PUNJENJE KLIME

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#51 Re: PUNJENJE KLIME

Post by citroen »

Ima li neko broj od ovog Ajdina iz Zenice,vrissnula mi klima,tj hladnjak klime,a u ponedeljak moram na put :x :x :x :x
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#52 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Miki123 »

citroen wrote:Ima li neko broj od ovog Ajdina iz Zenice,vrissnula mi klima,tj hladnjak klime,a u ponedeljak moram na put :x :x :x :x
063 497 573
Ko to smat
Posts: 438
Joined: 13/05/2011 22:04

#53 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Ko to smat »

Ja sam punio u Pazaricu odma uz glavnu cestu.Punjenje,dezinfekcija i filter sve ukupno 80 muna.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#54 Re: PUNJENJE KLIME

Post by motorola01 »

Ko to smat wrote:Ja sam punio u Pazaricu odma uz glavnu cestu.Punjenje,dezinfekcija i filter sve ukupno 80 muna.
Znaci bez dosipanja ulja u kompresor ili?
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#55 Re: PUNJENJE KLIME

Post by mali Ninja »

Skyfox wrote:Meni se desava na Tipu kad upalim klimu imam osjecaj kao da auto blago koci, prilikom mjenjanja brzina, cim ugasim klimu problem nestaje, sta bi mogao biti uzrok?

nisam prije vidio da si ovo napisao, ako se još nekome ovo dešava, obavezno neka prekontroliše količinu freona (plina za klimu) i količinu ulja u sistemu, prevelika količina ulja dodatno opterecuje motor automobila.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#56 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Qler »

Ja sam imao fiestu oko 3-4 godine, evo je kod jarana sad ce tako nekako oko 3 godine, i nikad niko nije dirao klimu, i jos uvijek kad je upali pingvini se smrzavaju. Ja sam misljenja da ne treba dirati ako radi. Ono punjenje svake godine i to, mi je nigdje veze....
User avatar
wwatra
Posts: 78
Joined: 07/07/2011 00:58

#57 Re: PUNJENJE KLIME

Post by wwatra »

http://www.klimacentar.ba/

Nekad i platis 130km ko ja danas a ljudi ti ne urade nista,tako da znaju ostali ljudi ..od mene vam je losa reklama na svim portalima,nit sam upozoren da ce mi se to desiti,pa price o polovnoj klimi za jedan dan cjena je 745 a drugi dan 850 km,izbjegavati u sirokom luku,samo kazem svoja licna iskustva!ljudi su muljatori samo gledaju da ti pare uzmu,lako je kad se samo pune klime i to,budel neki veci problem e tu oni nastupaju..najgore je sto sam tamo ikako i otisao..
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#58 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Curve »

malo temu up

trebam napunit autoklimu, koga preporucujete u Sa
te koliko se cijene krecu
hvala
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#59 Re: PUNJENJE KLIME

Post by olensoner »

Ja sam isao kod ovih u Butmir da punim klimu i s obzirom da nisam toliko strucan sto tice klime vodio sam se iskustvima drugih, koji su ih vecinom pohvalili. Odem napunim, platim 60 KM i ok. Medjutim, krenem sutradan na put i vidim da nesto nije uredu, nece klima da hladi kako treba, nista ne valja. Tako da sam presao put od 700+ km na vrucem danu skoro bez klime.
Srecom moj mehanicar je bas tih dana nabavio nov aparat za punjenje klime i regulaciju pritiska kompresora, kada je prikljucio svoj aparat prvo smo primjetili da je bilo 300g vise freona i da pritisak uopste nije bio podesen poslije punjenja. Svjestan sam da se greske desavaju, ali neko ko se specijalizovao u toj oblasti ne bi smio sebi dopustati neke banalne greske i neprofesionalizam.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#60 Re: PUNJENJE KLIME

Post by iceman ze »

Moje preporuke za Ajdina iz Zenice, covjek je bio na specijalizaciji vani, samo radi klime i autodijagnostiku, moram i ja svog JEEP-a da mu otjeram. Mnogi iz Sarajeva dolaze kod njega na servis. Prijatelju je odradio autodijagnostiku na JEEP-u, nikad dosad nisam vidio toliko detalja i informacija na jednom mjestu, sve na papiru prikazano i objasnjeno. Primjera radi meni je Zeljko u Sarajevu uzeo 30 KM za dijagnostiku, u 2 recenice mi je objasnio kvar, a papir nikakav nisam dobio.

U Sarajevu u Butmiru, je dobar Icindic, meni su punili klimu, nisam nikakvih problema imao, djeluju posteni.

Nedavno sam pricao sa Celom iz Klima Centra u Butmiru, jako se momci trude na trzistu, djelovali su ozbiljni u razgovoru.


Cijene punjenja klime su izmedju 60-80 KM.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#61 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Romeo 80 »

Vezano za punjenje klime, zna li neko da li prilikom punjenja klime mehaničar provjeri ima li gdje curenja u sistemu? Pitam to jer sam kupio polovan auto i klima radi poprilično slabo,a ne znam da li sistem negdje pušta freon.

Glupo bi mi bilo da radim punjenje sistema ako negdje pušta! :-?
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#62 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Skyfox »

Romeo 80 wrote:Vezano za punjenje klime, zna li neko da li prilikom punjenja klime mehaničar provjeri ima li gdje curenja u sistemu? Pitam to jer sam kupio polovan auto i klima radi poprilično slabo,a ne znam da li sistem negdje pušta freon.

Glupo bi mi bilo da radim punjenje sistema ako negdje pušta! :-?
mislim da provjeravaju samo ako trazis...
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#63 Re: PUNJENJE KLIME

Post by nera18 »

pomoc :D
ja kao jedna neznalica pitam se, gdje se pune klime kod starijih auta... starije klime??? gdje da idem
preludezalude
Posts: 5640
Joined: 07/03/2012 00:09

#64 Re: PUNJENJE KLIME

Post by preludezalude »

Kod istog kod kojeg se pune klime novijih auta.
skuterista
Posts: 234
Joined: 10/03/2013 11:51

#65 Re: PUNJENJE KLIME

Post by skuterista »

Qler wrote:Ja sam imao fiestu oko 3-4 godine, evo je kod jarana sad ce tako nekako oko 3 godine, i nikad niko nije dirao klimu, i jos uvijek kad je upali pingvini se smrzavaju. Ja sam misljenja da ne treba dirati ako radi. Ono punjenje svake godine i to, mi je nigdje veze....
pa normala , ja imam Kiu u mom vlasništvu 8-ma godina , nikad ništa punjeno i barkano , radi ko doxa , čim ti moraš to nešto punit znači da negdje i pušta ..
preludezalude
Posts: 5640
Joined: 07/03/2012 00:09

#66 Re: PUNJENJE KLIME

Post by preludezalude »

skuterista wrote:
Qler wrote:Ja sam imao fiestu oko 3-4 godine, evo je kod jarana sad ce tako nekako oko 3 godine, i nikad niko nije dirao klimu, i jos uvijek kad je upali pingvini se smrzavaju. Ja sam misljenja da ne treba dirati ako radi. Ono punjenje svake godine i to, mi je nigdje veze....
pa normala , ja imam Kiu u mom vlasništvu 8-ma godina , nikad ništa punjeno i barkano , radi ko doxa , čim ti moraš to nešto punit znači da negdje i pušta ..
Nije bit u punjenju freona, vec je bit u zamjeni ulja. Kad ti zariba kompresor onda ces se hvatati za glavu.
lenanimra
Posts: 84
Joined: 13/02/2012 22:15

#67 Re: PUNJENJE KLIME

Post by lenanimra »

iceman ze wrote:Moje preporuke za Ajdina iz Zenice, covjek je bio na specijalizaciji vani, samo radi klime i autodijagnostiku, moram i ja svog JEEP-a da mu otjeram. Mnogi iz Sarajeva dolaze kod njega na servis. Prijatelju je odradio autodijagnostiku na JEEP-u, nikad dosad nisam vidio toliko detalja i informacija na jednom mjestu, sve na papiru prikazano i objasnjeno. Primjera radi meni je Zeljko u Sarajevu uzeo 30 KM za dijagnostiku, u 2 recenice mi je objasnio kvar, a papir nikakav nisam dobio.

U Sarajevu u Butmiru, je dobar Icindic, meni su punili klimu, nisam nikakvih problema imao, djeluju posteni.

Nedavno sam pricao sa Celom iz Klima Centra u Butmiru, jako se momci trude na trzistu, djelovali su ozbiljni u razgovoru.


Cijene punjenja klime su izmedju 60-80 KM.
Gdje se tačno u Zenici nalazi taj Ajdin i koliko kod njega košta punjenje klime
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#68 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Qler »

preludezalude wrote:
skuterista wrote:
Qler wrote:Ja sam imao fiestu oko 3-4 godine, evo je kod jarana sad ce tako nekako oko 3 godine, i nikad niko nije dirao klimu, i jos uvijek kad je upali pingvini se smrzavaju. Ja sam misljenja da ne treba dirati ako radi. Ono punjenje svake godine i to, mi je nigdje veze....
pa normala , ja imam Kiu u mom vlasništvu 8-ma godina , nikad ništa punjeno i barkano , radi ko doxa , čim ti moraš to nešto punit znači da negdje i pušta ..
Nije bit u punjenju freona, vec je bit u zamjeni ulja. Kad ti zariba kompresor onda ces se hvatati za glavu.
Ja na frizideru nikad ne promijenih ulje na kompresoru... a ima godina za fakulteta :)
preludezalude
Posts: 5640
Joined: 07/03/2012 00:09

#69 Re: PUNJENJE KLIME

Post by preludezalude »

Prijatelju, u frizider ide drugi tip ulja, koje se inace ne mijenja.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#70 Re: PUNJENJE KLIME

Post by karanana »

svako koliko se ovo punjenje radi. imam auto 10 godina i nisam nikad nista radio sto se klime tice.
ko valja za oto u sarajvu?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#71 Re: PUNJENJE KLIME

Post by iceman ze »

lenanimra wrote:
Gdje se tačno u Zenici nalazi taj Ajdin i koliko kod njega košta punjenje klime
http://www.facebook.com/pages/ENSI-doo/ ... 04&sk=info
preludezalude
Posts: 5640
Joined: 07/03/2012 00:09

#72 Re: PUNJENJE KLIME

Post by preludezalude »

karanana wrote:svako koliko se ovo punjenje radi. imam auto 10 godina i nisam nikad nista radio sto se klime tice.
ko valja za oto u sarajvu?
Neko pravilo je svake druge godine. Ali ako se radi o automatskoj klimi koja se koristi puno i van ljetnih mjeseci onda mozda i svake godine.
lenanimra
Posts: 84
Joined: 13/02/2012 22:15

#73 Re: PUNJENJE KLIME

Post by lenanimra »

iceman ze wrote:
lenanimra wrote:
Gdje se tačno u Zenici nalazi taj Ajdin i koliko kod njega košta punjenje klime
http://www.facebook.com/pages/ENSI-doo/ ... 04&sk=info
:thumbup: :thumbup:
mjerio vani 20°C na rešetkama 11°C
kad radi čuje se neko šuštanje/šištanje/zvuk,koji prije nije bio.
kompresor se upali čuje se kad škljocne.
skuterista
Posts: 234
Joined: 10/03/2013 11:51

#74 Re: PUNJENJE KLIME

Post by skuterista »

preludezalude wrote:
karanana wrote:svako koliko se ovo punjenje radi. imam auto 10 godina i nisam nikad nista radio sto se klime tice.
ko valja za oto u sarajvu?
Neko pravilo je svake druge godine. Ali ako se radi o automatskoj klimi koja se koristi puno i van ljetnih mjeseci onda mozda i svake godine.
ti mora da se bavis punjenjem tih klima , evo nas trojca imamo aute po 10 godina nikad nista nismo punili ni podmazivali ...
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#75 Re: PUNJENJE KLIME

Post by gidra »

karanana wrote:svako koliko se ovo punjenje radi. imam auto 10 godina i nisam nikad nista radio sto se klime tice.
ko valja za oto u sarajvu?
http://klimacentar.ba/ :thumbup:
Post Reply