Robot komerc da ili ne???

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

sekretar
Posts: 250
Joined: 22/10/2006 06:28

#76

Post by sekretar »

karanana wrote:Cuj stanovi? Koliko je jvadrat bio? nisam cuo ovu verziju niti sam cuo da se negdje prodaju.
Stanovi su tu. prodani davno. cijenu sam znao, al da ne bubam...
*mima*

#77

Post by *mima* »

nezeljeni nadimak wrote:
mima wrote:
Phia wrote: Mima opet se svađaš šta ti je? :D

Sta znaci.....opet!!!!!!! Kad sam se ja svadjala? :roll:



Nikad.

Biti prostakusa je valjda do karaktera, a na karakter utice vise razlicitih faktora :oops:
U cemu je problem?
nezeljeni nadimak
Posts: 435
Joined: 18/08/2007 23:39

#78

Post by nezeljeni nadimak »

Merkator je skuplji od svih ostalih. Koliko sam uspio da primijetim prehrambeni proizvodi koje kupujem su uglavnom skuplji od 10-30 % nego kod drugih prodavaca.

Po ponudi i cijenama, Robot, pa Interex.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#79

Post by Mahalac »

:roll:
Zavisi sta kupujes ali skoro pa potpuna neistina 8)
sekretar
Posts: 250
Joined: 22/10/2006 06:28

#80

Post by sekretar »

veca_sa wrote:kad nabavis sve, slozi u excel i postiraj nam uporedbu da i mi znamo
Napraviću na google docs i radiću publish. Nek se i drugi okoriste.
Naravno ako ima zainteresovanih?
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#81

Post by terapija »

zena21 wrote:I ja samo kupujem u Mercatoru... Izbor je daleko najbolji, osoblje ljubazno... jedino mi smeta sto su njihova parking mjesta manja nego bi trebala biti :roll:
nista protiv mercatora, niti ima veze s patriotizmom, ali bih veoma pohvalio MERKUR centar na Otoci.

Dzaba parking (na zalost je besplatno pa su seljaci iz okoline sva mjesta zauzeli 23/7) ali ipak eto besplatan je, je li :P

Izbor je odlican, iako manji nego recimo merkatoru, ali cijene su vecinom dosta nize. Imaju potrosacke kartice i skupljanjem poena kao i na pika karticama mozete dobiti popuste.

A sto je meni najbitnije je, da uvijek radi mnogo kasa i nikada nisam cekao vise od 2 minute, a ne kao u merkatoru gdje radi samo onoliko kasa koliko je prijeko potrebno...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#82

Post by amrino »

Ma treba se skontat zbog cega, kad i na koji vremenski period ides u kupovinu...
Ja- kad "dizem fasungu"- tj. kad kupujem vece kolicine osnovnih kucnih potrepstina idem u Interex ili Gadzu (a ima i onaj shoping na Mojmilu) jer se najvise isplati...A kad idem da uzivam u kupovini....da se setkam laganine od police do police...da kupim ono nest'...idem u Merkator...
Volim obilaziti shopinge- ali nerijetko hodam po nekom i po sat a da izadjem praznih ruku...
Uporedjivati cijene treba svakako- cuvajte racune- pa cete ubrzo skontat koje namirnice trebate gdje kupovati- i jos ako vam se da pratiti akcije- moze se dobro ustediti...
nezeljeni nadimak
Posts: 435
Joined: 18/08/2007 23:39

#83

Post by nezeljeni nadimak »

Mahalac wrote::roll:
Zavisi sta kupujes ali skoro pa potpuna neistina 8)

I Mercator, Robot i Interex su blizu, pa izvoli, sam malo istrazi ako su ti cijene bitna stvar. I ne trazim da mi vjerujes. U ovom slucaju mislim na prehrambene proizvode, kucne potrepstine i sl. Ne kazem da su bas svi artikli skuplji (jeftinije ces rijetko naci), ali ih je vecina skupljih nego u Interexu i Robotu. Zapravo mozes naci one proizvode od solne kiseline do govedjih narezaka i kiselih krastavaca sa oznakom "Merkator" koji jesu nesto jeftiniji nego sto su to solne kiseline govedji naresci i krastavci drugih proizvodjaca, a o kvaliteti prosudi sam. Mi radije kupimo Vegafruit, Vitaminku, neke makedonske proizvode, nego kisele salate koje Merkator od ko zna kuda nabavlja, pa pakuje. I VF je bio jeftiniji, ali tamo vise ne zalazimo, pa ne znam kako je od kako ih je preuzeo Konzum. Nismo bogati, pa obracamo paznju na te stvari i dobro nam dodje cak i kada nam sa necega sto kosta oko marku ostane 10-20 feninga, jer nam se za mjesec dana onda nesto novca i nabere. Jedina prednost Merkatora je sto je za nijansu snadbjeveniji od drugih, ali nase potrebe mogu zadovoljiti i drugi prodavaci.
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#84

Post by amrino »

nezeljeni nadimak wrote:
Mahalac wrote::roll:
Zavisi sta kupujes ali skoro pa potpuna neistina 8)

I Mercator, Robot i Interex su blizu, pa izvoli, sam malo istrazi ako su ti cijene bitna stvar. I ne trazim da mi vjerujes. U ovom slucaju mislim na prehrambene proizvode, kucne potrepstine i sl. Ne kazem da su bas svi artikli skuplji (jeftinije ces rijetko naci), ali ih je vecina skupljih nego u Interexu i Robotu. Zapravo mozes naci one proizvode od solne kiseline do govedjih narezaka i kiselih krastavaca sa oznakom "Merkator" koji jesu nesto jeftiniji nego sto su to solne kiseline govedji naresci i krastavci drugih proizvodjaca, a o kvaliteti prosudi sam. Mi radije kupimo Vegafruit, Vitaminku, neke makedonske proizvode, nego kisele salate koje Merkator od ko zna kuda nabavlja, pa pakuje. I VF je bio jeftiniji, ali tamo vise ne zalazimo, pa ne znam kako je od kako ih je preuzeo Konzum. Nismo bogati, pa obracamo paznju na te stvari i dobro nam dodje cak i kada nam sa necega sto kosta oko marku ostane 10-20 feninga, jer nam se za mjesec dana onda nesto novca i nabere. Jedina prednost Merkatora je sto je za nijansu snadbjeveniji od drugih, ali nase potrebe mogu zadovoljiti i drugi prodavaci.
Slazem se. Vecina ljudi uopste ne obraca paznju na cijene i primjetila sam da im ne predstavlja bitnu razliku ako neki proizvod negdje kosta npr. 1.20 a na drugom mjestu 1.35. A toga se pravo "nabere"...
Ebi ga- nismo svi isti . Ali istina je da je Merkator skuplji od ostalih mjesta
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#85

Post by chuchumbamayumbe »

Jedino sta ja kupujem u Merkatoru su suhovina i sirevi, ono, kada treba neko da dodje...
Lijepo izrezu, higijena na nivou, spakuju i to je to.
Ostalo sve DP, Hipermarket Mojmilo, Interex i Gadzo.
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#86

Post by ifbbpro »

zena21 wrote:... jedino mi smeta sto su njihova parking mjesta manja nego bi trebala biti ...
to vama zenama
:D

Bez zajebancije, Mercator je majka svih shop. centara, da se razumijemo. Ali nemam nista ni protiv Robota. Merkur na Otoci je isto beton!
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#87

Post by ifbbpro »

neshto wrote:
mima wrote:Prosvijetli sam sebe.
pa znao sam da će biti takav odgovor :lol:

radim na takvom mjestu da imam podatke o mnogim firmama u BiH. vjeruj mi da je robot u top 20 BH firmi a ako mu pridodamo još biru koja uveliko izvozi DOMAĆE frižidere u EU onda bi ti stvarno trebalo brdo argumenata da se uopšte upustim u daljnju konverzaciju sa tobom....
Evo ljudi se zale na birine prozvode.. i ja sam kupio masinicu za sisanje birinu, 6 km, i ne sluzi me bas najbolje, ali uzeo sam birin frizider i evo vec 2-3 godine radi bez problema, ruku na srce.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#88

Post by sulesavic »

nezeljeni nadimak
Posts: 435
Joined: 18/08/2007 23:39

#89

Post by nezeljeni nadimak »

ifbbpro wrote:
...masinicu za sisanje birinu, 6 km, i ne sluzi me bas najbolje

6 KM :shock:

Pa da je upotrijebis jednom ili dva puta dobra je.
nezeljeni nadimak
Posts: 435
Joined: 18/08/2007 23:39

#90

Post by nezeljeni nadimak »

amrino wrote:
nezeljeni nadimak wrote:
Mahalac wrote::roll:
Zavisi sta kupujes ali skoro pa potpuna neistina 8)

I Mercator, Robot i Interex su blizu, pa izvoli, sam malo istrazi ako su ti cijene bitna stvar. I ne trazim da mi vjerujes. U ovom slucaju mislim na prehrambene proizvode, kucne potrepstine i sl. Ne kazem da su bas svi artikli skuplji (jeftinije ces rijetko naci), ali ih je vecina skupljih nego u Interexu i Robotu. Zapravo mozes naci one proizvode od solne kiseline do govedjih narezaka i kiselih krastavaca sa oznakom "Merkator" koji jesu nesto jeftiniji nego sto su to solne kiseline govedji naresci i krastavci drugih proizvodjaca, a o kvaliteti prosudi sam. Mi radije kupimo Vegafruit, Vitaminku, neke makedonske proizvode, nego kisele salate koje Merkator od ko zna kuda nabavlja, pa pakuje. I VF je bio jeftiniji, ali tamo vise ne zalazimo, pa ne znam kako je od kako ih je preuzeo Konzum. Nismo bogati, pa obracamo paznju na te stvari i dobro nam dodje cak i kada nam sa necega sto kosta oko marku ostane 10-20 feninga, jer nam se za mjesec dana onda nesto novca i nabere. Jedina prednost Merkatora je sto je za nijansu snadbjeveniji od drugih, ali nase potrebe mogu zadovoljiti i drugi prodavaci.
Slazem se. Vecina ljudi uopste ne obraca paznju na cijene i primjetila sam da im ne predstavlja bitnu razliku ako neki proizvod negdje kosta npr. 1.20 a na drugom mjestu 1.35. A toga se pravo "nabere"...
Ebi ga- nismo svi isti . Ali istina je da je Merkator skuplji od ostalih mjesta


U pravu si, ovdje ljudi uopste ne obracaju paznju na takve stvari, jer ne da nemaju razvijenu, vec nemaju gotovo nikako potrosacku svijest, za razliku recimo Slovenaca. Na tom "sitnisu" trgovci uglavnom i ostvaruju ekstra zaradu. Da je svaki artikal skuplji za recimo samo 5 feninga od njegove stvarne vrijednosti, nije tesko zamisliti koliko im ekstra profita ostaje dnevno, a da ne govorimo mjesecno, godisnje ili visegodisnje. Ako ni zbog cega drugoga, onda na to treba obracati paznju iz principa, ali kada se mjesecno podvuce racun, ni finansije nisu za zanemariti. Slovenci, ali i svi drugi ce iskoristiti svaku priliku i propisno nas izmusti ako im se to dozvoli. Nisu oni krivi, do potrosaca je.
anamo 'vamo
Posts: 190
Joined: 10/09/2007 22:20
Location: anamo 'tamo

#91

Post by anamo 'vamo »

dimu wrote:pa nisu im nesto garaze ni prevelike, bila bi ogromna guzva da se ne placa, jer naravno nas narod jedva ceka da nesto iskoristi sto je dzaba.... ovako bar parkiraju ljudi koji su dosli u taj centar sto je i logicno.

pa sta vi mislite da se u robot Hrasno ne placa garaza pa svi iz okolnih zgrada bi svoje kante parkirali u toj garazi povazdan...

dobro neko napisa, "sve se nema" a ti centri puni kad god odes.. a kome se ne daje 1 KM za parking nek ide dalje... ej ono potrose stoju-dvije za prepuna kolica i onda je problem marka za parking heh, nasa posla...

a eno vam dole u OBIju se ne placa pa liku obili auto u sred garaze, bilo u novinama danas ja mislim...

sto se onda placa parking u gradu ? i to 2 KM sat... kakva sramota!
hoces da kazes da su ove 2KM za parkin u gradu, garancija da ti nece obiti auto???
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#92

Post by burekodsira »

nisam smrdo po tim garazama ali u normalnoj drzavi se parking u shoping centrima naplacuje ako nisi musterija, tj ako jesi onda ti oni ovjere kartu na kasi i npr 3 sata parkiranja su besplatna...
shpeck
Posts: 22
Joined: 31/07/2006 11:29

#93

Post by shpeck »

burekodsira wrote:nisam smrdo po tim garazama ali u normalnoj drzavi se parking u shoping centrima naplacuje ako nisi musterija, tj ako jesi onda ti oni ovjere kartu na kasi i npr 3 sata parkiranja su besplatna...
......BRAVO svaka Čast!!!..... :-D :-D :-D
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#94

Post by sulesavic »

...
Last edited by sulesavic on 26/09/2007 20:45, edited 3 times in total.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#95

Post by sulesavic »

Di¾em temu i skreæem pa¾nju vlasniku Konzuma (ili ko je veæ odgovoran za internet u tom granapu) - moja noga kroèiti vi¹e neæe u Koreju.

Razlog?

Pitajte me!
s31
Posts: 50
Joined: 06/07/2005 10:09

#96

Post by s31 »

Neelix wrote:jebali vaz janezi, samo vi saljite pare tamo gore...ne simpatisem nesto robot, ali mi se cini da su jos samo oni DOMACI ostali...
ROBOT je firma iz Splita
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#97

Post by Eshek »

s31 wrote:
Neelix wrote:jebali vaz janezi, samo vi saljite pare tamo gore...ne simpatisem nesto robot, ali mi se cini da su jos samo oni DOMACI ostali...
ROBOT je firma iz Splita
Postoji Robot i u Splitu, ali koliko znam, nema mnogo veze sa Robotom u Sarajevu. Vlasnik Robota je Bosanac i čovjek živi u Sarajevu
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#98

Post by Eshek »

sulesavic wrote:Dižem temu i skrećem pažnju vlasniku Konzuma (ili ko je već odgovoran za internet u tom granapu) - moja noga kročiti više neće u Koreju.

Razlog?

Pitajte me!
pitam :D :D
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#99

Post by sulesavic »

Jebali vas domaæi proizvodi i animozitet prema Janezima.

Interesuje li ikog ¹ta je to bilo u Koreji?
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#100

Post by Eshek »

samo nemoj roman pisati... :D :D
Post Reply