fiksni Haparat :) za zube

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Anell
Posts: 835
Joined: 17/03/2005 20:37
Location: Sarajevo

#76 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Anell »

kamen spoticanja wrote:
Anell wrote:Nije mi bas najjasnija ova cijena od 3.000 za komad zice.
Sto se tice aparatica i ja bih ga uistinu trebao nositi, ali na neki nacin kontam da za te 3.000
stavim navlake...
te zice vrijede 30000 eura ako ces ih uporedjivat s keramikom...vjeruj znam o cemu pricam :wink:
Ogromne su to pare, ali fakat... te nosit to godinu-dvije.
Je l´ bio i jedan slucaj da je neko uspjeo za pola godine vratiti zube na prvobitni polozaj?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#77 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by kamen spoticanja »

Anell wrote:
kamen spoticanja wrote:
Anell wrote:Nije mi bas najjasnija ova cijena od 3.000 za komad zice.
Sto se tice aparatica i ja bih ga uistinu trebao nositi, ali na neki nacin kontam da za te 3.000
stavim navlake...
te zice vrijede 30000 eura ako ces ih uporedjivat s keramikom...vjeruj znam o cemu pricam :wink:
Ogromne su to pare, ali fakat... te nosit to godinu-dvije.
Je l´ bio i jedan slucaj da je neko uspjeo za pola godine vratiti zube na prvobitni polozaj?
jeste...mnogo njih...ali onda kad su bili u godinama kad je rast i razvoj trajao... :wink: kad su postigli zrelost(pricam o razvoju kosti jer ortodoncija je ortopedija vilice)tretmani su isli kontra rasta i razvoja...i zato traju dugo i rezultati imaju obicaj da se vrate u pocetni polozaj...teski su to tretmani...ali su opet bolji od keramike
Alisa u zemlji čuda
Posts: 79
Joined: 12/02/2008 21:31
Location: Zemlja čuda

#78 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Alisa u zemlji čuda »

Izvinjavam se što ranije nisam odgovorila, nisam baš nešto aktivna na forumu.

Dr. Poturak je dolazio krajem decembra u Sarajevo i mislim da bi ponovo trebao nekada krajem februara, početkom marta, a njegov kontkakt mail je [email protected]

Ja sa njim imam odlično iskustvo i zubi su mi sada stvarno super. Nije reklama njemu, jer nemam nikakve koristi, meni je jedino važno bilo da sredim problem koji sam imala i da se mogu k'o čovjek nasmijati.

Eto, nadam se da sam vam pomogla.

Pozdrav!!!

P.S. Ako neko hoće može mi poslati PP, jer imam i broj mobitela njegove asistentice ovdje u Sarajevu.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2564
Joined: 28/02/2010 19:25

#79 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Plavo-bijeli »

Alisa u zemlji čuda wrote:Izvinjavam se što ranije nisam odgovorila, nisam baš nešto aktivna na forumu.

Dr. Poturak je dolazio krajem decembra u Sarajevo i mislim da bi ponovo trebao nekada krajem februara, početkom marta, a njegov kontkakt mail je [email protected]

Ja sa njim imam odlično iskustvo i zubi su mi sada stvarno super. Nije reklama njemu, jer nemam nikakve koristi, meni je jedino važno bilo da sredim problem koji sam imala i da se mogu k'o čovjek nasmijati.

Eto, nadam se da sam vam pomogla.

Pozdrav!!!

P.S. Ako neko hoće može mi poslati PP, jer imam i broj mobitela njegove asistentice ovdje u Sarajevu.
napokon nakon sto sam pola godine peglao mamu da mi izdvoji pare za zicu , kad je napokon pristala dat pare... i cekao raspust fino da odem na pregled i krenem sa tim... kad kazu u ordinaciji dr ascerica da nemaju ortodonta :( ...

ima li jos neki da imate da preporucite da je u sarajevu do 3000 km ... da je moguce placati na rate.. i jos kad bi imali ovaj providni aparatic super bi bilo (:

nesta smatram da bi mogao za 6 mjeseci da ispravim zube, htio sam da to zavrsim do ljeta... pa mi je mozda malo puno cekati do marta

našao ove , nisu ni skupi al u mostaru :/ http://www.poliklinikajurisic.com/ dobio sam preporuku za nekog zubara na dobrinji, sadović smail se zove , znali neko sta viseo njemu?
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#80 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by zonna »

evo da i ovdje pitam...
da li neko ima iskustva sa ordinacijom aide hromalic u avazovoj zgradi? slikala prije dva mjeseca i uzeli otiske zuba pa taj doktor koji dolazi iz njemacke jednom mjesecno odnio sa sobom nalaze, pa jos nije dosao, pa dolazi krajem mjeseca a ja i dalje nemam pojma treba li nesto isprvljati ili ne...
malo mi sve sad amaterski djeluje pa me zanima da li neko ide kod njih i kakva su iskustva.
Alisa u zemlji čuda
Posts: 79
Joined: 12/02/2008 21:31
Location: Zemlja čuda

#81 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Alisa u zemlji čuda »

Ja nisam išla kod A. Hromalić, sve sam završila kod ortodonta Rame Poturka. I on radi u Njemačkoj, a dolazi svaka 2 mjeseca. Ranije je dolazio kod dr. Ašćerića, ali su vjerovatno zakuhali, tako da sada čovjek kada dođe u Sarajevo obavlja preglede na Koševskom brdu, u nekoj ordinaciji.

Možda je najbolje da mu pišete na mail i da ga pitate kada će doći ili ako želite ja vam mogu javiti, jer ja svaki put idem na kontrolu kada dođe u Sa.

Eto, toliko od mene!

Veliki pozdrav!

P.S. Rezultati, nakon 1,5 nošenja aparatića, su mi odlični :-)
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#82 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by zonna »

hvala na odgovoru ali tu nije taj ortodont...
posto nikad nalaze nisam dobila nemam nigdje ni njegova imena. samo znam da dolazi iz njemacke...
bebeSa
Posts: 340
Joined: 21/11/2009 20:10

#83 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by bebeSa »

I ja bih rado da mi dostavite podatke te ordinacije na Palama, pls. Ja sam cula da neka dr. Nada Sinik super jeftino naplacuje te fix aparatice i ona je na Palama a predavala je prije rata u Zubotehnickoj skoli u Sarajevu. Jeste li o njoj mozda pricali? Trebaju mi 2 pa mi je 3000-3500 km pravo puno para, bez obzira na rate ili ne! Hvala
Last edited by bebeSa on 18/01/2011 19:57, edited 1 time in total.
Bountiful
Posts: 123
Joined: 05/11/2010 10:52

#84 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Bountiful »

almich_ wrote:
dina_arajevo wrote:Mene interesuje, da li su nekome od vas rekli da treba izvaditi par zuba :? I zaista kakva je ta Dr. Sandra Bizovic, kakav ima pristup pacijentu i tako to?

Prvi put kad sam nosila fiksni aparatic kod profesorice na stomatologiji prije 9 godina, izvadili su mi dvije donje cetvorke.

s obzirom da su mi se zubi vratili u krivo stanje u ovih 9 godina (vjerovatno zbog pogresnog tretmana) ponovo nosim fiksni aparatic, i bas mi je prije 2 dana ortodont rekao da je velika greska bila to sto su mi izvadili ove cetvorke i da mi sada nedostaje zuba u donjoj vilici.

medjutim, vjerovatno to zavisi od slucaja do slucaja...

Zanima me da li si fiksni aparatic radila kod Medihe Filipovic? Ja sam kod nje radila i zubi su mi se opet naravno iskrivili (znala je debelo naplatiti za svoj fuserski rad) i razmisljala sam da opet stavim fiksni aparatic.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2564
Joined: 28/02/2010 19:25

#85 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Plavo-bijeli »

Jel iko kontaktirao dr. Poturka? kada dolazi u Sa? Ja sam mu poslao email prije par dana, ali nisam dobio nikakav odgovor
DaCo_sa
Posts: 95
Joined: 17/06/2010 15:33

#86 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by DaCo_sa »

Ako neko ima broj doktora sa Pala nek ostavi i dali je tacno da fixni aparat kosta 800 KM :? Jeli kvalitetno radi i kakva su vasa iskustva s njim ?
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#87 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by beeri »

Imam i ja jedno pitanjce :) :)
Ovak,nedavno,prije 3 mjeseca mi je pukao zub,cetvorka,pa s obzirom da imam samo 24 godine,zanima me,dali se moze uraditi taj neki zub,al da bude fiksan,zauvijek?! :D
Ena2
Posts: 2
Joined: 19/01/2011 23:08

#88 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Ena2 »

Imam jedno pitanje.
Nosim protezu vec dve i po godine,zbog prednja dva zuba koja su bila ukrstena. Dosta se dobro ispravilo i ostalo je jos skroz malo,medjutim stoji tako vec pola godine,nista se ne ne mijenja. Rekla sam to svom ortodontu,on mi je zamijenio one obicne gumice sa onom velikom,ako znate na sta mislim,ali ni ona nije pomogla.Kad sam ga pitala sta ce biti on je rekao ''koliko se ispravilo,ispravilo se''. Ne mogu vjerovati da mi nece skroz se zubi popraviti,mislila sam da ce mi biti skroz ravni,kao kod svakog ko nosi protezu. I nista me ne boli kad stavi nove gumice. Ne znam sta da uradim,da li je neko imao slican problem?
DaCo_sa
Posts: 95
Joined: 17/06/2010 15:33

#89 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by DaCo_sa »

Jos me zanima koja je krajnja starosna dob za postavljanje fixnog aparata ??
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2564
Joined: 28/02/2010 19:25

#90 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Plavo-bijeli »

DaCo_sa wrote:Jos me zanima koja je krajnja starosna dob za postavljanje fixnog aparata ??
meni su rekli svi ortodonti sa kojima sam pričao , da je svejedno imao 10 ili 60 godina ...stim da je bolje dok si mlad nositi fiksni..
Ena2
Posts: 2
Joined: 19/01/2011 23:08

#91 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Ena2 »

Ena2 wrote:Imam jedno pitanje.
Nosim protezu vec dve i po godine,zbog prednja dva zuba koja su bila ukrstena. Dosta se dobro ispravilo i ostalo je jos skroz malo,medjutim stoji tako vec pola godine,nista se ne ne mijenja. Rekla sam to svom ortodontu,on mi je zamijenio one obicne gumice sa onom velikom,ako znate na sta mislim,ali ni ona nije pomogla.Kad sam ga pitala sta ce biti on je rekao ''koliko se ispravilo,ispravilo se''. Ne mogu vjerovati da mi nece skroz se zubi popraviti,mislila sam da ce mi biti skroz ravni,kao kod svakog ko nosi protezu. I nista me ne boli kad stavi nove gumice. Ne znam sta da uradim,da li je neko imao slican problem?
Niko nema slican problem?
I jos sam zaboravila,osmice su mi skroz iznikle,moze li to biti problem,da se ne mogu vise zubi povlaciti nazad od njih?
User avatar
Jem
Posts: 58
Joined: 12/03/2010 13:23

#92 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Jem »

DaCo_sa wrote:Jos me zanima koja je krajnja starosna dob za postavljanje fixnog aparata ??
reci ti nama koliko imas godina?
sve zavisi u kakvu su ti stanju zubi, da li je neki tezi slucaj, srednji, laksi itd
uglavnom se ide do 25-26 god. :)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#93 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by kamen spoticanja »

Jem wrote:
DaCo_sa wrote:Jos me zanima koja je krajnja starosna dob za postavljanje fixnog aparata ??
reci ti nama koliko imas godina?
sve zavisi u kakvu su ti stanju zubi, da li je neki tezi slucaj, srednji, laksi itd
uglavnom se ide do 25-26 god. :)
ne bih se slozio...fiksna ortodoncija nema ogranicenja u tom smislu...naravno sto je veca fizioloska starost kosti to je tretman duzi...obicno to znaci dozivotan :wink:
User avatar
cellisto
Posts: 457
Joined: 21/03/2010 13:32

#94 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by cellisto »

@kamen, ako moze jedno od mene pitanje, mene ineteresuje ovaj dio s granicom do koje se zubi mogu ispraviti, jer sam nesto slicno i sama cula, tj. da se moze napraviti koliko moze. ja trenutno nosim mobilni.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#95 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by kamen spoticanja »

cellisto wrote:@kamen, ako moze jedno od mene pitanje, mene ineteresuje ovaj dio s granicom do koje se zubi mogu ispraviti, jer sam nesto slicno i sama cula, tj. da se moze napraviti koliko moze. ja trenutno nosim mobilni.
teoretski ortodoncija,kao ortopedija vilice znaci tretman koji ce dovesti vilicne kosti a i s njima zube u poziciju koja je ekvivalentna onoj za koju knjigakaze da je idealna...naravno to je teorija...u praksi stvari su mnogo drugacije...jer ishod tretmana zavisi od indikacije,pocetnog stanja,nacina tretiranja,pacijentovog odnosa prema tretmanu i naravno samog terapauta...
onde gdje sam ja ucio stomatologiju nije postajao slucaj koji se nije doveo u idealnu poziciju ako je pacijent radio ono sto se od njega trazi...naravno tretmani su raznoliki od ortognatske hirurgije( dakle hirurskih zahvata kojima se kost prilagodjava ako su drugi tretmani nekorisni)pa do aparature koju ne mozes ni zamisliti i koju bi ti glat odbila da ti je neko predlozi da nosis...
e sad kazes da nosis mobilni aparat...ne znam o kome se radi ali ako je to onaj mobilni koji kod nas uglavnom rade i ako imas vise od 16 godina ne ocekuj sjajne rezultate :sad:
User avatar
cellisto
Posts: 457
Joined: 21/03/2010 13:32

#96 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by cellisto »

hvala za odgovor :) eh sad, sta biste rekli na to da ja mobilni nosim vec jedno desetak godina... :D mislim na plastiku sa zicama. malo je situacija specificna, a moja ortodontica je bila beskrajno ljubazna i strpljiva i napravila cudo, samo sad kaze da neke stvari jednostavno mogu dotle dokle mogu.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#97 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by kamen spoticanja »

cellisto wrote:hvala za odgovor :) eh sad, sta biste rekli na to da ja mobilni nosim vec jedno desetak godina... :D mislim na plastiku sa zicama. malo je situacija specificna, a moja ortodontica je bila beskrajno ljubazna i strpljiva i napravila cudo, samo sad kaze da neke stvari jednostavno mogu dotle dokle mogu.
pa za deset godina si ih mogla i sama prstima postaviti u zeljeni polozaj :D
nisam upoznat s slucajem pa necu davati nikakve komentare...nadam se da si ti zadovoljna s postignutim...to je najvaznije :)
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2564
Joined: 28/02/2010 19:25

#98 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Plavo-bijeli »

Ajde opet da pitam, zna li ko kada u Sarajevo dolazi Ramo Poturak ?
I ima li neki broj njegov, da ga mogu kontaktirati ?
ne odgovara na email.
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#99 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by ortodont »

Pozdrav svima,

Ako iko ima informaciju vezano za doktoricu sa Pala da mi pošalje putem PP adresu,telefon ,bilo što..
Hvala puuno
sunny_samy
Posts: 3
Joined: 12/07/2010 22:13

#100 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by sunny_samy »

Mene zanima jel' iko radio kod ortodontice Dzane Firdus? Ako jeste, kako je zadovoljan? Jesu li se isplatili ulozeni novci?
Jer nije pretjerano jeftina..

Sto se tice dr Rame Poturka, stvarno nije uredu ponasanje ljudi iz oridnacije Asceric. Vec vise od pola godine ih zovem i govore mi da dr Poturak jos nije stigao u Sarajevo i da ce mi se javiti, a sad tu saznajem da vise ne radi kod njih. Bezobrazluk... :sad:

brina - mozes li mi reci koji si ti problem imala? :)
Post Reply