Šta da radim u Banjaluci?

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#176 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by logme »

Ridjobrki wrote:
Mahini ćevapi, ćevapi u Banjalučanki također :thumbup: (prekoputa parka Mladen Stojanović), ne vidim da si naveo restoran Marco Polo kod Rebrovačkog mosta, probaj hranu i tu. Od tako te gotivnije hrane probaj nešto u restoranu Integra na posljednjem spratu Integrine zgrade, poguraj malo preCednika, Stankovića i ekipu - valja vratiti investiciju :D

Od zbivanja u gradu ne znam da ima išta zanimljivo plus ti je sutra neradni dan u RS. :D :D :D
Hvala ridjobrki :)

Potražiću ova mjesta.

Eh čitav život guraju mene, tj. mog starog Forda, red je da i ja nekog poguram :D

Znam da je sutra neradni dan, iskoristiću ga za lijepu šetnju pored Vrbasa
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#177 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by potočanka »

pirmin wrote:
Ridjobrki wrote:
Od zbivanja u gradu ne znam da ima išta zanimljivo plus ti je sutra neradni dan u RS. :D :D :D
Samo za one na drzavnoj sisi :D , ostali robijaju :oops:
netačno :oops:
Ridjobrki wrote:
logme wrote:Pozdrav ekipi iz Banja luke :)
Kao što kaže naslov teme, ima li nešto ineteresantno za vidjeti u Banja luci ovih dana?
Opet dolazim na par dana (mislim već četvrti put ove godine). Poželio sam prošetati pored Vrbasa, srećom još uvijek je lijepo vrijeme.
Naravno možete mi preporučiti i kakvo mjesto sa dobrom hranom. Dosad sam uglavnom posjećivao Citadelu, Marcello, Master - meksički restoran, Malu stanicu, čevabdžinicu kod Muje, Kastel. Ne bi bilo loše da otkrijem kakvo novo mjesto, čitam gore za Mahine čevape, možda odem da probam.
Mahini ćevapi, ćevapi u Banjalučanki također :thumbup: (prekoputa parka Mladen Stojanović), ne vidim da si naveo restoran Marco Polo kod Rebrovačkog mosta, probaj hranu i tu. Od tako te gotivnije hrane probaj nešto u restoranu Integra na posljednjem spratu Integrine zgrade, poguraj malo preCednika, Stankovića i ekipu - valja vratiti investiciju :D

Od zbivanja u gradu ne znam da ima išta zanimljivo plus ti je sutra neradni dan u RS. :D :D :D
ja bih dodala još i restoran vrbas kod gradskog mosta i ako ćeš šetati pored vrbasa do šehera, restoran obala :thumbup: :-D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#178 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

potočanka wrote:
ja bih dodala još i restoran vrbas kod gradskog mosta i ako ćeš šetati pored vrbasa do šehera, restoran obala :thumbup: :-D

:thumbup:

U Vrbas ako odeš povedi još nekog sa sobom, tolike su im porcije! :D Moj šef došao i hoće da jede i samo mi kaže "Samo ne u Vrbas, tamo ću sa familijom ići." :lol:

Ah, daaaa, nisi naveo Perlu! Pizzeria Perla u sred Mejdana, nezvanično najbolja pizza u ovom dijelu dunjaluka. Nedavno sam vodio jednu gošću iz Skandinavije tamo i kaže da bolju picu u životu nije probala. A vjeruj mi da se ta razumije u hranu. :wink:
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#179 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by potočanka »

Ridjobrki wrote:
potočanka wrote:
ja bih dodala još i restoran vrbas kod gradskog mosta i ako ćeš šetati pored vrbasa do šehera, restoran obala :thumbup: :-D

:thumbup:

U Vrbas ako odeš povedi još nekog sa sobom, tolike su im porcije! :D Moj šef došao i hoće da jede i samo mi kaže "Samo ne u Vrbas, tamo ću sa familijom ići." :lol:

Ah, daaaa, nisi naveo Perlu! Pizzeria Perla u sred Mejdana, nezvanično najbolja pizza u ovom dijelu dunjaluka. Nedavno sam vodio jednu gošću iz Skandinavije tamo i kaže da bolju picu u životu nije probala. A vjeruj mi da se ta razumije u hranu. :wink:
eeeeee perla :thumbup: ja bih to ozvaničila :D
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#180 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by logme »

Društvo, hvala vam velika :-D .
Ne mogu reći da ne poznajem Banja luku, ali baš ne poznajem po nazivima pojedinih dijelova, nekako sve mi se vrti od centra prema.... eh da znam doći do Incel-a :-D

U svakom slučaju lakše se raspitati kad znaš šta konkretno tražiš,

hvala na prijedlozima :-D
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#181 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by drndalo »

Vrbas = Odlicno ! Vrbas ti je preko puta Kazamata, to je onaj restoran u staroj tvrdjavi Kastelu, na obali rijeke, a ovo je samo preko rijeke, ima onaj kafana-splav ispod... A most kojim prelazis Vrbas je Gradski most... Kad predjes most, dio grada se zove Mejdan...

Samo moras biti jako gladan da pojedes 3/4 porcije, ostatak u gladne oci trpaj... Kad vas je 5, sasvim je OK sa 2 porcije mijesanog mesa proci, 3 porcije su vec ozderavanje... A mogu dobro pojest'...

Banjalucanka (cevabdzinica) nije vise preko puta parka Mladen Stojanovic... U BL Pivari je isto OK klopa, zavisi samo imas li auto pri ruci, jer je podaleko, i guzva varira od doba dana i dana u sedmici... Ako ces setati kraj Vrbasa, u Mejdanu je K22, mjesto sa super pogledom na Vrbas, basta mu zlata vrijedi, sad je malo hladnije, pa ne znam kako to ide...
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#182 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by logme »

drndalo wrote:Vrbas = Odlicno ! Vrbas ti je preko puta Kazamata, to je onaj restoran u staroj tvrdjavi Kastelu, na obali rijeke, a ovo je samo preko rijeke, ima onaj kafana-splav ispod... A most kojim prelazis Vrbas je Gradski most... Kad predjes most, dio grada se zove Mejdan...

Samo moras biti jako gladan da pojedes 3/4 porcije, ostatak u gladne oci trpaj... Kad vas je 5, sasvim je OK sa 2 porcije mijesanog mesa proci, 3 porcije su vec ozderavanje... A mogu dobro pojest'...

Banjalucanka (cevabdzinica) nije vise preko puta parka Mladen Stojanovic... U BL Pivari je isto OK klopa, zavisi samo imas li auto pri ruci, jer je podaleko, i guzva varira od doba dana i dana u sedmici... Ako ces setati kraj Vrbasa, u Mejdanu je K22, mjesto sa super pogledom na Vrbas, basta mu zlata vrijedi, sad je malo hladnije, pa ne znam kako to ide...
Hej pa znam gdje je Vrbas :-D , sjedio sam ljetos u bašti, zapravo na splavu iznad Vrbasa. Sumnjam da ću ići tamo ovaj put, jedino sam muško u ekipi, šta da kažem curama šta da naruče :-D

Danas sam skontao gdje je Borik :D
Ljudi šta vam je ovako hladno :roll: :roll:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#183 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

drndalo wrote: Banjalucanka (cevabdzinica) nije vise preko puta parka Mladen Stojanovic...
Ovaj dio ne kontam :-? Ja prekjuče šiš i gljive sa roštilja pojeo tamo. :-?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7445
Joined: 16/01/2007 23:38

#184 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Ridjobrki wrote:
drndalo wrote: Banjalucanka (cevabdzinica) nije vise preko puta parka Mladen Stojanovic...
Ovaj dio ne kontam :-? Ja prekjuče šiš i gljive sa roštilja pojeo tamo. :-?
Ni ja. Neki dan tamo smazala veliku kombinaciju.
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#185 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by drndalo »

Vala ja sam je ljetos par puta bezuspjesno trazio, bila uredno zatvorena, a neka nova lokacija preko mosta kod Vitaminke mi nije pala na pamet za traziti... Ni telefon koji im je prije bio za narudzbe odavno nije u funkciji... Pa sam morao mijenjati dobavljaca...

Proradila ponovo na starom mjestu ? Super, bas mi je drago...
logme wrote:jedino sam muško u ekipi, šta da kažem curama šta da naruče :-D
Ko je vidio nositi krastavce kad ides u salatu ??? :lol:

Cuj sta da cure naruce ? Pa salatu, od mesa... :roll:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7445
Joined: 16/01/2007 23:38

#186 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

drndalo wrote:Vala ja sam je ljetos par puta bezuspjesno trazio, bila uredno zatvorena, a neka nova lokacija preko mosta kod Vitaminke mi nije pala na pamet za traziti... Ni telefon koji im je prije bio za narudzbe odavno nije u funkciji... Pa sam morao mijenjati dobavljaca...
Da nisu bili na godišnjem, kolektivno, tad..? Nikad čula za "novu lokaciju", a redovna sam im, komšiluk.... Svo vrijeme su na istom mjestu. Doduše, prije je (prije nego što je sin predratnog vlasnika ponovo otvorio ćevabdžinicu) tu bila neka obična roštiljnica. Možda su oni otišli na novu lokaciju i mijenjali brojeve. Jedina novina u Banjalučanki u skorije vrijeme je uvođenje fiksnog telefona :-D , sve ostalo je već dugo isto.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#187 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mO k3 »

Ja ne idem po Bl uopste da jedem ,jedino odem na cevape kod mahe i na slapove u novoseliji ovo drugo ne idem iz razloga zato sto imaju i svinjetinu
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#188 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by drndalo »

Gdje god odes i trazis da ne dobijes svinjetinu, neces je dobiti, osim mozda u Krcmi "Sumadija"...

Ja sam tamo u barem 5-6 kvalitetnih restorana dogovarao ruckove/vecere, i kako sam se dogovorio oko odvajanja hrane u kuhinji i na pladnju sa gazdom/sefom sale, tako je i bilo...

A mozes traziti i brokule... :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#189 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mO k3 »

drndalo wrote:Gdje god odes i trazis da ne dobijes svinjetinu, neces je dobiti, osim mozda u Krcmi "Sumadija"...

Ja sam tamo u barem 5-6 kvalitetnih restorana dogovarao ruckove/vecere, i kako sam se dogovorio oko odvajanja hrane u kuhinji i na pladnju sa gazdom/sefom sale, tako je i bilo...

A mozes traziti i brokule... :lol:
ma ne razumijes me... i da im kazem necu kremtinu opet oni u kuhinji sijeku meso na istoj daski kao i svinjetinu kontas me..
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#190 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by drndalo »

Ma kontam ja tebe, i ja sam tako nesto i trazio... Siguran sam i da sam dobio, doduse bio sam u boljoj situaciji jer sam narucivao svega, pa je i interes gazde bio povelik... Uglavnom, nemoj robovati prizivanju loseg, cesto covjek tako prizove bas to od cega bjezi... Imam druga koji si svasta prizove u toku godine losim pristupom... Ljudi postanu robovi svojih ocekivanja, a ako su ocekivanja losa, ne moze to valjati...

U najgorem slucaju, ako ti neko podvali nesto, svjesno ili nesvjesno, a ti si sve normalno preduzela da do toga ne dodje, nije do tebe i nije to tvoj grijeh... Nadam se da kontas sta ti hocu reci... ;-)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#191 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Ridjobrki »

drndalo wrote: U najgorem slucaju, ako ti neko podvali nesto, svjesno ili nesvjesno, a ti si sve normalno preduzela da do toga ne dodje, nije do tebe i nije to tvoj grijeh... Nadam se da kontas sta ti hocu reci... ;-)
I ja se ovoga držim. Šta ja mogu ako oni sijeku na istoj dasci ili ako pilaju salamu na istom stroju u Mercatoru!? Kad sam doselio ovamo mjesec dana sam živio od Hazbijeve pizze koja je sve samo pizza nije. Svugdje tražim da nema svinjetine i jedem samo jela koja ne sadrže svinjetinu - tako mi barem vele. Koliko se ja u vjeru razumijem, smisao vjere nije da ti učini život neizdrživim a kad bih se slijepo držao strogih islamskih propisa nikad mesa ne bih jeo u BiH - halal meso nije samo da nije svinjetina nego da je zaklano po određenom propisu i ritualu sa određenim nijjetom. Eto, Mercator u Sarajevu to zadovoljava a ovaj u Banjoj Luci ne. Mislim, nemojmo se lagati...

Ja nikad u životu nisam svjesno pojeo grama svinjetine ali ne mogu paranoično bježati od Haribo bombona čiji je neki sastojak prije nekog vremena u nekom obliku (i koji je btw totalno drugačiji nakon fabričke obrade) svinjskog porijekla ili ne jesti meso nikako zato što možda ga neko siječe na istoj dasci kao i svinjetinu. Jebaji ga. Šta jedu onda naši ljudi vani?

Back to the topic: Gulaš u Maloj stanici :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Za samo 4 KM ništa bolje i na boljem mjestu se ne može pojesti. Hem se fino najdeš hem uživaš u hrani. Na kakvoj se dasci siječe ne znam ali svačim se kunu da je čista junetina u njemu. :-D Obavezno probati, pogotovo ko je ljubitelj pikantnije hrane!
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#192 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by drndalo »

Ridjobrki wrote:Obavezno probati, pogotovo ko je ljubitelj pikantnije hrane!
Hvala na preporuci, moracu to malo oprobati... :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#193 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mO k3 »

Brko hvala za tip!!! :)
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#194 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Afanasi_94 »

Hoće l' bit šta zanimljivo u BL zadnji vikend ovog mjeseca ? :D
User avatar
mondo bizarro
Posts: 62826
Joined: 16/07/2009 00:24
Location: sa yossarianom na pianosi

#195 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mondo bizarro »

User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#196 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Afanasi_94 »

mondo bizarro wrote:na fusionu nema čega nema http://fusiondesignweek.com/program/
a možeš i istraživati http://www.nocistrazivaca.ba/component/k2/item/42
ili slušati massima na kastelu http://www.banjaluka.com/vijesti/najave ... a-kastelu/

E hvala ti puno. :D Pregledam to sve. :thumbup:
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#197 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by anonimnaosoba »

A i Borac igra sa Slavijom :oops:
kaw_liga
Posts: 124
Joined: 29/09/2013 23:15

#198 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by kaw_liga »

Restoran Vrbas definitno :lol: a mos i prosetati Gospodskom i sjesti na Nektar pivo koje je po meni uz Karlovacko prvo u regiji doduse nisam sva ni probao tipa Niksicko al otom treba posebna tema na ovom forumu :D
User avatar
moa
Posts: 3633
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#199 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by moa »

otici u restoran crni djordje, za cvanciku se ubijes od klope. :) :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#200 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Krizzia »

Preporuka za restoran u Banja Luci? Dobre mesne plate i povrce sa zara, ugodan abijent... :D
Cula sam za restoran Integra, preporuka za neko jelo? Hvala...
Post Reply