Radovan Karadžić u Haagu!

Post Reply
User avatar
fa84
Posts: 379
Joined: 12/06/2008 19:35
Location: sarajevo

#51 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by fa84 »

na stranici pise da je Zeljko Jerkic
e sada ne znam dal je tacan podatak
tako pishe na stranici nase ambasade u hagu
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#52 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Soul_Sista »

luciferino wrote:
Soul_Sista wrote:
Boze ko bi rekao da ce se i ovo docekati!!! Jel moguce?? Samo se nadam da ovaj kome je Smrt ispisana po licu nece odapeti prije nego sto sudjenju dodje kraju! To bi bio samo trunak satisfakcije za svo zlo sto je ostavio iza sebe. Samo trunak!
Izjavio je da je savrsenog zdravlja. I izgleda da se fakat usro da ga Hamerikanci ne likvidiraju. Ako je glumio, zasluzio je oskara













u guzicu.
Smrt i zdravlje iskuljucuju jedno drugo. :( :( :(
Nije on zdrav od kad se rodio a sto je gore ima sljedbenika koliko hoces. Jutros gledam sliku neke zene koja drzi svoje dijete na demonstracijama u Beogradu i pitam se jel ona normalna??? Sto joj neko ne oduzme dijete?? Inace sam ateistikinja ali cu i ovo dodati: neka je onima koji su u ostali u Bosni Bog na pomoci jer je Bosna puna ovakvih..i sigurna sam da bi se opet ponovilo. Dovoljno je da mu vidim facu i znam da bi opet sve ponovio, i on i njegovi sljedbenici. :(

Drzimo fige da dodje kraju ovo sudjenje a onda nek crkaje.
User avatar
fa84
Posts: 379
Joined: 12/06/2008 19:35
Location: sarajevo

#53 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by fa84 »

e sorry tek sam sada vidio da se stranica nije updateovala od 1999 godine heh
jeste i sada fuad sabeta prema stranici mvp
JMJ
Posts: 195
Joined: 10/04/2008 23:21

#54 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by JMJ »

Narode, svi na CNN ostavljati komentare, please! Ovo nam je prilika da neko procita sta mi imamo da kazemo! :bih: :sax:
dr.ne
Posts: 20
Joined: 13/05/2008 18:47

#55 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by dr.ne »

Mislim da je loše što su mu dozvolili da se brani sam; samo će još više hraniti svoju ideološku čeljad u RS-u i Srbiji. U tom smislu, ne znam ni da li su direktna prenošenja suđenja iz Haga baš dobro rješenje.
User avatar
fa84
Posts: 379
Joined: 12/06/2008 19:35
Location: sarajevo

#56 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by fa84 »

pa rekao je kreten da se smatra drzavljaninom bih,rs,srbije i crne gore
a kakav mu je izraz face bio an pocetku sudjenja ja sam samo cekao kada ce zaplakati
kaze moj buraz sad ce on izjaviti da je kriv
hehe
User avatar
pici
Posts: 44086
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#57 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by pici »

JMJ wrote:Narode, svi na CNN ostavljati komentare, please! Ovo nam je prilika da neko procita sta mi imamo da kazemo! :bih: :sax:
ma ja sam dva puta slao nece da mi uplauduje
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#58 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by fukara_tz »

dacina_curica wrote:
i ja podjoh sad zvati da idemo komentarisati na CNN-u.....jer su ga neki vec herojem nazvali :x :x :x
Da i ja sam se zgrozio kad sam procito zato i reagujem.

Ponovo link za ostale http://edition.cnn.com/2008/WORLD/europ ... index.html

Treba malo vremena da moderator odobri poruku
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#59

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 08/07/2023 19:50, edited 2 times in total.
markes69
Posts: 65
Joined: 28/06/2008 22:25

#60 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by markes69 »

..sta kaze krele "imam nevidljivog savjetnika"...sudac se smije, sta ce covjek ...neznam jel me vise puklo da opet ugledam -rupicu na bradi- da Bog da da mu se zivom ucrva ili da vidim onu rulju u b e o g r a d u ..strasno, sve omladina ,fuj ,fuj , fuj..cime odgovoriti na nesto onakvo...
Last edited by markes69 on 31/07/2008 18:14, edited 1 time in total.
zavrzlama
Posts: 10309
Joined: 15/01/2006 18:35

#61 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by zavrzlama »

karadzicu je jasno da se ne moze odbraniti od optuzbe..on ce pokusati da odbrani ucesce Srbije u ratu u BIH jer kod kuce mu ostali oni koje Srbija u svakom momentu moze da posalje u vjecna lovista u slucaju da Kardzic pokusa da kaze pravu istinu....ono sto je dobro za BIH je da karadzic pokusa da optuzi Amere za neki deal u vezi njegovog nehapsenja tek tad bi dodik fasovao pod pritiskom amerike.....u svakom slucaju BIH ce imati velike koristi od sudjenja istom
Last edited by zavrzlama on 31/07/2008 18:13, edited 1 time in total.
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#62 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Dr.Cuddy »

Meni veći dokaz od snajper turizma ne treba:

http://www.youtube.com/watch?v=kcCFJAfLTJE
Benighted
Posts: 274
Joined: 16/02/2008 15:30

#63 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Benighted »

Ocekivao sam onu milosevicevsku aroganciju i teatralnost.
Malo je pokusavao ,ali jako neuvjerljivo.
Iznenadjujuce,guta knedle!
Ima tikove...

Koristi stare folove : ugrozen, boji se za zivot ,navodi krivicu drugih za ovo ,ono...


Najbolja mi je scena kad mu sudija kaze da ne moze podnesak predavati "onak iz ruke" - to bi reko - "seljacino nisi u Opstinskom sudu na Palama u procesu za medje"...
Inace dobar sudija.
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#64 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by max_power »

Kandićeva: Revizija optužnice

Haškom tužilaštvu predstoji ozbiljna revizija optužnice protiv Radovana Karadžića, rekla je gostujući u emisiji Prelistavanje Radija B92 predsednica Fonda za humanitarno pravo Nataša Kandić.

Ona kaže da nema govora o tome da će Karadžić biti oslobođen raznih optužbi, ali će optužnica morati da bude i kraća i usmerena na konkretna krivična dela koja do sada nisu obuhvaćena suđenima i izrečenim presudama.

Karadžiću se, prema optužnici iz 1997. godine, pripisuje komandna odgovornost za opsadu i granatiranje Sarajeva i genocid u Bosanskom Šamcu.

Međutim, kako je podsetila Nataša Kandić, u međuvremenu su završena druga suđenja i utvrđene činjenice koje se odnose na te predmete.

Optužnica protiv Karadžića biće proširena u delu koji se odnosi na genocid počinjen u brojnim opštinama poput Prijedora, Višegrada ili u Zvornika.

Naime, kada je sastavljena, navodi predsednica Fonda za humanitarno pravo, nije se znalo za neke podatke poput masovne grobnice na Crnom vrhu, u kojoj je pronađeno preko 350 ljudi.

Ako Karadžić bude osuđen za genocid i u Prijedoru i Zvorniku, onda ima osnova da se postavi pitanje revizije presude Međunarodnog suda pravde po tužbi BiH protiv Srbije.

Za tu tužbu je, prema rečima Nataše Kandić, ipak ključno pitanje umešanosti regularnih srpskih formacija u genocidu u Srebrenci.

B92
------------

Evo ako prosire optuznicu mozda bi mogli malo vise da se bave ulogom Srbije u agresiji na BiH, tako da se ona nasa tuzba revizuje.
Nemoguce je voditi ovakav proces a ne dotaci se uloge Srbije u svemu tome sto se desavalo 1991-1996
User avatar
fa84
Posts: 379
Joined: 12/06/2008 19:35
Location: sarajevo

#65 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by fa84 »

i ja se cisto nadam da ce bih imati daleko vise koristi od ovog sudjenja,ne samo neki vid satisfakcije porodicama zrtava i svima ostalima nego neke konkretne stvari,
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#66 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Liberalism »

meni ovaj dabic uopste ni glasom ni pojavom ne lici na Karadzica. isto kao da se trudi da prica slicno kao on.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#67 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Abacija »

Benighted wrote: Najbolja mi je scena kad mu sudija kaze da ne moze podnesak predavati "onak iz ruke" - to bi reko - "seljacino nisi u Opstinskom sudu na Palama u procesu za medje"...
:lol: :lol: :lol: Dobro si to oslikao. :lol: :lol: :lol:
Benighted wrote:Inace dobar sudija.
Prvih 45 minuta je pricao ko da je neko od celnika iz Fudbalskog Saveza, muca, zapinje i oteze. :D Trebalo mu je malo vremena da se zagrije i oslobodi treme, ali izgleda da je dobar.
zavrzlama
Posts: 10309
Joined: 15/01/2006 18:35

#68 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by zavrzlama »

Evo ako prosire optuznicu mozda bi mogli malo vise da se bave ulogom Srbije u agresiji na BiH, tako da se ona nasa tuzba revizuje.
Nemoguce je voditi ovakav proces a ne dotaci se uloge Srbije u svemu tome sto se desavalo 1991-1996
to su Alabanci na Kosovu davno naplatili....srbija je platila Kosovom oslobadjajucu presudu u Hagu....maximum koji BIH moze dobiti od presude karadzicu je Srebrenica kao Distrikt i ukidanje diskriminacije u rs-u(promjena imena entitetu i obiljezja)...i da napomenem smanjivanje manevarskog prostora dodiku i bacanje ideje o secesiji u defanzivu ili potpuni debakl..
nocna_mora1001_noci
Posts: 233
Joined: 04/12/2007 19:13
Location: Kosmos

#69 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by nocna_mora1001_noci »

ne moze svakakav komentar proci, prvo ide na provjeru pa se tek onda objavljuje...
sa-x navalite sa super komentarima!!!
markes69
Posts: 65
Joined: 28/06/2008 22:25

#70 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by markes69 »

Moonlight & Magnolia wrote:Meni veći dokaz od snajper turizma ne treba:

http://www.youtube.com/watch?v=kcCFJAfLTJE
...ko zna koliko puta sam pregledala ovaj snimak i svaki put me u skundi spuca sav onaj strah koji nisam osjecala ziveci u gradu po kojem oni pucaju i s ljudima koje oni ubijaju...nadam se da ce se iz cijele ove papazjanije roditi nesto od cega ce Bosna i Bosanci imati koristi ako nista drugo bar moralnu satisfakciju...
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#71 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Bosanac_21 »

:arrow: Ljudi postavljajte komentare na CNN.com - eno tamo nam Bosnu blate, a ovu stoku smrad velica u nebesa zbog ubijanja :!: :x :x :x :x
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#72 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by fukara_tz »

Ili ovaj iz Srebrenice sa zadnje dzenaze




Neki dan sam sluso Amora Masovica koji kaze da je na podrucju genocidne tvorevine od zavrsetka agresije po do danas nadjeno preko 400 masovnih grobnica..
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#73 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by fukara_tz »

Bosanac_21 wrote::arrow: Ljudi postavljajte komentare na CNN.com - eno tamo nam Bosnu blate, a ovu stoku smrad velica u nebesa zbog ubijanja :!: :x :x :x :x
Postavljamo poslo sam al izgleda treba malo vremena dok ne objave
User avatar
pici
Posts: 44086
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#74 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by pici »

Jedan od glavnih dokaza su i transkripti:
http://www.un.org/icty/bhs/cases/milose ... 30729b.htm
Skupština Republike Srpske, 1992-95.
Bitni momenti i odlomci





Pripremio
Dr. Robert J. Donia
Centar za ruske i istočnoevropske studije
Univerzitet u Mičigenu
SAD



IZJAVA VEŠTAKA PODNETA
MEĐUNARODNOM KRIVIČNOM SUDU
ZA BIVŠU JUGOSLAVIJU
NA OSNOVU PRAVILA 94 bis


---------------------------
Robert J. Donia
---------------------------
Podneto 29. jula 2003.


Bosanski Srbi imaju šest strateških ciljeva
Karadžić: 0190-8517 – 0190-8526

“Srpska strana u BiH, Predsjedništvo, Vlada, Savjet za nacionalnu bezbjednost koji smo formirali donijela je strateške prioritete srpskog naroda, odnosno strateške ciljeve srpskog naroda, od kojih je prvi strateški cilj razdvajanje od druge dvije nacionalne zajednice, državno razdvajanje. … Drugi strateški cilj je, čini mi se, koridor izmedju Semberije i Krajine. … nema Krajine, nema Bos. Krajine, nema Srpske Krajine, nema Saveza srpskih zemalja, ukoliko ne ostvarimo taj koridor koji će nas dobro integrisati koji će nam omogućiti nesmetan protok iz jednog dijela naše države u drugi. Treći strateški cilj je uspostavljanje koridora u dolini rijeke Drine, odnosno, eliminisanje Drine kao granice između dva svijeta. … Četvrti strateški cilj je uspostavljanje granice na rijeci Uni i rijeci Neretvi. … Peti strateški cilj je podjela grada Sarajeva na srpski i muslimanski dio i uspostavljanje u svakom od ova dva dijela efektivne državne vlasti te konstitutivne države. … Alija nema državu dok mi imamo dio Sarajeva. … Međutim, borbama za Sarajevo držimo borbe daleko od Krajine, daleko od Semberije, daleko od Drine, daleko od svih onih krajeva gdje bi se, eventualno, mogli sukobiti sa Muslimanima. … Šesti strateški cilj je izlaz Srpske Republike BiH na more.”[3] 0190-8523 – 0190-8524.



Muslimani imaju visok natalitet. Sukob je podjaren da bi oni nestali
Karadžić: 0214-9581 – 0214-9584

“Šta ćemo mi raditi ako dobijemo državu u kojoj smo manjina. Šta ćemo raditi ako zbog jednog potoka ili jedne, jednog brda golog izginemo i opet dobijemo neprijatelja u svoju državu na taj način. ... Evropa ne želi i ne smije da dozvoli islamsku državu ovde, to je naš veliki problem, to je naš najveći problem. Oni žele nas i Hrvate da zadrže u jednoj unitarnoj Bosni da mi kontrolišemo Muslimane a mi Muslimane kontrolisati ne možemo u toj unitarnoj državi. Mi dobro znamo gdje dođe fundamentalizam da se tu više živjeti ne može, nema tolerancije, oni se natalitetom učetvorostručuju, a mi Srbi nismo tome dorasli, ne da samo mi Srbi nismo tome dorasli, čak ni Hrišćani u Libanu nisu dorasli tim orijentalnim mentalitetima koje daje Islam. ... Ni Srbi ni Hrvati zajedno natalitetom ne mogu da kontrolišu prodor Islama u Evropu, jer za 5-6 godina bi u unitarnoj Bosni Muslimana bilo preko 51%. ... Ako oni dakle neće nikakvu islamsku državu na Balkanu, onda je još manje vjerovatno da hoće čistu islamsku državu, dakle islamski kanton, muslimanski kanton na području Bosne. ... da je ovaj sukob podjaren da bi nestali Muslimani.”[30]



Karadžić je 1991. godine preporučio rat jugoslovenskom saveznom Predsedništvu
Karadžić: 0215-4664 – 0215-4671

“... mi smo 1991. onom Predsjedništvu Jugoslavije, sve je to snimljeno i ostalo tamo, rekli sada imamo šansu da izađemo na svoje granice, da napravimo državu, pa će nas ružiti, pa će nas napadati, pa će nas priznati. Nije bilo muške snage nije bilo državničke vizije da se to tada napravi, tada smo imali i veće resurse i veće teritorije i granice, Amerika se nije bila zaintačila toliko protiv nas, svi bi klepili ušima da smo slomili Sloveniju i Hrvatsku, slomili za 15 dana, pa ih onda puštali iz Jugoslavije kroz Parlament, ali mi smo gnjavili i gnjavili i tonemo dublje i dublje u živo blato i to je razlog zašto smo se mi razišli sa rukovodstvom Srbije, ne ideološke razlike.”[177]


U Sarajevu smo hteli da upotrebimo još više tenkova; JNA nas je sprečila
Karadžić: 0215-4229 – 0215-4239

“Predali smo veliku teritoriju. Jeste pomogla dosta JNA, negdje je i odmogla JNA. U Sarajevu nije htjela da uradi ono što smo mi tražili. Nije htjela da nam da četu tenkovsku da mi uradi ono što smo mi tražili. Rat bi bio završen da je uradila. Kada je vladika govorio o Banjalučkom korpusu, to je bila JNA, a sadašnji komandant Talić i Kostić i ostali su nam puno učinili i poslije toga su prihvatili korpus (komandu korpusa) i stvorili od njega srpski korpus.”[150]



Karadžić izdao i usmeno i pismeno naređenje da se zauzme Srebrenica
Karadžić: 0215-4264 – 0215-4265

“Sjećate se kada sam naglo sazvao Vrhovnu komandu i sve predsjednike opština da se ona tri kilometra, da se obuku policajci u civile da kažu, uredu, dio pripada i nama ta tri kilometra, nemojte da se tako ne radi, tako da se ne radi sa svojom državom, da smo Srebrenicu uzeli i ušli u nju kada je bio Morion, nas bi bombardovali, ali znate kako, tepih bombama ... došao je trenutak, ja sam direktivu broj sedam i to signirao da se uzme i Teočak, Srebrenica, Žepa i Goražde, sve je to potpisano i išli smo snažno u to. Vi ste sami u telegramu opisali po prvi put sam se čudio zašto Tolimir ovako fino poštuje predsjednika Republike, izvještavate kako je predsjednik Republike veoma zadovoljan, ohrabruje vojsku da nastavi, dok mi ljudi nisu rekli, pa čoveče, on tebe hoće da umiješa da slučajno ne bi ti rekao da ti nisi za to, ja sam za sve naše odluke i ja stojim iza njih, i snimljene su vrhovne komande i sve u njima stoji i usmeno i pismeno sam naredio da se ide na Žepu i Srebrenicu. ... Nismo mogli u tom trenutku uzeti Goražde, nismo mogli i sada ga ne možemo uzeti, jer su prijetnje su ozbiljne ...”[156] (Na 54. sednici Skupštine Karadžić je ponovo pomenuo da ima punu odgovornost za sedam direktiva koje je potpisao, ali je porekao odgovornost za direktive br. 8 i 9. Vidi odlomak sa 54. sednice na strani 0215-4554.)
User avatar
fa84
Posts: 379
Joined: 12/06/2008 19:35
Location: sarajevo

#75 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by fa84 »

dobro smo mi i normalni nakon svega sto nam se izdesavalo
mogu zamisliti samo kako je onima koji su sve izgubili gledati sve ovo i slusati
Post Reply