Satovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
HelaS
Posts: 5848
Joined: 22/09/2018 13:21

#7801 Re: Satovi

Post by HelaS »

nivla wrote: 24/01/2024 21:22 24 usd dostava za ovaj sat a ima i dzabe preko bhposte

Image

za ray 2 je bila 370 cijena s dostavom, s nekim kodovima
A carina i špedicija?
User avatar
nivla
Posts: 4312
Joined: 12/01/2008 23:44

#7802 Re: Satovi

Post by nivla »

danas preuzet ray 2 nista nije dodatno naplaceno bila odabrana ova prva opcija, mozda je i stvar srece pa nije otislo na dodatne troskove(licna procjena carinika)

sto se tice ovog od 139 sa 24 usd je opet ispod 300km nema nikakve carine, a u slucaju da uzmes preko bh poste i sacekas 15-20 dana moze te izaci 1.8, 3.5 ili 9.5 km dodatno
User avatar
JohnnyS
Posts: 14027
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#7803 Re: Satovi

Post by JohnnyS »

https://www.irisimo.hr/vostok-europe-nh34-225a713

Što kaže strogi forumski sud, vrijedi li ovo ovih para?
User avatar
mayab
Posts: 27377
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7804 Re: Satovi

Post by mayab »

JohnnyS wrote: 24/01/2024 22:13 https://www.irisimo.hr/vostok-europe-nh34-225a713

Što kaže strogi forumski sud, vrijedi li ovo ovih para?
Gledaj, ja to sve što se ovdje piše gledam malo drugačije, to , kupovanje sata sa istorijom, imenom, pričom, kako se to kaže !

Dakle, ako se tebi taj sat sviđa da bi ga nosio (a ja sat smatram nekom vrstom ukrasa , nakita , jer kako nekko gore napisa , vrijeme možeš pogledati i na mobitelu, koji svako ima) , i cijena ti odgovara, KUPUJ i ŠTA TE BRIGA šta neko o tome misli !
I uživaj u satu !
.
.
.

Evo jednog sa bogatom "istorijom i pričom"

https://ebay.to/3SvnEFX
Image

S time , da je ovo vjerovatno investicija , koja baš neće gubiti sa prolaskom vremena :-)
STR69
Posts: 578
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#7805 Re: Satovi

Post by STR69 »

Stigao...
Image
User avatar
inspiron
Posts: 535
Joined: 29/07/2009 12:00

#7806 Re: Satovi

Post by inspiron »

JohnnyS wrote: 24/01/2024 22:13 https://www.irisimo.hr/vostok-europe-nh34-225a713

Što kaže strogi forumski sud, vrijedi li ovo ovih para?
Kupio ja iz iste familije u januaru 2019 ovo:
Image

par puta strugnem na bazenu od plocice u plicaku i eto rezultata - sto mi se ni sa jednim satom nikada nije desilo. Onda sam ganjao Norma ovdje sa foruma, sjajan lik, da zamijeni staklo. Ostatak sata je slicne izrade i kvalitete, ovaj PVD je bio iskrzan i prije incidenta na bazenu. Originalnu crnu koznu narukvicu sa zutim savovima sam zamijenio originalnom silikonskom - ni to me nije natjeralo da ga zadrzim. Seiko je pouzdan ali ima malo nervozniji rad sekundare...

Plus: rasvjeta je ludjacka i kupio sam ga zbog tritium tubica, i stvarno je las vegas nocu.

Onako djeluje ozbiljno, masivan, dobra kombinacija boja, ocekivao sam da je izdrzljiviji sudeci prema imidzu - ne vjerujem da ce ista iz njihovog programa kod mene ponovo doci.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14027
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#7807 Re: Satovi

Post by JohnnyS »

Pa to je baš izlupano, meni djeci oni paw patrol satovi se ne istružu toliko

Hvala na info :thumbup:
User avatar
inspiron
Posts: 535
Joined: 29/07/2009 12:00

#7808 Re: Satovi

Post by inspiron »

JohnnyS wrote: 25/01/2024 16:52 Pa to je baš izlupano, meni djeci oni paw patrol satovi se ne istružu toliko

Hvala na info :thumbup:
Kolega, i sam sam se ibretio, kao da su ga od pudinga napravili hehe
citroen xm
Posts: 18408
Joined: 17/04/2012 22:57

#7809 Re: Satovi

Post by citroen xm »

I onda kažu nemoj San Martin, nema imidž. :D
User avatar
nivla
Posts: 4312
Joined: 12/01/2008 23:44

#7810 Re: Satovi

Post by nivla »

inspiron wrote: 25/01/2024 16:54
JohnnyS wrote: 25/01/2024 16:52 Pa to je baš izlupano, meni djeci oni paw patrol satovi se ne istružu toliko

Hvala na info :thumbup:
Kolega, i sam sam se ibretio, kao da su ga od pudinga napravili hehe
pa kad vostok europe i nema bas poveznica sa vostokom iz rusije osim tog zajednickog dijela u imenu
vostok amphibia i onaj komandirski su epic i koliko znam vlastiti dizajn vostoka kako od izgleda tako i od mehanizma
ovaj vostok europe ispadne skupi kinez sklepan u litvaniji sa seiko nh34 mehanizmom
sad opet zavisi ako se nekom svidja sat nek kupi, ali da vrijedi i ne vrijedi
User avatar
inspiron
Posts: 535
Joined: 29/07/2009 12:00

#7811 Re: Satovi

Post by inspiron »

Naravno da nema, gledao sam ih ja 4-5 godina prije nego sam imao priliku uživo da vidim. Privuklo me što ubacuju tritium tube i imaju taj istočni štih svojstven i drugačiji od europljana, kojekakvi projekti kao N1 koji nije imao nijedno uspješno lansiranje, ti hladnoratovski fazoni i ublehe kao i caspian sea monster hehe

Jedno vrijeme me je privlačio Vostok 1967 ali sam se premišljao zbog kvalitete izrade i kupio još gore smeće :lol:

Jbga , nekad je posjedovanje jedini način da se sazna jel' to to....

P.S. Volio bih da se javi kolega ovdje sa foruma, nedavno je zbavio narandžastog vostoka, mislim komandirskie da je bio, da vidimo iskustva
STR69
Posts: 578
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#7812 Re: Satovi

Post by STR69 »

Image
Абсолутли бјутифул.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15812
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#7813 Re: Satovi

Post by problemnatravunu »

problemnatravunu wrote: 29/05/2022 10:55 Prijavio se na listu čekanja za
https://helmwatches.com/vanuatu.html
Fin diver za relativno povoljne pare

Image

6 hiljada i neki na listi, oko 150 komada se napravi mjesečno :mrgreen:
Evo , nakon skoro dvije godine čekanja, stigao sam na red i,
obavještavaju me da ću u sljedećim danima dobiti pozivnicu za kupovinu tog sata...
Kako momentalno nemam baš namjeru za kupovinu tog sata , ako koga interesira ,
kad dobijem pozivnicu , prepustim (valjda je to moguće) mu je besplatno
User avatar
inspiron
Posts: 535
Joined: 29/07/2009 12:00

#7814 Re: Satovi

Post by inspiron »

I ranije sam dijelio moja dobra iskustva sa ovim satom, jako dobro napravljen ja sam ga mlatio i nosio 2-3 godine onako intenzivno. Ne možeš mu ništa, tu i tamo neka mikro parnica na narukvici i kućištu, safirno staklo besprijekorno a Seiko pod haubom radi standardno dobro. Prodao ga kolegi koji ga je kupio za svog mlađeg brata. Debeli sloj luma na kazaljkama i markerima na ploči odlična vidljivost noću, nije prevelik, ko god ga uzme neće se zeznuti :thumbup:
User avatar
Arminovski
Posts: 1235
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#7815 Re: Satovi

Post by Arminovski »

STR69 wrote: 26/01/2024 18:52 Image
Абсолутли бјутифул.
Pogani dizajn. :D

Stvarno ne znam sta da mislim o njima, da li doprinose krahu ili rastu ovog hobija ili nečem trećem.
STR69
Posts: 578
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#7816 Re: Satovi

Post by STR69 »

Arminovski wrote: 27/01/2024 14:58
STR69 wrote: 26/01/2024 18:52 Image
Абсолутли бјутифул.
Pogani dizajn. :D

Stvarno ne znam sta da mislim o njima, da li doprinose krahu ili rastu ovog hobija ili nečem trećem.
Ovo je meni prvi Pagani, and I like it.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67166
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7817 Re: Satovi

Post by _BataZiv_0809 »

Koji je ovo sat kod Malinara

Image

Image
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15812
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#7818 Re: Satovi

Post by problemnatravunu »

I mene zanima.
Vidjeću da postavim na jednu FB grupu o satovima , tu ima pravih znalaca....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67166
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7819 Re: Satovi

Post by _BataZiv_0809 »

problemnatravunu wrote: 28/01/2024 07:12 I mene zanima.
Vidjeću da postavim na jednu FB grupu o satovima , tu ima pravih znalaca....
Hajde pa mi javi pliz.

On topic: je li mi sigurnije uzet sat preko ebaya ili creation watches?

Vidim oni imaju profil i na ebay, kontam ako sta zapne ebay vraca pare a sa creation ne znam kako ide :-?
User avatar
mayab
Posts: 27377
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7820 Re: Satovi

Post by mayab »

Image :lol:
User avatar
Arminovski
Posts: 1235
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#7821 Re: Satovi

Post by Arminovski »

STR69 wrote: 27/01/2024 15:15
Arminovski wrote: 27/01/2024 14:58
STR69 wrote: 26/01/2024 18:52 Image
Абсолутли бјутифул.
Pogani dizajn. :D

Stvarno ne znam sta da mislim o njima, da li doprinose krahu ili rastu ovog hobija ili nečem trećem.
Ovo je meni prvi Pagani, and I like it.
Nisam mislio ništa o tvom ukusu. Kontao sam i sam da uzmem jedan i vidim o čemu se radi. Ti Kinezi trenutno kopiraju sve i taj brend konkretno nema ništa sa dizajnom osim imena. Jeste lijep a vjerovatno i kvalitetan. Izgledom je sigurno na granici kopije ali ne znači da će to biti i u budućnosti. Jedini primjer slične niš-industrije/hobija koju bi možda mogao uporediti u kojoj su to davno uradili je najstarija nauka astronomija gdje imaš slične sastojke: staru tehnologiju, dosta nostalgije prema istoj i često ega sa npr strane amerikanaca. Kinezi su tu su bukvalno iskopirali tj ukrali sve patente i prodavali sve za samo dio cijene. Ispočetka kvalitet bio slab, kasnije sve bolji i bolji nešto kao i u primjeru tog sata. Ispočetka mnogi amerikanci bojkotovali, danas ih većina prihvata. Jel poznato? Kasnije su osnovali i neke svoje brendove koji daju 90% performansa za veliku ali ipak koliko toliko pristupačnu cijenu gdje postoji izvjesna inovacija. Danas imaš kineske brendove koji su konkurencija drugim kineskim brendovima kao budget alternativa. A šta se desilo nama? Nama entuzijastima je olakšalo mnogo jer možemo da imamo opremu kakvu smo mogli samo sanjati prije dvadesetak godina a koja nam realno nije ni trebala da volimo taj hobi. Je li pomoglo da više ljudi zavoli hobi? Nisam siguran. Većina raje danas izgleda naginje ka digitalizaciji (digitalnoj fotografiji) što znači da ih astronomija primarno toliko i ne interesuje već nešto drugo. Evropskim i američkim firmama je ostao premium segment, nešto kao Rolex, PP, AP i slično gdje ljudi po decenije čekaju opremu koja i nije bolja od kineske ili je marginalno bolja a Rusima je ostala nostalgija tj Vostok. Šta znam, možda je to samo jedan korak u inovaciji ka nečem drugom. Nije ovo ni prvi put. I Švicarci su jednom davno bili budget alternativa. Japanci isto pa i Nijemci ali vremena se mijenaju. Kinezi to svojim brojkama i sistemom mogu da rade na način da izbace svakog iz takta, čak i jednu Teslu o čemu se počeo jadati i Musk. U ovakvom sistemu ekonomije im trnutno parirati ne možeš. Taj sat jeste na granici kopije, ali je izgleda dobra kopija. Toliko dobra da ponekad osjećam: E eto vam reality check kad ste od nečeka lijepog napravili da normalni ljudi ne mogu ni sanjati da sebi priušte jedan Rolex (Izuzev mene jer se mi se i ne svidjaju toliko.) :D

Nadam se da sam pojasnio šta sam htio reći.
User avatar
inspiron
Posts: 535
Joined: 29/07/2009 12:00

#7822 Re: Satovi

Post by inspiron »

Danas malo ovo....safirno staklo staro 13 godina, niti najmanje packe nema....
Image
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#7823 Re: Satovi

Post by shin »

Malo na kožu,

Image
User avatar
inspiron
Posts: 535
Joined: 29/07/2009 12:00

#7824 Re: Satovi

Post by inspiron »

Evo shin-a nema ga sto godina, speedy je tu vidim sve pod kontrolom :mrgreen: , ima li kakvih "prinova" za na zglob?
STR69
Posts: 578
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#7825 Re: Satovi

Post by STR69 »

Arminovski wrote: 29/01/2024 07:56
STR69 wrote: 27/01/2024 15:15
Arminovski wrote: 27/01/2024 14:58

Pogani dizajn. :D

Stvarno ne znam sta da mislim o njima, da li doprinose krahu ili rastu ovog hobija ili nečem trećem.
Ovo je meni prvi Pagani, and I like it.
Nisam mislio ništa o tvom ukusu. Kontao sam i sam da uzmem jedan i vidim o čemu se radi. Ti Kinezi trenutno kopiraju sve i taj brend konkretno nema ništa sa dizajnom osim imena. Jeste lijep a vjerovatno i kvalitetan. Izgledom je sigurno na granici kopije ali ne znači da će to biti i u budućnosti. Jedini primjer slične niš-industrije/hobija koju bi možda mogao uporediti u kojoj su to davno uradili je najstarija nauka astronomija gdje imaš slične sastojke: staru tehnologiju, dosta nostalgije prema istoj i često ega sa npr strane amerikanaca. Kinezi su tu su bukvalno iskopirali tj ukrali sve patente i prodavali sve za samo dio cijene. Ispočetka kvalitet bio slab, kasnije sve bolji i bolji nešto kao i u primjeru tog sata. Ispočetka mnogi amerikanci bojkotovali, danas ih većina prihvata. Jel poznato? Kasnije su osnovali i neke svoje brendove koji daju 90% performansa za veliku ali ipak koliko toliko pristupačnu cijenu gdje postoji izvjesna inovacija. Danas imaš kineske brendove koji su konkurencija drugim kineskim brendovima kao budget alternativa. A šta se desilo nama? Nama entuzijastima je olakšalo mnogo jer možemo da imamo opremu kakvu smo mogli samo sanjati prije dvadesetak godina a koja nam realno nije ni trebala da volimo taj hobi. Je li pomoglo da više ljudi zavoli hobi? Nisam siguran. Većina raje danas izgleda naginje ka digitalizaciji (digitalnoj fotografiji) što znači da ih astronomija primarno toliko i ne interesuje već nešto drugo. Evropskim i američkim firmama je ostao premium segment, nešto kao Rolex, PP, AP i slično gdje ljudi po decenije čekaju opremu koja i nije bolja od kineske ili je marginalno bolja a Rusima je ostala nostalgija tj Vostok. Šta znam, možda je to samo jedan korak u inovaciji ka nečem drugom. Nije ovo ni prvi put. I Švicarci su jednom davno bili budget alternativa. Japanci isto pa i Nijemci ali vremena se mijenaju. Kinezi to svojim brojkama i sistemom mogu da rade na način da izbace svakog iz takta, čak i jednu Teslu o čemu se počeo jadati i Musk. U ovakvom sistemu ekonomije im trnutno parirati ne možeš. Taj sat jeste na granici kopije, ali je izgleda dobra kopija. Toliko dobra da ponekad osjećam: E eto vam reality check kad ste od nečeka lijepog napravili da normalni ljudi ne mogu ni sanjati da sebi priušte jedan Rolex (Izuzev mene jer se mi se i ne svidjaju toliko.) :D

Nadam se da sam pojasnio šta sam htio reći.
Ma nije ni potrebno pojašnjenje. Ovolika ponuda jeftinih satova malo ubija strast.
Post Reply