PEUGEOT servis u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#51 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by respo »

Jimmy_The_Saint wrote:
Radio sam godišnji u Igmanu na Ilidži jer mi je bio na ruku, pa da ne dangubim. Poranio, bahn'o, dok sam popio kahvu i prelisto novine sve gotovo - nije bila navala, doduše. Filter zraka 55 KM, litar ulja 23 KM, ruke 47 KM. F. ulja 17 KM, F. kabine 58 KM. Sve u svemu, zadovoljan. Tuzla bi očito bila nešto jeftinija, ali tol'ko bih potrošio benzina do tamo.


To mi je bio "godišnji" nakon 15.000 i 10 mjeseci. Igman radi i PEUGEOT, isto tako EMSA, zato se i kvartam u temu.

@respo - jel' to prije 5 godina ulje bilo nešto drastično jeftinije? :?
ne znam jeli bilo jeftinije skuplje samo rekoh kad sam radio

mozda je i bilo ko ti ga zna
najvise i zato sam rekao prije 5 godina da ne bi bilo ja juce bio nije toliko to

otkud znas kakva je politika vermonta ustvari bloka bila prije 5 godina kakva je danas

ja samo znam da sam toliko platio ko vjeruje ok ko ne vjeruje necu mu vise dokazivati
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#52 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by respo »

bax wrote:Zna li neko koliko košta veliki servis za Peugeot-a 307, 1,6HDI
najjeftiniji ovlasteni pezo servis je dedovic u barama

tako da mozes njih nazvati i pitati za cijenu



@jimmy

vidis kia je cak 460

znaci nisu svi servisi isti

opet kazem ovo moje 53 je bilo prije 5 godina sto ne znaci da bi opet bilo danas a tad sam radio servis u bloku

ovo sada odrzavam u dedovicu jer su jeftiniji od bloka a isto strucno potkovani ako ne i bolji
uzas
Posts: 52
Joined: 16/03/2009 07:26

#53 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by uzas »

Beze je o ovome raspredati dalje.....ovo je bila budalastina sto je "Respo" izvalio pa se sad pokusava iscupati ali ne uspjeva mu :D
Za novo auto u ovlastenom servisu sa dobrim uljem ( a ne ovim Respo-vim od 3.5 KM i djabnim filterima) i original filterima moras biti spreman oko 200 KM da iskesiras :-)
A to da ima neka akcija da dijele filtere djaba ....e to je tek budalastina :run:
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#54 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Jimmy_The_Saint »

Servisi nisu stvar "vjere" i "ne sjećam se". Konkretni ljudi troše konkretne novce na konkretnu uslugu. I ja ne vidim zašto bi 200 kema bilo previše, evo ja sam pljun'o 270. Kol'ko ASA traži, nek' napiše neko od VW raje. Niđe nije džaba, džaba ti može dati PREGLED, ne može ulje koje i on uzima od dobavljača, to da ti popeškeši četiri kile ulja da bi te priblaznio k'o mušteriju, to isto k'o da ti u salonu popeškeše kamp-kućicu kad kupiš auto, dakle nema ni u Kineza.... :D
User avatar
madner
Posts: 56783
Joined: 09/08/2004 16:35

#55 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by madner »

Respo to moze :D

Niko drugi nije prije 5 godina mjenjao ulje, to je novi fenomen :D
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#56 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by citroen »

bax wrote:Zna li neko koliko košta veliki servis za Peugeot-a 307, 1,6HDI
Za isti motor u "peugeot 206 servisu" na stupu platio 400KM sa gurancijom of kors :D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#57 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by respo »

uzas wrote:Beze je o ovome raspredati dalje.....ovo je bila budalastina sto je "Respo" izvalio pa se sad pokusava iscupati ali ne uspjeva mu :D
Za novo auto u ovlastenom servisu sa dobrim uljem ( a ne ovim Respo-vim od 3.5 KM i djabnim filterima) i original filterima moras biti spreman oko 200 KM da iskesiras :-)
A to da ima neka akcija da dijele filtere djaba ....e to je tek budalastina :run:
ja ti opet tvrdim i tvrdit cu da su mi zamjenili tada ulje i filtere i da sam platio 53 marke a ti ako ne vjerujes boli me tuki
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#58 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by respo »

Jimmy_The_Saint wrote:Servisi nisu stvar "vjere" i "ne sjećam se". Konkretni ljudi troše konkretne novce na konkretnu uslugu. I ja ne vidim zašto bi 200 kema bilo previše, evo ja sam pljun'o 270. Kol'ko ASA traži, nek' napiše neko od VW raje. Niđe nije džaba, džaba ti može dati PREGLED, ne može ulje koje i on uzima od dobavljača, to da ti popeškeši četiri kile ulja da bi te priblaznio k'o mušteriju, to isto k'o da ti u salonu popeškeše kamp-kućicu kad kupiš auto, dakle nema ni u Kineza.... :D
ali zato imaju akcije kad ti daju klimu gratis i ne platis je kad ti daju bolji paket opreme a ne platis je itd itd

ili za to nisi cuo nikad

boze sacuvaj logike
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#59 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by citroen »

respo wrote:
uzas wrote:Beze je o ovome raspredati dalje.....ovo je bila budalastina sto je "Respo" izvalio pa se sad pokusava iscupati ali ne uspjeva mu :D
Za novo auto u ovlastenom servisu sa dobrim uljem ( a ne ovim Respo-vim od 3.5 KM i djabnim filterima) i original filterima moras biti spreman oko 200 KM da iskesiras :-)
A to da ima neka akcija da dijele filtere djaba ....e to je tek budalastina :run:
ja ti opet tvrdim i tvrdit cu da su mi zamjenili tada ulje i filtere i da sam platio 53 marke a ti ako ne vjerujes boli me tuki
Ne znam Respo,do sad imao tri francuza,jedan od njih bio i peugeot 307 za kojeg su samo filteri kostali preko 50KM i to ne u ovlastenom servisu,pa za Maplea nije ispod 100KM servis a ovdje je rijec o pugu,koji je dosta skuplji,ali opet sve je moguce :sax:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#60 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by respo »

citroen wrote:
respo wrote:
uzas wrote:Beze je o ovome raspredati dalje.....ovo je bila budalastina sto je "Respo" izvalio pa se sad pokusava iscupati ali ne uspjeva mu :D
Za novo auto u ovlastenom servisu sa dobrim uljem ( a ne ovim Respo-vim od 3.5 KM i djabnim filterima) i original filterima moras biti spreman oko 200 KM da iskesiras :-)
A to da ima neka akcija da dijele filtere djaba ....e to je tek budalastina :run:
ja ti opet tvrdim i tvrdit cu da su mi zamjenili tada ulje i filtere i da sam platio 53 marke a ti ako ne vjerujes boli me tuki
Ne znam Respo,do sad imao tri francuza,jedan od njih bio i peugeot 307 za kojeg su samo filteri kostali preko 50KM i to ne u ovlastenom servisu,pa za Maplea nije ispod 100KM servis a ovdje je rijec o pugu,koji je dosta skuplji,ali opet sve je moguce :sax:
kazem ti tada je bilo tako dok sam nedavno u sklopu velikog servisa mjenjao ulje i filtere i za to mjenjanje sam izdvojio oko 200 (mislim samo na mjenjanje ulja i filtera tih cca 200 plus za veliki servis)
uzas
Posts: 52
Joined: 16/03/2009 07:26

#61 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by uzas »

@ Respo
Eno sad !!!!!
Nemoj se sad vaditi....priznaj da si usr'o i sve je u redu :lol: :lol: :lol: (desi se jbg) :lol:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#62 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by respo »

ja platio tada 53 marke a ti i dalje budi zavidan ne vjeruj il sta te vec zelja
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#63 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by shlauf »

Image

Dobarrrrr servis, dolaze na lice mjesta a cijena nije previsoka.

Aleee aleeeeeeeeee :dance:

Ljubiše mi moga !!!!
:sax:
uzas
Posts: 52
Joined: 16/03/2009 07:26

#64 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by uzas »

Pa sto BIHAMK ovo ne uvede kod nas :lol: kvario bih auto po citav dan :thumbup: :thumbup:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#65 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Control panel »

ja mijenjao ulje na 307ci benzincu 4 litre 56 KM Total Quartz 7000
ekist
Posts: 63
Joined: 17/09/2008 15:53

#66 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by ekist »

BLOK i samo BLOK, ako ste redovan musterija onda nekad vam zamjene nesto gratis ili ne naplate neku uslugu a definitivno su najusluzniji, Dedovic i onaj na Ilidzi ni pod razno, opek'o se vise puta, odes jedno da napravis pokvare ti drugo.
rias
Posts: 2
Joined: 18/08/2010 21:30

#67 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by rias »

Pls, treba mi savjet. Jos sam zensko:) Peugeot 206, 2003, motor 1,2, presao 87000. Inace sam ka kupila polovnog.

Kazu majstori svi koji su ga gledali da je pravo zategnut, pa me zanima koliko ga jos dugo mogu vozati bez velikog servisa (iako su mi rekli da je najbolej do 90 000 ) i GDJE DA ODRADIM TAJ VELIKI SERVIS?

Da li na Barama tj kod ovlašćenog servisera i koliko bi otprilike servis kostao ili negdje kod nekog privatnika? Kazu ima neki Buco u istočnom Sarajevu koji radi samo Peugeot i Clio?

Dajte savjet plsssssssss.

Hvala
Grga07
Posts: 175
Joined: 27/12/2009 22:35

#68 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Grga07 »

posto si ga kupila polovnog moj ti je savjet da odma uradis veliki servis, jer tesko je bit siguran da je kilometraza prava tak da se ne isplati rizikovat barem po meni...
pozz i neka te dobro sluzi ;)
User avatar
alcho
Posts: 1469
Joined: 31/08/2006 09:08

#69 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by alcho »

Posto je neko spomenuo Sevis 206 na Stupu samo da vam skrenem pažnju da tamo ne idete ni pod razno. Najvece smece od servisa na koje se moze naici, ljudi apsolutno pojma nemaju. Nazalost, 2 puta sam kod njih isao i oba puta su mi zamijenili dio koji nisu trebali i naravno, kad je neko drugi popravio auto, ni na pamet im nije palo da kompenziraju uzalud bacen novac. Da ne govorim da se radilo o trivijalnostima koje su drugi majstori rjesavali "zatvorenih ociju". Ne mogu da vjerujem da neko ko zivi od toga ne zna osnovne stvari o autima koja servisira.
Njima vise ne bih dao ni gumu da mi napumpaju! :dance:
User avatar
TarikSA
Posts: 254
Joined: 22/04/2009 01:00
Location: Sarajevo

#70 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by TarikSA »

Ja na Seat Ibizi 1.9 TDI 2004 godiste (presao s njim 81000) mjenjao ulje i sve filtere doslo me 215KM u ovlastenom servisu, od toga samo ulje Castrol Edge (mislim da je Edge, ako nije Magnatec nemam pojma) dodje oko 76KM 4l.
Ovo za 53KM mi nije jasno nikako, nesto tu nije ok. Neko je zaplatio sigurno ako ti je naplatio to sve samo 53KM, nekome je otislo iz padje za ovaj propust.

Eto toliko od mene pozzzz.

Peugeot servis (iskljucivo onaj na Stupu, dobri, pouzdani, ovlasteni - znam jer sestra ima PUG-a 207)
rias
Posts: 2
Joined: 18/08/2010 21:30

#71 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by rias »

Hvala na savjetima. A zasto bas na Stupu? ( i samo tren, jel to onaj u stvari u Nedzaricima preko puta domova ), jer vidim svi govorite o Stupu.

Sad sam zvala taj servis. Cijena velikog servisa je oko 1 000 km a na Barama je 600km. Kako je moguce da je tolika razlika!!!!!!!

Opet sam zvala da provjerim. Kazu i jedan i drugi da mjenjaju sve: remenove , zupcasti, pumpu,ššaner, ulje, filter i ruke naravno idu uz to. (Samo mi je ovaj na Barama rekao da .... joj zaboravih .... za jedan dio, ako je ok valdja remenovi il nesto slicno..... ako ej ok da ne mjenjaju vec da se mjenja po potrebi.

Pa jel moguće da je tolika razlika??????

Pa sto onda na bih na Barama? :)

(u ovim situacijama je musko preko potrebno:)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#72 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by respo »

ekist wrote:BLOK i samo BLOK, ako ste redovan musterija onda nekad vam zamjene nesto gratis ili ne naplate neku uslugu a definitivno su najusluzniji, Dedovic i onaj na Ilidzi ni pod razno, opek'o se vise puta, odes jedno da napravis pokvare ti drugo.
ne znam sto si se ti opekao kod dedovica
ja ga gore odrzavam i do sada nista nisu uradili a da nisam bio zadovoljan a i u bloku sam radio nemam ni dole zamjerke samo sam odabrao dedovica jer je jeftiniji a kvalitetom su isti kao i blok bar je to moje misljenje
za tog na ilidzi ne znam tako da za njega ne mogu govoriti
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#73 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by respo »

rias slobodno ti pravac bare i nemas brige
ja gore odrzavam auto od same kupovine i zadovoljan sam 100%
ako te nesto bas zanima imas privatnu poruku pa pitaj
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#74 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Control panel »

i ja kod dedovica odrzava i zadovoljan sam za sada. majstori su raja. a nisu ni skupi. cak sam se iznenadio kako su povoljni, jer sam se naslusao prica kako su francuzi skupi za odrzavanje.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#75 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Control panel »

TarikSA wrote: Ovo za 53KM mi nije jasno nikako, nesto tu nije ok. Neko je zaplatio sigurno ako ti je naplatio to sve samo 53KM, nekome je otislo iz padje za ovaj propust.
mi navikli da nas uzimaju lopatom pa kada neko naplati nesto jeftinije onda nam bude sumnjivo. dedovic je ovlasteni servis. stavlja totalovo ulje koje preporucuje Peugeot 4 litre mu je 53-54 KM.
Post Reply