ĆEVAPI - BL

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#76 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ridjobrki »

fantazista24 wrote:

dobro,ti meni reci ako znas kako meso stavljaju kod muje u cevap,ako ima svinjetine i govedine mene to ne zanima......ja volim pilece i telece cevape.......bio sam par puta u bosni a jos nisam jeo cevape ili pleskavice,a mozda sad navratim i do banjaluke? haj javi mi,da znam.....prosle sedmce dana sam bijo u bosni al sam jeo pice i makarone.....haj pozzzz is ljubljane

:? :? :?


:-) :-) :-)

:-D :-D :-D

:D :D :D

:lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sumirprimus
Posts: 81733
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#77 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by sumirprimus »

Haj malo refresh,a i ne nadjoh prikladniju temu...
Gdje se sve moze fino jest u banjaluci,...Kad god sam bio nisam imao ni jednog lokalca da me uputi...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7450
Joined: 16/01/2007 23:38

#78 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Zavisi šta voliš jesti i koliko si voljan platiti. Jesi za domaću klopu (čorbu, na kašiku, tako to), roštilj, pitu, meksičku, kinesku, talijansku, salate...? Nađe se za svakog nešto.
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#79 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by hana_montana »

mene su vodili u Kazamat...ubila sam se od klope :D
sumirprimus
Posts: 81733
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#80 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by sumirprimus »

banjaluka078 wrote:Zavisi šta voliš jesti i koliko si voljan platiti. Jesi za domaću klopu (čorbu, na kašiku, tako to), roštilj, pitu, meksičku, kinesku, talijansku, salate...? Nađe se za svakog nešto.
Drug de ti meni preporuci,gdje bi ti isao jest, u restoran,cevapdzinicu,i ako moze sa adresom...
Gdje se moze pojst od 10-20 km nesto solidno,svejedno je rostilj,kasika,pita,...
leki_20
Posts: 100
Joined: 05/05/2008 12:32

#81 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by leki_20 »

Restoran Vrbas, Banja Luka
Klopa super... porcije vece od ogromnih.
cijene pristojne...
ja tamo jedem ribu, i jos nikad nisam cijelu porciju pojela...
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#82 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Šeha »

fantazista24 wrote:
dobro,ti meni reci ako znas kako meso stavljaju kod muje u cevap,ako ima svinjetine i govedine mene to ne zanima......ja volim pilece i telece cevape........bio sam par puta u bosni a jos nisam jeo cevape ili pleskavice,a mozda sad navratim i do banjaluke? haj javi mi,da znam.....prosle sedmce dana sam bijo u bosni al sam jeo pice i makarone.....haj pozzzz is ljubljane
Ja isto samo pilece jedem, jebo ovaj ostali otrov. :D ;) :dance:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42263
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#83 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mis mekinjas »

Koliko znam tajna ljepote ćevapa, je bijela jetrica i ide u malim količinama. Nisu svinjski, iako svinjetina daje posebnu draž, jer to meso nikad nije tvrdo..... :D Jela sam kod Muje, ali bolje u jednom gradu blizu BL, iako su i jedni i drugi bolji od svih sarajevskih, bar meni.....
sumirprimus
Posts: 81733
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#84 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by sumirprimus »

Raščupana wrote:Koliko znam tajna ljepote ćevapa, je bijela jetrica i ide u malim količinama. Nisu svinjski, iako svinjetina daje posebnu draž, jer to meso nikad nije tvrdo..... :D Jela sam kod Muje, ali bolje u jednom gradu blizu BL, iako su i jedni i drugi bolji od svih sarajevskih, bar meni.....
Vala da ti pravo kajem,men licno i personalno onako sastavljeni i nisu nesto,jeo na 2 mjesta u BL,al eto postujem tradiciju,pojedem i idem dalje... :)
Riba na kastelu,mi je privlacnija...
Ako ja grijesim pri odabiru,vi slobodno ukazite,ja sam voljan,promijenit,probat... :)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#85 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Ridjobrki »

@raščupana: jel kod Adema u Prnjavoru? Ako si na njega mislila onda :thumbup:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42263
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#86 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mis mekinjas »

Ridjobrki wrote:@raščupana: jel kod Adema u Prnjavoru? Ako si na njega mislila onda :thumbup:
Dobar je i on, ali ima bolje.... :)
Corola
Posts: 1437
Joined: 12/03/2010 02:52

#87 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Corola »

Ridjobrki wrote:@raščupana: jel kod Adema u Prnjavoru? Ako si na njega mislila onda :thumbup:
Adem i cevap do rata se i moglo jesti al ono poslije bjele se ko' da je krmetinu ili piletinu stavio. :-)
Daleko je od bilo kakvog cevapa,pogotovo Banjaluckog.
Ja da ne pojedem porciju nema sanse ali sam nakon drugog cevapcica zamotao i vratio doticnom gospodinu.Jos ja ko' pravi doveo par familija ljubitelja pravog Banajaluckog cevapa da se pohvalim pa se na kraju obrukah. :roll: Cijele porcije se vracale. :shock:
Bolji je onaj kod Volanaca i Pandze duplo i troduplo.Isto u Prnjavoru. :thumbup:
Naravno u ukuse se ne zalazi.Cak sam sa Ademom dobar prijtelj.Ali ono sto sad pravi nema pojma o cevapu.
To mu je i direktno receno 8-)
Last edited by Corola on 21/04/2010 18:01, edited 1 time in total.
User avatar
north_1987
Posts: 292
Joined: 13/04/2010 00:17

#88 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by north_1987 »

aj mmmm, evo odmah ogladnih. kud naleti na ovu temu u ove kasne sate
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#89 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by felipe kajetano »

Ukusi jesu razliciti al' ono sto se naziva banjalucki cevap skrnavi sveto ime cevapa :evil:
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#90 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by manki »

Ufffffffff najbolji cevapi u Bosni su Kod Muje... jedva cekam opet. :dance:
Corola
Posts: 1437
Joined: 12/03/2010 02:52

#91 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Corola »

felipe kajetano wrote:Ukusi jesu razliciti al' ono sto se naziva banjalucki cevap skrnavi sveto ime cevapa :evil:
Vjeruj sto je najgore to sto navede je totalno ti otislo na tvoj kolosijek.
Cevap ne moze biti od pola kile jedan kao sto je Sarajevski :-) i jos bez bjelog luka i puno bibera.
To je onda fasirano meso sa vegetom a ne cevap. :dance: I jos ajvar uz to,nigdje veze :-)
PAZI
Posts: 146
Joined: 11/03/2010 16:29

#92 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by PAZI »

Dobar dio života proveo sam u Banjaluci..Bila su to neka druga vremena(ljepša i korisnija:školovanje ,studij..itd)
kao osvjedočeni gurman,naravno da sam kada su to prilike(finansijske)dozvoljavale sa užitkom jeo "Banjalučke ćevape"i kod Muje ali bogami po meni neprevaziđeni "šiš"ćevap pravio je Asim(imao lokal preko puta džačkog doma)Sad to više nije to..dobro sam se svojevremeno obrukao(2006)kada sam radne kolege vazdan nagovarao da gladuju na vrletima Manjače da bi otišli na večeru kod "Muje",na čuveni banjalučki ćevap..kad ono totalni promašaj,osim što je loše i nekvalitetno bilo pripremljeno,bilo je i poprilično skuplje u odnosu na Sarajevo,Travnik,Zenicu,Tuzlu(odakle su mi mahom kolege bile)Poslije tog lošeg iskustva,iako i sada često boravim u Banja luci nikada više nisam otišao kod "Muje"niti kome preporučio...A kada smo već oko ocjene najboljeg ćevapa po meni su trenutno Bajrini iz Travnika ubjedljivo najbolji po svim segmentima
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#93 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by felipe kajetano »

Corola wrote:
felipe kajetano wrote:Ukusi jesu razliciti al' ono sto se naziva banjalucki cevap skrnavi sveto ime cevapa :evil:
Vjeruj sto je najgore to sto navede je totalno ti otislo na tvoj kolosijek.
Cevap ne moze biti od pola kile jedan kao sto je Sarajevski :-) i jos bez bjelog luka i puno bibera.
To je onda fasirano meso sa vegetom a ne cevap. :dance: I jos ajvar uz to,nigdje veze :-)
:? :? :?
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#94 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by lotPi »

Ma imal' sta bolje od 4 plocice po 4 cevapa u malo namocenoj lepinji :)
Banjalucki se jeo i u PD-u, a meni najbolji bio kod Asafa.
A sada poslije rata uglavnom kod Corde, mada nisu uvijek bas nesto, za tri klase bolji od svih dijasporskih koje sam do sada jeo.

A za ove sto su vracali banjalucke, i ja vratih pola porcije kod Ferhatovica u Sarajevu:) , premasni a i somun presuh. Ni blizu banjaluckih:)
Al' najgore pojedoh u Mostaru.
User avatar
Pokeemon
Posts: 52
Joined: 18/05/2010 15:34
Location: dodikov ured

#95 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Pokeemon »

Cevapi kod Muje su zaista sada precjenjeni, nema smisla, previse je to uobrazeno postalo cijene su enormno skupe, da bi se najeo moras izdvoji barem 7-8 km ito bez pica ikakvog, tako da u zadnje vrijeme neidem tamo jesti uopste...ko mrvice sam jeo ali nisu nesto, da li neko zna gdje imaju dobri cevapi a da nisu svinjski u BL...pozzz :roll:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7450
Joined: 16/01/2007 23:38

#96 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Probaj kod Mahe, kod Vodovoda. Meni su kod Muje premasni...nikakvog drugog okusa nemaju, osim masnoće. Kod Mahe su mi OK.
User avatar
Angry_Orange
Posts: 50
Joined: 02/09/2009 18:47
Location: u garazi preko puta.....

#97 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Angry_Orange »

Eh,evo da se i ja malo javim...odavno nisam na ovome podforumu postalvjao nikakve postove...
Juce sam prvi put jeo kod MAHE cevape (jeo sam i prije rata dok sam bio mali, ali se toga ne sjecam), mislim ovo je prvi put da se sjecam...dosada uvjek kada bih dosao u BL, cevape bih kod Muje jeo...medjutim, juce kada sam kod Mahe probao, puno su bolji nego kod Muje...ali, bez pretjerivanja, zasita je velika razlika, puno su bolji kod Mahe...opet ipak su malo ko zilavi, ali opet definitvno, bolji su mi od sve i jednih SA cevapa koje sam probao...
Znaci, ja odasada kada dodjem na BL, samo kod Mahe na cevape... a od starijih cujem da i inerijer cevabdzince nije mjenjat, barem ona mala basta sa zadnje strane...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7450
Joined: 16/01/2007 23:38

#98 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Da znaju kod Mahe koliko ja ubjeđujem ljude da su tamo bolji ćevapi, dali bi mi bar jednu srednju kombinaciju gratis! :D Drago mi je da nije samo moje mišljenje.
Novost u vezi sa ćevapima u BL je da je sin rahmetli Bilog, pokrenuo posao i da sad radi i ćevbdžinica Banjalučanka preko puta parka Mladen Stojanović. Nisam još probala, ali hoću.
User avatar
Pokeemon
Posts: 52
Joined: 18/05/2010 15:34
Location: dodikov ured

#99 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Pokeemon »

deder objasnite gdje tacno bude ta cevabdzinica kod mahe? ne znam bas gdje taj vodovod, posto ne placam vodu, i kako se tacno zove jel Kod Mahe il drugacije, e jeo sam i kod onog Mrvice cevape nisu losi ali brale i on digao cjenu malo je reci...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7450
Joined: 16/01/2007 23:38

#100 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Pokeemon wrote:deder objasnite gdje tacno bude ta cevabdzinica kod mahe? ne znam bas gdje taj vodovod, posto ne placam vodu, i kako se tacno zove jel Kod Mahe il drugacije, e jeo sam i kod onog Mrvice cevape nisu losi ali brale i on digao cjenu malo je reci...
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 0#p1937080
Post Reply