Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#51 Re: Kineski mobiteli

Post by IcedFlame »

Citajuci tvoje odgovore na par tema u vezi kineskih mobitela, pomislio bih da ti nisi vidio nikakav kineski mob skuplji od $50, i to one najofirnije kopije iphone-a i samsunga.
Pratim i koristim 'kineze' vise od 5 godina i svake godine su sve bolji i bolji, tako da danas ne zaostaju ni za najvecim imenima ni po cemu osim po podrsci i marketingu. Ako ne slusas ljude koji imaju misljenje i komentare slicne tvojima, bazirane na neinformisanosti ili losem iskustvu (uvalio im neko kopiju pod original, suplja prica o originalu za azijsko trziste, najjeftinije kopije placene masno zbog iPhone logo-a i sl.), mozes imati odlican mob, a da ga ne moras otplacivati dvije godine ili izvaliti vise od prosjecne plate za isti.
Ja sam najgore iskustvo imao sa polovnim samsungom GT-i5800, ali ne kazem da su smece. Samo sto ja ni sa jednim kinezom nisam imao probleme kao sa tim mobitelom, i vise mi ne pada na pamet da kupujem polovne mobitele za cijenu vecu nego duplo bolji nov kineski mob.

Evo ti par slicica sto se tehnikalija tice, a iz prve ruke - baterija traje duze nego na samsungu S3 (dan i po bez problema, wifi ukljucen 24h, ekran 'aktivan' vise od 5 sati, mailovi 24h ukljuceni, razgovora i po sat i po dnevno, dvije sim kartice uvijek aktivne), display OGS sa gorilla glass, boje odlicne i realne u odnosu na S3, rezolucija 1280x720, Quad core procesor koji nije tako brz kao Exynos, ali je zato izmislio stednju baterije za jedan samsung. 1 GB rama i vise nego dovoljno za prosjecnog korisnika, jer cak i meni koji maksimalno koristim mogucnosti ove tehnologije, uvijek je slobodno bar stotinjak MB.
Mrsko mi vise tipkati, a i nema poente govoriti onima koji ne zele da 'cuju', ali vjeruj da mnogi mijenjaju misljenje kad vide kod mene mob i u cudu pitaju 'sta je ovo?', da ne spominjem face kad kazem koliko sam platio :)

Malo materijala za razmisljanje:
Image
Image
Image
Moze i ovo, screen shot napravljen nekad ranije :)
Image

Sent from my kinez using Tapatalk 2
nedimrib1
Posts: 72
Joined: 25/11/2013 17:11

#52 Re: Kineski mobiteli

Post by nedimrib1 »

IcedFlame wrote:Citajuci tvoje odgovore na par tema u vezi kineskih mobitela, pomislio bih da ti nisi vidio nikakav kineski mob skuplji od $50, i to one najofirnije kopije iphone-a i samsunga.
Pratim i koristim 'kineze' vise od 5 godina i svake godine su sve bolji i bolji, tako da danas ne zaostaju ni za najvecim imenima ni po cemu osim po podrsci i marketingu. Ako ne slusas ljude koji imaju misljenje i komentare slicne tvojima, bazirane na neinformisanosti ili losem iskustvu (uvalio im neko kopiju pod original, suplja prica o originalu za azijsko trziste, najjeftinije kopije placene masno zbog iPhone logo-a i sl.), mozes imati odlican mob, a da ga ne moras otplacivati dvije godine ili izvaliti vise od prosjecne plate za isti.
Ja sam najgore iskustvo imao sa polovnim samsungom GT-i5800, ali ne kazem da su smece. Samo sto ja ni sa jednim kinezom nisam imao probleme kao sa tim mobitelom, i vise mi ne pada na pamet da kupujem polovne mobitele za cijenu vecu nego duplo bolji nov kineski mob.

Evo ti par slicica sto se tehnikalija tice, a iz prve ruke - baterija traje duze nego na samsungu S3 (dan i po bez problema, wifi ukljucen 24h, ekran 'aktivan' vise od 5 sati, mailovi 24h ukljuceni, razgovora i po sat i po dnevno, dvije sim kartice uvijek aktivne), display OGS sa gorilla glass, boje odlicne i realne u odnosu na S3, rezolucija 1280x720, Quad core procesor koji nije tako brz kao Exynos, ali je zato izmislio stednju baterije za jedan samsung. 1 GB rama i vise nego dovoljno za prosjecnog korisnika, jer cak i meni koji maksimalno koristim mogucnosti ove tehnologije, uvijek je slobodno bar stotinjak MB.
Mrsko mi vise tipkati, a i nema poente govoriti onima koji ne zele da 'cuju', ali vjeruj da mnogi mijenjaju misljenje kad vide kod mene mob i u cudu pitaju 'sta je ovo?', da ne spominjem face kad kazem koliko sam platio :)

Malo materijala za razmisljanje:
Image
Image
Image
Moze i ovo, screen shot napravljen nekad ranije :)
Image

Sent from my kinez using Tapatalk 2

E upravo to drug,o tome sam i ja pisao.Nisu imali priliku da koriste ove telefone i odmah se generalizuje "smece".Bosancima nek je samo Samsung,Nokia,iPhone,Htc,da mogu reci platio sam 600,700..1200 KM telefon,a kakav je omjer cijene i onog sto ce dobiti to je manje bitno. Kad smo narod koji vidi samo ono sto mu se servira,a da malo istrazi sta i kako se krece,mozel se sta bolje naci,e to je veoma tesko :).Drago mi je da ima jos neko ko je uvidio kvalitet ovih telefona i da ih uveliko koristi,vjerovatno nas ima jos,a valjda se i skupimo ovako na forumu,pa da razmjenjujemo svoja misljenja :-).
Koliko te je izasao ovaj telefon,ak nije tajna :)?
Danas sam bas rodjaku narucio telefon,naravno na moj nagovor,nakon 10-tak dana ubjedjivanja :-).. 8-core,Ram 2GB,Rom 32GB,ekran 5,5" sa rezolucijom 1920x1080 :D zar moze bolje :D
User avatar
mayab
Posts: 27245
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#53 Re: Kineski mobiteli

Post by mayab »

E upravo to drug,o tome sam i ja pisao.Nisu imali priliku da koriste ove telefone i odmah se generalizuje "smece".Bosancima nek je samo Samsung,Nokia,iPhone,Htc,da mogu reci platio sam 600,700..1200 KM telefon,a kakav je omjer cijene i onog sto ce dobiti to je manje bitno. Kad smo narod koji vidi samo ono sto mu se servira,a da malo istrazi sta i kako se krece,mozel se sta bolje naci,e to je veoma tesko :).Drago mi je da ima jos neko ko je uvidio kvalitet ovih telefona i da ih uveliko koristi,vjerovatno nas ima jos,a valjda se i skupimo ovako na forumu,pa da razmjenjujemo svoja misljenja :-).
Koliko te je izasao ovaj telefon,ak nije tajna :)?
Danas sam bas rodjaku narucio telefon,naravno na moj nagovor,nakon 10-tak dana ubjedjivanja :-).. 8-core,Ram 2GB,Rom 32GB,ekran 5,5" sa rezolucijom 1920x1080 :D zar moze bolje :D
Da, bas, daj nam cijene, i ovog tvog, i ovog sto si ga sada narucio :thumbup:
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#54 Re: Kineski mobiteli

Post by belami1111 »

U Bosni postoji sindrom " Golf "
Ako nije Golf nije auto- ako nije samsung nije telefon-ako nisu nike nisu patike ....itd
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#55 Re: Kineski mobiteli

Post by IcedFlame »

Ovaj kod mene mob je ThL W200, i bio je $199 sa postarinom, a carine i porezi su me izlazili od 30 Km do malo preko 60, bez ikakvog pravila.
Kroz moje ruke su prosli Fly-ying F030, Star x18i, Zopo zp200, Newman N1/freelander, zopo zp700, amoi N828, thl W100 i W200, Zte v970, nekoliko kopija iPhona i Samsunga od kojih par nije bilo lose uopste, i jos neki stari jeftini modeli.

Zopo, Newman i Amoi - najkvalitetniji izradom, fakat 'premium feel'.
Odmah iza je ThL, pa ostali.
W200 ima nevjerovatan ekran i najbrzi je mob koji sam do sada kupio i baterija mu traje najduze.
Newman je imao najbolju kameru ubjedljivo (postavicu par slika naknadno), a zte najbolju kolekciju romova.

Ako nekoga interesuje nesto konkretno za neki od ovih modela, samo pitajte :)
U biti, trenutno su mozda najbolji izbor MTK6582 modeli, a ja cekam da ovi TrueOcta Mtk6592 pojeftine :) Sve ostalo se svede na izbor izgleda, velicine displaya, proizvodjaca i poneke sitnice koju neki modeli nude, a drugi ne.



Sent from my W200 using Tapatalk 2
gidra
Posts: 3590
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#56 Re: Kineski mobiteli

Post by gidra »

IcedFlame wrote:Ovaj kod mene mob je ThL W200, i bio je $199 sa postarinom, a carine i porezi su me izlazili od 30 Km do malo preko 60, bez ikakvog pravila.
Kroz moje ruke su prosli Fly-ying F030, Star x18i, Zopo zp200, Newman N1/freelander, zopo zp700, amoi N828, thl W100 i W200, Zte v970, nekoliko kopija iPhona i Samsunga od kojih par nije bilo lose uopste, i jos neki stari jeftini modeli.

Zopo, Newman i Amoi - najkvalitetniji izradom, fakat 'premium feel'.
Odmah iza je ThL, pa ostali.
W200 ima nevjerovatan ekran i najbrzi je mob koji sam do sada kupio i baterija mu traje najduze.
Newman je imao najbolju kameru ubjedljivo (postavicu par slika naknadno), a zte najbolju kolekciju romova.

Ako nekoga interesuje nesto konkretno za neki od ovih modela, samo pitajte :)
U biti, trenutno su mozda najbolji izbor MTK6582 modeli, a ja cekam da ovi TrueOcta Mtk6592 pojeftine :) Sve ostalo se svede na izbor izgleda, velicine displaya, proizvodjaca i poneke sitnice koju neki modeli nude, a drugi ne.



Sent from my W200 using Tapatalk 2
valjal šta inew V3, ima taj mtk6582, razmišljam da naručim jedan jer premoćno izgleda?
nemezis
Posts: 2858
Joined: 30/01/2011 12:08

#57 Re: Kineski mobiteli

Post by nemezis »

Naručio sam jedan za probu za poklon. @icedFlame i @nedimrib1, ima li kvarova? Šta kada se pokvari? Na stranicama daju neke garancije ali kako je u praksi?
nedimrib1
Posts: 72
Joined: 25/11/2013 17:11

#58 Re: Kineski mobiteli

Post by nedimrib1 »

mayab wrote:
E upravo to drug,o tome sam i ja pisao.Nisu imali priliku da koriste ove telefone i odmah se generalizuje "smece".Bosancima nek je samo Samsung,Nokia,iPhone,Htc,da mogu reci platio sam 600,700..1200 KM telefon,a kakav je omjer cijene i onog sto ce dobiti to je manje bitno. Kad smo narod koji vidi samo ono sto mu se servira,a da malo istrazi sta i kako se krece,mozel se sta bolje naci,e to je veoma tesko :).Drago mi je da ima jos neko ko je uvidio kvalitet ovih telefona i da ih uveliko koristi,vjerovatno nas ima jos,a valjda se i skupimo ovako na forumu,pa da razmjenjujemo svoja misljenja :-).
Koliko te je izasao ovaj telefon,ak nije tajna :)?
Danas sam bas rodjaku narucio telefon,naravno na moj nagovor,nakon 10-tak dana ubjedjivanja :-).. 8-core,Ram 2GB,Rom 32GB,ekran 5,5" sa rezolucijom 1920x1080 :D zar moze bolje :D
Da, bas, daj nam cijene, i ovog tvog, i ovog sto si ga sada narucio :thumbup:
Ovaj sto sam ga narucio je Newman K2S,a cijena mu je 300 $..
nedimrib1
Posts: 72
Joined: 25/11/2013 17:11

#59 Re: Kineski mobiteli

Post by nedimrib1 »

nemezis wrote:Naručio sam jedan za probu za poklon. @icedFlame i @nedimrib1, ima li kvarova? Šta kada se pokvari? Na stranicama daju neke garancije ali kako je u praksi?
Dosad ja nisam imao kvarova,tako da ti ne mogu reci nista,mada svi mobiteli funkcionisu na isti nacin,tako da onaj servis koji moze popravit mobitele tipa Samsung,Nokia,trebao bi moci i ove:)..a sto se tice garancije,na par foruma sam citao da su ljudi,poslali telefon nazad,samo su platili postarinu,nakon popravke su dobili nazad telefon.A bilo je slucajeva gdje su dobili potpuno novi telefon :)..
Koji si narucio mobitel?
nemezis
Posts: 2858
Joined: 30/01/2011 12:08

#60 Re: Kineski mobiteli

Post by nemezis »

Tronsmart TS7 na geekbuying.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#61 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

problem je kod nas da ne mozes slati izvan zemlje proizvode koji imaju bateriju, a tu spada i mobitel. Samim tim je nemoguce vratiti u Kinu mobitel.
Kada ste narucivali mobitele, koliko otprilike traje dostava i kojom postom dostavljaju. Ima li TN?
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#62 Re: Kineski mobiteli

Post by Neradnik »

IcedFlame wrote:Citajuci tvoje odgovore na par tema u vezi kineskih mobitela, pomislio bih da ti nisi vidio nikakav kineski mob skuplji od $50, i to one najofirnije kopije iphone-a i samsunga.
Pratim i koristim 'kineze' vise od 5 godina i svake godine su sve bolji i bolji, tako da danas ne zaostaju ni za najvecim imenima ni po cemu osim po podrsci i marketingu. Ako ne slusas ljude koji imaju misljenje i komentare slicne tvojima, bazirane na neinformisanosti ili losem iskustvu (uvalio im neko kopiju pod original, suplja prica o originalu za azijsko trziste, najjeftinije kopije placene masno zbog iPhone logo-a i sl.), mozes imati odlican mob, a da ga ne moras otplacivati dvije godine ili izvaliti vise od prosjecne plate za isti.
Ja sam najgore iskustvo imao sa polovnim samsungom GT-i5800, ali ne kazem da su smece. Samo sto ja ni sa jednim kinezom nisam imao probleme kao sa tim mobitelom, i vise mi ne pada na pamet da kupujem polovne mobitele za cijenu vecu nego duplo bolji nov kineski mob.

Evo ti par slicica sto se tehnikalija tice, a iz prve ruke - baterija traje duze nego na samsungu S3 (dan i po bez problema, wifi ukljucen 24h, ekran 'aktivan' vise od 5 sati, mailovi 24h ukljuceni, razgovora i po sat i po dnevno, dvije sim kartice uvijek aktivne), display OGS sa gorilla glass, boje odlicne i realne u odnosu na S3, rezolucija 1280x720, Quad core procesor koji nije tako brz kao Exynos, ali je zato izmislio stednju baterije za jedan samsung. 1 GB rama i vise nego dovoljno za prosjecnog korisnika, jer cak i meni koji maksimalno koristim mogucnosti ove tehnologije, uvijek je slobodno bar stotinjak MB.
Mrsko mi vise tipkati, a i nema poente govoriti onima koji ne zele da 'cuju', ali vjeruj da mnogi mijenjaju misljenje kad vide kod mene mob i u cudu pitaju 'sta je ovo?', da ne spominjem face kad kazem koliko sam platio :)

Malo materijala za razmisljanje:


Sent from my kinez using Tapatalk 2
Ti se ocigledno pravis glup ko mnogi ovde i ne citaju sta pisem.Kad budes koristio s3,s4 kopiju pa i note onda cemo diskutovat.Do tad pisi nebuloze i kaci telefone o kojim ne pricam (Zopo, Newman i Amoi )a mozda generalizujem jel je zbog loseg iskustva za mene svaka kopija smece.Tako ce i ostat. :D
Za svoj novac koristi sta hoces ja znam da za kineza kopiju nebih dao vise od 50 maraka pa i to bi razmislio,a tebi ako se ne dopada komentar i ne mora. :D
Prijateljski savjet svima ne koristite te gluposti svaki orginal je bolji od kopije.
Last edited by Neradnik on 11/01/2014 19:25, edited 1 time in total.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#63 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

pa logicno da je svaki original bolji od kopije, koliko platis, toliko muzike
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#64 Re: Kineski mobiteli

Post by Neradnik »

Pa on pise o tim nekim kopijama Zopo, Newman i Amoi koji kostaju ko orginali,ja pisem o kopijama koje se kod nas na piku prodaju i sto uzima raja.Modela ko kineza milion.Momak nije pito za telefone koje on navodi,pise gluposti nego je pito za kopiju na piku.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#65 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Neradnik wrote:Pa on pise o tim nekim kopijama Zopo, Newman i Amoi koji kostaju ko orginali,ja pisem o kopijama koje se kod nas na piku prodaju i sto uzima raja.Modela ko kineza milion.
Zopo, Newman i Amoi nisu kopije nego marke kao i Samsung, Nokia i slicne.
A imas onih no name koji su kopije koji se prodaju kao i95000 i93000 i slicno, to su ti na piku.
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#66 Re: Kineski mobiteli

Post by Neradnik »

Ok al momak je pito za kopiju na piku koje sam ja koristio a ne za ove modele koje on navodi i kojih kod nas maltene i nema,jedino ako sam ne narucis.Opet cu ponovit bez obzira na cijenu za mene ce svaka kopija bit smece kostala ona 100 ili 500 dolara.Da valjaju svi bi ih koristili,nego ovi sto ih valjaju-prodaju pricaju o njima pozitivno nebi li koga zajebali.Nasluso sam se ja i prije prica i nagledo te neke bencmarke kurce palce.Na to padaju budale.
eeddiinn
Posts: 207
Joined: 01/09/2011 12:18

#67 Re: Kineski mobiteli

Post by eeddiinn »

Samo da se javim da pratim temu. Nadam se da će se javiti više ljudi da razmjenimo iskustva.
Ja sam do sada uvjek koristio telefone ovih "najpoznatijih" proizvođača (samsung, motorola, itd). Sada koristim THL W100 koji sam naručio nakon mnogo čitanja raznoraznih foruma jer sam bio skeptičan kao vjerovatno i ostali. Nisam želio da dam brdo para za telefon, a htio sam neki solidan telefon. Telefonom sam prezadovoljan, jer ispunjava sve moje potrebe i nakon njega ja ostajem samo na kinezima. Njihove naljepnice samo zato što su samsung, htc i osatali ja plaćat neću.
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#68 Re: Kineski mobiteli

Post by Neradnik »

Koliko te izasao taj model u km sve skupa sa postarinom?Sta da ti sutra rikne displej, baterija,punjac gdje ces kod nas naci?Ili uzimate pa kad se pokvari bacate u smece?
User avatar
febo_acm
Posts: 10240
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#69 Re: Kineski mobiteli

Post by febo_acm »

eeddiinn wrote:Samo da se javim da pratim temu. Nadam se da će se javiti više ljudi da razmjenimo iskustva.
Ja sam do sada uvjek koristio telefone ovih "najpoznatijih" proizvođača (samsung, motorola, itd). Sada koristim THL W100 koji sam naručio nakon mnogo čitanja raznoraznih foruma jer sam bio skeptičan kao vjerovatno i ostali. Nisam želio da dam brdo para za telefon, a htio sam neki solidan telefon. Telefonom sam prezadovoljan, jer ispunjava sve moje potrebe i nakon njega ja ostajem samo na kinezima. Njihove naljepnice samo zato što su samsung, htc i osatali ja plaćat neću.
Ja ne znam da li se ti šališ ili ne... Koliko vidim ovaj THL je Quad i po tome se može uporediti sa S4. Manji displej, gori displej, smješna rezolucija, manja interna memorija, manje rom memorije, bluetooth 2.1(vs 4.0), gori procesor gora grafika, gora kamera, podržava do 16gb memory card(vs 64gb)... I pričamo o plaćanju naljepnica? :lol: :lol: :lol: :lol:
Da se razumijemo, i ja bih uzeo nekog kineza dobrog tipa inew 3 ili slično za 300 KM. Mislim da spektakularno izgleda. Sad imamo taj problem garancije...
User avatar
mayab
Posts: 27245
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#70 Re: Kineski mobiteli

Post by mayab »

To se i ja pitam, pisao sam na temi o tabletu, gdje mi je na Prestigio tabletu u 4 mjeseca dva puta riknuo punjac, i zahvaljujuci garanciji i servisnoj podrsci ovde , sve je proslo bezbolno, 2 god garancije!
Nego, jucer vidjeh u Importaneu, kod Uniexperta ove Intex mobitele, valjda je i to neki Kinez, a valjda se ima kakve garancije i podrske kod nas, kad ga vec prodaju.http://shop.ue.ba/product.php?item=5612
Malo off- imam sat, rucni, neki kineski, Shark, nakon 3 mjeseca manji problem sa njim (radi on i dalje,nista strasno!), kazu oni posaljite nam na popravku, sat placen 20 dolara(6 mjeseci garancija!), gdje se isplati da im saljem u Kinu ili Hong Kong, koliko cu postarine platititi! :sad:
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#71 Re: Odg: Kineski mobiteli

Post by Nermin_BH »

mayab wrote:To se i ja pitam, pisao sam na temi o tabletu, gdje mi je na Prestigio tabletu u 4 mjeseca dva puta riknuo punjac, i zahvaljujuci garanciji i servisnoj podrsci ovde , sve je proslo bezbolno, 2 god garancije!
Nego, jucer vidjeh u Importaneu, kod Uniexperta ove Intex mobitele, valjda je i to neki Kinez, a valjda se ima kakve garancije i podrske kod nas, kad ga vec prodaju.http://shop.ue.ba/product.php?item=5612
Malo off- imam sat, rucni, neki kineski, Shark, nakon 3 mjeseca manji problem sa njim (radi on i dalje,nista strasno!), kazu oni posaljite nam na popravku, sat placen 20 dolara(6 mjeseci garancija!), gdje se isplati da im saljem u Kinu ili Hong Kong, koliko cu postarine platititi! :sad:
Eo ti link pa izracunaj

http://posta.ba/kalkulator/1/0/36.html

Odaberi međunarodni promet.
nedimrib1
Posts: 72
Joined: 25/11/2013 17:11

#72 Re: Kineski mobiteli

Post by nedimrib1 »

Neradnik wrote:Pa on pise o tim nekim kopijama Zopo, Newman i Amoi koji kostaju ko orginali,ja pisem o kopijama koje se kod nas na piku prodaju i sto uzima raja.Modela ko kineza milion.Momak nije pito za telefone koje on navodi,pise gluposti nego je pito za kopiju na piku.

Drug Zopo,Newman,Amoi i Thl su premium klasa kineskih mobitela,dok imas Cubot,Dodge,Htm (koji je kod mene),za koje mozemo reci da su neka srednja klasa i koji po svom obliku kopiraju Samsung,Htc,iPhone, koji se mogu naruciti do nekih 200KM,a da se veoma dobri za koristenje,zadovoljavaju osnovne potrebe.
A dok imaju no name telefoni ,koji se prodaju po piku,oni kad narucuju,od prodavca traze naljepnicu da im posalje sa natpisom Samsung/iPhone,od tih telefona i od tih prodavaca treba bjezati :-D ..Jednostavno prodavci sa pika puknu pricu,pokazu im lazne Banchmarke,a ljudi nasjednu na sve to.
A sto se tice kad ode punjac il baterija,vracam se na kineze prave,punjaci njihovi dolaze sa odvojenim utikacem od kabla za napajanje,tih utikaca sad ima na svakom koraku,a kablo od napajanja je obicno usb kablo od Samsung telefona,znaci svako odgovara. Dok za baterije,veliki broj njih su kompatibilni sa baterijama Samsunga,kako po dimenzija,tako i mAh,a u krajnu ruku lahko se mogu narucuti. Dok za displey,malo je skakljivije,moze se on svaki naruciti,a dal su nasi serviseri strucni da iste promjene to je drugo :-).. A danas se telefoni mjenjaju godisnje,dvije godine,nek toliko izdrzi dovoljno :-D
Last edited by nedimrib1 on 11/01/2014 21:33, edited 1 time in total.
nedimrib1
Posts: 72
Joined: 25/11/2013 17:11

#73 Re: Kineski mobiteli

Post by nedimrib1 »

dinooh wrote:problem je kod nas da ne mozes slati izvan zemlje proizvode koji imaju bateriju, a tu spada i mobitel. Samim tim je nemoguce vratiti u Kinu mobitel.
Kada ste narucivali mobitele, koliko otprilike traje dostava i kojom postom dostavljaju. Ima li TN?
Mislim da se moze poslat mobitel,a i svaki drugi proizvod sa baterijom,al potrebno je bez baterije poslati nazad,opet u vezi toga se treba konsultovat sa nekim strucnim po tom pitanju,nazvat carinu i pitat,par puta smo bili u kontaktu i ljudi sve lijepo objasne,svaki detalj koji te interesuje :-D ..

A dostava,sve zavisi kojom postom prodavac posalje telefon,kod mene je bas jednom za 8 dana stigao,bio je poslat Singapurskom postom,dok uobicajna dostava je 15-25 dana,ponekad koji dan duze,a sve zavisi od prometa u tom vremenskom intervalu.A ima i TN,moraju dati,jednostavno i zbog sebe,a i zbog kupca,jer 100,200,300 dolara nisu male pare..
User avatar
mayab
Posts: 27245
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#74 Re: Kineski mobiteli

Post by mayab »

Ja od ovih dobivam njuzletere
Vidim, da svasta imaju!
otorinolaringorolog
Posts: 299
Joined: 28/12/2012 16:52

#75 Re: Kineski mobiteli

Post by otorinolaringorolog »

Samo da javim da sam danas pazario note 3.Tip kaze da nije original.Ja me znam dal da my vjerujem :-).Process quad rama oko 2,5 gige u app manager.16 GB.Display full HD.Kamera 12-13 mp.Mob leti.Million aplikacija u njemu on i ne osjeti.Svi mob koje sam imao do sad izgledaju mizerno spram ovog.Lg,iPhone 4,tablet galaxy.......itd.

Kad nadjem vremena postavicu slike.Jel mjerodavno da postavim slike sa antutu da se vidi harder a i test.
Post Reply