pored njihove, a majstori nisu uopste bili puno jeftiniji od nekih firmi, narocito kad skontas da uopste ne znas kakve ce ti majstori iverice i mehanizme ugraditi...
Hvala, pogledaću :-D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#50 Re: kuhinje po mjeri

Post by Maraschino »

krvava wrote:http://www.kitchendraw.com/
na navedenom linku ima pogram kojeg možete skinuti i sami sebi praviti skicu kuhinje po vlastitoj mjeri
moj djever se pravo uštelio i sad planira sam sebi projektovat
što se tiče mene ja sam kuhinju naručila u R-Produktu i nije još došla tako da ne znam kakav će biti alui budući da se radi o kuhinjamam Marles ne sumnjam da će biti dobra
i da 7 dužnih metara kuhinje na visinu od 2.40 m košta me bez aparata 3700 KM
rok isporuke je od 30 do 45 dana
Ovaj KD program bio je super...ja isprojektovao 3-4 varijante kuhinje ali nisam isprintao smatrajuci da to mogu uvijek ali nakon izvjesnog vremena, nista od toga. Vrijeme mi valjda otkucavalo a da ja to nisam znao. Ne znam kako opet da ga aktiviram niti mogu u arhivu. Ako neko uspije neka javi ili ako neko ima neki drugi program neka predlozi.
Post Reply