ĆEVAPI - BL

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#51 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by jennisjoplin »

callmethebreeeze wrote:mene su ti mujini cevapi tako razocarali, da nemam rijeci. samo malo su bolji od ovih sto se mogu pojesti u dijaspori, a to nije nikakav kompliment.
:-)
jesu li tebi u ustima cement mješali pa možeš izvaliti da se takvi ćevapi mogu pojesti u dijaspori, prođoh mnogo dijaspore, cijelu europu ali nigdje ne nađoh da je najlošiji bosanski ćevap jednak onome iz dijaspore. razlog veoma jednostavan, oni nemaju MESO iz kojeg se prave ćevapi kao kod nas a tebi to očito nije poznato. za utjehu preporučam ti koasice od jagnjetine :D , nema ih ovdje ali ima u engleskoj i znas sto odlicne su mnogo bolje nego neke naše :skoljka: :run:
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#52 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by callmethebreeeze »

jennisjoplin wrote:
callmethebreeeze wrote:mene su ti mujini cevapi tako razocarali, da nemam rijeci. samo malo su bolji od ovih sto se mogu pojesti u dijaspori, a to nije nikakav kompliment.
:-)
jesu li tebi u ustima cement mješali pa možeš izvaliti da se takvi ćevapi mogu pojesti u dijaspori, prođoh mnogo dijaspore, cijelu europu ali nigdje ne nađoh da je najlošiji bosanski ćevap jednak onome iz dijaspore. razlog veoma jednostavan, oni nemaju MESO iz kojeg se prave ćevapi kao kod nas a tebi to očito nije poznato. za utjehu preporučam ti koasice od jagnjetine :D , nema ih ovdje ali ima u engleskoj i znas sto odlicne su mnogo bolje nego neke naše :skoljka: :run:
hehehe. slazem se da sam malo pretjerao, ali meni su tog muju toliko nahvalili da sam ja mislio da cu svrsiti od meraka. ali jok, spora posluga, pogresno uzela narudzbu, i sve bih to oprostio da cevapi nisu bili bezveze.
:D
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#53 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Van Halen »

Ridjobrki wrote:
moe_syzlak wrote:
CVIKERASH wrote:zadnji put sam kod muje jeo cevape u ljeto 2002..sjecam se neke zene sjedile do mene i pricaju kako se amerikanci nisu bunili kad je bin laden klao srbe a sad im je krivo kad im je srusio wtc :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol:

Joooj, jednom kod Mahe sjedio neki đed i priča na priču....

- A imaš li djece, đede?
- Imam, troje...
- Jesu li s tobom, paze li te?
- A jeba ga ti.. Koliko mogu. Ova mi je šći udata u Doboj pa dođe češće, isto i ovaj sin što mi je u Beogradu - dođe i on - a ovaj što je vani slabije Boga mi...
- Pa gdje bude vani?
- A jebemu vazda zaboravim... u onoj zemlji... sa "O"...

Sva ćevabdžinica sad reda sve geografske pojmove sa "O" od Obale Slonovače i Omana preko Osla, neko je čak i Österreich spomenuo...

- Nije, jebemu... Čekaj sjetiću se ja....

...



...



...



... 'OLANDIJA, jeba je ti!!!

:mrgreen:
hahahahahahahahaa joj ludila :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#54 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by jennisjoplin »

callmethebreeeze wrote:
jennisjoplin wrote:
callmethebreeeze wrote:mene su ti mujini cevapi tako razocarali, da nemam rijeci. samo malo su bolji od ovih sto se mogu pojesti u dijaspori, a to nije nikakav kompliment.
:-)
jesu li tebi u ustima cement mješali pa možeš izvaliti da se takvi ćevapi mogu pojesti u dijaspori, prođoh mnogo dijaspore, cijelu europu ali nigdje ne nađoh da je najlošiji bosanski ćevap jednak onome iz dijaspore. razlog veoma jednostavan, oni nemaju MESO iz kojeg se prave ćevapi kao kod nas a tebi to očito nije poznato. za utjehu preporučam ti koasice od jagnjetine :D , nema ih ovdje ali ima u engleskoj i znas sto odlicne su mnogo bolje nego neke naše :skoljka: :run:
hehehe. slazem se da sam malo pretjerao, ali meni su tog muju toliko nahvalili da sam ja mislio da cu svrsiti od meraka. ali jok, spora posluga, pogresno uzela narudzbu, i sve bih to oprostio da cevapi nisu bili bezveze.
:D
ko prizna pola mu se prasta a ti ces sledeci puta dobiti samo pola mujinih cevapa :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
fighter_rx
Posts: 47
Joined: 25/08/2008 10:53

#55 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by fighter_rx »

Od skoro ja radim BL i ineresuje me gdje ima dobra klopa u blizini ulice Karađorđeve.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7449
Joined: 16/01/2007 23:38

#56 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Ta Karadjordjeva, Titova, je dugacka ulica...moze li malo detaljnije objasnjenje gdje ces raditi (mozes i na pm), pa cu ti preporuciti neka pristojna mjesta s kvalitetnom klopom?

Dobrodosao u BL. :)
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#57 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 22:57, edited 2 times in total.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#58 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by campa_xxx »

Ima li neko iz Banja Luke da mi posalje porciju Mujinih cevapa, ja istim putem vracam ove nase Sarajevske :D Da se trampimo....
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#59 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by sheilak »

:D

ja cu ti donijeti banjalucke cevape ( samo se jos malo strpi! ), a sarajevske cemo jednostavno zaboraviti! :-D
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#60 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by milivoje »

U BL sam svaki radni dan...vikendom u SA
Ako pashe- booyroom
Btw...jedinstvena prilika da pozovem one koji su u BL da se nadjemo...na kafici...po cijele dane samo sjedim i gledam TV...dajte da se druzimoooooooo.
:lol: :lol:
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#61 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by jennisjoplin »

milivoje wrote:U BL sam svaki radni dan...vikendom u SA
Ako pashe- booyroom
Btw...jedinstvena prilika da pozovem one koji su u BL da se nadjemo...na kafici...po cijele dane samo sjedim i gledam TV...dajte da se druzimoooooooo.
:lol: :lol:
alo čo'ek bolan, pa imas muju, imas meksički restoran o'ma do muje, imas super sladoled sa preljevom, iza stare zgrade vlade (bijela grada) koja se nalazi dijagonalno od kazalista, imas u zanatskom centru (kod boske) rolovane raznjice mljac mljac imas neko spomenu citadelu imas dobre palacinke u m... zaboravih ime, ma da ti jaro ne nabrajam a ti gled'o tv pih :lol: :lol: :lol:
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#62 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by milivoje »

jennisjoplin wrote:
milivoje wrote:U BL sam svaki radni dan...vikendom u SA
Ako pashe- booyroom
Btw...jedinstvena prilika da pozovem one koji su u BL da se nadjemo...na kafici...po cijele dane samo sjedim i gledam TV...dajte da se druzimoooooooo.
:lol: :lol:
alo čo'ek bolan, pa imas muju, imas meksički restoran o'ma do muje, imas super sladoled sa preljevom, iza stare zgrade vlade (bijela grada) koja se nalazi dijagonalno od kazalista, imas u zanatskom centru (kod boske) rolovane raznjice mljac mljac imas neko spomenu citadelu imas dobre palacinke u m... zaboravih ime, ma da ti jaro ne nabrajam a ti gled'o tv pih :lol: :lol: :lol:
sta cu kada radim
i ovo malo ljudi s kojima se vidim...je ipak malo

hocu da se vidim sa rajom...s foruma...a koji su tu...u BL
Nije stvar hrane...stvar je druzenja...a ja ionako samo kafu ''jedem''
:lol: :lol:
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#63 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by jennisjoplin »

milivoje wrote:
jennisjoplin wrote:
milivoje wrote:U BL sam svaki radni dan...vikendom u SA
Ako pashe- booyroom
Btw...jedinstvena prilika da pozovem one koji su u BL da se nadjemo...na kafici...po cijele dane samo sjedim i gledam TV...dajte da se druzimoooooooo.
:lol: :lol:
alo čo'ek bolan, pa imas muju, imas meksički restoran o'ma do muje, imas super sladoled sa preljevom, iza stare zgrade vlade (bijela grada) koja se nalazi dijagonalno od kazalista, imas u zanatskom centru (kod boske) rolovane raznjice mljac mljac imas neko spomenu citadelu imas dobre palacinke u m... zaboravih ime, ma da ti jaro ne nabrajam a ti gled'o tv pih :lol: :lol: :lol:
sta cu kada radim
i ovo malo ljudi s kojima se vidim...je ipak malo

hocu da se vidim sa rajom...s foruma...a koji su tu...u BL
Nije stvar hrane...stvar je druzenja...a ja ionako samo kafu ''jedem''
:lol: :lol:
e onda ces morati sacekati dok dodjem u bl negdje pocetak sledeceg mjeseca, posalji na pm mob ona sto dade dusa slucajno obrisah :(
User avatar
fighter_rx
Posts: 47
Joined: 25/08/2008 10:53

#64 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by fighter_rx »

banjaluka078 wrote:Ta Karadjordjeva, Titova, je dugacka ulica...moze li malo detaljnije objasnjenje gdje ces raditi (mozes i na pm), pa cu ti preporuciti neka pristojna mjesta s kvalitetnom klopom?

Dobrodosao u BL. :)
Preciznije od novog kružnog toka 200metara. Kod apoteke INTER MEDICA mislim da se tako zove hvala na dobrodoslici u BL :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7449
Joined: 16/01/2007 23:38

#65 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Do mene je, skontala sam da mislis na K.P. I Karadjordjevica (bivsu Titovu), a ti bas ode u Karadjordjevu (bivsa Rudarska), naselje Laus... OK, u blizini (preko puta) imas restoran Sirano, a kako budzet ovih dana rijetko kome dozvoljava svakodnevnu ishranu u restoranima, a i dosadi i to, odmah iza coska imas piceriju Tamaris, cini mi se da nude i lazanje, paste, tako to... Cini mi se da prije Sirana ima i neka rostiljnica, ili barem prodavnica piletine u kojoj mozes naruciti da ti ispeku, mislim da je cijena kao da uzimas frisko meso.

Kad krenes od tvoje lokacije, pa na kruznom odes desno, za stotinjak metara si u najboljem ribljem restoranu, Alasu. A opet, ako krenes od tvoje lokacije suprotno gradu, tj. dublje zadjes u Laus, preko puta osnovne skole imas konobu Jadranka u kojoj ima kojekakve domace klope.

Za sve ostalo, moraces se spustiti par stanica prema centru. Neko je vec spomenuo Citadelu, tj. njen restoran domace i italijanske kuhinje u podrumu, Tavernu, klopa je OK i cijene su prihvatljive. Malo nize, prema kinu Kozari imas sjajan restoran Marcello, takodje dobra klopa i normalne cijene, preporucujem palacinke - i slane i slatke. Odmah iza coska ti je Mujina cevabdzinica, a u blizini je i Master, meksicki restoran. U kastelu imas restoran Kazamat, a uz put ces proci pored jos jedne Mujine cevabdzinice, dvije radnje s pitom ispod saca (preporuka za onu u prolazu iza Media marketa, pored Ferhadije, gdje je nekad bila sahat kula), te kebab-fit-food radnje.

Naravno, ima jos hrpa dobrih mjesta, ako treba opsirnije i detaljnije, s mapom, samo reci, a uvijek ima i opcija dostave na radno mjesto.
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#66 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by milivoje »

Imal' ko iz Banje Luke, ba?
User avatar
fighter_rx
Posts: 47
Joined: 25/08/2008 10:53

#67 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by fighter_rx »

Hvala "banjaluka078" ako mi nesto nebude jasno racunam na pomoc.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#68 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 22:57, edited 2 times in total.
User avatar
Vision 2020
Posts: 101
Joined: 20/03/2008 17:34

#69 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Vision 2020 »

Marmelan wrote:Jedva cekam da idem u Bluku kod Muje na cevape...........samo da nije onih neljubaznih konobarica, ne znaju se ni nasmijati, ni dovidjenja reci, a bogami cevapi kostaju kao i u EU.
Kakva su vasa iskustva bila kod Muje?

Image
By marmelan

Mujini cevapi vise nemaju veze sa Mujom. Sad je drzi neko drugi. U skladu s tim su se i cevapi promijenili. Ali dobri su jos uvijek.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#70 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

***
Last edited by Mezzo-x on 22/01/2012 12:58, edited 1 time in total.
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#71 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by jennisjoplin »

Marmelan wrote:
Vision 2020 wrote:
Marmelan wrote:Jedva cekam da idem u Bluku kod Muje na cevape...........samo da nije onih neljubaznih konobarica, ne znaju se ni nasmijati, ni dovidjenja reci, a bogami cevapi kostaju kao i u EU.
Kakva su vasa iskustva bila kod Muje?

Image
By marmelan

Mujini cevapi vise nemaju veze sa Mujom. Sad je drzi neko drugi. U skladu s tim su se i cevapi promijenili. Ali dobri su jos uvijek.
Cuo sam i ja tu pricu da neko drugi drzi cevabdzinicu, samo nisam siguran da li je istina.To se moze tesko provjeriti.
naravno da drzi drugi i to njegova cerka sa muzem jer mujo je davno umro i prenio recept na potomke, nesto nejasno?
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#72 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by Mezzo-x »

.
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 22:53, edited 1 time in total.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7449
Joined: 16/01/2007 23:38

#73 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by banjaluka078 »

Mujo, na žalost mnogih prijatelja i rodbine napušta ovaj svijet 1991 godine, ali sa tim ne prestaje sa radom ćevabdžinica. Njegova kćerka Emina nastavlja posao, proširuje ga na tri ugostiteljska objekta, koji su uređeni u enterijeru i eksterijeru koji odgovara našem vremenu, ali sa načinom pripreme i receptima koji su utemeljeni na tradiciji.

Eminini sinovi Adis i Amir , nastavljaju put svojih predaka, idu u školu i uče tajne porodičnog zanata i oni su ti koji će nastaviti tradiciju dugu već preko osam decenija.
http://www.cevabdzinicakodmuje.com/
User avatar
pikac
Posts: 10
Joined: 28/03/2008 18:59
Location: northern Bosnia

#74 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by pikac »

Nego, jel bio nekad neko od vas u "Tri lipe" u Bosanskom Samcu???
fantazista24
Posts: 1
Joined: 02/12/2008 14:52

#75 Re: CEVAPI KOD MUJE - BL

Post by fantazista24 »

banjaluka078 wrote:
Mujo, na žalost mnogih prijatelja i rodbine napušta ovaj svijet 1991 godine, ali sa tim ne prestaje sa radom ćevabdžinica. Njegova kćerka Emina nastavlja posao, proširuje ga na tri ugostiteljska objekta, koji su uređeni u enterijeru i eksterijeru koji odgovara našem vremenu, ali sa načinom pripreme i receptima koji su utemeljeni na tradiciji.

Eminini sinovi Adis i Amir , nastavljaju put svojih predaka, idu u školu i uče tajne porodičnog zanata i oni su ti koji će nastaviti tradiciju dugu već preko osam decenija.
http://www.cevabdzinicakodmuje.com/

dobro,ti meni reci ako znas kako meso stavljaju kod muje u cevap,ako ima svinjetine i govedine mene to ne zanima......ja volim pilece i telece cevape........bio sam par puta u bosni a jos nisam jeo cevape ili pleskavice,a mozda sad navratim i do banjaluke? haj javi mi,da znam.....prosle sedmce dana sam bijo u bosni al sam jeo pice i makarone.....haj pozzzz is ljubljane
Post Reply