Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6501 Re: Kineski mobiteli

Post by Tesla Edison »

totalac wrote:te brendove koje si naveo su za IZNADprosječne korisnike i ničim ne zaostaju za razvikanim samsunzima, lgijima, sonijima...čak šta više...
a druga liga poput Leagoo, Oukitel, Intex, Blackview, Coolpad, Mediacom (iako nije kinez zvanično) je za prosječne korisnike i sasvim će zadovoljit sve potrebe za duplo manju cijenu od razvikanih
Zaostaju itekako. Nema adekvatne podrške, brzo se kvare, loš prijem mreže, nema rezervnih dijelova. Ukratko rečeno, smeće :D
totalac
Posts: 76
Joined: 29/10/2017 17:09

#6502 Re: Kineski mobiteli

Post by totalac »

svi kinezi koje se.kupe kod tvog bhtelekoma imaju 2 godine garancije i servisnu podršku
jel tako ili nije
https://www.bhtelecom.ba/index.php?id=7277
na spisku su
Acer
ZTE
Alcatel
Coolpad
Huawei
Lenovo
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#6503 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

8)

Image
Image
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#6504 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

Kitotel! :bih:
zrakomlat
Posts: 10242
Joined: 23/09/2012 17:22

#6505 Re: Kineski mobiteli

Post by zrakomlat »

:D

izbacuje mi fb neke reklame , oukitel c8 2/16. Na slikama izgleda moćno, ko s8, kontam vrijedi uzet pa nek godinu potraje ali pogledam neku video recenziju, izgledom je čini mi se, ipak talašika, tj ni sličan onome na reklami :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6506 Re: Kineski mobiteli

Post by Tesla Edison »

zrakomlat wrote::D

izbacuje mi fb neke reklame , oukitel c8 2/16. Na slikama izgleda moćno, ko s8, kontam vrijedi uzet pa nek godinu potraje ali pogledam neku video recenziju, izgledom je čini mi se, ipak talašika, tj ni sličan onome na reklami :D
Oukitel ja koristim. U7 plus verziju. Radi onako. Ima nekoliko zaglavljenih piksela, nikako ne mogu da ih oživim, ovo mi je treći oukitel. Prvi koji sam kupio imao slomljen displej i isti dan mi dali drugi u Uniexpert-u. Drugi se nakon 5 minuta rada samo ugasio i nije se mogao upaliti. Dobijem isti dan i treći i ima nekoliko tih zaglavljenih piksela. Nije mi se dalo opet da se žalim pa ako ne uspijem da ih oživim vratiću i njega za koji mjesec jer ima godinu garancije.

Inaće platio sam ga 200 okruglo. Ima MediaTek MT6737 procesor sa 4 jezgre i taktom od 1.3 GHz. Posjeduje 2GB RAM-a i 16GB interne i Mali 720T grafiku. Displej je HD 720x1280 u 5,5' velicini displeja. Od komunikacija podržava LTE, UMTS i GSM mreže, posjeduje GPS (A-GPS), BT 4.0, Android je u verziji 7.0 Nougat out of the box.
Last edited by Tesla Edison on 02/11/2017 22:57, edited 1 time in total.
zrakomlat
Posts: 10242
Joined: 23/09/2012 17:22

#6507 Re: Kineski mobiteli

Post by zrakomlat »

TESLA_EDISON wrote:
zrakomlat wrote::D

izbacuje mi fb neke reklame , oukitel c8 2/16. Na slikama izgleda moćno, ko s8, kontam vrijedi uzet pa nek godinu potraje ali pogledam neku video recenziju, izgledom je čini mi se, ipak talašika, tj ni sličan onome na reklami :D
Oukitel ja koristim. U7 plus verziju. Radi onako. Ima nekoliko zaglavljenih piksela, nikako ne mogu da ih oživim, ovo mi je treći oukitel. Prvi koji sam kupio imao slomljen displej i isti dan mi dali drugi u Uniexpert-u. Drugi se nakon 5 minuta rada samo ugasio i nije se mogao upaliti. Dobijem isti dan i treći i ima nekoliko tih zaglavljenih piksela. Nije mi se dalo opet da se žalim pa ako ne uspijem da ih oživim vratiću i njega za koji mjesec jer ima godinu garancije.
E bas taj uni-ekspert mi izbacuje, sponzorisane reklame, valjda kako na piku gledam telefone. ma ovaj sto sad koristim dise na skrge, moracu cim prije uzeti nesto, pa se razbijam, dal da uzmem jeftiniji neki tel, pa kasnije malo bolji a da taj ostavi kao pomoćni, ili neka treca sema. Uglavnom, znaci garancija od te firme je ozbiljna. Pa nije ni to lose znati
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6508 Re: Kineski mobiteli

Post by Tesla Edison »

zrakomlat wrote:
TESLA_EDISON wrote:
zrakomlat wrote::D

izbacuje mi fb neke reklame , oukitel c8 2/16. Na slikama izgleda moćno, ko s8, kontam vrijedi uzet pa nek godinu potraje ali pogledam neku video recenziju, izgledom je čini mi se, ipak talašika, tj ni sličan onome na reklami :D
Oukitel ja koristim. U7 plus verziju. Radi onako. Ima nekoliko zaglavljenih piksela, nikako ne mogu da ih oživim, ovo mi je treći oukitel. Prvi koji sam kupio imao slomljen displej i isti dan mi dali drugi u Uniexpert-u. Drugi se nakon 5 minuta rada samo ugasio i nije se mogao upaliti. Dobijem isti dan i treći i ima nekoliko tih zaglavljenih piksela. Nije mi se dalo opet da se žalim pa ako ne uspijem da ih oživim vratiću i njega za koji mjesec jer ima godinu garancije.
E bas taj uni-ekspert mi izbacuje, sponzorisane reklame, valjda kako na piku gledam telefone. ma ovaj sto sad koristim dise na skrge, moracu cim prije uzeti nesto, pa se razbijam, dal da uzmem jeftiniji neki tel, pa kasnije malo bolji a da taj ostavi kao pomoćni, ili neka treca sema. Uglavnom, znaci garancija od te firme je ozbiljna. Pa nije ni to lose znati

Da. Ja sam imao pozitivna iskustva zaista.
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#6509 Re: Kineski mobiteli

Post by kuli1961 »

pune 2,5 godine imam Huawei Ascend p7, savrseno radi, placen 250 KM u mrezi Mtel, 2 godisna garancija. Istina, niam zahtjevan korisnik, a kad se uporedi sa Iphone 6 S, koji ima moja kcerka, kamera mog fona je vidljivo bolja.
totalac
Posts: 76
Joined: 29/10/2017 17:09

#6510 Re: Kineski mobiteli

Post by totalac »

zrakomlat wrote::D

izbacuje mi fb neke reklame , oukitel c8 2/16. Na slikama izgleda moćno, ko s8, kontam vrijedi uzet pa nek godinu potraje ali pogledam neku video recenziju, izgledom je čini mi se, ipak talašika, tj ni sličan onome na reklami :D
to je novi model, fura i novi trend displeja 18:9 na 5,5 inča i ima dizajn samsunga s8
Uni expert ga počeo prodavat, imaš sreće da je tako ozbiljan distributer i čim taj brend prodaje i servisira već dvije godine sve ti govori i o kvalieti Oukitela da ne valja i da su problematični prestali bi ih prodavat

za te pare nema povoljnije
https://ue.ba/product.php?item=20380

Image
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#6511 Re: Kineski mobiteli

Post by jarobot »

Krš živi ovak kitotel ,a da ne pričam o firmi koja ga prodaje.
Prvo lažu o specifikacijama.
kamera mu je zadnja 8 prednja 2 megapiksela i cijena ovog je 51 euro na aliexpresu;
https://unite4buy.com/review/Review-Oukitel-C8/

Ja bih uvijek rađe kupio motorolu 3G ,Alcatel idol3 5,5" ili huawei P8 lite ili neki drugi huawei . Ovi što sam nabrojao imaju barem dobar displej uređen softver itd
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#6512 Re: Kineski mobiteli

Post by jarobot »

totalac wrote:
zrakomlat wrote::D

izbacuje mi fb neke reklame , oukitel c8 2/16. Na slikama izgleda moćno, ko s8, kontam vrijedi uzet pa nek godinu potraje ali pogledam neku video recenziju, izgledom je čini mi se, ipak talašika, tj ni sličan onome na reklami :D
to je novi model, fura i novi trend displeja 18:9 na 5,5 inča i ima dizajn samsunga s8
Uni expert ga počeo prodavat, imaš sreće da je tako ozbiljan distributer i čim taj brend prodaje i servisira već dvije godine sve ti govori i o kvalieti Oukitela da ne valja i da su problematični prestali bi ih prodavat

za te pare nema povoljnije
https://ue.ba/product.php?item=20380

Image
Ti Dileja nedavno na na šaomi temi napade dizajnn S8 kao da ne valja da je kodaljinski ,a sad odjednom ta kopija dizajna S8 neki plus ovom kršu kitotelu
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#6513 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Hah jao jao Oukitela. Imam 77% baterije... ugasim ga, zamjenim karticu, upalim, kad tamo 40% :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#6514 Re: Kineski mobiteli

Post by supercali »

kuli1961 wrote:pune 2,5 godine imam Huawei Ascend p7, savrseno radi, placen 250 KM u mrezi Mtel, 2 godisna garancija. Istina, niam zahtjevan korisnik, a kad se uporedi sa Iphone 6 S, koji ima moja kcerka, kamera mog fona je vidljivo bolja.
Kupio u sarajevu?
Jel zakljucan na mtel karticu?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#6515 Re: Kineski mobiteli

Post by JoseMujica »

totalac wrote:
zrakomlat wrote::D

izbacuje mi fb neke reklame , oukitel c8 2/16. Na slikama izgleda moćno, ko s8, kontam vrijedi uzet pa nek godinu potraje ali pogledam neku video recenziju, izgledom je čini mi se, ipak talašika, tj ni sličan onome na reklami :D
to je novi model, fura i novi trend displeja 18:9 na 5,5 inča i ima dizajn samsunga s8
Uni expert ga počeo prodavat, imaš sreće da je tako ozbiljan distributer i čim taj brend prodaje i servisira već dvije godine sve ti govori i o kvalieti Oukitela da ne valja i da su problematični prestali bi ih prodavat

za te pare nema povoljnije
https://ue.ba/product.php?item=20380

Image

ma potražite Hustel, sa baščaršije...jefitinije nego naručiti od kineza
totalac
Posts: 76
Joined: 29/10/2017 17:09

#6516 Re: Kineski mobiteli

Post by totalac »

kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#6517 Re: Kineski mobiteli

Post by kuli1961 »

supercali wrote:
kuli1961 wrote:pune 2,5 godine imam Huawei Ascend p7, savrseno radi, placen 250 KM u mrezi Mtel, 2 godisna garancija. Istina, niam zahtjevan korisnik, a kad se uporedi sa Iphone 6 S, koji ima moja kcerka, kamera mog fona je vidljivo bolja.
Kupio u sarajevu?
Jel zakljucan na mtel karticu?
Ne, kupljen je u Banjaluci, jeste zakljucan na MTEL SIM. Navodno za sitne pare (cca 20 KM) je moguće otkljucavanje. Ja to ne umijem uraditi niti mi to treba, pa me i ne zanima koliko košta.
totalac
Posts: 76
Joined: 29/10/2017 17:09

#6518 Re: Kineski mobiteli

Post by totalac »

totalac wrote::lol:
bhtelekom reklamira kineze
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 6513021867
ništa više samsunzi, ajfoni, ldžiji....samo kinezi :lol:
:izet:

Image

Image

Image
Last edited by totalac on 03/11/2017 17:22, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#6519 Re: Kineski mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Dobre ove Coolpad mace :D
totalac
Posts: 76
Joined: 29/10/2017 17:09

#6520 Re: Kineski mobiteli

Post by totalac »

čak su naslovnu sliku na FB promjenili i sad je u znaku kineza
https://web.facebook.com/bhtelecom/?hc_ ... WwZThG-UDA

Image
zrakomlat
Posts: 10242
Joined: 23/09/2012 17:22

#6521 Re: Kineski mobiteli

Post by zrakomlat »

totalac wrote:
zrakomlat wrote::D

izbacuje mi fb neke reklame , oukitel c8 2/16. Na slikama izgleda moćno, ko s8, kontam vrijedi uzet pa nek godinu potraje ali pogledam neku video recenziju, izgledom je čini mi se, ipak talašika, tj ni sličan onome na reklami :D
to je novi model, fura i novi trend displeja 18:9 na 5,5 inča i ima dizajn samsunga s8
Uni expert ga počeo prodavat, imaš sreće da je tako ozbiljan distributer i čim taj brend prodaje i servisira već dvije godine sve ti govori i o kvalieti Oukitela da ne valja i da su problematični prestali bi ih prodavat

za te pare nema povoljnije
https://ue.ba/product.php?item=20380

Image
mislio sam na izgled. ovdje izgleda kao skroz drugi telefon u odnosu na tu reklamnu sliku

Image
Last edited by zrakomlat on 03/11/2017 18:24, edited 1 time in total.
totalac
Posts: 76
Joined: 29/10/2017 17:09

#6522 Re: Kineski mobiteli

Post by totalac »

zrakomlat wrote:
mislio sam na izgled. ovdje izgleda kao skroz drugi telefon u odnosu na tu reklamnu sliku

Image
odeš u Uni expert i vidiš uživo
i kraj borbe
kupiš ili ne
zrakomlat
Posts: 10242
Joined: 23/09/2012 17:22

#6523 Re: Kineski mobiteli

Post by zrakomlat »

totalac wrote:
zrakomlat wrote:
mislio sam na izgled. ovdje izgleda kao skroz drugi telefon u odnosu na tu reklamnu sliku

Image
odeš u Uni expert i vidiš uživo
i kraj borbe
kupiš ili ne
Ne isplati se za tu cijenu telefona klepnuti do sarajeva. treba mi petoba goriva :D
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#6524 Re: Kineski mobiteli

Post by exampLe. »

totalac wrote:
zrakomlat wrote:
mislio sam na izgled. ovdje izgleda kao skroz drugi telefon u odnosu na tu reklamnu sliku

Image
odeš u Uni expert i vidiš uživo
i kraj borbe
kupiš ili ne
Barem ovi kako ti kazes "precijenjeni telefoni" odnosno brandovi imaju realne prikaze u prodaji, ne koriste ove photoshopirane lazne rendere gdje kao imas mobitel koji je bezel-less, a kad ga upalis dobijes skroz nesto drugo. :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6525 Re: Kineski mobiteli

Post by Tesla Edison »

exampLe. wrote:
totalac wrote:
zrakomlat wrote:
mislio sam na izgled. ovdje izgleda kao skroz drugi telefon u odnosu na tu reklamnu sliku

Image
odeš u Uni expert i vidiš uživo
i kraj borbe
kupiš ili ne
Barem ovi kako ti kazes "precijenjeni telefoni" odnosno brandovi imaju realne prikaze u prodaji, ne koriste ove photoshopirane lazne rendere gdje kao imas mobitel koji je bezel-less, a kad ga upalis dobijes skroz nesto drugo. :D
Svi oni imaju interpolirane kamere i MT6580 SoC koji je u današnje vrijeme jako zastario.
Post Reply