Ginekologija - sve o tome

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
159
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
233
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
56
7%
Samo po potrebi
92
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
152
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
15
2%
 
Total votes: 771

krmenadla
Posts: 92
Joined: 06/04/2008 13:58

#51 Re: Ginekologija i vagine....

Post by krmenadla »

Ima li ko iskustva s doktoricom Vojislavom Purković? Cijene, rad i ostalo.
Ordinacija joj je na Ilidži.
krmenadla
Posts: 92
Joined: 06/04/2008 13:58

#52 Re: Ginekologija i vagine....

Post by krmenadla »

Koga preporučujete kao naj dr.?
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#53 Re: Ginekologija i vagine....

Post by neprilagodjena »

Ne idem kod ginekologa dovoljno a trebala bi,
zadnji put kad sam kod njega bila izvadio mi je spiralu i to je sve.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#54 Re: Ginekologija i vagine....

Post by ljubav_aha »

ginekoloski pregled svake godine u isto vrijeme,ciscenje zuba 2 puta godisnje,kod frizerke svaki mijesec ;-)

HPV gardasyl vakcina ima lose posljedice u manjim slucajevima,isto tako se preopucuje koristiti bilo koji medicniski prozvid tek nakon 5 godina odobreanj od strane FDA

muski ginekolog,slucajnost,ali odlicne preporuke i odlicni specijalisti

najveca mi je komedija kada me pita o skesualnim aktivnostima :lol:
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#55 Re: Ginekologija i vagine....

Post by mojgrad »

Meni su nekako muski ginekolozi, zubari i frizeri uvijek bili bolji od zenskih. Mozda je to slucajnost na koga naletis ali moje iskustvo govori da su sposobniji cak sta vise pazljiviji nego zene.
budalica
Posts: 38
Joined: 10/04/2008 22:59

#56 Re: Ginekologija i vagine....

Post by budalica »

Evo jos malo o HPV-u, ako ikoga zanima (na bosanskom jeziku)
Što je to Humani Papilomavirus (HPV)?
Ljudski papiloma virus je DNK virus čiji je naziv izvedenica od lat. riječi papilla (bradavica) i grč. riječi oma (tumor) * Centar za kontrolu i prevenciju bolesti u Atlanti, SAD *(CDC) procjenjuje da je u 2005. g. 20 milijuna ljudi u SAD-u bilo zaraženo HPV-om *Zasad je poznato više od 130 različitih tipova HPV-a, svaki tip nosi broj
*40-tak tipova HPV-a može uzrokovati infekcije u području genitalnih organa
* Većina HPV infekcija je prolazna i bez simptoma
* Ipak, ponekad infekcija HPV-om može dovesti do razvoja karcinoma vrata maternice, predstadija raka ili genitalnih bradavica, ovisno skupini kojoj virus pripada
kupine HPV-a prema promjenama koje mogu uzrokovati
*Od 40-tak virusa koji uzrokuju promjene u anogenitalnom području tri su skupine:

Visokorizični tipovi: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68, 73 i 82 – mogu uzrokovati zloćudne promjene (predstadije raka i rak vrata maternice)

Niskorizični tipovi: 6, 11, 40, 42, 43, 44, 54, 61, 70, 72, 81, i CP6108 – mogu uzrokovati dobroćudne promjene (genitalne bradavice)

Tipovi neodređenog rizika
* HPV infekcija uzrokuje tumor na način da se virus ugradi u stanice domaćina i započne bujanje stanica
*Nastali tumori mogu biti dobroćudni (šiljasti kondilomi spolovila i oko anusa). Ti su tumori povezani s HPVom niskog rizika, najčešće tipovima 6 i 11 (u 90% slučajeva)
*Zloćudni tumori koji mogu nastati su karcinom vrata maternice. Najčešći tipovi koji uzrokuju zloćudne promjene su HPV 16 i 18 ( u 70% slučajeva raka vrata maternice i predstadijima raka CIN 2/3)

Genitalne bradavice

*Genitalne bradavice (šiljasti kondilomi) uzrokuju niskorizični tipovi HPV-a
*Bradavičaste promjene nalaze se na unutrašnjem ili vanjskom području spolnih organa i oko anusa.
*Mogu boljeti, svrbjeti, krvariti i stvarati nelagodu. Te promjene najčešće nisu predstadiji raka.
*Uspješno se liječe, no ponekad je liječenje potrebno ponoviti nekoliko puta kako bi se promjene odstranile.
Rak vrata maternice i predstadiji raka (CIN)

*Rak vrata maternice je ozbiljna bolest koja ugrožava život
*Uzrokuju ga visokorizični tipovi HPV-a, u 70% slučajeva tip 16 i 18
*Raku prethode neliječeni predstadiji raka (CIN-ovi) koje se mogu otkriti redovitim ginekološkim pregledima (PAPA-test) i liječiti
Tko je ugrožen od Humanog Papillomavirusa?

* CDC procjenjuje da će se najmanje 50% seksualno aktivnih ljudi tijekom svog života zaraziti HPV-om
*Sve ženske i muške, spolno aktivne osobe, su pod rizikom
*Prema istraživanjima provedenim kod nas, među ženama s patološkim nalazom PAPA testa od visokorizičnih HPV-a tip 16 je najučestaliji tip virusa, slijede 31, 33, na 4. mjestu tip 18, a pojavljuju se još i 52, 45, i 58.
*Mnogi ljudi koji su zaraženi HPV-om ne moraju pokazivati bilo kakve znakove ili simptome!
*To znači da mogu prenijeti virus drugoj osobi, a da to i ne znaju!

Što je to Gardasil?

GARDASIL je četverovalntno cjepivo koje pomaže u zaštiti od bolesti uzrokovanih HPV-om tipova
6, 11, 16 i 18:

*Raka vrata maternice
* Abnormalnih i prekanceroznih promjena vrata maternice
* Abnormalnih i prekanceroznih promjena rodnice
*Abnormalnih i prekanceroznih promjena stidnice
*Genitalnih bradavica

Cjepivo pomaže u sprječavanju nastanka ovih bolesti – ali ih neće izliječiti!

Cjepivo je proizvedeno rekombinantnom tehnologijom i sadrži samo dijelove virusa.

Cjepivo je namijenjeno djevojčicama/djevojkama u dobi od 9 do 26 godina.

Cijepljenje se provodi u 3 doze



Istraživanja

*Učinkovitost u sprječavanju prekanceroznih lezija vrata maternice i stidnice ispitana je među djevojkama i ženama u dobi 16-26 g. s visokom djelotvornošću 95-100%.
*Praćenje je trajalo 2-4 godine. Manji je broj žena, njih 241, praćeno 5 godina s istom visokom djelotvornošću
*Prema najnovijim objavljenim podacima, Gardasil je u žena u dobi od 24 do 45 godina spriječio 91% stalnih infekcija, blagih abnormalnosti i prekanceroznih stanja vrata maternice te lezija na vanjskome spolovilu uzrokovanih HPV-om tipa 6, 11, 16 i 18
U djevojčica, djevojaka i mladića od 9-15 godina zasad postoje podaci samo o uspješnom stvaranju protutijela po završetku cijepljenja.
Nije ustanovljena izravna veza protutijela sa zaštitom

Pomaže li cjepivo ako je netko već zaražen Humanim Papillomavirusom?

*Cjepivo će najbolje štititi prije bilo kakvog kontakta tipovima HPV-om tipova 6,11,16 i 18; najsigurnije prije početka spolnog života
*Netko, tko je već zaražen HPV-om, može imati koristi od ovog cjepiva jer većina ljudi nije zaražena sa sva četiri tipa virusa od kojih cjepivo štiti, pa će imati djelomičnu zaštitu od preostalih tipova sadržanih u cjepivu
*Cjepivo se ne smije koristiti s namjerom liječenja bolesti

Tko se NE smije cijepiti?

Osoba:

*alergična na bilo koji sastojak cjepiva (npr. pekarski kvasac)
*koja je imala alergijsku reakciju nakon primjene prethodne doze cjepiva
*sa visokom tjelesnom temperaturom
*koja boluje od teže akutne bolesti

O ostalim kontraindikacijama individualno će odlučiti liječnik cjepitelj
Prije cijepljenja važno je liječniku naglasiti:

*alergijsku reakciju na prethodnu dozu cjepiva
*poremećaj zgrušavanja krvi
*oslabljeni imunološki sustav, npr. zbog genetske bolesti ili HIV infekcije
*trenutnu ili planiranu trudnoću, cjepivo se ne preporuča davati u trudnoći
*povišenu tjelesnu temperaturu
*uzimanje lijekova
Kako se prima cjepivo?
Cjepivo se prima kao injekcija u mišić nadlaktice
Potrebno je primiti 3 doze cjepiva i to redom:

1. Prva doza: na dan dolaska
2. Druga doza: 2 mjeseca nakon prve doze
3.Treća doza: 6 mjeseci nakon prve doze

Zasad poznate nuspojave cijepljenja?
Kao i kod ostalih cjepiva moguće su nuspojave, iako se cjepivo općenito dobro podnosi

Najčešće zabilježene nuspojave uključuju:

* bol, otok, svrbež i crvenilo na mjestu primjene cjepiva
*povišena temperatura, mučnina, vrtoglavica, povraćanje, nesvjestica

Zabilježene su i sljedeće nuspojave:

*otok limfnih žlijezda, Guillain-Barré sindrom, glavobolja

Što je potrebno znati?

*Cijepljenje nije zamjena za rutinski probir na rak vrata maternice (PAPA test, kolposkopija, HPV tipizacija)!
* Djevojke/žene i nakon cijepljenje trebaju se redovito kontrolirati kod ginekologa!
Cjepivo neće štititi od bolesti koje mogu nastati preostalim tipovima HPV-a koji nisu zastupljeni u cjepivu!
*Postoji više od 130 tipova HPV-a: ovo cjepivo štiti od 4 tipa (6, 11, 16, 18)!
*Za sada nema objavljenih kliničkih studija koje bi pokazale da je učinkovitost cijepljenja veća ako se provodi u dječjoj dobi!
*Nema studija dugoročnog praćenja djece do 15. godine koja su do sada cijepljena iz kojih bi se vidjela uspješnost zaštite od HPV infekcije i raka u odrasloj dobi!
*Prema podacima dosadašnjih kliničkih studija zaštita je pouzdana 5 godina nakon cijepljenja!
*U Europi je cijepljenje do sada ušlo u kalendar cijepljenja djece samo u Italiji i Austriji,a cijepljenje se organizirano provodi u Australiji!
* Cjepivo je dokazano učinkovito kod žena u dobi od 16 do 26 godina
Preuzeto sa http://www.hzjz.hr/skolska/hpv.htm#Geni ... 0bradavice
budalica
Posts: 38
Joined: 10/04/2008 22:59

#57 Re: Ginekologija i vagine....

Post by budalica »

Genitalna (spolna) HPV-infekcija
Genitalna je HPV-infekcija spolno prenosiva bolest čija je učestalost u svijetu u porastu, osobito među mlađim, spolno aktivnim osobama oba spola. Karakteriziraju je sklonost ponovnom javljanju (recidiviranju), dugotrajno liječenje i povezanost s pojavom zloćudnih novotvorina (karcinoma). Uzrokuje je 30-ak tipova HPV-a, koji se dijele na «niskorizične» i «visokorizične» tipove. «Niskorizični» tipovi (6, 11, 41, 43, 44) uzrokuju genitalne bradavice (kondilome) ili manje abnormalnosti staničja vrata maternice (PAPA test), dok «visokorizični tipovi» (16, 18, 31, 35, 39, 45, 51, 52, 56) mogu uzrokovati pojavu zloćudnih novotvorina (karcinoma) vrata maternice, vanjskog spolovila, rodnice, penisa ili anusa.

Kako nastaje genitalna HPV-infekcija
HPV-om se može zaraziti svaka osoba koja je bila u spolnom odnosu/kontaktu s osobom koja je zaražena HPV-om. Dakle, ta se infekcija najčešće širi spolnim putem, a rijetko se događa da se tijekom vaginalnog poroda HPV prenese s majke na dijete. Nažalost, zaražene osobe, koje nemaju simptome, glavni su izvori zaraze i prenose je svojim spolnim partnerima, pa se često događa da ni jedni ni drugi nisu svjesni da su zaraženi HPV-om.

Simptomi HPV-infekcije
Većina osoba koja je zaražena HPV-om ne zna da ima HPV-infekciju jer virus živi u stanicama kože ili sluznice i uopće ne stvara simptome.
Kod manjeg broja osoba pojavljuju se tzv. šiljasti kondilomi (condylomata accuminata) ili bradavice na vanjskom spolovilu, po cijeloj površini rodnice, na glavi penisa ili prepuciju te području oko anusa. Kondilomi izgledaju kao mekane, vlažne, uzdignute ravne ili resičaste tvorbe ružičaste do crvene boje, koje se mogu pojaviti nekoliko tjedana ili mjeseci nakon spolnog kontakta sa zaraženom osobom. Ako je broj kondiloma manji, praćeni su svrbežom, a u slučaju da su njima zahvaćene veće površine, skloni su krvarenju i tada postaju vrlo bolni.
Procjenjuje se da je 80 -100% djevojaka u dobi od 18 do 25 godina došlo u kontakt s HPV-om prilikom spolnih odnosa, dok se u svega 30% njih razvijaju simptomi HPV-infekcije, jer kod većine dolazi do spontanog samoizlječenja, što ovisi o imunitetu zaražene osobe. Znanstvena istraživanja pokazala su da pad imuniteta (stres, alkohol, pušenje, nedostatna prehrana itd.) može potaknuti aktivnost virusa, što može dovesti do pojave različitih abnormalnosti staničja i/ili zloćudnih novotvorina (karcinoma) kože i sluznica.

Kako otkriti HPV-infekciju
U slučaju pojave HPV-infekcije sa simptomima (kondilomi uz svrbež, krvarenje i/ili bolnost), dijagnozu HPV-infekcije nije teško postaviti jer se takvi bolesnici obično brzo jave liječniku koji ih onda uputi na dalje urološke ili ginekološke pretrage. Muškarcima se za dokaz postojanja HPV-infekcije uzima bris mokraćne cijevi (urološki pregled), a ženama se uzima bris vrata maternice (PAPA-test). Ako se na PAPA-testu utvrdi pojava cervikalne intraepitelne neoplazije (CIN 1 - blaga displazija, CIN 2 - srednje izražena displazija i CIN 3 – teška displazija), može se dodatno izvršiti i kolposkopija (pretraga kojom se uočavaju promjene vrata maternice) te biopsija tkiva na kojem su uočene promjene. Pri sumnji na zloćudnost, indicirana je citološka i patohistološka pretraga, kao i izravno otkrivanje HPV DNA u uzorku tkiva ili obrisku.
Međutim, kako većina zaraženih nema nikakvih simptoma, osobito je bitno za žene redovito obavljanje PAPA-testova (jednom godišnje), kako bi se moglo otkriti eventualno postojanje HPV-infekcije. U slučaju da se dokaže postojanje HPV-a kod žena, zahtijevaju se i detaljnije urološke pretrage njihovih spolnih partnera.

Povezanost HPV-a i zloćudnih novotvorina
Znanstvena su istraživanja pokazala da su «niskorizični» tipovi HPV-a odgovorni za nastanak dobroćudnih kondiloma te staničnih promjena vrata maternice niskog stupnja zloćudnosti (CIN1). «Visokorizični» tipovi HPV-a drže se odgovornima za većinu zloćudnih novotvorina vrata maternice. Danas se smatra da kronična HPV infekcija povisuje nastanak zloćudne novotvorine vrata maternice za 65 puta, a ako je riječ o «visokorizičnim» tipovima HPV-a, za čak 130 puta. Srećom, u većine se žena (90%), u kojih je utvrđeno prisustvo HPV-a, nikad ne razvije karcinom vrata maternice.

Liječenje
Specifično liječenje, nažalost, ne postoji, a sam postupak liječenja složen je i ovisi o zdravstvenom stanju zaražene osobe (dob, opće zdravstveno stanje, oblik, veličina i lokalizacija promjena itd.). Kondilomi se mogu uklanjati kirurškim putem (laserom, krioterapijom, elektrokoagulacijom, LEEP-om) ili se premazuju različitim kemijskim sredstvima, a ponekad se u njih ubrizgava interferon (protein koji stvara imunost na viruse). Unatoč svemu, HPV-infekcija ne može se izliječiti u potpunosti.

Prevencija
Najsigurniji je način eliminacije rizika od HPV-infekcije spolna apstinencija, no ona je za većinu osoba teško prihvatljiva. Kod spolno aktivnih osoba preporuča se obostrani monogamni odnos te izbjegavanje rizičnog spolnog ponašanja. Kako je vrlo teško ustanoviti HPV status spolnog partnera koji je prije toga bio spolno aktivan, slijedi da manji broj spolnih partnera znači i manji rizik od infekcije HPV-om. Svakako se preporuča uporaba prezervativa (kondoma) pri spolnom odnosu. Međutim, za razliku od ostalih spolno prenosivih bolesti, prezervativ ne štiti u potpunosti jer se HPV može nalaziti na dijelu kože koji prezervativ ne pokriva.
Također je potrebno liječiti sve oboljele i njihove partnere, čak i u slučaju da nema znakova bolesti. Za žene je nužan redovit ginekološki pregled s PAPA-testom (jednom godišnje), kako bi se pravovremeno djelovalo na moguću pojavu raka vrata maternice.
Pravu prevenciju predstavljalo bi cjepivo protiv HPV-a kojim bi se cijepila ženska populacija prije početka spolnog života, iako neki drže da bi trebalo cijepiti osobe oba spola. Danas postoje dvije vrste cjepiva protiv HPV-a koje su u završnoj fazi kliničkih ispitivanja, a nedavno je jednu od njih odobrila i FDA u SAD-u. Međutim, to cjepivo još uvijek nije u širokoj uporabi.
preuzeto sahttp://www.zzjzpgz.hr/nzl/43/bolest.htm
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#58 Re: Ginekologija i vagine....

Post by zemo_online »

jeli vama zenama svejedno dali je ginekolog musko ili zensko?
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#59 Re: Ginekologija i vagine....

Post by anais_nin »

test01 wrote:jeli vama zenama svejedno dali je ginekolog musko ili zensko?
meni nije :)
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#60 Re: Ginekologija i vagine....

Post by zemo_online »

pa ti si konzervativnih,tradicionalnih pogleda na svijet,svjetonazora.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#61 Re: Ginekologija i vagine....

Post by anais_nin »

test01 wrote:pa ti si konzervativnih,tradicionalnih pogleda na svijet,svjetonazora.
:? :shock:
budalica
Posts: 38
Joined: 10/04/2008 22:59

#62 Re: Ginekologija i vagine....

Post by budalica »

Test01, jest da nije meni bilo upuceno, ali i meni je nekako lakse ako je ginekolog zenskog roda..Nema veze sa spolom koliko sa cinjenicom da mi je nekako logicnije i jednostavnije otici na pregled kod nekoga ko ima vaginu kao i ja i zna koliko su zene osjetljive, nego kod nekog muskarca,(pustimo idealisticke price-etika, kodeks, moral-muskim ginekolozima su sve vagine iste, kad znamo da smo svi ljudi, i necu da se neki ginekolog prisjeca moje vagine u neke privatne svrhe :-) ) koji neki puta znaju biti i grubi ..
Drago mi je sto imam zenu ginekologa..Jednostavnije je izaci naga i leci pred zenu, nego pred muskarca, bez obzira na to sto je ljekar, istina da dodjem u situaciju da moram, naravno da bih otisla kod muskarca ginekologa, ali sve dok mogu birati, ici cu kod zene.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#63 Re: Ginekologija i vagine....

Post by zemo_online »

da,logicno,shvatam
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#64 Re: Ginekologija i vagine....

Post by zemo_online »

evo,meni je isto hoce li urolog biti zensko ili musko.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#65 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Bumbar »

test01 wrote:evo,meni je isto hoce li urolog biti zensko ili musko.
a proktolog?? :D :D ...
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#66 Re: Ginekologija i vagine....

Post by mamica papucarka »

[quote="mojgrad"]Meni su nekako muski ginekolozi, zubari i frizeri uvijek bili bolji od zenskih. Mozda je to slucajnost na koga naletis ali moje iskustvo govori da su sposobniji cak sta vise pazljiviji nego zene.[/quote]

i meni su muskarci ginekolozi pazljiviji. Ne bih generalizovala nego samo govorila iz vlastitog iskustva. I meni je prirodnije da me muskarac pregleda nego zena. Ne znam zasto, ali mi je duplo neprijatenije bilo kada me je zena pregledala, nego muskarac :roll:
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#67 Re: Ginekologija i vagine....

Post by rikardoreis »

mamica papucarka wrote:Cure, kako mi nemamo temu o kontracepciji :? meni nesto muka, pa dosla malo na Zdravlje da protabirim i skontam da nemamo temu o kontracepciji :shock: :run:
da nisi :D opet :D trudna :D :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#68 Re: Ginekologija i vagine....

Post by mamica papucarka »

ma jok ja :run: Sta ti je bolan. :lol: Pomislit ce neko, ova je desetero rodila :lol: Ali, bas mi bi cudo kad vidjoh da nemamo tako vaznu i edukativnu temu. Onda se dole podju javljaju djecica sa pitanjem " je li mi cura ostala trudna ako sam... :run: " :mrgreen:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#69 Re: Ginekologija i vagine....

Post by ljubav_aha »

vazektomiju niko ne spominje :D
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#70 Re: Ginekologija i vagine....

Post by rikardoreis »

mamica papucarka wrote:ma jok ja :run: Sta ti je bolan. :lol: Pomislit ce neko, ova je desetero rodila :lol: Ali, bas mi bi cudo kad vidjoh da nemamo tako vaznu i edukativnu temu. Onda se dole podju javljaju djecica sa pitanjem " je li mi cura ostala trudna ako sam... :run: " :mrgreen:
:P :D :D

sta cu :D logicki :D povez'o tvoju muku :D i zal za kontracepcijom :D

nisu dole djeca :D samo novi forumasi :D :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#71 Re: Ginekologija i vagine....

Post by mamica papucarka »

to se kaze "ko se jednom opece i u jogurt puse" :lol:
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#72 Re: Ginekologija i vagine....

Post by zemo_online »

Ćelava cura wrote:
test01 wrote:evo,meni je isto hoce li urolog biti zensko ili musko.
Test01, jesi li ti ovo gore upitao zato sto si ti po zanimanju ginekolog? :D :mrgreen:
Nisam ginekolog,a sta i da jesam? Koja bi bila razlika?
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#73 Re: Ginekologija i vagine....

Post by zemo_online »

Pa shvatam da je zeni teze otici kod muskog ginekologa nego muskarcu kod zenskog urologa.
Zene su osjetljivije,i tjelesno i emotivno,zar ne?
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#74 Re: Ginekologija i vagine....

Post by ljubav_aha »

test01 wrote:Pa shvatam da je zeni teze otici kod muskog ginekologa nego muskarcu kod zenskog urologa.
Zene su osjetljivije,i tjelesno i emotivno,zar ne?
vrlo je vazno kakav je doktor i kao je pristupacan i kako prilazi problemu
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#75 Re: Ginekologija i vagine....

Post by neprilagodjena »

e posto neznam da li ima ovakva tema a zao mi je otvarati :-) ja cu ovdje da reagujem.


Evo vec neko vrjeme nisam dobila menstruaciju a nisam trudna :-)
bila sam kod doktorice ona nezna sta je,kaze da je do stresa a ja joj nevjerujem.

imam prijateljicu evo vec 3 mjeseca nije dobila menstruaciju i nije trudna,rekli su joj
ako u uskoro
nedobije da ima sanse da je u meno pauzi :roll: :roll:

tako da me uhvatila briga o ovome :roll: :roll:

ima li neko ovdje da ima slicno iskustvo??
Post Reply