BH fudbalski/nogometni talenti

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#2551 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by thekupus »

AcaLukas wrote:
SkyLimit wrote: Jedino možda da se oženi nekom iz Vogošće za papire :D
Kao Nathan Ellington, nesudjeni treci napadac
the Duke, bas mi je jucer pao na pamet haha
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2552 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by JoseMujica »

de da mu kaku mladu organizujemo na obostranu korist :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2553 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Edin H. »

JoseMujica wrote:de da mu kaku mladu organizujemo na obostranu korist :D
Pa da ga uzme loptatom poslije :-)

Zao mi momka :D
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#2554 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by tr_ba »

Ima mali iz Grashopersa,igra za Svicu,U-17 mescini,Samardzic ako se nevaram,pred potpisom je za Celtic Glasgov....
Nije hrdza,ima potencijala,al kad bi mi bili kako treba...
Jebi ga.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#2555 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by thekupus »

tr_ba wrote:Ima mali iz Grashopersa,igra za Svicu,U-17 mescini,Samardzic ako se nevaram,pred potpisom je za Celtic Glasgov....
Nije hrdza,ima potencijala,al kad bi mi bili kako treba...
Jebi ga.
ko kaze da ga necemo zvati kad bude bolji igrac?
pred potpisom, sta to znaci? kad potpise i bude igrao neko vrijeme onda se treba truditi oko njega
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#2556 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by tr_ba »

thekupus wrote:
tr_ba wrote:Ima mali iz Grashopersa,igra za Svicu,U-17 mescini,Samardzic ako se nevaram,pred potpisom je za Celtic Glasgov....
Nije hrdza,ima potencijala,al kad bi mi bili kako treba...
Jebi ga.
ko kaze da ga necemo zvati kad bude bolji igrac?
pred potpisom, sta to znaci? kad potpise i bude igrao neko vrijeme onda se treba truditi oko njega
Ma ja,najbolje je da predze tek u seniore kad mu vakat bude...
Nikad nase omladinske selekcije takmicenja vidjet nece dok god mi budemo spavali...
Ccc
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#2557 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by IlijaLadin »

Nema napretka dok klubovi iz nase lige ne pocnu 'proizvoditi' igrace. O tome se do sada nasiroko pisalo i uglavnom su se svi slozili.
A to ovisi o infrastrukturi, radu, novcu. Sve to pociva na rkonomiji zemlje a tu nam napretka nema zbog pokitickih elita a njih, pak, mi biramo.
Krenimo od sebe. Sretna ti Nova.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#2558 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Korisničkoime »

IlijaLadin wrote:Nema napretka dok klubovi iz nase lige ne pocnu 'proizvoditi' igrace. O tome se do sada nasiroko pisalo i uglavnom su se svi slozili.
A to ovisi o infrastrukturi, radu, novcu. Sve to pociva na rkonomiji zemlje a tu nam napretka nema zbog pokitickih elita a njih, pak, mi biramo.
Krenimo od sebe. Sretna ti Nova.
Zavisi najviše od regularnosti takmičenja, jer kad se tekma ne bude mogla rješiti preko sudije ili sa sistemom 3 za 3 i uprave klubova će morati da podignu dupe, najkasnije i tada će u uprave doći stručniji ljudi barem sa te sportske strane. Tužna istina je da samim klubovima nije sada o glavu da ulažu kako bi od 100 djece možda dobili 1 spaćnog igrača
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#2559 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by IlijaLadin »

Opet napominjem. Razvijena ekonomija -> novac -> ulaganje u marketing i razvoj društvenih vrijednosti -> povećavanje budžeta klubova (što znači i bolje plate zaposlenima i igračima) -> jačanje saveza (što donosi i bolje plaćene sudije) - > ulaganje u infrastrukturu (bolji uslovi) -> jačanje kapaciteta, odgovornosti i efikasnosti organa vođenja lige (kazne, zabrane, isključivanja, licenciranja, broj klubova...)... Toga kod nas, usuđujem se reći, neće biti ni u narednih 20 godina.

a s time dolazi i bolji rad u mlađim uzrastima i profesionalniji pristup fudbalu kao takvom, što će donijeti u perspektivi i širi izbor igrača koji kvalitetom mogu konkurirati sadašnjoj politici preuzimanja gotovih igrača - onih koji su 'domoljubi' i onih koji ne mogu drugdje postići sportske ambicije.

Evo, dakle, sve se zasniva na novcu. Rijetko i na entuzijazmu koji vrlo brzo presahne - a u ovom slučaju ni on ne može pomoći.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#2560 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Korisničkoime »

IlijaLadin wrote:Opet napominjem. Razvijena ekonomija -> novac -> ulaganje u marketing i razvoj društvenih vrijednosti -> povećavanje budžeta klubova (što znači i bolje plate zaposlenima i igračima) -> jačanje saveza (što donosi i bolje plaćene sudije) - > ulaganje u infrastrukturu (bolji uslovi) -> jačanje kapaciteta, odgovornosti i efikasnosti organa vođenja lige (kazne, zabrane, isključivanja, licenciranja, broj klubova...)... Toga kod nas, usuđujem se reći, neće biti ni u narednih 20 godina.

a s time dolazi i bolji rad u mlađim uzrastima i profesionalniji pristup fudbalu kao takvom, što će donijeti u perspektivi i širi izbor igrača koji kvalitetom mogu konkurirati sadašnjoj politici preuzimanja gotovih igrača - onih koji su 'domoljubi' i onih koji ne mogu drugdje postići sportske ambicije.

Evo, dakle, sve se zasniva na novcu. Rijetko i na entuzijazmu koji vrlo brzo presahne - a u ovom slučaju ni on ne može pomoći.
Po većini navedenog HR ali i SRB su nešto dalje od nas nešto u malo boljoj poziciji ali neuporedivo više izbace igrača pogotovo HR. Počnimo od razvijene ekonomije, novca i ulaganja u marketing, ako već želiš od privrede novac onda mora da ga na neki način zaslužiš, nije to budžet da se novac razbacuje privreda hoće nešto za uzvrat. Šta može dobiti za uzvrat reklamu ali zašto bi neko dao lupam sada Želji milion dva tri da ga reklamira dok ga neki žnj klubovi po Evropi kantaju ili dok ga kantaju Hercegovačke kasabe poput Širokog (isto važi i za Sarajevo, da se ne bi ko našao uvrijeđen). Postoji nešto što se zove i negativni marketing a upravo je to navedeno, niko ne želi da se dovede u asocijaciju sa konstantnim neuspjehom.
Imam osjećaj da naši klubovi stalno nešto traže, uvijek drže otvorenu ruku kao neko je nešto njima dužan jer eto aman zaman oni su fudbalski klubovi, treba se i nešto ponuditi pogotovo ako se hoće raditi sa privredom tada "daj mi jer sam ja klub taj i taj" ne funkcioniše.
Npr. tekma Sarajeva protiv M.gladbaha u Sarajevu je ono što treba pa neka se i izgubi u gostima ali ne brate onako da ih M.gladbah siluje, nema veze da su zijanili 2-0 i ispali opet bi bilo ostalo koliko toliko nešto pozitivno u sjećanju eh ta pozitivnost asocijacija sa uspjehom dovodi sponzore. Misliš da jedan Prevent ili Bingo ili AS ne mogu iskeširati milion KM za sezonu ako misle da će im to pomoći npr da će povećati Bingu promet za 2% godišnje.
Po meni prvo krenuti sa smanjivanjem lige zatim se mora poboljšati regularnost takmičenja, jbg uvesti drakonske kazne npr. gašenje kluba i imena i svega kod namještanja utakmica, zatim su klubovi na potezu neka ulože truda u mlade neka se nauče da bez mladih dobrih igrača koji su oni napravili nema ni para ni od koga. Tada ćemo progledati.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#2561 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by thekupus »

http://www.sport.ba/fudbal/nsfsbih-orga ... -u-zenici/
mi fakat ne mozemo bez Emira Spahica :D, U-19 selekcija (Rapid Wien, Austrija)
User avatar
Logovan
Posts: 94425
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2562 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Logovan »

thekupus wrote:http://www.sport.ba/fudbal/nsfsbih-orga ... -u-zenici/
mi fakat ne mozemo bez Emira Spahica :D, U-19 selekcija (Rapid Wien, Austrija)
:lol:
Još da je stoper... :D
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#2563 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by thekupus »

najvazniji igrac za kojeg se treba boriti trenutno je vjerovatno Dzenis Burnic iz Borussije Dortmund
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#2564 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by SkyLimit »

Dinamo doveo Lelića iz Ingolstadta.

Kada je naša kadetska reprezentacija u kvalifikacijama prije dvije godina pobjedila Hrvatsku 2 : 0, golove su postigli Gojak i Lelić, tada su zapali za oko Dinamu koji ih je evo obojicu doveo. I onda kažu da nastupi u reprezentaciji ništa ne znače.

Fantastičan posao rade u Dinamu, dovode na desetine talentovane djece iz Hrvatske, Regiona, pa i iz čitavog Svijeta. Uvijek će već neki od njih izrasti u dobrog igrača kojeg će masno prodati.
User avatar
luckylaka
Posts: 22532
Joined: 15/01/2010 06:28

#2565 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by luckylaka »

thekupus wrote:najvazniji igrac za kojeg se treba boriti trenutno je vjerovatno Dzenis Burnic iz Borussije Dortmund
:thumbup: I Raif Husic bivsi golman Bayerna trenutno u Werderu.19 godina momaku a izrazio zelju za BiH reprezentaciju.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#2566 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Partijaner »

thekupus wrote:najvazniji igrac za kojeg se treba boriti trenutno je vjerovatno Dzenis Burnic iz Borussije Dortmund
Mlad je on jos, ali vec naredne ili one tamo bi mogao biti prebacen u prvi tim Dortmunda.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#2567 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by SSemir »

simpatican tekst o miralemu ramicu:
http://www.kalesija.info/intervjumirale ... li-bajern/


nadajmo se da ce ovaj talentovani djecak postati veliki fudbaler
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2568 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by MOSALJOZE »

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2569 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by channel10 »

Otac iz Fojnice, a majka iz Vinkovaca.

http://gol.dnevnik.hr/clanak/nogomet/gu ... 78363.html
User avatar
luckylaka
Posts: 22532
Joined: 15/01/2010 06:28

#2570 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by luckylaka »

Ne znam gdje bi postavio pa evo ovdje cu.Trenutno je u Chicago turnir tj.kako oni kazu Svjetsko prvenstvo.Reprezentaciju drzave Mo(Missouri)predstavlja St.Louis ili BiH igraci.Upravo su se plasirali u osmine finala nakon penala a u regularnom vremenu Dado Hamzagic je postigao dva gola za nasu ekipu. :-D tj. poslije izvodjenja penala.Sve utakmice mogu se gledati direktno na Espn3.Pobjednicka ekipa turnira ide u Dubai.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#2571 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by mega_mashcine »

Osman Hadžikić, rođen 12.03.1996. u Austriji, danas brani za prvi tim Austrije iz Beča protiv Sturma. Ovog malog treba pratiti, branio je za U19 reprezentaciju Austrije, a prema transfermarktu ima i nase drzavljanstvo.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#2572 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by ganjeta »

http://nogolopta.com/?p=8903

Ovdje sam se "ugradio" u buduće transfere :D .

Odvratan i gadan bolje poznaje ovog momka, pa neka napiše o njemu malo više, mada mi se čini da je nekad pisao.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18334
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2573 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by GandalfSivi »

luckylaka wrote:Ne znam gdje bi postavio pa evo ovdje cu.Trenutno je u Chicago turnir tj.kako oni kazu Svjetsko prvenstvo.Reprezentaciju drzave Mo(Missouri)predstavlja St.Louis ili BiH igraci.Upravo su se plasirali u osmine finala nakon penala a u regularnom vremenu Dado Hamzagic je postigao dva gola za nasu ekipu. :-D tj. poslije izvodjenja penala.Sve utakmice mogu se gledati direktno na Espn3.Pobjednicka ekipa turnira ide u Dubai.
Nisi ga spomenuo ima i godina :D A decko mlad, perspektivan, pravi materijal za reprenzetaciju :)
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#2574 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by putokaz1 »

ima pola češke lige iz BH
mahmutović,Harba Šćuk Mehanović....
User avatar
Logovan
Posts: 94425
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2575 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Logovan »

putokaz1 wrote:ima pola češke lige iz BH
mahmutović,Harba Šćuk Mehanović....
A niko ne dobija pozive. Šta će Češka liga... :oops:
Post Reply