FETVA na Zapadnom Krajinom!?

Post Reply
hik-meta
Posts: 82
Joined: 06/06/2006 01:45

#176

Post by hik-meta »

teska tema.
sa autonomasima i njihovom politikom nema selameta jer ih 95% Bosnjaka ne podnosi, mada su ovi iz dnz-a jedini koliko toliko otvoreni prema druga dva naroda, odnosno podilaze im sa nekim mogucim kompromisnim rjesenjima. iz sda s druge strane nikad nece biti pomirenja sa vecinom srba i hrvata, odnosno jos godinama ce se odrzavati koalicija 3 naci-stranke koja je evo na snazi osamnaestu godinu.

bas me zanima kako bi raja u sarajevu, zenici i tuzli prihvatila abdica da ga hrvatska recimo uskoro pomiluje i pusti iz zatvora za koji mjesec, a on se odmah ukljuci u politicki zivot BiH.
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#177

Post by signature »

Znajuci tu situaciju u Bosni, austrijski ferdmarsal, princ Eugen Savojski prikupi povecu vojsku, te sa hrvatskim banom u kooperaciji udari na Bihac, kljucno mjesto za daljnja osvajanja Bosne. Habzburska vojska od oko 130 hiljada ljudi, sa 32 topa, udari na Bihac 9.6.1697.godine. Nakon sto su tri sedmice uspjesno odolijevali opsadi, Bosnjaci su izasli iz tvrdjave I u otvorenom protivnapadu porazili neprijatelja I natjerali je u bezglavo bjezanje.

http://www.dalmatiahus.com/Bosna/BITKA% ... POLJU.html

Sad
Eugen Savojski udari po drugom pravcu, predje Savu kod Broda, te skoro bez otpora osvoji Doboj, Maglaj I Zepce, tepreko Vranduka spusti se u vec napustenu Zenicu. Krene potom na Kakanj, te ga popali, pa preko Visokog dodje pred Sarajevo. Za sam grad Savojski kaze da se nalazi na sirokom prostoru, te da ima 120 lijepih dzamija. Stanovnici grada su Bosnjaci I nesto Turaka.
------------------------------------------------------
Krajisnici su vocka cudnovata
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#178

Post by signature »

Vares City wrote:
77230 wrote:
Nosferatu wrote: Zato glasujte za DNZ...

E moj Kladuscanin, veliki ste vi rakonja na sisi Krajiskoj.

Al' neka vas jos. Nemoj samo zaboraviti da bi imao prava, imas i obaveze. Vi ste sve svoje obaveze eskivirali, oskrnavili i boga i drzavu, a htjeli bi biti sveti. Hoces kura'c. Ima nekih stvari koje kad predaleko odu, najbolje ih je ne vracati, a mene iskreno zaboli neka stvar, za Alije, efendije, fetve, SDA i BiH. Ali ti ne mogu oprostiti momka od 25 godina, od moje tetke sina koji je poginuo na autonomiji dok je kuhao jutarnju kafu, cetnicka mu je granata pala na vrat, a tvoj babo Fikret, platio 20 maraka nisandziju. A tebe nije pa cak ni sramota. Mene bi bilo, i jest, sramota za svakog tuberana polupismenog krajskog koji je zavrsio u jarku jer budala nije shvatio da nije vrijedno, pa ako BiH nije vrijedna, ko mu to dodje Fikret, da je on vrijedan, ili jos gore - sta mu to znace pare i fotelja, kad izgubi obraz, ali dzaba je to.

Nego izadji opet na izbore, glasaj za DNZ i nemoj nikada, ama bas nikad, otici do Krajiskog kojeg sela da obidjes one koji su ostali, nakon sto im clanove familije npr. ubise u Drmaljevu. I jos mi pocni pricati o gradnji i sadnji, i koracima. Vas je najpametniji korak bio bjeg vani. Bjezali ste uvijek i vazda, odjednom vam krivo kad vas istjerase. Sto to? Pa vama kako vas nagari 5 korpus svanu bolan. Malo ste spavali po satorima tek da vidite da nije bog macka da grebe, i sad po Americi i Europi, zivi se zivot. Oni koji su se vratili, vecinom se zamjerivsi zakonu u Americi ili Europi dobijaju kuverticu, od familije i nekako se zivi. Povratak u Kladusu kad uporedim RS je bio na zavidnom nivou. Navece ti niko ne lupka na prozore, i ne prijeti da ce te kuda voditi. Dijete ti ide u istu skolu u koju dijeca boraca 5 korpusa. Sta hoces jos? Odstetu? Osvetu? Pa valjda si naucio nesto, ja se nadam, da dijetetu sapnes, u uho, na 16-17 rodjendan. I da ne sadrzi ime Fikretovo.
Eh, zaboravio si jos dodati kako ti i tvoji volite Bosnu a ja i moji je mrzimo...

Jel to tvoje "Neka vas jos" treba da sluti neki novi egzodus autonomasa? Pogledaj malo unutar sebe covjece. Ti si ispunjen mrznjom. A zelis nesto od zivota. Da, ja govorim o pomirenju, jer ti ocito nemas kapaciteta za to.
Ne zelim relativizirati niciju bol i gubitak. Mnogo ljudi je izginulo od granate i metka i svako je izgubio nekog bliznjeg. Ja oprastam i ne zelim osvetu. Ratni zlocini su jasno definisani i u domacem i u medjunarodnom pravu i ja vjerujem da ce i BiH sudski organi a i medjunarodni pravedno presuditi svakom pociniocu zlocina.

Prava i obaveze? Vecina autonomasa je iz izbjeglistva imala priliku otici u USA i gdje god. Mnogi su otisli, ali vise ih se vratilo. Sigurno zato da ne vole Bosnu iznutra, da je zivu jedu kao celije raka... Protresi malo glavom. Da nam je bilo do uzivanja prava bez ikakve obaveze prema drustvu, nikad se nebi vratili. Ali tu smo, i ostajemo. I iako drugi imaju monopol nad ljubavi prema BiH, ja autonomas je volim jos vise, jer je ne zelim samo za sebe.
Ti AUTONOMAS jel?

Bolje bi ti bilo da si AUTOMEHANICAR!!!!!!
'ajde ti ona dva drvca i komad spage pa kroz selo...!!!
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#179

Post by signature »

hik-meta wrote:teska tema.
sa autonomasima i njihovom politikom nema selameta jer ih 95% Bosnjaka ne podnosi, mada su ovi iz dnz-a jedini koliko toliko otvoreni prema druga dva naroda, odnosno podilaze im sa nekim mogucim kompromisnim rjesenjima. iz sda s druge strane nikad nece biti pomirenja sa vecinom srba i hrvata, odnosno jos godinama ce se odrzavati koalicija 3 naci-stranke koja je evo na snazi osamnaestu godinu.

bas me zanima kako bi raja u sarajevu, zenici i tuzli prihvatila abdica da ga hrvatska recimo uskoro pomiluje i pusti iz zatvora za koji mjesec, a on se odmah ukljuci u politicki zivot BiH.
ma koga to briga hik-meta!!!
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#180

Post by signature »

zlata wrote:
trlica wrote: ovo su djela allahovih bojovnika.kad ocistite svoju avliju onda imate pravo nekog optuzivati.
Pa da su Babini bojovnici bili na pravoj strani...mozda bi Krajina imala manje takih Allahovih bojovnika. Bas zato...sto se zabili noz u ledja SVIM normalnim Krajisnicima...dozvolili ste Alijinim Allahovim bojovnicima prodor na nasem prostoru...i bas zbog vasih zlodjela....takve Allahove Alijine lopine su dobile kredibilitet i moc...koju ni po cemu nisu zasluzile! :x
Ponijeli ste se ko najgori lesinari...i koliko god neJam nikkve simpatije...ni za kilavog, prepotentnog Didu....vi ste mi jos mrzi! Ostali ste nam ko Peta Kolona...i dabome...rasturaci BiH iz Zagreba i Mostara...vec razgledaju kako bi vas mogli ukljucit u njihov projekat raz*ebavanja BiH!
ko se s nama druzi zivot mu je duzi,ko sa nama nece ima ko 'oce.

cvijece zna gdje mu je mjesto.to ce neko iskoristiti a vi onda cmizdrite,izdadose nas.koliko je sarajevo ulozilo u Krajinu pa da mi budemo zhvalni,koliko je to stotina kilometara cesta Sarajevo izgradilo po Krajini pa da smo im zahvalni zbog toga,koliko kilometra asfalta,vodovoda,struje i tako dalje.koliko je krajiskog kadra u bosanskohercegovackim institucijama u diplomaciji,predstavnici Bosne i Hercegovine u Europskim institucijama.

neJma ih Zlate.

i da ti odgovorim umjesto /trlice/(vidim da ste ga banovali)_ Zlate, sto Krajisnicim prebacivas preko nosa Prijedor i druga mjesta koja su nastradala od cetnicke kame,da Krajisnici sa tim nemaju ama bas nikakve veze. ti ljudi su bili duzni braniti svoje kuce a ne poceti sa bjezanijom cim su prve granate pocele padati po Prijedoru i okolnim mjestima.

gdje su danas Prijedorcani?

svi listom u Americi, e sad su trebali Krajisnici zaleci za Prijedorcane,Sanjane,Kljucane i druge.

sto kaze Pantic u seriji "Tesna Koza" e eve vam ga na.Krajisnici nisu nikad bjezali bez obzira kakav je rat bio.cak sta vise dok su prijedorcani bjezali za Ameriku iz Zagreba je krenula grupa Krajisnika,mislim tu negdje oko sedam stotina ljudi,mnogi su i poginuli na tom putu i nikad nisu stigli na bosansku teritoriju. od ovih pobjeglih prijedorcana se mogao formirati jos jedan korpus u toku '94.godine da su se svi vojno sposobni htjeli vratiti iz Amerike,ali sladji je rahat i ugodan zivot u Americi i lajati na babine kako su izdali i nisu htjeli obraniti Prijedor.

pa, najlakse je s krajiskim qu**em mlatiti po gloginjama.nisu Krajisnici odhraniti na veslu Zlate.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#181

Post by Vodenjak »

signature wrote:
zlata wrote:
trlica wrote: ovo su djela allahovih bojovnika.kad ocistite svoju avliju onda imate pravo nekog optuzivati.
Pa da su Babini bojovnici bili na pravoj strani...mozda bi Krajina imala manje takih Allahovih bojovnika. Bas zato...sto se zabili noz u ledja SVIM normalnim Krajisnicima...dozvolili ste Alijinim Allahovim bojovnicima prodor na nasem prostoru...i bas zbog vasih zlodjela....takve Allahove Alijine lopine su dobile kredibilitet i moc...koju ni po cemu nisu zasluzile! :x
Ponijeli ste se ko najgori lesinari...i koliko god neJam nikkve simpatije...ni za kilavog, prepotentnog Didu....vi ste mi jos mrzi! Ostali ste nam ko Peta Kolona...i dabome...rasturaci BiH iz Zagreba i Mostara...vec razgledaju kako bi vas mogli ukljucit u njihov projekat raz*ebavanja BiH!
ko se s nama druzi zivot mu je duzi,ko sa nama nece ima ko 'oce.

cvijece zna gdje mu je mjesto.to ce neko iskoristiti a vi onda cmizdrite,izdadose nas.koliko je sarajevo ulozilo u Krajinu pa da mi budemo zhvalni,koliko je to stotina kilometara cesta Sarajevo izgradilo po Krajini pa da smo im zahvalni zbog toga,koliko kilometra asfalta,vodovoda,struje i tako dalje.koliko je krajiskog kadra u bosanskohercegovackim institucijama u diplomaciji,predstavnici Bosne i Hercegovine u Europskim institucijama.

neJma ih Zlate.

i da ti odgovorim umjesto /trlice/(vidim da ste ga banovali)_ Zlate, sto Krajisnicim prebacivas preko nosa Prijedor i druga mjesta koja su nastradala od cetnicke kame,da Krajisnici sa tim nemaju ama bas nikakve veze. ti ljudi su bili duzni braniti svoje kuce a ne poceti sa bjezanijom cim su prve granate pocele padati po Prijedoru i okolnim mjestima.

gdje su danas Prijedorcani?

svi listom u Americi, e sad su trebali Krajisnici zaleci za Prijedorcane,Sanjane,Kljucane i druge.

sto kaze Pantic u seriji "Tesna Koza" e eve vam ga na.Krajisnici nisu nikad bjezali bez obzira kakav je rat bio.cak sta vise dok su prijedorcani bjezali za Ameriku iz Zagreba je krenula grupa Krajisnika,mislim tu negdje oko sedam stotina ljudi,mnogi su i poginuli na tom putu i nikad nisu stigli na bosansku teritoriju. od ovih pobjeglih prijedorcana se mogao formirati jos jedan korpus u toku '94.godine da su se svi vojno sposobni htjeli vratiti iz Amerike,ali sladji je rahat i ugodan zivot u Americi i lajati na babine kako su izdali i nisu htjeli obraniti Prijedor.

pa, najlakse je s krajiskim qu**em mlatiti po gloginjama.nisu Krajisnici odhraniti na veslu Zlate.
Imao si gore par lijepih i interesantnih zapazanja ali ovdje si se potpuno rasplinio pa te uhvatiti ni za glavu ni za rep...
Sve u svemu, nije ni do Sarajlija ni do Krajisnika vec je do toga ko je imao s cim a ko nije! I gdje je bilo onih koji su znali povesti narod a gdje nije. I najbitnije, gdje ti do zuba naoruzani cetnici nisu vec bili u krilu a ne po brdima kad je puklo...
Nista nije crno bijelo pa tako ni sarajevska nezainteresovanost za krajinu niti neko silno krajisko junastvo!
I nema vece ili manje zrtve!
Zrtva je zrtva pa ma ko bio i dok se to ne shvati, nema nam selameta! Ako budemo mjerili i te velicine, upascemo u istu zamku kao i Srbi koji slave bitku nakon koje su skoro pola milenijuma bili pod okupatorskom chizmom!
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#182

Post by Prozor »

Vodenjak wrote:
signature wrote:
zlata wrote:Pa da su Babini bojovnici bili na pravoj strani...mozda bi Krajina imala manje takih Allahovih bojovnika. Bas zato...sto se zabili noz u ledja SVIM normalnim Krajisnicima...dozvolili ste Alijinim Allahovim bojovnicima prodor na nasem prostoru...i bas zbog vasih zlodjela....takve Allahove Alijine lopine su dobile kredibilitet i moc...koju ni po cemu nisu zasluzile! :x
Ponijeli ste se ko najgori lesinari...i koliko god neJam nikkve simpatije...ni za kilavog, prepotentnog Didu....vi ste mi jos mrzi! Ostali ste nam ko Peta Kolona...i dabome...rasturaci BiH iz Zagreba i Mostara...vec razgledaju kako bi vas mogli ukljucit u njihov projekat raz*ebavanja BiH!
ko se s nama druzi zivot mu je duzi,ko sa nama nece ima ko 'oce.

cvijece zna gdje mu je mjesto.to ce neko iskoristiti a vi onda cmizdrite,izdadose nas.koliko je sarajevo ulozilo u Krajinu pa da mi budemo zhvalni,koliko je to stotina kilometara cesta Sarajevo izgradilo po Krajini pa da smo im zahvalni zbog toga,koliko kilometra asfalta,vodovoda,struje i tako dalje.koliko je krajiskog kadra u bosanskohercegovackim institucijama u diplomaciji,predstavnici Bosne i Hercegovine u Europskim institucijama.

neJma ih Zlate.

i da ti odgovorim umjesto /trlice/(vidim da ste ga banovali)_ Zlate, sto Krajisnicim prebacivas preko nosa Prijedor i druga mjesta koja su nastradala od cetnicke kame,da Krajisnici sa tim nemaju ama bas nikakve veze. ti ljudi su bili duzni braniti svoje kuce a ne poceti sa bjezanijom cim su prve granate pocele padati po Prijedoru i okolnim mjestima.

gdje su danas Prijedorcani?

svi listom u Americi, e sad su trebali Krajisnici zaleci za Prijedorcane,Sanjane,Kljucane i druge.

sto kaze Pantic u seriji "Tesna Koza" e eve vam ga na.Krajisnici nisu nikad bjezali bez obzira kakav je rat bio.cak sta vise dok su prijedorcani bjezali za Ameriku iz Zagreba je krenula grupa Krajisnika,mislim tu negdje oko sedam stotina ljudi,mnogi su i poginuli na tom putu i nikad nisu stigli na bosansku teritoriju. od ovih pobjeglih prijedorcana se mogao formirati jos jedan korpus u toku '94.godine da su se svi vojno sposobni htjeli vratiti iz Amerike,ali sladji je rahat i ugodan zivot u Americi i lajati na babine kako su izdali i nisu htjeli obraniti Prijedor.

pa, najlakse je s krajiskim qu**em mlatiti po gloginjama.nisu Krajisnici odhraniti na veslu Zlate.
Imao si gore par lijepih i interesantnih zapazanja ali ovdje si se potpuno rasplinio pa te uhvatiti ni za glavu ni za rep...
Sve u svemu, nije ni do Sarajlija ni do Krajisnika vec je do toga ko je imao s cim a ko nije! I gdje je bilo onih koji su znali povesti narod a gdje nije. I najbitnije, gdje ti do zuba naoruzani cetnici nisu vec bili u krilu a ne po brdima kad je puklo...
Nista nije crno bijelo pa tako ni sarajevska nezainteresovanost za krajinu niti neko silno krajisko junastvo!
I nema vece ili manje zrtve!
Zrtva je zrtva pa ma ko bio i dok se to ne shvati, nema nam selameta! Ako budemo mjerili i te velicine, upascemo u istu zamku kao i Srbi koji slave bitku nakon koje su skoro pola milenijuma bili pod okupatorskom chizmom!
Nisam se planirao javljati na ovu temu, ali moram sa ovim da se slozim!
hajducka travica
Posts: 761
Joined: 28/01/2011 18:11

#183 Re:

Post by hajducka travica »

trlica wrote:
boergoat wrote:
bonik wrote:Fikret je za razliku od Alije omogucio hiljadama krajisnika radno mjesto i podignuo je na noge nekad jako siromasnu Cazinsku krajinu dok je Alija trunuo u nekom zatvoru mastajuci o Islamu.Alija je vrlo dobro znao ko su cetnici i Srbija i namjerno je gurnuo goloruki narod u rat protiv zvijeri.U njemu nije bilo uopste nikakve pameti niti politicke lukavosti.Ceric je sramota za Islamsku zajednicu jer taj covjek se bas zahvaljujuci ratu obogatio na veliko.Fikret jeste pogresio osnivajuci pokrajinu zapadna bosna ali opet to nije ucinio da zavadja narod vec da ga izvuce iz rata.Oruzane sukobe u krajini nisu pocele fikretove pristalice vec peti korpus i mudžehadini.U drugoj autonomiji Fikret je napravio jos vecu glupost i udruzio se sa cetnicima i za to treba da odgovara.Drago mi je da je Suljo Krajic koji je kao pripadnik petog korpusa pilio svojim komsijama kladuscanima glave pilom i mucio ih na razne nacine zavrsio nakon toliko godina u zatvoru a sve se vrijeme setao po Kladusi kao nekakav gospodin.Trenutno njegovi ratni prijatelji i zlocinci bjeze iz Krajine bojeci se snage zakona.Ne branim uopste Fikreta jer i on je napravio velike gluposti ali opet su njegove pogreske manje od onih koje je napravio Alija.
Pa covjece ti uopste ne treba da se izvinjavas, potpuno je ocito da ti Fikreta ne branis. Koliko vidim ti ne branis ni cetnike ni Srbiju.... Iz koje rupe si se ti izvukao ?
Npr, ja sam imao (ne)srecu da budem pripadnik petog korpusa i do decembra 1995 nikada nisam ocima vidio mudzahedina. Mozda su bili nevidljivi infiltrirani u nasim redovima. Cuo sam da su usred rata neka trojica arapa preko SAO Krajine dosla u 505 Buzimsku brigadu ali su nakon par mjeseci nestali bez traga jer tamo nisu mogli realizirati nista od svojih nauma i borci su ih uglavnom ismijavali. Dakle, ti ili lazes ili si poluinformisan.
I sta je nekome cudno ako je Peti korpus zapoceo vojna dejstva protiv odmetnika? Pa 5 korpus je bio legalna vojna sila tadasnje Republike BiH i izvrsavao je naredbu Predsjednika predsjednistva da se na teritoriji zapadne bosne uspostavi ustavni poredak i sprijeci njegovo dalje rusenje. Pa to nije tajna, naredba je bila javna, emitovana na radiju BiH, ja sam je slusao i svi drugi su je mogli cuti.
No, ja se nakon ovog tvog posta pitam kako ti uopste funkcioniras, odakle ti takva beautifull mind, kako si uopste naucio da koristis alate na ovom forumu? :x :x :x
kratko i jasno..

trojica Arapa,

mnogo,mnogo vise,nisi dobro informisan

iz koje su drzave bili ovi Arapi.

ko ih je pobio i opljackao mrtve,

ko ih je odveo na hrvatsku stranu i pravo u minsko polje.

ko je napao u rano zimsko jutro na srpske polozaje i ubio 29 cetnickih vojnika.

mudzahedini i niko drugi.

ali zao mi sto nisu imali srecu pri povratku odakle su i dosli.
Nije se radilo o nikavim Arapima.
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#184 Re: FETVA na Zapadnom Krajinom!?

Post by zagortenej »

StarScream wrote: Podrzavate li ukidanje FETVE nad tzv. Zapadnom Krajinom?
Fetva je već ukinuta.
Post Reply