Dokumenti za pasos?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Referent za ONO i DSZ
Posts: 343
Joined: 12/10/2006 15:12
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Dokumenti za pasos?

Post by Referent za ONO i DSZ »

Sorry, mozda ne zasluzuje temu ali ce bar smanjiti guzvu u onom cumezu od prostorije gdje se vrsi zamjena, vadjenje i sve ostalo za i oko BH pasosa.
Dakle ima li negdje on-line informacija s uputama sta treba i kako, te brojevi ziro racuna za obnovu BH pasosa.
Nema na MVP sajtu mozda na MUPovom, ja nisam mogao pronaci...a bilo bi dobro.
:bih:
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#2 Re: Dokumenti za pasos?

Post by zena21 »

[*IZDAVANJE PUTOVNICE/PASOŠA

Potrebna dokumenta:

1. Zahtjev–besplatan - POPUNITI ŠTAMPANIM SLOVIMA
(zahtjev se može dobiti na trafici i šalteru putnih isprava)
2. Lična karta – za punoljetne NA UVID
Izvod iz matične knjige rođenih ne straiji od 6 mjeseci
za maloljetne NA UVID
3. Prijavnica prebivališta
4. Jedna fotografija 3,5 x 4,5 cm (vidi uzorak na oglasnoj tabli)
5. Uplata na žiro račun (prvi originalni primjerak)


svrha doznake: uplata za pasoš-putovnicu
primalac: JRT – TREZOR BiH, NAPLATA PUTNIH ISPRAVA
broj: 1610000010750133
vrsta prihoda: 722905
iznos: 30,00 KM
šifra općine prebivališta: Stari Grad 109,
Centar 077,
Novo Sarajevo 079
Novi Grad 108,
Ilidža 078,
Hadžići 038,
Trnovo 078,
Vogošća 080,
Ilijaš 040


6. Stari pasoš-putovnica koja se poništava prilikom predavanja zahtjeva.

Napomena:
- Zahtjev za pasoš-putovnicu podnosi se ISKLJUČIVO LIČNO
- Za maloljetne osobe SAGLASNOST za izdavanje pasoša-putovnice
DAJU OBA RODITELJA, odnosno STARATELJ
- ako je jedan od roditelja umro dostaviti IZVOD IZ MATIČNE
KNJIGE UMRLIH - NA UVID
- ako je brak roditelja razveden dostaviti ovjerenu kopiju ODLUKE
SUDA


Kontakt telefoni: 286-929 , 286-930
Radno vrijeme: ponedeljak - petak od 08,00 - 16,00 sati

Fotografije za pasoš [.pdf/324kb]


Zahtjev za izdavanje pasoša [.pdf/252kb]


Izvod iz Zakona o putnim ispravama
"Ovaj pasoš treba čuvati na svaki način i ne smije se mijenjati” – član 8. stav 1. tačka 4a.
“Ovaj pasoš smije upotrebljavati samo lice na čije je ime izdat “ – član 8. stav 1. tačka 4b.
“Nosilac putne isprave dužan je bez odlaganja prijaviti nestanak putne isprave ili njeno pronalaženje organu nadležnom za izdavanje putne isprave” – član 19a.

“Nosilac ovog pasoša je državljanin BiH.”
“Ovaj pasoš sadrži 32 stranice.”

]
User avatar
Referent za ONO i DSZ
Posts: 343
Joined: 12/10/2006 15:12
Location: Sarajevo
Contact:

#3 Re: Dokumenti za pasos?

Post by Referent za ONO i DSZ »

:roll: hvala gospodjo ali meni bi trebao malo siri uvid u specifikaciju potreba knpr. kod drugih situacija osim izdvanje novog pasosa(ne znam zasto nema online)
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#4 Re: Dokumenti za pasos?

Post by zena21 »

User avatar
jazmin
Posts: 152
Joined: 11/08/2009 10:39

#5 Re: Dokumenti za pasos?

Post by jazmin »

koji dokumenti su potrebni za vađenje ovog biometriskog pasoša,kolilo košta, i za koliko može biti gotov molim informacije :)
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6 Re: Dokumenti za pasos?

Post by drndalo »

A da kliknes na:

http://www.mupks.ba

Pa sve procitas...???

Neces vjerovati, ali sve pise...
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#7 Re: Dokumenti za pasos?

Post by male_okice »

ja sam otisla u postu i onoj teti rekla da zelim da uplatim za pasos ona mi je dala uplatnicu da potpisem koja je vec sva ispunjena ja njoj 40 KM. Jos sam samo kupila markicu od 5 KM. Onda otisla u CIPS sa licnom, uplatnicom i tom markicom. Zena sve uzela od mene ona opet sve popunila dala mi da potpisem. Ja se uslikala i dosla opet za 7 dana (ovo je sve bilo pocetkom oktobra 2010) sa starim pasosem koji je probusila i dala meni novi. Ne trebaju nikakve slike ni nista jer oni te tamo slikaju i potpisujes se za pasos na onom kao skeneru (kao kod procedure za licnu). Sad vjerovatno malo se duze ceka na pasos (mom suprugu su rekli da ceka 20 dana-predao 01.12.2010) zbog sve opstih guzvi oko ove vizne liberalizacije.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#8 Re: Dokumenti za pasos?

Post by male_okice »

jazmin wrote:koji dokumenti su potrebni za vađenje ovog biometriskog pasoša,kolilo košta, i za koliko može biti gotov molim informacije :)

vrijedi sve isto sto sam maloprije napisala, samo cekas duze jer su sad trenutno guzve a koliko reci ce ti ona teta u cipsu kad predas zahtjev :D
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#9 Re: Dokumenti za pasos?

Post by DON_eARL »

Putovnica / Pasoš

Zakon o putnim ispravama Bosne i Hercegovine ( “Službeni glasnik BiH “, broj 4/97, 1/99, 9/99, 27/00, 23/00, 19/01, 47/04, 53/07 , 15/08, 33/08 i 39/08)

1. Lična karta – za punoljetne NA UVID
Izvod iz matične knjige rođenih ne stariji od 6 mjeseci – za maloljetne NA UVID
2. Uplata (prvi originalni primjerak uplatnice) na jedan od slijedećih računa:

* UNICREDIT BANKPrimalac:JRT Trezor BiH, depozitni račun broj: 3380002210018390;
* HYPO GROUP ALPE ADRIA BANK Banja Luka Primalac:JRT Trezor BiH, depozitni račun broj: 5520040002547572;
* HYPO GROUP ALPE ADRIA BANK MostarPrimalac:JRT Trezor BiH, depozitni račun broj: 3060310000938769;
* RAIFFEISEN BANK SarajevoPrimalac:JRT Trezor BiH, depozitni račun broj: 1610000010751006.



Vrsta prihoda: 722905 – biometrijski pasoš

722943 – zajednički pasoš



Vrsta uplate: za svaku uplatu treba biti „0“

Porezni period: treba da odgovara datumu uplate

Općina : šifra opštine prebivališta – sjedišta uplatioca

Budžetska organizacija: 0709999

Poziv na broj: „0“



Šifra općine prebivališta:

* Stari Grad 109
* Centar 077
* Novo Sarajevo 079
* Novi Grad 108
* Ilidža 078
* Vogošća 080
* Hadžići 038
* Ilijaš 040
* Trnovo 078

Svrha: uplata za pasoš-putovnicu
Iznos: - 40,00 KM –



3. Stari pasoš-putovnica



NAPOMENA:



Zahtjev za pasoš-putovnicu podnosi se ISKLJUČIVO LIČNO.

* Maloljetna lica moraju biti prisutna prilikom podnošenja zahtjeva, u pratnji jednog ili oba roditelja, odnosno zakonskog staratelja.
* Saglasnost za izdavanje putne isprave za maloljetna lica daju oba roditelja,odnosno zakonski staratelj (uz ličnu kartu-NA UVID).
* Ako je jedan od roditelja umro dostaviti IZVOD IZ MATIČNE KNJIGE UMRLIH - NA UVID
* Ako je brak roditelja razveden dostaviti ovjerenu kopiju ODLUKE SUDA


Zakonski rok za izdavanje putnih isprava je 30 dana.



IZVOD IZ UPUTSTVA O POSTUPKU, CIJENI I NADLEŽNOSTI ORGANA ZA IZDAVANJE PUTNIH ISPRAVA U ROKU KRAĆEM OD PROPISANOG



ČLAN 2.

(Rješavanje zahtjeva)



1. Podnosilac zahtjeva za izdavanje putne isprave ima pravo da prilikom podnošenja zahtjeva traži izdavanje putne isprave u roku kraćem od propisanog.

2. Nadležni organi izdaju putnu ispravu u roku najkasnije od 48 sati od momenta podnošenja zahtjeva, ako je u pitanju liječenje u inostranstvu, bolest i smrt člana uže porodice. Podnosilac zahtjeva je dužan podnijeti potrebne dokaze.



4. Nadležni organ za izdavanje putnih isprava na zahtjev stranke, a bez utvrđivanja opravdanih razloga za izdavanje putne isprave po naprijed propisanom postupku iz stava (2) ovog člana izdaje putnu ispravu.



ČLAN 4.

(Cijena putne isprave)



1. Cijena putne isprave izdate u skladu sa članom 2. stav (2) ovog Uputstva ista je kao cijena putne isprave izdane u redovnom postupku.

2. Cijena putne isprave izdane u skladu sa članom 2. stav (4) ovog Uputstva iznosi 200,00 KM.

( Sl. glasnik BiH, broj 55/09)





IZVOD IZ UPUTSTVA O NAČINU ELEKTRONSKE PROVJERE PODATAKA





ČLAN 2.

Dužnost podnosioca zahtjeva



Podnosilac zahtjeva za izdavanje putne isprave dužan je , u zahtjevu za izdavanje putne isprave, pored ostalih podataka dati podatke o mjestu i općini u kojoj je upisan u matičnu knjigu rođenih i matičnu knjigu državljana BiH.



(Sl. glasnik BiH broj 45/09)
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#10 Re: Dokumenti za pasos?

Post by todd_smith »

da li neko zna koliko se dana ceka?
User avatar
bailaor
Posts: 283
Joined: 19/10/2010 10:52
Location: Kod majoriziranih Ujni

#11 Re: Dokumenti za pasos?

Post by bailaor »

todd_smith wrote:da li neko zna koliko se dana ceka?
20 dana.
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#12 Re: Dokumenti za pasos?

Post by blue_sky »

todd_smith wrote:da li neko zna koliko se dana ceka?
ja sam zahtjev predala 14.12. i maloprije zovem da provjerim, rece mi teta da nije gotov.....nista ispod mjesec dana kaze :-)
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#13 Re: Dokumenti za pasos?

Post by todd_smith »

bailaor wrote:
todd_smith wrote:da li neko zna koliko se dana ceka?
20 dana.
20? pricao sam sa par osoba koje su vadile prije 2-3 sedmice kazu da je sve uradjeno za 10 dana, ali evo citam vecini vise od 10 pa rekoh da provjerim :s
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#14 Re: Dokumenti za pasos?

Post by vozač »

ja sam čekao tačno 30 dana, ali sad je problem što je ludnica na podizanju pasoša, idem već 3 puta i ne mogu završiti što sam naumio, prvi put kad sam otišao nije bio pasoš na šalteru, odgovor sutra će biti sigurno, ne odem sutra nego odem prekosutra, da budem siguran, opet haos,
kažu mi raja u redu da prvo provjerim jel gotov pasoš, kaže mi onaj glavonja tu je pasoš na šalteru, ali sistem ne radi, stanite u red pa čekajte
treći put, danas, ludnica, više nisu dva mala reda na dva šaltera nego je jedan red i 2000 uskoka, samo jedni drugima jebu majku, prolaze nekakvi sa RVI potvrdama, neko dodaje papire kroz šalter pa navodno treba stati u red i čekati da te prozovu, apsolutno niko vam ne može dati informaciju šta se događa, ne zna se ni do kada rade, prije 5 dana je bio papir da rade do 14.00, danas opet nema nikakvog papira
ja sam odlučio da idem u pola 4, pa ako rade dobro i jest, ako ne rade jebaji ga

uglavnom takav su haos napravili sa predajom pasoša, a što je najtužnije njih 5 se udaraju guzicama u onoj kancelariji, svi nešto traže, ja ne znam da je za ova moja tri odlaska jedno 10 ljudi podiglo pasoše, uvijek se nešto čeka i uvijek, ali doslovce uvijek radi samo jedan šalter, a službenika sa drugog šaltera nema, uvijek neko nešto pita, pa nisu rekli ljudima da dođu sa ličnom kartom po pasoš i onda i tu nastane haos, pa svakakvih krkana i seljaka dolazi, ma užas živi, ja ne mogu izdržati duže od 5 minuta kad uđem, da povratiš :x

još se i ovaj H1N1 uzvrtio po gradu :run:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#15 Re: Dokumenti za pasos?

Post by todd_smith »

samo da dodam ovdje, da ne treba rodni list :)

samo licna karta i stari pasos :)
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#16 Re: Dokumenti za pasos?

Post by DoradO »

todd_smith wrote:samo da dodam ovdje, da ne treba rodni list :)

samo licna karta i stari pasos :)
a jel se moze dole uplatiti ili negdje prije da uplatim :) joj ja bi danas trebao predati to a vec me panika uhvatila poslije svega sto ste rekli sto se dogadja dole

...a do koliko se sati moze predati :?
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#17 Re: Dokumenti za pasos?

Post by todd_smith »

uplatnicu u MUP-u kupis, i imas odmah Raifaissen banku pored MUPa mozes uplatiti, barem sam ja tako uradio
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#18 Re: Dokumenti za pasos?

Post by alibaba_i_30_godina »

todd_smith wrote:uplatnicu u MUP-u kupis, i imas odmah Raifaissen banku pored MUPa mozes uplatiti, barem sam ja tako uradio
Uplatnica se kupi na ulazu gdje se predaju zahtjevi za pasos i tu odmah moze i da se uplati, tako da se ne mora ici u banku.
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#19 Re: Dokumenti za pasos?

Post by DoradO »

eh super :) rekose mi da je najmanja guzva oko 4 - 5 mada mi nema logike al et probat cu pa sta bude!
pozzz
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#20 Re: Dokumenti za pasos?

Post by kriticarka_nikova »

Moj pasos je gotov. Rekli su mi prvi put da ce biti gotovo za 15 dana (sto nisam očekivala misla sam da ce proci mjesec dana) i ja ti fino odem za 15 dana kad….nije gotov.
Evo razloga:
Ako pasos vadite u mjestu gdje ne vadite rodni list i BH državljanstvo, onda ta Opcina gdje ste podnijeli zahtjev za pasos kontaktira Opcinu gdje dizete rodni list jer traze od njih suglasnost iliti potvrdu od dvije rijeci “DA”- dakle čekaju zeleno svjetlo od njih da si potpuno cist i da ti mogu izdat pasos…eh, kad dobiju to “DA” onda ti mogu izdat pasos. Kod mene je bio problem sto je u mom gradu (gdje vadim rodni list) pao sistem i nije radio 15 dana, pa su to “DA” cekali mjesec dana.
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#21 Re: Dokumenti za pasos?

Post by Alkos »

DoradO wrote:eh super :) rekose mi da je najmanja guzva oko 4 - 5 mada mi nema logike al et probat cu pa sta bude!
pozzz
Javi kako je proslo i kakvo je stanje na terenu :-D :)
beba zeba
Posts: 17
Joined: 26/01/2011 12:38

#22 Re: Dokumenti za pasos?

Post by beba zeba »

a joj, ja sve kontala prosli svi praznici dijaspora se vratila, nema guzve kad ono opet cekanje, cekanje :(
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#23 Re: Dokumenti za pasos?

Post by todd_smith »

NeyDan wrote:
todd_smith wrote:uplatnicu u MUP-u kupis, i imas odmah Raifaissen banku pored MUPa mozes uplatiti, barem sam ja tako uradio
Uplatnica se kupi na ulazu gdje se predaju zahtjevi za pasos i tu odmah moze i da se uplati, tako da se ne mora ici u banku.
ne znam, kada sam kupovao na ulazu bila je prevelika guzva tako da sam brze zavrsio u banci :)
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#24 Re: Dokumenti za pasos?

Post by todd_smith »

btw ja sam zahtjev predao 10/01 pasos pokupio 25/01 :oops:
HudiRobin
Posts: 22
Joined: 25/01/2011 12:18

#25 Re: Dokumenti za pasos?

Post by HudiRobin »

Preporucio bih vam da prvo odete u banku, izvrsite uplatu od 40KM i onda odete do MUP-a.

Nema potrebe da se guzvate tamo na trafici, uzimate uplatnicu i onda idete do banke, pa ponovo nazad. Nije to nikakva posebna uplatnica. Sve podatke o ispunjavanju imate na www.mupks.ba.

Samo je guzva u pm...
Post Reply